» »

ADSL in prijava

ADSL in prijava

Djuro ::

Zdravo!

Ali mogoče kdo ve, zakaj se na različnih lokacijah (tudi po ljubljani) adsl različno dolgo prijavlja preko pppoe?

Npr., pri eni stranki se router prijavi v cca 10 sekundah (vedno), pri drugi pa se ob uporabi različnih routerjev prijavlja dobri 2 (dve) minuti (modem je iskratel beli, te ki jih montirajo sedaj)

Zakaj tako dolgo? Je problem v ADSLju (routerji so gotovo ok, ker sem sprobal različne znamke)? Se da to zadevo kako rešit?

Hvala za info!

LP, Djuro

Packač ::

Mojmu frendu k je mal dle oddaljen od centrale ma skos probleme. Men se konekta v manj kot 1s :D

Mavrik ::

Ne uporabljate slučajno tisti drek od programa, ki ga dobiš poleg na CDju?
Ker sem do sedaj vedno videl Winsov klient se povezati v sekundi.
The truth is rarely pure and never simple.

krucymucy ::

on verjetno misli tisto proceduro na zacetku ko traja nekaj casa da spoloh se lahko povezes ...

vpisi pod LAN properties > TCP/IP settings neki IP po zelji npr.223.223.223.223, ter pod subnet mask npr. 255.255.0.0 ... in se sporazumeta takoj po zagonu OS-a, poveze se pa tak al tak v sekundi ...

Djuro ::

Ne, jest kar mislim povezovanje z routerjem.
Bi mogoče pomagalo, če bi v wan nastavitvah kar vpisal vsaj dns-je. Sedaj imam nastavljeno vse tako, da dobi avtomatsko. Pa čeprav so na lokacijah statični ip-ji.

OK, 10 sekund je še sprejemljivo, ampak dve minuti je pa (vsaj za moj občutek) mnogo preveč (tak primer imam na Slovenčevi v LJ).

Lp, Djuro


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cisco 2621 router

Oddelek: Strojna oprema
81929 (1792) Djuro
»

Router para živce->MULA

Oddelek: Omrežja in internet
51159 (939) CaqKa
»

D-Link DI-604 router firmware

Oddelek: Omrežja in internet
243152 (2584) ||_^_||
»

Windows update in Bela Hiša

Oddelek: Operacijski sistemi
81197 (1013) Djuro
»

P2P telefoniranje po Internet

Oddelek: Omrežja in internet
151521 (1152) ferjan

Več podobnih tem