» »

Parlamentarne volitve 2022

Parlamentarne volitve 2022

Temo vidijo: vsi
««
74 / 126
»»

Buggy ::

Resni.ca je zgolj se ena stopnicka nizje v primeru populizma in nesposobnih pokvarjencev, ki jo sedaj predstavlja SDS. Prakticno ne vidim volivca, ki bi to stranko izbral, razen ce ni direktno povezan z akterji ali pa si s tega obeta kaksno korist.
Po masi pred volitvam bodo kot doslej itaq nagnal vse volit arestanta, sicer jih bo doma zeblo, pa za jest ne bodo imeli nicesar, ker bodo sicer tiste komunajzarske kobilice vse pozrle...predvidevam ;)

Hypathia ::

Malidelničar je izjavil:

Na voliprav sem jaz imel NSi 71%, SDS in PoS 70%. Potem pa mislim, da Resni.ca z 66%.

Resni.ca mislim, da ima zelo dobre šanse da pride notri. Vedno sem pisal, da je Stevanović CHAD. Končno bomo imeli pravega CHAD-a, ne pa tiste pussy-metro-trans gejčke iz Levice. Upam, da bo to sprožilo tudi širše družbene trende diskusij v smer konservativnejših stališč, obnavljanja patriarhata. To bi tudi uspešno naslovilo nevarnost pojavljanja incelov v SLO.


Stevanovič, če bo prišel v parlament, bo lahko kvečjemu prostitutek, in glasove bo ponujal po nižji tarifi od Zmagota.

O obnavljanju patriarhata in konzervativnejših stališčih pa lahko samo sanjate. Če bodo levi fašisti res zmagali in vsiljevali folku orto woke agendo, bo sledil revolt, ampak to še ne pomeni, da se bo na ta račun ekstremna desnica bistveno okrepila.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Buggy ::

Jaz sem se za Goloba ze odrekel mesa...grillam zgolj sam se ob petkih :))

To je se najmanj, kar lahko prispevam k visjemu cilju, da se drzavo spravi zopet v orbito zahodnih EU drzav in se resimo SDS pokvarjenih izdajalcev, ki gravitirajo k Putinu in Orbanu ter popolni destrukciji demokracije ter medijski blokadi kritike!

Malidelničar ::

Hypathia: ne vem na teh volitvah še ne, ampak na desni se nekaj kuha. Resni.ca je sedaj tudi alternativna izbira DOM-u, ki je kiksnil kampanijo na celi črti in tam je veliko nezadovoljstvo. Vprašanje, kaj ta Stevotov preboj pomeni za SNS, s katerim se prekrivajo glasovi. Skoraj ne verjamem, da bi tako Resni.ca kot tudi SNS hkrati prišla notri??? :| Meni so stranke kot je Resni.ca bolj zanimive iz nekega vidika sociološkega merjenja družbenega sentimenta, seveda ne zagovarjam veliko teh njihovih vidikov, od teorij zarote do antivaxxerstva.
Navsezadnje, tako kot se družbeni sentiment da meriti skozi delovanje društva 8. marec se ga lahko tudi skozi Resni.co.

Plus vidim v temu, da bodo vseeno obskurneži kot je Bidarjeva verjetno popušili totalno (tudi razni Stranka slovenskega naroda in podobni) in se bo na desni margini očistil prostor neresnih zarotnikov, obskurnežev, tako da tudi na naslednjih volitvah jih nato ne bo več.

Dolgoročno pa vidim trend verjetno v nastanku neke stranke, ki bi bila v evropskem parlamentu del skupine ECR. Je pa res, da po državnozborskih sledijo še predsedniške in lokalne tako, da bo zanimivo, če bodo fajtali tam naprej in imeli kakšne preboje v lokalnih okoljih.

Hypathia: pomemben trend dolgoročno pa bo tudi rezultat Naše dežele ki niha med 2-4%. Pivčeva bo po mojem igrala tu na dolgo igro.

V bistvu je na desni več odprtega, na levici se bo veliko sesulo. Ob najverjetneje slabem rezultatu SD-ja pričakujem odstop Tanje Fajon. Morda prestop dela poslancev k Levici, razkol stranke na nivoju lokalnih odborov. SAB in LMŠ strankarske strukture so tik pred propadom in jih skupaj držijo samo majhne skupine entuziastov.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

tilen03 ::

Resni.ca je SNS za mlade. Obkrožijo samo ljudje, ki ne razmišljajo več kot 15 min o politiki in je edini stik s politiko gledanje izjav na internetu. Seveda pa Resni.ca ne bo dosegla praga, isto SNS ne. Tudi njihovi standardni volivci bodo vklopili pamet za več kot 15 min pred volitvami.

Za desne konzervativce pa ni mesta v Sloveniji, če hočemo kaj narediti iz države. Smo premajhni in premalo relevantni za to, na žalost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

Buggy ::

Seveda, boljs ste f*knjeni bolj radikalne stvar imate radi, ki jih govorijo ljudje, ki so ne samo nesposobni odgovarjati na vsebinska vprasanja ampak za v osnovi ne zivijo na tem planetu :))

retardi SDS X2 :D

tilen03 ::

V parlamentu bodo, po vrstnem redu:
GS
SDS
SD
Levica
NSi
LMŠ
POS
Bonus: Pirati

Buggy ::

NSI si ne zasluzi 4% praga, bebci bodo pac za laznjive kljukce glasovali. Jaz bi ND, ki je SDS satelit postavil na sezanm in to pred LMS to je pa to!

kuall ::

https://voliprav.si/vprasalnik/1lpmgw6r...

svoboda zgleda da paše bolj na desno :))
spet boste levaki zgubili, samo da ni levica ali sd pa bo že.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Hypathia ::

Malidelničar je izjavil:

pomemben trend dolgoročno pa bo tudi rezultat Naše dežele ki niha med 2-4%. Pivčeva bo po mojem igrala tu na dolgo igro.

V bistvu je na desni več odprtega, na levici se bo veliko sesulo. Ob najverjetneje slabem rezultatu SD-ja pričakujem odstop Tanje Fajon. Morda prestop dela poslancev k Levici, razkol stranke na nivoju lokalnih odborov. SAB in LMŠ strankarske strukture so tik pred propadom in jih skupaj držijo samo majhne skupine entuziastov.

V bistvu je to vse drugotnega pomena, sedaj je pomembno zgolj to, koliko bo dobil kateri blok. Levi strategi so se očitno nekaj naučili iz poraza 2011, zato letos za sabo ne bodo puščali ranjencev (LMŠ, SAB) ampak bodo svojemu volilnemu telesu zapovedali taktično glasovanje, čeprav na račun odpovedi relativne zmage za Holoba, ker jim samo to zagotavlja možnost sestave vlade. Sicer je vprašanje koliko se to v resnici da nacentrirati, ampak vsekakor bodo poskusili.

Ne vem pa, ali se na desnici zavedajo, da bo treba voliti taktično. Dejstvo je, da brez Pivčeve, desno sredinske vlade ne bo mogoče oblikovati. Ankete sicer niso zelo zanesljive, ampak trenutno naj bi ji manjkal dober 1% do parlamenta in enostavno ga bo treba nekje najti in jo poriniti čez prag, četudi na račun kakšne druge desne stranke. Na Novi in Planetu jo že od začetka kar lepo promovirajo, Domovina in njihov krog pa ji vse odkar se je odločila nastopiti samostojno, meče polena pod noge in če ji bo zmanjkalo par tisočih glasov, bo odgovornost za to, da je desna koalicija splavala po vodi, na njih.

kuall je izjavil:

https://voliprav.si/vprasalnik/1lpmgw6r...

svoboda zgleda da paše bolj na desno :))
spet boste levaki zgubili, samo da ni levica ali sd pa bo že.

Glede na to, da imaš ND na tretjem mestu, razmisli ali ne bi taktično volil zanjo, sicer bodo levaki sestavili vlado.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

nagobčnik ::

Buggy ::

Petric zna kar lepo stvari povedati, je pa zal ujetnik neke pokvarjene stranke, ki ga izkorisca zgolj za promocijo. Da si vlazi ustnice, pa starostniku ne mores oporekati, kaj sele namigovati na kej drugega. Pokvarjena govna iz POS so se ga okoristila, zal mi je da svoje agende, ki je zdruzevaje ni ponudil kaki drugi stranki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

kuall ::

Hypathia je izjavil:


Glede na to, da imaš ND na tretjem mestu, razmisli ali ne bi taktično volil zanjo, sicer bodo levaki sestavili vlado.

Bolj mi diši NSi. Pezdir itd, bolj po kapitalizmu dišijo kot pa ND, ki so bolj kmetavzarji, kar ni nič narobe ampak vseeno. pa kakor se meni zdi je tudi nsi blizu praga. od unih drugih dveh pa če ena pride not bo velik uspeh, ne kar obe.

mirator ::

Ja, žal je Petrič kljub političnim izkušnjam, nasedel imenu povežimo Slovenijo.
Vendar je že sedaj jasno. Bodoča vlada bo levo usmerjena s prepričljivo večino. Na nas volilcih pa bo, da budno pazimo, kaj bo nova vlada počela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

Buggy ::

Na nas volilcih pa bo, da budno pazimo, kaj bo nova vlada počela.


Se bolj kot sedaj, ker tokrat smo zgubili dve leti nesposobne vlade, pa se vsaj enkrat toliko, da stvari popravimo. Jaz bom vsekakor prvi, ki bo vedno lajal cez pokvarjence in nesposobneze!

kuall ::

kdo je pokvarjen pa ti bodo povedali propagadni msm ji :))

Hypathia ::

kuall je izjavil:

Hypathia je izjavil:


Glede na to, da imaš ND na tretjem mestu, razmisli ali ne bi taktično volil zanjo, sicer bodo levaki sestavili vlado.

Bolj mi diši NSi. Pezdir itd, bolj po kapitalizmu dišijo kot pa ND, ki so bolj kmetavzarji, kar ni nič narobe ampak vseeno. pa kakor se meni zdi je tudi nsi blizu praga. od unih drugih dveh pa če ena pride not bo velik uspeh, ne kar obe.

Tudi v ND podpirajo podjetništvo ampak to sedaj ni poanta. Če bodo levaki odigrali kot team, desna sredina pa vsak zase, se ne bo dobro izšlo. SDS in NSi sta zagotovo v parlamentu, POS zelo verjetno, ND pa še malo visi, za novo vlado pa rabimo vse štiri, zato bi bilo najbolje, da SDS prispeva 1, Nsi pa 0,5 % volilcev za trenutno najšibkejši člen, ki pa lahko prinese 4 dodatne mandate v DZ, ključne za sestavo vlade.

V moji žlahti je kar nekaj SDS in Nsi volilcev in zdaj jih nagovarjam, da naj vsaj kakšen raje taktično glasuje za Pivčevo, enako predlagam tudi vsem drugim, ki poznate takšen folk. Prihajajoči prazniki, ko se družine srečujejo, je dobra priložnost za to.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Buggy ::

kuall je izjavil:

kdo je pokvarjen pa ti bodo povedali propagadni msm ji :))


Seveda preko 5G, ker sem pa cepljen, bo pa verjetno kar direct Billy link al pa chemtrail sploh, ker je zemlja ravna :D

Kje ste ta MSM nasli ..res je to vse kar premorete?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

mirator ::

V moji žlahti je kar nekaj SDS in Nsi volilcev in zdaj jih nagovarjam, da naj vsaj kakšen raje taktično glasuje za Pivčevo, enako predlagam tudi vsem drugim, ki poznate takšen folk. Prihajajoči prazniki, ko se družine srečujejo, je dobra priložnost za to.

Sva že dva, jaz tudi SDS-ovce nagovarjam, naj raje pomagajo SDS in volijo ND.

nagobčnik ::

Hypathia je izjavil:


V moji žlahti je kar nekaj SDS in Nsi volilcev in zdaj jih nagovarjam, da naj vsaj kakšen raje taktično glasuje za Pivčevo, enako predlagam tudi vsem drugim, ki poznate takšen folk. Prihajajoči prazniki, ko se družine srečujejo, je dobra priložnost za to.


Če jo lastnoročno spraviš na 3,99 %, ti čestitam.

Buggy ::

Pivceva je pragmatik in se za cas posla odrece arestantu, ce bo potrebno sestavljati koalicijo.

Double damage. Arestant je Goloba spravil v politiko, Pivcevo (financno) podpiral pri tem, da krade neodlocne glasove pol gre pa v pravo smer z Golobom. Neprecenljivo :))

kje je kukavicje jajce je zdej vprasanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

mirator ::

Buggy, pa ni treba vsega na glas povedati, no.

Hypathia ::

Z vidika povolilne matematike je vseeno ali dobi 0,01 ali pa 3,99 %, v vsakem primeru se bodo njeni % enakomerno porazdelili med levi in desni pol in brez Pivčeve v vsakem primeru ne bo desno sredinske vlade.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Phantomeye ::

tilen03 je izjavil:

Resni.ca je SNS za mlade. Obkrožijo samo ljudje, ki ne razmišljajo več kot 15 min o politiki in je edini stik s politiko gledanje izjav na internetu. Seveda pa Resni.ca ne bo dosegla praga, isto SNS ne. Tudi njihovi standardni volivci bodo vklopili pamet za več kot 15 min pred volitvami.

Za desne konzervativce pa ni mesta v Sloveniji, če hočemo kaj narediti iz države. Smo premajhni in premalo relevantni za to, na žalost.



Stevanovič je internet influencer. Dokler telefon snema - on govori stvari, ki jih hoče narod slišat. Ampak neke hude pozornosti v preteklosti ni dobil.

Dokler ni zajahal vala nezadovoljstva z ukrepi. In potem je pozival ljudi na proteste, ampak vsak protest, kjer je imel on prste zraven, se je spremenil v pizdarijo. On je pa itak spizdil. To, da so bili ljudje nezadovoljni z ukrepi, je zanj predstavljalo zgolj priložnost, da se izstreli na vrh.

Zdi se mi, da bi mu to celo uspelo - glede na to, da je imel podporo ljudi, različnih političnih prepričanosti, ki jim je bilo skupno nezadovoljstvo z ukrepi. Ampak ukrepi se sproščajo, in ljudi so se malo umirili. Tko, da mislim, da bodo tisti, ki bodo volili razmišljali malo bolj trezno.

Buggy ::

s tega je potemtakem sklepat, da smo obsojeni na propad kot nacija, ker ce tako prozornih stvari ljudje ne dojemajo potem je to game over. Hvala za druzbo, se slisimo iz tujine!

Miki N ::

Malidelničar je izjavil:

Vedno sem pisal, da je Stevanović CHAD. Končno bomo imeli pravega CHAD-a, ne pa tiste pussy-metro-trans gejčke iz Levice.


Ok, tole bo večina tukaj odpravila z enim zamahom samo vsak, ki je imel kdaj smolo pentljati se z marketing bando (politični tržni, ni neke razlike) ve, da stvar ni za odmet:

1. Normiji volijo osebe. Lahko še tako sanjate o "programih" ... to je avtističen šit. Normiji volijo posamezne ksihte. Ker jih.

2. Normiji volijo osebe.

- Pa zakaj mislite, da se na džambotih pred volitvami naslikajo povsod po svetu glupe fače kandidatov?
- In zakaj če hočeš furati SDNJ vedno rabiš nov OBRAZ - ne programa?
- In končno, dajmo si priznati - tudi vi, pingolinčki - zakaj je naslednji dan, ko Jajo svojo plešo umakne iz politike... nepreklicno konec SDS? Saj je vse v programu, zakaj panika?

Pa preden napadete ... je to res tako slabo? Na koncu se vedno izkaže, da so osebne značajske poteze veliko bolj soliden politični indikator, kot nekak program, ki je pogosto minljiv trend (svetovne) politike, ki pride in gre. Ampak Jajo bo vedno Jajo, Borči bo vedno on, Lukec tudi ... saj dojamete koncept. Ni tako napačen, kot si nekateri predstavljajo. Ker lahko še tako pljuvate čez normije ... za razliko od povprečnega (političnega) avtista imajo INSTINKT - nekdo ki voli po programu ga očitno nima in potem vemo kako se konča.


Zdaj kam tu spada naš trdokurčni Stevo? Tukaj pride v igro še eno pravilo: ne moreš biti faca za vsakega. Enemu boš prava faca, drugemu svinjska. Aplerati moraš na svojo BAZO.

Stevo tukaj ima nek potencial, ker dejansko obstaja določena baza, ki si želi videti v politiki pravega "Balkan-boja" - ironično, tukaj lahko Stevo pobira nekdanje Zokijeve volilce. :))

Število in pomen tega kontigenta je neznano - se pa ve, da je mend njimi ogromno Neodločenih po katerih se vsem cedijo sline. Zdaj ali je to dovolj za preboj v Parlament in tista sladka, sladka proračunska sredstva.... ne vem. Mogoče. Samo bo na meji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

hendriks ::

Na tele volitve sam gledam iz vidika, kaj bom največ dobil za denar, ki ga moram odtegnit od bruto blače. Želim, da se 3a razvojna os končno premakne v implementacijo. Želim, da imamo javno zdravstvo (in ne državnega!). Želim, da imam nižje davke. Po prebranih programih vseh strank, druge izbire kot NSi ne vidim. Kjučno za razvoj Slovenije pa je, da Levica ostane zunaj parlamenta.

pirat ::

@hendriks
se popolnoma strinjam. Edino bi še dodal, da bi bilo fajn, da poleg Levice še kdo drug ostane zunaj.

ripmork ::

Miki N je izjavil:

Normiji volijo osebe.

Na izbiro imaš v bistvu le dvoje: ali voliš program, al pa osebe.
Programi vemo, da ponavadi ostanejo sam floskule na papirju, ki nikogar v nič ne obvezujejo in so pesek v oči; volit po programih je naivnost.
Pri osebah pa vsaj pri večini veš, kje si; Tonin je mevža, ki se bo vedno uklonil Janši, Kangler je še vedno isti skorumpiran primitiven lopov, pa če ga v celofan zavijejo, Kordiš je kreten brez osnovnega razumevanja ekonomije, ipd...

Sam ne bom volil za Goloba, ampak me ne čudi ta podpora Svobodi; ko je politični parket dovolj slab (in je izredno slab), se bo raje zaupalo neznancu kot pa znanim (a slabim) izbiram.
Tko da, pick your choice; program ali osebe; oba pristopa sta zanič. Slednji mogoče malce manj, ker vsaj mal bolj veš, kaj te čaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

BuDi79 ::

endelin je izjavil:

Kaj je to neko "naci-ljudsko" zborovanje za izbrane na Trgu republike. Spet še eno v vrsti prepričevanja prepričanih.
:)

Sami sebi bodo postavljali vprasanja lol

https://twitter.com/DolinarJr/status/15...

Hypathia ::

hendriks je izjavil:

Na tele volitve sam gledam iz vidika, kaj bom največ dobil za denar, ki ga moram odtegnit od bruto blače. Želim, da se 3a razvojna os končno premakne v implementacijo. Želim, da imamo javno zdravstvo (in ne državnega!). Želim, da imam nižje davke. Po prebranih programih vseh strank, druge izbire kot NSi ne vidim. Kjučno za razvoj Slovenije pa je, da Levica ostane zunaj parlamenta.

Super, ampak NSI v opoziciji ali levi vladi tega ne bo mogla storiti, zato vsakega volilca NSI ali SDS, ki ga virtualno ali v živo srečam, opozorim, da bo za uspeh desne sredine treba razmišljati strateško in voliti taktično. Brez Pivčeve desno sredinske koalicije NE bo in ker kaže, da je trenutno ona najšibkejši člen, jo je pod nujno treba poriniti skozi vrata parlamenta.

Levica pa, ne samo, da se bo uvrstila v parlament, lahko se celo zgodi, da bo Mesec mandatar, ker bo levi pol očitno reševal vojaka Marjana in Alenko in zaradi tega žrtvoval henerala Holoba, ki mu itak ni veliko do politike ampak si samo želi svoje pozicije in visoke plače nazaj.

Levo vlado lahko preprečimo le s taktičnim glasovanjem, zato pamet v roke, po volitvah bo prepozno za obžalovanje.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Hypathia ::

Miki N je izjavil:

- zakaj je naslednji dan, ko Jajo svojo plešo umakne iz politike... nepreklicno konec SDS? Saj je vse v programu, zakaj panika?

BS, SDS pod Logarjem, ki je očitno najresnejši kandidat za prestolonaslednika, bo morda zdrsnil iz 25 na 15 + %, kar ni nujno slabo, bo pa še vedno močna in stabilna stranka.

Miki N je izjavil:


Stevo tukaj ima nek potencial, ker dejansko obstaja določena baza, ki si želi videti v politiki pravega "Balkan-boja" - ironično, tukaj lahko Stevo pobira nekdanje Zokijeve volilce. :))

Število in pomen tega kontigenta je neznano - se pa ve, da je mend njimi ogromno Neodločenih po katerih se vsem cedijo sline. Zdaj ali je to dovolj za preboj v Parlament in tista sladka, sladka proračunska sredstva.... ne vem. Mogoče. Samo bo na meji.


BS št. 2. Za tista sladka proračunska sredstva ni potreben preboj v parlament ampak je dovolj že 2%, ki jih bo Stevo zelo verjetno dobil in ga bomo in njegovo balkansko bando antiwaxxov očitno naslednja 4 leta redili davkoplačevalci.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Phantomeye ::

Mene zanima zakaj je šel Stevo ven iz SNS ali so ga vrgli ven. Ker je on enak grabatorij kot Jelinčič, ceprav se mi zdi, da se malo bolj samocenzurira kot Zmago.

Dokler stranke ne bodo penalizirane za neizvajanje točk iz programa se ne bo veliko spremenilo - pomagalo bi že, če bi dobile prepoved vključevat točke, ki jih niso izpolnili v nov program.

Hypathia ::

Povsem dovolj bi bilo, da bi novinarji opravili svoje delo profesionalno in denimo Kulce vprašali, zakaj vseh odličnih idej, ki jih sedaj imajo, niso uresničili v času od 2018-2020, ali pa od 2014-2018, ko so imeli v rokah škarje in platno in je bilo obdobje debelih krav. Tako pa se jim dovoli predstavljat kot da so že 20 let v opoziciji.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

tilen03 ::

pirat je izjavil:

@hendriks
se popolnoma strinjam. Edino bi še dodal, da bi bilo fajn, da poleg Levice še kdo drug ostane zunaj.

Stranka Levica bo ostala, ce nam je vsec ali ne. Ima zelo stabilno bazo in ce bodo vsaj nekaj dosegli v naslednjem mandatu, bo podpora samo se zrasla. Levici se ne bo nikoli vec potrebno bati ali bodo dosegli prag. Prej bo pri NSi to problem, ker postaja vsako leto vec dokazov in bolj ocitno, da njihova ekonomska strategija ne deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

FireSnake ::

hendriks je izjavil:

Na tele volitve sam gledam iz vidika, kaj bom največ dobil za denar, ki ga moram odtegnit od bruto blače. Želim, da se 3a razvojna os končno premakne v implementacijo. Želim, da imamo javno zdravstvo (in ne državnega!). Želim, da imam nižje davke. Po prebranih programih vseh strank, druge izbire kot NSi ne vidim. Kjučno za razvoj Slovenije pa je, da Levica ostane zunaj parlamenta.


Res je.
Mene so nagnusni levaki, ki priznavajo le državni sesek, nagnalali na volitve.
Jajo mi ne sede, zato je izbir jasna: N.Si
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

ripmork ::

hendriks je izjavil:

Na tele volitve sam gledam iz vidika, kaj bom največ dobil za denar, ki ga moram odtegnit od bruto blače. Želim, da se 3a razvojna os končno premakne v implementacijo. Želim, da imamo javno zdravstvo (in ne državnega!). Želim, da imam nižje davke.

Razmišljam podobno, sam ne vidim nobene primerne opcije; NSi so dobesedno podaljšek SDS-a (brez hrbtenice), Novonastali sateliti so tudi vsi obremenjeni s koruptivnimi, lažnivimi ljudmi (Pivec, Kangler, ipd), da SDS-a niti ne omenjam. Slovenija res rabi eno normalno liberalno stranko.

Podpora Levica pa vedno močnejša. Mesec se mi zdi dober retorik, čeprav ni šans, da bi jih volil. Mam pa občutek, da zna Luka v prihodnosti mogoče preklopit nekam bolj na sredino, ter pustit zblojenega Kordiša&co za sabo. Že zdej se večkrat previdno distancira od njegovih izjav.

Hypathia ::

ripmork je izjavil:

Mesec se mi zdi dober retorik, čeprav ni šans, da bi jih volil. Mam pa občutek, da zna Luka v prihodnosti mogoče preklopit nekam bolj na sredino, ter pustit zblojenega Kordiša&co za sabo. Že zdej se večkrat previdno distancira od njegovih izjav.

Ojoj, kakšna naivnost, Mesec ne bo šel nikamor, je povsem na strankarski liniji, mehkejši javni nastopi pa služijo nagovarjanju manj radikalnih volilcev.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

AtaŠtumf ::

tilen03 je izjavil:

V parlamentu bodo, po vrstnem redu:
GS
SDS
SD
Levica
NSi
LMŠ
POS
Bonus: Pirati


Se večinoma strinjam s tem, samo vprašanje je, če NSi, LMŠ in POS sploh pridejo v parlament, za POS sem zelo skeptičen, čeprav je Petrič zelo prepričljiv na soočenjih, LMŠ je pa odvisen od rezultata GS, če bo GS dobil dovolj glasov LMŠ izpade iz parlamenta in se njihova politična pot konča, SAB je še v slabšem položaju kot LMŠ, njihova pot se končuje počasi.

Odlična stvar pri teh volitvah pa bo, da se bomo končno znebili DeSUSa.

Pirati nimajo šans IMHO, enostavno premalo glasni, premalo MSM prostora, da bi lahko kaj naredili, imeli so dobre šanse leta 2014, sedaj so stranka samo še na papirju in gredo počasi po poti DD, LNBP, GAS, Čuševa stranka ipd. brezveznih neuspelih političnih projektov.

Pivčeva stranka ima preveč afer, da bi lahko kaj resnega naredila.

Vprašanje glede ostalih je samo, kam bodo šli glasovi SNS, se bodo porazdelili med različnimi strankami, ali bo nek tretji lahko dobil 4%, da pride v parlament, morda kak Stevanović, Pivčeva, morda k POS, bomo videli, tole je IMHO največja neznanka teh volitev.


Glede strank, ki se jih voli imaš relativno malo možnosti, SDS, NSi in SD in to je več ali manj to, ostala stranke enostavno nimajo personala, pač ad hoc novi obrazi, da bi karkoli naredili, čeprav nekateri naivno sanjajo, da boš spremnil vse z eno osebo na pravem političnem položaju.


Levica, čeprav jih ne maram, dela kar dobro za novo izvolitev, stališča so dovolj radikalna in popularna za dobršni del ljudi, glasni v opozociji so dovolj, da se jih redno sliši, v Vlado pa tudi ne bodo nikoli šli, ker se zavedajo, da je s tem njihovega obstoja konec, bodo verjetno največji problem za resno vladanje, če zmaga GS in bomo imeli skoraj 100% predčasne volitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

Hypathia ::

tilen03 je izjavil:

Ima zelo stabilno bazo in ce bodo vsaj nekaj dosegli v naslednjem mandatu, bo podpora samo se zrasla. Levici se ne bo nikoli vec potrebno bati ali bodo dosegli prag.

Jaz pa mislim, da se motiš. Če bo Levica 1-2 mandata v vladi in svojih utopičnih obljub ne bo mogla uresničiti, ker je to pač nerealno, se komot tudi njim zgodi novi obraz in posledično izpadejo iz parlamenta.

tilen03 je izjavil:

Prej bo pri NSi to problem, ker postaja vsako leto vec dokazov in bolj ocitno, da njihova ekonomska strategija ne deluje.

Ravno obratno, NSI je ena od strank prihodnosti, polarizacija, medijska prevlada levakov in njihovi eksperimenti imajo pač omejen rok trajanja.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

endelin ::

Se drug teden pričakuje klasična predvolilna aferica proti SDS, ki ji bodo mainstream mediji posvečali 100 člankov dnevno, novinarke poptv pa bodo histerično skakale naokoli in obtoževale? Dvomim, da bodo karkoli prepustili naključju levi oligarhi. Do sedaj se je vedno kaj pojavilo par dni pred volitvami, saj lahko izkoriščajo situacijo z MSM podporo.

Hypathia ::

SDS volilci so že vsega hudega vajeni in zato odporni na afere. Bolj verjetno je, da se bo z aferami v zadnjem hipu targetiralo njihove potencialne partnerje na robu parlamenta, torej Pivčevo in Pos.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

ripmork ::

Hypathia je izjavil:

ripmork je izjavil:

Mesec se mi zdi dober retorik, čeprav ni šans, da bi jih volil. Mam pa občutek, da zna Luka v prihodnosti mogoče preklopit nekam bolj na sredino, ter pustit zblojenega Kordiša&co za sabo. Že zdej se večkrat previdno distancira od njegovih izjav.

Ojoj, kakšna naivnost, Mesec ne bo šel nikamor, je povsem na strankarski liniji, mehkejši javni nastopi pa služijo nagovarjanju manj radikalnih volilcev.

Trenutno je res tako, se strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

endelin ::

Se spomnim kako je bilo včasih za MSM sporno, ko je mel Arhar par jurjev plače. Da so ga uničili v dveh dneh. Zelo poštena zmaga levice in drnovška takrat haha. Človeka so zaradi plače umorili. Dobesedno Msm lahko naredijo karkoli saj so zmožni narediti histerijo med ljudmi. Ravno prav časovno tempirano.

Hypathia ::

AtaŠtumf je izjavil:

... za POS sem zelo skeptičen, čeprav je Petrič zelo prepričljiv na soočenjih, LMŠ je pa odvisen od rezultata GS, če bo GS dobil dovolj glasov LMŠ izpade iz parlamenta in se njihova politična pot konča, SAB je še v slabšem položaju kot LMŠ, njihova pot se končuje počasi.

Za POS ni treba biti skeptičen, imajo odlično kandidatno listo in dostop na vsa soočenja, kjer dobro nastopajo, in bodo v zadnjem tednu imela velik vpliv na odločitve volilcev. Levi strategi bodo zaukazali taktično glasovanje, da se LMŠ in SAB spravi v parlament.


AtaŠtumf je izjavil:


Pivčeva stranka ima preveč afer, da bi lahko kaj resnega naredila.

Vprašanje glede ostalih je samo, kam bodo šli glasovi SNS, se bodo porazdelili med različnimi strankami, ali bo nek tretji lahko dobil 4%, da pride v parlament, morda kak Stevanović, Pivčeva, morda k POS, bomo videli, tole je IMHO največja neznanka teh volitev.

Pivčeva nima nobenih resnih afer, za razliko od Stevanovič prinaša glasove desnemu bloku. Zato, voli resno, voli desno, daj glas ND za novo desno sredinsko vlado!
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

ripmork ::

Hypathia je izjavil:

SDS volilci so že vsega hudega vajeni in zato odporni na afere.

Sej to je največji problem (odpornost na afere) :))
Pa ne le pri SDS-u, da smo na jasnem. Kako lahko npr. še kdorkoli podpre SD, mi zaboga ni jasno.

Vse kaže, da ima stranka, katere poslanci so odstopali zaradi ukradenih sendvičev, tu še največ kredibilnosti :D

harvey ::

endelin je izjavil:

Se spomnim kako je bilo včasih za MSM sporno, ko je mel Arhar par jurjev plače. Da so ga uničili v dveh dneh. Zelo poštena zmaga levice in drnovška takrat haha. Človeka so zaradi plače umorili. Dobesedno Msm lahko naredijo karkoli saj so zmožni narediti histerijo med ljudmi. Ravno prav časovno tempirano.

Letos okoli plač ni zaznati pretirane histerije, čeprav gre tudi verjetno za neskladje z Lahovnikovim zakonom o plačah v državnih družbah, kar v Arharjevem primeru ni bilo, le višina je štrlela ven. Ali pa dve fetine pršuta cel mesec obdelave dan na dan, tule tone pršuta in je vse v najlepšem redu ter še majmuniranje glede davčne napovedi.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Hypathia ::

ripmork je izjavil:

Hypathia je izjavil:

SDS volilci so že vsega hudega vajeni in zato odporni na afere.

Sej to je največji problem (odpornost na afere) :))


Ne, to ni največji problem, ker jih je večina prenapihnjenih in uporabljenih izključno za politične manipulacije. Največji problem je nedelujoče pravosodje, ki bi ekscese ustrezno sankcioniralo.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

tilen03 ::

Hypathia je izjavil:

tilen03 je izjavil:

Ima zelo stabilno bazo in ce bodo vsaj nekaj dosegli v naslednjem mandatu, bo podpora samo se zrasla. Levici se ne bo nikoli vec potrebno bati ali bodo dosegli prag.

Jaz pa mislim, da se motiš. Če bo Levica 1-2 mandata v vladi in svojih utopičnih obljub ne bo mogla uresničiti, ker je to pač nerealno, se komot tudi njim zgodi novi obraz in posledično izpadejo iz parlamenta.

tilen03 je izjavil:

Prej bo pri NSi to problem, ker postaja vsako leto vec dokazov in bolj ocitno, da njihova ekonomska strategija ne deluje.

Ravno obratno, NSI je ena od strank prihodnosti, polarizacija, medijska prevlada levakov in njihovi eksperimenti imajo pač omejen rok trajanja.

Mislim, da bo Levica prevzela ministrstvo za kulturo. Tukaj lahko dosezejo vecje financiranje kulture in kulturnikov. Potem tudi za pravice prekarcev se mi zdi cisto mogoce, da dosezejo v naslednji vladi. Nazadnje, pa zacetek projekta neprofitnih stanovanj. Cisto mogoci cilji in taksni, s kakrsnimi pridobis volivce. Pa se marihuana bo gotovo legalizirana v naslednji vladi, za medicinske namene.

Hypathia ::

Problem je v tem, da politike, ki jih v Levici obljubljajo, niso učinkovite in ne bodo dale rezultatov, ki jih folk pričakuje.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()
««
74 / 126
»»