» »

Parlamentarne volitve 2022

Parlamentarne volitve 2022

Temo vidijo: vsi
««
62 / 126
»»

Hypathia ::

Malidelničar je izjavil:


1) Pri Naši deželi bo šlo res za piko, verjetno jo ankete podcenjujejo (namerno), mislim pa da je bila napaka, ker niso šli s Povežimo Slovenijo. Imam občutek, da so Pivčevo pred recimo 2-3 meseci mediji zvabili v past, ji dali nekaj pozornosti in jo prepričali, da je zanimiva da na koncu ni šla z PoS. Sedaj pa jo neusmiljeno meljejo. Zanimivo, pred meseci je takrat še Dobovškova Dobra Država isto zavrnila PoS, sedaj pa je Dobovšek odstopil, stranka pa kolapsirala z obratom v skrajno levo in vprašanje kaj sploh bo z njimi.

Ne bi se strinjala. Pivčeva je bila medijska ljubljenka dokler je bila v levi vladi, odkar je podpisala pakt s "hudičem" (Janšo) se po njej nediskriminatorno tolče in se bo tudi v naprej. Nekaj je bilo žal tudi prijateljskega ognja, potem ko ni želela vstopiti v POS in so nekateri napačno ocenili, da ogroža ta projekt. Tukaj imam v mislih predvsem portal Domovina, ki ND niso vključili v pregled strank v tiskovini, ki so jo razposlali na domove, njihove večkratne komentarje, da je Pivčeva odpisana in da je glas zanjo, stran vržen glas etc. Resnica pa je ta, kar so potrdile tudi analize ( vir: Valicon), da si te 4 stranke (SDS, NSI, POS in ND) zelo malo hodijo v zelje ampak ima vsak svoj bazen volilcev, ki ga mora maksimalno počrpati, če želimo nov desno sredinski mandat, pot do njega je precej ožja kot do leve vlade, obstaja pa in samostojna ND bo lahko k temu več pripomogla kot povezana v POS, zato je bila odločitev Pivčeve vsekakor pravilna. Poleg tega bi se v povezavi izgubila, ona pa ima večje ambicije kot se zgolj enkrat prebiti v parlament.

Malidelničar je izjavil:

2) Bratuškova je recimo leta 2018 z agresivnostjo pridobovala, to se je videlo, pri veliko ljudeh pa sedaj kar močno izgublja (pa še Bandelli ji ruši rejtnige). Jo imajo ljudje že dovolj, tisti, ki bi radi agresivnost pa itak izberejo Goloba. Ne vem, po drugi strani lahko v desperate pushu Šarec dobi del naivnih kulturno-konservativno-katoliških glasov, čeprav se mu je tisti bazen, kjer je lovil na predsedniških in na Gorenjskem na parlamentarnih, izsušil. Bratuškova pa niti na sredino več ne more in za glasove tekmuje s stranko Levica, SD in Golobom.


Vsekakor bo zanimivo spremljati to bitko, kakor tudi same volitve, ker se bo, poleg drugega, pokazalo, kakšno moč še vedno imajo tradicionalni mediji in stare zlajnane floskule, v katerih kraljuje Alenka. Moja napoved je, da bo izid tesen, kljub temu, da gre za Kučanovo zadnjo bitko, v kateri bodo levaki na mizo vrgli vse kar imajo, kar mi kljub možnemu porazu desne sredine daje upanje, da se le bližajo boljši časi z bolj uravnoteženim medijskim in političnim prostorom.

Levaki sicer upajo na ponovitev scenarija iz leta 2014 in ustavno večino, ampak menim, da delajo račun brez krčmarja, saj je takrat šlo za specifičen splet okoliščin, Janša je bil zaprt, kar je načelo njegovo volilno bazo, Jelinčič je abstiniral volilno kampanjo in ni prišel v parlament, zaradi soliranja predsednika SLS, je le ta ostala zunaj parlamenta.

Meni se bolj nakazuje repriza leta 2011, ko so levaki taktično glasovali za Zokija in zaradi tega izrinili manjše leve stranke iz parlamenta, kar je dalo škarje in platno v roke Virantu, letos bi lahko to vlogo odigrala POS, ali pa leta 2018,ki je dalo mnogo levih strank z majhnimi % in velikimi egi ter neizkušenim mandatarjem, kar je po 2 letih vodilo v kolaps koalicije.

Malidelničar je izjavil:

3) DOM bo verjetno v zadnjih tednih verjetno po podpori res kolapsiral, zanimivo pa bo, koliko antivaxxerjev lahko Stevotu odnese Zmago. Anica Bidar nima šans, nikjer je ni, noben je ne pozna, antivaxxerje je dobil Stevo. Stevo lahko naredi totalen upset na koncu to bo zanimivo, bo pa pobral delček bolj desno opredeljenih, ker antivaxx je več desnih kot levih. Je pa 4% res njegov 'Hail Mary pass' čez Stevo ne more IMHO.

Nisem namigovala, da bi se lahko Bidrova uvrstila v parlament, ima pa svoj krog privržencev, ki pač ne bodo volili Stevota. Kar se politične profiliranosti antivaxov tiče, je pa treba ločiti med priložnostnimi in tradicionalnimi antivaxerji. Priložnostni, ki so zajahali covid, so po mojih opažanjih približno pol desni pol levi, tradicionalni pa 90% antijanša. Nekaj časa sem bila del te eko/bio/alternativne scene, ki že dolgo nasprotuje vsakršnemu cepljenju, še vedno sem na njihovi mailing listi in lahko povem, da oni ne promovirajo Stevota ampak Gibanje Zdrava družba, torej nikakor ne drži, da bo Stevanovič pobral vse glasove antivaxerjev.

Malidelničar je izjavil:

Hypathia: imaš kakšne pomisleke o izgubljenem glasu pri Pivčevi, kako razmišljaš za naprej po volitvah, če ji slučajno ne uspe? Pri nas bomo razdelili med SDS in Povežimo.

Si prebral zadnjo Žigovo kolumno? Spet se lahko v veliki meri strinjam z njo :

Moj glas bo šel za eno od sredinskih strank – Novo Slovenijo, Povežimo Slovenijo ali Našo deželo, presej odvisno od tega, koga bom imel na glasovnici. Ker hočem, da ima v prihodnji vladi sredina večjo vlogo. Sredina je namreč tista, ki v vsaki državi zagotavlja trdnost in stabilnost. https://siol.net/siol-plus/kolumne/ziga...

Meni je od tega trojčka najljubša ND, zaradi sredinske drže in ženske energije, ki jo izžareva, zato sem se odločila, da bom njihova tradicionalna volilka, dokler ga zelo ne pokronajo ali pa bo še kaj boljšega na voljo. Verjamem, da bodo prišli v parlament, pa tudi če ne, moj glas ne bo vržen stran, saj jim bo omogočil stabilno financiranje za nadaljnje delovanje.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

MrStein ::

Saj stran vržen glas ne obstaja. To je floskula "velikih" s katerim poskušajo prisvojiti glasove ki bo šli za kake manjše stranke.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tilen03 ::

Pivceva bi imela sanse, ce bi se Jansa upokojil. Privabi zlasti SDS volivce, ce pa je lepo oblecena, pa lepo govori, pa ponosna na Slovenijo! Ker pa Jansa ni upokojen, bo dobila tam 2%

Phantomeye ::

zakaj se janša ne pojavlja na soočenjih? ker se mi zdi zelo pomemben del pred volitvami

HitraSperma ::

Phantomeye je izjavil:

zakaj se janša ne pojavlja na soočenjih? ker se mi zdi zelo pomemben del pred volitvami

Kot smo videli s soocenji s EU komisijami, se raje skriva in twita (ali pa disconekta) + strah ga je ljudstva.
fgdsfjk

Zgodovina sprememb…

SmolWhale ::

stratosD je izjavil:

Buggy - a ti si tle čuvaj da so vsi pravoverni?:)


On je pijan vsak petek, samo takrat ga žena spusti iz povodca, da lahko serje po ST-ju, drugače je pa priden možek.

Zgodovina sprememb…

tilen03 ::

Phantomeye je izjavil:

zakaj se janša ne pojavlja na soočenjih? ker se mi zdi zelo pomemben del pred volitvami

Ker bi imel voditelj preveč neprijetnih vprašanj.

tomlin ::

In zakaj bi se JJ moral zahebavati z neko Marto Kos, "golobove stranke", ki sploh ni parlamentarna. Tega mu ni treba. Povrhu vsega pa perfektno dela kot PM, in mu ni potrebno izgubljati časa z neumnostmi.

Phantomeye je izjavil:

zakaj se janša ne pojavlja na soočenjih? ker se mi zdi zelo pomemben del pred volitvami

Phantomeye ::

tomlin je izjavil:

In zakaj bi se JJ moral zahebavati z neko Marto Kos, "golobove stranke", ki sploh ni parlamentarna. Tega mu ni treba. Povrhu vsega pa perfektno dela kot PM, in mu ni potrebno izgubljati časa z neumnostmi.

Phantomeye je izjavil:

zakaj se janša ne pojavlja na soočenjih? ker se mi zdi zelo pomemben del pred volitvami



Ker so tam tudi druge stranke in v teoriji so vse stranke konkurenčne - ne glede na to ali bodo šle v koalicijo ali ne.

Če je neumnost, da se narodu pokaže, kaj jim novega in dodatnega ponuja, potem je pa res neumnost, ja.

Soočenja so za ljudi, ki bodo volili. Razen, če se počuti, da je bolj pomemben od njih.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Sej se tudi Golob izogiba. Prerano je še. Zadnji teden bojo na rtv, popu in planetu, oba, brez skrbi, en mesec prej je pa brez veze. Nič nimajo za dobit, lahko samo izgubijo.

Phantomeye ::

Utk je izjavil:

Sej se tudi Golob izogiba. Prerano je še. Zadnji teden bojo na rtv, popu in planetu, oba, brez skrbi, en mesec prej je pa brez veze. Nič nimajo za dobit, lahko samo izgubijo.


To, da se Golob izogiba je malo kontradiktorno, da sem ga videl na TV. No, bomo videli.

tilen03 ::

Golob se ničesar ne izogiba. Je čisto normalno, da ni prisoten na vseh soočenjih. Je pa res, da je na soočenjih lažje nastopati kot novinec, ker ti ne morejo kaj veliko očitati...

Utk ::

1 na 1 se je izognil. Sicer je pa Golob trenutno pač brez nekega drugega dela.

SmolWhale ::

En golob še ne prinese pomladi.

Zato pa pada zunaj sneg.

LP,
SDS volilec

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

tomlin ::

Vsaj ena, ki razmišlja. Skoraj vse na slotech je šrot, ki ustvarja smeti, da se porazgubijo razmišljujoči komentarji.
Glede tvoje napovedi,

»Moja napoved je, da bo izid tesen, kljub temu, da gre za Kučanovo zadnjo bitko, v kateri bodo levaki na mizo vrgli vse kar imajo, kar mi kljub možnemu porazu desne sredine daje upanje, da se le bližajo boljši časi z bolj uravnoteženim medijskim in političnim prostorom.«


pa sem prepričan, da je nekoliko boječa. Res je, gre za zadnjo bitko, zadnjega CKZK predsednika. In ravno zato se je lažna propaganda tako močno izpela, da ni verjetna koalicija bizarnih kul strank.
Kolikor sledim in sledimo je stanje v Slo boljše kot v vseh zadnjih 30 letih. Vsi resorji, vsi kazalci se popravljajo od strahovlad Bratušek, Šarec, Cerar, Pahor. Zunanja politika z JJ in Logarjem je po tridesetih letih ponovno normalna.


Ja, možnost je da dobijo volitve, toda samo s krajo in ponarejanjem volilnih glasov.



Hypathia je izjavil:

Malidelničar je izjavil:


1) Pri Naši deželi bo šlo res za piko, verjetno jo ankete podcenjujejo (namerno), mislim pa da je bila napaka, ker niso šli s Povežimo Slovenijo. Imam občutek, da so Pivčevo pred recimo 2-3 meseci mediji zvabili v past, ji dali nekaj pozornosti in jo prepričali, da je zanimiva da na koncu ni šla z PoS. Sedaj pa jo neusmiljeno meljejo. Zanimivo, pred meseci je takrat še Dobovškova Dobra Država isto zavrnila PoS, sedaj pa je Dobovšek odstopil, stranka pa kolapsirala z obratom v skrajno levo in vprašanje kaj sploh bo z njimi.

Ne bi se strinjala. Pivčeva je bila medijska ljubljenka dokler je bila v levi vladi, odkar je podpisala pakt s "hudičem" (Janšo) se po njej nediskriminatorno tolče in se bo tudi v naprej. Nekaj je bilo žal tudi prijateljskega ognja, potem ko ni želela vstopiti v POS in so nekateri napačno ocenili, da ogroža ta projekt. Tukaj imam v mislih predvsem portal Domovina, ki ND niso vključili v pregled strank v tiskovini, ki so jo razposlali na domove, njihove večkratne komentarje, da je Pivčeva odpisana in da je glas zanjo, stran vržen glas etc. Resnica pa je ta, kar so potrdile tudi analize ( vir: Valicon), da si te 4 stranke (SDS, NSI, POS in ND) zelo malo hodijo v zelje ampak ima vsak svoj bazen volilcev, ki ga mora maksimalno počrpati, če želimo nov desno sredinski mandat, pot do njega je precej ožja kot do leve vlade, obstaja pa in samostojna ND bo lahko k temu več pripomogla kot povezana v POS, zato je bila odločitev Pivčeve vsekakor pravilna. Poleg tega bi se v povezavi izgubila, ona pa ima večje ambicije kot se zgolj enkrat prebiti v parlament.

Malidelničar je izjavil:

2) Bratuškova je recimo leta 2018 z agresivnostjo pridobovala, to se je videlo, pri veliko ljudeh pa sedaj kar močno izgublja (pa še Bandelli ji ruši rejtnige). Jo imajo ljudje že dovolj, tisti, ki bi radi agresivnost pa itak izberejo Goloba. Ne vem, po drugi strani lahko v desperate pushu Šarec dobi del naivnih kulturno-konservativno-katoliških glasov, čeprav se mu je tisti bazen, kjer je lovil na predsedniških in na Gorenjskem na parlamentarnih, izsušil. Bratuškova pa niti na sredino več ne more in za glasove tekmuje s stranko Levica, SD in Golobom.


Vsekakor bo zanimivo spremljati to bitko, kakor tudi same volitve, ker se bo, poleg drugega, pokazalo, kakšno moč še vedno imajo tradicionalni mediji in stare zlajnane floskule, v katerih kraljuje Alenka. Moja napoved je, da bo izid tesen, kljub temu, da gre za Kučanovo zadnjo bitko, v kateri bodo levaki na mizo vrgli vse kar imajo, kar mi kljub možnemu porazu desne sredine daje upanje, da se le bližajo boljši časi z bolj uravnoteženim medijskim in političnim prostorom.

Levaki sicer upajo na ponovitev scenarija iz leta 2014 in ustavno večino, ampak menim, da delajo račun brez krčmarja, saj je takrat šlo za specifičen splet okoliščin, Janša je bil zaprt, kar je načelo njegovo volilno bazo, Jelinčič je abstiniral volilno kampanjo in ni prišel v parlament, zaradi soliranja predsednika SLS, je le ta ostala zunaj parlamenta.

Meni se bolj nakazuje repriza leta 2011, ko so levaki taktično glasovali za Zokija in zaradi tega izrinili manjše leve stranke iz parlamenta, kar je dalo škarje in platno v roke Virantu, letos bi lahko to vlogo odigrala POS, ali pa leta 2018,ki je dalo mnogo levih strank z majhnimi % in velikimi egi ter neizkušenim mandatarjem, kar je po 2 letih vodilo v kolaps koalicije.

Malidelničar je izjavil:

3) DOM bo verjetno v zadnjih tednih verjetno po podpori res kolapsiral, zanimivo pa bo, koliko antivaxxerjev lahko Stevotu odnese Zmago. Anica Bidar nima šans, nikjer je ni, noben je ne pozna, antivaxxerje je dobil Stevo. Stevo lahko naredi totalen upset na koncu to bo zanimivo, bo pa pobral delček bolj desno opredeljenih, ker antivaxx je več desnih kot levih. Je pa 4% res njegov 'Hail Mary pass' čez Stevo ne more IMHO.

Nisem namigovala, da bi se lahko Bidrova uvrstila v parlament, ima pa svoj krog privržencev, ki pač ne bodo volili Stevota. Kar se politične profiliranosti antivaxov tiče, je pa treba ločiti med priložnostnimi in tradicionalnimi antivaxerji. Priložnostni, ki so zajahali covid, so po mojih opažanjih približno pol desni pol levi, tradicionalni pa 90% antijanša. Nekaj časa sem bila del te eko/bio/alternativne scene, ki že dolgo nasprotuje vsakršnemu cepljenju, še vedno sem na njihovi mailing listi in lahko povem, da oni ne promovirajo Stevota ampak Gibanje Zdrava družba, torej nikakor ne drži, da bo Stevanovič pobral vse glasove antivaxerjev.

Malidelničar je izjavil:

Hypathia: imaš kakšne pomisleke o izgubljenem glasu pri Pivčevi, kako razmišljaš za naprej po volitvah, če ji slučajno ne uspe? Pri nas bomo razdelili med SDS in Povežimo.

Si prebral zadnjo Žigovo kolumno? Spet se lahko v veliki meri strinjam z njo :

Moj glas bo šel za eno od sredinskih strank – Novo Slovenijo, Povežimo Slovenijo ali Našo deželo, presej odvisno od tega, koga bom imel na glasovnici. Ker hočem, da ima v prihodnji vladi sredina večjo vlogo. Sredina je namreč tista, ki v vsaki državi zagotavlja trdnost in stabilnost. https://siol.net/siol-plus/kolumne/ziga...

Meni je od tega trojčka najljubša ND, zaradi sredinske drže in ženske energije, ki jo izžareva, zato sem se odločila, da bom njihova tradicionalna volilka, dokler ga zelo ne pokronajo ali pa bo še kaj boljšega na voljo. Verjamem, da bodo prišli v parlament, pa tudi če ne, moj glas ne bo vržen stran, saj jim bo omogočil stabilno financiranje za nadaljnje delovanje.

nejc_nejc ::

Kdo pa sploh gleda soočanja?

tomlin ::

nejc_nejc je izjavil:

Kdo pa sploh gleda soočanja?

moja 91 let stara tašča z diagnozo alzheimerjev sindrom :D

nejc_nejc ::

Ok:|

redtech ::

Tole je mene zmotilo, da je SDS uporabil gov.si/rezultati domeno na svojih plakatih.

Še redirect so naredili na original
https://www.gov.si/zbirke/seznami/proje...

https://www.had.si/blog/2022/04/07/od-k...

Malidelničar ::

Hypathia: zelo zanimivo razmišljanje. Jaz bom volil Povežimo Slovenijo. Po mojem je to bila ena prvih res dobrih potez na sredini, ker si ne predstavljam kako bi bilo danes, če bi SLS, Konkretno, Kangler šli ločeno na volitve in bi bili že sedaj razdrobljeni. Kot si napisala: podobno bi bilo kot 2018 (takrat je soliral Primc z Združeno desnico z čudnim OF simbolom haha :))) Seveda so bili PoS že pred meseci zato instantno deležni medijske "baraže" in ignorance ter "underreportinga" na anketah, ker so levi mediji takoj (!) zaslutili kje je nevarnost 8-)
Strinjam se s tabo, da je to verjetno ena zadnjih bitk tranzicijske levice (res je zadnja Kučanova bitka, g. Kučan je že star) in recimo tudi če zmagajo po mojem trendov NE morejo več zaustaviti (alternativni mediji, družbena omrežja, organiziranost tudi desne sredine itd.). Navsezadnje je zaradi spremenjenih okoliščin Janša lahko ohranil vlado (česar leta 2012 ni mogel). In imaš prav, imam feeling, da bo podobno kot 2011.

tomlin, phantomeye, utk: glede soočenj in pojavljanja opažam podobno tudi jaz. Moja razlaga je sledeča:
1) Golob je izrazito slab in se sprovocira (ni politik, nima znanja politične obrti) zato je njegov nastop liability (prepriča samo trdo levico, sredine ne) in ga bodo držali stran do zadnjega in upali, da ko se pojavi ne zamoči
2) Janša taktizira in je ugotovil, da lažje prikaže zmernost in državniško držo, če se ne pusti iti v soočenjski zverinjak in se drži stran do zadnjega čaka. Po mojem ima taktiko na koncu udariti s kombinacijo državniškega, mirnega Janše in kontrirati popadljivim iz Gibanja Svoboda. Opomba: Velika napaka je, ker na soočenja pošiljajo Hojsa, ki preprosto preveč polarizira, bad vibe. Več bi morali izkoristiti Logarja.
3) Nasploh je soočenj veliko, prvič v volilni zgodovini RTV in PoP ne obvladujeta situacije. Ampak ljudem vseh barv se je pristranskost soočenj tako zamerila, da jih sploh ne gledajo ROFL. tu je pač škoda zadnjih 10 let in politiziranja RTV-ja ter novinarjev. Zato se kampanja dela drugje. Tudi jaz nisem pričakoval, da bodo soočenja tako zelo nepomembna.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

tomlin ::

nejc_nejc je izjavil:

Ok:|

ja, in veš koga pravi, da bo volila, gospoda Stjepana Radića, ker da je edini đentlmen s klobukom:D:D;)

tomlin ::

@Mali delničar se strinjam, ampak, če si predstavljam, kako bi gospa marta začela buzehirati Anžeta z raznimi nepreverjenimi novicami o slo zastavi, potem sem prepričan, da naj Gospod Logar raje opravlja vestno in odgovorno svoje poslanstvo, kot do sedaj in se ne udeležuje bebavih rtv zaslišanj.

Več bi morali izkoristiti Logarja.

ripmork ::

Malidelničar je izjavil:

Jaz bom volil Povežimo Slovenijo.

Kangler, Podobnik, Počivalšek,... may I ask why? Nobenemu od slednjih osebno ne bi hotel zaupat karkoli. Resno me zanima, s čim si zaslužijo podporo :)
Pa da se razumemo; tako Levica (sploh po zaslugi Kordiša) kot SDS, SD (pa še kdo) so mi naravnost odvratni... kup slabe izbire na obeh polih.

Malidelničar je izjavil:

po drugi strani lahko v desperate pushu Šarec dobi del naivnih kulturno-konservativno-katoliških glasov

Sicer ne spadam v to grupo, pa se nekako tudi k Šarcu nagibam. Dobra Država je bila (spet) en mojih kandidatov, ampak odkar je odšel Dobovšek, na njihovi listi bojo kandidirali pa Zlatko, Bulčeva in Tomička, je vse skupaj postala farsa:))

Unilseptij ::

po temle sodeč https://siol.net/novice/slovenija/bo-lu... obstaja možnost, da bomo v parlamentu imeli samo SDS, GS in Levico. Morda bo uspelo še komu od SD, NSi in LMŠ, nikakor pa ne vsem, ker so te tri stranke izgubile svojo identiteto. Kdor je lev bo raje volil Levico kot SD, glasovati za NSi pomeni praktično vreči glas stran, saj je SDS uspešno prevzela tudi "krščansko demokratski" del političnega in družbenega prostora, volilci LMŠ pa imajo novega odrešitelja v Golobu.

Ostalih eksotov skoraj gotovo ne bo v parlamentu in to je morda celo dobro... sploh zato, ker so večinoma v teh strančicah stari znanci, ki so se jih bolj ali manj vsi naveličali in znebili, volitve bodo samo neka potrditev, da so odslužili svoje.

Malidelničar ::

ripmork - glej, Kangler je dober politik, fajta in se ni pustil uničiti, na evropskih mislim da dobil 10.000 glasov. Podobnik je rešil SLS pred propadom, ko je združil skregane frakcije, in kar je zelo redko, ve, da bo stranko kmalu predal nasledniku, ve da je že starejši in nima tako velikega ega da se ne bi želel postaviti v ozadje in dati prostora drugim, kar je storil v kampaniji (ne kandidira za poslanca sploh, samo pomaga pri kampaniji na terenu). Počivalšek pa top operativec že pod Cerarjem, trmast in odločen politik, vešč politične obrti.
So pa MSM mediji vedeli zakaj omenjene gospode oblatiti.

Meni itak gre bolj zato (podobno kot pri Hypathii pri Naši deželi) da SLS obstane kot stranka in se konsolidira (itak se bo Podobnik verjetno kasneje umaknil in dal vodstvo svežemu novemu predsedniku), da se naredijo neke povezave na sredini s Konkretno, neka dolgoročna aktivnost, se sem privabi del civilne sfere in gre tako na županske in predsedniške in se v roku 2-4 let konsolidira in naredi močno politično opcijo. Ampak za kaj takega morajo priti v DZ, SLS na 2% ne koristi nikomur.

Unilseptij - hm ne verjamem, ankete so pri nas zelo površne. Če se spominjam s kakšno podrobnostjo izvajajo ankete v ZDA po kategorijah, po različnih enotah, zveznih državah, countyih itd. Ankete so bolj ustvarjanje mnenja ne pa merjenje in največja naznanka je katera stranka se bo temu ustvarjanju mnenja ahko najbolj izognila in si izborila rezultat.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Phantomeye ::

Utk je izjavil:

1 na 1 se je izognil. Sicer je pa Golob trenutno pač brez nekega drugega dela.


Aja, ok. No upam, da se predsedniki ostalih strank ne bodo izognili povabilu 1 na 1.

hendriks ::

Po twitterju se šušlja, da naj bi GS v primeru zmage na volitvah dvignil ddv na 11% in 25%. Upajmo, da to ni res. Ker drugače bo beg možganov množičen.

HitraSperma ::

Po facebooku pa se piše, da bo SDS v primeru zmage povečala javni sektor za 21%, podobno kot v tem mandatu. Top, vsi bomo počasi v javnem sektorju, jebes gospodarstvo

8-)
fgdsfjk

feryz ::

No, toliko jih pa spet ni.
Da bi pa sovražnike rinil k koritu, je pa malo verjetno.

ripmork ::

Malidelničar je izjavil:

ripmork - glej, Kangler je dober politik, fajta in se ni pustil uničiti, na evropskih mislim da dobil 10.000 glasov. Podobnik je rešil SLS pred propadom, ko je združil skregane frakcije, in kar je zelo redko, ve, da bo stranko kmalu predal nasledniku, ve da je že starejši in nima tako velikega ega da se ne bi želel postaviti v ozadje in dati prostora drugim, kar je storil v kampaniji (ne kandidira za poslanca sploh, samo pomaga pri kampaniji na terenu). Počivalšek pa top operativec že pod Cerarjem, trmast in odločen politik, vešč politične obrti.
So pa MSM mediji vedeli zakaj omenjene gospode oblatiti.

Agree to disagree. Če se le na Kanglerja osredotočim; zame je lopov, ne gospod (brez zamere), tako kot na nasprotnem polu Jankovič. Oba pred sodiščem nedolžna, nobenemu po vseh preiskavah ni bilo nič kaznivega dokazano. Je pa v Tarči en nekdanji Francov družabnik (ki je šel za nekaj let sedet) dobro razložil Modus Operandi, po katerem ti veljaki zaradi povezav vedno znova zlahka odkorakajo iz vseh procesov (premišljeno ustvarjene banalne procesne napake / leak-anje informacij / iz neznanega razloga "pozabljeni" primeri v predalu / vračanje na prvo stopnjo in zastaranje). Tarča se mi je zdela dobra oddaja ravno zato, ker so razkrivali nepravilnosti na obeh straneh (npr. tudi mutne posle familije Jankovič). Tako obremenjeni osebki pomoje ne bi smeli opravljat več bilokakšne javne funkcije.

Ampak ja, kot omenjam, slabe izbire strank je res v izobilju...

HitraSperma je izjavil:

Po facebooku pa se piše, da bo SDS v primeru zmage povečala javni sektor za 21%, podobno kot v tem mandatu. Top, vsi bomo počasi v javnem sektorju, jebes gospodarstvo

8-)


Ironično je sedanja ena najbolj levih vlad :)
Sem že pred časom gruntal ja; pejmo vsi v javni sektor! J#beš to vsakdanjo borbo s konkurenco pa poskušanje naredit čimboljše produkte / storitve. Vsem enako plačo in birokratsko službico v eni mali pisarni, kjer bomo v službenem cajtu urejali družinske fotografije in naredili minimum možnega, pa mirna bosna. Z dovolj kreativnosti se da birokracijo zakomplicirat do te mere, da bo potreba po milijon pa pol uradnikih, problem z nezaposlenostjo rešen. Kordiš bo full happy. Sam ne mu povedat, da je treba nekje denar zaslužit, da se lahko potem davke pobere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

FireSnake ::

SmolWhale je izjavil:

stratosD je izjavil:

Buggy - a ti si tle čuvaj da so vsi pravoverni?:)


On je pijan vsak petek, samo takrat ga žena spusti iz povodca, da lahko serje po ST-ju, drugače je pa priden možek.


Torej nisem samo jaz opazil njegovega petkovega popivanja.
Bolj je pozna ura bolj predrzen postaja.
Jaz sumim alkohol.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

puginho ::

hendriks je izjavil:

Po twitterju se šušlja, da naj bi GS v primeru zmage na volitvah dvignil ddv na 11% in 25%. Upajmo, da to ni res. Ker drugače bo beg možganov množičen.


Volitve so praktično odločene, samo vprašanje je ali bo ustavna večina demokracije ali ne. Mokre sanje sektašev in firerja.

Hypathia ::

tomlin je izjavil:


Kolikor sledim in sledimo je stanje v Slo boljše kot v vseh zadnjih 30 letih. Vsi resorji, vsi kazalci se popravljajo od strahovlad Bratušek, Šarec, Cerar, Pahor. Zunanja politika z JJ in Logarjem je po tridesetih letih ponovno normalna.
Ja, možnost je da dobijo volitve, toda samo s krajo in ponarejanjem volilnih glasov.


Precenjuješ slovenskega volilca, tega ne zanimajo toliko gospodarski kazalci kot to kaj neslanega je spet Janša napisal po tviterju. Povsod ljudje večinoma bolj volijo emotivno kot na podlagi razuma, v izrazito polariziranih družbah, kot je tudi slovenska, pa to še posebej velja, sploh zaradi dolgoletnega pranja možganov s strani izrazito levičarskih MSM.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

tilen03 ::

hendriks je izjavil:

Po twitterju se šušlja, da naj bi GS v primeru zmage na volitvah dvignil ddv na 11% in 25%. Upajmo, da to ni res. Ker drugače bo beg možganov množičen.

Ne, ne bo. Mozgani razmisljajo se o cem drugem kot o davkih.

Ja vem, povprecen slovenski ITjevec tega ne razume, ker hoce delati za Google, remote iz Spodnjega Dupleka, kasirati 200k in ignorirati druzbo okoli njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

Malidelničar ::

puginho je izjavil:

hendriks je izjavil:

Po twitterju se šušlja, da naj bi GS v primeru zmage na volitvah dvignil ddv na 11% in 25%. Upajmo, da to ni res. Ker drugače bo beg možganov množičen.


Volitve so praktično odločene, samo vprašanje je ali bo ustavna večina demokracije ali ne. Mokre sanje sektašev in firerja.


Psihološka vojna da nasprotni tabor prepričaš, da se udeležba ne splača. To poteka sedaj na obeh straneh, nič pa ne vemo kakšno je stanje med ljudmi. težava je, ker sta oba tabora v svojih mehurčkih in vsak misli, da "ve" kaj govorijo ljudje "okoli" njega. :)):))
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Hypathia ::

Malidelničar je izjavil:

Po mojem je to bila ena prvih res dobrih potez na sredini, ker si ne predstavljam kako bi bilo danes, če bi SLS, Konkretno, Kangler šli ločeno na volitve in bi bili že sedaj razdrobljeni.

Da, končno neka inovativna poteza tudi na desni strani, bo pa zanimivo spremljati kaj se bo dogajalo z njimi po volitvah, se bodo še bolj povezali ali razšli.

Malidelničar je izjavil:

.... tudi če zmagajo po mojem trendov NE morejo več zaustaviti (alternativni mediji, družbena omrežja, organiziranost tudi desne sredine itd.). Navsezadnje je zaradi spremenjenih okoliščin

Imaš prav, trendi so ireverzibilni in globalni, kar pa še ne pomeni, da jih levi fašisti, če pridejo na oblast, ne bodo želeli preobrniti, v bistvu to že napovedujejo. Interneta k sreči ne morejo nadzirati, nacionalko si bodo takoj nazaj podredili, Domovina, Nova 24... sta relativno varni, čeprav jim bodo nedvomno skušali odvzeti sredstva, že Šarec je imel ideje o tem, da bi državnim podjetjem, ki predstavljajo pomemben delež, prepovedali oglaševati v določenih medijih. Še najbolj na udaru bo Siol/planet tv, ki je v zadnjem času kar lepo napredoval, ampak je še vedno v lasti Telekoma, kar pomeni, da bo nova vlada kreirala njihovo uredniško politiko.

Če bodo levi fašisti začeli s takšnimi represalijami potem bo skrajni čas, da se veliko bolj angažira tudi desno sredinska civilna družba in pokaže svojo moč, čeprav nas je menda, po Holobovi oceni le 30%.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

cias ::

tilen03 je izjavil:

hendriks je izjavil:

Po twitterju se šušlja, da naj bi GS v primeru zmage na volitvah dvignil ddv na 11% in 25%. Upajmo, da to ni res. Ker drugače bo beg možganov množičen.

Ne, ne bo. Mozgani razmisljajo se o cem drugem kot o davkih.

Ja vem, povprecen slovenski ITjevec tega ne razume, ker hoce delati za Google, remote iz Spodnjega Dupleka, kasirati 200k in ignorirati druzbo okoli njega.


Davki grejo 100% gor. Kako si bomo privoščili zastonj zdravstvo in investicijo v vojsko?
Ogromno bomo rabili tudi za begunce in obnovo Ukrajine.

Phantomeye ::

ripmork je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

ripmork - glej, Kangler je dober politik, fajta in se ni pustil uničiti, na evropskih mislim da dobil 10.000 glasov. Podobnik je rešil SLS pred propadom, ko je združil skregane frakcije, in kar je zelo redko, ve, da bo stranko kmalu predal nasledniku, ve da je že starejši in nima tako velikega ega da se ne bi želel postaviti v ozadje in dati prostora drugim, kar je storil v kampaniji (ne kandidira za poslanca sploh, samo pomaga pri kampaniji na terenu). Počivalšek pa top operativec že pod Cerarjem, trmast in odločen politik, vešč politične obrti.
So pa MSM mediji vedeli zakaj omenjene gospode oblatiti.

Agree to disagree. Če se le na Kanglerja osredotočim; zame je lopov, ne gospod (brez zamere), tako kot na nasprotnem polu Jankovič. Oba pred sodiščem nedolžna, nobenemu po vseh preiskavah ni bilo nič kaznivega dokazano. Je pa v Tarči en nekdanji Francov družabnik (ki je šel za nekaj let sedet) dobro razložil Modus Operandi, po katerem ti veljaki zaradi povezav vedno znova zlahka odkorakajo iz vseh procesov (premišljeno ustvarjene banalne procesne napake / leak-anje informacij / iz neznanega razloga "pozabljeni" primeri v predalu / vračanje na prvo stopnjo in zastaranje). Tarča se mi je zdela dobra oddaja ravno zato, ker so razkrivali nepravilnosti na obeh straneh (npr. tudi mutne posle familije Jankovič). Tako obremenjeni osebki pomoje ne bi smeli opravljat več bilokakšne javne funkcije.

Ampak ja, kot omenjam, slabe izbire strank je res v izobilju...

HitraSperma je izjavil:

Po facebooku pa se piše, da bo SDS v primeru zmage povečala javni sektor za 21%, podobno kot v tem mandatu. Top, vsi bomo počasi v javnem sektorju, jebes gospodarstvo

8-)


Ironično je sedanja ena najbolj levih vlad :)
Sem že pred časom gruntal ja; pejmo vsi v javni sektor! J#beš to vsakdanjo borbo s konkurenco pa poskušanje naredit čimboljše produkte / storitve. Vsem enako plačo in birokratsko službico v eni mali pisarni, kjer bomo v službenem cajtu urejali družinske fotografije in naredili minimum možnega, pa mirna bosna. Z dovolj kreativnosti se da birokracijo zakomplicirat do te mere, da bo potreba po milijon pa pol uradnikih, problem z nezaposlenostjo rešen. Kordiš bo full happy. Sam ne mu povedat, da je treba nekje denar zaslužit, da se lahko potem davke pobere...



Samo javni sektor niso zgolj birokrati. Problem je bolj enoten plačni jezik, kjer si svetovalec, čeprav nikomur ne svetuješ, ampak si metodolog, delaš matematične izračune.

puginho ::

Malidelničar je izjavil:

puginho je izjavil:

hendriks je izjavil:

Po twitterju se šušlja, da naj bi GS v primeru zmage na volitvah dvignil ddv na 11% in 25%. Upajmo, da to ni res. Ker drugače bo beg možganov množičen.


Volitve so praktično odločene, samo vprašanje je ali bo ustavna večina demokracije ali ne. Mokre sanje sektašev in firerja.


Psihološka vojna da nasprotni tabor prepričaš, da se udeležba ne splača. To poteka sedaj na obeh straneh, nič pa ne vemo kakšno je stanje med ljudmi. težava je, ker sta oba tabora v svojih mehurčkih in vsak misli, da "ve" kaj govorijo ljudje "okoli" njega. :)):))


Noben vas ne omejuje, pridite na volitve, samo ne si zatiskat oči pred realnostjo.

Malidelničar ::

Hypathia:
1) Desnih je definitivno več je pa težava, ker se jih težje motivira, so tudi bolj zahtevni od levih in tudi bistveno bolj zamerljivi do lastnih. Sploh zamera lahko vlečejo leta, destletja. Zato imaš cela desna naselja, vasi, regije, kjer je % udeležbe ne samo za nekaj % točk ampak za celih deset, petnajst, dvajset % nižji kot v mestih. Jaz osebno poznam ogromno folka, linije okoli SDS ali pa tudi neka libertarna sredina tipa DLGV, ki ni šans, noče iti na volitve :)) Potem npr. na prejšnjih volitvah volivci SLS-a sploh niso šli, ker je tedanje bumbarsko vodstvo debilno vodilo kampanijo. Tega je še in še.

2) Glede medijev: če bi leva vlada povečala pritisk, bi to kvečjemu pohitrilo trende. Moraš vedeti, da so vsi časopisi na robu propada. Tudi desni so ogroženi, toda levi so bistveno slabše racionalizirani. To pomeni, da Družina bo nekako že preživela (itak je v osnovi tednik), Demokracija ima svoj bazo in je tudi racionalno uredniško postavljena. Nova Domovina prav tako deluje z zelo racinaliziranimi stroški. Pa še manj jih je in poizkušajo čim manj hoditi si v zelje.
Kaj pa levi? Recimo: Mladino so v osemdesetih kupovali tudi desni. Potem je imel svojo zelo levo linijo naslednjih 20 let, sedaj pa so Mladina, Dnevnik, Delo, Večer vse eno in isto. Kradejo si bralce in manjšajoči bazen. Delov sistem Piano ni zaživel. Pri življenju so zaradi dotacij iz proračuna. Zato sedaj bes in panika.

cias: zdrastvo ni "zastonj" ROFL. Približno tako kot je "zastonj" šolstvo :))
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

cias ::

Malidelničar je izjavil:



cias: zdrastvo ni "zastonj" ROFL. Približno tako kot je "zastonj" šolstvo :))


A res, to pa nisem vedel. Zato pa tudi pišem da bojo morali iti davki gor da si bomo lahko privoščili vse te zastonj stvari.

Malidelničar ::

puginho je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

puginho je izjavil:

hendriks je izjavil:

Po twitterju se šušlja, da naj bi GS v primeru zmage na volitvah dvignil ddv na 11% in 25%. Upajmo, da to ni res. Ker drugače bo beg možganov množičen.


Volitve so praktično odločene, samo vprašanje je ali bo ustavna večina demokracije ali ne. Mokre sanje sektašev in firerja.


Psihološka vojna da nasprotni tabor prepričaš, da se udeležba ne splača. To poteka sedaj na obeh straneh, nič pa ne vemo kakšno je stanje med ljudmi. težava je, ker sta oba tabora v svojih mehurčkih in vsak misli, da "ve" kaj govorijo ljudje "okoli" njega. :)):))


Noben vas ne omejuje, pridite na volitve, samo ne si zatiskat oči pred realnostjo.


Imaš prav, brezveze je da grem volit. Isto bom prepričal sorodnike. Nima smisla. Šmrk. Forum me je prepričal, ker sedaj vem kakšno je stanje.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Hypathia ::

Malidelničar je izjavil:


1) Desnih je definitivno več je pa težava, ker se jih težje motivira, so tudi bolj zahtevni od levih in tudi bistveno bolj zamerljivi do lastnih. Sploh zamera lahko vlečejo leta, destletja.

Zanimivo, ker politični analitiki, ki so seveda večinoma levi, nam že leta govorijo, da je ravno obratno, da levičarji manj hodijo na volitve, da so bolj izbirčni zato nov obraz vsake 4 leta etc. Je potem to samo njihova projekcija? Če gledamo volilno udeležbo, je definitivno nižja na vzhodu države, kjer so bolj naklonjeni desnici, ravno na ta bazen najbolj računajo tudi v POS in ND, nekaj ga bodo počrpali, nekaj tudi Resni.ca, ampak prostora za nagovarjanje teh abstinentov je še veliko.

Zanimiva se mi je zdela raziskava o kateri je govoril Zorko iz Valicona, da so do 15 leta, ljudje približno enako porazdeljeni levo/desno, nato se tehtnica začne močno nagibati v levo, do 34 leta, nakar spet bolj nazaj v ravnotežje. Interpretiral tega ni, jaz bi pa ugibala, da je pol/pol naravna danost, po 15, ko gre človek v SŠ in kasneje na UNI, pa na polno udari vpliv medijske propagande in vpliv okolja, ki sta pri nas seveda izrazito leva, potem ko človek dobi življenjske izkušnje in na lastni koži ugotovi, da so levičarske pravljice zgolj pravljice, pa se spet zaniha v desno.

Malidelničar je izjavil:

2) Glede medijev: če bi leva vlada povečala pritisk, bi to kvečjemu pohitrilo trende. Moraš vedeti, da so vsi časopisi na robu propada. Tudi desni so ogroženi, toda levi so bistveno slabše racionalizirani. To pomeni, da Družina bo nekako že preživela (itak je v osnovi tednik), Demokracija ima svoj bazo in je tudi racionalno uredniško postavljena. Nova Domovina prav tako deluje z zelo racinaliziranimi stroški. Pa še manj jih je in poizkušajo čim manj hoditi si v zelje.
Kaj pa levi? Recimo: Mladino so v osemdesetih kupovali tudi desni. Potem je imel svojo zelo levo linijo naslednjih 20 let, sedaj pa so Mladina, Dnevnik, Delo, Večer vse eno in isto. Kradejo si bralce in manjšajoči bazen. Delov sistem Piano ni zaživel. Pri življenju so zaradi dotacij iz proračuna. Zato sedaj bes in panika.

Da, glede tiskanih medijev se strinjam, Finance so že davno šle na digital, ker so pač del mednarodne skupine, in to je prihodnost. Bolj sem imela v mislih televizije. Na poptv je Kosova žena dobro usidrana in vodi ustrezno politiko, ker imajo visoko gledanost, tega tudi spremembe lastništva ne bodo spremenile, od Holoba pa so verjetno dobili zagotovila, da se ne bo vtikal v harač, ki jim ga pod prisilo plačujemo in se z njim obilno mastijo. Na nacionalki sledi čistka, kot je že povedal Marcel, malo jih je in vemo kdo so, tako da nekega odpora ne bo, za planet tv bi bilo pa dobro, da bi imeli zasebnega lastnika, ki bi bil pripravljen ponuditi informativne vsebine za desno sredinskega volilca.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

tilen03 ::

cias je izjavil:

tilen03 je izjavil:

hendriks je izjavil:

Po twitterju se šušlja, da naj bi GS v primeru zmage na volitvah dvignil ddv na 11% in 25%. Upajmo, da to ni res. Ker drugače bo beg možganov množičen.

Ne, ne bo. Mozgani razmisljajo se o cem drugem kot o davkih.

Ja vem, povprecen slovenski ITjevec tega ne razume, ker hoce delati za Google, remote iz Spodnjega Dupleka, kasirati 200k in ignorirati druzbo okoli njega.


Davki grejo 100% gor. Kako si bomo privoščili zastonj zdravstvo in investicijo v vojsko?
Ogromno bomo rabili tudi za begunce in obnovo Ukrajine.

Če hočemo imeti kvalitetno javno zdravstvo, moramo ločiti zasebno in javno, večini zdravnikov onemogočiti skakanje čez plot in povečati vlaganje, kar ja, pomeni višje davke.

Če hočemo izboljšati gospodarstvo, vložimo več v znanost, perspektivne raziskovalne dejavnosti(IT, strojništvo in farmacija) in pomagamo z davčno olajšavo ipd. akademikom pri odpiranju podjetij, ki so spin-offi njihovih raziskav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

endelin ::

Lej no lej. MSM še kar skrivajo rabote Goloba na balkanu. Baje bodo danes privlekli še enega bosanskega novinarja da bo opravičeval mafijsko delovanje:)) no, to je tista prava medijska cenzura, ki jo tako očitajo lol. Kje je sedaj 10 prispevkov dnevno od Goloba glede afere. Verjetno bi marsikoga zanimalo a ne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Hypathia ::

Hypathia je izjavil:

.....za planet tv bi bilo pa dobro, da bi imeli zasebnega lastnika, ki bi bil pripravljen ponuditi informativne vsebine za desno sredinskega volilca.


Se moram korigirati, Telekom je planet tv prodal in je zdaj v 100% zasebni lasti, kar pomeni, da ni neposredno ogrožen, za razliko od njihovega portala Siol, ga bodo pa skušali uničiti z omejevanjem oglaševanja, zato verjetno sledi racionalizacija in združitev z Novo, ki je nastala kot strankarska tv, sedaj pa se počasi razvija v boljšo smer. Če bi dobili močan medijski desno sredinski steber, dejansko uravnotežili in pluralizirali nacionalko, poptv pa bi ostal levosredinski, bi pa lahko že začeli govoriti o počasni normalizaciji medijskega, posledično pa tudi političnega prostora v Sloveniji.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

tomlin ::

O kakšnem PV sanjajo nekateri slo golobi, beda od bede.

Na posnetku se pojavi ime Roberta Goloba, ki te dni, več kot 13 let kasneje, meri na funkcijo predsednika slovenske vlade.

https://siol.net/novice/slovenija/rober...

tomlin ::

Imeli smo velike načrte...

https://twitter.com/RibicTine/status/15...

enemon ::

Zgleda, da je hipi danes prejel ne enega pingota, ampak dva, v sendviču pa 10 dek salame ne pet, da se je tako razpisal. Mislim pa, da nekaj ni ok s to salamo, ker piše, da se nora tv normalizira. :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Phantomeye ::

Eno je desno usmerjen medij, drugo je pa desni strankarski medij. Nova24 ne bo nikoli v prvi skupini. In desnica ima takšnih medijev veliko

««
62 / 126
»»