» »

Silo

Silo

Temo vidijo: vsi
««
6 / 6
»
»»

darkolord ::

Okapi je izjavil:

Če so tako neumni, da takoj ne ugotovijo, da je slika, ki jo notri vidijo na zaslonu, ponarejena.
Kar oni poznajo, je basic tehnologija iz 70-ih ali 80-ih. Še to, da so njihovi ekrani barvni, verjetno sploh ne vedo. Današnji AR in VR bi bila za njih nepredstavljiva, tako kot za nas npr. teleport.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

kixs ::

Teleport nepredstavljiv? sej smo to ze vsi videli na star treku...

Zgodovina sprememb…

fulk ::

Mene bolj zanima kakšen AI filter imajo, da jim projicira v real-time-u modificirano sliko v podrobnosti. In to prek Wi-fi.

darkolord ::

Sej ni modificirana, samo VR je, k igrce na Oculusu. Ker se spotakne ob truplo, čeprav na sliki tam ni nič...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

fulk ::



@0:35
Drevo je egzaktno renderirano v real time.

@0:45
Spotaknila se je cirka 1m pred truplom

Leko ::

Zakaj samo dva trupla? Kje so ostala trupla, ki so jih poslali ven? Če ne drugega vsaj okostnjaki!

Leko je izjavil:

DarkSite je izjavil:


Kar me sedaj zanima:
1) Ali obstaja komunikacija med silosi. Torej ali šefi med seboj komunicirajo.

A niso bila omenjena neka vrata na dnu silosa? Kaj pa, če se tam dogajajo kakšni prehodi.
Pa voda na dnu silosa to tudi nič ne razložijo? Lahko da je to kakšna povezava med silosi?

darkolord ::

fulk je izjavil:

@0:35
Drevo je egzaktno renderirano v real time.

@0:45
Spotaknila se je cirka 1m pred truplom
VR se renderira "egzaktno" v real time.

Tudi če je spotaknila prej, je veeno - pač ni videla pod noge, ker so na renderju tla malo drugačna.

Enivej, mislim da je jasno, da so v prihodnosti in ne v alternativni sedanjosti ali preteklosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

brett ::

Pogledal celo sezono... Kar pozitivno presenečen. Najbolj me je navdušila igra večine glavnih akterjev, scenarij (zgodba) in scenografija. Fergusonova pa je odlična - vloga ji je pisana na kožo!
Ocena po 1.sezoni: 8,5.

Sedaj pa malo o zaključku (knjig nisem bral): Juliettin sprehod do nasipa. Omenjate trak, da je bil ključen faktor. Se strinjam s tem. Bi pa dodal, da to po mojem mnenju nima veze s kakim prepuščanjem strupa v kombinizon. Drugače bi vse začelo dušiti, zvijati že prej, ne pa kar naenkrat, ko se bliža(jo) nasipu. Zdi se mi da vzrok tiči v nekakšnem sevanju, valovanju na tisti točki obsega kroga (tik pred nasipom), ki človeka paralizira in na koncu ubije. Zato je hotela značko - kovino. Da ošibi valovanje oziroma stestirat svojovteorijo; pravi trakovi pa jo naredijo kot da je v nekakšni faradejevi kletki: s kovinskim premazom ali mikro žičkami prepleten trak.
In to spozna župan oz. vodja ITja. Da je prelisičila sistem s pomočjo nevtralizatorja oz. izolatorji.

fulk ::

Meni pa ravno ona nekako ne sede. V knjigi sem si jo predstavljal malo bolj ženstveno in stoično.
V Dune kot kraljica pa je odlična.

Ker sem bralec knjig ne bom spoilal. Ampak pomisli čisto logično.

Glavni plot device imenujejo "heat tape".
Obstajata torej dve kvaliteti, ena dobra, druga slabša. S ta slabim trakom so vsi pocrkali na neki točki.
Župan v zadnji sceni reče, da bo "vsak čas".

Kaj nam to pove?
Da kvečjemu gre za planiran fail materiala.
Oprema je vedno identična. Torej tako kot proizvajalci dandanes in njihovi planned obsolescence.

Če je recimo toksično okolje kislo in daš bazičen material, ga bo eventuelno razjedlo.

Podobno kot, če bi delal biohazard tute iz sladkorne pene in jih poslal v savno. Samo vprašanje časa.

videc ::

Če bi bral knjigo, bi vedel, da so ji naredili boljšo obleko kot ostalim. Ker je bila "njihova". Da ni prepuščala, itd... Ampak za to bi moral prebrati knjigo/e.

broken/link ::

malo sem že pozabil + to je tema o seriji, ampak a ni bil tudi v knjigi heat tape?

drugače pa ja, kolikor se spomnim je bilo to v knjigi kar izpostavljeno in lepo razloženo. V seriji je bilo mogoče bolj subtilno vse skupaj, ampak se mi zdi, da se je lahko čist lepo razbralo iz konteksta, da gre za planiran fail materiala.

brett ::

Aha, razumem. Če je v knjigi to lepo razloženo, potem bo že temu tako.

Potem je v seriji to dobro zakamuflirano, ker:
Zakaj pa je potem v kadrih, kjer se ona dotakne skale, ali trupla, sprosti neko valovanje oz. energijsko polje, ki ga tudi občuti (po obrazu sodeč), drugače pa ne? Kot bi roko vtaknila v neko "gosto fluidno zračno materijo". Ko pa odloži značko, se nad značko nekaj iskri, kot statika? Kot bi se ji odprl nek ozek portal za varen prehod.

Škoda, ker to bi bil še boljši tvisti: da je neko energijsko polje, ki preprečuje odhod... In ga ona zaobide8-)

kuglvinkl ::

Vzvalovi real time render v celadi.
Your focus determines your reallity

BigWhale ::

kuglvinkl je izjavil:

Vzvalovi real time render v celadi.


Jaz sem pricakoval, da bo kak video decoder glitch in kockanje. :>

kuglvinkl ::

To se zgodi IIRC, ko pride na vrh vzpetine.
Your focus determines your reallity

fulk ::

videc je izjavil:

Če bi bral knjigo, bi vedel, da so ji naredili boljšo obleko kot ostalim. Ker je bila "njihova". Da ni prepuščala, itd... Ampak za to bi moral prebrati knjigo/e.


Cel point je, da ne spoilamo iz knjig.

oo7 ::

Rebeka Ferguson pravi, da se druga sezona snema in, da čakajo na zeleno luč, da bi posneli skupaj še tretjo in četrto sezono katera pa bi bila tudi finalna.

kuglvinkl ::

Fino!
Your focus determines your reallity

Horas ::

jep, fino, me res zanima kako bojo izpeljali nadaljevanje ko je prišla ven.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

oo7 ::

Sci-Fi Author Calls Silo Season 2 One Of The Best Things Ever

Silo is one of the best sci-fi shows in recent memory, and fans are more than ready for Season 2. While the second season certainly has a lot to live up to, the author of the novels the show is based on recently assured fans it will be worth the wait. Hugh Howey posted about the season, saying, "I've seen season two and it's one of the best things I've ever seen."

https://www.giantfreakinrobot.com/ent/a...


Bomo videli če res >:D

kuglvinkl ::

A si bral knjige?
Your focus determines your reallity

oo7 ::

Nisem bral knjig. Gledal sem samo prvo seznono TV serije.

Tody ::

Jaz se matram z zadnjo knjigo in gre kr počas.

BigWhale ::

Jaz sem jih prebral precej na easy, se zlo lepo berejo. Poleg Expanse-a ena mojih ljubsih knjig.
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Altered Carbon (Tv serija 2018-) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10020625 (9859) DamijanD

Več podobnih tem