» »

7800xt vs 4070 primerjava

7800xt vs 4070 primerjava

History ::

zdravo.

Sem malo premišljeval in se mi dejansko verjetno res bolj splača dati teh 100EUR več in kupiti 7800xt ali 4070, zdaj pa ja, katero kupiti. vsekakor gledam bolj za prihodnost, kajti želja je igrati GTA VI na 1440p nastavitvah (ne rabi bit na ultra, če bo delalo dost dobro na 60+ fps mid settings bom čisto zadovoljen), drugo mi niti ni toliko pomembno razen če pride ven kakšna res dobra singleplayer igra kot je npr. cyberpunk al horizon forbidden west, itd.

zdaj pa ja, kaj kupiti. 7800xt al 4070. sem že sam premišljeval, pa me zanima še vaše mnenje, če sem kaj spregledal, itd.

rtx4070: amazon de link
1. manjša poraba, med 50-70w manj kar sem gledal, ni zanemarljivo na dolgi rok, spet pa ni deal-breaker če se odločim za 7800xt
2. nvidia ma enostavno boljšo tehnologijo. DLSS izgleda precej boljše, njihov frame gen tudi, encoderji pa so že znani da imajo precej boljše, če bo prihodnost morda kdaj prinesla, da bom začel kaj delati z 3d modeli ali podobno

rx7800xt: amazon de link
1. cenejša, ma za teh 30, 40EUR mi ne igra hude vloge
2. več vrama, 16gb proti 12gb na nvidia 4070.

zdaj pa ja, kaj mislite, da bo prihodnost prinesla oz. kaj se bo staralo boljše in bo bolj relevantno čez 5 let ko se pričakuje GTA VI za pc, morda kakšno leto prej.
1. ali mislite, da bo DLSS/frame gen pomenil več za 1440p nastavitve in je vse to okrog vrama da bo premalo vse pod 12gb vrama za 1440p pretirano in bodo te tehnologije z DLSS/frame gen ter z umetno intelegienco prednajčile ali bo enostavno 16gb nov minimum za 1440p nastavitve.
2. če imate še kaj drugega za dodati kar sem sam spregledal oz. imate svoje mnenje vsekakor dobrodošlo. ker če že grem v nakup za 500EUR kar mi je pretirano ampak ja nova realnost, bi rad nakup opravil kot je treba in potem ne skrbel naslednjih pet let (če zadeva "crkne" je druga zgodba) zato bi se res rad prepričal da kupim tapravo zadevo da bo mir.
  • spremenilo: History ()

vratmatra ::

Če hočeš da bo cimdlje relevanta za nove igre sigurno glej da ima vec vram-a, torej AMD, bi pa na tvojem mestu dal še ene 25 eur več in vzel 7900gre

Wrop ::

Če je prišla v ožji izbor kartica s 12 GB rama, poglej še druge kartice z 12 GB rama. Npr. 7700 XT. Prihraniš cca 150 €, ki jih lahko potem porabiš pri novi. Zadnja razlika, ki sem jo videl je 4070 30 % dražja od 7700 XT, boljša pa je za 10 % pri 1440p. 7800 XT je 19 % dražja in 17 % boljša. Kar je tudi v redu nakup.
Če ti je 500 € pretirano, potem raje glej tiste, ki stanejo manj. Pri 1440 resoluciji bodo pri RT vse delale približno enako slabo ali pa enako zadovoljivo. Ne bo se ravno pogosto zgodilo, da bo ena delala zelo dobro, druga pa slabo. Čez dve leti+ bodo pa igre zahtevale še več RT zmogljivosti, tam pa boš moral imeti RT precej na nizkih nastavitvah ali pa izklopljen.
Zahteve po RT se prehitro premikajo naprej, da bi v kartice srednjega ranga polagal neke dolgoročne upe. Tam ti tudi DLSS in Fake frame generation ne bosta kaj veliko pomagala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
11658 (315) History
»

Nvidia predstavila geforce RTX 40 Super (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
559860 (6408) Mr.B
»

AMD GPU 400-500€

Oddelek: Kaj kupiti
15566 (280) History

Več podobnih tem