» »

Izogibanje vsega, kar je iz Rusije

Izogibanje vsega, kar je iz Rusije

Temo vidijo: vsi
««
5 / 114
»»

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Saj so napad na Irak prikazovali tudi po naših medijih praktično kot humanitarno operacijo rešitve pred WMD huseina ki so nam gap otem pokazali... aja ne ups, ŠE VEDNO GA IŠČEJO!

Ne moreš neke agresije opravičevati z neko drugo agresijo. Napad na Irak je bil fabriciran in v to sem tudi jaz prepričan. Ampak to ne opravičuje ruske invazije na Ukrajino ali jo po tvoje?

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Saj so napad na Irak prikazovali tudi po naših medijih praktično kot humanitarno operacijo rešitve pred WMD huseina ki so nam gap otem pokazali... aja ne ups, ŠE VEDNO GA IŠČEJO!

Ne moreš neke agresije opravičevati z neko drugo agresijo. Napad na Irak je bil fabriciran in v to sem tudi jaz prepričan. Ampak to ne opravičuje ruske invazije na Ukrajino ali jo po tvoje?


Seveda jo ne... ampak ne moreš pa nekomu dat sankcije in za to navijat, nekomu drugemu pa ne in ti je to ok! In zdaj bi bilo na državljanih EUja da zahtevamo enake sankcije kot za Rusijo tudi za USA, ker če smo že načelni kot praviš da bi morali bit (in jaz se s tem strinjam) dajmo potem enake sankcije uvalimo USA ki so enako za brezveze oz. še huje s ponarejenimi informacijami napadle Irak... za razliko od Iraka so Ukrajinci dejansko drkali Donjeck in Lugansk regije... Husein pa WMD nikamor ni metal niti jih nikdar ni imel.

Ti ne razumeš da se jaz z vsem strinjam z onimi ki so proti Putinu, razen z eno stvarjo, s sankcijami, oziroma PRIČAKUJEM da so sankcije ekvavilentne ko je USA napadla suvereno državo... to je vse, jaz sem samo proti dvoličnosti EUja, ti pa kot kaže ne...

Ta dvoličnost mi govori da smo pudlji USA ne pa samostojni in tu je srž težave EUja. Še huje je pa to, da nas nihče ni nič vprašal =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

voss_ ::

dronyx je izjavil:


Ne moreš neke agresije opravičevati z neko drugo agresijo. Napad na Irak je bil fabriciran in v to sem tudi jaz prepričan. Ampak to ne opravičuje ruske invazije na Ukrajino ali jo po tvoje?


Ne moreš pričakovati da vas jemlje kdo resno ko ste v 11ih dneh postali generali in nam dvigujete cene bencina in kruha, za Palestino se pa še parim grenivkam niste hoteli odpovedati.

Phantomeye ::

Meni je pa zanimiv trend, da so antivaxerji tu gor večinoma tudi pro-putin.


Meni osebno je razumljivo, da se bojkotira ruske stvari. Samo škoda ker znamo ljudje stopit skupaj samo v situacijah, ko se nekaj dogaja na našem dvorišču. Vse kar je izven tega, nas boli k. Vse, kar ni evropsko je neciviliziran migrant, ki prihaja, da nas uniči, kar je pa evropsko so pa begunci in ljudje - kot mi, in rabijo našo pomoč.

Tisti na vrhu, ki delajo odločitve, ne vidijo razlike med enimi in drugimi. Jim je pa v interesu prepričat ljudi, da je razlika.

Mr.B ::

Phantomeye je izjavil:

Meni je pa zanimiv trend, da so antivaxerji tu gor večinoma tudi pro-putin.


Meni osebno je razumljivo, da se bojkotira ruske stvari. Samo škoda ker znamo ljudje stopit skupaj samo v situacijah, ko se nekaj dogaja na našem dvorišču. Vse kar je izven tega, nas boli k. Vse, kar ni evropsko je neciviliziran migrant, ki prihaja, da nas uniči, kar je pa evropsko so pa begunci in ljudje - kot mi, in rabijo našo pomoč.

Tisti na vrhu, ki delajo odločitve, ne vidijo razlike med enimi in drugimi. Jim je pa v interesu prepričat ljudi, da je razlika.

Kar pripoveduj si to. Zagotovo nerazviti, zavedeni itd...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gozdar1 ::

voss_ je izjavil:

dronyx je izjavil:


Ne moreš neke agresije opravičevati z neko drugo agresijo. Napad na Irak je bil fabriciran in v to sem tudi jaz prepričan. Ampak to ne opravičuje ruske invazije na Ukrajino ali jo po tvoje?


Ne moreš pričakovati da vas jemlje kdo resno ko ste v 11ih dneh postali generali in nam dvigujete cene bencina in kruha, za Palestino se pa še parim grenivkam niste hoteli odpovedati.


Kot putin fan bi moral biti nad višjimi cenami navdušen.

Avenger ::

Ja, bojkotirali bi radi vse živo. A ni lepo biti na strani vlade, ki je na strani EU, ki je na strani NATO, ki je po defaultu proti Rusiji??

Zdaj ne samo, da so protesti dovoljeni, ogranizira jih predsednik vlade. S tem, da mi sploh ni jasna mehanika tovrstnega protestiranja. Kot bi protestiral proti poplavam ali pa plesal za dež.

Zdaj tudi naenkrat ni težav z nastanitvijo, Slovenija lahko sprejme (in poskrbi za) 200.000 prišlekov. A kdo pozna dnevni Anite Ogulin? Projekt botrstvo? Iskrica v žalostnih očeh? Naši otroci morajo sami shendlati probleme, najdejo se sočutni posamezniki, ki zbirajo cente in evre in po par kil moke in nosijo naokoli, če je pa vojna par 2000km daleč, pa država široko odpre roke in denarnico.

Ja, kar bojkotirajte ruske izdelke, v bistvi vprašajte Janšo, kaj vam je storiti.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

voss_ ::

Avenger je izjavil:


Ja, kar bojkotirajte ruske izdelke, v bistvi vprašajte Janšo, kaj vam je storiti.


Ne pozabite tudi facebook profil obarvati v barve Ukrajine. To se premalo opozarja.

endelin ::

Jaz si bom avto prebarval v ukrajinsko zastavo, stremetski. In poročil kako ukrajinko ce bo kera za.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Mr.B ::

gozdar1 je izjavil:

voss_ je izjavil:

dronyx je izjavil:


Ne moreš neke agresije opravičevati z neko drugo agresijo. Napad na Irak je bil fabriciran in v to sem tudi jaz prepričan. Ampak to ne opravičuje ruske invazije na Ukrajino ali jo po tvoje?


Ne moreš pričakovati da vas jemlje kdo resno ko ste v 11ih dneh postali generali in nam dvigujete cene bencina in kruha, za Palestino se pa še parim grenivkam niste hoteli odpovedati.


Kot putin fan bi moral biti nad višjimi cenami navdušen.

Uaua, kašen dober argument, si se cepil proti ali za.
Še virov, iz katerih črpaš blodnje nisi sposoben citirat, da bi te lahko resno jemali, kaj še le alternativne vire ali pa tiste da vemo kaj piš druga stran.
Kaj misliš da si kaj bolj resen, s takimi blak argumenti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mike_Rotch ::

Saj so napad na Irak prikazovali tudi po naših medijih praktično kot humanitarno operacijo rešitve pred WMD huseina ki so nam gap otem pokazali... aja ne ups, ŠE VEDNO GA IŠČEJO!


Bullshit.

https://www.sta.si/720597/zda-uresnicil...

https://www.dnevnik.si/170676

https://www.mladina.si/96383/umazana-ag...

https://www.dnevnik.si/1042581586

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Saj so napad na Irak prikazovali tudi po naših medijih praktično kot humanitarno operacijo rešitve pred WMD huseina ki so nam gap otem pokazali... aja ne ups, ŠE VEDNO GA IŠČEJO!


Bullshit.

https://www.sta.si/720597/zda-uresnicil...

https://www.dnevnik.si/170676

https://www.mladina.si/96383/umazana-ag...

https://www.dnevnik.si/1042581586



Kje pa so enake sankcije kot Rusiji?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Husein pa WMD nikamor ni metal niti jih nikdar ni imel.

Če se ne motim se je spravljal nad Kurde s kemičnim orožjem, tako da husein čisto gladek ni bil. Poleg tega sem tudi prepričan, da med invazijo na Irak niso tako brutalno napadali civilistov kot to počne ruska vojska (res je, da je vojskovanje v Iraku bilo nekoliko drugačno kot v Ukrajini). Ampak kakorkoli, napad na Irak je preteklost, napad na Ukrajino pa se odvija sedaj in narediti je potrebno vse, da se ta norost ustavi. Finančna atomska bomba je bila za diktatorja očitno velik šok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Phantomeye ::

Mr.B je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Meni je pa zanimiv trend, da so antivaxerji tu gor večinoma tudi pro-putin.


Meni osebno je razumljivo, da se bojkotira ruske stvari. Samo škoda ker znamo ljudje stopit skupaj samo v situacijah, ko se nekaj dogaja na našem dvorišču. Vse kar je izven tega, nas boli k. Vse, kar ni evropsko je neciviliziran migrant, ki prihaja, da nas uniči, kar je pa evropsko so pa begunci in ljudje - kot mi, in rabijo našo pomoč.

Tisti na vrhu, ki delajo odločitve, ne vidijo razlike med enimi in drugimi. Jim je pa v interesu prepričat ljudi, da je razlika.

Kar pripoveduj si to. Zagotovo nerazviti, zavedeni itd...


Ne razumem? Človek je človek, ki je prebegnil iz države, ki jo neka večja sila bombardira. Pa ni važno ali je to rusija ali amerika ali bilokdo. Trenutno potekajo številne donacijske akcije za pomoč ukrajincem. Ko je sem prihajal folk iz Sirije in afganistana leta 2015, smo pa postavljali bodeče ograje in po forumih na široko govorili o tem, naj grejo od kamor so prišli, pa jim gledali pod prste - in boh nedaj, da je imel kdo v roki smartphone. Češ ta ziher ni pravi begunc, če ima pametni telefon. Ali pa cele drame, ko je nekdo objavil, da dobivajo za obrok argeta pašteto namesto nekaj nekvalitetnega.

Leta 2015/16 sem bi v enem izmed teh centrov, in z izjemo prostovoljcev, se je z njimi delalo kot da so živina. Iz ograde v ogrado. Bizarno.

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Meni je pa zanimiv trend, da so antivaxerji tu gor večinoma tudi pro-putin.


Meni osebno je razumljivo, da se bojkotira ruske stvari. Samo škoda ker znamo ljudje stopit skupaj samo v situacijah, ko se nekaj dogaja na našem dvorišču. Vse kar je izven tega, nas boli k. Vse, kar ni evropsko je neciviliziran migrant, ki prihaja, da nas uniči, kar je pa evropsko so pa begunci in ljudje - kot mi, in rabijo našo pomoč.

Tisti na vrhu, ki delajo odločitve, ne vidijo razlike med enimi in drugimi. Jim je pa v interesu prepričat ljudi, da je razlika.

Kar pripoveduj si to. Zagotovo nerazviti, zavedeni itd...


Ne razumem? Človek je človek, ki je prebegnil iz države, ki jo neka večja sila bombardira. Pa ni važno ali je to rusija ali amerika ali bilokdo. Trenutno potekajo številne donacijske akcije za pomoč ukrajincem. Ko je sem prihajal folk iz Sirije in afganistana leta 2015, smo pa postavljali bodeče ograje in po forumih na široko govorili o tem, naj grejo od kamor so prišli, pa jim gledali pod prste - in boh nedaj, da je imel kdo v roki smartphone. Češ ta ziher ni pravi begunc, če ima pametni telefon. Ali pa cele drame, ko je nekdo objavil, da dobivajo za obrok argeta pašteto namesto nekaj nekvalitetnega.

Leta 2015/16 sem bi v enem izmed teh centrov, in z izjemo prostovoljcev, se je z njimi delalo kot da so živina. Iz ograde v ogrado. Bizarno.



Pa saj je enako s sankcijami... ko so Američani naopadali Irak nismo nikogar v USA izklopli s SWIFTa nismo prepovedli Mekičov itd... niso naše firme šle ven iz USA, zdaj ko pa Rusi delajo enako pa smo dvolični... oboje je enako!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gozdar1 ::

Mr.B je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

voss_ je izjavil:

dronyx je izjavil:


Ne moreš neke agresije opravičevati z neko drugo agresijo. Napad na Irak je bil fabriciran in v to sem tudi jaz prepričan. Ampak to ne opravičuje ruske invazije na Ukrajino ali jo po tvoje?


Ne moreš pričakovati da vas jemlje kdo resno ko ste v 11ih dneh postali generali in nam dvigujete cene bencina in kruha, za Palestino se pa še parim grenivkam niste hoteli odpovedati.


Kot putin fan bi moral biti nad višjimi cenami navdušen.

Uaua, kašen dober argument, si se cepil proti ali za.
Še virov, iz katerih črpaš blodnje nisi sposoben citirat, da bi te lahko resno jemali, kaj še le alternativne vire ali pa tiste da vemo kaj piš druga stran.
Kaj misliš da si kaj bolj resen, s takimi blak argumenti.


Za razliko od tvojih virov, ki so trdili, da so v ukrajini rakete samo pet minut od moskve. Na dokaze še čakamo.

Mike_Rotch ::

Pa saj je enako s sankcijami... ko so Američani naopadali Irak nismo nikogar v USA izklopli s SWIFTa nismo prepovedli Mekičov itd... niso naše firme šle ven iz USA, zdaj ko pa Rusi delajo enako pa smo dvolični... oboje je enako!


Ne, ni enako. Daleč od tega.

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Pa saj je enako s sankcijami... ko so Američani naopadali Irak nismo nikogar v USA izklopli s SWIFTa nismo prepovedli Mekičov itd... niso naše firme šle ven iz USA, zdaj ko pa Rusi delajo enako pa smo dvolični... oboje je enako!


Ne, ni enako. Daleč od tega.



Seveda je

Oboji so kršili zemeljsko celovitost države... jo ne? Oboji so napadli državo pod pretvezo lažnih informacij ali pa delno lažnih v primeru Rusije... Oboji so ubijali in ubijajo civilno prebivalstvo... to da je bil Husein diktator Zelenski pa zadet komik ki je podkupljen pa res nima veze.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Husein pa WMD nikamor ni metal niti jih nikdar ni imel.

Če se ne motim se je spravljal nad Kurde s kemičnim orožjem, tako da husein čisto gladek ni bil. Poleg tega sem tudi prepričan, da med invazijo na Irak niso tako brutalno napadali civilistov kot to počne ruska vojska (res je, da je vojskovanje v Iraku bilo nekoliko drugačno kot v Ukrajini). Ampak kakorkoli, napad na Irak je preteklost, napad na Ukrajino pa se odvija sedaj in narediti je potrebno vse, da se ta norost ustavi. Finančna atomska bomba je bila za diktatorja očitno velik šok.


alleged Turkish forces vehemently use prohibited chemical weapons against fighters of Kurdistan Workers Party (PKK) in Northern Iraq

Turkey is alleged to have used chemical weapons "on at least 300 occasions" (including) in its repeated attacks on Kurdish rebels who

While no proof yet exists that Turkey is making use of any specific chemical weapon, the effects of its offensive weapons correspond to those of mustard gas (IARC-Volume 9, Supplement 7

gozdar1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

voss_ je izjavil:

dronyx je izjavil:


Ne moreš neke agresije opravičevati z neko drugo agresijo. Napad na Irak je bil fabriciran in v to sem tudi jaz prepričan. Ampak to ne opravičuje ruske invazije na Ukrajino ali jo po tvoje?


Ne moreš pričakovati da vas jemlje kdo resno ko ste v 11ih dneh postali generali in nam dvigujete cene bencina in kruha, za Palestino se pa še parim grenivkam niste hoteli odpovedati.


Kot putin fan bi moral biti nad višjimi cenami navdušen.

Uaua, kašen dober argument, si se cepil proti ali za.
Še virov, iz katerih črpaš blodnje nisi sposoben citirat, da bi te lahko resno jemali, kaj še le alternativne vire ali pa tiste da vemo kaj piš druga stran.
Kaj misliš da si kaj bolj resen, s takimi blak argumenti.


Za razliko od tvojih virov, ki so trdili, da so v ukrajini rakete samo pet minut od moskve. Na dokaze še čakamo.


Če je malo rjavo, raje vzemi skret papir, kot pa odgovarjati z drekom in se delati budalo. Ker imamo prav dobro sliko, do kje si sposoben bralnega razumevanja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Mike_Rotch ::

Oboji so kršili zemeljsko celovitost države... jo ne? Oboji so napadli državo pod pretvezo lažnih informacij ali pa delno lažnih v primeru Rusije... Oboji so ubijali in ubijajo civilno prebivalstvo... to da je bil Husein diktator Zelenski pa zadet komik ki je podkupljen pa res nima veze.


Ne bluzi. Na voljo je dovolj materiala, predlagam, da začneš brati in se najprej podučiš o situaciji preden pišeš take bedarije.

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

Njihovi oligarhi se nad zahodnim načinom življenja ne pritožujejo kaj dosti. To kar imamo seveda ni idealno, je pa mnogo, mnogo bolje kot Rusija in ostale diktature, kjer nimaš niti svobode govora. To je za nas danes samoumevno kot WC školjka, pa dejansko ni.

idealno ali neidealno, lahko se prerekamo kjer bi raje živeli in kam večinoma migrirajo ljudje željni boljšega življenja...

vendar pa zapomnite si za vse večne čase: ko se gre za interese velesil (zdaj imamo že praktično 3), ne obstaja več nobena konvencija, nobeno mednarodno pravo, nobene človekove pravice, nobenih sodišč, nobene ustave, nič! samo milost in nemilost tega agresorja.

NATO ne bo začel 3. svetovne vojne zaradi ukrajine. morda bi jo začel zaradi nemčije ali anglije, ukrajino pa bo samo od daleč opazoval...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kgtjera ::

voss_ je izjavil:

dronyx je izjavil:


Ne moreš neke agresije opravičevati z neko drugo agresijo. Napad na Irak je bil fabriciran in v to sem tudi jaz prepričan. Ampak to ne opravičuje ruske invazije na Ukrajino ali jo po tvoje?


Ne moreš pričakovati da vas jemlje kdo resno ko ste v 11ih dneh postali generali in nam dvigujete cene bencina in kruha, za Palestino se pa še parim grenivkam niste hoteli odpovedati.


To! Se strinjam. Dejmo na referendum - 8. marec kje si?

kgtjera ::

Phantomeye je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Meni je pa zanimiv trend, da so antivaxerji tu gor večinoma tudi pro-putin.


Meni osebno je razumljivo, da se bojkotira ruske stvari. Samo škoda ker znamo ljudje stopit skupaj samo v situacijah, ko se nekaj dogaja na našem dvorišču. Vse kar je izven tega, nas boli k. Vse, kar ni evropsko je neciviliziran migrant, ki prihaja, da nas uniči, kar je pa evropsko so pa begunci in ljudje - kot mi, in rabijo našo pomoč.

Tisti na vrhu, ki delajo odločitve, ne vidijo razlike med enimi in drugimi. Jim je pa v interesu prepričat ljudi, da je razlika.

Kar pripoveduj si to. Zagotovo nerazviti, zavedeni itd...


Ne razumem? Človek je človek, ki je prebegnil iz države, ki jo neka večja sila bombardira. Pa ni važno ali je to rusija ali amerika ali bilokdo. Trenutno potekajo številne donacijske akcije za pomoč ukrajincem. Ko je sem prihajal folk iz Sirije in afganistana leta 2015, smo pa postavljali bodeče ograje in po forumih na široko govorili o tem, naj grejo od kamor so prišli, pa jim gledali pod prste - in boh nedaj, da je imel kdo v roki smartphone. Češ ta ziher ni pravi begunc, če ima pametni telefon. Ali pa cele drame, ko je nekdo objavil, da dobivajo za obrok argeta pašteto namesto nekaj nekvalitetnega.

Leta 2015/16 sem bi v enem izmed teh centrov, in z izjemo prostovoljcev, se je z njimi delalo kot da so živina. Iz ograde v ogrado. Bizarno.


Na razliko med ekonomskmi migranti in begunci smo pozabili? Slednji se ustavijo v prvi, drugi ali tretji varni državi. Zanimivo dejstvo pa je tudi, da so bili med doktorji in jedrskimi fiziki iz Sirije pretežno moški, skoraj nič žensk; sedaj je obratno.

m0LN4r ::

Ja saj vecina ukraincev se tudi ne ustavi v Romuniji, Madzarski ali Poljski :P
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

dronyx ::

Why Russia is shrinking? Napad na sosednjo državo je bizaren način reševanja tega problema.

salesky ::

m0LN4r je izjavil:

Ja saj vecina ukraincev se tudi ne ustavi v Romuniji, Madzarski ali Poljski :P


Kam pa gre večina?

Avenger ::

Fantje, mislim da pri mednarodni politiki nimamo dobrih možnosti ocenit situacije in potegnit zaključek kdo ima prav in kdo ne. Prepleta se ogromno interesov, zadaj so v glavnem finance. Naj mi nekdo pove, kako lahko nekemu viru zaupaš??

Recimo Janez udari Franceta. Nekdo sporoči novico, da je Janez Francetu razbil glavo. Sledi popravek, da mu je le zlomil nos.

Potem nekdo lansira informacijo, da sta se stepla, ker je France nadlegoval Janezovo Micko.

Potem nekdo lansira informacijo, da je Micka pustila Janeza in se je lupčkala s Francetom, Janez je bil ljubosumen in je napadel oba, Micko in Franceta.

Vse to se dogaja na drugem koncu sveta, informacije pa prihajajo od ljudi, ki nikoli niti niso bili tam.

Kako za vraga boš videl popolnoma celo sliko? In to nepristransko? Jaz na vsak način nisem na nobeni strani, ker ne vidim možnosti, kako si ustvarit neko predstavo o tem kaj za vraga se dogaja... vidim pa to, kar se dogaja na domačem dvorišču. Cene energentov v nebo, inflacijo imamo, zadolženi smo. Hojs pa zagotavlja 200.000 nastanitev beguncev. Kaj me briga zakaj je Putin tam in kaj počne, enako kot me ne briga kaj je počela Amerika v Iraku in Siriji. Če bo pa nekdo hotel, da prispevam denar za misijo, da bo nekdo nekam šel z orožjem - potem pa je moja stvar - in bi verjetno rekel ne, ne dam nič. Mene še noben ni vprašal, če se strinjam, da se Rusiji uvede sankcije... in če se ne motim, je to udejstvovanje v vojni, mi dejansko smo na nasprotnem bregu od Rusije. Pa nas, ljudi, ni nihče nič vprašal. Enako kot Putin ni vprašal Rusov, ali bi šli v Ukrajino. In Rusi zagotovo že čutijo negativne posledice sankcij proti njim, medijska gonja jim je zelo zelo zbila priljubljenost... na podlagi česa??? Novic, ki jih je prevedel nek študent med štirimi stenami na drugem koncu sveta? Iz mejla, ki ga je poslal nek "korespondent"? Iz članka tujega medija? Kje je ta medij dobil osnovne informacije? Nihče ne ve, nikogar ne zanima, raziskovalno novinarstvo je mrtvo. Zdaj so samo še pretipkovalci besedil. Tu dobite informacije. Jaz raje gledam svoje dvorišče in pometam pred svojim pragom.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

salesky ::

Avenger je izjavil:

Kaj me briga zakaj je Putin tam in kaj počne, enako kot me ne briga kaj je počela Amerika v Iraku in Siriji.


To pove veliko o tebi.

Mike_Rotch ::

Prepleta se ogromno interesov, zadaj so v glavnem finance.


Zakaj tako misliš? Katere finance točno? Putino več kot očitno dol visi za finance, saj je bilo jasno, da bo vojna zanj izjemno draga. Verjetno ni pričakoval tako hudega udarca, ampak res ne vem v kakšnem scenariju bi bile zadaj finance.

Vse to se dogaja na drugem koncu sveta, informacije pa prihajajo od ljudi, ki nikoli niti niso bili tam.

Kako za vraga boš videl popolnoma celo sliko? In to nepristransko?


Sori, ampak to je bullshit. Ne rečem, da je možno videti 100% celo sliko, trditi, da ni možno dobiti dovolj dobrega vpogleda v realno stanje je pa neumnost.

Imaš posnetke in live streame ukrajincev. Imaš možnost govoriti z ljudmi od gor (jaz imam sodelavce iz Rusije in nekaj sosednjih držav, vsak dan smo v kontaktu).

Vemo, da je Putin napadel suvereno državo in si jo želi prilastiti oz. podrediti. Mislim, da je vsakemu normalnemu človeku to dovolj, da si ustvari mnenje.

dexterboy ::

Mato989 je izjavil:

Še vedno smrdi po dvoličnosti Zahoda... kakšna svoboda govora? A takšna kot pri Covidu? A takšna da cenzuriramo RT, sputnika? Da mi državljani ne bi prebirali obeh strani ampak samo enoznačno propagando Ukrajine? A takšna,l da zdaj lahko protestiramo proti Rusiji na cesti, ko pa smo proti Covidu pa PANDEMIJA, POLICIJA; VODNI TOPOVI PO EU? Jebeš tako demokracijo, upam da se zruši v svoji dekadentnosti. V DEMOKRATIČNI KANADI zamrznejo račune IBAN protestnikom, ampak to je ok, ti se zmrduješ nad ruskimi policisti ki gledajo telefone protestnikov =)
Klasična dvoličnost, smo prepovedali vse Kanadsko dokelr Trudojček ne odstopi kot Putko?
Se strinjam. Ampak kolikor vidim, je vse več folka prepričanega, da tukaj ni vse črno - belo in da vse skupaj smrdi do neba... Putin bi moral že prvi dan "full frontal", pol milijona vojakov v Ukrajino in bi vse bilo konec v manj kot tednu dni. Še prebivalci ne bi imeli čas spokati svoje stvari in postati begunci, prej bi se zgodil game over... Tako pa kokoška ponuja zatočišče DVESTO TISOČ beguncem... A JE VLADA FUKNJENA V GLAVO ?!?!?!

Bistvo je to, gre se za dvoličnost, če si proti enemu napadu moraš biti proti vsem, ampak če daš enemu ki napada sankcije, moraš dat podobne ali enake sankcije VSEM... Se pravi mi smo lahko po CNNu v EU brali in gledali kako se oni papak zdira da ima Husein WMD, ne smemo pa gledat Putina ki pravi da Ukrajinski nacisti koljejo Ruse v Donbasu... kje je razlika?
THIS !
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

Phantomeye je izjavil:

Meni je pa zanimiv trend, da so antivaxerji tu gor večinoma tudi pro-putin. Meni osebno je razumljivo, da se bojkotira ruske stvari. Samo škoda ker znamo ljudje stopit skupaj samo v situacijah, ko se nekaj dogaja na našem dvorišču. Vse kar je izven tega, nas boli k. Vse, kar ni evropsko je neciviliziran migrant, ki prihaja, da nas uniči, kar je pa evropsko so pa begunci in ljudje - kot mi, in rabijo našo pomoč. Tisti na vrhu, ki delajo odločitve, ne vidijo razlike med enimi in drugimi. Jim je pa v interesu prepričat ljudi, da je razlika.
No, evo, pa smo tam. Še enkrat, za publiko; anti-waxerji nismo nikoli bili PROTI cepljenju, smo pa ZELO PROTI temu, da ti v telo vbrizgavajo nepreverjene substance, lažejo iz dneva v dan, zapirajo občine, uničujejo mladost otrokom, silijo v maske tudi na odprtem med sprehodom v naravi... kaj je tukaj čudnega. ZA razliko od vas "cepcev" se znamo KRITIČNO VPRAŠATI po dogajanju, izvoru informacij, kredibilnosti oseb...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

voss_ ::

Phantomeye je izjavil:



Ne razumem? Človek je človek, ki je prebegnil iz države, ki jo neka večja sila bombardira. Pa ni važno ali je to rusija ali amerika ali bilokdo. Trenutno potekajo številne donacijske akcije za pomoč ukrajincem. Ko je sem prihajal folk iz Sirije in afganistana leta 2015, smo pa postavljali bodeče ograje in po forumih na široko govorili o tem, naj grejo od kamor so prišli, pa jim gledali pod prste - in boh nedaj, da je imel kdo v roki smartphone. Češ ta ziher ni pravi begunc, če ima pametni telefon. Ali pa cele drame, ko je nekdo objavil, da dobivajo za obrok argeta pašteto namesto nekaj nekvalitetnega.

Leta 2015/16 sem bi v enem izmed teh centrov, in z izjemo prostovoljcev, se je z njimi delalo kot da so živina. Iz ograde v ogrado. Bizarno.


Saj si sam povedal. Sirijaki begunci iz Afrike.

mr_chai ::

Vsi, ki mislite, da je Zelensky heroj, ste butci in bebci na kvadrat. Ta tip je ravno toliko kriv za nastanek te vojne, kot sam Putin. Ljudje ga poveličujejo, kot ne vem kakšnega heroja. Imel pa je šanso preprečiti to vojno 22. februarja, a se je raje odločil za vojno. Ampak sj neke modrosti ne moreš pričakovati od človeka, ki je po nesreči postal predsednik. Pogumen je, ampak kaj ti po pogumen tepec v časih, ko rabiš modrost...

FireSnake ::

jotunn2 je izjavil:

Pri prvi, bo Evropa najebala krepko bolj kot Rusijia, ki bo v momentu vse odvecne energente prodala drugim, mi bomo pa brez gretja in brez bencina, pa se brez elektrike. Tako da zares se nam bo tu smejala Rusija, ne pa da se bomo mi smejali njim. Nas bo smeh precej hitro minil


Lepo napisano.
Kitajci samo čakajo, da "popapcajo" višek, ki se bo sprostil.

Mi bomo pa dražje kupovali od usekov.

Vojna se bije v Ukrajini. Koljejo se Slovani. Za denarnico se bodo prijeli Slovani.
Profitirajo pa vsi ostali, samo Slovani ne.

Ampak, folk je preveč slep, da bi videl širšo sliko. Leta in leta se je pripravljal teren mi pa smo se slepili. Še več: kimali.

In ne se slepiti: ameri, tisti najbolj bogati, bodo iz tega odnesli največ. Delnic Gazproma se baje ne da več kupiti. Wall Street jih pa še vedno lahko kupuje.
Pa nafto so od Talibanov že v času vojne na črno kupovali. Zdaj pa sploh, ko je tam vse "uradno".

Mato989 je izjavil:


Pa saj je enako s sankcijami... ko so Američani naopadali Irak nismo nikogar v USA izklopli s SWIFTa nismo prepovedli Mekičov itd... niso naše firme šle ven iz USA, zdaj ko pa Rusi delajo enako pa smo dvolični... oboje je enako!


Samo ena razlika je: pol se je spremenil, propagandna mašinerija je pa ostala enaka. Saj imaš tudi tukaj uporabnike/slepce, ki RT privzeto jemljejo za "fake news". Pa ne glede na to, da je veliko stvari povsem objektivno napisanih.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

jotunn2 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Prav tako mi ni znano, da bi bilo nemogoče oz. prepovedano brati ruske medije.

Ce tebi ni znano se ne pomeni da tega ni ;)
https://eur-lex.europa.eu/legal-content...

Sicer precej smesno opravicilo omejevanja svobode govora ravno s pravico do svobode govora, ampak takle mamo:
Glede na resnost razmer in v odgovor na delovanje Rusije, ki povzroča destabilizacijo razmer v Ukrajini, je v skladu
s temeljnimi pravicami in svoboščinami, ki jih priznava Listina o temeljnih pravicah, zlasti s pravico svobode
izražanja in obveščanja, kakor je priznana v členu 11 Listine, potrebno uvesti dodatne omejevalne ukrepe, da se
takoj prekinejo dejavnosti televizijske radiodifuzije takih medijskih hiš v Uniji ali usmerjene zoper Unijo.


Operaterjem je prepovedano oddajanje ali omogočanje, spodbujanje ali drugačno prispevanje k oddajanju katere
koli vsebine s strani pravnih oseb, subjektov ali organov iz Priloge XV, vključno s prenosom ali distribucijo na kakršen
koli način, kot so prenos ali distribucija po kabelskih, satelitskih, IP-TV sistemih, ponudniki internetnih storitev,
internetnih platformah ali aplikacijah za izmenjavo videov, ne glede na to, ali so novi ali že prej nameščeni.

WizzardOfOZ ::

Mr.B je izjavil:

Colt1911 je izjavil:

Težave v paradižu. Ukraina napada NATO!
https://insajder.com/slovenija/zmeden-s...

Verjetno ve, da ko pade Mariupol, da je na vrsti Odesa, kar pomeni konec Ukrajine kot države z dostopom do morja….
Kriza za Ukrince je tudi, da se bo vsaj kot kaže na sveže pobeljeno območje od srede , za nekaj dni prikazalo sonce.


Jaz se bolj bojim, da če bo ukrajina tok v k***, da bodo šli razstrelit jedrske reaktorje, da bi se maščevali za nepomoč.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dronyx ::

@DexterBoy: Tebi in tebi podobnim. Kot kaže se svet zopet deli na skorumpirane komunistične diktature in zahodno demokracijo, ki ni idealna, vsekakor pa mnogo boljša od skorumpiranih komunističnih diktatur. Na srečo se je nam uspelo preseliti v drug tabor. NAJ TAKO TUDI OSTANE! Velja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

lynxslo5 ::

Ruske izdelke pri nas ne moreš bojkotirat, ker ne obstajajo. Nikoli še nisem zasledil kakšne robe na kateri bi pisalo "Made in Russia". To je do neke mere paradoksno, ker ruska delovna sila ni nič dražja od kitajske, pa v Rusiji vseeno nič ne proizvajajo, Kitajci pa proizvajajo vse živo.

Mike_Rotch ::

Putin bi moral že prvi dan "full frontal", pol milijona vojakov v Ukrajino in bi vse bilo konec v manj kot tednu dni. Še prebivalci ne bi imeli čas spokati svoje stvari in postati begunci, prej bi se zgodil game over...


Lepa kratka razlaga zakaj ni "poslati pol milijona vojakov" pije vodo na slo-techu, v realnosti ne:



Ce tebi ni znano se ne pomeni da tega ni ;)
https://eur-lex.europa.eu/legal-content...


Daj prosim povej kje tukaj piše, da sem trenutno v prekršku, ker imam odprt rt.com.

Nikoli še nisem zasledil kakšne robe na kateri bi pisalo "Made in Russia".


https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Brutalna zahodna propaganda je očitno uspela indoktrinirati celo nekatere ruse.

NuMaN ::

lynxslo5 je izjavil:

Ruske izdelke pri nas ne moreš bojkotirat, ker ne obstajajo. Nikoli še nisem zasledil kakšne robe na kateri bi pisalo "Made in Russia". To je do neke mere paradoksno, ker ruska delovna sila ni nič dražja od kitajske, pa v Rusiji vseeno nič ne proizvajajo, Kitajci pa proizvajajo vse živo.


Ležaji?

feryz ::

enemon je izjavil:

Fantje nič skrbet zaradi podražitev, bo JJ za vse vavčere priskrbel: za bencin, za ogrevanje, za Terme Počivalšek ... Dnarja ko slame, dajte še idej, kako porabit, ima se može se! Ne bonbončki, ampak bonboniera!!!
Kdor ne bo imel za dizel ali bencin, naj si kupi štromarja. Baje se potem skoraj zastonj voziš, rusi gor ali dol.

Jaz imam doma zajebano situacijo. Lani sem posadil ameriške borovnice, sibirske sorte. Zdaj čakam, kdo bo zmagal. Preden jih vržem ven. Bomo videli, ali bodo ameriške ali sibirske. Oboje ne.

D3m ::

lynxslo5 je izjavil:

Ruske izdelke pri nas ne moreš bojkotirat, ker ne obstajajo. Nikoli še nisem zasledil kakšne robe na kateri bi pisalo "Made in Russia". To je do neke mere paradoksno, ker ruska delovna sila ni nič dražja od kitajske, pa v Rusiji vseeno nič ne proizvajajo, Kitajci pa proizvajajo vse živo.


Božiček tudi ne pa še kar smrekco postavljaš in lažeš sebi in otrokom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

Zelenskemu je končno potegnilo, da so ga ZDA, EU in NATO nategnili.

Zdaj je samo vprašanje kaj bo Putin naredil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

Zavzel pol Ukrajine?
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

Naročil sem ruski čaj na Amazonu. A sem zdaj Rusofil?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

enemon ::

Invictus je izjavil:

Naročil sem ruski čaj na Amazonu. A sem zdaj Rusofil?


Ne, ker si naročil na Amazonu.

Phantomeye ::

kgtjera je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Meni je pa zanimiv trend, da so antivaxerji tu gor večinoma tudi pro-putin.


Meni osebno je razumljivo, da se bojkotira ruske stvari. Samo škoda ker znamo ljudje stopit skupaj samo v situacijah, ko se nekaj dogaja na našem dvorišču. Vse kar je izven tega, nas boli k. Vse, kar ni evropsko je neciviliziran migrant, ki prihaja, da nas uniči, kar je pa evropsko so pa begunci in ljudje - kot mi, in rabijo našo pomoč.

Tisti na vrhu, ki delajo odločitve, ne vidijo razlike med enimi in drugimi. Jim je pa v interesu prepričat ljudi, da je razlika.

Kar pripoveduj si to. Zagotovo nerazviti, zavedeni itd...


Ne razumem? Človek je človek, ki je prebegnil iz države, ki jo neka večja sila bombardira. Pa ni važno ali je to rusija ali amerika ali bilokdo. Trenutno potekajo številne donacijske akcije za pomoč ukrajincem. Ko je sem prihajal folk iz Sirije in afganistana leta 2015, smo pa postavljali bodeče ograje in po forumih na široko govorili o tem, naj grejo od kamor so prišli, pa jim gledali pod prste - in boh nedaj, da je imel kdo v roki smartphone. Češ ta ziher ni pravi begunc, če ima pametni telefon. Ali pa cele drame, ko je nekdo objavil, da dobivajo za obrok argeta pašteto namesto nekaj nekvalitetnega.

Leta 2015/16 sem bi v enem izmed teh centrov, in z izjemo prostovoljcev, se je z njimi delalo kot da so živina. Iz ograde v ogrado. Bizarno.


Na razliko med ekonomskmi migranti in begunci smo pozabili? Slednji se ustavijo v prvi, drugi ali tretji varni državi. Zanimivo dejstvo pa je tudi, da so bili med doktorji in jedrskimi fiziki iz Sirije pretežno moški, skoraj nič žensk; sedaj je obratno.



Če greš ti zdele delat v nemčijo si ekonomski migrant ... Če bežiš iz države zaradi vojne nisi ekonomski migrant. Niti, če ta pobeg izkoristiš, da greš v državo, ki ima najboljše pogoje.

Ljudje se pritozujejo, če hočejo ti ljudje ostati v Sloveniji. In pritožujejo se, če grejo preko Slovenije v Avstrijo - kao aha ekonomski migranti - Slovenija ni dovolj dobra zanje!


btw. to tvoje zanimivo dejstvo, sploh ni dejstvo, ampak manipulacija dejstev.

Pot iz Sirije do nas je veliko daljša in bolj nevarna, kot pot iz Ukrajine (prideš na poljsko, pa je to to). Se strinjava?

Kar pomeni, da je pot iz Sirije bolj nevarna za ženske in otroke kot pa za fit moške. Sploh ker je na neki točki treba it na čoln (Glede na statistiko je v primeru brodoloma 17% verjetnost preživetja za ženske in 34% verjetno za moške). Se strinjava?

Torej, kje so te ženske in otroci? V nevarnosti? Ja in ne.

Večina jih v kampih sosednjih držav, od koder so zbežali. Moški pa od tam nadaljujejo pot do Evrope, z namenom da zase in za svojo družino pridobijo azil. In potem se jim familije lahko pridružijo po bolj varni poti. Sej nekatere ženske in otroci gredo tudi na pot, ampak jih veliko tudi umre. Poleg tega je pa potovanje s celo familijo logistična nočna mora.

Ti verjetno svoje hčerke oz sina ne bi poslal same na pot iz Sirije do Evrope?



Da še dodam: Itak so ljudje, ki so izkoristili begunsko krizo, da prišli v neko bolj razvito državo. Ampak to ne pomeni, da so vsi ti ljudje enaki, z enakimi motivi.

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

dronyx je izjavil:

@DexterBoy: Tebi in tebi podobnim. Kot kaže se svet zopet deli na skorumpirane komunistične diktature in zahodno demokracijo, ki ni idealna, vsekakor pa mnogo boljša od skorumpiranih komunističnih diktatur. Na srečo se je nam uspelo preseliti v drug tabor. NAJ TAKO TUDI OSTANE! Velja?
Ne bi se mogel bolj strinjati s teboj in bi tudi rad videl, da ostanemo v tem taboru. Nas je pa povojna zgodovina naučila, da je "civilizirani zahod" najbolj skorumpiran od vseh, na začetku ni bilo tako, danes pa je to praksa, za napade na Srbijo, Libijo, Irak in ostale ni še nihče sedel, zaprli smo pa Miloševiča, kar ni nobeno opravičilo za grozote 9/11, ko ni nihče sedel, dovoljujemo "islamizacijo" in "nacizem" po celotni Evropi in še in še... Vidiš, to je tisto, kar mene in mnoge boli. Ja, tam imajo diktature, ampak vsaj VEŠ, koliko je ura. Pri nas (zahod) pa se več ne ve, ali je sploh še ostalo kaj humanizma... Zato pravim, naj gre vse v Tr...Kr...Pi...Ma.., pa zgradimo ta svet na novih, bolj zdravih temeljih. po koncu WWII je preveč otrok trpelo zaradi zgubljenega otroštva in preveč mater je točilo solze za preminulimi otroci. Pa nam nič od tega ni bilo potrebno in bi veliko večino vsega lahko že v štartu preprečili.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.
««
5 / 114
»»