» »

A je crknu USB?

A je crknu USB?

globoko grlo ::

Živ, plata gigabyte za 4th gen intla, ne dela niti tipkovnica niti miš. Če odklopim in priklopim napravo komp lepo zacivka, da je nova naprava not, štrom je na miški&tipkovnici, dela pa nič.

A to pomen da je "usb del" na MB crknu al kako?

tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Han ::

Izbriši USB iz Upravitelja opravil (Device Manager) in znova naloži šoferje. Če to ne bo rešilo problema, testiraj z Live Linuxom ali svežo namestitvijo Polken. Sledi še test z drugim napajalnikom, po tem pa vgradnja kartice z USB priključki in, kot zadnji korak, menjava plate.

Če ima plata še star BIOS, ga flešni na zadnjo verzijo in resetiraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

link_up ::

Mogoce kaksen error napises? Ali je to princip, nic nisem delal, samo od sebe se je pripetilo? :)
In and Out

m3k ::

Pojdi v BIOS (UEFI), pa boš takoj vedel če ti dela periferija na USB.
Mirko tipka na radirko ////

globoko grlo ::

hvala, ampak tipkalo ne dela, tko da ne vem kako nej karkol zbrišem, miš tut ne dela, PC se normalno sprav v winse10, errorja ni nobenga.

V bios še nism probu pridt, bom probal.

Sej k vtknem kj v USB se sliši cimeTM, sam dela pa nč. In ja, čez noč je nehal delat.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Han ::

PS/2 tipkovnice ali miške nimaš?

Te plate imajo poleg PS/2 vsaj 8 USB priključkov, 2× USB 2.0 in 2× USB 3.0 zadaj, 2× USB 2.0 in 2×USB 3.0 spredaj oziroma prek "vilic" na plati. Če so vsi fuč, poskusi še z drugim napajalnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

globoko grlo ::

Mogoce se najdem kje ps2.

Zakaj bi bil pa napajalc problem? Sej se vse normalno postav, lucke na miski in tipkalu gorijo. Sem probal vse usb porte vtadi in uspredi, pa nc ne dela.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Han ::

Če slab, dotrajan ali defekten napajalnik ne zagotavlja nazivnih napetosti, imaš lahko takšen problem z USB priključki.

V-i-p ::

Jp, +1 za napajalo :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

globoko grlo ::

Update, v biosu vse lepo dela, bootam v winse in vse lepo dela, tko da ne vem kaj se dogaja.

Pa mal off, ce se ne motim, obstajata 2 skypija, en integriran v winse, enga pa lohka se posebej instaliras. Zdej se mi je en updejtal in tega "rocno instaliranga" ni vec. A kdo kj ve o tem?

Ps. Je pa od fotra komp, tko da dopuscam vec moznosti "napak".

Tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

gali ::

Podobno sizuacijo sem imel pred kratkim tudi sam. Po posodobitvi BIOS-a mi je nehal delati en USB Port in sem ga lahko oživil samo z nastavitvami v BIOS-u. Pri tem portu je manjkala kljukica, da ga lahko upravlja operacijski sistem. Po tem, ko sem postavil pri tem portu kljukico, je USB port delal tudi v Windowsih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB Type C

Oddelek: Pomoč in nasveti
406141 (2641) KTr1sk
»

USB problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
233094 (2906) Xserces
»

USB 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5013379 (11449) Dr_M
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
222116 (1797) Duhec
»

USB 2.0

Oddelek: Pomoč in nasveti
141780 (1458) CaqKa

Več podobnih tem