» »

Ukrajina Part IV

Ukrajina Part IV

««
24 / 123
»»

Unchancy ::

cias je izjavil:

Unchancy je izjavil:

v
Rusofukovina imperiju, kjer so imeli ograje okrog držav, da državljani ne bi pobegnili ven. Na zahodu imamo ograje na mejah, ker ljudje hočejo na vsak način priti k nam.


Rusija ni Sovjetska zveza in mi nimamo nobenih meja ker so rasistična. UK vsako leto postavlja nove rekorde v migraciji. EU isto.

Putin se ne strinja s tabo, on hoče nazaj Sovjetsko zvezo. A si pozabil, kaj je bilo letos na meji med Belorusijo in Poljsko?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Poldi112 ::

Unchancy je izjavil:

Vsi narodi si jo zaslužijo. In v NATO so prostovoljno in ne kot v Rusofukovina imperiju, kjer so imeli ograje okrog držav, da državljani ne bi pobegnili ven. Na zahodu imamo ograje na mejah, ker ljudje hočejo na vsak način priti k nam.


Za Monroe doktrino si že slišal? Je tudi Biden potrdil, da je še kar aktualna.

Kako gre to skupaj s pravljicami o suverenosti? Kdaj bodo zapustili Kubo, ki jo okupirajo že odkar so kubancem "pomagali" pri osvoboditvi izpod okova špancev? ...

Ja, države gredo prostovoljno v NATO. Kaj pa ostali svet? Zakaj smo sesuli Irak, Afganistan, Libijo, ... Boš rekel, da za človekove pravice ter suverenost?

Unchancy je izjavil:

Putin se ne strinja s tabo, on hoče nazaj Sovjetsko zvezo. A si pozabil, kaj je bilo letos na meji med Belorusijo in Poljsko?


In zdaj te je strah, da nas bo napadel? Po tistem, ko pregazi poljake in madžare? In zato moramo zvišati vojaško premoč iz 1:10 na 1:20? Ker bomo sicer vsi govorili rusko?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Unchancy ::

Poldi112 je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Vsi narodi si jo zaslužijo. In v NATO so prostovoljno in ne kot v Rusofukovina imperiju, kjer so imeli ograje okrog držav, da državljani ne bi pobegnili ven. Na zahodu imamo ograje na mejah, ker ljudje hočejo na vsak način priti k nam.


Za Monroe doktrino si že slišal? Je tudi Biden potrdil, da je še kar aktualna.

Kako gre to skupaj s pravljicami o suverenosti? Kdaj bodo zapustili Kubo, ki jo okupirajo že odkar so kubancem "pomagali" pri osvoboditvi izpod okova špancev? ...

Ja, države gredo prostovoljno v NATO. Kaj pa ostali svet? Zakaj smo sesuli Irak, Afganistan, Libijo, ... Boš rekel, da za človekove pravice ter suverenost?

But…what…about…!?

In zdaj te je strah, da nas bo napadel? Po tistem, ko pregazi poljake in madžare? In zato moramo zvišati vojaško premoč iz 1:10 na 1:20? Ker bomo sicer vsi govorili rusko?


Spet ovca bleja ruske talking pointse. V primeru razpada EU in NATO se moramo samo ozreti v soseščino, ki bi bila opogumljena z ruskim zgledom. Ampak potem Poldi bi bila tudi tvoja rit na prepihu - razen če ne delaš sranja iz kleti v Lubyanki.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

D3m ::

Ti si že cel v ruski riti,da se ti niti podplati ne vidijo več. Najbolje,da se v Evropi spet začnemo land grab. Prvi bodo nafukali takšni kot si ti.


Aja ti boš pobegnil prvi.

Saj to vemo. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

cias ::

Unchancy je izjavil:


Putin se ne strinja s tabo, on hoče nazaj Sovjetsko zvezo. A si pozabil, kaj je bilo letos na meji med Belorusijo in Poljsko?


Vir Kijev independet?

Poldi112 ::

mackilla je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Zakaj točno bi se američani, ki z NATO držijo švabe ter ostalo evropo za jajca, otepali te-tega?

Pa veš,da švabi lahko gredo iz Nata kadarkoli hočejo? A misliš,da jih bodo Američani zbombardirali tako kot Rusi Ukrajino?


Koliko gredo lahko iz NATO je vprašanje.

Ni pa vprašanje, da američani okupirajo Kubo. Zakaj le, če po svetu širijo svobodo in suverenost?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mackilla ::

D3m je izjavil:

Ti si že cel v ruski riti,da se ti niti podplati ne vidijo več. Najbolje,da se v Evropi spet začnemo land grab. Prvi bodo nafukali takšni kot si ti.


Aja ti boš pobegnil prvi.

Saj to vemo. :)

Ne skrbi Boštjan,tvoji predniki so že spizdli iz svoje domovine. Moji še nikoli.

fur80 ::

Poldi112 je izjavil:

shmandi je izjavil:

Pa še kako jo ogrožajo. Bombe letijo nekaj km od mej EU in nata... Kdaj so nato ali eu države počele kaj takšnega rusom???


Rusi so dovolili združitev nemčije, ki jih je 2x porušila do tal, v zameno, da se NATO ne širi. In sedaj naj na lepe oči verjamejo tem lažnivcem, da gre za "miroljubno" organizacijo?

Pravljice za otroke.


Najdi mi Poldi en plus za Rusijo oz. kaj je pridobila s to vojno?! Jaz razen dviga Putlerjevega ega ne vidim, pa še ta mu razpada!

Skratka kaj je Rusija oz. bo pridobila s tem ko je napadla Ukrajino!?

Unchancy ::

cias je izjavil:

Unchancy je izjavil:


Putin se ne strinja s tabo, on hoče nazaj Sovjetsko zvezo. A si pozabil, kaj je bilo letos na meji med Belorusijo in Poljsko?


Vir Kijev independet?

Si ti malo butast? Retorično vprašanje…
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

mackilla ::

cias je izjavil:

Unchancy je izjavil:


Putin se ne strinja s tabo, on hoče nazaj Sovjetsko zvezo. A si pozabil, kaj je bilo letos na meji med Belorusijo in Poljsko?


Vir Kijev independet?

Vir 4chan gospod Janković.

Poldi112 ::

fur80 je izjavil:

Najdi mi Poldi en plus za Rusijo oz. kaj je pridobila s to vojno?!


Kot že ničkolikokrat povedano - preprečili so vstop v NATO.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

cias ::

Unchancy je izjavil:

cias je izjavil:

Unchancy je izjavil:


Putin se ne strinja s tabo, on hoče nazaj Sovjetsko zvezo. A si pozabil, kaj je bilo letos na meji med Belorusijo in Poljsko?


Vir Kijev independet?

Si ti malo butast? Retorično vprašanje…


Meni bolj izgleda da ga je radikaliziral Twich. Ne vem zakaj mediji ne pozivajo na zaprtje Twicha? Pa veliko morilcev strima svoje pohode na Facebooku isto. Streaming platforme jim dajejo opcijo za samohvalo in poznanost po celem svetu. Bo treba narediti kakšne študije koliko te platforme omogočajo takšno početje.

LightBit ::

fur80 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

shmandi je izjavil:

Pa še kako jo ogrožajo. Bombe letijo nekaj km od mej EU in nata... Kdaj so nato ali eu države počele kaj takšnega rusom???


Rusi so dovolili združitev nemčije, ki jih je 2x porušila do tal, v zameno, da se NATO ne širi. In sedaj naj na lepe oči verjamejo tem lažnivcem, da gre za "miroljubno" organizacijo?

Pravljice za otroke.


Najdi mi Poldi en plus za Rusijo oz. kaj je pridobila s to vojno?! Jaz razen dviga Putlerjevega ega ne vidim, pa še ta mu razpada!

Skratka kaj je Rusija oz. bo pridobila s tem ko je napadla Ukrajino!?


Minuse je že kar dobro napisal in napovedal (očitno je pametnejši od Putlerja, ker Putler očitno ne razume osnovnošolske matematike):

Poldi112 je izjavil:

Pa saj to pravim - 100k vojakov je tam zavoljo pogajanj. To je politična poteza, ne vojaška. Lahko simbolično okupirajo par vasi, samo kaj bodo imeli od tega?

Ukrajino, če želijo, pregazjo do jutri zjutraj. "Problem" je zgolj in samo, da to nima absolutno nobenega smisla, ker:
- bi to močno poslabšalo rusko varnostno situacijo, ker bi NATO šel v višanje proračuna do neizbežnega ponovnega bankrota Rusov.
- imajo na voljo še ogromno alternativnih poti, ki ne vključujejo brutalno visoke cene okupacije - razen če kdo misli, da Putin ne razume osnovnošolske matematike, tako kot jo naključni komentator na ST.

D3m ::

mackilla je izjavil:

D3m je izjavil:

Ti si že cel v ruski riti,da se ti niti podplati ne vidijo več. Najbolje,da se v Evropi spet začnemo land grab. Prvi bodo nafukali takšni kot si ti.


Aja ti boš pobegnil prvi.

Saj to vemo. :)

Ne skrbi Boštjan,tvoji predniki so že spizdli iz svoje domovine. Moji še nikoli.


No vidiš se bova oba borila. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

gozdar1 ::

D3m je izjavil:

mackilla je izjavil:

D3m je izjavil:

Ti si že cel v ruski riti,da se ti niti podplati ne vidijo več. Najbolje,da se v Evropi spet začnemo land grab. Prvi bodo nafukali takšni kot si ti.


Aja ti boš pobegnil prvi.

Saj to vemo. :)

Ne skrbi Boštjan,tvoji predniki so že spizdli iz svoje domovine. Moji še nikoli.


No vidiš se bova oba borila. :)


Samo na naprotnih straneh očitno.

Smrekar1 ::

Poldi112 je izjavil:

fur80 je izjavil:

Najdi mi Poldi en plus za Rusijo oz. kaj je pridobila s to vojno?!


Kot že ničkolikokrat povedano - preprečili so vstop v NATO.


Ukrajini je NATO leta 2008 zavrnil prijavo.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/73282...

Občutek imam, da bo naslednja prijava naletela na malo drugačen odziv zavezništva in bo vključevala tudi trajno namestitev določenih kapacitet NATA v Ukrajini.
Odličen dosežek, ni kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

mackilla ::

Poldi112 je izjavil:

fur80 je izjavil:

Najdi mi Poldi en plus za Rusijo oz. kaj je pridobila s to vojno?!


Kot že ničkolikokrat povedano - preprečili so vstop v NATO.

Se pravi,da so zdaj varni pred NATO napadom? Glede na to,da bo verjetno k zvezi pristopila Finska.

D3m ::

gozdar1 je izjavil:

D3m je izjavil:

mackilla je izjavil:

D3m je izjavil:

Ti si že cel v ruski riti,da se ti niti podplati ne vidijo več. Najbolje,da se v Evropi spet začnemo land grab. Prvi bodo nafukali takšni kot si ti.


Aja ti boš pobegnil prvi.

Saj to vemo. :)

Ne skrbi Boštjan,tvoji predniki so že spizdli iz svoje domovine. Moji še nikoli.


No vidiš se bova oba borila. :)


Samo na naprotnih straneh očitno.


Ahhhh kje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mackilla ::

LightBit je izjavil:

fur80 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

shmandi je izjavil:

Pa še kako jo ogrožajo. Bombe letijo nekaj km od mej EU in nata... Kdaj so nato ali eu države počele kaj takšnega rusom???


Rusi so dovolili združitev nemčije, ki jih je 2x porušila do tal, v zameno, da se NATO ne širi. In sedaj naj na lepe oči verjamejo tem lažnivcem, da gre za "miroljubno" organizacijo?

Pravljice za otroke.


Najdi mi Poldi en plus za Rusijo oz. kaj je pridobila s to vojno?! Jaz razen dviga Putlerjevega ega ne vidim, pa še ta mu razpada!

Skratka kaj je Rusija oz. bo pridobila s tem ko je napadla Ukrajino!?


Minuse je že kar dobro napisal in napovedal (očitno je pametnejši od Putlerja, ker Putler očitno ne razume osnovnošolske matematike):

Poldi112 je izjavil:

Pa saj to pravim - 100k vojakov je tam zavoljo pogajanj. To je politična poteza, ne vojaška. Lahko simbolično okupirajo par vasi, samo kaj bodo imeli od tega?

Ukrajino, če želijo, pregazjo do jutri zjutraj. "Problem" je zgolj in samo, da to nima absolutno nobenega smisla, ker:
- bi to močno poslabšalo rusko varnostno situacijo, ker bi NATO šel v višanje proračuna do neizbežnega ponovnega bankrota Rusov.
- imajo na voljo še ogromno alternativnih poti, ki ne vključujejo brutalno visoke cene okupacije - razen če kdo misli, da Putin ne razume osnovnošolske matematike, tako kot jo naključni komentator na ST.

Poldi prosim razloži nam tole. Ampak pusti Irak zunaj teme vsaj za ta odgovor.

D3m je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

D3m je izjavil:

mackilla je izjavil:

D3m je izjavil:

Ti si že cel v ruski riti,da se ti niti podplati ne vidijo več. Najbolje,da se v Evropi spet začnemo land grab. Prvi bodo nafukali takšni kot si ti.


Aja ti boš pobegnil prvi.

Saj to vemo. :)

Ne skrbi Boštjan,tvoji predniki so že spizdli iz svoje domovine. Moji še nikoli.


No vidiš se bova oba borila. :)


Samo na naprotnih straneh očitno.


Ahhhh kje.

Seveda Novina ti se boš boril na strani okupatorja. Žal imaš veliko Ahilovo peto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

LightBit ::

Poldi112 je izjavil:

fur80 je izjavil:

Najdi mi Poldi en plus za Rusijo oz. kaj je pridobila s to vojno?!


Kot že ničkolikokrat povedano - preprečili so vstop v NATO.

To je samo špekulacija, ker ne vemo niti če in kdaj bi šla v NATO, če špecijalne operacije ne bi bilo.
Po drugi strani sta Finska in Švedska sedaj bližje.

Unchancy ::

Poldi prosim razloži nam tole. Ampak pusti Irak zunaj teme vsaj za ta odgovor.


:)) Zakaj si tako nesramen do našega Poldija in mu cel čas tole moliš pod nos? Ni lepo, fuj to!
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

D3m ::

Seveda Novina ti se boš boril na strani okupatorja. Žal imaš veliko Ahilovo peto.


Ne pretiravaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dronyx ::

Vidim da veliko rusofilov ne pozna zgodovinskega dejstva, da se je hladna vojna končala s porazom in celo razpadom Sovjetske zveze. Tega tudi putin ne more spremeniti za nazaj. Če misli, da lahko v novi hladni vojni zmaga pa...:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Poldi112 ::

LightBit je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

fur80 je izjavil:

Najdi mi Poldi en plus za Rusijo oz. kaj je pridobila s to vojno?!


Kot že ničkolikokrat povedano - preprečili so vstop v NATO.

To je samo špekulacija, ker ne vemo niti če in kdaj bi šla v NATO, če špecijalne operacije ne bi bilo.
Po drugi strani sta Finska in Švedska sedaj bližje.


Špekulacija? Leta ignoriranja pogajanj z rusi, medtem ko američani oborožujejo in urijo ukrajince za boj z rusi? Malo morgen.

mackilla je izjavil:

Poldi prosim razloži nam tole.


To sem že naslovil - enostavno sem se zmotil glede urgentnosti posredovanja. Enako kot npr. Kissenger.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Unchancy ::

Špekulacija? Leta ignoriranja pogajanj z rusi, medtem ko američani oborožujejo in urijo ukrajince za boj z rusi? Malo morgen.


...potem ko je Rusija po svojih prelomnih olimpijskih igrah (ki so se odvijale na prizorišču ruskega genocida nad Čerkezi) začela vse skupaj z agresijo na Krim. Kako priročno si to pozabil omeniti.

Enako kot npr. Kissenger.


Hahaha, Poldi in Kissinger, oba omenjena v istem stavku.:))
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

fikus_ ::

mackilla je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Zakaj točno bi se američani, ki z NATO držijo švabe ter ostalo evropo za jajca, otepali te-tega?

Pa veš,da švabi lahko gredo iz Nata kadarkoli hočejo? A misliš,da jih bodo Američani zbombardirali tako kot Rusi Ukrajino?


V DE se je pred leti pojavila ideja, da bi poslali američane domov. To idejo so američani hitro zatrli v kali, da se ne bi razpasla.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Unchancy ::

fikus_ je izjavil:

mackilla je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Zakaj točno bi se američani, ki z NATO držijo švabe ter ostalo evropo za jajca, otepali te-tega?

Pa veš,da švabi lahko gredo iz Nata kadarkoli hočejo? A misliš,da jih bodo Američani zbombardirali tako kot Rusi Ukrajino?


V DE se je pred leti pojavila ideja, da bi poslali američane domov. To idejo so američani hitro zatrli v kali, da se ne bi razpasla.

Kaj so pa naredili? Do tell more…
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

fikus_ ::

Smrekar1 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

fur80 je izjavil:

Najdi mi Poldi en plus za Rusijo oz. kaj je pridobila s to vojno?!


Kot že ničkolikokrat povedano - preprečili so vstop v NATO.


Ukrajini je NATO leta 2008 zavrnil prijavo.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/73282...

Občutek imam, da bo naslednja prijava naletela na malo drugačen odziv zavezništva in bo vključevala tudi trajno namestitev določenih kapacitet NATA v Ukrajini.
Odličen dosežek, ni kaj.



Tudi Gorbačov in Putin sta imela idejo, da bi se RU pridružila NATO-u

https://thehill.com/opinion/national-se...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Poldi112 ::

Unchancy je izjavil:

Špekulacija? Leta ignoriranja pogajanj z rusi, medtem ko američani oborožujejo in urijo ukrajince za boj z rusi? Malo morgen.


...potem ko je Rusija po svojih prelomnih olimpijskih igrah (ki so se odvijale na prizorišču ruskega genocida nad Čerkezi) začela vse skupaj z agresijo na Krim. Kako priročno si to pozabil omeniti.

Enako kot npr. Kissenger.


Hahaha, Poldi in Kissinger, oba omenjena v istem stavku.:))


Kaj točno je smešnega? Saj to veš, da je tudi Kissenger širitev NATO razumel kot neumnost?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mackilla ::

D3m je izjavil:

Seveda Novina ti se boš boril na strani okupatorja. Žal imaš veliko Ahilovo peto.


Ne pretiravaj.

Ce bi nas napadli Rusi bi se boril na njihovi strani. Ali ne?

Poldi112 je izjavil:

LightBit je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

fur80 je izjavil:

Najdi mi Poldi en plus za Rusijo oz. kaj je pridobila s to vojno?!


Kot že ničkolikokrat povedano - preprečili so vstop v NATO.

To je samo špekulacija, ker ne vemo niti če in kdaj bi šla v NATO, če špecijalne operacije ne bi bilo.
Po drugi strani sta Finska in Švedska sedaj bližje.


Špekulacija? Leta ignoriranja pogajanj z rusi, medtem ko američani oborožujejo in urijo ukrajince za boj z rusi? Malo morgen.

mackilla je izjavil:

Poldi prosim razloži nam tole.


To sem že naslovil - enostavno sem se zmotil glede urgentnosti posredovanja. Enako kot npr. Kissenger.

A si se tudi zmotil,da bodo Rusi bankrotirali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

Poldi112 ::

Kontekst te muči. O bankrotu sem govoril v primeru, da bi dejansko zavzeli in nadzorovali celo državo. Tako da so omejeni na omejene cilje. Ki pa se, glede na to da si Ukrajina ne pusti dopovedati, da Božiček ne obstaja, sevda lahko razširijo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

fur80 ::

Poldi112 je izjavil:

Kontekst te muči. O bankrotu sem govoril v primeru, da bi dejansko zavzeli in nadzorovali celo državo. Tako da so omejeni na omejene cilje. Ki pa se, glede na to da si Ukrajina ne pusti dopovedati, da Božiček ne obstaja, sevda lahko razširijo.


In na kak način bodo to razširili in s čim? V kateri prestavi pa misliš, da je sedaj Rusija? Se ti zdi, da so vedno močnejši ali je obratno? ;)

https://twitter.com/TheDeadDistrict/sta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Poldi112 ::

Seveda niso vedno močnejši, hkrati pa vseeno napredujejo.

One pravljice o osvoboditvi Krima so pa nekje na nivouju "javelin bo vse spremenil" ali pa "brutalne ekonomske sankcije jih bodo spravile na kolena".
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

fur80 ::

Poldi112 je izjavil:

Seveda niso vedno močnejši, hkrati pa vseeno napredujejo.

One pravljice o osvoboditvi Krima so pa nekje na nivouju "javelin bo vse spremenil" ali pa "brutalne ekonomske sankcije jih bodo spravile na kolena".


Bomo videli, vojna bo baje trajala dolgo! ;) Putler je pa že star in utujen kolikor vidimo! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

LightBit ::

Poldi112 je izjavil:

LightBit je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

fur80 je izjavil:

Najdi mi Poldi en plus za Rusijo oz. kaj je pridobila s to vojno?!


Kot že ničkolikokrat povedano - preprečili so vstop v NATO.

To je samo špekulacija, ker ne vemo niti če in kdaj bi šla v NATO, če špecijalne operacije ne bi bilo.
Po drugi strani sta Finska in Švedska sedaj bližje.


Špekulacija? Leta ignoriranja pogajanj z rusi, medtem ko američani oborožujejo in urijo ukrajince za boj z rusi? Malo morgen.

A takole: Nato denies Georgia and Ukraine

Poldi112 je izjavil:

mackilla je izjavil:

Poldi prosim razloži nam tole.


To sem že naslovil - enostavno sem se zmotil glede urgentnosti posredovanja. Enako kot npr. Kissenger.

Kaj pa če se je Putin zmotil?

koyotee ::

Poldi112 je izjavil:

Seveda niso vedno močnejši, hkrati pa vseeno napredujejo.

One pravljice o osvoboditvi Krima so pa nekje na nivouju "javelin bo vse spremenil" ali pa "brutalne ekonomske sankcije jih bodo spravile na kolena".


Sancije ne delajo
Potem ko je Rusija sporočila, da ne bo sprostila zaprtja ukrajinskih pristanišč ob Črnem morju in dovolila izvoza žita in gnojil, če Zahod ne bo končal sankcij proti njej, je Washington Moskvo obtožil, da uporablja hrano kot orožje.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mackilla ::

Poldi112 je izjavil:

Kontekst te muči. O bankrotu sem govoril v primeru, da bi dejansko zavzeli in nadzorovali celo državo. Tako da so omejeni na omejene cilje. Ki pa se, glede na to da si Ukrajina ne pusti dopovedati, da Božiček ne obstaja, sevda lahko razširijo.

Se pravi,da Ukrajinci Ruse najbolj zajebejo,če se pustijo okupirati? A ni v ameriškem interesu,da se okupira Ukrajina in posledično bankrotira Rusija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

bbbbbb2015 ::

Oberyn je izjavil:


Well, ostanem brez besed.
Kaj menite o tem?
Tole je v resnici primerno za kazenski pregon, ampak to niti ni pomembno.
Pomemben je strup, zloba, sovraštvo do sočloveka, kar izhaja iz take izjave.
Ali ne gre to res predaleč? Ali smo kot družba sploh še normalni?
Zdaj si predstavljajte, da Nejček dobi v roke orožje ali pa politično funkcijo, pri kateri lahko odloča o usodah ljudi. Kaj se zgodi, kako bo ravnal?


Ahahah, to je normalno. Stvar je taka...

Obstaja nek rek, daj človeku oblast in mu ne postavljaj limitov glede denarja in vsega... In potem boš spoznal, kakšen človek v resnici je. Z oblastjo je tako, da je potrebno z njo ravnati kot s hudim strupom. Dozirati v kapljicah, potem je to celo zdravilno. Kaj več kot to pa - je hud strup. Pa ni važno, če si direktor firme ali predsednik vlade.

Ali v vojni poveljnik vaške straže.

Ta rek je točno točen.

Iz ljudi ob najbolj temni uri pade vse, fovšija, zloba, žlehtnoba, grabežljivost, laži, kradljivost. Daj poglej si spisek 10 najbolj naglavnih grehov človeka. To je to. To pade ven iz ljudi. Ne iz vseh in ne vedno.

Kako ravnati takrat?
Povedal ti bom, kako je ravnal dedek od moje žene, sedaj že pokojni. Bil je v invalidski penziji, ker se je boril na strani partizanov, bil je tankist v T-34 na Sremski fronti. Par dni pred koncem vojne je tank dobil zadetek, ter zagorel. On se je rešil, samo roko je imel poškodovano in pač po vojni je bil invlid.

On je vedno rekel, da je on *VEDNO* imel s sabo zaplenjen MP-40. Če se mu je samo zazdelo, da je karkoli narobe, se je dotični pogovoril z njegovim MP-40:
MP-40 @ Wikipedia

Ni druge.

Povedano drugače. Če je vojna, je najbolj zdravo, da o svoji usodi odločaš - sam. Če se ti zdi, da ti nekdo laže, krade, te hoče na kakšen koli način prelisičiti - ga ustreliš kot psa.

Zgodovina sprememb…

mackilla ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Oberyn je izjavil:


Well, ostanem brez besed.
Kaj menite o tem?
Tole je v resnici primerno za kazenski pregon, ampak to niti ni pomembno.
Pomemben je strup, zloba, sovraštvo do sočloveka, kar izhaja iz take izjave.
Ali ne gre to res predaleč? Ali smo kot družba sploh še normalni?
Zdaj si predstavljajte, da Nejček dobi v roke orožje ali pa politično funkcijo, pri kateri lahko odloča o usodah ljudi. Kaj se zgodi, kako bo ravnal?


Ahahah, to je normalno. Stvar je taka...

Obstaja nek rek, daj človeku oblast in mu ne postavljaj limitov glede denarja in vsega... In potem boš spoznal, kakšen človek v resnici je. Z oblastjo je tako, da je potrebno z njo ravnati kot s hudim strupom. Dozirati v kapljicah, potem je to celo zdravilno. Kaj več kot to pa - je hud strup. Pa ni važno, če si direktor firme ali predsednik vlade.

Ali v vojni poveljnik vaške straže.

Ta rek je točno točen.

Iz ljudi ob najbolj temni uri pade vse, fovšija, zloba, žlehtnoba, grabežljivost, laži, kradljivost. Daj poglej si spisek 10 najbolj naglavnih grehov človeka. To je to. To pade ven iz ljudi. Ne iz vseh in ne vedno.

Kako ravnati takrat?
Povedal ti bom, kako je ravnal dedek od moje žene, sedaj že pokojni. Bil je v invalidski penziji, ker se je boril na strani partizanov, bil je tankist v T-34 na Sremski fronti. Par dni pred koncem vojne je tank dobil zadetek, ter zagorel. On se je rešil, samo roko je imel poškodovano in pač po vojni je bil invlid.

On je vedno rekel, da je on *VEDNO* imel s sabo zaplenjen MP-40. Če se mu je samo zazdelo, da je karkoli narobe, se je dotični pogovoril z njegovim MP-40:
MP-40 @ Wikipedia

Ni druge.

Povedano drugače. Če je vojna, je najbolj zdravo, da o svoji usodi odločaš - sam. Če se ti zdi, da ti nekdo laže, krade, te hoče na kakšen koli način prelisičiti - ga ustreliš kot psa.

Vsaka Slovenka potrebuje eno pokončno raketo in vsak Slovenec omaro z orožjem.:D

bbbbbb2015 ::

mackilla je izjavil:


Vsaka Slovenka potrebuje eno pokončno raketo in vsak Slovenec omaro z orožjem.:D


Jah, kaj pa vem. Veš, to je tako. Zdaj Ukrajinci se borijo počasi že 3. mesec. To sicer ni 4 leta, samo tri dni pa tudi ni. Počasi jim bodo začeli vsem popuščati živci in bo čedalje manj volje za karkoli, tako operativno.

koyotee ::

bbbbbb2015 je izjavil:

mackilla je izjavil:


Vsaka Slovenka potrebuje eno pokončno raketo in vsak Slovenec omaro z orožjem.:D


Jah, kaj pa vem. Veš, to je tako. Zdaj Ukrajinci se borijo počasi že 3. mesec. To sicer ni 4 leta, samo tri dni pa tudi ni. Počasi jim bodo začeli vsem popuščati živci in bo čedalje manj volje za karkoli, tako operativno.


Ukrajinci se borijo za svojo državo, ruski vojaki pa za pest riža. Vemo, komu bo volja prej popustila.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

l0g1t3ch ::

sem vedu!!!

Mr.B ::

koyotee je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Seveda niso vedno močnejši, hkrati pa vseeno napredujejo.

One pravljice o osvoboditvi Krima so pa nekje na nivouju "javelin bo vse spremenil" ali pa "brutalne ekonomske sankcije jih bodo spravile na kolena".


Sancije ne delajo
Potem ko je Rusija sporočila, da ne bo sprostila zaprtja ukrajinskih pristanišč ob Črnem morju in dovolila izvoza žita in gnojil, če Zahod ne bo končal sankcij proti njej, je Washington Moskvo obtožil, da uporablja hrano kot orožje.

Rusi hrane ne rabijo, to rabijo Američani, za stabilizacijo nastavljenih režimov.
Kaj pravijo drugi : good beginning for us to engage on various issues that other standards, such as those related to taxes and anti-corruption efforts, could be a step too far.

Unchancy je izjavil:

cias je izjavil:

Unchancy je izjavil:


Putin se ne strinja s tabo, on hoče nazaj Sovjetsko zvezo. A si pozabil, kaj je bilo letos na meji med Belorusijo in Poljsko?


Vir Kijev independet?

Si ti malo butast? Retorično vprašanje…

Ti zagotovo spadas tja, glede na to da si svojo moralno noto postavil da so Rusi bolj nesposobni kot američani.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Mr.B ::

l0g1t3ch je izjavil:

sem vedu!!!


Veš kako deluje propaganda ?
Ker to kar ti limaš berejo na zahodu, predvsem taki kot ti.
Ker drugače nebi dnevno kazali superiornih Ukrajinskih vojaških akcij, ki so v treh mesecih dobili toliko opreme in denarja kot od nastanka Ukrajine "kot samostojne".
In ko danes bereš "bombardiranje" in včerajšnja 40 miljard pomoč, misliš da je vse tako kot bereš?

Sedaj pa povej, če si sposoben, zakaj je nujno potrebno 40 mijard pomoči ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

koyotee ::

Mr.B je izjavil:

koyotee je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Seveda niso vedno močnejši, hkrati pa vseeno napredujejo.

One pravljice o osvoboditvi Krima so pa nekje na nivouju "javelin bo vse spremenil" ali pa "brutalne ekonomske sankcije jih bodo spravile na kolena".


Sancije ne delajo
Potem ko je Rusija sporočila, da ne bo sprostila zaprtja ukrajinskih pristanišč ob Črnem morju in dovolila izvoza žita in gnojil, če Zahod ne bo končal sankcij proti njej, je Washington Moskvo obtožil, da uporablja hrano kot orožje.

Rusi hrane ne rabijo, to rabijo Američani, za stabilizacijo nastavljenih režimov.
Kaj pravijo drugi : good beginning for us to engage on various issues that other standards, such as those related to taxes and anti-corruption efforts, could be a step too far.

Unchancy je izjavil:

cias je izjavil:

Unchancy je izjavil:


Putin se ne strinja s tabo, on hoče nazaj Sovjetsko zvezo. A si pozabil, kaj je bilo letos na meji med Belorusijo in Poljsko?


Vir Kijev independet?

Si ti malo butast? Retorično vprašanje…

Ti zagotovo spadas tja, glede na to da si svojo moralno noto postavil da so Rusi bolj nesposobni kot američani.


Torej, če bi imeli "nenastavljene režime" tega problema ne bi bilo? Hrane bi bilo v izobilju?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

LightBit ::

Mr.B je izjavil:

Sedaj pa povej, če si sposoben, zakaj je nujno potrebno 40 mijard pomoči ?

Za osvoboditev Moskve? Za obrambo Ukrajine proti domnevno drugi največji vojski? Za demilitarizacijo in denacifikacijo Rusije? Zato da imajo Rusi kaj uničevati? Za razvoj biološkega orožja?
Ne vem kaj mislite ostali, jaz mislim da za obrambo Ukrajine proti domnevno drugi največji vojski (seveda se Američani predvsem veselijo, ko Rusijo izčrpavajo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

tomlin ::

Secretary of State Antony Blinken :


"The Russian government seems to think that using food as a weapon will help accomplish what its invasion has not

- to break the spirit of the Ukrainian people,"

Smrekar1 ::

Mr.B je izjavil:


Sedaj pa povej, če si sposoben, zakaj je nujno potrebno 40 mijard pomoči ?


Ruski vojaški proračun je za nekje 60 milijard dolarjev večji od ukrajinskega in tako je že desetletja. Ukrajina se lahko uspešno ubrani, če jo lahko to razliko v orožju in financah nadomesti.
Zaenkrat kaže dobro. Ukrajina lahko mobilizira milijon izkušenih vojakov, če dobijo orožje za njih. Tu gre v pravo smer. Rusom tudi že zmanjkuje orožja, zato splošna mobilizacija niti ni več rešitev zanje. Saj kalašnikove bi še imeli, vse ostalo bi bil problem.

Dejansko je možno, da bo Ukrajini uspelo dobiti nazaj vse okupirano ozemlje, vključno s Krimom. Dlje kot Rusija vztraja v vojni več bodo lahko vzeli. Ta hip je morda še možna rešitev, da bi prepustili Donbas, jug Ukrajine in plačali vojno škodo, toda obdržijo Krim. Čez dva do tri mesece ne bodo več imeli s čim trgovati.

bbbbbb2015 ::

Smrekar1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Sedaj pa povej, če si sposoben, zakaj je nujno potrebno 40 mijard pomoči ?


Ruski vojaški proračun je za nekje 60 milijard dolarjev večji od ukrajinskega in tako je že desetletja. Ukrajina se lahko uspešno ubrani, če jo lahko to razliko v orožju in financah nadomesti.
Zaenkrat kaže dobro. Ukrajina lahko mobilizira milijon izkušenih vojakov, če dobijo orožje za njih. Tu gre v pravo smer. Rusom tudi že zmanjkuje orožja, zato splošna mobilizacija niti ni več rešitev zanje. Saj kalašnikove bi še imeli, vse ostalo bi bil problem.

Dejansko je možno, da bo Ukrajini uspelo dobiti nazaj vse okupirano ozemlje, vključno s Krimom. Dlje kot Rusija vztraja v vojni več bodo lahko vzeli. Ta hip je morda še možna rešitev, da bi prepustili Donbas, jug Ukrajine in plačali vojno škodo, toda obdržijo Krim. Čez dva do tri mesece ne bodo več imeli s čim trgovati.


In še en detajl, Rusi imajo 60 mrd $$ za CELO državo. Torej morajo skrbeti za CELO Rusijo. Ocene so, da so Rusi ta hip potrošili 25% vseh operativnih resursov. To je dosti že ta hip.

Ker če bi se nekdo v Rusiji še uprl, to bi bil pa dizaster in making za Ruse. Tu predvsem mislim na Čečenijo. Čečenci "pomagajo", dokler roka, ki jih futra, še kaj da od sebe.

Ni Kadirov butast.

Kar vse "separatiste" iz Rusije (ta hip) drži nazaj je, da četudi se odcepijo, to še nič ne pomeni.

Prva čečenska vojna je bila 1994, pa so Čečenci zmagali, to pa Ruse ni oviralo da so 5 let (!) kasneje brez opozorila pridrveli drugič, ter boljkone porušili in podrli vse v Čečeniji.

To pa je sicer (tudi) šola za Ukrajince. Se pravi, četudi bi Ruse pustili na Krimu, kaj jim daje garancijo, da Rusi za 5 let zopet ne pridrvijo? Zato menim, da Ukrajinci že zato nočejo, da bi katerikoli Rusi ostal kjerkoli na ukrajinski zemlji.

wcpapir ::

Tole vojno "fojtramo" in podpiramo samo zato, ker potrebujemo razlog za "visoke" cene.

Če bi bila EU in NATO normalna bi vsekala nazaj in si vzela rusko zemljo za šalo.
««
24 / 123
»»