» »

Parlamentarne volitve 2022

Parlamentarne volitve 2022

Temo vidijo: vsi
««
81 / 126
»»

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:


Še en velik LOL. Cela Slovenija se je lahko na lastna ušesa prepričala, da je Zoki koruptivni predator, ampak levaki v Ljubljani ga še vedno večinsko volijo in volili bodo tudi stranko, ki jo predator javno promovira. Levake korupcija, podrejanje sodstva in medijev, prav nič ne moti, dokler vse to počno pravi ljudje in imajo tudi sami koristi od tega.


Verjetno nisi opazila, da ZJ v tem kontekstu ne kandidira in ga iz tega razloga ne vidim kot relevantnega. Kar se tice vsega nastetega pa to pocne aktualna politika. Upam, da naslednji ne bodo. Ce bodo nimajo moje podpore. Pac nisem versko pripaden stranki, kar je nekaj, kar taki kot ti pac ne morete razumeti.

Utk ::

Btw, teoreticno vprasanje: recimo, da dobita GS in SDS skupaj preko 50% in oblikujeta koalicijo. Kako bi pa gledali na to situacijo?

Če bi bla pametna in res hotela dobro državi (to seveda posledično pomeni, da ta 4 leta ne bi čisto vsega pokradla), bi šla v to. Ne glede na posledice na naslednjih volitvah.
Pa če bi imela res tam vsaj 50 poslancev, drugače itak brez veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Ker je JJ dalec najvecji problem. Ker rusi demokracijo.

Demokracijo rušite tisti, ki ne priznavate 20% Slovencev. Sej imam tebe tudi za bolj na strani neumnih, ampak vseeno ne bi hotel, da te samo zato izbrišejo iz foruma ali kaj takega.


Kaj je to kaksna migrant fora? Ves kaj pomeni ne priznavati?

Miha49 ::

Utk je izjavil:

Btw, teoreticno vprasanje: recimo, da dobita GS in SDS skupaj preko 50% in oblikujeta koalicijo. Kako bi pa gledali na to situacijo?

Če bi bla pametna in res hotela dobro državi, bi šla v to. Ne glede na posledice na naslednjih volitvah.

Ko bo leva vlada za otroke gre primca ki hoče ženskam ukiniti svobodno voljo in janševce pred sodišči ki ne priznavajo pravno državo polivali s solzivci takrat boš lahko rekel da so vsi isti.

Utk ::

TheBlueOne je izjavil:

Utk je izjavil:

Ker je JJ dalec najvecji problem. Ker rusi demokracijo.

Demokracijo rušite tisti, ki ne priznavate 20% Slovencev. Sej imam tebe tudi za bolj na strani neumnih, ampak vseeno ne bi hotel, da te samo zato izbrišejo iz foruma ali kaj takega.


Kaj je to kaksna migrant fora? Ves kaj pomeni ne priznavati?

Če imaš toliko proti nekomu, ki ga ne voliš, očitno misliš, da ta niti ne bi smel kandidirat. Ali kaj že.

Miha49 ::

Naredil je toliko nezakonitosti in še vedno ni v zaporu da je treba narediti da gre v zapor in ne sme več kandidirati.

Utk ::

Če ne bi (tudi) leve vlade uničile sodstvo, bi še lahko sanjali o tem.

mtosev ::

Vidim, da se eni kr obremenjujte z Janša. Jaz zanjga nisem nikoli volil in me tudi stranka SDS odbija s svojo politiko, ki jo vodi vsaj zadnjih 5+ let. Jaz imam stranko za katero bom volil, za JJ in njegov SDS pa mi je glih vseeno. On je na moji listi politikov, ki jih ignoriram in manj ko ga vidim boljše je.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:


Če imaš toliko proti nekomu, ki ga ne voliš, očitno misliš, da ta niti ne bi smel kandidirat. Ali kaj že.


SDS sola polaganja besed v usta. Ker ce ti to in ono, potem si _____!!!! Ves tebi so ocitne tvoje fantazije.

Jaz mislim, da je SDSovcem potrebno spoonfeedati kaj je demokracija, kaj se v politi ne tolerira, kaj jim ne koristi, kako so zavedeni.

Hypathia ::

TheBlueOne je izjavil:


Ce rusijo SDSove diktatorske teznje, potem razumem, da imajo enake vrednote. Ce bi jaz deloval v politiki bi iskal zaveznike, ki delajo demokracijo mocnejso.


Kakšne diktatorske težnje? Sedanja oblast je čakala 2 leti, da je lahko v skladu z zakonom imenovala vodstvo rtv-ja, čeprav so levi agitpropovci zaposleni na njej, delali ogromno škodo med epidemijo. Oblast, ki se obeta, bo to storila na prvi seji parlamenta, da bo lahko namestila svoje kadre. Edini diktatorji so levaki, ki mislijo, da mora biti vse po njihovo.

TheBlueOne je izjavil:


Ampak kje je kontekst? Zakaj je izjava neke zenske, ki jo povzame RTV mnenje RTV? Ali je sploh to povzel RTV? Katera oblast in RTV diha kot eno? Na oblasti je ja SDS.

Kaj se sprenevedaš, Šetinčeva kandidira na Holobovi listi in je razložila svoj pogled na neodvisno rtv, torej, da imajo politiki in novinarji popolnoma enake poglede.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Utk ::

Jaz mislim, da je SDSovcem potrebno spoonfeedati kaj je demokracija, kaj se v politi ne tolerira, kaj jim ne koristi, kako so zavedeni.

LOL. Pa ti si še bolj neumen kot sem mislil da si. Očitno še nisi srečal SDS-ovca.

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:


Kaj se sprenevedaš, Šetinčeva kandidira na Holobovi listi in je razložila svoj pogled na neodvisno rtv, torej, da imajo politiki in novinarji popolnoma enake poglede.


Katere poglede? Kaj ni tema svoboda medijev v demokraciji? V takem primeru upam, da so mnenja usklajena v smer svobode medijev.

Miha49 ::

Utk je izjavil:

Jaz mislim, da je SDSovcem potrebno spoonfeedati kaj je demokracija, kaj se v politi ne tolerira, kaj jim ne koristi, kako so zavedeni.

LOL. Pa ti si še bolj neumen kot sem mislil da si. Očitno še nisi srečal SDS-ovca.

V SDS ni nobenega demokrata več, zadnji ki je odšel je bil Pučnik.

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:



Kakšne diktatorske težnje? Sedanja oblast je čakala 2 leti, da je lahko v skladu z zakonom imenovala vodstvo rtv-ja, čeprav so levi agitpropovci zaposleni na njej, delali ogromno škodo med epidemijo. Oblast, ki se obeta, bo to storila na prvi seji parlamenta, da bo lahko namestila svoje kadre. Edini diktatorji so levaki, ki mislijo, da mora biti vse po njihovo.


Imas mednarodna porocila. Izcrpavanje STA je bila napoved vojne odprtim medijem. Dokler ne pisejo po SDSovsko ne bo denarja, tudi ce mimo zakonov.

Ampak saj vem kaj bos rekla. Ce katera mednarodna institucija kritizira SDS so komunajzerji, Kucanovi, Sorosovi ...

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

TheBlueOne je izjavil:


Verjetno nisi opazila, da ZJ v tem kontekstu ne kandidira in ga iz tega razloga ne vidim kot relevantnega. Kar se tice vsega nastetega pa to pocne aktualna politika. Upam, da naslednji ne bodo. Ce bodo nimajo moje podpore. Pac nisem versko pripaden stranki, kar je nekaj, kar taki kot ti pac ne morete razumeti.

Verjetno nisi opazil, da je Zoki že več mandatov župan Ljubljane in to s podporo volilcev, ki menda strašno nasprotujejo korupciji, lol. Verjetno tudi nisi opazil, da se je pojavil kot osrednji govorec na kongresu GS. Sicer bo pa naslednja politika natančno ista, ki je na oblasti, z manjšimi presledki, zadnjih 15 let, torej bi si mnenje o njihovem delu že lahko ustvaril, kajne, ampak seveda se raje sprenevedaš, da bo v n-tem poskusu pa vse popolnoma drugače.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Vajenc ::

pirat je izjavil:

In danes dobim v poštni nabiralnik reklamo za SAB. O estetiki obraza čez celoten A4 format ne bi, a pozoren sem na citat na zadnji strani - dr. Uroš Čufer, nekdanji minister za finance (saj se ga spomnite, ne? Kaj pošpegate po finančnih časopisih kaj počne dandanes?) je namreč potrdil, da 'danes potrebujemo strokovno poznavanje javnih financ, ter da je Alenka svojo zanesljivost in izkušnje pri ravnanju s proračunom že dokazala.'
Fantje, to je to! Če je KUL usklajen (in seveda je, saj tako vsak dan pravijo na KULTV in 24KUL) in če bo Alenka odgovorna za finance (in seveda bo, saj vendar stranke KUL ne lažejo in ne zavajajo) potem me za prihodnost ne skrbi. Še kako delnico NLB si bom kupil na borzi!

Pomanjkljive oz slabe informacije. AB je podedovala javne finance od JJ, kateri niso uspeli zvišati bonitetnih ocen (v bistvu so jih znižali), zato je Slovenija na mednarodnem trgu težko dobila ugodna posojila (ki jih potrebujemo vsako leto, tako kot ostale države tega sveta). Posojilo je uspela dobiti po visokih obrestnih merah v ameriški banki in se s tem izognila "ugodnemu" evropskemu posojilu, ki je kot garancijo zahteval trojko, ki bi skrbela, da bi Slovenija zategovala javne izdatke (šolstvo, zdravstvo, policija, ministrstva, javna infrastruktura...) in odplačevala obresti ostalim bogatim EU državam. JJ je močno navijal za trojko (razprodaja državnega premoženja...). Naslednja (Cerarjeva) vlada oz. takratni minister Mramor je s svojim nastopom pred finančnimi strokovnjaki poskrbel, da je Slovenija dobila dobre bonitetne ocene in s tem nizke obrestne mere. Poplačali smo stare kredite in sedaj plačujemo po precej ugodnih pogojih. Zelo verjetno bi bili s trojko na slabšem.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Miha49 ::

Kaj majo v Ljubljani se ne tiče mene ampak SDSovce tako peče ta Jankovič v resnici pa sploh ne bi župan bil če se ne bi SDS trudili da so samo dva kandidata in potem morajo bogi Ljubljančani manjše zlo voliti.

Hypathia ::

TheBlueOne je izjavil:



Imas mednarodna porocila. Izcrpavanje STA je bila napoved vojne odprtim medijem. Dokler ne pisejo po SDSovsko ne bo denarja, tudi ce mimo zakonov.

Ampak saj vem kaj bos rekla. Ce katera mednarodna institucija kritizira SDS so komunajzerji, Kucanovi, Sorosovi ...

Večina mednarodnih poročil nastane na podlagi podatkov slovenskih "neodvisnih" poročevalcev, problem STA se je rešil takoj zatem ko je kot direktor odstopil zagrizeni levičar. Kako si levica predstavlja odprte, neodvisne medije ti je pa povedala Šetinčeva, tako da imajo popolnoma enake poglede kot levi politiki.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Miha49 ::

Evo že izgovori letijo ko Janša krši zakone.

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:


Verjetno nisi opazil, da je Zoki že več mandatov župan Ljubljane in to s podporo volilcev, ki menda strašno nasprotujejo korupciji, lol. Verjetno tudi nisi opazil, da se je pojavil kot osrednji govorec na kongresu GS. Sicer bo pa naslednja politika natančno ista, ki je na oblasti, z manjšimi presledki, zadnjih 15 let, torej bi si mnenje o njihovem delu že lahko ustvaril, kajne, ampak seveda se raje sprenevedaš, da bo v n-tem poskusu pa vse popolnoma drugače.


Ti pac nekaj predvidevas. Volitve so v drzavni zbor in mene bos praviloma nasla kot nasprotnika JJ, ker mi trenutno radikalno hitro unicuje drzavo. Drugace ne zivim v Ljubljani, tako da nisem nek volilec ZJ.

Koga bom volil pa se ne vem za sigurno. Bi pa si zelel vec novih. Jaz bi pravzaprav najraje imel kaksno zdravo mocno desno sredinsko stranko. To pa ni mozno dokler si desni pol prisvaja SDS s sateliti. Ampak kar pravi Golob in njegov nacin mi niti nista napacna.

Skratka najprej odstranit tole vlado, potem gledati kar dela naslednja in ce bodo po SDSovsko prostaski in nesposobni se postaviti proti obema in upati, da se s tem dela prostor za nove ideje. Ce bo naslednja vlada OK, potem imajo moj glas.

Hypathia je izjavil:


Večina mednarodnih poročil nastane na podlagi podatkov slovenskih "neodvisnih" poročevalcev, problem STA se je rešil takoj zatem ko je kot direktor odstopil zagrizeni levičar.


Si mislim, da podcenjujes mednarodne institucije ali pa slepo verjames svojim izbrancem.

Saj to vemo, da SDSovec vzame vsak izgovor od svojih. Ce pa ni izgovora pa kricite "Zoki, Kucan". Tisti, ki se z vami ne strinja in noce biti satelit je tako ali drugace komunajzer.

Porocila so menda prisla tudi kasneje. Eno, ce se ne motim zelo pred kratkim.

Zgodovina sprememb…

pirat ::

Vajenc je izjavil:

pirat je izjavil:

In danes dobim v poštni nabiralnik reklamo za SAB. O estetiki obraza čez celoten A4 format ne bi, a pozoren sem na citat na zadnji strani - dr. Uroš Čufer, nekdanji minister za finance (saj se ga spomnite, ne? Kaj pošpegate po finančnih časopisih kaj počne dandanes?) je namreč potrdil, da 'danes potrebujemo strokovno poznavanje javnih financ, ter da je Alenka svojo zanesljivost in izkušnje pri ravnanju s proračunom že dokazala.'
Fantje, to je to! Če je KUL usklajen (in seveda je, saj tako vsak dan pravijo na KULTV in 24KUL) in če bo Alenka odgovorna za finance (in seveda bo, saj vendar stranke KUL ne lažejo in ne zavajajo) potem me za prihodnost ne skrbi. Še kako delnico NLB si bom kupil na borzi!

Pomanjkljive oz slabe informacije. AB je podedovala javne finance od JJ, kateri niso uspeli zvišati bonitetnih ocen (v bistvu so jih znižali), zato je Slovenija na mednarodnem trgu težko dobila ugodna posojila (ki jih potrebujemo vsako leto, tako kot ostale države tega sveta). Posojilo je uspela dobiti po visokih obrestnih merah v ameriški banki in se s tem izognila "ugodnemu" evropskemu posojilu, ki je kot garancijo zahteval trojko, ki bi skrbela, da bi Slovenija zategovala javne izdatke (šolstvo, zdravstvo, policija, ministrstva, javna infrastruktura...) in odplačevala obresti ostalim bogatim EU državam. JJ je močno navijal za trojko (razprodaja državnega premoženja...). Naslednja (Cerarjeva) vlada oz. takratni minister Mramor je s svojim nastopom pred finančnimi strokovnjaki poskrbel, da je Slovenija dobila dobre bonitetne ocene in s tem nizke obrestne mere. Poplačali smo stare kredite in sedaj plačujemo po precej ugodnih pogojih. Zelo verjetno bi bili s trojko na slabšem.

Ja, seveda!
Zato me pa sedaj ne skrbi. Finančna prihodnost pod KUL-om (skupaj z golobom) zgleda kar OK… Morda kdaj ne bo mesa, morda bo DDV preko 30%, morda bodo kakega obrtnika nacionalizirali, ampak to so res že detajli.
Alenka z denarnico - za državo nič boljšega! Obveznice po 6,7% in (pazi to) spet bo lahko JJ kriv, ko pa je državo med korono tako brezglavo zadolžil! Skratka zmaga in za vse slabo kriva prejšnja vlada (še dobro da je že pripravljen in v lektoriranju tudi interventni zakon, ki bo razveljavil vse zakone Janševe vlade, čeprav je baje vladal samo z odloki …. ampak spet preveč detajlov, vem).

Hypathia ::

TheBlueOne je izjavil:



Ti pac nekaj predvidevas. Volitve so v drzavni zbor in mene bos praviloma nasla kot nasprotnika JJ, ker mi trenutno radikalno hitro unicuje drzavo.


JJ uničuje kvečjemu dominacijo levice in zate je to seveda problem, sicer pa imamo odlične gospodarske rezultate kar ima največji vpliv na povprečnega državljana, veliko večji od tvitov PV.

TheBlueOne je izjavil:

Jaz bi pravzaprav najraje imel kaksno zdravo mocno desno sredinsko stranko. To pa ni mozno dokler si desni pol prisvaja SDS s sateliti.

Močna sredinsko desna stranka ni mogoča ker je večina medijev levičarskih, ki vsakogar, ki takoj ko se pojavi, ožigosa za SDS satelit, če ne zapoje mantro o JJ kot hudiču s katerim ne bodo sodelovali.

TheBlueOne je izjavil:

Skratka najprej odstranit tole vlado, potem gledati kar dela naslednja in ce bodo po SDSovsko prostaski in nesposobni se postaviti proti obema in upati, da se s tem dela prostor za nove ideje. Ce bo naslednja vlada OK, potem imajo moj glas.

Oh ne, seveda ne bodo prostaški, prav prijazno in z nasmeškom na ustih nam bodo porinili prst v r*t, dvignili davke in poslabšali standard, aja, tebi ne, ker si v Avstriji, za ostale žalujoče se ti pa fučka.

TheBlueOne je izjavil:

Si mislim, da podcenjujes mednarodne institucije ali pa slepo verjames svojim izbrancem.

Jaz se predvsem zanašam na lastna ušesa in oči, zato vem, da so mednarodne inštitucije nekredibilne.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Gregor P ::

endelin je izjavil:

Realno je za vlado eden slabših mesecev ta april za volitve. Sedaj je to že kolko dve, tri položnice zapored? Podražitve so precej zagrizle. Že maja bo na položnicah bolje predvidevam, saj bo manjša poraba. :P
... s tem, da so eni dobili na račun sedaj 150,- evrov ;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Hypathia ::

Vsi pa imamo že dva meseca precej nizko cifro na položnici za elektriko.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Vajenc ::

pirat je izjavil:

Finančna prihodnost pod KUL-om (skupaj z golobom) zgleda kar OK… Morda kdaj ne bo mesa, morda bo DDV preko 30%, morda bodo kakega obrtnika nacionalizirali, ampak to so res že detajli.
Alenka z denarnico - za državo nič boljšega! Obveznice po 6,7% in (pazi to) spet bo lahko JJ kriv, ko pa je državo med korono tako brezglavo zadolžil! Skratka zmaga in za vse slabo kriva prejšnja vlada (še dobro da je že pripravljen in v lektoriranju tudi interventni zakon, ki bo razveljavil vse zakone Janševe vlade, čeprav je baje vladal samo z odloki …. ampak spet preveč detajlov, vem).

Trenutni vladi res ne gre očitati, da niso delali. Ni bilo vse slabo, turistične bone štejem kot dobro zaokrožitev javnih sredstev, škoda sicer, ker niso storili podobno tudi za ostale panoge. Pripravili in sprejeli so veliko zakonov (spremembe obstoječih), kar je bistvena naloga vlade, v katerih so slabo skrili podtaknjene člene, ki bi jih omogočali cel kup neustavnih podzakonskih aktov in odločitev. V osnovi demokratična družba potrebuje neodvisne javne medije (v SLO sta to RTV in STA) in spoštovanje vseh treh vej oblasti, socialna država pa delujoče javno zdravstvo in šolstvo. Ta vlada je delala vse na tem, da bi zrušila trenutno ustavno ureditev (delitev oblasti, socialno državo, javno zdravstvo in šolstvo svobodo govora in medijev...) kar pokvari okus prejetih bombonov. Za detajle nimamo časa, je pa dobro poznati osnovo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

floyd1 ::

Polno kletarjev s kristalno kroglo je očitno tu. In same črne napovedi za naslednjo vlado.

No-ja, če bi gledal noro24 in bi bil moj prvi poveljnik žanek, general pa janezek, bi tudi mene preganjale črne misli.

Sprostite se. Ne bit tak zategnjeni kot twito.

AnotherMe ::

Ali obstaja kakšna spletna aplikacija, ki bi glede na moje prioritete predlagala kaj naj volim?

Podobno temu:
https://euandi2019.eu/survey/default/EN

Zelo sem razpet med dvemi opcija, pa me zanima če bi mi takšna aplikacija dejansko potrdila katero izmed mojih dosedanjih top opcij...

Gregor P ::

Če bi se stranke držale programov, bi morda še imelo smisel, tako pa se sestavljajo koalicije s po pet strank in je vse kar je zapisano v programu potem žal passe, ker je pač treba sprejemati kompromise.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

AnotherMe ::

Gregor P je izjavil:

Če bi se stranke držale programov, bi morda še imelo smisel, tako pa se sestavljajo koalicije s po pet strank in je vse kar je zapisano v programu potem žal passe, ker je pač treba sprejemati kompromise.


Se strinjam - ampak me vseeno zanima, če imamo tudi letos kaj takega - če ne drugega, je fajn, da greš malo čez vprašanja, da dejansko pomisliš kaj ti je pomembno, ne pa da po defaultu preskočiš vse, kar ni iz "tebi ljube stranke".

Hypathia ::

Ekipa covid sledilnika je naredila dober vprašalnik. https://voliprav.si/
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

tilen03 ::

AnotherMe je izjavil:

Ali obstaja kakšna spletna aplikacija, ki bi glede na moje prioritete predlagala kaj naj volim?

Podobno temu:
https://euandi2019.eu/survey/default/EN

Zelo sem razpet med dvemi opcija, pa me zanima če bi mi takšna aplikacija dejansko potrdila katero izmed mojih dosedanjih top opcij...

Napiši kateri dve opciji pa ti bomo pomagali...

Hypathia ::

Vajenc je izjavil:

pirat je izjavil:

Finančna prihodnost pod KUL-om (skupaj z golobom) zgleda kar OK… Morda kdaj ne bo mesa, morda bo DDV preko 30%, morda bodo kakega obrtnika nacionalizirali, ampak to so res že detajli.
Alenka z denarnico - za državo nič boljšega! Obveznice po 6,7% in (pazi to) spet bo lahko JJ kriv, ko pa je državo med korono tako brezglavo zadolžil! Skratka zmaga in za vse slabo kriva prejšnja vlada (še dobro da je že pripravljen in v lektoriranju tudi interventni zakon, ki bo razveljavil vse zakone Janševe vlade, čeprav je baje vladal samo z odloki …. ampak spet preveč detajlov, vem).

Trenutni vladi res ne gre očitati, da niso delali. Ni bilo vse slabo, turistične bone štejem kot dobro zaokrožitev javnih sredstev, škoda sicer, ker niso storili podobno tudi za ostale panoge. Pripravili in sprejeli so veliko zakonov (spremembe obstoječih), kar je bistvena naloga vlade, v katerih so slabo skrili podtaknjene člene, ki bi jih omogočali cel kup neustavnih podzakonskih aktov in odločitev. V osnovi demokratična družba potrebuje neodvisne javne medije (v SLO sta to RTV in STA) in spoštovanje vseh treh vej oblasti, socialna država pa delujoče javno zdravstvo in šolstvo. Ta vlada je delala vse na tem, da bi zrušila trenutno ustavno ureditev (delitev oblasti, socialno državo, javno zdravstvo in šolstvo svobodo govora in medijev...) kar pokvari okus prejetih bombonov. Za detajle nimamo časa, je pa dobro poznati osnovo.

BS. Legalna menjava SD kadra na čelu nacionalke, z desnim kadrom, ni nobeno rušenje neodvisnih medijev, ravno tako zahteva, da državna STA razkrije podatke poslovanja. Fokusiranje na dobrobit pacienta namesto dobaviteljev ni nobeno rušenje javnega zdravstva ampak njegova krepitev, bolj socialno čuteče vlade, ne samo na besedah ampak tudi financah, še ni bilo, večji vpliv lokalnega okolja na šolstvo ni krnjenje svobode etc.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Smrekar1 ::

Hypathia je izjavil:

Vsi pa imamo že dva meseca precej nizko cifro na položnici za elektriko.


Brez skrbi, po volitvah bo šla cifra nazaj gor. Tudi za tole nižjo cifro bomo vrnili, ker trenutno ne plačujemo za vzdrževanje kablov in transformatorskih postaj. Težava komunajzerjev je, da jim vedno zmanjka tujega denarja in je konec zabave. Velja tudi za nacional-komuniste.


Primernejši logotip za 55-80

Hypathia ::

Smrekar1 je izjavil:


Brez skrbi, po volitvah bo šla cifra nazaj gor.

Ja, Holob bo dvignil cene elektrike, čeprav se je zaklinjal, da jih ne bo, levakarski lažnivec, pač.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

energetik ::

Hypathia je izjavil:

Ekipa covid sledilnika je naredila dober vprašalnik. https://voliprav.si/
E, to sem rabil, zakon.
vires in numeris

AnotherMe ::

tilen03 je izjavil:

AnotherMe je izjavil:

Ali obstaja kakšna spletna aplikacija, ki bi glede na moje prioritete predlagala kaj naj volim?

Podobno temu:
https://euandi2019.eu/survey/default/EN

Zelo sem razpet med dvemi opcija, pa me zanima če bi mi takšna aplikacija dejansko potrdila katero izmed mojih dosedanjih top opcij...

Napiši kateri dve opciji pa ti bomo pomagali...


golob vs. lmš

Smrekar1 ::

Hypathia je izjavil:


Ja, Holob bo dvignil cene elektrike,


Golob bo začel financirati električno infrastrukturo tako, da ne končamo kot Severna Koreja.

Čisto razumem zakaj nekatere to moti. Na vašo žalost je tako, da 11. člena njihove ustave pač ne bomo kopirali v našo. Če ti ni všeč emigriraj tja, morda te bodo veseli.

fikus_ ::

Hypathia je izjavil:

Vsi pa imamo že dva meseca precej nizko cifro na položnici za elektriko.


Da, predvolilni bombonček. Sedaj pa povej elektrodistributerjem, kdo jim bo povrnil škodo, manjko 1/4 dohodka?!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Hypathia ::

Levi paraziti ala Nika, Muki in Jaša bodo malo manj dobili, pa se bo pokrilo.

aja, ne, tako bi bilo pod Janšo, Holob bo nam pa davke nabil.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

link_up ::

fikus_ je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Vsi pa imamo že dva meseca precej nizko cifro na položnici za elektriko.


Da, predvolilni bombonček. Sedaj pa povej elektrodistributerjem, kdo jim bo povrnil škodo, manjko 1/4 dohodka?!


Na tvojo nesreco bodo daljnovodi se stali.
In and Out

Smrekar1 ::

Hypathia je izjavil:

Levi paraziti ala Nika, Muki in Jaša bodo malo manj dobili


Kaj pa Zavod Iskreni?

Ali so oni v redu, ker so "vaši"?

Phantomeye ::

Hypathia je izjavil:

Vajenc je izjavil:

pirat je izjavil:

Finančna prihodnost pod KUL-om (skupaj z golobom) zgleda kar OK… Morda kdaj ne bo mesa, morda bo DDV preko 30%, morda bodo kakega obrtnika nacionalizirali, ampak to so res že detajli.
Alenka z denarnico - za državo nič boljšega! Obveznice po 6,7% in (pazi to) spet bo lahko JJ kriv, ko pa je državo med korono tako brezglavo zadolžil! Skratka zmaga in za vse slabo kriva prejšnja vlada (še dobro da je že pripravljen in v lektoriranju tudi interventni zakon, ki bo razveljavil vse zakone Janševe vlade, čeprav je baje vladal samo z odloki …. ampak spet preveč detajlov, vem).

Trenutni vladi res ne gre očitati, da niso delali. Ni bilo vse slabo, turistične bone štejem kot dobro zaokrožitev javnih sredstev, škoda sicer, ker niso storili podobno tudi za ostale panoge. Pripravili in sprejeli so veliko zakonov (spremembe obstoječih), kar je bistvena naloga vlade, v katerih so slabo skrili podtaknjene člene, ki bi jih omogočali cel kup neustavnih podzakonskih aktov in odločitev. V osnovi demokratična družba potrebuje neodvisne javne medije (v SLO sta to RTV in STA) in spoštovanje vseh treh vej oblasti, socialna država pa delujoče javno zdravstvo in šolstvo. Ta vlada je delala vse na tem, da bi zrušila trenutno ustavno ureditev (delitev oblasti, socialno državo, javno zdravstvo in šolstvo svobodo govora in medijev...) kar pokvari okus prejetih bombonov. Za detajle nimamo časa, je pa dobro poznati osnovo.

BS. Legalna menjava SD kadra na čelu nacionalke, z desnim kadrom, ni nobeno rušenje neodvisnih medijev, ravno tako zahteva, da državna STA razkrije podatke poslovanja. Fokusiranje na dobrobit pacienta namesto dobaviteljev ni nobeno rušenje javnega zdravstva ampak njegova krepitev, bolj socialno čuteče vlade, ne samo na besedah ampak tudi financah, še ni bilo, večji vpliv lokalnega okolja na šolstvo ni krnjenje svobode etc.



Kaj je pa recimo s predčasno menjavo direktorja stat urada, aja zato, ker je Lahovnikova neformalna grupa hotla predčasni in brezpogojni dostop, brez pravne podlage. In to na dopisni seji. Mislim :D

Hypathia ::

Phantomeye je izjavil:


Kaj je pa recimo s predčasno menjavo direktorja stat urada, aja zato, ker je Lahovnikova neformalna grupa hotla predčasni in brezpogojni dostop, brez pravne podlage. In to na dopisni seji. Mislim :D

Spet prikladno pozabiš omeniti, da se je to dogajalo v prvi fazi največje krize po 2. svetovni vojni. Sicer se pa zavzemam za ameriški model, ko pride nova administracija, lahko zamenja kogar želi, brez pojasnil. Levaki želijo takšno prakso uvesti za rtv, ko jo bo v prihodnje desnica ponovila, pa spet jok in stok in nabijanje o diktaturi in političnem kadrovanju.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Phantomeye ::

Hypathia je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Kaj je pa recimo s predčasno menjavo direktorja stat urada, aja zato, ker je Lahovnikova neformalna grupa hotla predčasni in brezpogojni dostop, brez pravne podlage. In to na dopisni seji. Mislim :D

Spet prikladno pozabiš omeniti, da se je to dogajalo v prvi fazi največje krize po 2. svetovni vojni. Sicer se pa zavzemam za ameriški model, ko pride nova administracija, lahko zamenja kogar želi, brez pojasnil. Levaki želijo takšno prakso uvesti za rtv, ko jo bo v prihodnje desnica ponovila, pa spet jok in stok in nabijanje o diktaturi in političnem kadrovanju.


Kriza gor ali dol, to ne pomeni, da zakoni avtomatično padejo in da ima predsednik vlade popoln nadzor nad vodenjem države.

Kako se zbira podatke in kako se jih posreduje obstaja zakonodaja, pravila itd. Da lahko neka skupina, ki ni bila niti imenovana, dobi te zaupne podatke brez postopkov. Aja, pa takrat se je država odločila preklicat epidemijo. Point ni v političnem kadrovanju, point je v menjavi vodstva, ki vztraja pri zakonodaji.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Hypathia je izjavil:

Ekipa covid sledilnika je naredila dober vprašalnik. https://voliprav.si/

Je še kdo probal vprašalnik?
Meni predlaga Brščiča, Zmagota, SDS pa NSI. Ful dobre kombinacije :))
vires in numeris

Malidelničar ::

Vajenc je izjavil:

pirat je izjavil:

In danes dobim v poštni nabiralnik reklamo za SAB. O estetiki obraza čez celoten A4 format ne bi, a pozoren sem na citat na zadnji strani - dr. Uroš Čufer, nekdanji minister za finance (saj se ga spomnite, ne? Kaj pošpegate po finančnih časopisih kaj počne dandanes?) je namreč potrdil, da 'danes potrebujemo strokovno poznavanje javnih financ, ter da je Alenka svojo zanesljivost in izkušnje pri ravnanju s proračunom že dokazala.'
Fantje, to je to! Če je KUL usklajen (in seveda je, saj tako vsak dan pravijo na KULTV in 24KUL) in če bo Alenka odgovorna za finance (in seveda bo, saj vendar stranke KUL ne lažejo in ne zavajajo) potem me za prihodnost ne skrbi. Še kako delnico NLB si bom kupil na borzi!

Pomanjkljive oz slabe informacije. AB je podedovala javne finance od JJ, kateri niso uspeli zvišati bonitetnih ocen (v bistvu so jih znižali), zato je Slovenija na mednarodnem trgu težko dobila ugodna posojila (ki jih potrebujemo vsako leto, tako kot ostale države tega sveta). Posojilo je uspela dobiti po visokih obrestnih merah v ameriški banki in se s tem izognila "ugodnemu" evropskemu posojilu, ki je kot garancijo zahteval trojko, ki bi skrbela, da bi Slovenija zategovala javne izdatke (šolstvo, zdravstvo, policija, ministrstva, javna infrastruktura...) in odplačevala obresti ostalim bogatim EU državam. JJ je močno navijal za trojko (razprodaja državnega premoženja...). Naslednja (Cerarjeva) vlada oz. takratni minister Mramor je s svojim nastopom pred finančnimi strokovnjaki poskrbel, da je Slovenija dobila dobre bonitetne ocene in s tem nizke obrestne mere. Poplačali smo stare kredite in sedaj plačujemo po precej ugodnih pogojih. Zelo verjetno bi bili s trojko na slabšem.


S Trojko bi popucali s korupcijo in bili prisiljeni racionalizirati javni sektor. Logično da Ljubljančani bentijo v intervjuvih, da je JJ "klical" Trojko. Ker bi JU/državna pač naskala, pa razni NVO-ji, paradržavno pretakanje proračunskega denarja.
Bratuškove ne morem videti, okradla nas delničarje NKBM in najela oderuške kredite, da je rešila LDS-tajkune.
Vemo tudi, kako so odžagali Torbjorna Manssona iz DUTB, da so z diskontom pokupili slabe terjatve, ki so jih rešili davkoplačevalci.
Istočasno AB ne prizna, da je morala ZUJF od Janše ohraniti, ker je bil ZUJF osnova za ponovno rast in okrevanje - kar je nasledila Bratuškova.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Gregor P ::

energetik je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Ekipa covid sledilnika je naredila dober vprašalnik. https://voliprav.si/

Je še kdo probal vprašalnik?
Meni predlaga Brščiča, Zmagota, SDS pa NSI. Ful dobre kombinacije :))


Je taka zelo ekstremistična anketa, eno odgovoriš "narobe" ter si pri ostalih bolj neodločen in si že skrajni desničar :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

mtosev ::

Jaz sem pred dnevi rešil in dobil LMŠ. Tudi mislim volit za Šarca.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Malidelničar ::

energetik je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Ekipa covid sledilnika je naredila dober vprašalnik. https://voliprav.si/

Je še kdo probal vprašalnik?
Meni predlaga Brščiča, Zmagota, SDS pa NSI. Ful dobre kombinacije :))


Jaz sem imel: SDS 71%, NSI 70%, Povežimo 70%, Resni.ca 66%.
Nice. 8-)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Vajenc ::

Malidelničar je izjavil:

S Trojko bi popucali s korupcijo in bili prisiljeni racionalizirati javni sektor. Logično da Ljubljančani bentijo v intervjuvih, da je JJ "klical" Trojko. Ker bi JU/državna pač naskala, pa razni NVO-ji, paradržavno pretakanje proračunskega denarja.

Javni sektor niso (samo) fikusi v pisarnah! Javni sektor so (tudi) šole, bolnice, ceste, policija, vojska, državna/lokalna infrastruktura, sodišča, ministrstva... V glavnem zelo pomemben del življenja, ki se tiče slehernega državljana. Trojka bi zmanjšala plače fikusov in uspešnih uslužbencev, poleg tega pa tudi vlaganja državnih sredstev v razvoj, tehnologijo, šolstvo, zdravstvo... Dejte pamet v glavo in nehajte fičulat iz leve v desno in obratno. Ni vse levo slabo samo zato, ker so vas vzgojili v egoistične desničarje.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen
««
81 / 126
»»