» »

Obnova talnih oblog - vinil

Obnova talnih oblog - vinil

bizgech ::

Na hodniku in v dnevni sobi imam po tleh položen vinil, ki je na nekaterih mestih že spraskan. Gre za manjše praske, ki do jih pustili ostri predmeti (kamenčki na čevljih, premikanje težjega pohištva, ipd), na kakšnem mestu je tudi manjša vdolbina ali odkrušena ploščica. Na splošno pa še dobro zgleda in ga še nekaj časa ne bi rad menjal. Rad pa bi ga malo obnovil, da se prekrijejo praske in vdolbine.

Lahko to kako sam obnovim (če ja, s čim?) ali potrebujem mojstra, ki mi bo to prenovil?
Kakšen rezultat lahko pričakujem? Se da praske in vdolbine popolnoma zakriti ali na videz/otip ostane kakšna sled?
Kakšna je obstojnost obnove? Je dolgotrajno ali se bo po nekaj čiščenjih spet razkrila praska na obnovljenem delu?

starfotr ::

Obnavljaš lahko edino parket ali pluto - tisto, kar lahko brusiš.

PacificBlue ::

Ena resitev obstaja, ne vem pa kako se obnese:
https://vogart.si/izdelek/scratchfix-po...

Magic1 ::

A ni glih fora vinila, da je cel dost enake barve. Torej razne preske niti ne opaziš, dokler ne gledaš pod kotom s močno svetlobo. Razen če imaš res neke debele rajse. Katere pa ne vem, kako jih sploh uspeš naredit. Imam tri različne vinile, en celo v predprostoru, kjer je res na udaru pa še nismo uspel zgenerirat nekih "groznih/vidnih" poškodb. Da nimaš ti nek čudn zelo ceneno mehak vinil?
Magic

krho ::

Zamenjaj cele plošče vinila, ki so obrabljene, ostalo pusti na miru.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

floyd1 ::

Magic1 je izjavil:

A ni glih fora vinila, da je cel dost enake barve. Torej razne preske niti ne opaziš, dokler ne gledaš pod kotom s močno svetlobo. Razen če imaš res neke debele rajse. Katere pa ne vem, kako jih sploh uspeš naredit. Imam tri različne vinile, en celo v predprostoru, kjer je res na udaru pa še nismo uspel zgenerirat nekih "groznih/vidnih" poškodb. Da nimaš ti nek čudn zelo ceneno mehak vinil?

Po mojih opažanjih je precej je odvisno od barve. Na temnem vinilu vidim vsako prasko, če res dobro pogledam. Na zelo svetlem pa je ne vidim, čeprav je tam gotovo precej bolj popraskan (predprostor, hodimo obuti). Oba vinila sta iste serije, razen dekor vzorca se ne razlikujeta.

Magic1 ::

Jaz imam isti svetel dekor povsod. Lekcija za ostale, svetel vinil, kjer je opcija za praskat! Za spalnico pa karkoli, tam lahko kar naoljen parket..
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

floyd1 ::

Vzameš pač to, kar ti je všeč. Fajn pa je, da veš, kako se stvari obnašajo. Na hodniku pač ne bi vzel zelo temnega les dekorja. Sicer pa pred nakupom malo po trgovinah in vzorce pogledat. Tudi od trgovcev velikokrat dobiš uporabne nasvete, jih pa je treba jemati z rezervo. Ko se tam pogovarjaš, je vinil "neuničljiv", resnica pa je... ... je vzdržljivejši od parketa, a še vedno iz tega planeta (za razliko od Appla :))).

bizgech ::

Vinil je bil položen že preden sem se jaz vselil v stanovanje. Je svetle barve z imitacijo vzorca lesa, na pogled je kot parket. Takrat je bil še skoraj na frišno položen, zdaj pa že ima kakšnih 12 let. Saj je še vedno kar lepo ohranjen, a na določenih mestih se vidijo praske, ki so me začele motiti.

Tale scratchfix zgleda obetaven (nekdo je zgoraj prilepil link). Malo me je edino zmotilo, ker je v posnetku pravijo, da je potem "almost invisible". Praske so že zdaj "almost invisible" in verjetno jih vidim samo jaz, ker vem pod kakšnim kotom pogledat in kam pogledat... se bojim, da bi stanje samo poslabšal in da bo rešitev samo za kakšen mesec (do prvega temeljitega čiščenja). Kaj pa vem, morda ga celo preizkusim in poročam, kako se obnese.

Highlag ::

V službi vsake kvatre vinil očistijo in nanovo "polakirajo". Imajo neko tekočino, ki jo razmažejo po površini in se posuši. Takrat so tla vidno lepša. Nekaj časa zdrži potem pa spet. Res pa je, da zadeva zleze pod noge miz in se te prav rade pripopajo.
Never trust a computer you can't throw out a window

floyd1 ::

Če so res drobne praske jaz ne bi mazal z ničemer. Če pa že, pa najprej na kakem skritem mestu, npr pod sedežno. Mogoče pred tem še malo povprašati pri trgovcih z vinilom?

V službi vsake kvatre vinil očistijo in nanovo "polakirajo". Imajo neko tekočino, ki jo razmažejo po površini in se posuši. Takrat so tla vidno lepša. Nekaj časa zdrži potem pa spet.

Ja, verjetno noben tak premaz ne more na daljši rok nadomestiti močnega obrabnega sloja na površini vinila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parket DA ali NE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13416414 (3402) PacificBlue
»

Laminat vs vinil vs tapison (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
709743 (4306) koyotee
»

Laminat, ploščice ali vinil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21462505 (11629) Lonsarg
»

Topli pod, laminat, parket, vinil? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240407 (19374) SmotaniJanez
»

Itison vs. topli pod vs. les

Oddelek: Loža
283193 (2603) floyd1

Več podobnih tem