» »

Prime95 dela brezhibno, grafična nenavita, fsb 240... slika se lomi

Prime95 dela brezhibno, grafična nenavita, fsb 240... slika se lomi

Eru ::

Pri grafično zahtevni igrah oz 3dmarku, se mi slika nekako lomi, kot črta kjer se z zamikom osvežuje, dogaja se ko povišam fsb, agp/pci frekvence je ločena (epox 4pca3+). Prosim za pomoč.:\

asPeteR ::

In ce so nastavitve default vse deluje normalno, ne?

No, ce je pojavijo problemi pri navijanju, potem poskrbi za boljse hlajenje!

Koliko pa navijes, da se pojavijo problemi?
http://blog.stegnar.com

Eru ::

Samo 240 fsb, mogoče zaradi voltaže :( 1.7750, drugače Prime95 ne dela brezhibno. Hladilnik imam Thermalright SP94, tako da bi moral bolje delovati, mogoče pa imam zanoč cpu?? (I fell like kicking the pc);(

asPeteR ::

Ja, napetost je kar visoka, tudi za Sp-94. Toda dej malo vec povej ... Npr kaksnen procesor imas? Rame? Nastavitev delilnika FSB? Je grafa kej navita? Skratka malo opisi stanje.
http://blog.stegnar.com

OwcA ::

Kako je s hlajenjem severomosta? Vzrok tovrstnih anomali je pogosto ravno pregrevanje in/ali podhranjenost le-tega.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Eru ::

Hmm, računalnik imam še zaprt, NB je hlajen z default hladilnikom, sedaj pa premišljujem, da bi se pri mlacomu, zmenil da mi pustijo odprtega, samo potem imam garancijo po delih... smrk smrk... Kišto sem odprl iz druge strani in opazil da termalna pasta kar lije ven iz cpu-ja, pri P4 bi moral dat sam mal na sredino...Tko da bom itaq ke nesu pa reku da mi naj dajo AS5 pa še enkrat namažejo (bom zravn). Lahko pa jim nesem še NB hladilnik, so rekli da mi ga dajo gor... Ali je bolje kar odpreti računalnik??

aja komjuter:
P4 2.6@3.1 THERMALRIGHT SP94
4PCA3+ epox
FSB 240 :'( 1:1 ram:cpu
Vcore 1.7750
Vdimm 2.8
Vagp default
2x512 kingston PC4000
radeon 9800 PRO še ne overclockan
ARTIC COOLING VGA SILENCER
...

P.S.: Hmm kak hladilnik na NB, pa nimam lukenj ampak une kovinske k se zataknejo, bi bil pripopan zalman dost? Ali kej z ventilatorjem, in kaj in kje se dobi... :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera maticna za P4?

Oddelek: Kaj kupiti
5826 (773) Grey
»

pentium 4 max temp? fsb...

Oddelek: Navijanje
6891 (823) DarwiN
»

SOS: Nov comp - 250k

Oddelek: Kaj kupiti
111319 (1130) Grimlord
»

"SLK-900" heatpipe :)

Oddelek: Strojna oprema
91534 (1350) kuglvinkl
»

Katera matična plošča za Pentium 4 2.4 (800mhz FSB)

Oddelek: Kaj kupiti
281534 (1140) asPeteR

Več podobnih tem