» »

15. Slovenska vlada (2022- )

15. Slovenska vlada (2022- )

Temo vidijo: vsi
««
230 / 236
»»

Pat_MaGroin ::

https://www.24ur.com/novice/slovenija/m...

Jaz menim, da je 200 mio bullshit.

Ampak, 200 nimamo, milijarde za JS pa no problem :).

OneYellow ::

Kje je medgeneracijska solidarnost? Penzičem 200 mio manj za penzije doplačat, bodo valda žrtvovali za prihodnje generacije? :)

arnecan1 ::

TheBlueOne je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:


Tak je nov predlog na podlagi 1:7 razmerja.

Ne pozabimo, ko je Janša dvignil za 10% funkcionarjem, je mesec najbolj skakal v zrak :).


Das prosim se kak link?

Ostri odzivi ljudi na zvišanje plač vladi. "Da se primerjate z zdravniki, dobesedno žalite njihovo delo in trud, da pomagajo sodržavljanom." "Kaj pa trgovci? Namesto zvišanja plač podaljšate urnik." Tako so se odzvali ljudje na novico, da je premier dvignil plače svojim ožjim sodelavcem. https://www.24ur.com/novice/slovenija/j...

POTEM KO SO SI V VLADI ZVIŠALI PLAČE: "Ostali javni uslužbenci dobivajo še dodatke, funkcionarji pa 'samo' osnovno plačo" https://www.regionalobala.si/novica/pot...

OBRTNIKI, S.P.- JI, PODJETNIKI OČITNO LAHKO V MIRU "UMREJO": Vladna garnitura sebi določila najvišjo možno plačo https://www.regionalobala.si/novica/obr...

Generali ne bi smeli jesti kosila pred svojo vojsko Odločitev vlade, da ministre in državne sekretarje zaradi povečanega obsega dela uvrsti v najvišje možne plačne razrede, je razburila sindikate. “Gre za nedopustno potezo, ko mnogi delavci ne vedo, ali bodo obdržali službo, samozaposleni so brez dohodkov, delavci, ki še delajo, pa za to pogosto nimajo zaščitnih sredstev,” opozarjajo. https://www.primorske.si/slovenija/gene...

Zaradi zvišanja plač ministrov splošno razburjenje Številni ostro protestirajo proti odločitvi vlade, da ministre in državne sekretarje uvrsti v najvišji možni plačni razred. Vladno pojasnilo, da imajo funkcionarji veliko dela, jih ni prepričalo, saj menijo, da bi morali prav v tem času izkazati več skromnosti. https://www.dnevnik.si/1042925300/slove...

Skratka mediji so se blago rečeno zelo ostro odzvali. Sedaj so se milo rečeno odzvali zelo blago.

Tudi POPTV. Kar niti ni čudno. Koliko že dobijo od države? 80 mio ali koliko že? In sedaj je bil še odstop od tožbe pod novo vlado?

Pat_MaGroin ::

A ni zanimivo, 150% povišanja te vlade pa komaj kje najdes:))).

nejclp ::

Kje je pa link, kjer Mesec najbolj skače v zrak?

arnecan1 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/m...

Jaz menim, da je 200 mio bullshit.

Ampak, 200 nimamo, milijarde za JS pa no problem :).

Če še niste opazili, Levica na otroke ne da kaj dosti. Potem, ko so študenti in potencialni volivci že, prej pa ne.

Komunisti npr. so nonstop govorili, da so otroci naša prihodnost.

nejclp ::

V Levici je pač manj komunajzerjev, kot jih je v SDS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

arnecan1 ::

nejclp je izjavil:

V Levici je pač manj komunajzerjev, kot jih je v SDS.

Zato pa ne volim ne prvih ne drugih.

BCSman ::

Če odrasel človek gre volit Levico, je moral veliko lepila ponjuhat, da mu je tako scvrlo možgane.

nejclp ::

BCSman je izjavil:

Če odrasel človek gre volit Levico, je moral veliko lepila ponjuhat, da mu je tako scvrlo možgane.

Jaz volim Levico, pa nisem nič lepila ponjuhal in sem odrasel.

arnecan1 je izjavil:

nejclp je izjavil:

V Levici je pač manj komunajzerjev, kot jih je v SDS.

Zato pa ne volim ne prvih ne drugih.

Ja, voliš Nsi, ker "se Tonin razume na gospodarstvo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

arnecan1 ::

nejclp je izjavil:

BCSman je izjavil:

Če odrasel človek gre volit Levico, je moral veliko lepila ponjuhat, da mu je tako scvrlo možgane.

Jaz volim Levico, pa nisem nič lepila ponjuhal in sem odrasel.

arnecan1 je izjavil:

nejclp je izjavil:

V Levici je pač manj komunajzerjev, kot jih je v SDS.

Zato pa ne volim ne prvih ne drugih.

Ja, voliš Nsi, ker "se Tonin razume na gospodarstvo".

Šiško ;((

PovemVfaco ::

BCSman je izjavil:

Če odrasel človek gre volit Levico, je moral veliko lepila ponjuhat, da mu je tako scvrlo možgane.


Moja ocena je taka:

Levica - droge (lepilo, trava, gobice)

SDS - naravno pritegnjen (demenca, alzheimer, včasih dodatno alkohol)

Šiškotova whatever lista - večkrat dobil friendly fire airsoft šus v glavo (brez zaščite) pri obrambi mariborskih gozdov pred migranti in od takrat nosi camo oblačila vsepovsod

arnecan1 ::

Golob za notranjega ministra predlaga Boštjana Poklukarja https://www.rtvslo.si/slovenija/golob-z...

Novi obrazi.

Pat_MaGroin ::

Kako, nedolžen naslov:

https://siol.net/novice/slovenija/dz-sp...

Kjer potem piše:

DZ je danes na izredni seji s 63 glasovi za in nobenim proti sprejel zakon, po katerem bo država za zagotavljanje zanesljive oskrbe z elektriko in plinom družbam HSE, GEN energija in Geoplin zagotovila do skupno 1,6 milijarde evrov poroštva za dostop do likvidnosti za trgovanje z elektriko in nakup plina zunaj EU.

Luskano :).

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Kako, nedolžen naslov:

https://siol.net/novice/slovenija/dz-sp...

Kjer potem piše:

DZ je danes na izredni seji s 63 glasovi za in nobenim proti sprejel zakon, po katerem bo država za zagotavljanje zanesljive oskrbe z elektriko in plinom družbam HSE, GEN energija in Geoplin zagotovila do skupno 1,6 milijarde evrov poroštva za dostop do likvidnosti za trgovanje z elektriko in nakup plina zunaj EU.

Luskano :).

Saj se bodo sedaj vsi mediji o tem razpisali. Samo čakaj. In čakaj. In čakaj.

DeeJay ::

Očitno je že kul, če ni bil noben proti
Don't f with me.

urli ::

arnecan1 je izjavil:

Golob za notranjega ministra predlaga Boštjana Poklukarja https://www.rtvslo.si/slovenija/golob-z...

Novi obrazi.


Slabši od cestarja Hojsarja Gojzarja, ki ga je brezpogojno podpiral nori Princ Teme, ne more biti. No, tudi opica iz živalskega vrta ne bi bila.

arnecan1 ::

urli je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Golob za notranjega ministra predlaga Boštjana Poklukarja https://www.rtvslo.si/slovenija/golob-z...

Novi obrazi.


Slabši od cestarja Hojsarja Gojzarja, ki ga je brezpogojno podpiral nori Princ Teme, ne more biti. No, tudi opica iz živalskega vrta ne bi bila.

Kam gre ta vlada, bomo več o tem rekli v prihodnosti.

Ali pa imaš slučajno ti kristalno kroglo?

Sicer nisem volil SDS-a, ampak se bojim, da bo ta vlada padla globje kakor prejšnja. Živi bili pa videli.

P.S.: Npr. Mirko Bandelj je eden največjih znanih lopovov v Sloveniji, zraven Jankovića. Jamnikar in njegova kompanija so skriti v ozadju. In sedaj ga vlada postavlja v Luko Koper. OMG!!!

Mediji pa tiho. Seveda. Če npr. POPTV dobi 80 mio letno, vladna firma pa odstopi od tožbe, RTV SLO bo dobila delavsko samoupravljanje, Necenzurirano dobiva denar od GEN-ija, Odlazek verjetno v prihodnosti državno pomoč....

111111111111 ::

nejclp je izjavil:


Absolutno. Kdo bi se pa sicer pogovarjal s tebi podobnimi idioti, moraš biti pač dovolj neumen, da na tak način izgubljaš čas.

Dobro da se ne spuščam na tvoj nivo, ker bi me uničil z izkušnjami, dobro da me ne moreš doseči na mojem nivoju. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

nejclp je izjavil:

Jaz volim Levico, pa nisem nič lepila ponjuhal in sem odrasel.

POl je pa njuhala tvoja mama.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

nejclp ::

111111111111 je izjavil:

nejclp je izjavil:

Jaz volim Levico, pa nisem nič lepila ponjuhal in sem odrasel.

POl je pa njuhala tvoja mama.

Tvoja je vlekla bolj slabo, je pa dobro goltala.

111111111111 je izjavil:

nejclp je izjavil:


Absolutno. Kdo bi se pa sicer pogovarjal s tebi podobnimi idioti, moraš biti pač dovolj neumen, da na tak način izgubljaš čas.

Dobro da se ne spuščam na tvoj nivo, ker bi me uničil z izkušnjami, dobro da me ne moreš doseči na mojem nivoju. :D

Nedvomno si nekaj nivojev nad mano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

luli ::

111111111111 je izjavil:

nejclp je izjavil:


Absolutno. Kdo bi se pa sicer pogovarjal s tebi podobnimi idioti, moraš biti pač dovolj neumen, da na tak način izgubljaš čas.

Dobro da se ne spuščam na tvoj nivo, ker bi me uničil z izkušnjami, dobro da me ne moreš doseči na mojem nivoju. :D

Dobro je, da admini na tem forumu ne blokirajo mentalnih revežev kot je nejclp. Prav uživam, ko berem njegove komunistične pamflete. Človek si res misli, da bo ta vlada nacionalizirala naše premoženje in ga razdelila med bumbarje kot je on. Kaka naivcina. Ne zna se sprijazniti, da je smo kot družba za njega več kot poskrbeli. Ima 2 zdravi roki in papir družboslovne fakultete. Pameten pa ne bo nikoli.

nejclp ::

luli je izjavil:

111111111111 je izjavil:

nejclp je izjavil:


Absolutno. Kdo bi se pa sicer pogovarjal s tebi podobnimi idioti, moraš biti pač dovolj neumen, da na tak način izgubljaš čas.

Dobro da se ne spuščam na tvoj nivo, ker bi me uničil z izkušnjami, dobro da me ne moreš doseči na mojem nivoju. :D

Dobro je, da admini na tem forumu ne blokirajo mentalnih revežev kot je nejclp. Prav uživam, ko berem njegove komunistične pamflete. Človek si res misli, da bo ta vlada nacionalizirala naše premoženje in ga razdelila med bumbarje kot je on. Kaka naivcina. Ne zna se sprijazniti, da je smo kot družba za njega več kot poskrbeli. Ima 2 zdravi roki in papir družboslovne fakultete. Pameten pa ne bo nikoli.

Vidim, da so pri tebi admini naredili napako in niso zaznali tvoje genijalnosti, ampak so rekli, da spizdi in ti dali naziv? Krivičen je ta svet, res.

111111111111 ::

nejclp je izjavil:

Tvoja je vlekla bolj slabo, je pa dobro goltala.

Drži. Zato se mi nič ne pozna.

nejclp je izjavil:


Nedvomno si nekaj nivojev nad mano.

To pa drži.

nejclp je izjavil:


Vidim, da so pri tebi admini naredili napako in niso zaznali tvoje genijalnosti, ampak so rekli, da spizdi in ti dali naziv? Krivičen je ta svet, res.

Nejči, nad resnico nihče ne sme biti užaljen. Si kar pač si. Tudi zate bomo poskrbeli. pri toliko invalidih iz FDV-ja, eden gor ali dol. Pa še bebčki se mi prav smilite.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

luli ::

Niti ne. Jaz sem v življenju že nekaj ustvaril in si ega ne pasem na nazivih. Ti si pa lahko. Maš fakultet pa bi rad, da te raja financira pa ti kupi stanovanje. No na koncu bos ostal brez stanovanja in brez partnerke. Bandera Rosa pač na dolgi čas ne deluje.

nejclp ::

111111111111 je izjavil:

nejclp je izjavil:

Tvoja je vlekla bolj slabo, je pa dobro goltala.

Drži. Zato se mi nič ne pozna.

nejclp je izjavil:


Nedvomno si nekaj nivojev nad mano.

To pa drži.

nejclp je izjavil:


Vidim, da so pri tebi admini naredili napako in niso zaznali tvoje genijalnosti, ampak so rekli, da spizdi in ti dali naziv? Krivičen je ta svet, res.

Nejči, nad resnico nihče ne sme biti užaljen. Si kar pač si. Tudi zate bomo poskrbeli. pri toliko invalidih iz FDV-ja, eden gor ali dol. Pa še bebčki se mi prav smilite.

Ko rečeš "poskrbeli" s tem misliš, da boš spet jokcal moderatorjem?

luli ::

Ko rečeš "poskrbeli" s tem misliš, da boš spet jokcal moderatorjem?

15. slovenski vladi že ne. Tista bo poskrbela samo zase.

111111111111 ::

nejclp je izjavil:


Ko rečeš "poskrbeli" s tem misliš, da boš spet jokcal moderatorjem?

Kdaj pa sem? Še žaljivk nimaš tako dobrih, da bi bi bilo smiselno prijavit. Low IQ.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Utk ::

Pod levo vlado, oz. tudi pod to, tega seveda ne bo, ampak če bi imeli perfektno vlado v popolnem svetu, kaj pravite na negativno socialno pomoč? Se pravi, zdaj ko vsak lahko dobi službo, namesto, da dobivaš socialno podporo, bi je jaz ukinil in še zaračunal davek, ker vseeno koristiš zdravnika, otroci hodijo v šolo, itd., človek pa doma nič ne dela in še plačan je za to. Pustimo invalide, to je drugo, ampak ostale, zdrave.

Wrop ::

Minister za delo in družino Luka Mesec:

Podražitev vrtca ni posledica dviga minimalne plače, ampak je povezana s splošno rastjo cen.


Z marcem bodo višji otroški dodatki, usklajeni z inflacijo, s čimer bo del stroškov preživljanja otrok prevzela država.


Lol.
Ta ne bi bil sposoben še ene srednje ekonomske šole naredit.
0 € otroškega dodatka za otroka uskaljeno z inflacijo, je še vedno 0 €.

FireSnake ::

https://siol.net/novice/slovenija/iztek...
Ta je strokovnjak za?
Filat svoje lastne žepe?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Wrop ::

Če ni DžejDjej, potem ima že vse reference. Novi obrazi. :))

Wrop ::

Luka Mesec v preteklosti:
To se jasno vidi te dni, ko imamo stavko medicinskih sester in drugih v javnem sektorju. Zanje se ne najde denarja, hkrati pa vlada očitno ima denar, da bo za 800 milijonov evrov znižala prihodke v proračun. Gre za znesek, enak letnemu izdatku za osnovno šolstvo. Če bi bila vlada poštena, bi ljudi vprašala, ali so za to, da za nekaj deset evrov evrov višjo neto plačo osnovno šolstvo plačujejo iz lastnega žepa.


Ni pošteno, da ta vlada pušča naslednji 800-milijonsko luknjo. Take stvari se dela ob začetku mandata, če že


Luka Mesec danes:
Reforma plač v javnem sektorju bo stala 800 milijonov evrov.


Lol. :))
Davčna razberemenitev plač za vse ne pride v poštev. Samo JS je upravičen do višjih plač. :))
Nimamo 200 milijonov za zastonj vrtec za vse, imamo pa 800 milijonov za plačno reformo. Bodo pa vrtci dražji. Bo pa Mesec poskrbel, da si jih bodo zaposleni v JS lažje privoščili.:))

Kakšni amaterji.

Pat_MaGroin ::

Sej to je point.

Manj denarja ljudem, pa potem vlada DOLOČA, kdo dobi kaj (subvencije, dokladi). Ljudem ne smeš pustiti, da imajo preveč in s tem sami upravljajo.

Sploh pa se Levici bruha, da bi recimo prasec z 2k neto imel free vrtec.

Zgodovina sprememb…

BCSman ::

Janša je delal za korist vseh, Levica pač samo za đankse, kolesarje in brazilce.

Wrop ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Sej to je point.

Manj denarja ljudem, pa potem vlada DOLOČA, kdo dobi kaj (subvencije, dokladi). Ljudem ne smeš pustiti, da imajo preveč in s tem sami upravljajo.

Sploh pa se Levici bruha, da bi recimo prasec z 2k neto imel free vrtec.


2000 neto je za Levico že bogatija. Z vrtcem si na maks in nič otroških dodatkov. Čeprav imajo vsi otroci enake želodce.

bbbbbb2015 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Sej to je point.

Manj denarja ljudem, pa potem vlada DOLOČA, kdo dobi kaj (subvencije, dokladi). Ljudem ne smeš pustiti, da imajo preveč in s tem sami upravljajo.

Sploh pa se Levici bruha, da bi recimo prasec z 2k neto imel free vrtec.


Point je v tem, da Luka Mesec in ostali dokaj na pamet sprejemajo neke enostranske ukrepe, ki potem nekako udarijo nazaj. Skopali bodo miljardne luknje, v kolikor jih še niso.

Pač ni druge, da ljudje na svoji koži spoznajo, kaj so zvolili.

bbbbbb2015 ::

Polda je izjavil:

A je golob že tam kamor spada ? Na dobu ?


Ne, še ni. Čez čas bodo ugotovili, da so v GEN-I vehementno prali denar tako, da so elektriko prodajali poceni svojim podružnicam po Balkanu, le-te pa so potem kanalizirale denar ven. Da ne bi bilo špetirja, so podkupovali politike, recimo na Kosovu.

Zdaj so naredili za cca 1,6 miljarde EUR minusa, za kar bodo morali vzeti kredit, da to luknjo zakrpajo. Zavarovanj nimajo, zato jim je poroštvo dala država.

Golob ima interes utišati policaje in tožilce, ter medije, ker ima GEN-I tako luknjo, da tega ne bo mogoče skriti. Samo, realno gledano, to ne bo mogoče skriti. Za 4-5 let se bo Golob skrival in to takrat, ko ga bodo strici odklopili.

Zaenkrat je stricem zelo koristen. Golob upa, da si bo policaje in tožilstvo (predvsem policaje) podredil, da ne bodo nikoli razkopali njegove miljardne luknje v GEN-I. Stricem hoče odvzeti kill-switch in jih nadživeti. S takimi naglavnimi grehi seveda to ne bo šlo. Vsaj jaz mislim, da ne bo. Preveč ljudi to ve.

1,6 miljarde EUR za GEN-I in 700 miljonov za HSE. 2,3 miljarde EUR so energetiki naredili "minusa". S tem se približuje Bratušici, ki je spušila 3 miljarde za konsolidacijo bank. Pa vladanja golobovcev še ni konec.

Ti bodo pa tako škodo naredili. Tudi če vsa jetra in polovico ledvic levičarjev prodamo za nadomestne organe, ne bo dovolj denarja, da se škoda povrne.

Zgodovina sprememb…

nejclp ::

luli je izjavil:

Ko rečeš "poskrbeli" s tem misliš, da boš spet jokcal moderatorjem?

15. slovenski vladi že ne. Tista bo poskrbela samo zase.

Kaj, a bi rad da skrbi zate, socialc? Valjda moraš poskrbet zase sam, ne glede na sistem in vlado.

BCSman je izjavil:

Janša je delal za korist vseh, Levica pač samo za đankse, kolesarje in brazilce.

Res, Jajo reši nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

nejclp ::

111111111111 je izjavil:

nejclp je izjavil:


Ko rečeš "poskrbeli" s tem misliš, da boš spet jokcal moderatorjem?

Kdaj pa sem? Še žaljivk nimaš tako dobrih, da bi bi bilo smiselno prijavit. Low IQ.

Sori, se bom bolj potrudil. Tvoj high IQ me pa itak fascinira.

PovemVfaco ::

BCSman je izjavil:

Janša je delal za korist vseh, Levica pač samo za đankse, kolesarje in brazilce.


Isto pravi moj 86-letni dementni sosed. Upam, da bo čez par let še živ in bo še vedel, kako mu je ime in kako se pride do volišča, da bo lahko princu jajotu dal glas na volitvah.

Wrop ::

Lol. Po novem si že socialc, če te skrbi, da bi ti vlada vzela manj.

Po novem rešiš problem inflacije z dvigom plač. Pri tem zamižiš na obe očesi in verjameš, da se to ne bo nikjer poznalo. Ko udarijo višje cene, spet obljubiš, da boš rešil novonastali problem, z še več denarjem. Rinse and repeat.

Sploh še imamo ministra za finance? Mogoče so ga pa vseeno izbrali za stečajnega upravitelja.

FireSnake ::

Wrop je izjavil:

Luka Mesec v preteklosti:
To se jasno vidi te dni, ko imamo stavko medicinskih sester in drugih v javnem sektorju. Zanje se ne najde denarja, hkrati pa vlada očitno ima denar, da bo za 800 milijonov evrov znižala prihodke v proračun. Gre za znesek, enak letnemu izdatku za osnovno šolstvo. Če bi bila vlada poštena, bi ljudi vprašala, ali so za to, da za nekaj deset evrov evrov višjo neto plačo osnovno šolstvo plačujejo iz lastnega žepa.


Ni pošteno, da ta vlada pušča naslednji 800-milijonsko luknjo. Take stvari se dela ob začetku mandata, če že


Luka Mesec danes:
Reforma plač v javnem sektorju bo stala 800 milijonov evrov.


Lol. :))
Davčna razberemenitev plač za vse ne pride v poštev. Samo JS je upravičen do višjih plač. :))
Nimamo 200 milijonov za zastonj vrtec za vse, imamo pa 800 milijonov za plačno reformo. Bodo pa vrtci dražji. Bo pa Mesec poskrbel, da si jih bodo zaposleni v JS lažje privoščili.:))

Kakšni amaterji.


Vir za citate?

Edit: našel
https://n1info.si/novice/slovenija/mese...


bbbbbb2015 je izjavil:

Polda je izjavil:

A je golob že tam kamor spada ? Na dobu ?


Ne, še ni. Čez čas bodo ugotovili, da so v GEN-I vehementno prali denar tako, da so elektriko prodajali poceni svojim podružnicam po Balkanu, le-te pa so potem kanalizirale denar ven. Da ne bi bilo špetirja, so podkupovali politike, recimo na Kosovu.

Zdaj so naredili za cca 1,6 miljarde EUR minusa, za kar bodo morali vzeti kredit, da to luknjo zakrpajo. Zavarovanj nimajo, zato jim je poroštvo dala država.

Golob ima interes utišati policaje in tožilce, ter medije, ker ima GEN-I tako luknjo, da tega ne bo mogoče skriti. Samo, realno gledano, to ne bo mogoče skriti. Za 4-5 let se bo Golob skrival in to takrat, ko ga bodo strici odklopili.

Zaenkrat je stricem zelo koristen. Golob upa, da si bo policaje in tožilstvo (predvsem policaje) podredil, da ne bodo nikoli razkopali njegove miljardne luknje v GEN-I. Stricem hoče odvzeti kill-switch in jih nadživeti. S takimi naglavnimi grehi seveda to ne bo šlo. Vsaj jaz mislim, da ne bo. Preveč ljudi to ve.

1,6 miljarde EUR za GEN-I in 700 miljonov za HSE. 2,3 miljarde EUR so energetiki naredili "minusa". S tem se približuje Bratušici, ki je spušila 3 miljarde za konsolidacijo bank. Pa vladanja golobovcev še ni konec.

Ti bodo pa tako škodo naredili. Tudi če vsa jetra in polovico ledvic levičarjev prodamo za nadomestne organe, ne bo dovolj denarja, da se škoda povrne.


Rabim vire za kasnejši klik, klik.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

Še današnji naslov v financah.
Golob vam bo še znižal plače: dunajski stanovanjski model stane 1 odstotek plače!
:))
Še nepremičninski davek pride. Vsak s stanovanjem bo lepo dal 1 % cene stanovanja na leto. Vse dokler bo kaj za obdavčit. Če ne bo denarja, bo možnost prepisa na državo. Če kdo misli, da je to nacionalizacija, bo plačal 2 %.

Utk ::

Zakaj se sploh trudijo, vse plače se naj obdavčijo v višini 100% nad minimalno in stvar rešena. Seveda izveti politiki in cel JS.

MrStein ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Polda je izjavil:

A je golob že tam kamor spada ? Na dobu ?


Ne, še ni. Čez čas bodo ugotovili, da so v GEN-I vehementno prali denar tako, da so elektriko prodajali poceni svojim podružnicam po Balkanu, le-te pa so potem kanalizirale denar ven. Da ne bi bilo špetirja, so podkupovali politike, recimo na Kosovu.

Na koncu bo še GEN-I za tisto težavo s frekvenco električnega omrežja nedavno. (bila novica na slotech, vseevropski problem, na koncu identificirali vir napake nekje na bivšem območju Jugoslavije)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Wrop ::

Družbeno politično Delo se je oglasilo.



Zalar se še ni odločil ali bi prevzel morebitno pozicijo notranjenega ministra. :))
V stilu koliko frizerjev potrebuješ, da izračunaš 20 % od 50.

bbbbbb2015 ::

FireSnake je izjavil:


1,6 miljarde EUR za GEN-I in 700 miljonov za HSE. 2,3 miljarde EUR so energetiki naredili "minusa". S tem se približuje Bratušici, ki je spušila 3 miljarde za konsolidacijo bank. Pa vladanja golobovcev še ni konec.


Rabim vire za kasnejši klik, klik.


Najbolj ubijalska je informacija, da je GEN-I s transfernimi cenami kanaliziral denar ven iz GEN-I. Za to ne obstaja noben link. Niti preiskave ni v Sloveniji. Verjetno je kdo podal kazensko ovadbo. In verjetno kakšna PP zbira informacije. Samo obtožnice (še) ni.

To je meni povedal eden od političnih akterjev osebno. To Golob upa, da bo zaustavil še na nivoju policije, oziroma vsaj zavlekel. Ampak prišepetovalci so iz GEN-I in ne bodo odnehali. Precej ljudi v GEN-I za to ve in ne verjamem, da bo Golob to lahko pospravil pod preprogo. Predvsem gre za nekaj sto milijonev. Izpostavil se je Luka Perš, samo ne ve, da če ne bo previden, lahko pade po stopnicah.

Za HSE ne vem, samo zna biti enaka zgodba. Ker namreč 700 mio EUR ni minus TEŠ6 in Rudnik Velenje. Ta dva sta še lani imela denar, zdaj sta postala nelikvidna. In injekcije denarja rabijo zdaj. Samo 700 mio je preveč samo za TEŠ6 IN RV.

Kanaliziranje denarja ven je teklo vsa ta leta in ne v takih številkah. Problem pa je, ker se je tekoča cena energije enormno dvignila. Hčerinske firme imajo ekscesivni plus, mati pa izgubo v 100 miljonih, oziroma miljardah. In tega ni možno pokriti z reverzim denarnim tokom.

Če ta politični akter to ve, tudi SDS verjetno ve za to. Samo NSI ima parlamentarno komisijo za te stvari, zato SDS ne more začeti postopka in so blokirani. NSI pa sedi na parlamentarni komisiji in ne naredi nič. Zato verjetno nekateri NSI kadri še vedno sedijo na enih pozicijah.

Zgodovina sprememb…

««
230 / 236
»»