» »

Samski do lastnega stanovanja

Samski do lastnega stanovanja

««
6 / 42
»»

Invictus ::

Pri meni dobijo včasih pivo in sendvič.

Da naložijo neko kramo, da jo meni ni treba vozit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nirm ::

Ampak a mi lahko kdo odgovori na vprašanje - od kje toliko folka s kešem ravno zdaj? Saj se stanovanja kupujejo že dalj časa ampak sedaj v zadnjem letu pa deluje, da je v Sloveniji nemalo ljudi, ki komot iz žepa vržejo 200-400k za flet.
Bila je korona, delalo se ni, gospodarstvo je stagniralo, folk je imel težave z mentalnim zdravjem...
So to zdaj covid dodatki, kripto, poceni krediti (ki so že kar nekaj časa), dobra rast delnic v začetku 21? Tudi na davkih bi se moralo poznati navsezadnje.
Preprosto se mi zdi, da tisti, ki so se spravili v tekmo konzervativno in na daljši čas so povsem izviseli. Lahko pa da se motim.

zobnik ::

en oglas iz FB:
PRODAJA, Ljubljana Šiška?
?Garsonjera
?26,8 m2
115.000 evrov

mr_chai ::

nirm je izjavil:

Ampak a mi lahko kdo odgovori na vprašanje - od kje toliko folka s kešem ravno zdaj? Saj se stanovanja kupujejo že dalj časa ampak sedaj v zadnjem letu pa deluje, da je v Sloveniji nemalo ljudi, ki komot iz žepa vržejo 200-400k za flet.
Bila je korona, delalo se ni, gospodarstvo je stagniralo, folk je imel težave z mentalnim zdravjem...
So to zdaj covid dodatki, kripto, poceni krediti (ki so že kar nekaj časa), dobra rast delnic v začetku 21? Tudi na davkih bi se moralo poznati navsezadnje.
Preprosto se mi zdi, da tisti, ki so se spravili v tekmo konzervativno in na daljši čas so povsem izviseli. Lahko pa da se motim.


1. ) Poceni Krediti
2. ) Garantirane službe v javni upravi
3. ) Oba delata v javni upravi

Združiš te točke in ljudje, ki nimajo dosti kar naenkrat dobijo dober deal, ker kredit bodo itak vzeli z nizko fiksno obrestno mero na max let. Inflacija bo pa poskrbela, da bodo ti mesečni obroki realno vedno nižji. In to dela npr folk, ki ima stanovanjski problem rešen. In pol notri naselita nekega ubogega delavca, ki po mnenju banke ni sposoben plačevati kredita, je pa sposoben plačevati kredit nekomu drugemu. In cikel krivičnega življenja je sklenjen.

kuall ::

200k se da našparat, če nimaš ravno minimalne plače in če ne hodiš 3x na teden na masaže. začneš pri 20h, do 35ga imaš 200k. še punca našpara toliko pa imata 400k. pol pa lahko pr 35 začneat štepat otroke, ko je štalca pod streho. :D

matobeli ::

In zakaj jih še nimaš? Hodiš preveč na zabave in kupuješ ajfone?

mr_chai ::

Invictus je izjavil:

Če je luštna, se gre lahko vedno prodajat.

Noge narazen 300-400 EUR/dan B.P. Za 5 urni delavnik (4 stranke plus nekaj cajta za higeno).

Moški te opcije nimamo, oz. so tarife bistveno nižje...


Ja glede EU situacije tudi sam že vrsto let opozarjam na ta problem teh babnic tipa Sophie in't Welt.

Drugače pa danes ženska ne rabi niti več noge dajat narazen, ker mljaši moški itak več niso pravi moški in raje simpajo pred twich streami in plačujejo za onlyfans. Pa naj se še enkrat javi Hypatija z teorijami kako so ženske zatirane in jim je težko v lajfu.

kuall ::

matobeli je izjavil:

In zakaj jih še nimaš? Hodiš preveč na zabave in kupuješ ajfone?

preveč masaž in prepozno šel v službo, bi jih pa lahko imel zdaj 400k bp, če bi šel pri 20ih v dobro službo, šparal in še kaj investiral kam. ampak niti ne bi vedel, kaj z njimi. ja bajto bi lahko kupil ampak saj je ne rabim.

V-i-p ::

kuall je izjavil:

200k se da našparat, če nimaš ravno minimalne plače in če ne hodiš 3x na teden na masaže. začneš pri 20h, do 35ga imaš 200k. še punca našpara toliko pa imata 400k. pol pa lahko pr 35 začneat štepat otroke, ko je štalca pod streho. :D

V kateri pravljici ti živiš? To si tako napisal, kot bi rekel "se da našparat za eno vilo, če nimaš ravno tri jurje plače". Ne bluzi, v Sloveniji smo. Najprej, koliko 20 letnikov ima že takoj super službo in fajn plačo in bo brž začel šparat po tvoje jurja na mesec, da bo pri 35 imel 200k, vmes bo pa od lufta pa pri mamici živel in ja, če pokličete v naslednje pol ure, vam damo zraven še punco, ki bo isti čas začela tudi šparat isto po jurja na mesec in tudi ona bo pri očiju in mamici tačas, z luftom v riti in tudi ona bo prišparala 200k in potem se pa zbudiš ja, to pa :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

gojira ::

V-i-p je izjavil:

V kateri pravljici ti živiš? To si tako napisal, kot bi rekel "se da našparat za eno vilo, če nimaš ravno tri jurje plače". Ne bluzi, v Sloveniji smo. Najprej, koliko 20 letnikov ima že takoj super službo in fajn plačo in bo brž začel šparat po tvoje jurja na mesec, da bo pri 35 imel 200k, vmes bo pa od lufta pa pri mamici živel in ja, če pokličete v naslednje pol ure, vam damo zraven še punco, ki bo isti čas začela tudi šparat isto po jurja na mesec in tudi ona bo pri očiju in mamici tačas, z luftom v riti in tudi ona bo prišparala 200k in potem se pa zbudiš ja, to pa :).


Se da, sam se je potrebno malo bolj pretegnit. Namreč to je uspelo nama s partnerko (nisva živela pri starših). 200k v 7 letih (prejšni mesec se je zaključlo). Je bilo težko ampak se je splačalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gojira ()

kuall ::

V-i-p je izjavil:

kuall je izjavil:

200k se da našparat, če nimaš ravno minimalne plače in če ne hodiš 3x na teden na masaže. začneš pri 20h, do 35ga imaš 200k. še punca našpara toliko pa imata 400k. pol pa lahko pr 35 začneat štepat otroke, ko je štalca pod streho. :D

V kateri pravljici ti živiš? To si tako napisal, kot bi rekel "se da našparat za eno vilo, če nimaš ravno tri jurje plače". Ne bluzi, v Sloveniji smo. Najprej, koliko 20 letnikov ima že takoj super službo in fajn plačo in bo brž začel šparat po tvoje jurja na mesec, da bo pri 35 imel 200k, vmes bo pa od lufta pa pri mamici živel in ja, če pokličete v naslednje pol ure, vam damo zraven še punco, ki bo isti čas začela tudi šparat isto po jurja na mesec in tudi ona bo pri očiju in mamici tačas, z luftom v riti in tudi ona bo prišparala 200k in potem se pa zbudiš ja, to pa :).


programer dandanes zlahka dobi službo, kjer prileti 2 jurja na mesec, če je sposoben. tudi pri 20ih ja. če pusti fukjeno šolo pri 15ih tako kot jaz in se uči programiranja, v 5 letih rata orenk stručnjak. pri mamici živet do 35ga ni nobena sramota in vsak pameten bo tako šparal denar ja. bedaki pa bodo metali denar za najemnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

V-i-p ::

kuall, govoriš o posameznikih. In o sreči. Vsesplošno pa pri 20ih na stran začet dajat jurja plače in obenem imet še tako srečo, da je še punca sposobna isto, je pa misija nemogoče. Pri 20ih sigurno ne, kasneje pa je možno ja. Pa to govorim o splošni populaciji. Vsak normalen se pri 20ih še šola, ne pa že živi z bejbo tako resno, da že po par 10k na leto skp mečeta ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

kuall ::

sreča ima tu toliko, da se moraš rodit z nadpovprečnim IQjem in vsaj en od staršev mora bit razumen, da imaš nek kvaliteten deloven karakter. potem pa se je treba samo potrudit in ni hudič, da ne bo ratalo.

V-i-p je izjavil:

da je še punca sposobna isto, je pa misija nemogoče.

s tem se pa strinjam. poznam eno študentko, ki če bi me ubogala bi zdejle lahko služila 2 jurja na mesec komot. 1 leto ali 2 nazaj sem ji ponudil inštrukcije in pomoč pa je bila preveč lena. zdej pa bo životarila v mercatorju kot prodajalka in sanjala o tem, kako bo nekoč programerka igric.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

matobeli ::

Velja izključno za programerje. Očitno je še pomankanje, sam kaj bo čez 10let pa vprašanje.

Da maš 3k neto kot inženir strojništva/elektrotehnike/gradbeništva/... morš bit kar precej hud.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Invictus ::

Folk pač sanja. Meni je danes par za stanovanje 72m2, 3 spalnice, v centru Ljubljane, kompletno obnovljeno, malo za osvežit, ponudili 200k. Kljub temu, da sem jim rekel, da sem zavrnil ponudbe za 250k. Ker je kao ful za obnovit in bi morala vložiti 20k.

Ampak folk sanja dalje, plačuje najemnino, čeprav ugodno denar gre v /dev/null, jo bo še par let, vmes bodo šle cene gor za 20%.

Pol pa spet jamranje kako so stanovanja draga. Očitno keš imata, sam jaz nisem obupan. Bo pač stranovanje ostalo meni in bom dal noter najemnike...

Mladino zdajle malo zavajajo nizke najemnine v primerjavi z obrokom kredita, ker ga nočejo vzeti na 30 let. Ampak najemnina gre, pri obroku kredita pa živiš v lastnem stanovanju.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Jah tak pač to je... hočejo met vse pod ceno ki je aktualna, to je klasika sončkov danes, nekateri tukaj pa jih zagovarjajo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jerry000 ::

Invictus je izjavil:

Folk pač sanja. Meni je danes par za stanovanje 72m2, 3 spalnice, v centru Ljubljane, kompletno obnovljeno, malo za osvežit, ponudili 200k. Kljub temu, da sem jim rekel, da sem zavrnil ponudbe za 250k. Ker je kao ful za obnovit in bi morala vložiti 20k.

Ampak folk sanja dalje, plačuje najemnino, čeprav ugodno denar gre v /dev/null, jo bo še par let, vmes bodo šle cene gor za 20%.

Pol pa spet jamranje kako so stanovanja draga. Očitno keš imata, sam jaz nisem obupan. Bo pač stranovanje ostalo meni in bom dal noter najemnike...

Mladino zdajle malo zavajajo nizke najemnine v primerjavi z obrokom kredita, ker ga nočejo vzeti na 30 let. Ampak najemnina gre, pri obroku kredita pa živiš v lastnem stanovanju.

Drug problem je da ni nobenih pametnih ponudb. Sam ne iščem v LJ zaradi cene (ker sem samski in ne mislim dajat vse za kredit) ampak pri ponudbi se pa ustavi. Pred korono je bilo kar nekaj ponudbe, ampak takrat še nisem bil pri denarju, zdaj ko pa imam, pa ni ponudb

Invictus ::

Ponudbe je dovolj, sam za sončke je vse predrago ;).

Mama hotel rules... >:D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Shegevara ::

Klasika vas sončkov na tem forumu je zagovarjanje komunizma.

Ja, to da nepremičnina skozi čas celo pridobiva na vrednosti, ne, da izgublja, kot bi to po naravi morala, je absurd in simptom omejenosti trga in zaviranje novogradenj z vso silo. To je komunizem, ker država umetno omejuje ponudbo.

Če bi občine omogočale večji nabor zazidljivih parcel, če bi država olajšala proces investiranja, bi se več gradilo in povpraševanje bi se posledično razbremenilo.

Ampak naši sončki se raje pogovarjajo o davkih na prazne nepremičnine. Ne vejo, da je želja po takem davku samo boj komunizma proti njihovemu komunizmu. Takrat pa kar pozabijo, da jim protekcionistični sistem ščiti vrednost njihove nepremičnine in se derejo, da država nima kaj vzeti in obdavčevati... Seveda PO tem, ko jim je taista država poskrbela, da se je vrednost njihove nepremičnine povečala.

Ne zagovarjam dodatnih davkov, niti podrazno ne. Ampak sistem je pokvarjen in če se ne bo dalo liberalizirat trga, bo slej ko prej tak davek tudi potreben. Če se že gremo komunizem, se potem pejmo komunizem za vse. Ne pa komunizem za lastnike nepremičnin, za ostale pa prst v rit.

Mato989 ::

Problem vaše ideje liberalizacije gradenj je v teoriji super in se z njim strinjam v praksi pa je popolnoma skregan z logiko omejenosti zemlje...


Sicer sem hkrati tudi proti trenutnem šerifovskem načinu občinskega odločanja o tem kako in kaj z OPPNji in trdim da bi morali v državi POPOLNOMA zablokirat vso gradnjo vseh vrst HIŠ! ampak bi morali hkrati poskrbet da z zakoni resnično obdavčimo parcele v MESTIH kjer so prazne hiše ali neizkoriščena zemlja kjer nič ne stoji.

V Sloveniji bi morali vodit delno centralizacijsko politiko pri reguliranju gradenj in razseljenosti prebivalcev. In sicer večino prebivalstva bi moralo živet v 11(zdaj 12) mestnih občinah... v teh MOjih bi se moralo vsako leto zgradit kak blok ali 5 zraven, ampak hkrati pa prepovedat gradnjo hiš na kvalitetni zemlji in ravnicah kjer b i lahko zemljo ohranili za rodovitna polja in pridelovanje DOMAČE HRANE.


Jaz recimo kot Štajerc bi na dravsko ptujskem polju prepovedal VSAKRŠNO GRADNJO, še več, država če že, naj z denarjem gradi bloke na Ptuju/MB in jih daje zastojn v last ljudem ki v zameno za to dajo zemljo na ravnici in jo spremenijo nazaj v kmetijske površine. Ptujsko-dravsko polje bi moralo od Ptuja do Ormoža bit POLJE, ne pa 100 vasic po nekaj sto prebivalcev in gradnja potratnih hiš.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Shegevara je izjavil:

Klasika vas sončkov na tem forumu je zagovarjanje komunizma.


Klasika je da ljudje nimate pojma o čem govorite, sploh pa tisti, ki ne ločite komunizma od krompirja in naključne neznance kličete "sončki".

Davke, ki omogočajo uživanje nepremičnin pobiramo od vseh in to približno od vseh enako.
Se strinjam da smo še vedno v neki tranziciji in je potrebno to čimprej odpravit.

"Davek na prazna stanovanja" je pa v resnici davek na premoženje, ki ga že imamo (čeprav ga je ravno za vzorec), in kot tak ni nič nenavadnega v svetu. Samo dvignit ga je treba v nebo (ker imajo ljudje preveč denarja) in uredit osebno olajšavo dovoljšne stopnje da bodo socialci preživeli.

Kdo kle navija za komunizem, dragi moj tardi?

matobeli ::

Mato989 je izjavil:

...naj z denarjem gradi bloke na Ptuju/MB in jih daje zastojn v last ljudem ki v zameno za to dajo zemljo na ravnici in jo spremenijo nazaj v kmetijske površine.


Se mi je pa skoraj solzica ponosa utrnila.

Za to pa rabimo davek na prazne nepremičnine. To je faza 1 da se spuca podeželje propadajočih zgradb.
Ker ljudje sami od sebe bodo raje jedli silažo kot pa si delal stroška z staro bajto, ki "ne je in ne pije".

zobnik ::

Tisti k majo bodo kupil, in teli nočejo, da se njihova lokacija razpase v še XXX objektov v bližini.
Men tole vse skupaj deluje kot eni velik EGO posameznikov, da se spodrine ostale na rob.
Napihneš cene in večina bo težko kupila, tako lahko Egositi živijo mirno življenej v "bogati" soseski.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:

...naj z denarjem gradi bloke na Ptuju/MB in jih daje zastojn v last ljudem ki v zameno za to dajo zemljo na ravnici in jo spremenijo nazaj v kmetijske površine.


Se mi je pa skoraj solzica ponosa utrnila.

Za to pa rabimo davek na prazne nepremičnine. To je faza 1 da se spuca podeželje propadajočih zgradb.
Ker ljudje sami od sebe bodo raje jedli silažo kot pa si delal stroška z staro bajto, ki "ne je in ne pije".



NE, se ne strinjam... država naj vzame KREDIT po skoraj ničelni ali negativni obrestni meri in potem ko zgradi bloke in dobi v zameno prazna kmetijska zemljišča pridela nazaj profit z oddajo ali gojenjem poljščin...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ginekk ::

mr_chai je izjavil:


Združiš te točke in ljudje, ki nimajo dosti kar naenkrat dobijo dober deal, ker kredit bodo itak vzeli z nizko fiksno obrestno mero na max let. Inflacija bo pa poskrbela, da bodo ti mesečni obroki realno vedno nižji.


Wou. Srečno v tem "inflacija bo poskrbela". Izgleda so želje po YU komunizem style inflaciji mokre sanje novodobnih landlordov.

Ti krediti so na trgu že vsaj tri, štiri leta. Komu je v tem času prihodek od kapitala (recimo oddajanje) ali od dela zrastel za toliko, da je realno odžrl kreditne obroke? Koliko so šli prihodki od najemnin gor v treh letih, koliko so se povečale plače v treh letih?

Mislim saj fiksne obrestne mere res izgledajo privlačno v primerjavi z današnjo inflacijo cen, mislit pa da bo banka oz. nje lastniki na kakršnikoli izgubi, pa je tud skrajno naivno.

Lonsarg ::

Seveda ni banka na izgubi. Ko vzames kredit ki je pod inflacijo, to pomeni da posredno vzames tistim, ki jim inflacija skoduje (najemniki stanovanj, tisti ki drzijo v denarju,..)

Skratka casi so taki, da tisti ki ne vzamejo kreditov so na slabsem kot tisti ki jih vzamejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

m0LN4r ::

gojira je izjavil:

V-i-p je izjavil:

V kateri pravljici ti živiš? To si tako napisal, kot bi rekel "se da našparat za eno vilo, če nimaš ravno tri jurje plače". Ne bluzi, v Sloveniji smo. Najprej, koliko 20 letnikov ima že takoj super službo in fajn plačo in bo brž začel šparat po tvoje jurja na mesec, da bo pri 35 imel 200k, vmes bo pa od lufta pa pri mamici živel in ja, če pokličete v naslednje pol ure, vam damo zraven še punco, ki bo isti čas začela tudi šparat isto po jurja na mesec in tudi ona bo pri očiju in mamici tačas, z luftom v riti in tudi ona bo prišparala 200k in potem se pa zbudiš ja, to pa :).


Se da, sam se je potrebno malo bolj pretegnit. Namreč to je uspelo nama s partnerko (nisva živela pri starših). 200k v 7 letih (prejšni mesec se je zaključlo). Je bilo težko ampak se je splačalo.

Daj ne ser, nihce ni rekel, da se ne da, ampak da to pride v postev le redkim.
Odvisno je od branze in kje dobis sluzbo.
Jaz vem za nebroj Magistrov, ki so jim po izobrazbi ponujali ali studenstko napotnico ali pa minimalno, tudi vem za taksne, ki pri 30ih nimajo niti jurja sto.

Jebiga, niso vsi v Javni Upravi ali pa prijeli boga za jajca.
Poglej si mediano plac v slo, to ti pove vse, kaksna je verjetnost, da pri 25ih lahko das jurja na stran.

Se dobro, da smo vsi isti ane.

kuall je izjavil:

V-i-p je izjavil:

kuall je izjavil:

200k se da našparat, če nimaš ravno minimalne plače in če ne hodiš 3x na teden na masaže. začneš pri 20h, do 35ga imaš 200k. še punca našpara toliko pa imata 400k. pol pa lahko pr 35 začneat štepat otroke, ko je štalca pod streho. :D

V kateri pravljici ti živiš? To si tako napisal, kot bi rekel "se da našparat za eno vilo, če nimaš ravno tri jurje plače". Ne bluzi, v Sloveniji smo. Najprej, koliko 20 letnikov ima že takoj super službo in fajn plačo in bo brž začel šparat po tvoje jurja na mesec, da bo pri 35 imel 200k, vmes bo pa od lufta pa pri mamici živel in ja, če pokličete v naslednje pol ure, vam damo zraven še punco, ki bo isti čas začela tudi šparat isto po jurja na mesec in tudi ona bo pri očiju in mamici tačas, z luftom v riti in tudi ona bo prišparala 200k in potem se pa zbudiš ja, to pa :).


programer dandanes zlahka dobi službo, kjer prileti 2 jurja na mesec, če je sposoben. tudi pri 20ih ja. če pusti fukjeno šolo pri 15ih tako kot jaz in se uči programiranja, v 5 letih rata orenk stručnjak. pri mamici živet do 35ga ni nobena sramota in vsak pameten bo tako šparal denar ja. bedaki pa bodo metali denar za najemnine.

Res je, naj se vse ostale sole ukinejo, rabimo samo programerje visje kaste.
Pol pa se bos cudil, ko te bo obravnaval uvozen dohtar iz ukrajine s polomljeno slovenscino itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gojira ::

m0LN4r je izjavil:

gojira je izjavil:


Se da, sam se je potrebno malo bolj pretegnit. Namreč to je uspelo nama s partnerko (nisva živela pri starših). 200k v 7 letih (prejšni mesec se je zaključlo). Je bilo težko ampak se je splačalo.

Daj ne ser, nihce ni rekel, da se ne da, ampak da to pride v postev le redkim.
Odvisno je od branze in kje dobis sluzbo.
Jaz vem za nebroj Magistrov, ki so jim po izobrazbi ponujali ali studenstko napotnico ali pa minimalno, tudi vem za taksne, ki pri 30ih nimajo niti jurja sto.

Jebiga, niso vsi v Javni Upravi ali pa prijeli boga za jajca.
Poglej si mediano plac v slo, to ti pove vse, kaksna je verjetnost, da pri 25ih lahko das jurja na stran.

Se dobro, da smo vsi isti ane.



Nisva ne v javni upravi in nisva boga za jajca prijela. Za tak drobiž, ki sem ga jaz dobival v prvi službi, mislim, da noben na ST ni delal.

Jaz imam pa počasi dovolj teh "sončkov", ki samo jamrajo. Čisto preveč sem obdan z ljudmi ki so jamrači in jamrajo kako je vse predrago (vse == nepremičnine, za drage avte, telefone ipd se vedno najde denar). Seveda se strinjam da so cene zelo visoke in za marsikatero nepremičnino tudi previsoke. Tudi sam bi si želel predvsem večje nepremičnine, pa mi ni dosegljiva. Problem vidim drugje. Čisto vsakega, ki vprašam, kaj je v zadnjih 5+ letih naredil, da bi spremenil svojo finančno situacijo oz. kaj je spremenil, da bi prišel lažje do nepremičnine (če si jo že tako želi) mi ne zna odgovoriti. To je problem. Sam se že v drugi temi pisal, kako je bilo pri nama. In ne ne mislim, da bi vsi lahko v 7 letih prišli do 200k, ampak do 100k pa ne vidim težav ali pa vsaj 80k. Je pa treba kaj v življenju spremenit, če si nekaj res želiš.

Mislim, da tu neke hude znanosti ni.

A) sprijazneš se s tem kar imaš in nič ne narediš, še naprej jamraš ter živiš tako kot si dosedaj in čakaš da ti bo nekaj z neba padlo
B) rečeš si, fu** this shit, in nekaj narediš v tej smeri. Ampak to je za večino pretežko, ker to za sabo potegne korenite spremembe in tudi veliko časa, da prideš do željenih sprememb oz. da se začnejo stvari obračati na boljše.

Sam sem izbral B) in ti povem, da sem šel čez veliko sranja preden se je obrnilo na boljše.

maticb492 ::

Jaz poznam ljudi, ki so preveč leni/trmasti da bi menjali ponudnika naročnine za telefon iz telekom slovenije na bob ali hofer mobil da bi prišparali 300€ na leto za NIČ, dobesedno NIČ se ti ne spremeni samo manj denarja porabiš, to je seveda debilen primer, ampak takšni in podobni potem jamrajo da nič nimajo, pa ne naredijo nič, niti najmanjšega koraka. Ne moreš pričakovat ogromnih sprememb, če ne narediš nit najmanjše stvari.

Kot rečeno budget app in finance bi morale biti konec osnovne šole ali pa v sredni šoli predmet, če ne vsaj 1 tedenski tečaj
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

matobeli ::

Ne vem kaj ima zveze 300€ na leto s tem da ti vsako leto manjka dodatnih 3000€ za polog.

maticb492 ::

matobeli je izjavil:

Ne vem kaj ima zveze 300€ na leto s tem da ti vsako leto manjka dodatnih 3000€ za polog.


Ima veliko veze, samo če ti je ne vidiš, ker si verjetno na istem nivoju :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Ne vem kaj ima zveze 300EUR na leto s tem da ti vsako leto manjka dodatnih 3000EUR za polog.


VSE veze ima, ker le tako se naučiš varčnosti, ti si tak kot moja partnerka... pač ne dojameš tega... ona pusti TV vklopljen 4 ure, pa dela nekaj tretjega in ne gleda in jaz popizdim in ji povem to je 30 centov elektrike (cca) in pol ona meni začne kaj ma to veze, pa rečem da VSE, samo ne dojame in ne dojame...

Enako velja za njen računalnik, medtem ko jaz dejansko sem zaradi crypta itd na PCju 80% časa, ona zjutraj pogleda neke glupe zadeve in urnik za šiht, in pol laufa PC 6 ur preden se spomni ga izklopit, ko ji zatežim pa pravi da to ni tako drago...

Tu se začnejo NAVADE varčevanja... in to je osnova za VSE

Jaz se tam jebem pa pošiljam da skenslam RTV prispevek da prihranim letno 144EUR, ona pa ne dojame da uničuje moj trud ker laufa TV celo popoldan ko ga ne gleda ZA BREZVEZE... Jaz se jebem in stakam na cryptu in iščem donos ona pa pozabi plačat obrok pa plača kazen pri leasingu 40EUR pol pa znorim
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Likalnik ::

Mato pri meni zelo podobno...ali pa pušča luči prižgane...cela bajta razsvetljena ona pa sama doma v enem prostoru...enako TV, enako računalnik....računalnik je lahko prižgan tudi po par dni skup (pač ne opazim, da je v spanju)

Pač tudi jaz gledam za vsak nebodiga treba cent...če lahko na ta način privarčujemo zakaj pa ne...nisem škrt...ampak za določene stvari pa ni potrebno, da so prižgane, če se jih ne uporablja.

Mato kako si skensklal RTV...to mi je tudi tak trn v peti...je potrebno kaj poslati ali jih pokličeš? ali lahko preverijo ozirom ate kasneje kaj terjajo...kako dokažeš, da nimaš nobene naprave katera se lahko poveže na internet?

Mato989 ::

Likalnik je izjavil:

Mato pri meni zelo podobno...ali pa pušča luči prižgane...cela bajta razsvetljena ona pa sama doma v enem prostoru...enako TV, enako računalnik....računalnik je lahko prižgan tudi po par dni skup (pač ne opazim, da je v spanju)

Pač tudi jaz gledam za vsak nebodiga treba cent...če lahko na ta način privarčujemo zakaj pa ne...nisem škrt...ampak za določene stvari pa ni potrebno, da so prižgane, če se jih ne uporablja.

Mato kako si skensklal RTV...to mi je tudi tak trn v peti...je potrebno kaj poslati ali jih pokličeš? ali lahko preverijo ozirom ate kasneje kaj terjajo...kako dokažeš, da nimaš nobene naprave katera se lahko poveže na internet?


Tako in zato je med drugim tudi razlika da jaz šparam ona pa do 29tega ni uspela privarčevat niti CENTA... tistih par mesecev kaj je šparala je pa pol vedno zagonila za potovanja... to je bil domet in to je domet večine generacije 1985 - 2000... zmorejo šparat 5-8 mesecev pol pa zagonijo za potovanje in instagram fotke... pol pa pri 35tih kje je keš za flet.


Emmm, glede RTV sem mel malo sreče, ko sem kupil flet ga ni bilo so mi poslali malo nazaj da se naj prijavim sem odpisal nazaj da nisem niti tu prijavljen in da živim doma (dal sliko osebne in potrdila o prijavi na fotrovem naslovu) in od takrat mam mir...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

matobeli ::

Vem da se vam zdi šparat s centi efektivno, ampak ni. Sam kreganje je na koncu. Šparaš na sistemskih rešitvah ki ti ne nižajo življenskega standarda. Kaj mi bo 5k plače če bi se žena pizdila name naj ugašam luč.
Ena žarnica če bi gorela 24/7 porabi za cca 10€ elektrike letno.

BTW, moja položnica komunikacije gospodinjstva (2 odrasli osebi); optika 100/10 + telefonija znese 28.8€ + RTV, pa sem power user, tko da se nič ne špara. Beat this.

maticb492 ::

matobeli je izjavil:

Vem da se vam zdi šparat s centi efektivno, ampak ni. Sam kreganje je na koncu. Šparaš na sistemskih rešitvah ki ti ne nižajo življenskega standarda. Kaj mi bo 5k plače če bi se žena pizdila name naj ugašam luč.
Ena žarnica če bi gorela 24/7 porabi za cca 10€ elektrike letno.

BTW, moja položnica komunikacije gospodinjstva (2 odrasli osebi); optika 100/10 + telefonija znese 28.8€ + RTV, pa sem power user, tko da se nič ne špara. Beat this.


Gre se za princip in navade, tisto je bil samo primer. Večina porablja veliko več na bedarijah kot so kofetkanje, malice v službi v restavracijah namesto da si doma pripravi itd. Pa to ni relevantno če služiš 3k€, če si pa na minimalcu ali pa jurja plače je pa to ogromna razlika!
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Vem da se vam zdi šparat s centi efektivno, ampak ni. Sam kreganje je na koncu. Šparaš na sistemskih rešitvah ki ti ne nižajo življenskega standarda. Kaj mi bo 5k plače če bi se žena pizdila name naj ugašam luč.
Ena žarnica če bi gorela 24/7 porabi za cca 10€ elektrike letno.

BTW, moja položnica komunikacije gospodinjstva (2 odrasli osebi); optika 100/10 + telefonija znese 28.8€ + RTV, pa sem power user, tko da se nič ne špara. Beat this.


Ja če maš 5k plače ampak ravno gori se je nekdo pizdil ko je en user povedal da lahko prihraniš 200k v 10 letih da večina tega ne more in zato tudi tvoje bluženje o 5k plače je točno to nerealen primer.

midva s partnerico pa zasluživa letno 2.200€ ker ona pač dobi 900€ in je meni letno 200€ POMEMBNO! Zato ker potem ona pojamra da bi mela oblekico za 120€ pa rečem jaz da LAHKO ampak pol pač ne bo dopusta, in če vpraša zakaj rečem zato ker imava fiksnih stroškov na mesec namesto 450€, kar 520€ ker pač ona bi se vozačkala sem pa tja, ker gospe ni za peš it, pa ker bi šla na obisk k mami za brezveze med tednom ker ne more 3 dni počakat ko mamo kosilo skup, pa ker ne vgaša luči, pa ker je pozabla plačat leasing pa je blo 40€ dodatnih stroškov, pa ker je dobla 125€ kazni od policije.

Tebi mogoče to vse ni pomembno meni pa je, ker skrbim za budget v excelu in taka jebivetrska neodzivnost ni tolerirana.

Jaz porabim čas da prišparam ona pa porablja denar ker je BREZSKRBNA in to se pač ne tolerira, gre se za princip, ne za to da bi postal iz tega milijonar, ampak dobiš VARČEVALNE NAVADE.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

gojira je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

gojira je izjavil:


Se da, sam se je potrebno malo bolj pretegnit. Namreč to je uspelo nama s partnerko (nisva živela pri starših). 200k v 7 letih (prejšni mesec se je zaključlo). Je bilo težko ampak se je splačalo.

Daj ne ser, nihce ni rekel, da se ne da, ampak da to pride v postev le redkim.
Odvisno je od branze in kje dobis sluzbo.
Jaz vem za nebroj Magistrov, ki so jim po izobrazbi ponujali ali studenstko napotnico ali pa minimalno, tudi vem za taksne, ki pri 30ih nimajo niti jurja sto.

Jebiga, niso vsi v Javni Upravi ali pa prijeli boga za jajca.
Poglej si mediano plac v slo, to ti pove vse, kaksna je verjetnost, da pri 25ih lahko das jurja na stran.

Se dobro, da smo vsi isti ane.



Nisva ne v javni upravi in nisva boga za jajca prijela. Za tak drobiž, ki sem ga jaz dobival v prvi službi, mislim, da noben na ST ni delal.

Jaz imam pa počasi dovolj teh "sončkov", ki samo jamrajo. Čisto preveč sem obdan z ljudmi ki so jamrači in jamrajo kako je vse predrago (vse == nepremičnine, za drage avte, telefone ipd se vedno najde denar). Seveda se strinjam da so cene zelo visoke in za marsikatero nepremičnino tudi previsoke. Tudi sam bi si želel predvsem večje nepremičnine, pa mi ni dosegljiva. Problem vidim drugje. Čisto vsakega, ki vprašam, kaj je v zadnjih 5+ letih naredil, da bi spremenil svojo finančno situacijo oz. kaj je spremenil, da bi prišel lažje do nepremičnine (če si jo že tako želi) mi ne zna odgovoriti. To je problem. Sam se že v drugi temi pisal, kako je bilo pri nama. In ne ne mislim, da bi vsi lahko v 7 letih prišli do 200k, ampak do 100k pa ne vidim težav ali pa vsaj 80k. Je pa treba kaj v življenju spremenit, če si nekaj res želiš.

Mislim, da tu neke hude znanosti ni.

A) sprijazneš se s tem kar imaš in nič ne narediš, še naprej jamraš ter živiš tako kot si dosedaj in čakaš da ti bo nekaj z neba padlo
B) rečeš si, fu** this shit, in nekaj narediš v tej smeri. Ampak to je za večino pretežko, ker to za sabo potegne korenite spremembe in tudi veliko časa, da prideš do željenih sprememb oz. da se začnejo stvari obračati na boljše.

Sam sem izbral B) in ti povem, da sem šel čez veliko sranja preden se je obrnilo na boljše.
Ja ampak ne more vsak to naredit, tvoj primer velja za manj kot 1% ljudi.
Nekdo pac mora delat za manj, da lahk ti za vec.

Likalnik je izjavil:

Mato pri meni zelo podobno...ali pa pušča luči prižgane...cela bajta razsvetljena ona pa sama doma v enem prostoru...enako TV, enako računalnik....računalnik je lahko prižgan tudi po par dni skup (pač ne opazim, da je v spanju)

Pač tudi jaz gledam za vsak nebodiga treba cent...če lahko na ta način privarčujemo zakaj pa ne...nisem škrt...ampak za določene stvari pa ni potrebno, da so prižgane, če se jih ne uporablja.

Mato kako si skensklal RTV...to mi je tudi tak trn v peti...je potrebno kaj poslati ali jih pokličeš? ali lahko preverijo ozirom ate kasneje kaj terjajo...kako dokažeš, da nimaš nobene naprave katera se lahko poveže na internet?
kaj pa ce jo je strah?

No anyway, vidim da ste eni zadovoljni, ce pravilno razumem, da se za cigl treba 20 let odpovedat vsemu in jesti riz.
Pol pa dobis cegu nekje na vasi bogu za hrbtom.

Je cegu res tok zrtvovanja vreden? Ali je to samo kompromis zato, da cene narascajo hitreje, kot place, kar rezultira v vedno vecjem odrekanju in slabsi nepremicnini.

Nevem, ce vodi to v svetlo prihodnost.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Mato989 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Vem da se vam zdi šparat s centi efektivno, ampak ni. Sam kreganje je na koncu. Šparaš na sistemskih rešitvah ki ti ne nižajo življenskega standarda. Kaj mi bo 5k plače če bi se žena pizdila name naj ugašam luč.
Ena žarnica če bi gorela 24/7 porabi za cca 10€ elektrike letno.

BTW, moja položnica komunikacije gospodinjstva (2 odrasli osebi); optika 100/10 + telefonija znese 28.8€ + RTV, pa sem power user, tko da se nič ne špara. Beat this.


Ja če maš 5k plače ampak ravno gori se je nekdo pizdil ko je en user povedal da lahko prihraniš 200k v 10 letih da večina tega ne more in zato tudi tvoje bluženje o 5k plače je točno to nerealen primer.

midva s partnerico pa zasluživa letno 2.200€ ker ona pač dobi 900€ in je meni letno 200€ POMEMBNO! Zato ker potem ona pojamra da bi mela oblekico za 120€ pa rečem jaz da LAHKO ampak pol pač ne bo dopusta, in če vpraša zakaj rečem zato ker imava fiksnih stroškov na mesec namesto 450€, kar 520€ ker pač ona bi se vozačkala sem pa tja, ker gospe ni za peš it, pa ker bi šla na obisk k mami za brezveze med tednom ker ne more 3 dni počakat ko mamo kosilo skup, pa ker ne vgaša luči, pa ker je pozabla plačat leasing pa je blo 40€ dodatnih stroškov, pa ker je dobla 125€ kazni od policije.

Tebi mogoče to vse ni pomembno meni pa je, ker skrbim za budget v excelu in taka jebivetrska neodzivnost ni tolerirana.

Jaz porabim čas da prišparam ona pa porablja denar ker je BREZSKRBNA in to se pač ne tolerira, gre se za princip, ne za to da bi postal iz tega milijonar, ampak dobiš VARČEVALNE NAVADE.

Boga zena, niti za dopust in niti za obleke nima, moz pa je obseden z excel tabelami.
Res cudovito, sta se skup?

Tak se je sparalo v 90ih v prekmurju, ko se je hodlo cez mejo po moko in zemljice.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matobeli ::

Mato989 je izjavil:

ampak dobiš VARČEVALNE NAVADE.


Ma kakšne navade, pravega varčevanja se lotiš analitično.
Sicer pa, da te vidimo, koliko daš v gospodinjstvu za naročnine telekomunikacij mesečno? :P

Mato989 ::

Boga zena, niti za dopust in niti za obleke nima, moz pa je obseden z excel tabelami.
Res cudovito, sta se skup?

Tak se je sparalo v 90ih v prekmurju, ko se je hodlo cez mejo po moko in zemljice.


Tako se vedno špara da lahko z 2.200€ mesečnega prihodka 2 prihranita mesečno 900€

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ampak dobiš VARČEVALNE NAVADE.


Ma kakšne navade, pravega varčevanja se lotiš analitično.
Sicer pa, da te vidimo, koliko daš v gospodinjstvu za naročnine telekomunikacij mesečno? :P


Za naročnine telekomunikacij dam relativno malo... internet je cca 50€, TVja nimam naročenega mi je foter dal od telekoma in gledamo preko PCja projecirava na TV, mobitel mam gratis v naročnini za internet, moja ma pa HOFER HOT za 7,99€/mesec...

Torej suma sumarum 58€/mesec pa mam net 500/100 al nekaj takega.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

m0LN4r ::

To je slabo, glede na to kaj pises sem mislil, da prisparata 1500.

Jaz te vodim, imam telefon na kartico in filam po potrebi, telefoniram samo preko wifi.
Zarnico prizigamo samo v dnevni.
Televizije ne gledamo.
Tusiramo se max 5 minut z mlacno vodo. Jemo samo hladno hrano.
Pa obleke mam se iz srednje sole, mal blede, ampak so se funkcionalne.

>:D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

To je slabo, glede na to kaj pises sem mislil, da prisparata 1500.

Jaz te vodim, imam telefon na kartico in filam po potrebi, telefoniram samo preko wifi.
Zarnico prizigamo samo v dnevni.
Televizije ne gledamo.
Tusiramo se max 5 minut z mlacno vodo. Jemo samo hladno hrano.
Pa obleke mam se iz srednje sole, mal blede, ampak so se funkcionalne.

>:D


1500 bi prisparala ja, če bi imela višji prihodek... tako pa je 900€ od 2.200€ prihodka odlično, redkokdo se lahko pohvali da prihrani pri budgetu pod 2.500€ 40%+ prihodka...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Jaz sem pri 20ih s partnerco prihranil eno celo socialno, beat that.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matobeli ::

Glede na to da daš 58EUR/mesec za telekomunikacijo, bi rekel da flikneš vsaj 350EUR/letno skozi okno.

Ni čudno da moraš tako zobe stiskat, za 900EUR mesečno, če pa ne znaš varčevat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Glede na to da daš 58€/mesec za telekomunikacijo, bi rekel da flikneš vsaj 350€/letno skozi okno, ker rabiš jih ne.

Ni čudno da moraš tako zobe stiskat, za 900€ mesečno, če pa ne znaš varčevat.


Narobe, glede na to da delam od doma to nujno potrebujem, bolj nujno kot nova oblačila ampak so tudi tista s srednje ok =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

@m0ln4r

Ti si v Nemčiji, tam se šele broji sitno...

Zato pa freelancerjem ob vsaki krizi raste cena, ko firme šparajo in le te odpuščajo. Ko jih pa rabijo, pa 2x ali celo 3x cena kot prej... Ker prišparajo pri onboardingu... Pa smo v začaranem krogu :))

Pa manjko paketov z neomejenimi klici. Pri nas ga nimajo samo res najcenejši...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Mato989 je izjavil:


Narobe, glede na to da delam od doma to nujno potrebujem


To ti pol firma pokrije. Sicer pa vidim da je 300/50 linija doplačila 4€/mesec, to bi bilo kar optimalno za uporabnika ki res rabi internet. Ampak vse kar je nad 32.8€/mesec za celotno gospodinjstvo je pa konkretno preseravanje.

A si zih da ti 300€ letno pomeni tako zelo malo? Sej veš, to je 30 žarnic ki gorijo 24/7 ;)

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Narobe, glede na to da delam od doma to nujno potrebujem


To ti pol firma pokrije. Sicer pa vidim da je 300/50 linija doplačila 4€/mesec, to bi bilo kar optimalno za uporabnika ki res rabi internet. Ampak vse kar je nad 32.8€/mesec za celotno gospodinjstvo je pa konkretno preseravanje.

A si zih da ti 300€ letno pomeni tako zelo malo? Sej veš, to je 30 žarnic ki gorijo 24/7 ;)


Saj mi firma krije, zato pa dobim 2€/dan dela od doma... in to je všteto v mesečne prihodke.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

A110 ::

Da meni kdo reče da kam ne smem (na obisk lastnim staršem wtf??) ker bo šlo 1e za bencin ga tisti trenutek postavim pred vrata ali pa sebe. Ajde ne rečem če ni za bencin ne greš, ampak zato, da boš prišparal 900e namesto 899 da se greš odpovedovati osnovnim željam? saj sem vedel da si psihič ampak iz dneva v dan dokazuješ da si še večji.
««
6 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30566153 (47394) Okapi

Več podobnih tem