» »

Parlamentarne volitve 2022

Parlamentarne volitve 2022

Temo vidijo: vsi
««
119 / 126
»»

Miki N ::

Evo, Hrvati so že prokužili goluba!

"Na Goloba veliki utjecaj ima Zoran Janković, a posredno i Milan Kučan, koji je siva eminencija političkog razvoja Slovenije u proteklih 30 godina", dodaje."

https://www.index.hr/vijesti/clanak/zas...

kriptobog ::

To boste Kučana vlačili notri še nadaljnih 300 let?

GregiB ::

Miki N je izjavil:

Evo, Hrvati so že prokužili goluba!

"Na Goloba veliki utjecaj ima Zoran Janković, a posredno i Milan Kučan, koji je siva eminencija političkog razvoja Slovenije u proteklih 30 godina", dodaje."

https://www.index.hr/vijesti/clanak/zas...


Preberi članek... prokužili su oni i Grbavca...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

zavajon ::

Miki N je izjavil:

Evo, Hrvati so že prokužili goluba!

"Na Goloba veliki utjecaj ima Zoran Janković, a posredno i Milan Kučan, koji je siva eminencija političkog razvoja Slovenije u proteklih 30 godina", dodaje."

https://www.index.hr/vijesti/clanak/zas...

Če neki Zdravko Petak nekaj izjavi, to pomeni, da so ga kar Hrvati prokužili?

tomlin je izjavil:

Kardinalna napaka Aleksandre Pivec. Ni se želela pridružiti stranki Povežimo Slovenijo. Dobili bi najmanj več glasov kot Levica. Sicer obetavna A.Pivec je zdaj verjetno "politično truplo".
3,42 % POVEŽIMO SLOVENIJO
1,51 % NAŠA DEŽELA
SKUPAJ 4,93%

Zakaj obetavna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

puginho ::

Boli nas vse k za kučana, globoko državo, vzporedni mehanizem, puklavih blodenj, hojsa,... juhu 4 leta mira, pa še nora 24 je pred propadom, ker pipica od telekoma se zapira. Na zdravje in z mirom!

Miki N ::

zavajon je izjavil:


Če neki Zdravko Petak nekaj izjavi, to pomeni, da so ga kar Hrvati prokužili?


Ej pojma nimam. Pač link kot link - zgodba je opcijska.

Ganon ::

Všeč mi je, kako tuji mediji pišejo o zmagi nad desničarskim populistom, ki je rušil demokratične standarde, omejeval svobodo tiska in na splošno škodil državi. Vsi ga poznajo, je kot najbolj trdovratna plesen.

eric_cartman ::

Miki N je izjavil:

Evo, Hrvati so že prokužili goluba!

"Na Goloba veliki utjecaj ima Zoran Janković, a posredno i Milan Kučan, koji je siva eminencija političkog razvoja Slovenije u proteklih 30 godina", dodaje."

https://www.index.hr/vijesti/clanak/zas...


Tale del si pozabil dodaati:
"Ljudima je dosta Janeza Janše"
Je li ovo Janšin konačni politički kraj, pitali smo.

“Ljudima u Sloveniji je trenutno dosta Janeza Janše, a možda im ga je dosta i zauvijek. Janšin SDS je dobio glasove svojeg čvrstog biračkog tijela, ali ništa više od toga. Janša je doživio velike napade u mjesecima pred izbore zbog svojih kontroverznih poteza. Primjerice, u Europi nisu dobro odjeknuli njegovi napadi na sveučilišne profesore i na novinare. Sve to je govorilo u prilog tome da bi netko s lijevog centra mogao biti izazivač Janši i polučiti dobar rezultat u tom političkom polju”, navodi Petak.

Miki N ::

Ganon je izjavil:

Všeč mi je, kako tuji mediji pišejo o zmagi nad desničarskim populistom, ki je rušil demokratične standarde, omejeval svobodo tiska in na splošno škodil državi. Vsi ga poznajo, je kot najbolj trdovratna plesen.


Izlet v Ukrajino mu ni čisto nič pomagal, samo še Orbiju se je zameril - tako da zdaj je brez prijateljev na svetovni sceni. :'(

GregiB ::

Miki N je izjavil:

Izlet v Ukrajino mu ni čisto nič pomagal, samo še Orbiju se je zameril - tako da zdaj je brez prijateljev na svetovni sceni. :'(


Zej jih ne rabi več... oz. zdej jih lohk gre privat obiskat...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

111111111111 ::

p0f je izjavil:

endelin je izjavil:

Pof se je samoukinil al kako?:)) komanda iz svobodne kleti

Pojdi ti raje na en Pingo, pa se tomlina vzami sabo, nima niti za Pingo. :)

Preprican sem, da niti tega ne vesta od kod pingo in sendvic izhajajo. Ker sicer dva kolickaj pametna (oksimoron) SDSovska propagandista, tega ne bi omenjala. Hint: avtobus protestnikov v podporo JJu pred Ljubljanskim sodiscem. :)

Oooo... Prašiček je nazaj. Si naredil jutranjo teleovadbo?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

p0f ::

Reuters:

https://www.reuters.com/world/europe/sl...

Slovenia's populist Prime Minister Janez Jansa lost a national election on Sunday as the environmentalist Freedom Movement party won more votes than his SDS party, according to preliminary figures from election authorities.


Pravilna dikcija!

111111111111 je izjavil:

p0f je izjavil:

endelin je izjavil:

Pof se je samoukinil al kako?:)) komanda iz svobodne kleti

Pojdi ti raje na en Pingo, pa se tomlina vzami sabo, nima niti za Pingo. :)

Preprican sem, da niti tega ne vesta od kod pingo in sendvic izhajajo. Ker sicer dva kolickaj pametna (oksimoron) SDSovska propagandista, tega ne bi omenjala. Hint: avtobus protestnikov v podporo JJu pred Ljubljanskim sodiscem. :)

Oooo... Prašiček je nazaj. Si naredil jutranjo teleovadbo?

Imas spet spolne fantazije o meni? Saj sem ti ze povedal, da me ne zanimas, sem straight in ne maram niti zensk na tvojem nivoju zabitosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

GregiB ::

Baje bo dal SDS pobudo,da se tudi otrokom v vrtcih da volilno pravico...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

primoz4p ::

Povelje je dano, zadeva je popravljena ...

Miki N ::

primoz4p je izjavil:

Povelje je dano, zadeva je popravljena ...




Ja glej, SDS baza je znana po svoji strumnosti. S porazi se vzdržuje bojna pripravljenosti in ohranja forma, da se ne razvadijo in zapustijo.

RedDrake ::

Drugače je pa takole ...
Dejansko sem bil pripravljen voliti Goloba na strehi, a sem se na koncu vseeno odločil za vrabca v sosednji vasi. Moja "izbira" ni prišla v parlament.
Ampak bodimo realni:
Za podpreti SDS moraš biti že na tri četrt lobotomiran, ali pa so te "levaki" direktno prizadeli, ali pa so ti SDS-ovci zrihtali dobro službo/plačo/koruptivne zaslužke.
Za podpreti "proper" levico (SD & Levica) moraš biti vsaj na pol lobotomiran, ali večino odraslega življenja na sociali, drogi, ali pa živiš v lastni utopiji, ali pa so ti SD-jevci zrihtali dobro službo/plačo/koruptivne zaslužke.

Ostane neka kvazi sredina, ki je večinoma politično sicer precej liberalna (SAB,LMŠ, sedaj še GS), a samo dokler se ne pride do tekovin druga Tita in revolucije, potem so pa konzervativni da je joj.

Požrl bi marsikaj, a da na zadnjem soočenju Golob ni bil sposoben kritizirati tiste knjižice ki jo je recitiral Glanzkopf, ampak se je raje izognil temu in se šel whataboutizem, mi je bilo jasno vse.
Ko sem potem videl še razne sredinske like tipa Mojca Pašek Šetinc (no1 Milan Kučan fangirl), Borut Sajovic (prime-corruption-time LDS član), ljubica od koprskega župana, ki je z maturo opravljala delo nadzornice Luke Koper in še mariskak znan obraz, me je minilo vse. Gre za nek amalgam LDS/Zoki kadrov. Upam lahko samo, da bodo bolj LDS iz let '94-'99, kot LDS iz let 2001-2004. Ker če bodo to drugo, potem bomo imeli še več korupcije, nadutosti in politično nastavljenih "gospodarstvenikov" tipa Zokifresh.

Pa še to.
Dejansko bi bilo 90%+ verjetno bolje za Slovenijo, če bi v parlament spustili čisto vse razen SDS in GS.
Mislim, da bi se s tem z izjemo par LMŠ/SAB/SD/NSi kalibrov znebili tudi 99% koruptivnežev.
Tako pa in eni in drugi, slepo volijo isto stvar že 20 let.
Eni direktno, ker lider noče odstopiti.
Drugi indirektno, ker verjamejo da če je naslovnica drugačna, je tudi knjiga drugačna. Gre pa samo za ponatise z manjšimi revizijami ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

kancler ::

se dobro da so bile volitve ze 24 aprila, zdajle pride rdec paket praznikov, boj OF, pa 1 maj itd.. ce bi bile volitve 1 ali 8 maj bi gs pobral 50% gladko

Miki N ::

Ej, samo našega transdženderja so pa tele volitve res čisto uničile... čisto je poniknil... a je še živ?

no comment ::

RedDrake je izjavil:

Gre pa samo za ponatise z manjšimi revizijami ...


Nekako tako, ja. Na levi menjavajo obraze, vsakega, ki “ausglajza”, zamenjajo. Četudi gre pri naslednjem samo za nijansne razlike.

Ne eksperimentirajo.

(kje sem že slišal ta nasvet?)

link_up ::

no comment je izjavil:

RedDrake je izjavil:

Gre pa samo za ponatise z manjšimi revizijami ...


Nekako tako, ja. Na levi menjavajo obraze, vsakega, ki “ausglajza”, zamenjajo. Četudi gre pri naslednjem samo za nijansne razlike.

Ne eksperimentirajo.

(kje sem že slišal ta nasvet?)


A to je ne eksperimentiranje? :P
In and Out

kotanyi ::

kriptobog je izjavil:

To boste Kučana vlačili notri še nadaljnih 300 let?


500 če bo treba. Še ko se končno stegne, ni ziher da ga ne bodo izkopali pa nagačili ter z njim strašili otroke.

RedDrake ::

no comment je izjavil:


(kje sem že slišal ta nasvet?)

Zahodna Nemčija konec 50-ih?

p0f ::

Miki N je izjavil:

Ej, samo našega transdženderja so pa tele volitve res čisto uničile... čisto je poniknil... a je še živ?


Iztekla se mu je pogodba za opravljanje laznjive komunikacije in zavajanje politicnih nasprotnikov.

RedDrake je izjavil:

no comment je izjavil:


(kje sem že slišal ta nasvet?)

Zahodna Nemčija konec 50-ih?



HA HA HA HA :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Hvala za tole :)) Brisem solze :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

Zimonem ::

Hudič je ko človek briše solze ti retoričnem vprašanju.

RedDrake ::

Če bo šel Glanzkopf še dalje po poteh Adenauer-ja ga znamo gledati še tam do leta 2045. Boh nam pomagi. Še 20+ let neodvisnih novinarjev, ki gredo praktično direktno izpred kamere/peresa v parlament, pa 20+ let raznih znanstvenih prebojev pod poveljstvom malega Golobčka, pa ...
Joj kar milo se mi stori, ko pomislim na vse te čudovite stvari, ki jih bomo še doživeli (če ne pomremo od COVID-19 še to jesen, najstrajšnejša bolezen EVER!!! pa to).

no comment ::

Jajo ni še niti enega koraka Adenauerjeve poti prehodil.

Tudi me more, ker vedno štarta obrnjen v drugo smer.

endelin ::

O lejga pof je nazaj. So v inštitutu nakazali še za danes?:D

RedDrake ::

Za tiste ki ne vedo, Adenauer je bil "stalnica" DE politike že pred vojno sploh pa po njej. Deloval je do svojega 87-ega leta.
To sem imel v mislih.
Da je Glanzkopf daleč od Adenauerja po dosežkih/usmeritvah je pa jasno kot beli dan. Eno je državnik, drugo pa človek zrel za solidne terapije pri kakšne psi-doktorju.

gruntfürmich ::

RedDrake je izjavil:

Ko sem potem videl še razne sredinske like tipa Mojca Pašek Šetinc (no1 Milan Kučan fangirl), Borut Sajovic (prime-corruption-time LDS član), ljubica od koprskega župana, ki je z maturo opravljala delo nadzornice Luke Koper in še mariskak znan obraz, me je minilo vse. Gre za nek amalgam LDS/Zoki kadrov. Upam lahko samo, da bodo bolj LDS iz let '94-'99, kot LDS iz let 2001-2004. Ker če bodo to drugo, potem bomo imeli še več korupcije, nadutosti in politično nastavljenih "gospodarstvenikov" tipa Zokifresh.

sj gibanje 'svoboda' ni nastalo iz zraka. v njem so vsi prebegli kadri naslednic lds-a in kasneje cerarja, bratuškove, šarca, potapljajoče sd. pač tekovina ki je na oblasti celotno samostojnost. samo obraz 'predstavnika' se menja.

ampak volilno telo je pač takšno, da si tega želimo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

endelin ::

Svobodnjaki = LDS
S krajšimi prekinitvami na oblasti 20+ let.
Seveda za nič nikoli odgovorni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

gruntfürmich ::

RedDrake je izjavil:

Da je Glanzkopf daleč od Adenauerja po dosežkih/usmeritvah je pa jasno kot beli dan. Eno je državnik, drugo pa človek zrel za solidne terapije pri kakšne psi-doktorju.

During his years in power, West Germany achieved democracy, stability, international respect and economic prosperity (Wirtschaftswunder, German for "economic miracle")


se ne bere to zelo podobno kot dosežki janše?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Jarno ::

Janša se tolaži: "Šarec v roki in Golob na strehi."
#65W!

Okapi ::

MrStein je izjavil:

> ne želi svojega glasu zavreči, v smislu dati stranki, ki ne bo prestopila volilnega praga

Ta stranka bo dobila status financiranja, nabrala izkušnje, in naslednje volitve nastopila še boljša.
Čez 4 leta bomo še vedno tu in bomo spet potrebovali vlado.
In ta stranka bo tam. Za razliko od "muh enodnevnic".

Ali pa si bodo tisti trije, štirje pri koritu lepo v miru delili tistih 80 do 100 jurjev na leto, kolikor dobijo te male stranke (če pridejo čez 1% na volitvah). Par mesecev pred naslednjimi volitvami pa bodo vložili par deset jurjev, da preprepričajo 1% volivcec in si zagotovijo financiranje še za naslednja štiri leta.

Vprašaj se, kaj točno Pirati počnejo s tistimi 80k evri na leto, ki jih dobijo.

harvey ::

Okapi je izjavil:


Vprašaj se, kaj točno Pirati počnejo s tistimi 80k evri na leto, ki jih dobijo.

Do sedaj so dobili 686.316,08 EUR, nekaj porabijo za plakate, kakšen je na pogodbi in kakšen potni strošek pade in to je verjetno to in so čisto zadovoljni. Letos bo nekaj več kandidatov za to žepnino.

edit - tule razrez kaj delajo z denarjem
https://piratskastranka.si/finance/
Stranka je bila uradno ustanovljena konec leta 2012, začetki povezovanja ustanovnih članov pa segajo v leto 2010. Leta 2014 smo na državnozborskih volitvah prejeli 11.737 oziroma 1,34 % glasov, leta 2018 pa 19.182 oziroma 2,15 % glasov.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

Okapi ::

RedDrake je izjavil:

Drugače je pa takole ...

Ostane neka kvazi sredina, ki je večinoma politično sicer precej liberalna (SAB,LMŠ, sedaj še GS), a samo dokler se ne pride do tekovin druga Tita in revolucije, potem so pa konzervativni da je joj...

Pljuni istini u oči - sistem od '70s let dalje po idelološki plati ni bil slab. Ni bilo kakšnega posebnega političnega preganjanja, več strank večina ni pogrešala, Juga je bila v svetu ugledna država, za razliko od danes je imel vsak osebnega zdravnika (in to v najbližjem zdravstvenem domu)...

Problem je bila gospodarska neučinkovitost sistema (in potem na koncu zaradi tega spori med narodi, ki so za gospodarski neuspeh krivili drug drugega).In zato smo se osamosvojili, ne zaradi tega, ker bi v Sloveniji trpeli kakšno posebno zatiranje po politični liniji, s strani ZKS.

Konkretno, konec '70ih, v začetku '80ih, smo se mladi počutili enako svobodne, kot se ti mladi sedaj, ali pa morda še bolj. Pank je bil v razcvetu, koncerotv je bilo več, kot jih je danes (Queeni v hali Tivoli, recimo). Lahko si se zjutraj odločil in šel na štop v Amsterdam, ali pa v Istanbul. Stari hipiji so sicer malo pogrešali Afganistan (kjer so bili takrat Rusi in je bilo konec veselja). V šoli (in na faksu) smo bili prijatelji, ne tekmeci za ocene in točke.

Na drugi strani so bili pa povojni belogardistični in domobranski emigranti v Argentini (in še kje), ki so vse od leta 1945 dalje pogrevali zamere do komunistov, fantazirali o vrnitvi in financirali en razmeroma ozek krog ljudi, iz katerega je nastal Demos in do danes SDS in NSi (zraven je bila pa še katoliška Cerkev, ki je tudi imela svoje čisto gopodarsko-finančne razloge za podporo tem krogom).

No, in ta "argentinski" del je zaradi svojih travm in fantazij (ker ni poznal dejanskih razmer v Sloveniji) zasejal to protipartizansko in protikomunistično komponento, na kateri se sedaj napaja SDS.

Značilen primer tega je recimo izjava tiste poslanke SDS, kako hudo je bilo včasih, ko še sadnega jogurta (zaradi Tita in komunistov) niso imeli. Vsi, ki smo takrat že živeli, se temu samo smejemo.

V glavnem, hotel sem povedati, da je levo-sredinski del slovenske družbe lahko upravičeno ponosen na partizane, na neuvrščenost imamo lahko upravičeno lepe spomine (zlasti tisti, ki smo v tistih časih kaj potovali po svetu), pa tudi na socialno komponento ureditve, v kateri smo živeli. Nihče (razen par % levih fanatikov) pa ne razmišlja, da bi se vrnili v socializem in podržavili podjetja, ker nam je jasno, da je kapitalistična demokracija gospodarsko neprimerno uspešnejša.

Malidelničar ::

Okapi - ti kar sanjaj :))
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kow ::

Okapi, to je naivno pomnenje. Jaz npr. pomnim konec 80-ih in zacetek 90-ih, ko je bil glavni frajer tisti, ki je prisel na obisk kot izseljenec iz Nemcije.
Verjetno tudi nisi kmetoval ipd. Vsaj polovica prebivalstva je zivelo bolj ubogo.

Kar se tice svobode, se pa strinjam. Dokler nisi sel proti oblasti, je bilo relativno svobodno. Tudi drzava je bila neucinkovita (malo regulacij), kar pomeni da je posameznik bil svobodnejsi kot danes.
Danes je cedalje tezje ziveti izven sistema. Razlog je tudi tehnologija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

p0f ::

Breaking news: Trump je Janezu Jansi cestital za zmago na volitvah. :)) Ah ne, saj tako neumen, ni niti Trump. :))

kow je izjavil:

Okapi, to je naivno pomnenje. Jaz npr. pomnim konec 80-ih in zacetek 90-ih, ko je bil glavni frajer tisti, ki je prisel na obisk kot izseljenec iz Nemcije.
Verjetno tudi nisi kmetoval ipd. Vsaj polovica prebivalstva je zivelo bolj ubogo.


Razlika od danes je pa? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

kow ::

Bi rekel, da je danes revezev 20-30 odstotkov. Torej manj. Je pa res, da so razlike veliko vecje, ker top 20p ljudi zivi zelo dobro.

p0f ::

kow je izjavil:

Bi rekel, da je danes revezev 20-30 odstotkov. Torej manj. Je pa res, da so razlike veliko vecje, ker top 20p ljudi zivi zelo dobro.


Ne pa ne. Kar izvoli si pogledati drzavne statistike o tem koliko jih je zaposlenih za nedolocen cas in koliko jih ima placo nad minimalcem. Slabse je. :)

Zanimivo je, da ste preneumni, da bi prezvecili preprosto logiko, ce nekdo bolje zivi v omejenem sistemu tipa planet zemlja, potem mora zaradi njega ziveti nekdo slabse.

Saj ni ful zakomplicirano - ce ni v tvoji agendi opravicevanje tocno tega, tako kot covida. Potem se zadeve strasno zakomplicirajo, ker so ze v osnovi bullshit, ki se ga ne da opravicevati. Lahko si samo bolj ali manj uspesna laznjiva pizda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

Okapi ::

harvey je izjavil:

Okapi je izjavil:


Vprašaj se, kaj točno Pirati počnejo s tistimi 80k evri na leto, ki jih dobijo.

Do sedaj so dobili 686.316,08 EUR, nekaj porabijo za plakate, kakšen je na pogodbi in kakšen potni strošek pade in to je verjetno to in so čisto zadovoljni. Letos bo nekaj več kandidatov za to žepnino.

edit - tule razrez kaj delajo z denarjem
https://piratskastranka.si/finance/
Stranka je bila uradno ustanovljena konec leta 2012, začetki povezovanja ustanovnih članov pa segajo v leto 2010. Leta 2014 smo na državnozborskih volitvah prejeli 11.737 oziroma 1,34 % glasov, leta 2018 pa 19.182 oziroma 2,15 % glasov.

Sicer ne poznam konkretnih stvari, ampak glede na te objavljene stroške bi lahko hipotetično rekli, da imata lahko dva plačo (sicer minimalno, ampak za praktično nič dela je tudi to v redu - za tisto, kar res delata, pa imata popoldanski espe).

V poslovnih prostorih (za jurja na mesec se dobi že kar spodoben prostor) lahko žurirajo, kdo lahko tam tudi živi, ali vsaj občasno prespi.

In potem je tu še 3500 evrov mesečnega "presežka". Lepa "žepnina", iz katere je mogoče financirati kar nekaj "poslovnih" večerij, "team buildingov", službenih poti in različnih "raziskav in analiz", ki jih opravljajo tisti člani pri koritu. In glavni cilj vsega njihovega delovanja je preseči 1% prag na naslednjih volitvah, da ta državna "renta" ostane.

Pa če si mogoče čustveno navezan na Pirate - preden začneš razlagati, da oni tega pač ne počnejo, in ves denar varčno porabljajo izključno v dobrobit slovenske družbe, si namesto njih predstavljaj Dobovška in njegovo Dobro državo, ali pa Čuša in Zeleno stranko, ki počnejo enako. Od letos bodo pa to počeli se neki proticepilci in še kdo (10 strank in list bo na tak način država financirala naslednja 4 leta).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

kow ::

p0f je izjavil:


Zanimivo je, da ste preneumni, da bi prezvecili preprosto logiko, ce nekdo bolje zivi v omejenem sistemu tipa planet zemlja, potem mora zaradi njega ziveti nekdo slabse.


S tem se ne strinjam. Ekonomija ni zero sum game.

p0f ::

kow je izjavil:

p0f je izjavil:


Zanimivo je, da ste preneumni, da bi prezvecili preprosto logiko, ce nekdo bolje zivi v omejenem sistemu tipa planet zemlja, potem mora zaradi njega ziveti nekdo slabse.


S tem se ne strinjam. Ekonomija ni zero sum game.


Ja, kreteni res tako razmisljajo, pa je. Zgodovina dokazuje in tudi vse vase neumnosti tega dejstva niso spremenile, sluzi pa kot zelo neumna tolazba za tiste, ki so se zaplezali. Oz, da te potolazim, tolazite se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

kow ::

Tehnicno, lahko se zemljo ukrades morju (Nizozemci). Bom rekel, da nimas argumentov, zato pa zmerjas.

Okapi ::

kow je izjavil:

Okapi, to je naivno pomnenje. Jaz npr. pomnim konec 80-ih in zacetek 90-ih, ko je bil glavni frajer tisti, ki je prisel na obisk kot izseljenec iz Nemcije.
Verjetno tudi nisi kmetoval ipd. Vsaj polovica prebivalstva je zivelo bolj ubogo.

Kar se tice svobode, se pa strinjam. Dokler nisi sel proti oblasti, je bilo relativno svobodno. Tudi drzava je bila neucinkovita (malo regulacij), kar pomeni da je posameznik bil svobodnejsi kot danes.
Danes je cedalje tezje ziveti izven sistema. Razlog je tudi tehnologija.

A imaš težave z branjem, z razumevanjem preprostih besedil? Ker natanko to sem napisal - niso nam bili všeč gospodarski problemi, to, da je bilo treba po marsikaj iti v Italijo ali Avstrijo... Zato smo se tudi osamosvojili ter podprli kapitalistično demokracijo. Ne pa zato, ker bi nas neki strašni komunisti ideološko zatirali.

p0f ::

kow je izjavil:

Tehnicno, lahko se zemljo ukrades morju (Nizozemci). Bom rekel, da nimas argumentov, zato pa zmerjas.

Ne, ti nabijas neumnosti o katerih nimas pojma, ki so bile izumljene kot bedni izgovori za agende pizd. Ne tebe. Ti si veliko prevec nepomemben in prereven, da bi jih uporabljal, hkrati pa si preneumen, da jih ne bi uporabljal. In zato se branis z njimi. Ceprav so napacne.

Enako kot ameriske sanje, za katere moras imeti dolocen intelekt, da se zbudis in razumes, da so bullshit. Tisti bolj zabiti se iz njih nikoli ne zbudijo.



Saj nekateri razumejo. Vecina, ki pa je intelektualno inferorna pa pac ne. Si se odlocil spadati k slednjim.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

kow ::

Ja, nisem sem prav izrazil. Naivno pomnenje se je nanasalo na ugled Juge, vsak je imel osebnega zdravnika (sicer so bili polpismeni - ce karikiram, ce jih primerjas z danasnjimi). Vsaj tak je moj spomin.

"Ugled Juge" je bolj povezan s srecnim nakljucjem, da se je Juga (ker je zaradi zgodovinskih nakljucij) postavila na "pravo stran zgodovine", ko se je postavila proti kolonializmu, imperializmu.
A v resnici je sama zatirala Albance itd. Neke resne napredne in progresivne ideologije ni bilo.

Okapi ::

kow je izjavil:

Tehnicno, lahko se zemljo ukrades morju (Nizozemci). Bom rekel, da nimas argumentov, zato pa zmerjas.

Ne samo to. Zemljo lahko tudi bolj učinkovito izkoriščaš. Namesto pritlične hiše lahko zgradiš nebotičnik. Namesto 5 ton koruze na hektar lahko pridelaš 10 ton, če uporabiš napredne sorte in izboljšaš tehnologijo.

Na svetu danes živi 10x toliko ljudi kot pred 200 leti, in v povprečju vsi živijo veliko bolje (in veliko dlje). Tudi tisti najbolj revni živijo bolje, kot so živeli najbolj revni pred 200 leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

pangro ::

RedDrake je izjavil:

no comment je izjavil:


(kje sem že slišal ta nasvet?)

Zahodna Nemčija konec 50-ih?




UUUUUU huda huda svaka čast da si tole izbrskal.

p0f ::

kow je izjavil:

Ja, nisem sem prav izrazil. Naivno pomnenje se je nanasalo na ugled Juge, vsak je imel osebnega zdravnika (sicer so bili polpismeni - ce karikiram, ce jih primerjas z danasnjimi). Vsaj tak je moj spomin.

"Ugled Juge" je bolj povezan s srecnim nakljucjem, da se je Juga (ker je zaradi zgodovinskih nakljucij) postavila na "pravo stran zgodovine", ko se je postavila proti kolonializmu, imperializmu.
A v resnici je sama zatirala Albance itd. Neke resne napredne in progresivne ideologije ni bilo.


Seveda ne. Potem najnizji sloji ne bi mogli financirati (z denarjem ali trudom) elit. Enako kot zdaj, najvecji bebci, nesposobnezi, najmanj izobrazeni, najbolj nerazgledani, branijo desnico, ki je naravnost ortagonalna od njihovih ortagonalnih interesov. Serjejo sami sebi na glavo. In so se ponosni zato.

pangro je izjavil:

RedDrake je izjavil:

no comment je izjavil:


(kje sem že slišal ta nasvet?)

Zahodna Nemčija konec 50-ih?




UUUUUU huda huda svaka čast da si tole izbrskal.


A ne? Mene je takoj spomnila na:



(bebci, ki se otepajo zgodovine ne bojo razumeli, jaz se pa valjam po tleh od smeha :)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()
««
119 / 126
»»