» »

Pisni preizkus na upravni enoti

Pisni preizkus na upravni enoti

mimii ::

Pozdravljeni.

Zanima me, če je kdo pred kratkim opravljal pisni preizkus na upravni enoti in bi bil pripravljen povedati, kako približno izgleda. Gre se za pisni preizkus za zaposlitev na delovnem mestu referenta.

Hvala.
  • spremenil: mimii ()

kixs ::

Verjetno nekaj na to temo:
https://forum.over.net/forum/tema/pisni...

cortez ::

Test ni namenjen zate ampak opravičilo delodajalcu, zakaj je izbral dotično osebo iz x prijavljenih.

Magic1 ::

Sam so res teli testi tak idealen način za zaposlovanje točno določenih ljudi v JU. S tistim, katerim si zmenjen, mu v naprej posreduješ vprašanja in bo ziher najboljši.
Magic

Tidule ::

Moje izkušnje so, da je tak pisni test prvo sito, da prepucaš 200 prijavljenih in s 5 opraviš razgovor. Če že imajo izbranega kandidata je povsme brezpredmetno ali je pisni ali ustni razgovor ali kaj tretjega, ker vedno lahko točkovnik prilagodiš, tako da izbereš "objektivno" najboljšega

otago ::

Magic1 je izjavil:

Sam so res teli testi tak idealen način za zaposlovanje točno določenih ljudi v JU. S tistim, katerim si zmenjen, mu v naprej posreduješ vprašanja in bo ziher najboljši.


Poznam vsaj dva primera v visokem šolstvu, kjer je predviden kandidat odletel, ni bil izbran. Kasneje so imeli nov razpis z višjim nazivom, kjer pa so uspeli zaposliti sina profesorja.

Svetujem ti, da pogledaš na GOV.si, in si pogledaj za UE, kjer se prijavljaš in okoliške za leto 2022. Precej razpisov se konča s sledečim:
- nihče od prijavljenih ni ustrezal kriterijem,
- nihče se ni prijavil,
- izbran kandidat se ni odločil za podpis pogodbe.

Načeloma se predvideva neko splošno znanje iz ZUP. Časi mokrih sanj načelnikov upravnih enot, kjer se je prijavljajo po 50-100-150 kandidatov so mimo. Zdaj so srečni, če se prijavijo 3 sprejemljivi kandidati in se izbrani kandidat odloči za njih.

Pisni preizkusi v obdobju cirka 2010-2016, ko sem se še udeleževal teh šarad*, so bili različni. Od splošnih vprašanj, do poznavanja ZUP in drugih zakonov. Lahko pa si naletel na vprašanje v stilu, naštej cilje Direktive 205/2016.

Poglej si za UE Maribor in Ptuj, iščejo in iščejo...pa se ne najde kandidat/ka.

*Takrat sem dobil cirka 40eur potnih stroškov, morda več za razgovor/preizkus v LJ. Ni bil povsem vstran vržen čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()