» »

Asus router - omogočanje dostopa samo izbranim

Asus router - omogočanje dostopa samo izbranim

tomaxxx ::

Pozdrav,

imam router Asus RT-AX55 in bi rad blokiral dostop do inetrneta vsem napravam ki so ali se še bodo (brez moje vednosti) priključile v to omrežje, razen nekaterim ki bi jim to "ročno" omogočil (vezano na MAC).
Je sicer opcija v Parental control - "Enable block all devices", ampak ne morem pa določiti izjem.
Opcija je sicer Time scheduling vendar v tem primeru moram jaz spremljati kdo je nov in dodeliti pravice, najbolj moteče pa je to da v primeru priključitve z LAN kablom že ima povezavo v splet.

Vesoljc ::

Mac address filter?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Lightning5 ::

MAC address filter je bolj kot ne securty through obscurity. V tem primeru bi ti bolj svetoval, da na žični povezavi omogočaš samo statične IP. Neznane naprave, ki se bodo fizično povezale v omrežje ne bodo dobile IPja in ne bodo delovale oz. imele dostopa do interneta. Najbolj popolna rešitev bi bil 802.1x, ki pa je za domačo postavitev prekompleksen in overkill.

Na WiFi pa daj drug subnet in dobro geslo.

tomaxxx ::

To z statičnim IP-jem se mi zdi še najbližje temu kar želim.

PS. Zanimivo da router za 20EUR od TP-linka je imel to varianto blokade "by default" in si nastavil izjeme, 3x dražji asus pa tega ne premore :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaxxx ()

Baja ::

če je mozno, ne blokiraj mac address ampak dovoli le določene mac addresse.

ce gres na staticne ip-je, ni problem v napravi nastaviti statičnega ip-ja in voila, internet dela. če boš blokiral mac addresse isto, spremenis mac in internet dela.

Han ::

tomaxxx ::

Baja je izjavil:

če je mozno, ne blokiraj mac address ampak dovoli le določene mac addresse.


Ravno v tem je težava, da na tem routerju ne morem obrnit te logike, šele ko se naprava pojavi v omrežju lahko blokiram ta mac.

Ales ::

tomaxxx je izjavil:

PS. Zanimivo da router za 20EUR od TP-linka je imel to varianto blokade "by default" in si nastavil izjeme, 3x dražji asus pa tega ne premore :8)

Če misliš na preklop med MAC whitelist / blacklist, potem ASUS to izbiro seveda ima.

Glej ta navodila, v koraku 6 imaš izbiro ali vnose s seznama MAC naslovov blokiraš ali dovoliš. Ti želiš slednje, se pravi narediš seznam naprav, ki imajo dovoljen dostop.

tomaxxx ::

Ales je izjavil:

Glej ta navodila, v koraku 6 imaš izbiro ali vnose s seznama MAC naslovov blokiraš ali dovoliš. Ti želiš slednje, se pravi narediš seznam naprav, ki imajo dovoljen dostop.


Da, ampak to je blokada samo za naprave, ki se povezujejo čez wireless, jaz bi potreboval ustvariti generalno MAC whitelist (tudi za "ožičene" naprave).

Han ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

blokiranje IP naslova

Oddelek: Omrežja in internet
5618 (380) mat xxl
»

Kabelska TV + Internet

Oddelek: Omrežja in internet
61256 (1116) Tilen
»

Wake on lan - how to?

Oddelek: Omrežja in internet
112691 (2350) misek
»

Dinamični in statični ip

Oddelek: Omrežja in internet
164859 (4266) Pimoz
»

blokada lokalnega ipja

Oddelek: Strojna oprema
211314 (1005) Veron

Več podobnih tem