» »

NBA sezona 2022-2023

NBA sezona 2022-2023

Temo vidijo: vsi
««
13 / 29
»»

Kawhi ::

Ne bo. Irwing hoče od naslednjega leta 4 letno max pogodbo. Da bi ga vzeli pa samo za letos bi pa samo če jim spakirajo kakšno bedno pogodbo tipa THJ ali Bertans. Netsi pa niso tako desperate. Bodo raje dali Irwinga na klop in počakali da expired. To je najbolj verjeten scenarij ali pa da se "pobotajo". Po verjetnosti sta pred Dallasom še Lakers ali Miami. Imo seveda.

Groot ::

Ne razumem Irvinga, res ne. V decembru so igrali res dober basket, sam bi jih dal takrat med top 3-4 contenderje za naslov. Ampak očitno si model res ne želi prstana, temveč samo denar. Bi moral malo razmišljat pred vsemi covid in judovskimi izjavami.

Samael ::

Razumeti?
Samo spomni se, kako je poskušal ljudi na vsak način prepričati, da je zemlja ravna, ker je on to pač raziskal :)) In ne, ni se samo hecal, čeprav je pozneje naredil korak nazaj.
Samael != Samuel

Ganon ::

In ... zgodilo se je.



https://twitter.com/BleacherReport/stat...

Mavs:
Kyrie Irving
Markieff Morris

Nets:
Spencer Dinwiddie
Dorian Finney-Smith
2029 1st
2029 2nd
2027 2nd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Likalnik ::

Ja res se je... s tem, da Dodo in Dinwiddie odhajata....oba sta mi bila ql...skoda

belo mleko ::

Noro... ce Kyrie ne podaljsa, so zgubili dva dobra igralca in kup pickov. Zdaj je zastavjena vsa prihodnost.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Samael ::

O damn... tole bo pa še zanimivo. Pa najbolj hecno, da nihče ne ve niti približno, kaj pričakovati, v katero smer se bo nagnilo. Kot je omenjeno, ali se bo poplačalo, ali pa so do konca zavozili.
Samael != Samuel

Kawhi ::

Niti ne, bodo imeli velik placa v salary cupu če ne podpišejo KI na koncu sezone. Pa 1. pick je 2029, 2. pick pa 2027 in 2029...meni je sicer žal SD. Pa KI je res tempirana bomba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kawhi ()

dope1337 ::

Kawhi je izjavil:

Niti ne, bodo imeli velik placa v salary cupu če ne podpišejo KI na koncu sezone. Pa 1. pick je 2029, 2. pick pa 2027 in 2029...meni je sicer žal SD. Pa KI je res tempirana bomba.


Mene tudi sprostitev salary capa ob neuspehu drzi pokonci. Skoz smo jamral, da Donke potrebuje nekoga ob sebi. Sedaj ga ima.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Kawhi ::

Bolj ko razmišljam manj mi je neumen trejd. Nekaj so pa morali narediti, tole letos nikakor ni šlo.

IL_DIAVOLO ::

Ce ostane chris wood, je tole ze zares dobra ekipa. To je treba priznati, da neki indici proper managenenta so.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

blich ::

Kdo bo igral obrambo? :D

Samael ::

blich je izjavil:

Kdo bo igral obrambo? :D

Sem isto pomislil.
Samael != Samuel

belo mleko ::

Gotovo imajo zdaj najboljsi backcourt v ligi, obramba bo pa nikakrsna. Se strinjam, nekaj so morali narediti.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Kawhi ::

Meni je samo žal da niso uspel Bullocka shipat. Letos je katastrofa tako v obrambi kot napadu. Kidd ga pa stalno forsira.

dope1337 ::

Kawhi je izjavil:

Meni je samo žal da niso uspel Bullocka shipat. Letos je katastrofa tako v obrambi kot napadu. Kidd ga pa stalno forsira.


Bullock namesto DoDota bi bilo idealno ja.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Kawhi ::

Ma jaz bi dal thj in Bullocka za enega od SD ali DFS...

Kako pa letos igra Markiff Morris? Pa kakšno pogodbo ima, samo letos ali daljšo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kawhi ()

LeQuack ::

belo mleko je izjavil:

Noro... ce Kyrie ne podaljsa, so zgubili dva dobra igralca in kup pickov. Zdaj je zastavjena vsa prihodnost.


Bodo pa mogli Lebrona dobit.
Quack !

Samael ::

Kawhi je izjavil:

Pa kakšno pogodbo ima, samo letos ali daljšo?

samo letos, $2,905,851.
Samael != Samuel

dope1337 ::

Kawhi je izjavil:

Ma jaz bi dal thj in Bullocka za enega od SD ali DFS...

Kako pa letos igra Markiff Morris? Pa kakšno pogodbo ima, samo letos ali daljšo?


Izgleda, da samo letos. Bolj kot gledam, manj je slab tale deal. Kot so že nekateri poudarili, manjka obramba - in to zelo xD

So pa po drugi strani izjemno utežili delo nasportnikove obrambe. Do sedaj je podvajanje Luke oz. izčrpavanje preko menjave obrambnih igralcev na njemu več kot učinkovalo. Dodaš v to formulo KI ...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Samael ::

Kawhi je izjavil:

Pa 1. pick je 2029, 2. pick pa 2027 in 2029...meni je sicer žal SD. Pa KI je res tempirana bomba.


Potem izgleda nekako takole:
(team lahko trejda vsak drugi pick, do 7 let vnaprej.)

I. PICK

2023 - 1-10 Own; 11-30 to NYK

2024 - 1-10 Own; 11-30 to NYK if not already settled

2025 - 1-10 Own; 11-30 to NYK if not already settled

2026 - Own

2027 - Own

2028 - Own

2029 - BKN


II. PICK

2023 - More favorable of DAL and MIA to OKC [may be conveyed by OKC to CHA or DEN] then other to BOS if HOU 31-32; more favorable of (i) HOU 33-60 and (ii) less favorable of DAL and MIA to BOS then other to IND [may be conveyed by BOS to IND] (via MIA to DAL; via MEM swap of DAL or MIA for HOU)

2024 - To SAC

2025 - To NYK if DAL has not conveyed 1st round pick to NYK by 2025

2026 - Most favorable of DAL, OKC and PHL to OKC; second most favorable to HOU and least favorable to MIA (via OKC)

2027 - BKN

2028 - To SAC

2029 - BKN
Samael != Samuel

Samael ::

Zdaj pa podpisati z Woodom. Tole se tudi malo (pre)dolgo vleče.
Samael != Samuel

judoka ::

Samael je izjavil:

Zdaj pa podpisati z Woodom. Tole se tudi malo (pre)dolgo vleče.


Mam obcutek da bodo Mavsi se tradali in da bo Wood del paketa...

blich ::

Kar bi blo kar škoda v resnici, Wood sploh ni slab igralec in je očitno dober fit za Luka, nikjer drugje se ni uspel naigrati tako kot v Dallasu. Letos je dodal še defenzivno kot rim protector. Meni se dopade.

Samael ::

Meni tudi, ampak a ne bi dal Wooda + kakšen pick Torontu za Siakama? :)
Samael != Samuel

Zimonem ::

Najprej je treba čist kako se obnesejo Wood, Irving in Dončić skupaj. Pa če se irvingubše da špilat. glede na to da ga lahko čaka še ena pogodba zna biti celo priljuden. Je pa tempirana bomba. Če se ta trojica ne obnese je tako bolje iskat alternative za Wooda in irvinga

blich ::

Samael je izjavil:

Meni tudi, ampak a ne bi dal Wooda + kakšen pick Torontu za Siakama? :)

Hja, to bi se pa dalo kaj zmenit :D

Melanholija ::

Dallas sigurno ni zaključil je še nekaj dni da spravijo skupaj vsaj en trade. Wood bi pomoje znal it, ker ni najboljši v obrambi + je treba nekaj ponuditi, da nekaj dobiš nazaj. Nekaj bodo sigurno morali spremeniti, ker bi sedaj bolj pasal kakšen Turner v ekipo kot pa Wood recimo. Pa še pogodba za Kyrieja in Wooda nebi bila poceni. Da dobijo nekaj nazaj kar že ima dolgoročno pogodbo in paše bolj v ta sistem.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Torej danes igrajo ze z novo sestavo?

Kawhi ::

Danes igrajo brez SD, DFS, KI, LD, DB, MK, MM, verjetno tudi brez Wooda ;). Tole bo "zanimiva tekma".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kawhi ()

kixs ::

Hahahaha... tole bo za pogledat proti Jazzom :))

Kurzweil ::

Pa se je zgodil ta trade... se je na to, kot smo že govorili pred dnevi kar precej nakazovalo. Najprej izjava Luke, da bi lahko bil z DFSjem lifetime soigralec, ker je tako pozitivna oseba in delavec, tako na treningih, kot na terenu... potem pa "poškodba" Dinwiddieja, 2 uri pred minulo tekmo.

Za kakšen rizik gre, pri tem tradu, ni prav nobene potrebe pisati. Irving je verjetno najbolj kontroverzen košarkar lige. Tu moram priznat, da sem rahlo optimističen, saj je ravno Luka tisti, ki zna povezovat soigralce in delati ekipo boljšo, upajmo, da mu nekako uspe shandlat tudi njega.

Tudi to je odveč, da na dolgo in široko pišemo, kako kvaliteten košarkar je Irving, pa tudi to, kaj se dogaja v njegovi glavi. Irving je eden tistih, ki lahko sam odloči tekmo, mogoče celo najbolji ballhandler lige in seveda odličen šuter.

Irvingu konec sezone poteče pogodba, potem pa bo verjetno zahteval maksimum, kot je bilo temu tako pri BKN, ki pa mu tega zagotovila več kot očitno ni dal. Tako, da se bo konec sezone videlo, kako stvari stojijo - vsekakor zelo rizičen trade, nekateri analitiki pravijo, da najbolj rizičen, v zgodovini te franšize. Škoda, da se niso znebili kakšnega Bullocka ali Bertansa.

V smislu rotacije pa... kako bo stvar izgledala sedaj... Irving in Dončić sta seveda oba superstartja in starterja, tako da bosta verjetno skupaj začenjala tekme... torej, DAL spet nima backup playa! Dinwiddie je z veseljem vzel vlogo, da tudi začenja s klopi... z Luko in Irvingom na parketu, bo na trenutke ena žoga premalo. Z DFSjem so precej izgubili, kar se rotacije tiče... za nameček pa še 1. draft pick v tem paketu v BKN.

DAL ima brez dvoma najboljši branilski par lige... ima pa poleg Irvinga v Woodu še enega precej riskantnega igralca. Danes ponoči sem gledal studio na ESPN, kjer so izbrskali izjave, kako je Irving govoril o tem, kako je zadovoljen in ne bo zapustil ekipe, ko je bil tradan... tako je bilo v BOS, CLE in BKN...

Kaj reči, Luka je dobil superstarja ob bok... kontroverznega in rizičnega... vsekakor pa dobiva DAL v tem smislu eno dimenzijo, ko ne bodo trije defenderji skakali po njemu, ker bo (upam) v Irvingu še ena zelo velika nevarnost. Ima pa sedaj DAL že 2 takšna igralca, kjer "trpi" glava... poleg Wooda, seveda še Irving.

Trade deadline je čez 3 dni, mogoče pa DAL še kaj sčara...

Vsekakor pa zaenkrat ne bom kritičen, dajmo priložnost DAL in Irvingu, pa bomo videli.

Mato989 ::

Najboljše vprašanje je koliko tekem bo Irving blagovoljen igrati >:D

Kvalitete mu ne gre oporekati, njegovih možganov in misli in idej pač z lahkoto :D

Po drugi strani pa, kdo bo zdaj držal žogo? 8-)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

judoka ::

Vsekakor pa zaenkrat ne bom kritičen, dajmo priložnost DAL in Irvingu, pa bomo videli.


Ja sej drugega nam ne preostane. Ce se mu spipa do poletja imajo sproscenih 30-40 mil, pa verjetno bodo se kaj trajdali. Najslabsa varianta
je da ga podaljsajo za 4 leta in se mu zacne pipat naslednjo sezono in na zalost ta opcija ni nerealna.

Kurzweil ::

Bi pa mogoče navrgel na hitro besedo še na Markieffa Morrisa... s svojimi 206cm in dejstvom, da zna bit fighter v obrambi, bi celo znal pridet prav...

Tidule ::

Po drugi strani pa, kdo bo zdaj držal žogo?

Pogosto izpostavljena kritika, ki spregleda dejstvo, da je Irving leta 2016 dobil prstan v ekipi z Labronom, ki ravno tako potrebuje žogo v rokah.

Ampak ja hudo riskantna poteza, da ne rečemo obupana. Ampak realno gledano je šel pa Cuban all in. Če se zadeva poide imajo resno možnost za prstan. Slabše kot je bilo pač ne more bit. Nekateri kritizirajo, da bi moral počakat 2025 free agency, ko bo na voljo zajeten nabor vrhunskih igralcev, ampak 2025 je precej daleč in vprašanje če bi Luka zdržal s tako povprečno ekipo še dve sezoni.

judoka ::

Pogosto izpostavljena kritika, ki spregleda dejstvo, da je Irving leta 2016 dobil prstan v ekipi z Labronom, ki ravno tako potrebuje žogo v rokah.


Kyrie je eden od redkih zvezdnikov ki igrajo off ball. Lahko tudi kreira, ampak ne potrebuje zoge da namece 30+ pik. Tudi lansko sezono z Harden-om sta harala tistih 20 tekem. Troli ne vejo o cem govorijo.

Kawhi ::

judoka je izjavil:

Pogosto izpostavljena kritika, ki spregleda dejstvo, da je Irving leta 2016 dobil prstan v ekipi z Labronom, ki ravno tako potrebuje žogo v rokah.


Kyrie je eden od redkih zvezdnikov ki igrajo off ball. Lahko tudi kreira, ampak ne potrebuje zoge da namece 30+ pik. Tudi lansko sezono z Harden-om sta harala tistih 20 tekem. Troli ne vejo o cem govorijo.


Ne gledajo tekem. Skimajo statistiko in berejo forume. To je pa to.

Kurzweil ::

Kot ste že napisali, proti UTA ne bo igralo cel kup igralcev DAL... bodo pa menda Luka, Irving in Wood nared že za naslednjo tekmo proti LAC, ki bo iz četrtka na petek, kar že komaj čakam, da vidim v praksi. Med drugim pa se bosta udarila tudi brata Morris :D

Sicer pa prihaja za DAL verjetno kar najpomembnejši del sezone, kar se uvrstitve v playoff tiče... jaz nekako upam, da bi DAL prišel nekje na 3.-4. mesto, kar bi bilo idealno... zakaj pa pišem, da prihaja najbolj pomemben del sezone, ker čaka DAL težek razpored, v veliki večini proti ekipam na zahodu!

Razpored Dallasa:

@UTA
@LAC
@SAC
@SAC
MIN
@DEN
SAS
LAL
IND
PHI
PHO
UTA
@NOP
@MEM
MEM
@SAS
@LAL
@MEM
GSW

Melanholija ::

Veliko se govori, da so prvo poskušali Wooda dati Netsom v trade in da je še vedno velika možnost, da Wood gre. Kar spet odpre veliko možnosti. Napoved bi sam dajal po koncu prestopnega roka. Ampak pričakujem, da bo zanimivo pa tudi en 1st pick še imajo.

Kurzweil ::

Pa da dodam nekaj, kar se sliši zelo optimistično in daje precej dodane vrednosti tej ekipi Dallasa. Namreč Luka je prvi v ligi, kar se tiče doseženih točk v 1. četrtini... na drugi strani pa je Irving tisti, ki daje največ točk v 4. četrtini... verjetno ni potrebno veliko dodajat... Irving je tudi eden od bolj clutch igralcev.

Torej, če bo kemije, razuma in pravega vodenja s strani Kidda, bi se dalo tole res dobro izkoristit. Bodo pa morali ostali še toliko bolj dodati v obrambi, ker Irving seveda nikdar ni bil nek defender... če se bo vse poklopilo, pa bo seveda tudi na plan prišlo dejstvo, da bo Luka dosegel precej manj tripple-doublov, tudi Irving rad pobere kakšen skok... če to pomeni, da bi bil DAL bolj resen contender za naslov, pa seveda nihče s tem ne bi oz. ne bi smel imeti težav. Kot sem že prej napisal, ne vidim težave s strani Luke, kar se prilagoditev tiče, če bo stvar seveda pila vodo.

judoka ::

Iz igralske perspektive je tu 0 dvoma. Vrhunski trejd...iz igralske perspektive.

Ampak ljudje ne spreminjamo svoje psihe, sploh magicno cez noc. Egocentriki se toliko manj. Ne vidim variante da se tole iztece dobro na dolgi rok. Najboljsa varianta se mi zdi da naredijo rezultat do poletja, ker bo Kyrie motiviran glede pogodbe in da jo potem popiha drugam. 4 leta 200 mil ki naj bi jih zelel se mi zdi smrt za fransizo.

Kurzweil ::

REPORT: Brooklyn Nets owner Joe Tsai's objective was to not send Kyrie Irving to his preferred destination, the Los Angeles Lakers.

The Lakers offered two first-round picks in 2027 and 2029 as part of their trade package for Irving, but the Nets declined.

(Via Marc Stein, Chris B. Haynes)


Torej, Kyrie si je želel v LAL... konec sezone pa je free agent... da se ne bo na koncu izkazal za top shit okrepitev, potem pa jo bo gladko popihal iz Dallasa... če ne drugega, se bo verjetno vsaj do konca sezone potrudil, da bo njegov value čim višji.

Mimogrede, bo pa DAL v samem vrhu, kar se tiče klubov, ki presegajo salary cap... ali drugače, njihov luxury tax bo precej visok...

AtaŠtumf ::

Irving bo do konca krvavel za tole ekipo, a bodo izpadli v prvem, max drugem krogu playofffa.

Potem bo dobil pa novo konkretno večletno pogodbo in naslednji dan začel razlagti, da je Hollywood satanistični kult, ki ga vodijo židi ali kaj podobnega in šel na bolniško.

Dallas bo pa s takim igralcem na plačilni listi in nezadovoljnim Dončičem trpel za 8-10 mesto.
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Melanholija ::

Jaz mislim, da dolgoročna pogodba nebi smela biti problematična. Ker bo Luka imel zares dobrega soigralca v svojih najboljših letih. Da bi šel drugam tudi dvomim, ker mu bo Dallas dal tisti max ali karkoli že, tudi 5 letno pogodbo lahko dobi. Seveda pod pogojem, da pridejo v konferenčni finale vsaj. Ker katero zvezdo bo pa Dallas dobil? Razen raznih Beal tipčkov ki, so vse kar je Dallas počel prej. Polovične zvezde. Ja bo free agent, ampak je v letih, ko bo težko dobil to kar zahteva drugje. Dallas mu to lahko da in mu tudi bo dal. Če bo uspešna ta sezona, ni razloga da nebi vzel velike pogodbe in ostal. Kaj bo čez 2 ali 3 lete se pa tako ne ve. In osvojiti kakšen prstan v tem času bi bilo možno. Kar je pa tak super, če se mene vpraša.

Pa da ne pozabimo, še veliko se bo dogajalo. Ta ekipa ni dokončna, je še par dni.

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

@Melanholija, bo pokazal čas... lahko da bo dal svoje in mu bo DAL z veseljem ponudil max pogodbo, lahko pa, da ga niti slučajno ne bodo hoteli podaljšat... bo pokazal preostanek sezone... vsekakor pa se ne strinjam s tem, da mu nihče drug ne bi ponudil max pogodbe... Lakersi so že eden od teh klubov, ki bi mu, če bodo takrat v situaciji, da mu bodo lahko/hoteli... kot sem zgoraj napisal, Irving je preferiral Lakerse, na GMu BKNja pa je bilo, da ga za nobeno ceno ni hotel spustiti tja, potem vemo, kakšno je moralo biti razmerje in odnosi v tem klubu.

kixs ::

Ob prvi priliki bo sel v LA.

Tidule ::

Prava prilika bo letos poleti, bomo videli koliko je na tem, da si ga Lebron neskončno želi ob sebi. IMO to za dalas ne bo konec sveta. Bistveno boljše, kot da po podpisu max pogodbe za 4 leta ugotovi, da ne more igrat, ker mu bo numerologinja povedala, da lahko igra samo 1 minuto na četrtino, razen če mu dovolijo skakat samo po levi nogi. Ali pa bo imel spet kakšno epizodo na tviterju...

Ker katero zvezdo bo pa Dallas dobil?

do 2025 bo izbira precej slaba. Potem bo pa živahno. Samo vprašanje, če ima Luka interes še 2 sezone igrat na polno za klub, ki nima nikakršne možnosti za resen uspeh v končnici.

v 2025 potečejo pogodbe kar nekaj veterenom (30+) - Buttler, Giannis, Kawhi, AD. Pa hrakti tudi mlajšim Tatum, Michel...

Tako, da to da Irvin pobegne čez pol leta, je bistveno manj boleče, kot če podpiše max, in potem dela štalo. Je pa tudi res, da je to verjetno zadnji max deal, ki ga bo lahko še iztržil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Melanholija ::

Ja seveda je zadnji. Za to pa upajmo da ne bo delal štale. Če podpiše potem Dallas nima kaj skrbet. Če gredo po prstan v teh letih je to to. Če ne pa zna biti štala. Ampak druge opcije ni bilo. Donic bi brez tega trejda šel, ker ne bo čakal na FA. Z tem trejdom je pa možno, da celo ostane. Pa še sedaj bo marsikateri igralec žel biti tu. Ker so oz bodo v bitki za prstan. Počakimo še te 3 dni ali koliko je še do konca roka.
Kar mi je najbolj všeč pri vsem tem je, da je igralec vrhunske kvalitete prišel v Dallas, kar se ne zgodi prav pogosto.

AtaŠtumf ::

Da, a le v primeru, da se mu naslednji dan po podpisu max pogodbe ne zmeša, kar pa glede na pretekle izkušnje, ni ravno majhna možnost.

V tem primeru imajo Irvinga na večletni max pogodbi in so fuc***.

Sicer bomo pa kmalu videli, če sta Irving in Dončič sploh komatibilna igralca.

Sam pričakujem, da bosta oba želela imeti žogo v rokah in bodo Dončičove številke konkretno padle, upam vsaj, da jih bo Kyrie nadomestil.

Obrambe pa itak noben od njiju ne igra!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

««
13 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NBA sezona 2021-2022 (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Šport
2733247207 (40840) mersault

Več podobnih tem