» »

Radeon 9600 XT problem

Radeon 9600 XT problem

galec ::

Sistem - Win XP pro, matična Epox 4PDAI2, P4 3.0 HT, Radeon 9600 XT

Ocitno gre za splosen bug kartic 9600 XT, saj jo z driverji, ki sem jih dobil zraven (ali pa s popolnoma novimi Catalyst 4.5) ne morem spraviti v dostojno delovanje(in niti slucajno nisem edini). Vedno mi instalira dve kartici in sicer (v Device Manegerju)

Radeon 9600 Series in
Radeon 9600 Series Second...

prva naj bi kao celo laufala na PCI?!? itd. Ne bom razlagal podrobno, ker tisti, ki problem poznate in mi morebiti lahko pomagate, tako dobro veste o cem je govora. Tako nobeden od testov ne gre skoz(do konca), v igrah se po nekaj minutah racunalnik resetira itd... sami Winsi pa se kar nekako laufajo(ce niso preobremenjeni)... na tujih forumih je kaos z resitvami in ogromno postov...nic pametnega in zato morem prosit slovenske strokovnjake za pomoc. (in ali se da resitev resit software-sko, brez menjave maticne... tudi na Asusih itd. imajo ljudje podobne probleme...)

Hvala in lp

BTW: Post na enem tujih forumov:
I've never found any real solution, the closest answer being that some mobos implementation of x8 AGP is dodgy (intel) but I've also seen people with VIA chipsets have this problem too. I've read lots (esecially from ATi) about power issues, but people are using different branded PSUs and 400w+ too, so that's a farce. It's a shame that what are supposedly the 'best' cards on the market are so bugged for so many motherboards.

zee ::

Sam imam tega Radeona pa mi ga je povsem normalno instaliralo - ena kartica pa to.
Imam pa Asus P4P800 Deluxe (i865PE čipovje). Sedaj je odinstaliran, ker mi ene pixle po monitorju mece. mislim, da je/bo crknil (moj, upam, da ne tvoj).

lp zee

Samson ::

Sicer me niti ni kaj prevec briga...Tudi jaz imam 9600 XT, kakor tudi dve kartice instalirane. Dela vse brez problemov, kajti tisto drugo jaz popolnoma normalno podrazumevam, da je TV out oz. DVI izhod. Pa reci da se motim in se bom zacel sekirat in iskat resitev na forumih. Do sedaj sem imel kar nekaj ATI jevih kartic, toda vse so delale brez problema. Je pa za razmislit, ker na tazadnji pred tole je bil secondary adapter dejansko VIVO. Ampak kot sem rekel - dela normalno. Brez kakrsnih koli zajebancij. Kaj pa tebi dela razen da ti ne gredo testi cez?
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

jest10 ::

Dve kartici imaš zato ker imaš izhod za dva monitorja.

ddeben ::

Tocn tko kot je jest10 reku. Zdej, ce ti komp zamrzne pri igranju 3D spilov, malo pogoglaj in bos nasu resitev. Neki se mora izklopit, sam zdle nevem tocno kaj.

galec ::

Malce nespretno sem vse skupaj napisal... ni toliko problem, da sta dve, bolj to, da se racunalnik v igrah po nekaj minutah ugasne, isto se zgodi ce pozenem kaksen test, itd.
(Znaki so podobni kot bi se zadeva pregrevala ali pa recimo imela presibko napajanje - a mislim,da lahko obojo skoraj z gotovostjo izkljucim - napajalnik 550W...)

Skratka racunalnik je razen za delo v 3D in zahtevnejsih procesih skoraj neuporaben, saj se ugasne (ugasnejo se torej XPji kot zascita pred morebitno vecjo skodo - whatever...)

Zanima me, kaj imate drugi uporabniki 9600 XT napisano v Device Managerju pod Display adapters(windows xp pro)?
Katere driverje uporabljate, kaksen poseben postopek instalacije skozi katerega ste morebiti sli in katero plato imate?(kot ze receno, moja je epox 4PDA2)

Kaksen nasvet kaj storiti?
Prebral sem ze ohoho forumov... eden taksnih s podobno vsebino tejle moji zgoraj je tudi na naslovu: http://forums.viaarena.com/messageview.cfm?catid=31&threadid=53372 in taksnih je se ogromno, a na nobenem ni najti ustrezne resitve oz. konkretnega nasveta...zal.

Vsak odgovor in pomoc je iskreno dobrodosel in ze vnaprej hvala vsem

Hvalezen bi bil kaksnemu uporabniku, ki bi mi bil pripravljen povedati kaksne nastavitve naj v winsih izberem oz. kako instalirati, ce je catch res le v software-u in ne hardware-ski nekompatibilnosti plate&graficne... res, hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galec ()

kajak33 ::

Tudi sam sem imel enak problem z r9600xt in asus a7v600. In rešitev. Ko sem po približno 1. tednu raznoraznih poskusov in neštetih variantah
kombinacij sem enostavno vzel drugo ploščo z SIS ovim čipsetom. Zadeva laufa kot mora. Izgleda da ima VIA KT 600 probleme z R 9600 XT. Preverjeno, saj sem poskusil različne proizvajalce kartic R9600. Torej nisi prvi, ki se mu kaj takega dogaja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

970p - 6bit panel?

Oddelek: Strojna oprema
71145 (954) kolja1
»

Odklepanje 6600LE AGP

Oddelek: Navijanje
91184 (948) bajsibajsi
»

SATA 160Gb Maxtor in mamaplošča Asus K8V-X "se ne marata"?

Oddelek: Strojna oprema
141161 (954) Keyser Soze
»

Grafična kartica - Radeon 9600 XT

Oddelek: Kaj kupiti
121172 (898) NEO_16
»

En zelo čuden problem v WinXP.

Oddelek: Operacijski sistemi
71347 (1217) LUCCA_BRASSI

Več podobnih tem