» »

Vstopanje z geslom ?

Vstopanje z geslom ?

JOKER ::

Lepo pozdravljeni !
Delam z Dreamwever-ju inter. stran.
Zanima me alli je mogoče narediti naslednjo stvar s tem programom, ki jo bom sedaj navedel: Recimo, da ima moja stran 7, ampak normalni uporabniki imajo dostop do 6-ih strani. Na 7-mi strani bi imel recimo Mp3 pesmi, do katerih bi vstopali samo izbrani - ljudje, ki bi jim dodelil vstopno kodo. Mislim, da razumete kaj mislim. Ko bi recimo kliknil link MP3 bi te vprašalo po geslu in ko bi ga vpisal, bi te potem spustilo naprej.
Torej ali je s tem programom to možno narediti in kako lepo prosim. Ta človek ki to zna bi prosil, da mi napiše postopek kako priti do tega.

P.S. Če se pa recimo ne da, da bi vsakemu dodelil svojo vstopno kodo, potem pa vsaj tako, da bi recimo imeli vsi isto.Recimo bi dal prijateljem kodo - 58776 in vsi bi vstopali z to številko.

Hvala vnaprej in lep pozdrav .
________________________________________________________
Ka te češ ....

ThinMan ::

Ok ker vidim da si začetnik (ne to slabo jemat) ti predlagam:

sam DW ti ne ponuja moznosti za password protected sitez "mogoce s kaksnim od extensions - dodatkov".

Poglej spodnji link:

http://www.hotscripts.com/JavaScript/Sc...

Ali pa v google napisi "jaavscript password protection" ali podobno


V glavmen ce imas stvar postavljeno na free serveru ki ne podpira PHP ali CGI ali ASP potem je javascript to kaj isces. Ce pa server na katerem imas strani podpira zgoraj omenjene scriptne jezike, je najbolje da uporabis LOGIN form (tako kot recimo tukaj na slo-tec.com kjer se moras prijavit da lahko kaj pocnes) in potem z php ali podobno scripto locis uporabnike in njihov dostop.

Tolko z moje strani...
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

JOKER ::

Flade še nekaj prosim .
Kaj na tej stran ki si podal link - Hotscripts se moram prijavit, da lahko pridem do podatkov ?? Bresplačno ??
Hvala.
________________________________________________________
Ka te češ ....

ThinMan ::

Vse lahko dol vleces, samo pazi ali je skripta GNU/freeware/comercial ali opdobno
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

JOKER ::

Kako ?? Nikakor mi ne uspe? Se moram registrirat?
Samo na določenih piše Download , ne na vseh.Hmmmmmmmmm.......
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

webfreak ::

Ni se treba registrirat, da lahko kaj dol potegnes. Tam ko ni download pa imals link vistit official site al nekli tazga in lahko programe, ki jih ponujajo tudi free downloadas.

talmai ::

kliknes na gumbek HOME pa ti bo odprlo official stran projekta

JOKER ::

Fantje hvala za pojasnila,ampak iz radovednosti,kaj pa dosežeš če se prijaviš 8-O ??
Lep pozdrav .
________________________________________________________
Ka te češ ....

Ziga Dolhar ::

Nobody knows, the troubles you've seen ...
https://dolhar.si/

talmai ::

PROBLEM ima REŠITEV.
In če imaš ti PROBLEM in nas vprašaš za REŠITEV, potem ti jo mi povemo (v tem primeru smo ti povedali kje jo najdeš.). Zdaj, ko imaš REŠITEV, pa kar naenkrat ne veš kaj je PROBLEM?

Ziga Dolhar ::

talmai ni nikoli bral Štoparskega vodnika. >:D
https://dolhar.si/

talmai ::

Sem, sem :D
42 :D

Ziga Dolhar ::

Heck.

Nej nekdo IceMana povabi semle notr, da bo Jokerju povedal svoje :-).
https://dolhar.si/

JOKER ::

Ga bom jaz.Kje ga najdem Ziggga ?? ;)
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

JOKER ::

Dobra je ta stran sem se sedaj malo "sprehodil" .
Zakaj mi slo-tech stran razširi bolj kot je vidno polje 1024x768 ?? Pa vse tako SLOW dela ??
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

JOKER ::

Fantje PROBLEM je nastal.:(
To kar sem tam našel na tistem linku,ki ste mi ga predlagal (HotScript) sem vstavil na oziroma v .htm dokument, ki bi ga rad zaščitil in kaj se zgodi ?
Vstopim na stran in me vpraša za geslo.Kliknem vredu, čeprav nisem vpisal gesla in mi napiše NAPAČNO GESLO - vredu. Kliknem vredu in me kljub temu spusti na stran. ZAKAJ ?? ;(( Če pa vpišem geslo.ki sem ga določil pa napiše lepo WELCOME.
Zakaj uporabnika kljub temu, da NE vpiše ali se ZMOTI geslo spusti naprej.
Moral bi biti nekje ukaz, kaj jaz vem recimo GOTO ali nekaj podobnega .
Prosim za pomoč in vam bom hvaležen.




if (password == "yes")
{
alert("DOBRODOŠEL");
} else {
alert("NAPAČNO GESLO");
javascript:history.back()
}


Tako to zgleda !
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Nekaj stvari sem moral zbrisat, ampak mislim da so to kar sem napisal ključnega pomena.
Tnx
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

JOKER ::

Zanima me, kako bi lahko dodelil več uporabnikov.
Sedaj mi je uspelo, da imam enega.Kako bi se morala glasiti vrstica.
Sedaj je takole:

iF (form.username.volue=="zoki") {
if (form.password.volue=="56789")

Kar pomeni, da zoki vstopa z 54789 .
Kako narditi recimo, da bo lahko več uporabnikov recimo: miha/58585 ; gringo/125424 ....itd.
Kje moram kaj dodat ?? Probal sem že vse živo pisat pa ništa.
Hvala vnaprej in lep pozdrav.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Ziga Dolhar ::

Uporabi array.
https://dolhar.si/

64202 ::

Kaksen je pa link za tvoj pejdz? :D :D :D

Ziga Dolhar ::

Mnja. Joker, upam da veš, da ti bo vsak z malo webmasterskega znanja to zaščito obšel v približno sedemnajstih sekundah ...
https://dolhar.si/

JOKER ::

Ziggga, popolnoma se strinjam s teboj. Je pa res, da je dost tud takšnih, ki to ne vedo in se ne obremenjujejo s tem, kako bi prodrli oziroma zaobšli zaščito.
Seveda ta zadeva je čist SIMPL.
Moram pa ti tudi povedat, da nimam kaj skrivat, ampak bi to bila samo "ŠMINKA" , če razumeš kaj mislim.Nič posebnega.
Torej, kaj mi svetuješ oziroma kako stvar vseeno "izpilit" in naredit takšno kot se spodobi.
Toliko za sedaj in lp Joker.8-)
Nekaj sem se še spomnil. Pakaj obstaja takšna bolj preprosta zaščita, ki je ni mogoče pretentati in da bi mi jo uspelo nardit ?
Ziggga ta array ,ki si mi ga prej omenil,kaj to vpišem kam točno, takoj za drugim imenom ali ....??
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

Ziga Dolhar ::

Javascripta ne znam ravno najbolje, vendar bi šlo nekako takole:

var gesla = array (
'zoki' => '234',
'pero' => '345',
'jovo' => '456'
);

[skratka, ustvariš seznam vseh dopustnih uporabniških imen in gesel; sama formulacija polja je odvisna tudi od specifikacije, ki jo uporabljaš (npr. "prvi javascript", da ne kompliciram z imeni, pozna zgolj preprosta indexed polja, in bi torej moral imeti eno polje z uporabniškimi imeni, drugo z gesli; povezani bi bili preko indexov) ]

Preverjanje napraviš lahko potem takole:
foreach(gesla as ime => geslo) {
  if(ime == form.username.value && geslo == form.password.value) {
    // ok
  } 
}


Še enkrat -- JS-ja ne znam preveč dobro, tako da poglej, če podpira konstrukt foreach oz. uporabi kaj ustreznejšega -- recimo iskanje ključa username po arrayu in nato primerjanje gesel.
https://dolhar.si/

Ales ::

Če bo js dostopen preko neta, še 17 sekund ne bo trajalo. In je sploh škoda časa, da se ukvarjaš s tem, ker je potem čisto vseeno če to imaš ali ne.

Uporabljaš apache? Imaš možnost uporabe .htaccess datotek?

Če imaš, potem si uredi avtentikacijo preko .htaccess, bo precej bolj varno in preprosto za začetek... Preberi si tukaj: .htaccess

Tody ::

Če že imaš postavljen svoj server, potem bolje da daš prijatlom dostop do ftp serverja bo še najbolj secure :D Vsakemu narediš svoj račun in daš svoje uporabniško ime in geslo in v vsakem trenutku boš vedel kdo je prišel kdaj gor.

JOKER ::

No, nrejeno sem imel najprej tako, kot sem prikazal v prvem primeru.
Pa sem probal dat na server in ..... ni bilo problema, dokopal sem se do gesla brez problema.8-O . No potem sem naredil v JS in mi vsaj meni ni uspelo priti noter.
Tako, da bi prosil Ales, da mi poveš oz. napišeš postopek kako bi se dokopal do gesla !
Jas imam narejeno to geslo iz 4 datotek.
3x .html in 1x js
V eni je narejeno okno za vpis, v drugem je tekst Welcome in v tretjem je tekst če si se zmotil - sorry. V JS datoteki pa imam geslo, ampak mi ni uspelo na netu priti do njega.
Vse ostale mi je uspelo dol potegnit, razen JS pa nisem mogel.In ker je JS ključnega pomena - datoteka z geslom pomeni da je varno, ali se pač motim ?
Zato please Ales, daj napiš postopek, kako bi ti prišel do gesla, da bom vedel kje je pomankljivost.Hvala vsem - Joker
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

No pa sem spet tukaj z enim vprašanjem:
Vzel sem si čas in malo bluzil sem po strani HotScripts ....
Recimo videl sem razne koledarje, ure .... itd.Sedaj je pa stvar sledeča:
Downloadal sem eden koledar in ko sem pogledal datoteko in je z "js" končnico.Ja saj vse vredu in prav. Ampak kako to vstavim v svoj .htm dokument ???? 8-O
Rad bi, da bi se stvar pokazala na my site, ampak KAKO ? Kaj je kje treba vpisat ?
Kaj me je zmedlo ? :(
Jaz imam nekaj narejeno v tej varjanti, ampak zraven sta tud 2 html dokumenta.Tako da ko recimo 2x kliknem "index.html" se potem vsi trije lepo zaženejo oziroma so eden z drugim povezani v "tokokrog", ko pa to samo datoteko kliknem se mi pa zalaufa Dreamweaver.
Maybe vam je smešno oštja, ma je resnično.
Lp in tnx - Joker
________________________________________________________
Ka te češ ....

rokpok ::

Daj link do strani z geslom. >:D
Rad bi bil pingvin.

JOKER ::

Ni še tako daleč :D plus tega pa ni oziroma ne rabiš se dokazovat v "hecanju" saj to danes skoraj, ampak res skoraj že vsak zna.
Predvidevam, da si prav zaradi tega hočes pogledat to stran, ali ne ?
Ni še tako daleč, tako da še ni na serverju pa tudi ko bo ne bo javno razglašeno :D :D 8-) .
________________________________________________________
Ka te češ ....

rokpok ::

Pravzaprav je bil prejšnji post bolj hecne (ne beri: DEVIL) narave. :D
Pa ko bo delo končano (če še ni), potem bi se spodobilo, da ga pokažeš oz. daš link, da bomo videli končni izdelek. Prav? ;)
Rad bi bil pingvin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokpok ()

JOKER ::

No ja ..... bom še razmisli. 8-)
________________________________________________________
Ka te češ ....

mare_ ::

.js fajl pa vkjučiš v html takolelele:
<script src="tralalahopsasa.js" type="text/javascript"></script>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

JOKER ::

mare_ , ni šlo, zakaj oštja ?? Ma me j**e tole.
To sem skopiru in vstavil med Body in ništa !! WHY !
Hmmm.........
________________________________________________________
Ka te češ ....

rokpok ::

Daj postaj link od koledarja pa ti bomo lažje pomagali.
Rad bi bil pingvin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokpok ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varna gesla po vladno

Oddelek: Programiranje
365910 (4315) AndrejO

python pomoč

Oddelek: Programiranje
393304 (2225) Mavrik
»

ASP.NET + C# vprašanje

Oddelek: Programiranje
342657 (1671) Morenov
»

Host for learning joomla!

Oddelek: Izdelava spletišč
131360 (1157) flasha
»

HTML forma in datum

Oddelek: Izdelava spletišč
131711 (1447) Muzo

Več podobnih tem