» »

Rent a car v tujini - na kaj biti pozoren

Rent a car v tujini - na kaj biti pozoren

i33a ::

Pozdravljeni,
prvič se srečujem z najemom avta v tujini. Na kaj je treba biti pozoren?
Katere so kaj najbolj priznanje / zaupanja vredne strani preko katerih lahko to storim?
(Je pa malo specifična lokacija, ker je otok - Madeira)

Najlepša hvala za nasvete

OracleDev ::

Sm bil na Madeiri prejšn mesec :) Tam je najbl znan rent a car mislm da 7m al kaj je že. Sm enkrat vzel avto bil brrz problema, drugič pa totaln drek, komi se je šaltal in sm takoj poklicu in vrnu avto. Kej velik nimaš za razmišljat pač vzameš avto odvisn kakšnega hočeš. Vecji/boljši kot je dražje je. Prever predvsem gume, bremze in menjalnik. Ker tam so itak sami hribi in boš to rabu :) Preden ga vzameš ga še posliki k ma sigrn kje kakšno udrtino in to je to.

Zgodovina sprememb…

i33a ::

Obakrat si vzel avto pri 7m? Si rezerviral, plačal prek spleta?
Dodatna zavarovanja je pametno vzeti?

Nekje sem zasledil tudi to stran za rent a car. Ima kdo kake izkušnje?

OracleDev ::

Tam sem dvakrat vzel, nekaj let nazaj pa pri eni drugi pa se ne spomnem imena. Blo dost podobn. Jest sm kar tam direkt vzel ker nisem rabil avta skos. Plačal s kreditno. Da sm bil bolj miren sem vzel dodatno zavarovanje ceprov se mi zdi nateg ampak zarad 20 dodatnih evrov na dan ne bom umrl.

OracleDev ::

Drgač pa stran zgleda bedna, ne vem zakaj kompliciraš. Najdi eno rent a car tam in to je to. Bolj ko boš šparal bl boš nategnjen. Na dopust greš, uživaj. Če rabiš avto za vse dni k boš tam si rezerviraj, drugače pa tam vzemi. Imaš pa tam cel kup busev če že hočeš prišparati. Pa dejanssko so kul, ravno zato jest nism avta rabu tolk časa k nisem šel na dopust da se bom vsak dan z avtom vozu po otoku.

c3p0 ::

V latinskih državah je dosti nategunskih rentacarov, pazi se sploh najcenejših. So poceni, potem pa ti gleda vsako praskico in te olupi za polog, ki zna bit tudi 1000+ EUR (excess).

Raje daš malo več in maš krito zavarovanje ali manjši excess, glej skupno ceno.

Al pa si kupiš neko zavarovanje posebaj, rentacar te sicer še vedno lahko olupi, a dobiš povrnjeno (če nisi pijan, drug voznik ipd.)

OracleDev ::

Madeira spada pod Portugalsko. EU.

infiniteLoop ::

Splaca se pogooglati tudi "car rental excess insurance". Upam, da so zavarovalnice ki pokrivajo tudi slovenijo. Za ceno kakih 50 evrov lahko odpikas dodatna zavarovanja ki jih ponujajo rent a car ponudniki.
None of us is as dumb as all of us.

Jure14 ::

Zavarovanje vedno plačaj v poslovalnici, kjer dobiš ključe.
Če plačaš preko interneta, to ponavadi plačaš nekemu posredniku, ki je sicer lahko cenejši), imaš pa v primeru škode dosti več problemov in dopisovanja.
Ker najprej moraš založit 1500€, ki jih potem dobiš nazaj od zavarovalnice.

Jaz vedno plačam full kasko pri prevzemu avta, brez odbitkov.
Tako me pride najem za 1 teden od 70-100€, pa zavarovanje 150-200€.

Bodi pozoren na doplačila za drugega voznika, otroške sedeže, če jih rabiš ,...

Najbolj natančni so bili na Malti, poslikali avto ob najemu in ob vrnitvi, poslali slike na mail, označili vsako praskico. Najbolj jebivetrsi v Italiji, sem dobil ključ, potem pa iskal avto po parkirišču.

Za gorivo je ponavadi same-same, kar pomeni da si popiše, koliko goriva je na začetku, in toliko ga mora biti v rezervarju na koncu.
Druga opcija je full-full. Zna biti nerodna, če vračaš avto sredi noči, pa bencinske zaprte.

S sabo vzemi držalo za telefon, pa avto polnilec za telefon. Da boš imel navigacijo. Ob doplačilu ti seveda vse tudi tam posodijo.

Preden se odpelješ, poglej če so papirji v avtu, kako se odpre prtljažnik, pa prižgi luči.

ziki ::

Kadarkoli sem se s kom pogovarjal o tej temi, so vsi zelo hvalili https://www.billiger-mietwagen.de. Če pogooglaš malo, hitro najdeš članke na to temo (npr. https://napotovanju.si/poceni-najem-avt...), kjer ti lepo razložijo kaj moraš obkljukati, ko filtriraš zadetke (npr. brez odbitne franšize).

Osebno sem najemal avto pri različnih ponudnikih, direktno, brez posrednikov, vedno polno zavarovanje. Kot so že omenili ostali, se pozanimaj o fuel policy-u. Jaz sem se prvič zajebal, dobil avto s skoraj praznim tankom, nafilal do konca, naredil 100km in vrnil avto. V poslovalnici so se mi prijazno zahvalili za podarjeno gorivo in to je bilo to.

Aja, če naletiš na radar plačaš ti + v mojem primeru sem moral plačati še nek fee rent-a-carju, ker so morali posredovati moje podatke policiji.

Steinkauz ::

Prvo kot prvo, verjetno, če ne boš na šalterju vzel polno zavarovanje (kjer te na polno nategnejo, kot je lepo dal primer Jure14, 2x več za zavarovanje kot za avto), potem nujno rabiš KREDITNO kartico z dovolj kritja kot piše v voucherju.
Ko kar ti blokirajo na kartici je excess, ki je strošek, ki ga plačaš, če je karkoli narobe z avtom.
V tem primeru je imeti fajn pozavarovanje, kjer ti vrne zavarovalnica to, kar si moral plačati za škodo.

billiger-mietwagen.de je ok.
Imaš 2 opcije
ohne Selbstbeteiligung - no excess nudi ponudnik
ohne Selbstbeteiligung (durch Erstattung) - no excess preko pozavarovanja, škodo plačaš, vrne druga zavarovalnica. Ponavadi cenejša opcija.

Imaš tudi posebi filter, ker je brez kavcije "Ohne Kaution". To v dosti državah sploh ni opcije.

Kadar sem rental preko billiger-mietwagen.de sem vedno pokljukal
Glas- & Reifenschutz
Unterbodenschutz
Alle Kilometer frei
Gute Tankregelung


To je za začetnika kr ok opcija, samo res preveri pogoje, večinoma rabiš kreditno z dovolj kritja.

Sam sedaj najdem na skyscanner.com ali opodo.com ali discovercars.com, ker so ponavadi precej cenejši pridejo pa brez pozavarovanja.
Sam kupim letno Annual Worldwide Car Hire Excess Insurance pri worldwideinsure.com. Stane 100 eur letno.
Tako sem vedno krit, tudi, če se kje zalomi in morm vzet nov rent a car kot prvotno planiran in še cenejše pridem čez.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rentacar v Italiji

Oddelek: Na cesti
426952 (4419) weasel
»

Najcenejši rent a car

Oddelek: Loža
257463 (3398) ziga1000
»

Najem avtomobila na Irskem in njihov excess payment 1500€

Oddelek: Na cesti
185999 (3034) HappyPills
»

Sicilija - najem avta

Oddelek: Na cesti
93867 (3559) Steinkauz
»

Zavarovanje (najetega) avtomobila v EU

Oddelek: Na cesti
62375 (1819) Pogacniko

Več podobnih tem