» »

15. Slovenska vlada (2022- )

15. Slovenska vlada (2022- )

Temo vidijo: vsi
««
127 / 236
»»

Unchancy ::

nejclp je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Edit, spet zajebal, "agromentov", je pravilen desnjakarski termin.


Zato pa ga levakarski trol Kopriva tako rad uporablja, nje? Ali - če uporabim Kobayashijev sklep - zato pa si ga kot Kopriva uporabil in zdaj opozarjaš nanj, da ne bo šel napor v nič...

Pa si rekel, da nisem vreden komentarja?Komunajzarji dejansko nimate hrbteničke, prav patetićni ste.

Vidim, da sem zadel. Eh, kdaj sem ti že to napisal? Sicer pa zelo veliko prispevkov ni vrednih komentarja, ker je škoda časa za futrat trolčke.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Utk ::

Smrekar1 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če je tolk povprečna plača, ne pomeni, da je tolk tudi povprečen prispevek. Mediana je kar nekaj nižja, in pol jih plačuje prispevke pri mediani in nižje.


Pol pa višje in tisti z višjo plačo tudi plačujejo višji delež plače.

Če se gremo, da vsak dobiva pokojnino glede na svoje prispevke, povprečje ne pomeni dost. Nekdo na minimalcu realno plačuje tako malo, da se ne bi mogel nikoli upokojit. Ali pa koristit zdravstva. Verjetno bi moral delat še par let po smrti, da bi bil na nuli.

nejclp ::

Unchancy je izjavil:


Vidim, da sem zadel. Eh, kdaj sem ti že to napisal? Sicer pa zelo veliko prispevkov ni vrednih komentarja, ker je škoda časa za futrat trolčke.

Očitno haluciniraš. Ampak če se zato počutiš bolje, kar tako naprej, komunajzerska amebica.

Utk je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če je tolk povprečna plača, ne pomeni, da je tolk tudi povprečen prispevek. Mediana je kar nekaj nižja, in pol jih plačuje prispevke pri mediani in nižje.


Pol pa višje in tisti z višjo plačo tudi plačujejo višji delež plače.

Če se gremo, da vsak dobiva pokojnino glede na svoje prispevke, povprečje ne pomeni dost. Nekdo na minimalcu realno plačuje tako malo, da se ne bi mogel nikoli upokojit. Ali pa koristit zdravstva. Verjetno bi moral delat še par let po smrti, da bi bil na nuli.

Ma, saj pravim, evtanazija je edina poštena rešitev. Ne moremo nekoga, ki je bil 40 let na minimalcu, preživljati še deset let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

Unchancy ::

nejclp je izjavil:

Unchancy je izjavil:


Vidim, da sem zadel. Eh, kdaj sem ti že to napisal? Sicer pa zelo veliko prispevkov ni vrednih komentarja, ker je škoda časa za futrat trolčke.

Očitno haluciniraš. Ampak če se zato počutiš bolje, kar tako naprej, komunajzerska amebica.

Utk je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če je tolk povprečna plača, ne pomeni, da je tolk tudi povprečen prispevek. Mediana je kar nekaj nižja, in pol jih plačuje prispevke pri mediani in nižje.


Pol pa višje in tisti z višjo plačo tudi plačujejo višji delež plače.

Če se gremo, da vsak dobiva pokojnino glede na svoje prispevke, povprečje ne pomeni dost. Nekdo na minimalcu realno plačuje tako malo, da se ne bi mogel nikoli upokojit. Ali pa koristit zdravstva. Verjetno bi moral delat še par let po smrti, da bi bil na nuli.

Ma, saj pravim, evtanazija je edina poštena rešitev. Ne moremo nekoga, ki je bil 40 let na minimalcu, preživljati še deset let.

Še ena demonstracija visoke kulture levih fašistov. Če še nisi, se le vpiši v katero od “levih” strank, si iz pravega pokvarjenega materiala.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

nejclp ::

Unchancy je izjavil:


Še ena demonstracija visoke kulture levih fašistov. Če še nisi, se le vpiši v katero od “levih” strank, si iz pravega pokvarjenega materiala.

Zdele se bom, v Levico. 20 ojrov je letna članarina, pa jih lahko trolaš v lokalnih odborih.

Unchancy ::

nejclp je izjavil:

Unchancy je izjavil:


Še ena demonstracija visoke kulture levih fašistov. Če še nisi, se le vpiši v katero od “levih” strank, si iz pravega pokvarjenega materiala.

Zdele se bom, v Levico. 20 ojrov je letna članarina, pa jih lahko trolaš v lokalnih odborih.

Samo potem za vedno ostane zabeleženo dejstvo, da si bil v isti stranki kot Kordiš.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

GregiB ::

Lej, ne vem, morebiti povprečja in mediane razumeva različno... torej:

Utk je izjavil:


Ja, ampak "ti" naj bi dobival penzijo iz svojih prispevkov, ne iz "povprečnih".
Exactly... Poprečna pokojnina je 817€ mesečno, nekateri dobivajo več, večina manj... skladno z višino vplačil...

Utk je izjavil:

Povprečno plačo in več ima 1/3 ljudi, in ti bi imeli tistih 820 (in več) penzije.
Drži...

Utk je izjavil:

Tisti, ki so na minimalcu, pa plačujejo (ne)sorazmerno manj in če bi imeli oni (sorazmerno glede na prispevke) manjšo pokojnino, bi je imeli 200 ali pa še manj, ker ne plačujejo samo malo manj prispevkov, ampak skoraj 0, ali pa 100 evrov.
Ne drži... Vplačila v ZPIZ so normirana v procentih... Torej... VSI od mesečnioh osebnih dohodkov vplačujemo 24,35% v ZPIZ (delojemalec 15,5% in delodajalec 8,85%). In ker se prispevki računajo na bruto pred davčno olajšavo, je prispevek sorazmeren. Za primer, ki ga navajaš nekdo, ki je celo delovno dobo na minimalcu trenutno vplačuje v ZPIZ 261,52€ mesečno oz. v 40 letih 125.530 €. In pri zagotovljeni pokojnini 653€ mesečno je to za 16 let pokojnin.

Utk je izjavil:

Ker je bojo v resnici imeli vseeno "600", čeprav ne plačujejo niti približno 3/4 tolk, je tudi tisti povprečni ne bojo imeli 820. Oz. bo morala država še naprej dolagat velik del iz proračuna.
Pozabljaš pa, da zgornjih x% dobrih zaslužkarjev krepko preplačujejo v ZPIZ. Direktor z 10.000€ bruto na mesec v ZPIZ vplača kar 2.435€... ko gre v pokoj pa hitro butne v maksimalno pizplačljivo penzijo... Pa živi tudi ne 200 let...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nejclp ::

Unchancy je izjavil:

nejclp je izjavil:

Unchancy je izjavil:


Še ena demonstracija visoke kulture levih fašistov. Če še nisi, se le vpiši v katero od “levih” strank, si iz pravega pokvarjenega materiala.

Zdele se bom, v Levico. 20 ojrov je letna članarina, pa jih lahko trolaš v lokalnih odborih.

Samo potem za vedno ostane zabeleženo dejstvo, da si bil v isti stranki kot Kordiš.

Storjeno. Majo pa opcijo, da niti članarine ne plačaš, samo izmisliš si nekaj, da ne moreš, te majo še rajši. Kordiš pa itak odrašča, se bo naredil, butast ni. Če ne ga bomo pa mal podjebavali, win-win, jebeni tankie. Bolje kot bit v SD, to pa nedvomno.

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:


Če se gremo, da vsak dobiva pokojnino glede na svoje prispevke, povprečje ne pomeni dost.


Če vsak dobiva pokojnino izključno glede na svoje prispevke, mogoče.

kopriva60918 ::

Unchancy je izjavil:

nejclp je izjavil:

Unchancy je izjavil:


Vidim, da sem zadel. Eh, kdaj sem ti že to napisal? Sicer pa zelo veliko prispevkov ni vrednih komentarja, ker je škoda časa za futrat trolčke.

Očitno haluciniraš. Ampak če se zato počutiš bolje, kar tako naprej, komunajzerska amebica.

Utk je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če je tolk povprečna plača, ne pomeni, da je tolk tudi povprečen prispevek. Mediana je kar nekaj nižja, in pol jih plačuje prispevke pri mediani in nižje.


Pol pa višje in tisti z višjo plačo tudi plačujejo višji delež plače.

Če se gremo, da vsak dobiva pokojnino glede na svoje prispevke, povprečje ne pomeni dost. Nekdo na minimalcu realno plačuje tako malo, da se ne bi mogel nikoli upokojit. Ali pa koristit zdravstva. Verjetno bi moral delat še par let po smrti, da bi bil na nuli.

Ma, saj pravim, evtanazija je edina poštena rešitev. Ne moremo nekoga, ki je bil 40 let na minimalcu, preživljati še deset let.

Še ena demonstracija visoke kulture levih fašistov. Če še nisi, se le vpiši v katero od “levih” strank, si iz pravega pokvarjenega materiala.


Dobro si resen odgovor levaka uničil s starkazmom, da imajo levaki visoko kulturo, tako intelegenco v Stranki cenimo. Levi fašisti bi kar evtanazirali ljudi, kot je solatko, mi domoljubi pa kažemo usmiljenje in dobroto do njih. Verjetno si že naš član, ampak malo vseeno dvomim zaradi tvojih občasnih levakarskih izpadov.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Utk je izjavil:

Ja, sej pravim, na ciprske tudi. Ta 2 km slovenske ograje ima efekt po celi Evropi.

Kar pozanimaj se na policijski postaji Brežice, če ima kakšen efekt. :)

Klasični Ljubljanski kavč teoretiki, da migrantov itak ni, tisti ki pa so, so pa ubogi in zdelani od hrvatov.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Utk ::

Tista 2 km ograje so odstranili cca 100 km stran od Brežic. Okoli Brežic ograja še zmeraj stoji, kolk jaz vem, oz. kolk je sploh kdaj stala. A praviš da ne deluje?

111111111111 ::

GregiB je izjavil:

Sem se malo pozabaval s številkami...
Trenutno je povprečna mesečna plača 2.007€ bruto I.
Na ta bruto delojemalec (torej delavec) v blagajno ZPIZ primakne 311,08€ mesečno, iz naslova dajatev na plače pa delodajalec še 177,62€, skupno torej 488,70€ mesečno.

V 40 letih (metoda neto sedanje vrednosti) to znaša 234.576€.
Povprečna pokojnina trenutno znaša 817,24€. Torej govorimo o 287 pokojninah oz za 24 let.

Povprečna življenska doba v rodni grüdi je cca 78 let... Teoretično, če se povprečen delavec upokoji po 40 letih pri 60-ih in umre pri 78-ih, je "skuril" za 18 let pokojnin, ostane jih torej za 6 let oz. 72 mesecev po 817,24€, kar znaša 58.841 €. Torej solatkotova trditev kar drži, sicer ne v znesku, a vendar...

Problem pa seveda je, da se s pokojninsko blagajno ne dela tako, kot bi se moralo... iz nje se napaja folk, ki v blagajno ni nikoli vplačeval ali pač bore malo...

Po drugi strani pa je tudi res, da npr. uspešen delavec, ki zasluži npr. povprečno 5.000€ bruto skozi svojo kariero, v 40 letih v ZPIZ vplača 584.400€, a ker je pri nas najvišja pokojnina določena, zapusti v povprečju več, kot za 6 let pokojnin...

Hvala za izračun. Edino povprečna mesečna se mi zdi visoka za računanje, se strinjam UTK, da je verjetno znesek nižji. Malo pobrskam koliko je aktivno delavnega prebivalstva in upokojencev, da vidimo če pridemo skozi.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

Utk je izjavil:

Tista 2 km ograje so odstranili cca 100 km stran od Brežic. Okoli Brežic ograja še zmeraj stoji, kolk jaz vem, oz. kolk je sploh kdaj stala. A praviš da ne deluje?

Da. Deluje, da oglašuješ, da postavljaš ograjo, povečuješ enote na meji, vračaš migrante na hrvaško in se tako ognejo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Utk ::

111111111111 je izjavil:

Utk je izjavil:

Tista 2 km ograje so odstranili cca 100 km stran od Brežic. Okoli Brežic ograja še zmeraj stoji, kolk jaz vem, oz. kolk je sploh kdaj stala. A praviš da ne deluje?

Da. Deluje, da oglašuješ, da postavljaš ograjo, povečuješ enote na meji, vračaš migrante na hrvaško in se tako ognejo.

Zelo so se izogibali. Enkrat se sprehodi ob ograji pa boš našel smeti in prave steze. Če nisi migrantski teoretik iz Ljubljane...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

111111111111 ::

Utk je izjavil:


Zelo so se izogibali. Enkrat se sprehodi ob ograji pa boš našel smeti in prave steze. Če nisi migrantski teoretik iz Ljubljane...

Ob prvem valu beguncev sem delal v Brežicah kot prostovoljec. Take ljudi ni drugega kot segnati nazaj od koder so prišli. Skoraj vsak ima boljši telefon kot jaz. Dobival sem ponudbe 2000€, če ga peljem do Avstrijske meje. Begunci my ass. Ekonomski migranti in po večini lenuhi, ki jim je familija plačala pot, da jih bojo potem zvlekli v EU. Slovenija jim je prerevna država da bi ostali.

Ukrajinske ženske in otroke je smiselno nastanit in jim nudit zatočišče, ker res rabijo, ekonomski migrant pa se naje in spočije v azilnem centru in potem piči dalje delat sranje.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

nejclp ::

Ma znance, prijatelje in sorodnike, ki so ozdravljeni geji, transseksualci in lezbe, pozna črnce, ki delajo za kolega in kup Romov, ima soseda, ki je prodal pšenico po 450 ojrov Italijanom, pa kot prostovoljec je delal v Brežicah, bemti, taprav Forest Gump.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

enemon ::

Problem je res razpasena javna uprava, kot je pisal že nekdo zgoraj. Poznam gospodično, ki dela copy paste javne razpise, nosi se pa kot pav. Pri 40 letih ima tri leta delovne dobe, plačo pa očitno kar na nivoju, saj se kurči po vseh foodie pizdarijah in podobnih sranjih, tako da ima cajta in energije več kot preveč. Samo za konkretno predstavo, za koga ščijemo kri v privatnem sektorju.

arnecan1 ::

nejclp je izjavil:

Edini desnjakar, ki ga spoštujem je kopriva. Na njene argomente ponavadi nimam odgovora. Kobayaši je pa itak levakar, trolček na državnih jaslih, ki skuša desnjakarje prikazati kot debile, ki lapajo brezvezene desnjakarske parole.

Pa saj to ni res, da zapise koprive jemlješ kot verodostojne.

No,če drugega ne, to nekaj pove tudi o tebi.

nejclp je izjavil:

Ma znance, prijatelje in sorodnike, ki so ozdravljeni geji, transseksualci in lezbe, pozna črnce, ki delajo za kolega in kup Romov, ima soseda, ki je prodal pšenico po 450 ojrov Italijanom, pa kot prostovoljec je delal v Brežicah, bemti, taprav Forest Gump.

Če kot pešec prehodim rdečo luč, plačam kazen. Če prehodim državno mejo ilegalno (in hkrati prehodim tisoče kilometrov kar nekaj kulturno podobnih islamskih držav in na koncu pristanem v rasistično-belo suprematistično krščansko konzevativni EU) dobim azil.

Hebem tako državo. In Bobnarjevo.

"Ograje, žice ali zidovi ne morejo zaustaviti migracij in jih tudi nikoli v zgodovini niso," pravi Bobnarjeva in dodaja, da so trenutno odstranili le dobra dva kilometra žice na meji in da to seveda ne vpliva na migracijsko sliko. Strašenje in zavajanje s podatki glede migrantov pa da nima prav nobene podlage v policijski statistiki. "Ni mogoče potrditi, da je napoved o odstranitvi ograje na meji vplivala na migracije," pravi ministrica.

Če bo kdo ustavil migracije, smo to mi, država, državljani. Meje zapreti neprodušno, z ograjami, z ljudmi, z vaškimi stražami. Če bi bila volja, bi bila meja 99% neprodušna. Tega ni naredil Janša, ker se je tresel pred EU, še manj bo to naredil Golob.

nejclp ::

Jezusmarija, kako si dolgočasen.

Dimnik ::

nejclp je izjavil:

Ma znance, prijatelje in sorodnike, ki so ozdravljeni geji, transseksualci in lezbe, pozna črnce, ki delajo za kolega in kup Romov, ima soseda, ki je prodal pšenico po 450 ojrov Italijanom, pa kot prostovoljec je delal v Brežicah, bemti, taprav Forest Gump.



Hahahaaa...pa ti resno delaš bedaka iz sebe. Kaj, če bi se malo zamislil, mogoče, še bo kaj iz tebe....a ti nisi nikoli prostovoljno pomagal, ne poznaš nobenega kmeta, sorodnikov nimaš, itd.....če ne, potem si res bogi

kopriva60918 ::

arnecan1 je izjavil:

nejclp je izjavil:

Edini desnjakar, ki ga spoštujem je kopriva. Na njene argomente ponavadi nimam odgovora. Kobayaši je pa itak levakar, trolček na državnih jaslih, ki skuša desnjakarje prikazati kot debile, ki lapajo brezvezene desnjakarske parole.

Pa saj to ni res, da zapise koprive jemlješ kot verodostojne.


Imaš prav, jaz tudi menim, da mojih zapisov ne jemlje resno, ker je pač levak. Kdaj so pa še levaki spoštovali nas domoljube? Nikoli, samo diskreditirajo nas, češ da smo troli.

Kayzon ::

111111111111 je izjavil:

Utk je izjavil:


Zelo so se izogibali. Enkrat se sprehodi ob ograji pa boš našel smeti in prave steze. Če nisi migrantski teoretik iz Ljubljane...

Ob prvem valu beguncev sem delal v Brežicah kot prostovoljec. Take ljudi ni drugega kot segnati nazaj od koder so prišli. Skoraj vsak ima boljši telefon kot jaz. Dobival sem ponudbe 2000€, če ga peljem do Avstrijske meje. Begunci my ass. Ekonomski migranti in po večini lenuhi, ki jim je familija plačala pot, da jih bojo potem zvlekli v EU. Slovenija jim je prerevna država da bi ostali.

Ukrajinske ženske in otroke je smiselno nastanit in jim nudit zatočišče, ker res rabijo, ekonomski migrant pa se naje in spočije v azilnem centru in potem piči dalje delat sranje.


Saj je podobna situacija z ukrajinskimi begunci,vsi vozijo avte za vec deset tisoc evrov,obleceni so bolje kot jaz in igrajo neko vlogo zrtve.

kopriva60918 ::

111111111111 je izjavil:

Utk je izjavil:


Zelo so se izogibali. Enkrat se sprehodi ob ograji pa boš našel smeti in prave steze. Če nisi migrantski teoretik iz Ljubljane...

Ob prvem valu beguncev sem delal v Brežicah kot prostovoljec. Take ljudi ni drugega kot segnati nazaj od koder so prišli. Skoraj vsak ima boljši telefon kot jaz. Dobival sem ponudbe 2000EUR, če ga peljem do Avstrijske meje. Begunci my ass. Ekonomski migranti in po večini lenuhi, ki jim je familija plačala pot, da jih bojo potem zvlekli v EU. Slovenija jim je prerevna država da bi ostali.

Ukrajinske ženske in otroke je smiselno nastanit in jim nudit zatočišče, ker res rabijo, ekonomski migrant pa se naje in spočije v azilnem centru in potem piči dalje delat sranje.


Jaz imam tudi podobne izkušnje, sem tudi delala kot prostovoljka v Brežicah, meni so tudi čez 5000 EUR ponujali za prevoz (in še za kaj drugega tudi, raje ne bom pisala), sami dobri telefoni, polni denarja. Takim je treba preprečit vstop v EU, naj svoj denar nesejo kam drugam, v zahodni družbi ni denar vse, taki nam bodo uničili ekonomijo. Z Ukrajinci je pa drugače, večina jih ima samo kak avto nemškega proizvajalca in v njem vse svoje imetje, to pa so pravi begunci, ki jim moramo pomagati.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

nejclp je izjavil:

Ma znance, prijatelje in sorodnike, ki so ozdravljeni geji, transseksualci in lezbe, pozna črnce, ki delajo za kolega in kup Romov, ima soseda, ki je prodal pšenico po 450 ojrov Italijanom, pa kot prostovoljec je delal v Brežicah, bemti, taprav Forest Gump.

Kako lepo da spremljaš vse moje objave. Upam da si oboževalec ne stocker. :)

Jap sosed je prodal in še premalo očitno. Še je nekdo zaslužil vmes. :D
https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...

Kayzon je izjavil:

Saj je podobna situacija z ukrajinskimi begunci,vsi vozijo avte za vec deset tisoc evrov,obleceni so bolje kot jaz in igrajo neko vlogo zrtve.

Begunci ali tisti, ki so pred vojno pravočasno zbežali? V Sloveniji so večinoma otroci in ženske.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

kopriva60918 ::

111111111111 je izjavil:


Kayzon je izjavil:

Saj je podobna situacija z ukrajinskimi begunci,vsi vozijo avte za vec deset tisoc evrov,obleceni so bolje kot jaz in igrajo neko vlogo zrtve.

Begunci ali tisti, ki so pred vojno pravočasno zbežali? V Sloveniji so večinoma otroci in ženske.


To se je treba vprašat, imaš prav. Pravi domoljubi ločimo med tistimi, ki so pravočasno zbežali, in tistimi, ki niso pravočasno zbežali. Samo drugi so pravi begunci, prvi so pa ekonomski migranti. Naj gredo nazaj, da se bodo nahajali maksimalno 500 m od padlih granat, potem pa lahko pridejo nazaj in jim damo status pravega begunca. Ločit jih moramo tudi po materialnem statusu. Kdor ima denar, naj gre domov, ker ni pravi begunec, ko bo brez denarja, se pa lahko vrne.

Zgodovina sprememb…

nejclp ::

Dimnik je izjavil:

nejclp je izjavil:

Ma znance, prijatelje in sorodnike, ki so ozdravljeni geji, transseksualci in lezbe, pozna črnce, ki delajo za kolega in kup Romov, ima soseda, ki je prodal pšenico po 450 ojrov Italijanom, pa kot prostovoljec je delal v Brežicah, bemti, taprav Forest Gump.



Hahahaaa...pa ti resno delaš bedaka iz sebe. Kaj, če bi se malo zamislil, mogoče, še bo kaj iz tebe....a ti nisi nikoli prostovoljno pomagal, ne poznaš nobenega kmeta, sorodnikov nimaš, itd.....če ne, potem si res bogi

Res, ne poznam nobebega ozdravljenega geja, transeksualca, ki bi mu bilo žal, kmeta, ki je žito prodal po 450 eurov, zgleda, da so koncentrirani okoli Brežic.

nejclp ::

111111111111 je izjavil:

nejclp je izjavil:

Ma znance, prijatelje in sorodnike, ki so ozdravljeni geji, transseksualci in lezbe, pozna črnce, ki delajo za kolega in kup Romov, ima soseda, ki je prodal pšenico po 450 ojrov Italijanom, pa kot prostovoljec je delal v Brežicah, bemti, taprav Forest Gump.

Kako lepo da spremljaš vse moje objave. Upam da si oboževalec ne stocker. :)

Jap sosed je prodal in še premalo očitno. Še je nekdo zaslužil vmes. :D
https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...


Seveda, saj bojo o tebi filme snemali. V bistvu zgolj dodajam tvoj BS, ki ga nanovo sproducuraš, na že obstoječ kup. Bullshitter.

AtaŠtumf ::

GregiB je izjavil:

111111111111 je izjavil:

solatko je izjavil:

enemon - Oče pet let, vplačeval 45, brat 4 leta, vplačeval 40, žena 5 let, vplačevala 42,..... statistika te postavi na krepko laž, saj vplačila, krepko presegajo doživetje, kar pomeni, da v povprečju vsak penzionist ob smrti pusti kar precejšen znesek v pokojninski blagajni. Ker pač ne znate računat in pogledat podatkov na ZPIZ-u, mečete ven bedarije, katerim nekateri še verjamejo.

Verjamem v matematiko. Daj mi prosim izračun.


Sem se malo pozabaval s številkami...
Trenutno je povprečna mesečna plača 2.007€ bruto I.
Na ta bruto delojemalec (torej delavec) v blagajno ZPIZ primakne 311,08€ mesečno, iz naslova dajatev na plače pa delodajalec še 177,62€, skupno torej 488,70€ mesečno.

V 40 letih (metoda neto sedanje vrednosti) to znaša 234.576€.
Povprečna pokojnina trenutno znaša 817,24€. Torej govorimo o 287 pokojninah oz za 24 let.

Povprečna življenska doba v rodni grüdi je cca 78 let... Teoretično, če se povprečen delavec upokoji po 40 letih pri 60-ih in umre pri 78-ih, je "skuril" za 18 let pokojnin, ostane jih torej za 6 let oz. 72 mesecev po 817,24€, kar znaša 58.841 €. Torej solatkotova trditev kar drži, sicer ne v znesku, a vendar...

Problem pa seveda je, da se s pokojninsko blagajno ne dela tako, kot bi se moralo... iz nje se napaja folk, ki v blagajno ni nikoli vplačeval ali pač bore malo...

Po drugi strani pa je tudi res, da npr. uspešen delavec, ki zasluži npr. povprečno 5.000€ bruto skozi svojo kariero, v 40 letih v ZPIZ vplača 584.400€, a ker je pri nas najvišja pokojnina določena, zapusti v povprečju več, kot za 6 let pokojnin...


Računica seveda drži, samo problem je v tem, da je osnovna predpostavka napačna.

1000 eur danes in 1000 eur čez 50 let nima enake vrednosti, pokojnine se pa še vedno vsake toliko časa usklajuje z inflacijo itd., da potem upokojenec dobi neki drobiž ven.

Recimo solatko, pa tudi nihče drug iz njegove generacije, verjetno v vsej dobi Juge, ko je plačeval v pokojniski sklad, ni skupaj vplačal 100.000 EUR, danes je pa verjetno že dobil konkretno več pokojnine kakor je vplačal!

Predstavljena računca zgoraj bi pa držala, če bi Vzajemna ta denar ves čas oplemenetila, tako da bi bila vrednost vplačanega denarja vedno ista, a tega Vzajemna ne dela, pa verjetno tudi zaposleni niso sposobni, da bi to izvajali.

ps: Še vedno pa je tudi res, da se s pokojninskim skladom dela kot svinja z mehom, plače v Vzajemni so občutno previsoke za delo, ki ga opravljajo.

Večino dela, ki ga izvedejo, bi IMHO lahko komot zavtomatizirali, saj imaš večino inputov znanih!

nejclp je izjavil:

Dimnik je izjavil:

nejclp je izjavil:

Ma znance, prijatelje in sorodnike, ki so ozdravljeni geji, transseksualci in lezbe, pozna črnce, ki delajo za kolega in kup Romov, ima soseda, ki je prodal pšenico po 450 ojrov Italijanom, pa kot prostovoljec je delal v Brežicah, bemti, taprav Forest Gump.



Hahahaaa...pa ti resno delaš bedaka iz sebe. Kaj, če bi se malo zamislil, mogoče, še bo kaj iz tebe....a ti nisi nikoli prostovoljno pomagal, ne poznaš nobenega kmeta, sorodnikov nimaš, itd.....če ne, potem si res bogi

Res, ne poznam nobebega ozdravljenega geja, transeksualca, ki bi mu bilo žal, kmeta, ki je žito prodal po 450 eurov, zgleda, da so koncentrirani okoli Brežic.


Osebe, ki jih poznaš še niso ozdravljeni, pa še vedno so priseani na državne jasli, pa kdo od njih tudi rad podtika GHB marisikateri mlajši osebi ... :D

No ja, mogoče boš tudi ti čez nekaj let drugače govoril, ko boš prišel do pameti! :))
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

Malidelničar ::

Problem pokojninske problematike, ki je nobena vlada ne zna rešiti je v veliki meri napačna revalorizacija pokojnin med valutami (dinar, tolar, EUR). Sporna je bila predvsem konverzija dinar vs. tolar.
Zanimivo pa, da pri nas ni sistema, ki bi urejal pokojninsko varčevanje v tretjem stebru. Vse se rešuje samo sproti preko progresije. Tu bo enkrat vladi zmanjkalo manevrskega prostora.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

GregiB ::

AtaŠtumf je izjavil:

Računica seveda drži, samo problem je v tem, da je osnovna predpostavka napačna.

1000 eur danes in 1000 eur čez 50 let nima enake vrednosti, pokojnine se pa še vedno vsake toliko časa usklajuje z inflacijo itd., da potem upokojenec dobi neki drobiž ven.

Recimo solatko, pa tudi nihče drug iz njegove generacije, verjetno v vsej dobi Juge, ko je plačeval v pokojniski sklad, ni skupaj vplačal 100.000 EUR, danes je pa verjetno že dobil konkretno več pokojnine kakor je vplačal!

Predstavljena računca zgoraj bi pa držala, če bi Vzajemna ta denar ves čas oplemenetila, tako da bi bila vrednost vplačanega denarja vedno ista, a tega Vzajemna ne dela, pa verjetno tudi zaposleni niso sposobni, da bi to izvajali. :))


Predpostavka bi bila napačna, če bi vsak vplačnik v ZPIZ blagajno dejansko varčeval zase, ZPIZ pa bi ta denar dala v štumf... imaš prav, v tem primeru bi bilo problematično usklajevanje s inflacijo oz. bi moral ZPIZ ravnati kot upokojenski sklad (pension fund) in sredstva plemenititi)... A napačna je tvoja predpostavka...
Slovenska pokojninska shema namreč temelji na Bizmarkovem modelu pokojninskega zavarovanja, ki temelji na principu solidarnosti, da se pokojnine črpajo iz sprotnih vplačil... Tako se bolj ali manj izogneš inflacijskim vplivom, torej tvoja trditev nima podlage. Še več... V rodni grüdi so se stroški dela zviševali precej bolj, kot inflacija, torej je moralo biti vplačil več, kot je inflatorni učinek na pokojninsko blagajno...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nejclp ::

AtaŠtumf je izjavil:



Osebe, ki jih poznaš še niso ozdravljeni, pa še vedno so priseani na državne jasli, pa kdo od njih tudi rad podtika GHB marisikateri mlajši osebi ... :D

No ja, mogoče boš tudi ti čez nekaj let drugače govoril, ko boš prišel do pameti! :))

A, ti maš tudi ozdravljene homoseksualce med kolegi? Koliko so pa tebi ponujali begunci za prevoz? Sosed je pšenico Italijanom prodal za 450 ali več?

bbbbbb2015 ::

Malidelničar je izjavil:

Problem pokojninske problematike, ki je nobena vlada ne zna rešiti je v veliki meri napačna revalorizacija pokojnin med valutami (dinar, tolar, EUR). Sporna je bila predvsem konverzija dinar vs. tolar.
Zanimivo pa, da pri nas ni sistema, ki bi urejal pokojninsko varčevanje v tretjem stebru. Vse se rešuje samo sproti preko progresije. Tu bo enkrat vladi zmanjkalo manevrskega prostora.


Problem pokojninske problematike je preveč pokojninojemalcev in premalo pokojnino vplačevalcev. Na dolgi rok je to Ponzijeva shema. Vplačevati več v penzijski sklad... ni afera glupi davki, ampak afera glupo vplačevanje v Ponzijevo državno shemo

GregiB ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Problem pokojninske problematike je preveč pokojninojemalcev in premalo pokojnino vplačevalcev. Na dolgi rok je to Ponzijeva shema. Vplačevati več v penzijski sklad... ni afera glupi davki, ampak afera glupo vplačevanje v Ponzijevo državno shemo


Ni Ponzijeva shema ampak gre enostavno za to, da je vplačil manj, kot izplačil. Prejemnikov je vedno več, medtem, ko je vplačnikov tudi več, a ne sorazmerno več. Dodaten problem je tudi ta, da se je v preteklosti nižalo osnovo oz. delež za vplačevanje v blagajno. Zadevo bi morali nekako rešiti tako, da bi ukinili Bizmarkov model in uvedli Švicarski, z prav tako obveznim vplačevanjem, kjer pa bi vsak vplačnik imel svoj pokojninski račun, ki bi se po vzoru pokojninskih skladov sproti plemenitil. A bi takoj naleteli na problem... Dediči tistih, ki bi mlajši umirali, b s tem pridobili, medtem, ko bi nastal problem s tistimi, ki bi sredtva na svojih računih "preživeli". Pravtako bi bil problem s tistimi, ki svojo poklicno kariero iz različnih razlogov začnejo pri 30+...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

redtech ::

Predlog o brezplačnih kosilih za vse osnovnošolce, ki ga je predstavil Inštitut 8. marec

Če predlog ne bo sprejet, naj proračunska sredstva, ki jih prejemajo namenijo za kosila, tako bomo vedeli, da resno mislijo :)

tomlin ::

Morda bi bilo za državo dobro, da Golob prisluhne novinarju:

...v nasprotnem bi lahko Golob izločil Levico iz vladne koalicije, kar pa bi obema preostalima strankama Svobodi in SD prineslo bolj proste roke pri vodenju države


https://siol.net/novice/slovenija/ali-l...

solatko ::

AtaŠtumf - Pač nimaš pojma o plemenitenju denarja, ki se zbira na nekih računih. Če je bilo stanovanje leta 1980 3kDEM/m2 in si zaslužil 1m2/mesec, danes pa je 1500EURm2 in zaslužiš (povprečje) 1m2/mesec ob enaki prispevni stopnji, si plačal v sklad toliko pred 40-imi leti, kot danes, zato se vplačila v sklad vsako leto revalorizirajo, da ohraniš realno vrednost prispevkov. Torej tvoj izračun, niti slučajno ne more držat, saj denar ni bil niti en dan na računu ZPIZ, temveč se je namensko vlagal v državno infrastrukturo in bi moral biti ZPIZ najbolje stoječa finančna družba v SLO, če bi družbeno premoženje kolikor toliko pošteno razdelili, glede na vlžke pa je Petrle namerno pozabil, oziroma izključil ZPIZ, potem so ustvarili še 150k predčasnih upokojencev, ki niti slučajno niso vplačevali 40 let + vse zakonske penzije + varstveni dodatki + benificirane dobe + ....., kar bi moral vsak mesec pokrivat proračun, da bi bila bilanca na obeh straneh pravilna. V najboljših časih je bilo razmerje 1:8, en penzionist na 8 zaposlenih, sedaj pa je skoraj 1:1, za kar pa nismo krivi upokojenci.
Ti niti ne veš, da Vzajemna nima nič s penzijami, daj se najprej prepričaj, potem pametuj, v imenu ZPIZ-a je sredstva plemenitila država, na žalost prejšnja, ta pa je plačano požrla, oziroma namerno izpustila iz prihvatizacije državnega premoženja.

Malidelničar - Plače nikoli niso bile take, da bi ljudje sploh pomislili na tretji steber, kako bi to zgledalo v SLO pa si lahko nazorno pogledaš v Modri zavarovalnici, kamor so nakazovali neizplačane dele plač, ko je Štrukelj & comp, fides, in drugi sindikati yu, nasedli, ko so namesto izplačil v denarju, pristali na vlaganje v tretji steber. Večina jih dobi ven malo več kot pol, če hočejo celoten znesek takoj ven pa še toliko ne + plačilo dohodnine na vsak cent, ki jim je izplačan. Tam, kjer imajo tretji steber, se dohodnine iz tega naslova ne obračunava in plačuje A, D, CH, S, D, NL,......

redtech - Važno, da imajo v parlamentu kuharja z Michelinovo zvezdico in imajo 3 obroke za cca 10-15EUR/dan. Poskrbeli so najprej zase, za druge je pa zmanjkalo.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

111111111111 ::

nejclp je izjavil:

Seveda, saj bojo o tebi filme snemali. V bistvu zgolj dodajam tvoj BS, ki ga nanovo sproducuraš, na že obstoječ kup. Bullshitter.

Lepo, da te spravljam ob živce. :)

TAkšne snežinkice je pravi užitek pripraviti do tega, da zadnje štiri poste v temi piše samo o meni. :)

Moram priznat da sem prav ponosen nase da sem te spravil na take obrate. :D

solatko je izjavil:

AtaŠtumf - Pač nimaš pojma o plemenitenju denarja, ki se zbira na nekih računih.

Če kdo nima pojma si to ti. Norček.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: nejclp ()

solatko ::

111111111111 - Dej bebo ne seri, več imam pojma o vseh stvareh kot ti, saj s parimi razredi OŠ ne moreš bit konkurenčen, sploh, če ti primanjkuje tudi naravnega intelekta. V nobeni temi ne poveš nič, samo negiraš mnenja drugih in ponavljaš floskule iz kleti. Pozdravi puklavca, ga že dolgo nisem videl, se skriva v kleti.
Delo krepa človeka

111111111111 ::

solatko je izjavil:

111111111111 - Dej bebo ne seri, več imam pojma o vseh stvareh kot ti, saj s parimi razredi OŠ ne moreš bit konkurenčen, sploh, če ti primanjkuje tudi naravnega intelekta. V nobeni temi ne poveš nič, samo negiraš mnenja drugih in ponavljaš floskule iz kleti. Pozdravi puklavca, ga že dolgo nisem videl, se skriva v kleti.

Norčkom se prikimava. :D Solatko, prav imaš, prav imaš, butl. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: GregiB ()

nejclp ::

111111111111 je izjavil:

[
Lepo, da te spravljam ob živce. :)

TAkšne snežinkice je pravi užitek pripraviti do tega, da zadnje štiri poste v temi piše samo o meni. :)

Moram priznat da sem prav ponosen nase da sem te spravil na take obrate. :D

.

Ni čudno, tvoj največji dosežek v življenju, itak si lahko ponosen. Ti prikimavam, prav imaš, prav imaš.

solatko ::

111111111111 - Se oglaša.
Delo krepa človeka

bbbbbb2015 ::

solatko je izjavil:

AtaŠtumf - Pač nimaš pojma o plemenitenju denarja, ki se zbira na nekih računih. Če je bilo stanovanje leta 1980 3kDEM/m2 in si zaslužil 1m2/mesec, danes pa je 1500EURm2 in zaslužiš (povprečje) 1m2/mesec ob enaki prispevni stopnji, si plačal v sklad toliko pred 40-imi leti, kot danes, zato se vplačila v sklad vsako leto revalorizirajo, da ohraniš realno vrednost prispevkov. Torej tvoj izračun, niti slučajno ne more držat, saj denar ni bil niti en dan na računu ZPIZ, temveč se je namensko vlagal v državno infrastrukturo in bi moral biti ZPIZ najbolje stoječa finančna družba v SLO, če bi družbeno premoženje kolikor toliko pošteno razdelili, glede na vlžke pa je Petrle namerno pozabil, oziroma izključil ZPIZ, potem so ustvarili še 150k predčasnih upokojencev, ki niti slučajno niso vplačevali 40 let + vse zakonske penzije + varstveni dodatki + benificirane dobe + ....., kar bi moral vsak mesec pokrivat proračun, da bi bila bilanca na obeh straneh pravilna. V najboljših časih je bilo razmerje 1:8, en penzionist na 8 zaposlenih, sedaj pa je skoraj 1:1, za kar pa nismo krivi upokojenci.


Pozabil si, da bi naj delavci in vsi ostali dobili tisti "presežek" s certifikatno privatizacijo. Nimaš prav, da so "pozabili" na ZPIZ. Takrat se je menilo, da so s certifikatno vsi - delavci, ostali državljani dobili certifikat, ki so ga lahko nekam vložili.

Saj ni samo ZPIZ. Recimo moj sorodnik je bil zaposlen na kmetijskem gospodarstvu (KG). Zemljo, ki jo je imel KG v lasti, so podržavili, KG ča spremenili v DOO in za majhen denar prodali preko certifikatov. Po mnenju mojega sorodnika so delavce KG ogoljufali, ker bi zemlja morala ostati z KG. Namesto tega so polja in gozdovi postali državni. KG jih je potem moral najemati (zemljo).

Problem je, ker ni dovolj zaposlenih, ki bi "vzdrževali" to armado penzionistov od kateri res mnogi niso vplačevali v ZPIZ toliko, kolikor so (že) počrpali. Prva med njimi je Spomenka Hribar. Iz prvega parlamenta je šla natanko v penzijo.

Ogromno policajev so nagnali v penzijo, ene stare 45 let. ZPIZ pa je tudi sam po sebi predrag.

Zgodovina sprememb…

Unchancy ::

Klakočar Zupančičeva za brezplačen javni prevoz za prosilce za azil, da bi lahko šli na morje


https://siol.net/novice/slovenija/klako...

OMFG :))
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

tilen03 ::

Ministrica: Pred nastopom Golobove vlade 300-odstotno povečanje zaposlovanja za nedoločen čas: Ne gre za lov na čarovnice, temveč za celovito analizo, ki bo omogočila pripravo sistemskih ukrepov, je glede izidov analize zaposlovanja in premestitev dejala ministrica za javno upravo Sanja Ajanović Hovnik.

Hja, lepo. Niti ni presenecenje za SDS. Za NSi, pa ze, ker so baje proti javni upravi, oni vsi trdo garajo v privat sektorju.

111111111111 ::

nejclp je izjavil:


Ni čudno, tvoj največji dosežek v življenju, itak si lahko ponosen. Ti prikimavam, prav imaš, prav imaš.

solatko je izjavil:

111111111111 - Se oglaša.

Takole fantje se pa solatkota in nejčija, pripravi do tega, da več kot enovrstičnic ne zmoreta. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

ADIJOOO ::

Pedofilski posiljevalec Luka Mesec je še vedno minister .

nejclp ::

111111111111 je izjavil:

nejclp je izjavil:


Ni čudno, tvoj največji dosežek v življenju, itak si lahko ponosen. Ti prikimavam, prav imaš, prav imaš.

solatko je izjavil:

111111111111 - Se oglaša.

Takole fantje se pa solatkota in nejčija, pripravi do tega, da več kot enovrstičnic ne zmoreta. :D

Ni potrebe. Ti, ki imaš razvit imaginarij, se pa kar razpiši o tem, kako si migrante vozil na avstrijsko mejo za 2jurja evrov.

111111111111 ::

nejclp je izjavil:


Ni potrebe. Ti, ki imaš razvit imaginarij, se pa kar razpiši o tem, kako si migrante vozil na avstrijsko mejo za 2jurja evrov.

Get your facts right (pazi na dejstva to pomeni, ko vem da ne znaš angleško). :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: GregiB ()

nejclp ::

Enovrstičnica? Jah, povej, kakšna so dejstva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()
««
127 / 236
»»