» »

Nadgradnja monitorja v laptopu

Nadgradnja monitorja v laptopu

TheBlueOne ::

Me zanima, ce je kdo poizkusal kaj v tem smislu. Imam laptop "MSI GP62MVR Leopard PRO", ki pa ima katastrofalen monitor. Ze 2017, ko sem ga kupil je bil nekoliko podpovprecen. Sedaj, ko imamo doma moderne monitorje pa ga skoraj ne mores gledati. Mi ga je pa skoda skartirati, ker je se vedno overkill za kar ga uporabljamo.

Morda kdo ve kaj je treba gledati, da so zadeve kompatibilne? Je sploh kaj mozno?

Tnx...

bastadu ::

Priklopi zunanji monitor, notranjega ne boš kar tako menjal z nekim drugim ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

TheBlueOne ::

Nimam neke studentske potrebe po tem, da kos strojne opreme zivi malo dlje. Je bolj luksuz vprasanje.

Drugace je priklopljen na graficno tablico. Zunanje monitorje seveda imamo, ravno tu je problem, da se vidi razlika v kakovosti. Pri hisi so drugace samo OK zunanji monitorji, recimo maj glavni je Dell Alienware 38 AW3821DW in smo malo razvajeni. Seveda priklopljen na delovno masino.

Ne bi pa menjal laptopa, ker je za pomozni risalni laptop super. Bi pa zamenjal display, ce bi le bilo mozno. :)

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Ja, čist enostavno lahko to nardiš. Poglej specse starega panela (priklop, debelina panela) in kupiš drugega, z boljšimi specsi. Običajno so takšnih letnikov vsi z eDP priklopom in slim profilom. Tko da lahko vzames ven iz kakšnega okvarjenga.
Sem naredil enako na HPju za 300EUR in je night and day razlika.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

TheBlueOne ::

So lokacija priklopov praviloma podobne? Jaz bi imel IPS, ker monitor, ki ga ima sedaj, je vse kaj drugega kot idealen za trenutno uporabo. Sem pisal prodajalcu na ebay, ki ima tone monitorjev v opisu pa: " Notebook manufacturers use different types of screens when assembling a single model of laptop. As a result more than one type of screen can be used by the same laptop model. You will receive a screen manufactured by one of the big brands like LG Philips, Toshiba, Samsung CMO or CLAA. These manufacturers supply LCD panels for top laptop brands like IBM, ACER, DELL, HP, Compaq, Apple and nearly every one else.". Me zanima, ce bodo kaj priporocali ...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

priklopi so naceloma standardizirani, tako da tle nebi smel bit problema
#brezpodpisa

MIHAc27 ::

Pri ekranih je vseeno treba pazit. Smo že imeli enega, ki je bil 100% kompatibilen... ob vklopu se je pa samo pokadilo iz osnovne plošče.

Tko da strankam, če se razbije menjamo z čisto istim modelom.

Prenosnik je 7. generacije, torej je že kar nekaj dal od sebe. Če denar ni tak problem bi jaz raje tega prodal in nabavil novega.

TheBlueOne ::

Tezko verjamem, da kdo kupi tako staro saro. :) Problem pri novem je, da vse kar ima karkoli podobnega graficni kartici in dober monitor stane nekje 2k€. Laptop pa 90% casa zene risalno tablico in melo nekaj Blenderja.

Je pac vprasanje, ce hoces kupiti nov OK gaming laptop in ga koristiti 10% ali pa najdes samo IPS monitor za tega in ti stimajo barve do take mere, da je uporaben. Drugace vzporedno gledam Macbooke M1 air, ki pa imajo vecino zadev vec kot OK, problem pa so renderji ce delam, ko sem kje naokoli.

jukoz ::

Seveda lahko zamenjaš - to je MSI, ki je generična znamka z generično strojno opremo. Poglej starega, kakšen konektor je, verjetno je res eDP in slim.

Ne bo nobenih težav.

Lani sem menjal na enem IdeaPadu iz HD na FullHD, mašina sploh ni nič javila, slika je miljonkrat boljša.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik, zelene črte na zaslonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
233995 (1056) Han
»

Nakup monitorja 27 - prosim za nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
465556 (3032) fopi
»

Nakup prenosnika za pol profesionalno uporabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544490 (3091) bajsibajsi
»

Microsoft razprodaja še Surface Pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
15548551 (43561) HunterMan
»

Ultrapoceni noname monitorji na Ebayu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13515451 (9951) Steinkauz

Več podobnih tem