» »

Core 2 Duo E4400 navijanje!

Core 2 Duo E4400 navijanje!

Razy ::

LP.No ,ker nameravam kupit nov racunalnik po delih sem se odlocil da bi tega navil malo,iz 2.0 Ghz sem ga navil na 2.2 Ghz temperatura med igranjem CoD4 je 59 stopinj max ,stock cooling!Ampak ko dam vec,recimo na 2.3 Ghz mi gre vn iz biosa vse kot bi moglo,pol pa sploh se slika ne prikaže;( Lucka od monitorja utripa kot da bi bil stand by ...Ali morem voltazo zvisat??Ce ja povejte kako ker nisem nikjer v biosu našel za višat voltažo CPU-ja!

Zahvaljujem se za odgovore že vnaprej.

Razy ::

V BIOSU sem našel CPU Voltage ampak je v procentih..dal sem na 10 %,max je 18%...10% pomeni High performance...zdej pa si ne upam navit vec kot 2.25 Ghz

Icematxyz ::

Boš moral povedati katero matično ploščo imaš? Ker če ima procente pri napetosti to že kaže na to, da ni nek navijalski biser.

Pri navijanju še moreš paziti na frekvenco rama. Ker če nimaš prav nastavljenega delilnika si morda preveč navil rame. Če maš kje razmerje ramov za nastavljat nastavi na vrednost 1:1.

2.6 pa bi moral ta procesor skoraj zagotovo iti na nespremenjeni napetosti v biosu.

Razy ::

Ja imam tudi za štimat razmerje ramov,bom naštimal na 1:1,matična je MSI 945P Neo5.V navodilih piše da podpira navijanje :D

refosk ::

Meni na P5bDeluxe E4300 brez problema dela na 333FSB = 3GHz. Vse napetosti imam na default le Ram-u (geil ultra-800) sem dal 2,25V, pa procesorski hladilnik je sycthe infinity. FSB:DRAM = 4:5 (416MHz).

Razy ::

A ve kdo kaj pomeni D.O.T. Control?

ModriN96 ::

Dinamyc Overclocking Technology...MSI DOT Express provides overclocking function and the best and easiest optimization of the GPU & Memory speed for the maximum performance.

What is the Dynamic Overclocking Technology? Many mobo users must feel curious about this question. Dynamic Overclocking Technology, in simple words, is the automatic overclocking function, included in the MSI's newly developed CoreCell Technology. It is designed to detect the load balance of CPU while running programs, and to adjust the best CPU frequency automatically. When the motherboard detects CPU is running programs, it will speed up CPU automatically to make the program run smoothly and faster. When the CPU is temporarily suspending or staying in the low load balance, it will restore the default settings instead. Apparently, the Dynamic Overclocking Technology will be powered only when users' PCs need to run huge amount of data like 3D games or the video process, and the CPU frequency needs to be boosted up to enhance the overall performance. On the contrary, when your PC stays in the normal status such as surfing on the Internet or doing hard drive defragment, CPU will remain the original speed without overclocking.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ModriN96 ()

Razy ::

Tu imam še en screenshot iz CPU-Z.

ModriN96 ::

S to plato pa tem čipsetom prou velik ne boš mogu navijat ker ni potenciala... Tko da če bi razmislu o nakupu kkšne bolše plate kot naprimer asus p5q serija bi blo pa mal drugač prec...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ModriN96 ()

Razy ::

Do 2.28 MHz maximum, potem pa se mi ne odziva monitor..morem baterijo vn dat pa nazaj not..probal sem dat na 2.29 pa mi je delalo in pol mi je napisalo da ne morem zagnat windowsa ker manjka fajl:C:\WINDOWS\System\System.dr neki takega..kaj je narobe?Voltažo imam priblizno na 1.4 V +-5% .

AlesSLO ::

Meni je ratalo na Gigabyte EP45-DS4 navit E6420 na stock hladilniku iz 2.13 na 3.2, brez višanja voltaže.

FSB:DRAM = 1:1 (400 FSB, 2.66 SPD = 1066)

Temp je v idle okrog 35, load pa 60.

LP

ModriN96 ::

AlesStok...ne morš ti primerjat p45 čipset pa njegov 945... P45 je itak velik lažje in bolši oc potencial ma kot pa 945...

AlesSLO ::

aja nisn dobro vido:D

BuBBle.D ::

@slovenc10: Rami te zafrkavajo, ker so prenaviti, zato ti vrže ven erorr, ko bi moral it v winse. Znižaj delilnik ali povišaj voltažo oz. zrahljaj latence. !.45V pri tej frekvenci ne rabi niti najslabši primerek tega procesorja.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Razy ::

Kako misliš delilnik?In kaj pomeni da zrahljam latence?Vem da je neumno vprasanje ampak nisem nek PRO v tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Razy ()

ModriN96 ::

Delilnik je razmerje med procesorjem in ramom.

Rahlenje latenc je pa mišleno da ko ram naviješ je treba tudi malo latence povišat ker postane ram nestabilen ob nepravilnih latencah.

latence pa najdeš na nalepki na ramu oz na uradni strani proizvajala rama... ddr2 800 ma ponavad latence 4-4-4.... oz 5-5-5....

BuBBle.D ::

Najdi FSB:DRAM (pri vsaki plošči piše drugače) ratio in ga za začetek daj na 1:1. Voltažo procesorja zaenkrat lahko pustiš pri 1.45V in dviguj FSB, ter preverjaj stabilnost sistema z prime95, Orthos ali OCCT. Ne pozabi spremljat temperature.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Razy ::

Ja razmerje imam na 1:1,na 2,28 je največ pol če hočem kej več dat ne vem kaj nardit,voltažo mam malo več kot 1,4V.

BuBBle.D ::

Mogoče si naletel na FSB luknjo. Probaj za foro dat FSB kar na 300 in poročaj.
Kakšne rame pa imaš? Frekvenca, latence, voltaža? (Vse piše na ramih)
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Razy ::

Frekvenca ramov je 667 mhz,latence so prej bile 5-5-5-15,zdej pa 4-4-9-13... o_O...voltaža je 1.9V ali 2.05V nisem siguren

tx-z ::

Jst sm isti proc brez problema naviu na 2.6GHz s stock hlajenjem, pa ni šlo čez 60°C, brez problemov. Več pa si nism upu, čeprou naj ne bi bil problem.
tx-z

Razy ::

Sem probal dat na 300 pa se ne odziva :S,sej sm enkrat dal na 250 pa sem tudi mogu baterijo dat vn.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Core 2 Quad q8200 problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
8610094 (6034) kuglvinkl
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624935 (20917) PrimozR
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940961 (22503) Dr_M
»

corsair dominator 8888c4df problem

Oddelek: Navijanje
171609 (1431) joker16_7
»

Navijanje AM2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16411357 (7900) asus

Več podobnih tem