» »

menjat siht

menjat siht

1
2
»

IL_DIAVOLO ::

kriptobog je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Kaj pa ce te je medtem podjetje C, kjer si bil izbran, poslalo recimo na zdravniski pregled ali na opravljanje infosec tecaja. Pogodbe se nisi podpisal, so pa imeli s kandidatom stroske. Lahko naprtijo izbranemu kandidatu vracilo? Obstaja za to zakonska osnova?


Zakaj bi te poslali na zdravniskega, ce nisi podpisal pogodbe?


Zakaj bi ti sploh dali podpis pogodbe, ce ne vejo zdravstvenega stanja?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

delavec44 ::

OutOfTheBox je izjavil:

delavec44 je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

10%? Pa kaj se to vi pogajate za drobtine?

Kolega si je izboril plačo iz 2k na 3k neto. Normalno je imel leverage druge firme, ko so mu ponujal 2.7k. Rekel je 3k pa ostane, in tolk so mu tud dali.


Sedaj pa počasi izračunaj koliko % je iz 2700 do 3000 :D

Zgoraj namreč piše 10% več od ponudbe druge firme.


Ne razumem te matematike. Kolega nikoli ni imel 2700EUR plače, je pa imel ponudbo za tako plačo (in bil pripravljen oditi takoj). V stari firmi je povedal da za 3k ostane (kar so mu tudi odobrili). Ker tehnično nikoli ni prejel 2.7k plače, si je dejansko izpogajal skok iz 2k na 3k kar je 50% povečanje kot je nekdo omenil. Njegov delodajalec ga je torej en mesec še plačeval 2k naslednji pa že 3k.


Saj sem še pojasnilo dodal zraven, čeprav naj ne bi bilo potrebno. Vmes smo pa še 3x razložili zadevo.

Posmehoval si se komentarju naj si v obstoječi službi izpogaja vsaj 10% višjo plačo kot mu jo ponuja konkurent. Potem si pa podal primer dobre prakse kjer se je zgodilo točno to in je dobil 11% višjo plačo od konkurenčne ponudbe. Da je imel prej plačo 2000EUR za to debato ni relevantno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

bajsibajsi ::

Kayzon je izjavil:

Kaj je misljeno pod "infosec tecaj",morda opravljanje kaksnega certifikata (offsec/sans)?


kriptobog je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Kaj pa ce te je medtem podjetje C, kjer si bil izbran, poslalo recimo na zdravniski pregled ali na opravljanje infosec tecaja. Pogodbe se nisi podpisal, so pa imeli s kandidatom stroske. Lahko naprtijo izbranemu kandidatu vracilo? Obstaja za to zakonska osnova?


Zakaj bi te poslali na zdravniskega, ce nisi podpisal pogodbe?


Zastavila sta nepomembni vprasanji. Fokusirajta se na moje vprasanje/i. Ce vesta odgovor.
Vprasanje se je nanasalo na zgornje trditve, da lahko (kartako) prekines sodelovanje, ceprav si ze podpisal pogodbo.

smetko ::

No comment

bajsibajsi ::

Vsebina tvojega linka ne odgovori na moje vprasanje.

Mato989 ::

bajsibajsi je izjavil:

Kaj pa ce te je medtem podjetje C, kjer si bil izbran, poslalo recimo na zdravniski pregled ali na opravljanje infosec tecaja. Pogodbe se nisi podpisal, so pa imeli s kandidatom stroske. Lahko naprtijo izbranemu kandidatu vracilo? Obstaja za to zakonska osnova?


Ne poznam podjetja ki bi kandidata poslalo na karkoli če nisi dostavil podpisane pogodbe...

Kje to vi živite?

bajsibajsi je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Kaj je misljeno pod "infosec tecaj",morda opravljanje kaksnega certifikata (offsec/sans)?


kriptobog je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Kaj pa ce te je medtem podjetje C, kjer si bil izbran, poslalo recimo na zdravniski pregled ali na opravljanje infosec tecaja. Pogodbe se nisi podpisal, so pa imeli s kandidatom stroske. Lahko naprtijo izbranemu kandidatu vracilo? Obstaja za to zakonska osnova?


Zakaj bi te poslali na zdravniskega, ce nisi podpisal pogodbe?


Zastavila sta nepomembni vprasanji. Fokusirajta se na moje vprasanje/i. Ce vesta odgovor.
Vprasanje se je nanasalo na zgornje trditve, da lahko (kartako) prekines sodelovanje, ceprav si ze podpisal pogodbo.


NOBEN BUTL NE PODPIŠE pogodbe na tak način...

Še enkrat... z OSNUTKOM POGODBE firme C se pogovarjaš s sedanjo firmo šele potem daš odpoved/podpišeš...

Seveda si pameten in če veš da imaš 60 dni odpovednega da poveš firmi C da lahko prideš komaj čez 60+ dni (14 dni časa za pogajanja če želiš)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

delavec44 ::

Malo se umiri Mato no. Marsikdo da odpoved in podpiše novo pogodbo pa se potem v 2 mesecih, ko teče odpovedni rok, še marsikaj spremeni. Tudi že podpisano pogodbo se da preklicati, če ne nastopiš z delom. Nekatere firme so hotele stroške za zdravniški pregled, pa tudi to ni zakonito.

Mato989 ::

delavec44 je izjavil:

Malo se umiri Mato no. Marsikdo da odpoved in podpiše novo pogodbo pa se potem v 2 mesecih, ko teče odpovedni rok, še marsikaj spremeni. Tudi že podpisano pogodbo se da preklicati, če ne nastopiš z delom. Nekatere firme so hotele stroške za zdravniški pregled, pa tudi to ni zakonito.


Jaz ne poznam nobenga... pa poznam kar nekaj ljudi ki so menjali.

Sicer pa v pogodbi običajno piše da če ne rideš na 1. delovni dan ob XX uri da se smatra da je pogodba nična... ali nekaj v tem stilu... tak da vsaka taka vprašanja so posledica ker oseba ne prebere pogodbo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

delavec44 ::

Jaz jih pa kar nekaj, ki so v odpovednem roku našli še boljšo ponudbo in šli pač v firmo C. Ko se enkrat razve, da menjaš, te eni še sami kličejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

Vanadium ::

Jaz vedno rečem, ko si nezadovoljen in začneš pogledovati na drugi "vrt", si se že nekako odločil o odhodu. V igri je potem samo še terminski plan, kdaj bo izvedba le te odločitve (ne čakaj predolgo). Jaz bi na tvojem mestu menjal, ker imam popolnoma isti problem (sem v drugi panogi, kjer je totalen deficit strokovnega kadra) pri sebi v službi, preobremenjenost, izgorelost, edini pokrivam določeno področje, o dodatnem kadru ali povišici ni ne duha ne sluha oziroma sploh ne pride v poštev, ko sem omenil povišico ali dodatno pomoč na letnem razgovoru ... tako, da je odločitev padla in dejansko jaz v roku pol leta do maksimalno eno leto menjam (upam seveda, da prej) in me ne prepriča več, tudi če mi dajo povišico 1000 €, da ostanem. Na koncu se odločiš, da ni vse v kešu, ker če prihajam domov izgorel kot cota, da se ne morem posvetiti, kot človek svojim potomcem in morebitnim hobijem potem takšen šiht ni vreden tudi 5000 € več ...

To je mojih 5 centov ...

Mato989 ::

Vanadium je izjavil:

Jaz vedno rečem, ko si nezadovoljen in začneš pogledovati na drugi "vrt", si se že nekako odločil o odhodu. V igri je potem samo še terminski plan, kdaj bo izvedba le te odločitve (ne čakaj predolgo). Jaz bi na tvojem mestu menjal, ker imam popolnoma isti problem (sem v drugi panogi, kjer je totalen deficit strokovnega kadra) pri sebi v službi, preobremenjenost, izgorelost, edini pokrivam določeno področje, o dodatnem kadru ali povišici ni ne duha ne sluha oziroma sploh ne pride v poštev, ko sem omenil povišico ali dodatno pomoč na letnem razgovoru ... tako, da je odločitev padla in dejansko jaz v roku pol leta do maksimalno eno leto menjam (upam seveda, da prej) in me ne prepriča več, tudi če mi dajo povišico 1000 €, da ostanem. Na koncu se odločiš, da ni vse v kešu, ker če prihajam domov izgorel kot cota, da se ne morem posvetiti, kot človek svojim potomcem in morebitnim hobijem potem takšen šiht ni vreden tudi 5000 € več ...

To je mojih 5 centov ...


Si dobro povedal, ampak tvoj glavni problem (in problem mnogih) je to da se pustite izgoreti... preprosto greš na bolniško in/ali delaš manj in počasi... ne jebeš 5 postov... če si deficitaren te ne bodo kar tako odpustili... dokler pa delaš kot "bedak" 110% pa loviš vse da je urejeno pa je tako kot praviš.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

smetko ::

bajsibajsi je izjavil:

Vsebina tvojega linka ne odgovori na moje vprasanje.


Za tiste, kateri imate težave z branjem in razumevanjem daljših besedil, kratek izsek iz linka:

Glede na vse navedeno ugotovimo, da v primeru, da je dogovorjeni dan nastopa dela 1. 12. 2018 in delavec na ta dan ne bo nastopil dela (neupravičeno), pogodba o zaposlitvi sploh ne učinkuje oz. se šteje, da ni nastala.
No comment

bajsibajsi ::

@smetko
Predlagam, da ti "pojdes nazaj" in pocasi preberes moje vprasanje. Vprasanje se ni nanasalo, ali lahko kandidat zavrne nastop dela. Celo vec, jasno sem napisal, da pogodba se ni podpisana.
V bodoce se ne bom vec trudil z dodatno razlago random folku na forumu, kateri se niti ne potrudi razumeti prebrano.

@Mato - Ne poznam podjetja ki bi kandidata poslalo na karkoli če nisi dostavil podpisane pogodbe...
Kje to vi živite?


Ali resno mislis, da se svet vrti okoli tebe?

delavec44 je izjavil:

...Nekatere firme so hotele stroške za zdravniški pregled, pa tudi to ni zakonito.


Vsaj nekdo, ki je razumel vprasanje.

Zgodovina sprememb…

miha98 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Med 1500 in 1800 se gibajo plače nekvalificiranih poklicev. Seveda tisti na 1800 nimajo kaj veliko od zivljenja. Tak da nižje kot si, boljse je za tebe.


Takle mamo kod na v slovenistanu... to ni krivda delavcev. To je krivda teh naših delodajalcev.... nategunskih...

Mato989 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Seveda je to bruto :D


To je nakazilo na moj osebni TRR po plačanih prispevkih in vseh od samo 1 stranke.


Kaj nimaš sp?


Ja saj si potem prenakažem od spja na osebni TRR za porabo denar... Še vedno drži kar sem napisal...

Pa še od stranke 2 dobim nekje 400 EUR za vzdrževalno.


Vau kakšna bogatija NOT. Švabi bi se ti smejali , ko malemu meščanu Ptujskemu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

smetko ::

@bajsibajsi:

Šel nazaj, in prebral tvoje zadnje vprašanje pred mojim odgovorom. Vprašanje se je glasilo:
Vprasanje se je nanasalo na zgornje trditve, da lahko (kartako) prekines sodelovanje, ceprav si ze podpisal pogodbo.

Očitno ne veš, kaj sprašuješ:(
Poleg težave z iskanjem podatkov na netu, imaš tudi težavo z razumevanjem odgovorov, za katere je potrebna funkcionalna pismenost.

Naj ti malo olajšam:
"pogodba ne učinkuje oz. se šteje, da ni nastala" pomeni, da na podlagi te pogodbe te delodajalec ne more uspešno tožiti. Posledica tega je to, kar ti je napisal delavec44.
Tudi če te pošljejo na tečaj, zdravniški pregled, plačajo potne stroške ali bilo kaj drugega, od tebe ne morejo, po sodni poti uspešno zahtevati povračilo, če niso s tabo predhodno sklenili ustrezne pogodbe.
No comment

bajsibajsi ::

No, si koncno dojel vprasanje.
https://ibb.co/R9rSgp3

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Pomembno je samo vprašanje OP-ja. Vse ostalo je nepomembno.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bajsibajsi ::

Ne bo drzalo, pogosto eno temo dopolnimo s sorodnimi vprasanji, da ne odpiramo 1000 in ene podobne teme.
Nekaj drugega pa je, ko nekdo namerno, ali nenamerno, poskusa offtopic direjlat teme.

Vanadium ::

Mato989 je izjavil:

Si dobro povedal, ampak tvoj glavni problem (in problem mnogih) je to da se pustite izgoreti... preprosto greš na bolniško in/ali delaš manj in počasi... ne jebeš 5 postov... če si deficitaren te ne bodo kar tako odpustili... dokler pa delaš kot "bedak" 110% pa loviš vse da je urejeno pa je tako kot praviš.


Se popolnoma strinjam ampak nažalost, če bom šel na bolniško bom samo zajebal sodelavce/ke iz drugih oddelkov (vedno večkrat imam občutek, da to firme/nadrejeni zanalašč igrajo na ta kolegialni čut do sodelavca) in ker smo trenutno vsi nekako podobno skurjeni pač nekako trpimo v trenutnem stanju. Sej vem, da enkrat, ko bom dal odpoved bo totalna štala nastala in ta kolegialnost je samo metanje peska si v oči, sam nimaš kaj ne morem iz svoje kože.

Mato989 ::

Vanadium je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Si dobro povedal, ampak tvoj glavni problem (in problem mnogih) je to da se pustite izgoreti... preprosto greš na bolniško in/ali delaš manj in počasi... ne jebeš 5 postov... če si deficitaren te ne bodo kar tako odpustili... dokler pa delaš kot "bedak" 110% pa loviš vse da je urejeno pa je tako kot praviš.


Se popolnoma strinjam ampak nažalost, če bom šel na bolniško bom samo zajebal sodelavce/ke iz drugih oddelkov (vedno večkrat imam občutek, da to firme/nadrejeni zanalašč igrajo na ta kolegialni čut do sodelavca) in ker smo trenutno vsi nekako podobno skurjeni pač nekako trpimo v trenutnem stanju. Sej vem, da enkrat, ko bom dal odpoved bo totalna štala nastala in ta kolegialnost je samo metanje peska si v oči, sam nimaš kaj ne morem iz svoje kože.



Jebes kolegialnost, za svje zdravje mors gledat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Boomerang ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Med 1500 in 1800 se gibajo plače nekvalificiranih poklicev. Seveda tisti na 1800 nimajo kaj veliko od zivljenja. Tak da nižje kot si, boljse je za tebe.


Verjetno to govoriva o NETO, ker tudi sam sem pisal o povprečnem NETU zaslužku (1,8k)? Še informacija za tiste, ki ste ugibali, brez stimulacij dobim nekje 1550, z malico in prevozom pa sem glih na 2k.

Sodelavec in zelo dober prijatelj je bil lani prepričan, da si lahko nekje drugje izpogaja malo višjo plačo. In je šel na 3 razgovore za podobna delovna mesta. Na dveh so mu takoj ponudili nekaj več kot minimalca, z razlago, da se delo malenkost razlikuje in ta "malenkost" bi oni morali vanj vložit. Na tretjem razgovoru so mu ponudili nekaj višjo plačo kot jo je imel takrat, vendar bi se moral transformirati v robota, ki ne pozna prostega časa. Vse skupaj je lepo zavrnil in dojel, da pri nas sploh ni tako slabo. Še danes sva sodelavca, le da letos razume, kaj sem mu hotel povedati.

Še zmeraj mislim, da 1,8k čistega zaslužka za nekoga s končano VSŠ stopnjo ni slabo - govorim za slovensko firmo, ki posluje s slovenskimi strankami. Službe, kjer bi komot zaslužil 2k brez nekih dodatkov (to kar vsi po vrsti navajate) so v Sloveniji zelo redke. Samo za vogalom (sosednja firma) je zaposlenih več magistrov... iz pogovorov z nekaterimi vem, da da jih samo peščica zasluži toliko ali morda več.

Vanadium ::

Jaz, ko vidim tale oglas:

 Oglas MojeDelo

Oglas MojeDelo



Se faking zelo resno vprašam, zakaj sem postal magister gradbeništva ...

kriptobog ::

Vanadium je izjavil:

Jaz, ko vidim tale oglas:

 Oglas MojeDelo

Oglas MojeDelo



Se faking zelo resno vprašam, zakaj sem postal magister gradbeništva ...


Ker kot magister gradbenistva dobis veliko visjo placo. Ce si sposoben seveda.

Mato989 ::

Boomerang je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Med 1500 in 1800 se gibajo plače nekvalificiranih poklicev. Seveda tisti na 1800 nimajo kaj veliko od zivljenja. Tak da nižje kot si, boljse je za tebe.


Verjetno to govoriva o NETO, ker tudi sam sem pisal o povprečnem NETU zaslužku (1,8k)? Še informacija za tiste, ki ste ugibali, brez stimulacij dobim nekje 1550, z malico in prevozom pa sem glih na 2k.

Sodelavec in zelo dober prijatelj je bil lani prepričan, da si lahko nekje drugje izpogaja malo višjo plačo. In je šel na 3 razgovore za podobna delovna mesta. Na dveh so mu takoj ponudili nekaj več kot minimalca, z razlago, da se delo malenkost razlikuje in ta "malenkost" bi oni morali vanj vložit. Na tretjem razgovoru so mu ponudili nekaj višjo plačo kot jo je imel takrat, vendar bi se moral transformirati v robota, ki ne pozna prostega časa. Vse skupaj je lepo zavrnil in dojel, da pri nas sploh ni tako slabo. Še danes sva sodelavca, le da letos razume, kaj sem mu hotel povedati.

Še zmeraj mislim, da 1,8k čistega zaslužka za nekoga s končano VSŠ stopnjo ni slabo - govorim za slovensko firmo, ki posluje s slovenskimi strankami. Službe, kjer bi komot zaslužil 2k brez nekih dodatkov (to kar vsi po vrsti navajate) so v Sloveniji zelo redke. Samo za vogalom (sosednja firma) je zaposlenih več magistrov... iz pogovorov z nekaterimi vem, da da jih samo peščica zasluži toliko ali morda več.


Predvsem je potrebno razlikovati ko pišete NETO in nakazilo na TRR... za mene je NETO = NETO... torej tisto kar pride ven na plačilki iz BRUTA... (ja stimulacija je lahko not če veš da je redna oz 90%+ časa da ne vzameš neke izjemoma visoke)

To ko pa eni govorijo da je NETO nakazilo na TRR to pa ne drži... in ja 1.550 NETO + malica (če je max) je SOLIDNA plača, če ne delaš gratis zadev popoldan ali nadur ki niso priznane... če ne je pa meh...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Vanadium je izjavil:

Jaz, ko vidim tale oglas:

 Oglas MojeDelo

Oglas MojeDelo



Se faking zelo resno vprašam, zakaj sem postal magister gradbeništva ...

Sej to se spreminja, samo nič ne gre na hitro. Količina kvalificiranega kadra tako pada, da bo pritisk vedno večji na njihove plače. Pa kdo se bo šel izobraževat in delat na odgovornem mestu, če vsak kekec brez izobrazbe pri dvajsetih lahko dobi 80%.
Magic

miha98 ::

Boomerang je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Med 1500 in 1800 se gibajo plače nekvalificiranih poklicev. Seveda tisti na 1800 nimajo kaj veliko od zivljenja. Tak da nižje kot si, boljse je za tebe.


Verjetno to govoriva o NETO, ker tudi sam sem pisal o povprečnem NETU zaslužku (1,8k)? Še informacija za tiste, ki ste ugibali, brez stimulacij dobim nekje 1550, z malico in prevozom pa sem glih na 2k.

Sodelavec in zelo dober prijatelj je bil lani prepričan, da si lahko nekje drugje izpogaja malo višjo plačo. In je šel na 3 razgovore za podobna delovna mesta. Na dveh so mu takoj ponudili nekaj več kot minimalca, z razlago, da se delo malenkost razlikuje in ta "malenkost" bi oni morali vanj vložit. Na tretjem razgovoru so mu ponudili nekaj višjo plačo kot jo je imel takrat, vendar bi se moral transformirati v robota, ki ne pozna prostega časa. Vse skupaj je lepo zavrnil in dojel, da pri nas sploh ni tako slabo. Še danes sva sodelavca, le da letos razume, kaj sem mu hotel povedati.

Še zmeraj mislim, da 1,8k čistega zaslužka za nekoga s končano VSŠ stopnjo ni slabo - govorim za slovensko firmo, ki posluje s slovenskimi strankami. Službe, kjer bi komot zaslužil 2k brez nekih dodatkov (to kar vsi po vrsti navajate) so v Sloveniji zelo redke. Samo za vogalom (sosednja firma) je zaposlenih več magistrov... iz pogovorov z nekaterimi vem, da da jih samo peščica zasluži toliko ali morda več.


Lol Jaz nimam končane 6 stopnje VSŠ pač ni šlo ( morda bo kdaj... hmm?). pa nesem 1,8 k na mesec... Kako redke? Če pa vsaki šofer leti od 1500 do 2k neto. Sploh hruške...

delavec44 ::

Kaj šele, če bi ploščice polagal.

miha98 ::

Ne hvala. Že tako me včasih križ boli. Pravzaprav samo pomislim na polaganje keramike pa me začne boleti...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plača viličarista/skladiščnika... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
515209 (3984) Old Spice
»

2. ponudba za delo

Oddelek: Loža
333617 (1874) TheBlueOne
»

kako bi se odločili med dvema skoraj hkratnima ponudbama za službo?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
728914 (5471) pirat
»

odpoved

Oddelek: Loža
369609 (6746) bozicek

Več podobnih tem