» »

15. Slovenska vlada (2022- )

15. Slovenska vlada (2022- )

Temo vidijo: vsi
««
202 / 236
»»

link_up ::

pa dejte no, samo, da ni Jansa...to je ja najbolj pomembno...od tega se ziveti da.
In and Out

Utk ::

Ne verjamem, da je to glavni del volilne baze Levice.

Po moje Levico volijo samo idioti, ni dvoma tu, pa SD tudi, ampak oni se hvalijo s tem, da najbolj izobraženi volijo njih.

Ljudje pac zelijo slisati nek optimisticen, deloma narealen best case. Zanimivo, da tega ne opazis.

Temu se reče ideologija. Realen cilj, ki vodi k temu bolj dolgoročnemu cilju, mora bit pa realen. In to, da je tvoja ideologija zmanjšat obrambni proračun na 0, ga pa povečaš za 50%, nekako ne gre v to smer. Isto z dvigi plač tistim, ki imajo že zdaj par jurjev, za dodatnega jurja, dvig minimalne pa za nek drobiž. Če hočeš neko enakost. Pa da ne bo pomote, po moje je enakost trapasta ideja, ampak je njihova. Ki ji ne verjamejo več.

fur80 ::

link_up je izjavil:

pa dejte no, samo, da ni Jansa...to je ja najbolj pomembno...od tega se ziveti da.


Kdo bo prej popustil? :D Zakaj pa ne bi Janez šel delat nekam v tujino kot Boris Jonson, ki je zaslužil že več kot 1 miljon EUR s svojimi predavanji od kar je odstopil, ali Tony Blair in ostali vidni predsedniki vlad, ki jim je prenehal mandat in so ga ljudje odslovili. Naš Janez pa bo imel desnico do penzije v šahu, se pravi ima nek rek Jaz ali nobeden!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

link_up ::

tako, in narod se je odlocil - nobeden.
In and Out

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Ne verjamem, da je to glavni del volilne baze Levice.

Po moje Levico volijo samo idioti, ni dvoma tu, pa SD tudi, ampak oni se hvalijo s tem, da najbolj izobraženi volijo njih.

Ljudje pac zelijo slisati nek optimisticen, deloma narealen best case. Zanimivo, da tega ne opazis.

Temu se reče ideologija. Realen cilj, ki vodi k temu bolj dolgoročnemu cilju, mora bit pa realen. In to, da je tvoja ideologija zmanjšat obrambni proračun na 0, ga pa povečaš za 50%, nekako ne gre v to smer. Isto z dvigi plač tistim, ki imajo že zdaj par jurjev, za dodatnega jurja, dvig minimalne pa za nek drobiž. Če hočeš neko enakost. Pa da ne bo pomote, po moje je enakost trapasta ideja, ampak je njihova. Ki ji ne verjamejo več.


Levico si mislim, da volijo bolj mladi, kar me ne cudi. Boomerji redno preglasujejo prakticno vse interese mladine, ker so pac najvecja generacija, potem pa mladini dosti vec kot ekstremna pozicija ne ostane. Levica pa se dejansko bori za to kar potrebuje predvsem mladina, ki se sola.

Kar se tice ciljev, pa bi lahko opazil, da praviloma vsi politiki v teh primerih uporabijo politicno korektnost in povedo, da so to neki dolgorocni cilji.

Kje si zasledil, da ima koalicija v planu uravnilovko? Mi das prosim kak vir, ker me res zanima kako so to definirali.

fur80 ::

link_up je izjavil:

tako, in narod se je odlocil - nobeden.


Pa tako radi se zgledujemo po zahodu, sploh pri covid ukrepih! :D Mi bi imeli radi sodobno, moderno, demokratično državo, gospodarsko superiorno po mentaliteti in načinu komunistične države, zaprto, prepovedi in da bi v njej živeli samo Slovenci, če pa že Slovenci ne, pa vsaj da je beli človek! :D Avstrijci pa pobirajo davke ali Nizozemci, Nemci na take načine, ko nam še sploh ni jasno ali pa nikoli ne bi sprejeli tega! :D Smo se vprašali kdaj, kako je lahko kmet, ki v Avstriji prodaja isti krompir bogat, v Sloveniji pa skoraj revež?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Utk ::

TheBlueOne je izjavil:


Kje si zasledil, da ima koalicija v planu uravnilovko? Mi das prosim kak vir, ker me res zanima kako so to definirali.

Levica:
ODLOČEN BOJ PROTI REVŠČINI IN VSEM OBLIKAM DRUŽBENE
IZKLJUČENOSTI: zvišali bomo minimalno plačo in
socialne prejemke. Davčne obremenitve bomo
pravično porazdelili, tako da bodo več prispevali tudi
najbogatejši in da bomo lahko okrepili osiromašene
javne storitve.


Trenutna razvojna politika je za našo deželo in prihodnost vsaj dvojno slaba: v vladajočih razmerjih neenakosti ne samo da
imajo v času gospodarske rasti maloštevilni najbogatejši
največje koristi, temveč bo v času nove krize potegnila
najkrajšo večina z nižjimi dohodki.


Ja, minimalno plačo bojo dvignli, tistim, ki zaslužijo več v JS pa še bolj, da bojo lažje plačali davke, ki jih bojo tudi dvignili. Kdo bo na koncu zares plačal ceno je pa tako jasno.

To je Levica. Vlada je pa ustanovila Ministrstvo za solidarno prihodnost. Kaj bi še rad?

TheBlueOne ::

Samo to je levica. To dalec ni glavni del vlade. Drugace to ni uravnilovka. Davcne spremembe, ce niso megalomanske praviloma ne dohajajo razslojevanja.

Malostevilni bogati pa verjetno niso misljeni srednji razred?

Pac praksa ne kaze, da si ne interpretiras prav kar pravi Levica.

Utk ::

Ministrstvo za solidarno prihodnost ni vlada?

Davcne spremembe, ce niso megalomanske praviloma ne dohajajo razslojevanja.

Ta vlada ga še povečuje.

Malostevilni bogati pa verjetno niso misljeni srednji razred?

Kater davek za zares bogate so predlagali? Ker zaenkrat tolčejo samo po srednjem sloju.

Pac praksa ne kaze, da si ne interpretiras prav kar pravi Levica.

Praksa kaže, da ne vem kaj si napisal, si pa napisal verjetno kaj narobe. Enako kot dela Levica ravno obratno od tega kar zagovarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

fur80 je izjavil:

Smo se vprašali kdaj, kako je lahko kmet, ki v Avstriji prodaja isti krompir bogat, v Sloveniji pa skoraj revež?

Zato, ker avstrijski kmet ne pusti cele plače v gostini...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:


Zato, ker avstrijski kmet ne pusti cele plače v gostini...


Tu sigurno debelo straljas mimo. Ti bom citiral kaj avstrijski kmet pove za slovenskega: "Ce bi znali racunati, ne tega vec ne bi prideloval.". V Avstriji imajo izrazito visje subvencije, in praviloma izrazito visje prodajne cene. Poleg tega pa razen pri najvecjih otroci praviloma delajo se v normalni sluzbi dokler pomagajo starsi. V glavnem pravijo za slovenske kmete, da ne znajo racunati in da ne znajo udarit po mizi.

Zgodovina sprememb…

fur80 ::

Invictus je izjavil:

fur80 je izjavil:

Smo se vprašali kdaj, kako je lahko kmet, ki v Avstriji prodaja isti krompir bogat, v Sloveniji pa skoraj revež?

Zato, ker avstrijski kmet ne pusti cele plače v gostini...


Zato, ker ima višje subvencije, plačuje pavšalni davek in lahko prodaja vse kar pridela skoraj brez davka, delavcem Slovencem plača legalno na roko v gotovini po tarifi, kot se dogovoriš, daš osebno, da te zabeleži in si posledično zavarovan. Od kje dobijo denar da lahko plačuje pavšal, obdavčjo prostitutke, potegnejo 1 miljardo od prostitucije in vsi živijo lepo. Mi obdavčimo kmeta na polno in preganjamo prostitucijo ter jih vlačimo po sodiščih. Pametno! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Utk ::

Kater davek pa plača slovenski kmet (nek povprečen) od tega kar proda?

fur80 ::

Utk je izjavil:

Kater davek pa plača slovenski kmet (nek povprečen) od tega kar proda?


To sem napisal bolj kot prispodobo. Mi ne ustvarjamo nove davke in nova delovna mesta, kar je v tujini normalno, priseljencem ne računamo najemnin, kar je v tujini velik biznis, mi jih strpamo v domove, azile, in še futramo na naše stroške, namesto, da bi jih dali v merkator za blagajno, "našo blagajničarko" pa v zdravstveni dom, kot medicinsko sestro. Mogoče oddajamo sobice za "bosance" in je to to. Mi jemljemo enemu in dajemo drugemu, kot da bo to kaj spremenilo in čakamo na čudež, da bo neko tujo podjetje pri nas odprlo tovarno in zaposlilo 500 ljudi na subvencije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Invictus ::

Utk je izjavil:

Kater davek pa plača slovenski kmet (nek povprečen) od tega kar proda?

zelo malo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xseki ::

Nezadovoljstvo s plačami se v javnem sektorju le še krepi.

Višje plače zahtevajo tudi gasilci
https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...

urli ::

xseki je izjavil:

Nezadovoljstvo s plačami se v javnem sektorju le še krepi.

Višje plače zahtevajo tudi gasilci
https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...


Skrajni čas je, da povišanje zahteva še tehnični/inženirski kader, ker slednji je pa v JS res podplačan in posledični so takšna delovna mesta povsem nezanimiva za večino. Potem pa naj se gremo neko informatizacijo JS. Zaboga s kom, če pa inženiri začne z 29. plačnim razredom (manj kot 1400€ bruto) in mogoče v 10+letih prileze na 37. - slabih 1900€ bruto?! Halo?!

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:

Meni deluje kakor da gasijo pozare. Vprasanje, ce je v trenutnih pogojih mozno dosti kaj drugega.

Ima pa vsaka vlada enak problem pri realizaciji, ker bolj zastavijo cilje, ki so pogosto nerealni. Jim pa tudi praviloma nihce ne zameri, ce jih ne dosezejo, ker jih skoraj nikoli ne.

Sej prejsnji se je vecinoma zamerilo neko podrejanje vsega, tiscanje medijev v smer Nova24, postafobnost, izigravanje pravnega sistema itn. Tam je bilo toliko bolanih ekscesov, da niti ni bilo mogoce slediti realizaciji ali nerealizacija nacrtov, razen ideolosko politicnih.

Oooo... Si prišel malo zagovarjat levo vlado, da je bolj normalna od Janševe?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Wrop ::

Kakšna komedija. Zjutraj sem previdno bil raje tiho, zaradi same bizarnosti, ko se je že sušljalo, kako so obljubili 600 € dodatka sodnikom in tožilcem.
Sem mislil, da so stalen dodatek 600 € sodnikom in tožilcem uskladili v vladi. Baje, da ne. To si je kar sam izmislil Golob in lansiral v javnost. Niti minister za finance ni tega vedel. :))
Apetiti po višjih plačah in po posebni obravnavi so se šele začeli.
Golob je sam zakuril ogenj, sedaj pa ga gasi z bencinom.

feryz ::

Golob ni nobenega ognja zakuril. Rabil je samo prvi izgovor, da lahko začne razmetavati denar.
Izgovor zdaj ima in lahko gredo na polno.
Od kje denar in kaj za ta denar ljudje dobimo, se jim gladko jebe. Dok ide, ide. Potem bodo pa drugi prišli.

Invictus ::

Državi je simple, denar dobi od upnikov.

Potalaš denar, zrihtaš si udobno službico, čez 4 leta greš tja.

Naslednja vlada naj se pa jebe s tvojim sranjem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Ni ravno tako, kot ti praviš.
Mnogim državam, z državo mislim tistih par prikoritnikov, ki furajo to burlesko, je že ničkolikokrat uspelo državo, s tem mislim vse, kar je na teritoriju države, zjebati do kraja in rajo pahniti v neomejeno trajajočo bedo. Primerov kolikor hočeš.
Potem se pa ljudje sprašujejo, kako je to možno. Pravzaprav je zelo enostavno. Na tak način, kot se trenutno dela pri nas, recimo.

Wrop ::

Amaterji na oblasti, amaterske rešitve, amaterski rezultati. Politika je pa obraz ljudstva. Tokrat smo presegli samega sebe. Dobili smo tako kritičnega PV, da je šel protestirati proti samemu sebi. To smo najbolj pogrešali. :)) Še 3 leta vladnih protestov, potem pa morda začnemo reševati probleme.

Invictus ::

Wrop je izjavil:

Politika je pa obraz ljudstva. Tokrat smo presegli samega sebe. Dobili smo tako kritičnega PV, da je šel protestirati proti samemu sebi. To smo najbolj pogrešali. :))

Ta je najboljša...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

Bi bila smešna, če ne bi bila resnična (in žalostna).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

AtaŠtumf ::

Tole gašenje požarov bo prineslo samo to, da se bo čez kako leto, cikel ponovil.

Določeni si seveda zaslužijo višje plače, a dajati vsem povprek, je pa oslarija prve vrste.

In posledica tega bodo še višji davki in gospodarstvo bo še bolj jebal* ježa, pa navadni državljani preko višjih davkov tudi!

ps: Sicer pa to vse skupaj morda niti ni tako slabo, morda, a samo morda, se bo naslednjič volilo drugače kot pa SDNJ, morda se bo celo kaznovalo stranke, ki imajo fiktiven problem oz. ga sploh nimajo!

A mislim, da sem preveč optimističen, da se bo to enkrat v mojem življenju zgodilo!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Wrop ::

Mesec že sanja, da bodo obdavčili robote.

Wrop ::

Bizarne ideje se ne pojavljajo enkrat na mesec. Sem mislil, da bomo to dobili servisirano enkrat na teden. Zmotil sem se. Do nedavnega je bilo to enkrat dvevno.
Sedaj so še ta rekord podrli.
Absolutna bo subvencionirala potnike in ne letalskih družb. Ampak samo za določene linije, ki jih bo določilo ministrstvo. Najbolje, da se subvencionirajo linije do Kube in Venezuele. Lahko samo v eno smer.

feryz ::

Zakaj bi kdorkoli financiral letalski promet? A s podnebnimi spremembami si bomo pa rit obrisali? In eko davki?

OK, zastopim da subvencioniraš linijo Ljubljana - Dunajska filharmonija. Za vse ostalo mi je pa manj jasno.

Wrop ::

Mogoče so klicali na razne letalske družbe za zastonj ali pa vsaj zelo poceni karte, pa so jim talali dvojke, česar pri Adriji niso bili ravno vajeni.
Saj Absolutna že razmišlja o ustanovitvi nove letalske družbe.
Bo treba malo bolj plesat, pa bo bolj jasno.

lynxslo5 ::

Alenka bo spet ministrica. Ona je res neuničljiva. Narod jo nažene skozi vrata, ona pa se vrne skozi okno.

xseki ::

Pat_MaGroin ::

Kdaj lahko kupim subvencionirano karto do Dubaja?

user4683 ::

Samo brez panike, place bojo sle gor:

Z zvišanjem minimalne plače se odpira vprašanje, kaj bo z drugimi plačami. Mesec je dejal, da je na problematiko vlada delno odgovorila v davčni reformi, ki je začela veljati z novim letom. "Z davčno reformo se splošna dohodninska olajšava povečuje s 3500 na 5000 evrov letno, kar pomeni, da se najnižje plače povečujejo za okoli štirideset evrov neto mesečno. Povprečna plača se bo iz tega naslova zvišala za enajst evrov."


Da si sploh upajo to izjavit z resno faco ;((

Unchancy ::

Wrop je izjavil:

Amaterji na oblasti, amaterske rešitve, amaterski rezultati. Politika je pa obraz ljudstva. Tokrat smo presegli samega sebe. Dobili smo tako kritičnega PV, da je šel protestirati proti samemu sebi. To smo najbolj pogrešali. :)) Še 3 leta vladnih protestov, potem pa morda začnemo reševati probleme.

Die Kaiserin lahko prešalta iz aviona na picikel in usput še malo protestira proti sami sebi.

lynxslo5 je izjavil:

Alenka bo spet ministrica. Ona je res neuničljiva. Narod jo nažene skozi vrata, ona pa se vrne skozi okno.

Ši džast nid mor tajm.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

bbbbbb2015 ::

Unchancy je izjavil:


Ši džast nid mor tajm.


Ši nids no moni.

Unchancy ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Unchancy je izjavil:


Ši džast nid mor tajm.


Ši nids no moni.

Ši iz mona inaf.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Geho ::

AtaŠtumf je izjavil:

Tole gašenje požarov bo prineslo samo to, da se bo čez kako leto, cikel ponovil.

Določeni si seveda zaslužijo višje plače, a dajati vsem povprek, je pa oslarija prve vrste.

In posledica tega bodo še višji davki in gospodarstvo bo še bolj jebal* ježa, pa navadni državljani preko višjih davkov tudi!

ps: Sicer pa to vse skupaj morda niti ni tako slabo, morda, a samo morda, se bo naslednjič volilo drugače kot pa SDNJ, morda se bo celo kaznovalo stranke, ki imajo fiktiven problem oz. ga sploh nimajo!

A mislim, da sem preveč optimističen, da se bo to enkrat v mojem življenju zgodilo!


Matematika koliko lahko država pobere je čisto enostavna. Vsakega lahko obdavčiš max 49,99%, če ljudje naredijo X je potem Y = X - 50,01%. Če s pobranim ne moraš furati države, naj zmanjšajo JU ali pa "zaprejo štacuno".
Če poberejo kakorkoli več kot 50% pomeni da nimaš svoje lastnine, kar pomeni da nismo demokratična država in tak človek je suženj državi ergo pade trenutna ustava. Tako simple je to.

Wrop ::

Komaj smo se znebili izgubaške letalske firme, pa že spet trkajo z propadlo idejo na vrata.
In to prihaja od "liberalke". :))

fur80 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Unchancy je izjavil:


Ši džast nid mor tajm.


Ši nids no moni.


Alenke se spomnin, ko je bila še prvič ministrica. njen največji uspeh je bil, da so spremenili pri prehodu za pešca, tistega človečeka gor iz moškega v žensko! Ko je to razlagala po TV in kako je bila ponosna, sem se ji moral tako lepo nasmejat! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

StarMafijec ::

Tajnikar bi lahko vodil novo letalsko družbo.

Invictus ::

Wrop je izjavil:

Komaj smo se znebili izgubaške letalske firme, pa že spet trkajo z propadlo idejo na vrata.
In to prihaja od "liberalke". :))

Najbolj izgubaško jo je naredil trenutni finančni minister.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Wrop ::

Dobra ideja. Družbo se bo ustanovilo, da leti, ne da dela dobiček. Izguba bo zapovedana in nagrajena. Tako, kot je bilo nazadnje.

fur80 ::

StarMafijec je izjavil:

Tajnikar bi lahko vodil novo letalsko družbo.


Pa Lahovnik, Kračun in ostala učbeniška teoretična ekonomska srenja Slovenije. Kako so nam prodali tiste delnice iz bank, kot bi bile prvo čudo sveta, TEŠ6, avtoceste,... jao... :D

Unchancy ::

StarMafijec je izjavil:

Tajnikar bi lahko vodil novo letalsko družbo.

Ahahaha, dobra. Pa proizvodnjo tovornjakov.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

fur80 ::

lynxslo5 je izjavil:

Alenka bo spet ministrica. Ona je res neuničljiva. Narod jo nažene skozi vrata, ona pa se vrne skozi okno.


Narod marsikoga nažene skozi vrata, pa še kar prileze nazaj, to našim politikom ni najbolj jasno, verjetno imajo potem motivacijo, da se še hitreje vrnejo, kar pa naši politiki ne razumejo ali nočejo razumeti, mogoče ćez 50 let, ko se naučimo kako sistem funkcionira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

LeQuack ::

Wrop je izjavil:

Bizarne ideje se ne pojavljajo enkrat na mesec. Sem mislil, da bomo to dobili servisirano enkrat na teden. Zmotil sem se. Do nedavnega je bilo to enkrat dvevno.
Sedaj so še ta rekord podrli.
Absolutna bo subvencionirala potnike in ne letalskih družb. Ampak samo za določene linije, ki jih bo določilo ministrstvo. Najbolje, da se subvencionirajo linije do Kube in Venezuele. Lahko samo v eno smer.


Država bo ukradla davkoplačevalski denar, in ga dala politikom za letenje v Bruselj. Samo da zdaj ga bodo dali tujim podjetjem, ko je bila Adria se je vsaj v domače podjetje vrglo. Noro, ta vlada bo naredila še več škode kot Janša in koronakriza skupaj. Sicer pa je bilo to za pričakovati.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...
Quack !

Wrop ::

Invictus je izjavil:

Wrop je izjavil:

Komaj smo se znebili izgubaške letalske firme, pa že spet trkajo z propadlo idejo na vrata.
In to prihaja od "liberalke". :))

Najbolj izgubaško jo je naredil trenutni finančni minister.


Saj zato pa je finančni minister. Letos načrtuje samo 3,3 milijarde odhodkov več kot prihodkov.

bbbbbb2015 ::

fur80 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Unchancy je izjavil:


Ši džast nid mor tajm.


Ši nids no moni.


Alenke se spomnin, ko je bila še prvič ministrica. njen največji uspeh je bil, da so spremenili pri prehodu za pešca, tistega človečeka gor iz moškega v žensko! Ko je to razlagala po TV in kako je bila ponosna, sem se ji moral tako lepo nasmejat! :D


Čist tko iz firbca, a so mu luliko dorisali ali kiklco dodali ali pa čop narisali?

Ahhh. Kaj pa vem.

MrStein ::

TheBlueOne je izjavil:

Utk je izjavil:


Kdo je tu ideološki kreten, ki v vsako temo pripelje novo24 in staro vlado je čist jasno. No, tebi ne, ker si bolj med počasnimi. TI.


V praksi je pac tako, da vedno tehtas. V nasem primeru sta pac bolj kot ne dve opciji. Ce ne tehtas, potem lahko za vsako opcijo zakljucis, da je slaba ali pa, da je dobra. Dokler na izbiro ni nekaj tretjega je primerjave nujna.

Ne, opcij je veliko.
So eni širijo propagando, da jih ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
202 / 236
»»