» »

Izogibanje vsega, kar je iz Rusije

Izogibanje vsega, kar je iz Rusije

Temo vidijo: vsi
««
30 / 114
»»

Akira_ ::

D3m je izjavil:

Akira_ je izjavil:

D3m je izjavil:

Misliš reči ostajam v Sloveniji?


Slovenija je del EU in Zahodnega sveta.

Če se EU potopi, se potopi Slovenija.


Bili živi in videli. Ne skrbi dečva ne bomo potonili.

Smo preživeli Avstro-Ogrsko, Jugoslavijo bomo pa še EU. :)

Drugače pa odvisno od percepcije, kar se tiče "Zahodnega sveta" :)

Za Italjane smo vzhodni svet za Avstrijce balkan....itd.

Kakorkoli že, malo si mi uganka


To vsako babo zmede, vem. Bi rade imele nadzor pa ga nimate. :D


Ne si preveč laskat. Me ne privlačijo samodestruktivni tepčki ;)
Jaz sem ti napisala, kje in zakaj jaz vidi pluse če Rusija zgubi. Lahko pa mi ti napišeš kje in zakaj vidiš pluse če Rusija zmaga. In kot rečeno me fascinira tvoje uživanje ko dobivaš brco v jajca?

Za osevžitev spomina
Že kar nekaj recimo temu groženj iz strani rusije sem prebrala, da po tej vojni nič več ne bo kot je bilo. Nanašajoč se na gospodarstvo, predvsem prodajo energentov in rud, da bo zahodni svet obravavan kot drugorazredna stranka, torej slabši pogoji ob nakupu. Verjetno višje cene, slabši pogoji plačila, nižja prioriteta dobave, ...

Torej, če je vsaj malo resnice v tem, je potem takem interes zahoda in sploh EU v tem da rusija čim bolj izgubi to vojno.
Bolj kot bodo izgubili, manj moči jim bo še ostao za kake trgovske igrice. V končni fazi, pa bi osvobojena Ukrajina lahko nadomestila rski plin in premog.

D3m ::

Me ne privlačijo samodestruktivni tepčki ;)


Seveda ;*
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

l0g1t3ch ::

D3m je izjavil:

Slike so že?







A bo to tale ?



Bomo videli kako usoden bo požar, mogoče bo tako kot Moskva priplula v Sevastopol pod lastno močjo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Pac-Man ::

Moj T-72B3 Obr. 2016 je lahko smoker, video

https://twitter.com/UAWeapons/status/15...
This Russian T-72B3 Obr. 2016 tank was halted in the picturesque fields of East Ukraine.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

l0g1t3ch ::

Za naše ruskote :))

PrimoZ_ ::

Rus crkuje, se svet raduje! :)

PrimoZ_ ::

PrimoZ_ ::



Ahaha, res lep večer :)

Ladja gori rus beži, hihihi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

D3m ::

l0g1t3ch je izjavil:

D3m je izjavil:

Slike so že?







A bo to tale ?



Bomo videli kako usoden bo požar, mogoče bo tako kot Moskva priplula v Sevastopol pod lastno močjo :D


A ni to del videa?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Poldi112 ::

Akira_ je izjavil:

Jaz sem ti napisala, kje in zakaj jaz vidi pluse če Rusija zgubi. Lahko pa mi ti napišeš kje in zakaj vidiš pluse če Rusija zmaga. In kot rečeno me fascinira tvoje uživanje ko dobivaš brco v jajca?

Za osevžitev spomina
Že kar nekaj recimo temu groženj iz strani rusije sem prebrala, da po tej vojni nič več ne bo kot je bilo. Nanašajoč se na gospodarstvo, predvsem prodajo energentov in rud, da bo zahodni svet obravavan kot drugorazredna stranka, torej slabši pogoji ob nakupu. Verjetno višje cene, slabši pogoji plačila, nižja prioriteta dobave, ...

Torej, če je vsaj malo resnice v tem, je potem takem interes zahoda in sploh EU v tem da rusija čim bolj izgubi to vojno.
Bolj kot bodo izgubili, manj moči jim bo še ostao za kake trgovske igrice. V končni fazi, pa bi osvobojena Ukrajina lahko nadomestila rski plin in premog.


Nismo to že naslovili?

Svet ne deluje po principu propagandnih puhlic, ampak po principu moči, ki skrbi za varnostne in ekonomske interese.
In v našem ekonomskem in varnostnem interesu je, da so rusi, ki so kulturno itak evropejci, v evropi dobrodošli. Ker alternativa je, da so prisiljeni vlagati v varnost namesto v ekonomijo, kar ima kontra efekte tistemu, kar bojda želimo doseči.

Je pa konflikt v interesu američanov, ki s tem skrbijo za zunanjega sovražnika, s katerim nas vzdržujejo na ketni, ter beležijo rekordne dobičke orožarske industrije.

Take umetno ustvarjen konflikt:
- krepi kitajce, američane
- slabi ruse, EU
- sili svet v nacionalizem (what could possibly go wrong?)

Ampak militantom po 500 letih enega in istega sranja še kar ni jasno, da kolonialci ne širijo svobode, ampak ketno. Svetlečo, a vseeno ketno.

Kdo svetu preprečuje svobodno trgovino? Rusi, kitajci, venezuelci, perzijci, ... ali države "svobodnega sveta"?
Kdo je od Ukrajine zahteval prekinitev sodelovanja z "nasprotnikom"? Rusi, ali EU?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

D3m ::

Pac-Man je izjavil:

Moj T-72B3 Obr. 2016 je lahko smoker, video

https://twitter.com/UAWeapons/status/15...
This Russian T-72B3 Obr. 2016 tank was halted in the picturesque fields of East Ukraine.



Dober CGI.

:)
|HP EliteBook|R5 6650U|

l0g1t3ch ::

Poldi112 je izjavil:

Akira_ je izjavil:

Jaz sem ti napisala, kje in zakaj jaz vidi pluse če Rusija zgubi. Lahko pa mi ti napišeš kje in zakaj vidiš pluse če Rusija zmaga. In kot rečeno me fascinira tvoje uživanje ko dobivaš brco v jajca?

Za osevžitev spomina
Že kar nekaj recimo temu groženj iz strani rusije sem prebrala, da po tej vojni nič več ne bo kot je bilo. Nanašajoč se na gospodarstvo, predvsem prodajo energentov in rud, da bo zahodni svet obravavan kot drugorazredna stranka, torej slabši pogoji ob nakupu. Verjetno višje cene, slabši pogoji plačila, nižja prioriteta dobave, ...

Torej, če je vsaj malo resnice v tem, je potem takem interes zahoda in sploh EU v tem da rusija čim bolj izgubi to vojno.
Bolj kot bodo izgubili, manj moči jim bo še ostao za kake trgovske igrice. V končni fazi, pa bi osvobojena Ukrajina lahko nadomestila rski plin in premog.


Nismo to že naslovili?

Svet ne deluje po principu propagandnih puhlic, ampak po principu moči, ki skrbi za varnostne in ekonomske interese.
In v našem ekonomskem in varnostnem interesu je, da so rusi, ki so kulturno itak evropejci, v evropi dobrodošli. Ker alternativa je, da so prisiljeni vlagati v varnost namesto v ekonomijo, kar ima kontra efekte tistemu, kar bojda želimo doseči.

Je pa konflikt v interesu američanov, ki s tem skrbijo za zunanjega sovražnika, s katerim nas vzdržujejo na ketni, ter beležijo rekordne dobičke orožarske industrije.

Take umetno ustvarjen konflikt:
- krepi kitajce, američane
- slabi ruse, EU
- sili svet v nacionalizem (what could possibly go wrong?)

Ampak militantom po 500 letih enega in istega sranja še kar ni jasno, da kolonialci ne širijo svobode, ampak ketno. Svetlečo, a vseeno ketno.

Kdo svetu preprečuje svobodno trgovino? Rusi, kitajci, venezuelci, perzijci, ... ali države "svobodnega sveta"?
Kdo je od Ukrajine zahteval prekinitev sodelovanja z "nasprotnikom"? Rusi, ali EU?


Torej je Putin CIA agent?
Dela v škodo Rusije?

Dobri so ti amerikanci, vsa čast jim :D

D3m ::

Logitech....

I am convinced the Admiral Makarov footage was created in Arma 3. I did this in about 10 minutes in the editor.

With a bit more time and video editing, it should be possible to make a video identical to the one being shared.

https://t.co/ULgXGiOPDl https://t.co/DAVGSIOMAP

Zanimiva debata. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Poldi112 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Torej je Putin CIA agent?
Dela v škodo Rusije?

Dobri so ti amerikanci, vsa čast jim :D


Putin je bil prisiljen med dvema slabima izbirama izbrati manj slabo. In ja, strateško so jih kratkotrajno američani zjeballi.
Dolgoročno so pa sebe, nas pa še bolj, ustrelili v nogo. Kitajcev pač ne bomo premagali vojaško, hkrati pa konflikt močno slabi nas. Profitira pa Azija, ki ima na naš račun popust na energente. Slava Evropi!
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Pac-Man ::

Ukrajinska vojska okrog Harkiva osvobaja proti ruski meji in jim s tem preprečuje, da bi z artilerijo žgali po mestu. Bo treba riskirat rakete ali letala.

https://twitter.com/IAPonomarenko/statu...
Newly liberated towns northeast of Kharkiv.
Russia is losing its artillery positions against the city and I think it can’t afford redeploying troops from Izium to deter the Ukrainian counter-strike.
I think in the nearest time we’ll see UA military coming to the Russian border.

And Russian propaganda shit holes are already barraging messages saying the Ukrainian military liberating the Kharkiv Oblast and coming up to the Russian border means nothing and will not help Ukraine.
Of course, of course.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Poldi112 ::

Male nepomembne akcije, bolj kot ne za potrebe morale.

Niso ravno včeraj rekli, da protiofenzive ne bo vsaj do poletja?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

LightBit ::

Poldi112 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Torej je Putin CIA agent?
Dela v škodo Rusije?

Dobri so ti amerikanci, vsa čast jim :D


Putin je bil prisiljen med dvema slabima izbirama izbrati manj slabo. In ja, strateško so jih kratkotrajno američani zjeballi.
Dolgoročno so pa sebe, nas pa še bolj, ustrelili v nogo. Kitajcev pač ne bomo premagali vojaško, hkrati pa konflikt močno slabi nas. Profitira pa Azija, ki ima na naš račun popust na energente. Slava Evropi!

Pred špecialno operacijo si bil očitno drugačnega mnenja:

Poldi112 je izjavil:

Ukrajino, če želijo, pregazjo do jutri zjutraj. "Problem" je zgolj in samo, da to nima absolutno nobenega smisla, ker:
- bi to močno poslabšalo rusko varnostno situacijo, ker bi NATO šel v višanje proračuna do neizbežnega ponovnega bankrota Rusov.
- imajo na voljo še ogromno alternativnih poti, ki ne vključujejo brutalno visoke cene okupacije - razen če kdo misli, da Putin ne razume osnovnošolske matematike, tako kot jo naključni komentator na ST.

Kaj te je sedaj prepričalo da je to manj slaba izbira?

IL_DIAVOLO ::

Koliko napora v podporo ukrajinskim nazijem.

Mindblowing.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Voss ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Koliko napora v podporo ukrajinskim nazijem.

Mindblowing.


Itak vseh 40 milijonov je nazijev a? Dejstvo je, da ima Rusija več neonacistov kot Ukrajina.

IL_DIAVOLO ::



Americani pa se vec :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

TezkoDihanje ::

Poldi112 je izjavil:

Male nepomembne akcije, bolj kot ne za potrebe morale.

"Harkov, drugo največje ukrajinsko mesto z 1.5M prebivalcev, izven dosega havbic in topov - mala nepomembna akcija" - Poldi, maj 2022

Niso ravno včeraj rekli, da protiofenzive ne bo vsaj do poletja?

zlagal so se, fak 8-O

https://twitter.com/CanadianUkrain1/sta...
#ZSU has begun a major counteroffensive in #Izyum and #Kharkiv area.

l0g1t3ch ::

D3m je izjavil:

Logitech....

I am convinced the Admiral Makarov footage was created in Arma 3. I did this in about 10 minutes in the editor.

With a bit more time and video editing, it should be possible to make a video identical to the one being shared.

https://t.co/ULgXGiOPDl https://t.co/DAVGSIOMAP

Zanimiva debata. ;)


Tako kot je Moskva pod lastno močjo priplula v Sevastopol?

Sam vprašam :)

TezkoDihanje ::

Kmalu bodo Ukrajinci samo cca 10km stran od glavne oskrbovalne železniške poti, ki poteka iz Moskve, do Belgoroda dol proti Izjumu (UAVji + havbice).


tikitoki ::

Poldi112 je izjavil:

Akira_ je izjavil:

Jaz sem ti napisala, kje in zakaj jaz vidi pluse če Rusija zgubi. Lahko pa mi ti napišeš kje in zakaj vidiš pluse če Rusija zmaga. In kot rečeno me fascinira tvoje uživanje ko dobivaš brco v jajca?

Za osevžitev spomina
Že kar nekaj recimo temu groženj iz strani rusije sem prebrala, da po tej vojni nič več ne bo kot je bilo. Nanašajoč se na gospodarstvo, predvsem prodajo energentov in rud, da bo zahodni svet obravavan kot drugorazredna stranka, torej slabši pogoji ob nakupu. Verjetno višje cene, slabši pogoji plačila, nižja prioriteta dobave, ...

Torej, če je vsaj malo resnice v tem, je potem takem interes zahoda in sploh EU v tem da rusija čim bolj izgubi to vojno.
Bolj kot bodo izgubili, manj moči jim bo še ostao za kake trgovske igrice. V končni fazi, pa bi osvobojena Ukrajina lahko nadomestila rski plin in premog.


Nismo to že naslovili?

Svet ne deluje po principu propagandnih puhlic, ampak po principu moči, ki skrbi za varnostne in ekonomske interese.
In v našem ekonomskem in varnostnem interesu je, da so rusi, ki so kulturno itak evropejci, v evropi dobrodošli. Ker alternativa je, da so prisiljeni vlagati v varnost namesto v ekonomijo, kar ima kontra efekte tistemu, kar bojda želimo doseči.

Je pa konflikt v interesu američanov, ki s tem skrbijo za zunanjega sovražnika, s katerim nas vzdržujejo na ketni, ter beležijo rekordne dobičke orožarske industrije.

Take umetno ustvarjen konflikt:
- krepi kitajce, američane
- slabi ruse, EU
- sili svet v nacionalizem (what could possibly go wrong?)

Ampak militantom po 500 letih enega in istega sranja še kar ni jasno, da kolonialci ne širijo svobode, ampak ketno. Svetlečo, a vseeno ketno.

Kdo svetu preprečuje svobodno trgovino? Rusi, kitajci, venezuelci, perzijci, ... ali države "svobodnega sveta"?
Kdo je od Ukrajine zahteval prekinitev sodelovanja z "nasprotnikom"? Rusi, ali EU?


Res verjames v bedarije, ki jih siris? Po tvoji logiki, bi bilo v ruskem interesu, da ne napadajo sosed, se povezejo z evropo in s casom s pravilno politiko potegnejo EU v svojo interresno sfero, proc od americanov.
Napad Ukrajine je bila res briliantan poteza za doseganje tega cilja:).

TezkoDihanje ::

tikitoki je izjavil:

Res verjames v bedarije, ki jih siris?


Poldi živi leta 1870 med sebi enakimi puhličarji in pravljičarji.

tikitoki ::

Haha, se Finska bo v NATO. Kak dosezek:). ROLF.

Tocno to, kar naj bi rusi zeleli prepreciti, se bo zgodilo.

In ne, ukrajinci ne bodo pozabili te invazije. Rusi so poskrbeli, da bo ukrajina izven njihove interesne sfere se zelo dolgo.

TezkoDihanje je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Res verjames v bedarije, ki jih siris?


Poldi živi leta 1870 med sebi enakimi puhličarji in pravljičarji.


Edino ,kar ima prav, je da bo najvecji zmagovalec verjetno Kitajska, Ameriki pa je tudi v interesu, ker je Rusija sele zacela dobro jebati ježa in se tolk glupi, da bodo vztrajali dokler jim ne odpade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

TezkoDihanje ::

tikitoki je izjavil:

Haha, se Finska bo v NATO. Kak dosezek:). ROLF.

Tocno to, kar naj bi rusi zeleli prepreciti, se bo zgodilo.

In ne, ukrajinci ne bodo pozabili te invazije. Rusi so poskrbeli, da bo ukrajina izven njihove interesne sfere se zelo dolgo.

TezkoDihanje je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Res verjames v bedarije, ki jih siris?


Poldi živi leta 1870 med sebi enakimi puhličarji in pravljičarji.


Edino ,kar ima prav, je da bo najvecji zmagovalec verjetno Kitajska, Ameriki pa je tudi v interesu, ker je Rusija sele zacela dobro jebati ježa in se tolk glupi, da bodo vztrajali dokler jim ne odpade.


A kaj spremljate, kaj se dogaja na Kitajskem. Miljoni in miljoni ljudi zaprtih v stanovanja in tako v nedogled (ne moreš tega počet pri Omikronu, če si racionalen). Kitajska ima čisto druge probleme. Oh in še kako jih tepejo visoke cene energentov. Tisto od Rusije je pljunek v morje.

Sicer pa, Američani rapidno dobivajo kapacitete, da v enem dnevu pobijejo vso kitajsko mornarico (ki itak nikamor ne more, kot pa da pluje bolj kot ne zraven Kitajske).



Ena raketa na ladjo dovolj. Ima občutno težjo bojno glavo, kot pa ukrajinski Neptuni.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

ZDA tko ne bo napadla Kitajske in obratno, ker sledi jederska vojna. Tak, da je to cisto nepomembno. BTW. Kitajska bo vojasko v nekaj desetletjih dohitela ZDA (taksne so projekcije in neko slo tech bullshitiranje).

Ja, Kitajska z tezko roko zatira pandemijo, medtem, k nasi bebcki jokajo, k morajo "nagobcnike" nost. Pa k se od njih kaj pricakuje za skupno dobrobit. Kaj ces, cloveska neumnost nima meja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

TezkoDihanje ::

tikitoki je izjavil:

ZDA tko ne bo napadla Kitajske in obratno, ker sledi jederska vojna. Tak, da je to cisto nepomembno. BTW. Kitajska bo vojasko v nekaj desetletjih dohitela ZDA (taksne so projekcije in neko slo tech bullshitiranje)..


Dohitela s čim? Kaj pa izkušnje? Saj nimajo popolnoma nikakršnih izkušenj iz modernega bojevanja.
Kitajci nimajo fakine veze, kako vojna laufa (kar poglej tole v Ukrajini, kako so Rusi komplet nepovezani). Sploh je pa problem Kitajcev v tem, da so težki indiviudalisti (kje so recimo v ekipnih športih - nič od nič 8-O), kar je sploh problem, ko se gremo organizacijo vojske od najmanjše enote navzgor.

Pac-Man ::

Pac-Man je izjavil:

Tragikomedija v treh delih.

Fotru ne potegne, da zaradi ruskih vojakov žaluje precej ukrajinskih družin. Homo Sovjeticus.

1)

https://twitter.com/christogrozev/statu...

The father of one of the young conscripts who went missing on the Moskva missile cruiser lashes out at the Russian military who are even refusing to tell him what happened to his son.



2)

https://twitter.com/KursedYvan/status/1...

Same dude.
He was fully invested into the misinformation campaign, and supporting this genocide.
The death of his son changed nothing.



3)

https://twitter.com/christogrozev/statu...

Remember the father of the "missing at sea" soldier? He got this response from RU's military prosecution, claiming his son simply failed to report for duty without notice after "extraordinary circumstances brought the demise" of the ship "not involved in the special military op"



Prolog)

https://twitter.com/konchunas/status/15...

You missed the part where he posted something along the lines "Ukraine as a state shouldn't exist"



tudi to, danes

https://twitter.com/christogrozev/statu...
As I said...



in to, 18.apr

https://twitter.com/christogrozev/statu...
Anti-war activists and generally smart, empathetic Russians aren't going to change the calculus for Putin. They are a known quantity and a guaranteed minority. To change the calculus, you need pro-war Russians to feel the cost and start demanding the impossible - a cost-free war
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

l0g1t3ch ::

Russia - 3462, of which: destroyed: 1898, damaged: 65, abandoned: 264, captured: 1236

Tanks (624, of which destroyed: 331, damaged: 19, abandoned: 47, captured: 227)


Lepo, zares lepo :)

tikitoki ::

TezkoDihanje je izjavil:

tikitoki je izjavil:

ZDA tko ne bo napadla Kitajske in obratno, ker sledi jederska vojna. Tak, da je to cisto nepomembno. BTW. Kitajska bo vojasko v nekaj desetletjih dohitela ZDA (taksne so projekcije in neko slo tech bullshitiranje)..


Dohitela s čim? Kaj pa izkušnje? Saj nimajo popolnoma nikakršnih izkušenj iz modernega bojevanja.
Kitajci nimajo fakine veze, kako vojna laufa (kar poglej tole v Ukrajini, kako so Rusi komplet nepovezani). Sploh je pa problem Kitajcev v tem, da so težki indiviudalisti (kje so recimo v ekipnih športih - nič od nič 8-O), kar je sploh problem, ko se gremo organizacijo vojske od najmanjše enote navzgor.


Mogoce jih bo res nazaj drzala rigidna hierarhija.

Pac-Man ::

Profesor strateških študij

https://twitter.com/PhillipsPOBrien/sta...

Other than protecting Kharkiv and threatening Russian supplies heading into the Donbas, the really important thing about the Battle of Kharkiv is what it shows about Ukrainian military behaviour in comparison to what the Battle of the Donbas shows about the the Russian military.

What has Ukraine done around Kharkiv in the last few days. It seems to have set itself a clear objective (push the Russians away from the city to protect it and give options for future operations). What did they do? They identified a weak part of the Russian lines (who were focussing on the Donbas). The collected appropriate forces for the operation. They waited til they were ready, and they methodically took all the right towns to achieve their objective.

In 4 days they achieved their goal, with the Russians seemingly surprised and unable to react at all.

Then the Battle of the Donbas. Everything about it is reeks of a lack of professionalism and failure. The Russians basically telegraph the operation to the Ukrainians (you know we are coming). They then rush forces seemingly helter skelter into the theatre. Many were exhausted from Kyiv, others had no idea what they were doing. Their supply lines were good exposed to attack.

When they attacked it was before they were ready, they had not nearly enough force. Instead they seemed to drip feed forces into action as they arrived. They have taken hardly any territory; have suffered huge losses and have now not moved for almost a week. Their logistics are still patchy, their soldiers are showing great hesitation, and their attacks seem uncoordinated. Next they are about to throw exhausted troops from Mariupol to attack from the south.

One side is professional, sets itself important and achievable goals and concentrates the needed force to achieve them. The other is bombastic, unprofessional, attacks when not ready and wastes its own forces.
When you look at it from this perspective, it’s not hard to tell how the war has developed to this time.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

nirburu ::

A vi resno mislite, da ukrajinsko vojsko taktično in strateško ne vodijo USA?
IMO ima ukrajinski štab trenutno vrjetno boljše real-time podatke iz terena kot marsikatera druga razvita nevojskujoča se država.
ZDA jih zalagajo z vso intelligence, vrjetno predlagajo tarče, taktike, manevre itd.

Comandante ::

nirburu je izjavil:

A vi resno mislite, da ukrajinsko vojsko taktično in strateško ne vodijo USA?
IMO ima ukrajinski štab trenutno vrjetno boljše real-time podatke iz terena kot marsikatera druga razvita nevojskujoča se država.
ZDA jih zalagajo z vso intelligence, vrjetno predlagajo tarče, taktike, manevre itd.

Seveda vojno vodijo ameriski generali, saj se pa vidi po nacinu boja. Prav tako imajo vse informacije na pladju, saj so vohunska letala ves cas v zraku. Ko v Rusiji vzleti letalo, to vsi isti trenutek vedo.

Zato pa bodo Rusi popusili, ker se bojujejo proti izredno motiviranemu, od Zahoda usposobljenemu in oborozenemu sovrazniku, z izkusenimi strategi. Ni scenarija, po katerem bodo Rusi karkoli dosegli. Cudilo me bo, ce ne bodo ob Krim.

Motion ::

Zalagajo jih z podatki in hardwerem in jim svetujejo kdaj se bo je pojavila kaka high value tarča vendar dvomim da jim vodio operativo. Za ukraince se ta vojna ni zgodila čez noč in najbolje sami poznajo svoje sposobnosti.
So jih pa v vseh teh letih uposobili bolje kot marsikatero natovo vojsko. Pač ob pravi motivaciji se hitro učiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

nirburu ::

Ulične boje najbrž res vodijo sami ukrajinci. Vse kar je širše od četrti mesta, pa so vrjetno ameriški strategi vmes.
In ja, američani vrjetno vedo kdaj je ruski pilot zjutraj vstal in kdaj se vkrcal v letalo. Kaj šele, da ne bi znali, kaj leti po zraku.
Pomojem imajo vse najnovejše sisteme trenutno aktivne in fokusirane na ukrajini/rusiji.
Ni pogoja, da UKR generalštab ne ve kaj se premika proti njim.

Pac-Man ::

nirburu je izjavil:

A vi resno mislite, da ukrajinsko vojsko taktično in strateško ne vodijo USA?

Kot rečeno, 100% imajo obveščevalne podatke iz ZDA, na terenu pa IMO furajo sami.
Se pa lepo vidi koliko so na sodobnem bojišču vredne informacije in česa je zmožna groba sila.
Zraven pa Rusijo zelo verjetno kneecapa še veliki strateg VVP.
Zelenskemu je recimo jasno, da nima pojma o vojskovanju in jih pusti, da počnejo svoje.


Kdor še ni pogledal naj si vzame 13 minut za tale intervju z bodočim svetovalcem predsednika iz l. 2019.
Mrtvo hladno razloži kako stvari stojijo.

Predicted Russian - Ukrainian war in 2019 - Alexey Arestovich


Oleksiy Arestovych @ Wikipedia
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

korenje3 ::

pro-naziji so čist okupiral tole temo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

IL_DIAVOLO ::

nirburu je izjavil:

A vi resno mislite, da ukrajinsko vojsko taktično in strateško ne vodijo USA?
IMO ima ukrajinski štab trenutno vrjetno boljše real-time podatke iz terena kot marsikatera druga razvita nevojskujoča se država.
ZDA jih zalagajo z vso intelligence, vrjetno predlagajo tarče, taktike, manevre itd.


Investicija v trojanskega konja se pac izplaca.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

D3m ::

TezkoDihanje je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Male nepomembne akcije, bolj kot ne za potrebe morale.

"Harkov, drugo največje ukrajinsko mesto z 1.5M prebivalcev, izven dosega havbic in topov - mala nepomembna akcija" - Poldi, maj 2022

Niso ravno včeraj rekli, da protiofenzive ne bo vsaj do poletja?

zlagal so se, fak 8-O

https://twitter.com/CanadianUkrain1/sta...
#ZSU has begun a major counteroffensive in #Izyum and #Kharkiv area.


A bo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

dronyx ::

Poldi112 je izjavil:

Niso ravno včeraj rekli, da protiofenzive ne bo vsaj do poletja?

Tako nekako kot so rusi trdili, da nikakor ne nameravajo izvesti invazijo na Ukrajino in da vojsko ob meji zbirajo zaradi vojaških vaj.

D3m ::

Lažejo levo in desno oboji. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

l0g1t3ch je izjavil:

D3m je izjavil:

Logitech....

I am convinced the Admiral Makarov footage was created in Arma 3. I did this in about 10 minutes in the editor.

With a bit more time and video editing, it should be possible to make a video identical to the one being shared.

https://t.co/ULgXGiOPDl https://t.co/DAVGSIOMAP

Zanimiva debata. ;)


Tako kot je Moskva pod lastno močjo priplula v Sevastopol?

Sam vprašam :)


Samo povem glede linka. :)

Čakamo na druge vire.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Comandante ::

Čakamo na druge vire.

Ce je gorela in se ni potopila, kakor trdijo, potem bomo v kratkem videli kaksne slike. Ce ne prej, ko jo privlecejo do Sevastopola. Zadeli naj bi jo cca 140-150NM zahodno Sevastopola, to je najbrz en dan plovbe/vleke stran.

Ce se je pridruzila Moskvi, pa bo lazje zanikati, da je bila zadeta :D

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

LightBit ::

D3m je izjavil:

Še zmeraj se čaka.

https://twitter.com/CovertShores/status...

Med komentarji so nekaj našli: https://apps.sentinel-hub.com/eo-browse...

D3m ::

ROSTA - ON APRIL 9, 2022. UK PM BORIS JOHNSON FORBADE UKRAINIAN PRESIDENT ZELENSKY, TO SING A PEACE AGREEMENT WITH RUSSIA.
|HP EliteBook|R5 6650U|

yansek ::

Pac-Man je izjavil:




Kdor še ni pogledal naj si vzame 13 minut za tale intervju z bodočim svetovalcem predsednika iz l. 2019.
Mrtvo hladno razloži kako stvari stojijo.

Predicted Russian - Ukrainian war in 2019 - Alexey Arestovich


Oleksiy Arestovych @ Wikipedia

LightBit ::

D3m je izjavil:

ROSTA - ON APRIL 9, 2022. UK PM BORIS JOHNSON FORBADE UKRAINIAN PRESIDENT ZELENSKY, TO SING A PEACE AGREEMENT WITH RUSSIA.

Ali mu je grozil z jedrskimi, če podpiše? :|
««
30 / 114
»»