» »

Povezava (link)

Povezava (link)

aaads ::

Lep pozdrav.

V službi bi rad poslal 4 skupinam (vsaka skupina ima svoj email) povezavo do ene mape, kjer se morajo vsi sodelavci, kateri želijo iti na izlet vpisati v tabelo (tabela je narejena v excelu)? In zdaj, da nebi hodil do vsakega in mu kazal, kje je ta mapa v mreži, kako lahko ustvarim to pot do te mape? Enim računalnik ni domač, tako da bi bilo zelo priporočljivo, da bi bil samo en klik v mailu, ki bi ga poslal in bi že prišli na tabelo.

Hvala za pomoč,

Aleš

lolipop2 ::

aaads ::

Kaj pa je to? Po moje me nisi razumel/a kaj hočem povedat. Jaz bi rad napisal email vsem s tako povezavo recimo, kot si jo ti meni zdaj dal. Da bi pol vsak kliknil nanjo in bi prišel do moje tabele v excelu.

meho7 ::

google docs?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...
takole recimo? P

aaads ::

Točno to ja.

Kako bi to naredil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aaads ()

harvey ::

Ali ta Excelov list uplodaš online na outlook.com
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

aaads ::

vseeno kako, samo da je čim lažje. Eni niti ne vejo kaj je excel.

aaads ::

meho7 je izjavil:

google docs?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...
takole recimo? P


Torej kako točno lahko naredim to z google docs Meho7?

meho7 ::

MrStein ::

Znanec je točno to delal.

Naredil "excel" (tam se drugače imenuje) tabelo na google docs, poslal link vsem udeležencem po mailu.

In se potem tepel po glavi, ker polovici ni delalo. Zahtevalo je namreč google login, česar pa nimajo vsi (ali pa nočejo "dati"). Oziroma včasih je delalo, včasih ni.

Nekaj podrobnosti tule: https://webapps.stackexchange.com/q/100...

Potem je začelo delovati, ampak priokus ostane. Če trenutno dela pa je spet vprašanje...

----

Torej na google docs narediš tabelo, vpišeš imena sodelujočih (če so ločeni v skupine, potem mogoče za vsako skupino narediš ločen dokument, odvisno od potreb), datume itd... in označiš "tule pa vpišite svoje" , da ne iščejo kam morajo kaj vpisati. Potem tam klikneš na "share this document" ali podobno, in potem imaš opcije, komu in kako pošlje, kaj lahko prejemnik dela itd... tam poišči opcijo "receiver of link can edit the document".

Če imajo vsi google račun, pa lahko omejiš dostop glede na njihove račune.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

PS: Sem zdaj preveril link iz onega stackexchange vprašanja in spet delajo čisto random:

prva dva linka oba zahtevata login, druga dva pa en zahteva, drug ne, ampak ravno obratno kot takrat ko je bilo pisano. Link "test 2 (requires login)" zdaj odpre brez prijave, zadnji link "test 2 (same but with invite parameter deleted)" pa spet zahteva prijavo, čeprav takrat leta 2016 pa ni.

Ker so ti linki so bili generirani tam pred leti, mogoče po novem kreira linke, ki ne nagajajo, ampak za upoštevati je.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kvalitetne LED žarnice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
272775 (394) starfotr
»

Call od Duty 1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
12511841 (7609) petrus
»

Excel pomoč pri tabeli

Oddelek: Pomoč in nasveti
61599 (1466) less
»

Mac in grafika

Oddelek: Pomoč in nasveti
323233 (2419) opeter
»

komponente za video montažo

Oddelek: Kaj kupiti
243307 (2696) Infusion

Več podobnih tem