» »

nabava preko firme

nabava preko firme

polozweii ::

Je za s.p. ki se na primer ukvarja z gradbeništvom v plus če preko firme nabavi čim več materiala? Mislim če je poleg tistega popusta za DDV še kakršnakoli druga olajšava od države.

Twixz ::

V Merkurju je pet firm nabavljalo na eno in je bil material (kupovali so istega - cement, lepila, itd.) precej ceneje....

zodiak ::

V Merkur mojster ali kje?

novak-t ::

Ugodnosti so naslednje:
- Če je ddv zavezanec, si lahko odbije plačani ddv - pogovorno dobi material brez ddv
- zaradi količin si lahko pridobi večji rabat = cenejši material
- material gre v stroške, posledično ima prikazanega manj dobička kar pomeni manj davka na dobiček.

Twixz ::

zodiak je izjavil:

V Merkur mojster ali kje?


Merkur poslovalnica.

Točne lokacije itak ne morem dat, je za 10 let resta ali kako že.... :)) :))
Naročilo se je npr. 10 palet cementa, 5 palet lepila, 7 palet izravnalne, 10 palet modul bloka in se je en dan prišlo vse iskat in šlo vsak na svoj konec...

borisk ::

največ se gre preko količine...
večina gradbincev ima v trgovini kjer večino robe kupuje nek določen rabat, ampak če si med največjimi v regiji pa so popusti nevrjetni. Ko sem preko kolega vzel izolacijo in kanuf robo, mi je poslal ponudbo od dobavitelja, na katerem so bili rabati v rangu -30% do -50+% ali pa rabat na rabat. za informacijo, unifit 0,35 manj kot 30€ za rolo, v merkurju 65€...

zodiak ::

Jaz bom tudi to potreboval v kratkem. Lahko kakšen kontakt ali ZS?? :) Volno ter knauf plošče z ogrodjem.

kixs ::

borisk je izjavil:

največ se gre preko količine...
večina gradbincev ima v trgovini kjer večino robe kupuje nek določen rabat, ampak če si med največjimi v regiji pa so popusti nevrjetni. Ko sem preko kolega vzel izolacijo in kanuf robo, mi je poslal ponudbo od dobavitelja, na katerem so bili rabati v rangu -30% do -50+% ali pa rabat na rabat. za informacijo, unifit 0,35 manj kot 30€ za rolo, v merkurju 65€...


Js sem naredil enako pred kaksnimi 5 leti. Vzel dodatno izolacijo za podstresje preko fasaderjev in popusti so res neverjetni. Vse je bilo okoli -50%.

delavec44 ::

Moj je imel v Merkurju samo 15%. Amater :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejši avtodeli

Oddelek: Na cesti
378329 (1760) strucko89
»

Zimske razprodaje

Oddelek: Loža
256701 (5626) gruntfürmich
»

Kako premagati bogataša?

Oddelek: Loža
423659 (2129) GregiB
»

Kitajski trgovski eksperiment

Oddelek: Loža
181408 (757) Okapi
»

Kje najcenejša domena *.eu

Oddelek: Omrežja in internet
162639 (1514) Mare2

Več podobnih tem