» »

[Scheduling - Python, Shell]

[Scheduling - Python, Shell]

stoneball ::

Zdravo,

iščem rešitev za bolj uporabniku prijazno izkušnjo kot je crontab za scheduling shell in python skript.

Pogledal sem Jenkins, Apache NiFi, Apache Airflow - vsi so overkill oz. namenjeni drugačnim use-case-om. Res potrebujem samo scheduling.

Hvala!

pegasus ::

Kaj točno je uporabniku neprijaznega v crontabu?

stoneball ::

Naprimer obveščanje, ko se scripta ne izvede, brskanje po logih, ko delaš debugging,... Drugače pa tudi iz stališča userjev, ki niso vešči crontaba. Če imam nek web interface lažje dopovem uporabniku kako naštima skripte, kot pa da mu tupim crontab fore. Debugging v crontabu je nočna mora. Možnost napak * * * * * z vsemi kombinacijami, da ne bi o pathih v crontabu. Meni je to že jasno, samo želim imet sistem, kje bom lahko imel bolj simpl sistem schedulinga skript za userje, ki tega znanja nimajo. Če me avtobus povozi..., da je zadeva managable ;)

pegasus ::

Ok, vse kar si naštel so reči, ki jih zgradiš nad cronom. Od obveščanja, debuginga in uporabniškega vmesnika. Vse to se crona ne tiče, cron počne točno eno stvar in to počne dobro.

Išči kak gui za cron, gotovo obstajajo.
Obveščanje o stanju je stvar same skripte ali pa zunanjega monitoring sistema.
Debugging ... če user zna debugirat shell in python, bo znal spisat tudi crontab vrstico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Rešeno] crontab job looper v Pythonu - neki mi ne gre...

Oddelek: Programiranje
7682 (319) HotBurek
»

[python/django] Pošiljanje obvestil preko maila

Oddelek: Programiranje
5542 (494) ZaphodBB
»

Crontab in skripta v 8.04.2; kako?

Oddelek: Operacijski sistemi
91248 (1043) BigWhale
»

[Python, Linux] Poganjanje skripte s crontab

Oddelek: Programiranje
71396 (1219) morbo
»

crontab

Oddelek: Izdelava spletišč
71387 (1222) masticore

Več podobnih tem