» »

Ukrajina Part IV

Ukrajina Part IV

««
3 / 123
»»

sbawe64 ::

Smrekca spet lapa...

ZDA javelini, ki so bili prvotno namenjeni na Tajvan, bodo tam prišli predvidoma 2026...

Verjetno je podobno drugje.


Države v Ukr prodajajo pretežno staro odpadno robo.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

pangro ::

Po Peter Zeihanu je rusija zelo v neugodnem položaju,Kitajska pa ni v stanju da bi ji pomagala, Večino življenjsko potrebnih stvari Kitajska uvozi vključno z nafto, sploh nafta je jeba ker jo večina pride iz savdske arabije,večino morskih transportnih poti pa nadzirajo američani. Kitajska je seveda tudi vpeta v globalni finančni sistem provided by america. Embargo s strani zahoda bi v bistvu Kitajsko gospodarsko potopil tako da lahko pričakujemo če se bo spopad med ukrajino rusijo poglobil počasen odmik kitajske od rusije. Btw invazija Taiwana verjetnost blizu ničle.
Zanimiv video

Zmajc ::

sbawe64 je izjavil:

Smrekca spet lapa...

ZDA javelini, ki so bili prvotno namenjeni na Tajvan, bodo tam prišli predvidoma 2026...

Verjetno je podobno drugje.

Države v Ukr prodajajo pretežno staro odpadno robo.


Ukrajinci najbolj hvalijo NLAW-e, teh pa so zdaj proizvedli cca 10k, več kot dovolj za vse ruske tanke. Tak morajo porabit stare zaloge preden jim poteče rok.

pangro ::

sbawe64 je izjavil:

Smrekca spet lapa...

ZDA javelini, ki so bili prvotno namenjeni na Tajvan, bodo tam prišli predvidoma 2026...

Verjetno je podobno drugje.


Države v Ukr prodajajo pretežno staro odpadno robo.


In glede na vse informacije kakšen misliš da bo razplet?

D3m ::

Ukrajinci najbolj hvalijo NLAW-e, teh pa so zdaj proizvedli cca 10k, več kot dovolj za vse ruske tanke.


Čaki, ti si bil v vojski?

Saj veš, da "one hit" ni enako "one kill"
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zmajc ::

D3m je izjavil:

Ukrajinci najbolj hvalijo NLAW-e, teh pa so zdaj proizvedli cca 10k, več kot dovolj za vse ruske tanke.


Čaki, ti si bil v vojski?

Saj veš, da "one hit" ni enako "one kill"


V kombinaciji z Javelini in panzerfausti še vedno več kot dovolj za par tisoč ruskih tankov.

Gregor P ::

Ne vem, zakaj bi se Ukrajinci razburjali zaradi ameriških baz? Te so v Nemčiji, na Japonskem itd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

pangro ::

Gregor P je izjavil:

Ne vem, zakaj bi se Ukrajinci razburjali zaradi ameriških baz? Te so v Nemčiji, na Japonskem itd.


V bistvu se jih bodo še razveselili.

Zmajc ::

Gregor P je izjavil:

Ne vem, zakaj bi se Ukrajinci razburjali zaradi ameriških baz? Te so v Nemčiji, na Japonskem itd.


Verjetno se bolj kot Ukrajinci razburjajo Srbi tu na forumu.

fikus_ ::

Zmajc je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Torej tisti, ki ti nismo po volji, se moramo izselit, da boš ti še kar naprej mirno živel v svojem mehurčku?!


Ne, ampak če vam ne paše živet v demokratični državi, ki je integrirana v EU/NATO in bi raje živeli v Rusko govorečem delu sveta, drugje vam nihče ne ovira poti. Sprijazni se že enkrat, da Slovenija ne spada v Ruski svet ampak smo del srednje evrope.


Dober si mi ti, ki bi me kar nekam poslal (mogoče celo na goli otok), me predalčkaš k nasprotni strani, ker sem se upal in povedal, kar tebi ne gre pod kapo. Skoraj tako kot komunisti, ki so drugače misleče dajali na prevzgojo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zmajc ::

fikus_ je izjavil:

Zmajc je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Torej tisti, ki ti nismo po volji, se moramo izselit, da boš ti še kar naprej mirno živel v svojem mehurčku?!


Ne, ampak če vam ne paše živet v demokratični državi, ki je integrirana v EU/NATO in bi raje živeli v Rusko govorečem delu sveta, drugje vam nihče ne ovira poti. Sprijazni se že enkrat, da Slovenija ne spada v Ruski svet ampak smo del srednje evrope.


Dober si mi ti, ki bi me kar nekam poslal (mogoče celo na goli otok), me predalčkaš k nasprotni strani, ker sem se upal in povedal, kar tebi ne gre pod kapo. Skoraj tako kot komunisti, ki so drugače misleče dajali na prevzgojo.


Kaj si si upal povedat? Da te paranoja? Da živiš v alternativni realnosti?

Lansko leto je bila podpora NATU v Sloveniji 62%, 28% pa jih je bilo proti. Ti garantiram da je podpora Članstva v NATU po napadu Rusije na Ukrajino še višja.

Podpora članstvu v Natu je v Sloveniji 62-odstotna

asdf_jklc ::

Smo že v četrtem delu, pa še kr nabijanje kako gre Rusiji slabo. Js bi rekel, da je bolj v pizdi EU kot Rusija. Tudi jasno so pokazali, da jih je nemogoče premagat; dokler ima Putin prst na jerdskim bombah, nimajo ZDA in propadla EU za burek.

Glede Rusije in teroristične organizacije, nič manj kot ZDA/EU. Vojna je spopad "teroristov" z vzhoda in zahoda.

pangro ::

asdf_jklc je izjavil:

Smo že v četrtem delu, pa še kr nabijanje kako gre Rusiji slabo. Js bi rekel, da je bolj v pizdi EU kot Rusija. Tudi jasno so pokazali, da jih je nemogoče premagat; dokler ima Putin prst na jerdskim bombah, nimajo ZDA in propadla EU za burek.

Glede Rusije in teroristične organizacije, nič manj kot ZDA/EU. Vojna je spopad "teroristov" z vzhoda in zahoda.


Kakšen razplet pričakuješ?

Zmajc ::

asdf_jklc je izjavil:

Smo že v četrtem delu, pa še kr nabijanje kako gre Rusiji slabo. Js bi rekel, da je bolj v pizdi EU kot Rusija. Tudi jasno so pokazali, da jih je nemogoče premagat; dokler ima Putin prst na jerdskim bombah, nimajo ZDA in propadla EU za burek.

Glede Rusije in teroristične organizacije, nič manj kot ZDA/EU. Vojna je spopad "teroristov" z vzhoda in zahoda.


"Prst na jedrskih bombah" imajo tudi Britanci, Fancozi in Američani. Kaj točno bi rad povedal?

Nihče nima namena "premagati Rusijo" samo iz Ukrajine bi jih radi pregnali in vojaško oslabili, da bojo naslednjih 30 let dali mir. Ti sploh veš v kakih primerih se uporablja jedrsko orožje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

D3m ::

Zmajc je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Zmajc je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Torej tisti, ki ti nismo po volji, se moramo izselit, da boš ti še kar naprej mirno živel v svojem mehurčku?!


Ne, ampak če vam ne paše živet v demokratični državi, ki je integrirana v EU/NATO in bi raje živeli v Rusko govorečem delu sveta, drugje vam nihče ne ovira poti. Sprijazni se že enkrat, da Slovenija ne spada v Ruski svet ampak smo del srednje evrope.


Dober si mi ti, ki bi me kar nekam poslal (mogoče celo na goli otok), me predalčkaš k nasprotni strani, ker sem se upal in povedal, kar tebi ne gre pod kapo. Skoraj tako kot komunisti, ki so drugače misleče dajali na prevzgojo.


Kaj si si upal povedat? Da te paranoja? Da živiš v alternativni realnosti?

Lansko leto je bila podpora NATU v Sloveniji 62%, 28% pa jih je bilo proti. Ti garantiram da je podpora Članstva v NATU po napadu Rusije na Ukrajino še višja.

Podpora članstvu v Natu je v Sloveniji 62-odstotna


Kdaj je bila pa ta fucking raziskava?
|HP EliteBook|R5 6650U|

kow ::

asdf_jklc je izjavil:

Smo že v četrtem delu, pa še kr nabijanje kako gre Rusiji slabo. Js bi rekel, da je bolj v pizdi EU kot Rusija. Tudi jasno so pokazali, da jih je nemogoče premagat; dokler ima Putin prst na jerdskim bombah, nimajo ZDA in propadla EU za burek.


Se ti zdi, da bo Ukrajina kmalu kolapsirala? Mozno, ampak zaenkrat se zdi, da gre Rusom izredno slabo in so izgubili ogromno vojaske opreme. Izvedli so tudi mobilizacijo v Donbasu in na Krimu. Skratka, Putin je "osvobodil" v tujini zivece Ruse, tako da jih je prisilno mobiliziral v moderno vojno z ogromnimi izgubami.

Sankcije pa so se v resnici komaj zacele. Bomo videli, kako bo se bo izteklo. Pricakujem, rahel padec porabe nafte, zaradi visjih cen. In mnogo manjsi uvoz le te iz Rusije. Kar pomeni, da bo ruski proracun pod ogromnim pritiskom, sploh ker jih vojna ogromno stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Zmajc ::

D3m je izjavil:

Zmajc je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Zmajc je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Torej tisti, ki ti nismo po volji, se moramo izselit, da boš ti še kar naprej mirno živel v svojem mehurčku?!


Ne, ampak če vam ne paše živet v demokratični državi, ki je integrirana v EU/NATO in bi raje živeli v Rusko govorečem delu sveta, drugje vam nihče ne ovira poti. Sprijazni se že enkrat, da Slovenija ne spada v Ruski svet ampak smo del srednje evrope.


Dober si mi ti, ki bi me kar nekam poslal (mogoče celo na goli otok), me predalčkaš k nasprotni strani, ker sem se upal in povedal, kar tebi ne gre pod kapo. Skoraj tako kot komunisti, ki so drugače misleče dajali na prevzgojo.


Kaj si si upal povedat? Da te paranoja? Da živiš v alternativni realnosti?

Lansko leto je bila podpora NATU v Sloveniji 62%, 28% pa jih je bilo proti. Ti garantiram da je podpora Članstva v NATU po napadu Rusije na Ukrajino še višja.

Podpora članstvu v Natu je v Sloveniji 62-odstotna


Kdaj je bila pa ta fucking raziskava?


Lani enkrat, lahko pišeš v uredništvo Dela pa se pozanimaš kdaj točno.

mn ::

Ej, mi kdo lahko nekaj razloži. Danes sem se peljal mimo letališča Brnik in videl vsaj 3 oblake na nebu in potniška letala ki so vzletala.

Kako to dovolijo?

Mislim, v takem vremenu še ruska vojska ne leti, pa ima najboljša letala na svetu, z najboljšo tehnologijo. Menda uporabljajo samo Tesa trakove, da lepijo Garmine v kokpite. Nič drugega ni dovolj dobro za najmočnejšo vojsko na svetu.

Pa še nekaj, kaj se zgodi z njihovim letalstvom, če Tesa neha izvažati? Se splača narediti zalogo? Pa švercat gor?

Zmajc ::

"The Russians are fighting like Zhukov. They send wave after wave but our guys figured out they fight just like Soviets. The tank commander is always in the first tank, so we shoot it. Once you shoot the first and last tanks, they're immobilised."

Inside the battle on the Eastern Front

D3m ::

Super.

Kdaj bo padel Herson, Donbass, Krim in Zaporožje?
|HP EliteBook|R5 6650U|

l0g1t3ch ::

3je dnevi so že mimo ?
Rusi so že zavzeli celo Ukrajino ?

D3m ::

A to so nam MSM prodajali? 3 dni?
|HP EliteBook|R5 6650U|

l0g1t3ch ::

Poldi112 je tako povedal.

Zmajc ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

l0g1t3ch ::

Pa Rusi sami so se tako na telegramu hvalili, zdaj mi je res žal da nism naredil screenshotov.

Objavili so kako so zajeli letališče ob Kijevu in kako v tem trenutku njihova težka transportna letala že dostavljajo neskočne količičine orožja in opreme in da je Ukrajina fertik v naslednjih 48 do 72 urah.

Pa še kup podobnih.

No izkazalo se je da niti letališča niso zares zajeli.

Objavljali so novice o "zmagah" vnaprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

scythe ::

l0g1t3ch je izjavil:

Pa Rusi sami so se tako na telegramu hvalili, zdaj mi je res žal da nism naredil screenshotov.

Objavili so kako so zajeli letališče ob Kijevu in kako v tem trenutku njihova težka transportna letala že dostavljajo neskočne količičine orožja in opreme in da je Ukrajina fertik v naslednjih 48 do 72 urah.

Pa še kup podobnih.

No izkazalo se je da niti letališča niso zares zajeli.

Objavljali so novice o "zmagah" vnaprej.



Tele novice se pa še jaz spomnem, mal se jim je načrt podrl :D
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

l0g1t3ch ::

Jaz po pravici rečeno sem takrat mislil, gotofi so. Kolikor je bilo novic o dobljenih bitkah o izjemnem napredku invazije, same zmage levo in desno...

No potem pa se je hitro pokazalo, da je cesar nag, gol in bos :))

Zmajc ::

l0g1t3ch je izjavil:

Jaz po pravici rečeno sem takrat mislil, gotofi so. Kolikor je bilo novic o dobljenih bitkah o izjemnem napredku invazije, same zmage levo in desno...

No potem pa se je hitro pokazalo, da je cesar nag, gol in bos :))


Putin je mislil, da je on edini, ki krade v državi, kjer vsi kradejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

scythe ::

l0g1t3ch je izjavil:

Jaz po pravici rečeno sem takrat mislil, gotofi so. Kolikor je bilo novic o dobljenih bitkah o izjemnem napredku invazije, same zmage levo in desno...

No potem pa se je hitro pokazalo, da je cesar nag, gol in bos :))



Najbol smešna novica od Rusov je bila takrat, da imajo še par ur pa bodo pospravili Zelenskiga in njigove oz. naciste, pa da so tik pred predsedniško palačo.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

l0g1t3ch ::

scythe je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Jaz po pravici rečeno sem takrat mislil, gotofi so. Kolikor je bilo novic o dobljenih bitkah o izjemnem napredku invazije, same zmage levo in desno...

No potem pa se je hitro pokazalo, da je cesar nag, gol in bos :))



Najbol smešna novica od Rusov je bila takrat, da imajo še par ur pa bodo pospravili Zelenskiga in njigove oz. naciste, pa da so tik pred predsedniško palačo.


Te so bile dobra.
Takrat je bilo veliko govora, da Zelenski snnema nagovore iz tujine pred zelenim zaslonom, ker da Rusi so že zavzeli kijev, da tiste ulice so pdo ruskim nadzorom.

:))

Zmajc ::

scythe je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Jaz po pravici rečeno sem takrat mislil, gotofi so. Kolikor je bilo novic o dobljenih bitkah o izjemnem napredku invazije, same zmage levo in desno...

No potem pa se je hitro pokazalo, da je cesar nag, gol in bos :))


Najbol smešna novica od Rusov je bila takrat, da imajo še par ur pa bodo pospravili Zelenskiga in njigove oz. naciste, pa da so tik pred predsedniško palačo.


V tem je nekaj resnice. Če prebereš TIME-ov intervju z Zelenskiyem boš zvedel, da so bili v začetnem kaosu Rusiki specialci zelo blizu državni palači, kjer se je nahajal Zelensky. Na srečo so uspeli zabarikadiat dostop in napad odbili.

pangro ::

Kako bo tole naprej? Glede na vse infote ki sem jih pokonzumiral z vseh mogočih vidikov vključno s telim forumom lahko zaključim da nas čaka v bližnji prihodnosti ali premirje ali pa rusko propadanje na obroke zdaj kaj je po vašem mnenju najbolj verjetno?

koyotee ::

pangro je izjavil:

Kako bo tole naprej? Glede na vse infote ki sem jih pokonzumiral z vseh mogočih vidikov vključno s telim forumom lahko zaključim da nas čaka v bližnji prihodnosti ali premirje ali pa rusko propadanje na obroke zdaj kaj je po vašem mnenju najbolj verjetno?


Oboje se bo zgodilo, mogoče vmes še putko crkne.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

D3m ::

l0g1t3ch je izjavil:

Poldi112 je tako povedal.


Jebo Poldeja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zmajc ::

pangro je izjavil:

Kako bo tole naprej? Glede na vse infote ki sem jih pokonzumiral z vseh mogočih vidikov vključno s telim forumom lahko zaključim da nas čaka v bližnji prihodnosti ali premirje ali pa rusko propadanje na obroke zdaj kaj je po vašem mnenju najbolj verjetno?


Težko povedat. Ukrajici so "all in" in nimajo več kaj dosti izgubiti, prav tako so si zagotovili dolgoročno podporo Britanije in ZDA. Putin pa po drugi strani lahko izgubi vse če izgubi vojno.

Rusi sigurno imajo dovolj resursov v naftalinu za dolgoročno vojno, vprašanje je kako dolgo lahko njihova vojska vzdrži v trenutnih razmerah ko z velikimi izgubami nimajo kaj dosti za pokazat.

Ukrajinci so sigurno bolj motivirani in opremljeni, njim se gre za obstanek.

D3m ::

Ne skrbi za ruse. :)

Anyway....nafta ni več v 6 paketu sankcij.

Hvala malopridne EU članice. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

kow ::

Rusi bodo itak demografsko kolapsirali. Lani so izgubili milijon ljudi, s prikljucitvijo Krima so recimo dobili 2 milijona ljudi. Ta mlade bodo pobili Ukrajinci na fronti, ta stari bodo pa strosek za rusko pokojninsko blagajno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

l0g1t3ch ::

D3m je izjavil:

Ne skrbi za ruse. :)


Nič nas ne skrbi zanje, če danes crknejo je vseeno ;)

pangro ::

Kako vidite dolgoročno se bo po porazu obnovilo gospodarsko sodelovanje z rusijo ali bo nujen preobrat na ruskem vrhu navsezadnje mogoče preobrat v smeri oddaljevanja od oligarhizma in približevanje bolj nekemu eu tržnemu plus demokracija modelu?

Navsezadnje če se bo kitajsko oddaljevanje od rusije nadaljevalo v bistvu rusiji kaj veliko drugega ne preostane razen če bo postala severna koreja z bencinsko črpalko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

kow ::

Balti bodo vse manj energetsko odvisni od Rusov.

Gas Interconnection Poland%E2%80%93Lithuania @ Wikipedia

Pricakujem, da bodo Poljaki kmalu zaceli graditi nuklearke. Izbirali bodo med Francozi, Ameri in Korejci. Verjetno ne bodo izbrali samo enih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Unilseptij ::

Kdor pricakuje, da se bo nekoc zgodilo ljudstvo, odstavilo Putina in zacelo furati pristno demokracijo v skladu z zahodnimi vrednotami, je malo izgubil stik z realnostjo. Slabse bo slo Rusiji, vecji pritisk bo na Putina, da konca vojno, pa magari z nekonvencionalnimi metodami. Ko bo pa prislo tako dalec, da bodo ljudje lacni, bodo Putina zamenjali bodisi generali (vojaski udar) ali pa kaksen novi Zirinovski, ki bo se bolj skrajen. Mnogokrat se je ze pokazalo, da demokraticne spremembe redko pridejo iz kaosa in pomanjkanja, pri Rusiji, ki je jedrska drzava, se bo to pokazalo se mocneje.

Tako, da se vedno trdim, da zahodna strategija nekako uniciti Rusijo pelje samo v vec vojne in trpljenja vseh.

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Zanimiv video o ruskem napredovanju, epski moment pri 44. sekundi. Nekaj je jebal s topićem, instant karma.

https://mobile.twitter.com/UAWeapons/st...
#65W!

pangro ::

Unilseptij je izjavil:

Kdor pricakuje, da se bo nekoc zgodilo ljudstvo, odstavilo Putina in zacelo furati pristno demokracijo v skladu z zahodnimi vrednotami, je malo izgubil stik z realnostjo. Slabse bo slo Rusiji, vecji pritisk bo na Putina, da konca vojno, pa magari z nekonvencionalnimi metodami. Ko bo pa prislo tako dalec, da bodo ljudje lacni, bodo Putina zamenjali bodisi generali (vojaski udar) ali pa kaksen novi Zirinovski, ki bo se bolj skrajen. Mnogokrat se je ze pokazalo, da demokraticne spremembe redko pridejo iz kaosa in pomanjkanja, pri Rusiji, ki je jedrska drzava, se bo to pokazalo se mocneje.

Tako, da se vedno trdim, da zahodna strategija nekako uniciti Rusijo pelje samo v vec vojne in trpljenja vseh.


Ja glede na rusko zgodovino je res malce utopično pričakovati preobrat v neko tržno demokracijo to se prav Rusija drvi v smeri severne koreje? Zahodna strategija bo verjetno tudi imela neko svojo evolucijo predvidet v katero smer pa pojma nimam.

D3m ::

pangro je izjavil:

Kako vidite dolgoročno se bo po porazu obnovilo gospodarsko sodelovanje z rusijo ali bo nujen preobrat na ruskem vrhu navsezadnje mogoče preobrat v smeri oddaljevanja od oligarhizma in približevanje bolj nekemu eu tržnemu plus demokracija modelu?

Navsezadnje če se bo kitajsko oddaljevanje od rusije nadaljevalo v bistvu rusiji kaj veliko drugega ne preostane razen če bo postala severna koreja z bencinsko črpalko.


Odvisno kako se bodo naši politiki (Slovenija) obnašali.

Jaz upam na gradbene posle, ker bo treba Novorusijo obnoviti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

pangro ::

D3m je izjavil:

pangro je izjavil:

Kako vidite dolgoročno se bo po porazu obnovilo gospodarsko sodelovanje z rusijo ali bo nujen preobrat na ruskem vrhu navsezadnje mogoče preobrat v smeri oddaljevanja od oligarhizma in približevanje bolj nekemu eu tržnemu plus demokracija modelu?

Navsezadnje če se bo kitajsko oddaljevanje od rusije nadaljevalo v bistvu rusiji kaj veliko drugega ne preostane razen če bo postala severna koreja z bencinsko črpalko.


Odvisno kako se bodo naši politiki (Slovenija) obnašali.

Jaz upam na gradbene posle, ker bo treba Novorusijo obnoviti.


Ampak Slovenija je nekako vpeta v eu usa sfero nekega soliranja ni za pričakovati?
Nova Rusija? pričakuješ rusko zmago?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

kow ::

Sevada pricakuje. Verjetno je po rodu Srb in mitologija je "helluva drug".

pangro ::

kow je izjavil:

Sevada pricakuje. Verjetno je po rodu Srb in mitologija je "helluva drug".


He he D3m ali si res Srb da vidim če je tale psihološki profil uspel?

tikitoki ::

Rusi niso sposobni zmagati te vojne. Sam cepcem ni to jasno. Ce bi rusi na zacetku ukrajince na hitro zgazili, bi verjetno lahko nastavili pro-rusko vodstvo. Sedaj pa 40+ miljonov ukrajincev obrozuje in uri najbolj napreden in bogat del sveta in je za ruse najbolj smotrna izbira, da se cimprej poberejo iz Ukraije in probaj se uveljaviti trenutno stanje, da se dokopljejo do Krima. Ko bodo enkrat zbrcani do meje, bo sel tudi Krim:)

pangro ::

tikitoki je izjavil:

Rusi niso sposobni zmagati te vojne. Sam cepcem ni to jasno. Ce bi rusi na zacetku ukrajince na hitro zgazili, bi verjetno lahko nastavili pro-rusko vodstvo. Sedaj pa 40+ miljonov ukrajincev obrozuje in uri najbolj napreden in bogat del sveta in je za ruse najbolj smotrna izbira, da se cimprej poberejo iz Ukraije in probaj se uveljaviti trenutno stanje, da se dokopljejo do Krima. Ko bodo enkrat zbrcani do meje, bo sel tudi Krim:)


Če bi ukrajinci krenili v protiofenzivo bi rusi verjetno krim ubranili?

kow ::

Krim je neubranljiv, ce ga obkolijo.
««
3 / 123
»»