» »

Silo

Silo

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 6
»»

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

BigWhale ::

Knjige so bile odlicne. In Howey je sam povedal, da je ekranizacija res dobra. Igralska zasedba je solidna in tudi trailer ni izgledal slabo.

kuglvinkl ::

Dons mislim, da bo.
Your focus determines your reallity

misek ::

Že gledamo :)

link_up ::

ocitno bom res moral kupit oled, da ne bom v prekrsku z nezadostno crnino.
In and Out

kuglvinkl ::

SPOLIERS

Prvi del mi je bil všeč. Silos je plausible, obljublja veliko. Žena od policaja sicer ni igrala all in, amapak ok, če te fentajo v prvem delu, je to razumljivo. Na koncu Fergusonova fingira kot nova Ellen Ripley, vsaj po izgledu.

Tko da, me zanima drugi del.
Your focus determines your reallity

delavec44 ::

Vleče se. Pa tudi za policajevo ženo nikjer ne piše, da je res mrtva.

Outcast ::

Zelo dober prvi del, če to ostalo na nivoju bo top serija!

Horas ::

sem pogledal trailer pa še vefno ne vem o čem se gre. sci-fi?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

delavec44 je izjavil:

Vleče se. Pa tudi za policajevo ženo nikjer ne piše, da je res mrtva.


Rekla je, da če je zunaj zelemo in bujno, bo čistila - check.

In potem da bo šla čez hrib - kar smo videli, ni check.

da bi umrla, ker je vs bujno in zeleno. Mogoče. Ali pa ne.
Your focus determines your reallity

Outcast ::

Mal počaki, sej mogoče mu pa kapne:D

delavec44 ::

Pač nisem knjig bral, jebatga. Sem si sedaj spojlal zadevo :(

fulk ::

Se nekako skušam izogibat kulturnih vsebin Plemena, ampak Silo bom vrjetno pogledal. Predobra premisa, da bi jo izpustil.

kuglvinkl ::

Druga epizoda enako ok. So pustil clifhanger :)
Your focus determines your reallity

tilen03 ::

Men je zaenkrat na ravni Netflixa. Upam, da bo kakšen dober plot twist ali razlaga, drugače bo to še ena povprečna distopija.

blom~Twom ::

Meni je bila tudi inicialno všeč, me zanima kako bo naprej.

kuglvinkl ::

tilen03 je izjavil:

Men je zaenkrat na ravni Netflixa. Upam, da bo kakšen dober plot twist ali razlaga, drugače bo to še ena povprečna distopija.


To pa nisem razumel glede Netflixa? A to oznacuje nivo, produkcijo, budget, v primerjavi z drugimi oz kaj?
Your focus determines your reallity

Nikonja ::

Nič ne označuje ker Netflix ima odlične nadaljevanke ampak tudi polomije, in se popolnoma nič ne razlikuje od vseh ostalih produkcijiskih hiš

kuglvinkl ::

Nikonja je izjavil:

Nič ne označuje ker Netflix ima odlične nadaljevanke ampak tudi polomije, in se popolnoma nič ne razlikuje od vseh ostalih produkcijiskih hiš


Sej, zato me pa zanima, kaj si predstavlja :)
Ma, who cares...
Your focus determines your reallity

Outcast ::

Pogledal tudi drugi del....dober :D
Obstaja kar nekaj teorij z masko in tem, ko jo 'priklopijo' na obleko da vsebuje strupen plin, vizir pa prikazuje vegetacijo in zato potem vsi čistijo kamero, ker hočejo tako svojim pokazati, da je zunaj vse ok...zanimivo.

in nisem bral knjig, mogoče se jih lotim poleti in upam da ne bodo leteli knjižni spoilerji v to temo...

tilen03 ::

kuglvinkl je izjavil:

Nikonja je izjavil:

Nič ne označuje ker Netflix ima odlične nadaljevanke ampak tudi polomije, in se popolnoma nič ne razlikuje od vseh ostalih produkcijiskih hiš


Sej, zato me pa zanima, kaj si predstavlja :)
Ma, who cares...

Po strukturi epizod, mislim da ima Netflix najbolj nadležne cliffhangerje, verjetno med drugim zato, ker so vse epizode takoj na voljo

delavec44 ::

tilen03 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Nikonja je izjavil:

Nič ne označuje ker Netflix ima odlične nadaljevanke ampak tudi polomije, in se popolnoma nič ne razlikuje od vseh ostalih produkcijiskih hiš


Sej, zato me pa zanima, kaj si predstavlja :)
Ma, who cares...

Po strukturi epizod, mislim da ima Netflix najbolj nadležne cliffhangerje, verjetno med drugim zato, ker so vse epizode takoj na voljo


To da so vse takoj na voljo sploh ne drži. Veliko novejših Netflixovih dragih serij je izdanih tedensko vključno s to, ki je sicer na Apple TV.

Zgleda jih skrbi, da si bi ljudje pogledali vse takoj in potem ukinili naročnino. Tako so pa vsaj 3 mesece naročeni.

https://www.cnet.com/culture/entertainm...

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Pogledal prvi dve epizodi. Prva epizoda se malo vleče druga je že boljša sploh konec je zaimiv.

Mogoče je problem v tem, da tisti kateri gredo ven obrišejo kamero :P če sem si prav zapomnil jo je še vsak obrisal kateri je šel ven. Mogoče bi moral takoj, ko pride ven tečt proti tistemu hribu ne pa čas izgubljat s kamero. Ko se je začel dušiti sem takoj poislil na obleko, da je tam problem.

Samo upam, da ne bodo na koncu kaj zafantazirali s kakšnimi vesoljci.

BigWhale ::

kuglvinkl je izjavil:

Druga epizoda enako ok. So pustil clifhanger :)


Dobesedno! :>

c3p0 ::

Outcast je izjavil:

Pogledal tudi drugi del....dober :D
Obstaja kar nekaj teorij z masko in tem, ko jo 'priklopijo' na obleko da vsebuje strupen plin, vizir pa prikazuje vegetacijo in zato potem vsi čistijo kamero, ker hočejo tako svojim pokazati, da je zunaj vse ok...zanimivo.

in nisem bral knjig, mogoče se jih lotim poleti in upam da ne bodo leteli knjižni spoilerji v to temo...


Kakih teorij? Kdor je bral knjiga tako pozna resnico :) Ne gre pa zgodba ravno čisto po knjigi, če se prav spomnim, je že kar nekaj let kar sem bral.

Outcast ::

Đizs...

Badwolff ::

Men je zaenkrat všeč. Zdej morjo sam nadaljevat v stilu. Odloga, knjižna, je. Sem jih mel parkrat na poletnem seznamu, sam nisem prišel do tja.

scipascapa ::

Meni tudi, se ve koliko delov sploh bo, morda sezona 2 itd?

donvito ::

scipascapa je izjavil:

Meni tudi, se ve koliko delov sploh bo, morda sezona 2 itd?

https://www.imdb.com/title/tt14688458/e...

Leko ::

kuglvinkl je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Vleče se. Pa tudi za policajevo ženo nikjer ne piše, da je res mrtva.


Rekla je, da če je zunaj zelemo in bujno, bo čistila - check.

In potem da bo šla čez hrib - kar smo videli, ni check.

da bi umrla, ker je vs bujno in zeleno. Mogoče. Ali pa ne.


Kje pa piše (no ja v knjigi mogoče, toda tisti, ki je nismo brali ne vemo) da je to kar prikažejo na zaslonu sploh kaj res. Zakaj oziroma kako bi spremenili samo ozadje, kaj pa če je vse "zrežirano", kar prikažejo.

darkolord ::

Zaenkrat kul serija, zelo zelo blizu predstavi iz knjige, razen stene sem si predstavljal bolj svetle :) je pa logično, da so potemnele.

Me pa moti, da niso nič posebej poudarjali potovanja med nadstropji. Sicer tu in tam omenijo "took us a day to get here", ampak v knjigi je to stopnišče in dolgotrajno (več dni) potovanje gor-dol centralni del zgodbe, tukaj pa izgleda, kot da je vse skupaj nekaj štukov in da se kar teleportirajo z dna na vrh in obratno.

c3p0 ::

Ne vem kako jim ne uspe naredit neke vrste lifta? S pravimi protiutežmi bi par ljudi zlahka tudi ročno upravljalo s tem.

delavec44 ::

Dobro vprašanje. Google pravi, da so mogoče celo bila (Silo 1 naj bi jih še imel) in so jih potem zaprli, da lažje kontrolirajo ljudi.

https://www.goodreads.com/questions/207...

kuglvinkl ::

Sem si prav oznacil v knjigi, da sta za 20 stukov porabila zupanja in serifov namestnim cel dan. IIRC...
Your focus determines your reallity

delavec44 ::

Zelo dober 3. del. Napet cel čas.


Spoiler:


Glitch na prikazu zunanjosti preden so ugasnili generator. Za trenutek prikaže zelenje kar vidijo tisti, ki gredo ven. Kot da bi hoteli prikazati, da je puščava umetno prikazana in ko ni bilo elektrike, se je pokazala realnost.

Zgodovina sprememb…

Leko ::

kuglvinkl je izjavil:

Sem si prav oznacil v knjigi, da sta za 20 stukov porabila zupanja in serifov namestnim cel dan. IIRC...

Kolk štukov pa je vse skupaj?

delavec44 ::

Saj povejo v seriji. 144 če se prav spomnim. Ne vem zakaj bi to sicer trajalo več dni. 144 ima kakšna moderna stolpnica in gaslici pridejo razmeroma hitro gor, če je treba.

ok, samo 1 stolpnica ima več kot 144 nadstropij

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Se mi zdi smiselna razlaga, da s tem precej omejijo "druženje", tako se družba bolj segmentira, težje se poveže, kontrola in nadzor sta lažja.

kuglvinkl ::

c3p0 je izjavil:

Se mi zdi smiselna razlaga, da s tem precej omejijo "druženje", tako se družba bolj segmentira, težje se poveže, kontrola in nadzor sta lažja.


Makes fully sense. Ne vem pa, kolk je to razdelano, ker sem prisel sele do spusta do Fergusonove.

Mea culpa, 20 stukov v 2 urah. Kao opasan tempo za ta dva pred penzijo.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

delavec44 je izjavil:

Saj povejo v seriji. 144 če se prav spomnim. Ne vem zakaj bi to sicer trajalo več dni. 144 ima kakšna moderna stolpnica in gaslici pridejo razmeroma hitro gor, če je treba.

ok, samo 1 stolpnica ima več kot 144 nadstropij


Jaz bi rekel, da so tukaj nadstropja precej visja. Stolpnice imajo ponavadi klasicnih 2.5m med nadstropji.

Badwolff ::

Pa tud če je 10m,me drži logike par dni. 1400 vm. narediš v 3 urah. Še prej ker dolžine praktično nim

kuglvinkl ::

Badwolff je izjavil:

Pa tud če je 10m,me drži logike par dni. 1400 vm. narediš v 3 urah. Še prej ker dolžine praktično nim


14 ur kao za 140 štukov - to je spust. Nosači prej.

Lahko da je fi znaten... čeprav v seriji tako ne kaže.
Your focus determines your reallity

delavec44 ::

Za spust bi lahko montirali tobogan, kot so ga imeli za proslavo :D

Se mi pa zdi, da v seriji ne dajejo tako velikega poudarka na to. Stopnišče zgleda manjše, fi je manjši, višina nadstropij je manjša. Tudi občutek sem imel, da sta rabila od vrha do dna pač par ur kar je realno.

kuglvinkl ::

With Silo, Apple TV+ Strikes Prestige Sci-Fi Gold

https://www.wired.com/story/silo-apple-...
Your focus determines your reallity

yayo ::

so knjige dobre? Sledi serija zvesto knjigam ali gre po svoje?

kuglvinkl ::

knjige so OK, light reading... čes pršauješ stilsko.

Do tam, kjer sem sam pršel, sledi, kaj je seveda skrajšano. V knjigi zveš še kar na začetku, a je zunaj še vedno štala al ne.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

fulk ::

Kot bralec vseh uradnih Silo knjig, bom napisal svojo kratko osebno recenzijo/vtis.

1. Prva stvar, ki je meni osebno padla v oči je woke vsebina. Kar sicer ni neko presenečenje, ampak danes tako to forsirajo, da je že postal nek trope. In ne samo, da mi je politično iritantno, mi je že cringe dolgočasno. Da bi vsaj enega azijca dali, ampak ne, črnc pa belka. Hugh, kolikor pomnem ni nekaj močno poudarjal rase, ampak a ni bil Holston opisan kot latino? Tista radio geekica pa je bila tip v knjigi.
Klasika od jewllywooda. To mi je pustilo permanenten grenak okus, ampak ok. Gremo naprej.

2. Z vsebino močno hitijo. Prehitro IMO. Določene ključne hinte zgodbe so že pokazali in folk vidim, da že vse sklepa, pogosto tudi pravilno.

3. Tenzija je sicer ok, atmosfera je ok. Efekti so, meh, ok.

4. Igralci so ok, ampak nič pretirano omembe vrednega. Fergusonova je hot, ampak neke blazne karizme nima.

Gledljiva je, lahko pa bi bila ena boljših distopičnih serij, še posebej na bogato vsebino knjig.

Badwolff ::

Wokism moraš kar iskat, da najdeš, so far. Tko da svaka čast....

LeQuack ::

Brez skrbi, nobena dobra stvar ne traja. Bodo hitro nekaj naredil da se poslabša.
Quack !
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

House of the Dragon (TV serija) (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Sedem umetnosti
51674263 (2133) Skyman
»

Altered Carbon (Tv serija 2018-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10020522 (9756) DamijanD

Več podobnih tem