» »

Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

Grey ::

Dons smo dopoldne šli s šolo v kino. Gledal smo film Requiem For A Dream(ja vem...star film kt zemlja). Js ne vem no a se vam zdi to primeren film za gimnazijce? Na konc filma sm biu tok besen na osebo ki je izbrala film da sm se kr tresu pa še zdej mam travme zarad prizorov. Mislm to ni film za mladino!!!!!

Sami ::

Vi ste mel še srečo, mi bi mogli it danes v gledališče, kar je beda, potem pa je gledališče odpadlo pa so rekli, da gremo v kino. Vsi smo bli veseli:D , nazadnje pa smo gledal Na planincah;( ! To se lahko zgodi samo na Vegovi;(( !
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

undefined ::

Grey, kaj je narobe s tem filmom? Sem ga gledal in film je dokaj dober, na intelektualnem nivoju - dosti je za razmišljat o človeških motivih, kateri človeka lahko pripeljejo v prepad. Kar pa se tiče gledališča, se pa strinjam, da je poden. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

Zheegec ::

Lol, jaz sem pa kar doma ostal, jebeš Vegovo :D
Requiem je pa menda dober film.

[Popravljeno, no warez. - moderator]
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

Tr0n ::

Kaj pa narobe z Requiem for a Dream? Na IMDB lestvici najboljsih filmov je na 45. mestu.

Wox ::

No ja. Prvič, ta film ni star kot Zemlja. In drugič, da, ogled tega filma je koristen in tudi primeren za ljudi tvojih let. Upam, da si od filma potegnil tisto bistveno sporočilo.
Čestitam tudi osebi, ki je organizirala ogled tega filma.

Grey ::

HEY človek js to sporočilo vem, sm dost knjig prebrou in vidu kake grozote nardijo droge. In niso prava rešitev. Pa tut rad mam življenje, sem pač optimist. Ni pa treba zarad tega ker majo eni probleme z drogam mučit druge ljudi s takimi prizori. Pa tut v takih filmih se js preveč vživim in dobesedno čutim bolečino ljudi v takih filmih(izgube staršev, otrok, AIDS, droge,blablabla). Zato jih ne maram gledat ker je to preveč in poznam te fore. zame osebno je to tortura za mojo dušo(pamet).

undefined ::

> HEY človek js to sporočilo vem, sm dost knjig prebrou in vidu kake grozote nardijo droge.

Če bi si res dobro ogledal Requiem For A Dream, bi morda celo opazil, da film nima dosti veze s samim drogam, ampak nečim drugim. Tu ti ostale knjige o drogah nič ne pomagajo, žal. :)

gappee ::

Jst bi tud rajš gledu kakšn drug film.
Sj lansk let je blo pa še hujš, vsaj zame pa za moje sošolce - dal so nam Experiment za gledat.
Jst sm se drgač tud kr vživel; mislm, da je bla glasbena podlaga ful huda za ta film.

undefined ::

> Sj lansk let je blo pa še hujš, vsaj zame pa za moje sošolce - dal so nam Experiment za gledat.

Pa vi res NISTE več resni. Das Experiment je bil zelo dober film, ocenjen 7.7 na imdb. :\

Dva dobra filma, mulci pa se pritožujete. Jest bi vam po takšni pritožbi naslednjič, ko bi bila možnost it v kino, dal za nardit neko raziskovalno nalogo, pa se pejt potit v knjižnjico, al pa boš zabil. Sam leskova mast vam manjka, to je to. Smrkovci. >:D

Grey ::

Ja lansk let bljah Das Experiment...to nam dajejo same psihološke filme. Hočjo iz nas nardit psiho-razvaline. Pfej. V tistem filmu je blo pa ful krvi pa mučenja(še posebi takrat ko ga je zaprl v tisto 60x60 cm škatlico kr živčn sm ratu k sm se počutu kt on, skor me je pobral).

Iceman: S čim ma pa povezavo? Ker js te povezave nism opazu in js ne gledam filmov zato da bi razmišlju kaki pomen ima film ampak zato da se mam fajn. Velik bolj bi mi bla sedla kaka dobra komedija al pa akcija. Ne pa to...

gappee ::

Plosk, plosk, Grey! :D

McHusch ::

Jao, no. Strinjat se moram z IceManom, kam gre ta svet.>:D

Resno. Das Experiment in Requiem for a Dream sta ODLIČNA filma. Pohvalite šole, da so vas peljali gledat ta dva filma. Restecpa.

undefined ::

> Iceman: S čim ma pa povezavo? Ker js te povezave nism opazu in js ne gledam filmov zato da bi razmišlju kaki pomen ima film ampak zato da se mam fajn. Velik bolj bi mi bla sedla kaka dobra komedija al pa akcija. Ne pa to...

Hočeš reči, da prisegaš le na hollywood pop-corn crap? Ok, te razumem, tvoja stvar. Samo potem ne kritiziraj boljših globokih filmov le zato, ker so učitelji precenili tvoj nivo inteligence in te peljali gledat ta film. :)

Grey ::

> ...ker so učitelji precenili tvoj nivo inteligence in te peljali gledat ta film.

Tole je zvenelo kokr žalitev:\. Potemtakem so precenili nivo vseh letnikov ki so šli gledat ta film in ga ocenili kot "crap muvi".

In ja, prisegam le na Hollywood filme in na znanstvene oddaje(kar pa za ta dva filma lahko rečem da ne spadata v nobeno od teh dveh kategorij), ker so bolj zanimvi in manj stresni.

PS: v bistvu me še zdele strese, t.j. 5 ur po filmu, ko se spomnem tistih prizorov suhcate starke in roke z gangreno in vse tiste žalosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

DavidJ ::

IceMan, a trdiš, da so ljudje, ki ne marajo filmov, ki te psihično potrejo, ne vsebujejo akcije, ki niso smešni le v fintah za katere je potrebnega nekaj predznanja, da jih razumeš, neinteligentni neumneži?
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

BaRtMaN ::

Tale naša posvojena 'zahodna' družba gre v PM, oz. je tam že, primer. ;((

undefined ::

> Potemtakem so precenili nivo vseh letnikov ki so šli gledat ta film in ga ocenili kot "crap muvi".

Ja, točno tako. Meni se le dozdeva, da šole s tem prehitevajo dejstva, da najstniki za te reči pač še niso pripravljeni, pa to ni nobena žaljivka, ampak dejstvo. Tud sam v šolskem času nisem maral razne književne navlake in razne prešernove crapazije, danes pa mnogo teh stvari dojemam popolnoma drugače in bolj odprto. Napaka šol je verjetno prav v tem, ker otrokom nekaj vsiljujejo proti lastni volji, kar je pa po moje napaka. Človek (tudi otrok) bi moral sam pokazat interes v določeno smer in potem se mu tu pomaga in pouči. Zdi se mi, da bi sedanja šola bila nujno potrebna reforme in uvedbe povsem novega sistema, temelječ na zgornji ideji. Glede ocen in končnega izida je pa pač tako, da kdor bi več dosegel po lastni iniciativi v času šolanja, bi pač bil bolje ocenjen, brez, da ti nalogo in učno snov zada učitelj, pač pa, da si jo zadaš sam. Šele to menim, da bi bila res prava šola, ker takšno je tudi realno življenje, ko šolo enkrat končaš. Sedanja ureditev pa je res neke vrste umetno sranje, po domače milo rečeno. :)

undefined ::

> IceMan, a trdiš, da so ljudje, ki ne marajo filmov, ki te psihično potrejo, ne vsebujejo akcije, ki niso smešni le v fintah za katere je potrebnega nekaj predznanja, da jih razumeš, neinteligentni neumneži?

Ne. Trdim pa, da je za svoje občutke vsak odgovoren sam, ne pa film, ali karkoli drugega. Ostalo pa sem že razložil zgoraj. :)

bili_39 ::

Točno Iceman. Ampak on je bil prisiljen gledati ta film...

undefined ::

> Točno Iceman. Ampak on je bil prisiljen gledati ta film...

Vem. Vendar pa to še vedno ne opravičuje dejstva, da je on šel pljuvat po filmu, ki je povsem dober po mnenju večine. Naj gre raje pljuvat po učiteljih, ker so ga peljali gledat nekaj, česar ne razume in ga tesni, ko vidi kri in človeka zaprtega v škatlico. Ko pa v kwaki in CSju letijo jetra in ledvica po zraku, pa sploh ni več tako šokatno. ;)

bili_39 ::

Film je definitivno deber - to se vidi tudi iz njegove reakcije. Mogoče je pač preobčutljiv (igre niso isto).

gappee ::

Jah IceMan, potem pa tud ti nisi razumel sporočila, ki je morda "globoko":) v tem, kar je napisal Grey. Prepričan sem, da je hotel povedat(in jst tud), da je šola izbrala neprimeren film;al pa bom rajš reku, da bi blo velik bolš, če bi šli gledat recmo Bad Boys, al pa kj tazga.

Po filmu pravzaprav ni bil namen pljuvat.:\

A je tko, Grey?

BigWhale ::

Mi smo v prvem razredu gledali Sreco na Vrvici...
... mogoce bi tudi vas morali to peljati gledat.

Sam je blo pa kr neki akcije, k Jakob ugrizne poglavarja indijancev, jaz sem kr skocil od strahu!

*roll*

gappee ::

Ah ah...

:)

OrkAA ::

Nas je danes šola (sesš kranj) peljala na ogled filma pianist! Nekaterim je presedal, zame pa je bil to eden boljših filmov kar sem jih videl.

Nasploh so mi všeč filmi s psihološko podlago! Pač ;)

Tr0n ::

Bi se kr strinjal z IceManom. Mocan, reality shocker, ki ni za vsakogar. Od istega reziserja se se splaca pogledat Pi (1998).

DavidJ ::

> Ne. Trdim pa, da je za svoje občutke vsak odgovoren sam, ne pa film, ali karkoli drugega. Ostalo pa sem že razložil zgoraj.

Nope, ti si, kot že marsikdo drug v tem oddeklu, iz okusa posameznika neupravičeno in (se razume!) neutemeljeno sklepal na njegovo stopnjo inteligence.

|O
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Grey ::

>Po filmu pravzaprav ni bil namen pljuvat.
gappee: točno tako

Sploh pa js ne gledam filmov ki mi niso všeč. Če mi je film všeč pa vidim iz trailerjev in zgodbe na internetu. sam koncept filma mi mora bit všeč. V tem primeru je bil film slabo izbran.

Igre in resničnost pa vsi preveč posplošujete in ne razumete(tako kot moja mami ne) da to "nasilje" v igrah in nasilje v realnem svetu nič povezano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

mescaline9 ::

Zame je requiem for a dream en izmed filmov, ki velik govori, pa bolj mal pove. Ja odvisnost je grozna stvar, mislm, dobro jutro. Tisti, ki ste izluščili kako pomembno sporočilo bi vas prosil, če napišete kaj tko bistvenega je v filmu. I don't get it apparently. Js ta film mečem v isti koš z irreversible. Na kratko povedano, tile filmi prodajajo grozo. Ok, morbit tudi resnico, resnico kolkih procentov ljudi je pa drug problem. Mislm nevem no, men tile filmi dajo sam mislit, da zna it življenje na res nizek nivo. Doslej nič novega. Nobenih novih perspektiv, in iz tega tudi ne dobrega razmišljanja. Tolk od mene glede te vrste filmov. In to da peljejo srednješolce gledat ta film se mi zdi kot eno žuganje s palico rekoč "pazite se droge mularija!"

Dobre strani filma so predstavitve paranoje tiste stare ženičke, kjer zna človk res past notr, js sm vsaj. Muzika je pa itak odlična v tem filmu. Kronos quartet je res naredu en pošten soundtrack.

Tr0n ::

Iz katerih filmov si pa ti izluscil pomembno sporocilo in kaksno? :)

Mislim, da je bil namen reziserja prikazat, kako se pocutijo ljudje, ko jih kakrsnakoli obsedenost pocasi, a vztrajno pogublja. Ga je pa, kot vsak film, pac mozno razumeti in razlagati na vec nacinov.

> In to da peljejo srednješolce gledat ta film se mi zdi kot eno žuganje s palico rekoč "pazite se droge mularija!"

Seveda. A ni to dober nacin? Saj vidis, nekaj slik ostane v glavi tudi nekaj ur po samem ogledu ali morda celo dlje.

jRk0 ::

meni je bil film zlo vsec. slika roke pa je bolj grozna ja...pa babica boga.

ce dobro gledas, vidis fanta kako gleda skoz okno in vidi na koncu pomola tisto svojo punco in se vedno bolj bliza k njej.

torej, on dela neko stvar, ki je hudo narobe...ampak jo dela za to, ker ma pred sabo nek pomemben cilj (tale trgovina) in i pravi saj je za dobre namene, saj je dobra stvar...

na koncu pa pa vidis, da cilja v resnici sploh ni bilo, da je to le eno samo pretvarjanje da bi se clovek boljse pocutil ob tem kar dela, ceprav se zaveda da stvar ni dobra. Ampak ljudje pac tako delujemo in ceprav se stvari zavedamo (naprimer ucenje v soli), se vseeno nocemo ucit in vztrajamo pri svojem, dokler ne pademo v pobugo.

nekaj takega?:) kaj globljega se?
You fuck up once, you loose two teeth.

undefined ::

>> Ne. Trdim pa, da je za svoje občutke vsak odgovoren sam, ne pa film, ali karkoli drugega. Ostalo pa sem že razložil zgoraj.

> Nope, ti si, kot že marsikdo drug v tem oddeklu, iz okusa posameznika neupravičeno in (se razume!) neutemeljeno sklepal na njegovo stopnjo inteligence.

Ako se vsak ne zaveda, kar sem napisal zgoraj (v prvem citatu), potemtakem za takšnega osebka ne morem drugač rečt, kot da je slaboumen. Ali pa le nezrel. Eno ali drugo. ;)

> Zame je requiem for a dream en izmed filmov, ki velik govori, pa bolj mal pove. Ja odvisnost je grozna stvar, mislm, dobro jutro. Tisti, ki ste izluščili kako pomembno sporočilo bi vas prosil, če napišete kaj tko bistvenega je v filmu.

Ja. Bistveno sporočilo filma je, da se premaknemo v življenju naprej in nehamo sanjati o tem, kaj bi bilo, če bi bilo. ;)

>> In to da peljejo srednješolce gledat ta film se mi zdi kot eno žuganje s palico rekoč "pazite se droge mularija!"

> Seveda. A ni to dober nacin? Saj vidis, nekaj slik ostane v glavi tudi nekaj ur po samem ogledu ali morda celo dlje.

Heh. Žuganje? Ma ne bi jest vzel tako, če bi bil na tvojem mestu. Ti kar jemlji mamila, pa se zadrogiraj in drug dan po možnosti umri od prekomerne doze, mene prav malo briga, učitelje pa prav tako malo, njim se gre le za mesečno plačo, to jim je pač služba. Če pa si ti kaj pameten, boš pa sam dojel sporočilo filma in to, kaj je dobro pa kaj ne. Če pa si tolko ozkogleden, da misliš, da je vse eno žuganje in se moraš temu upret s tem, da ne poslušaš, boš pa v življenju še dosti nasrkal. :)

jRk0! Teb sem pa en pir dolžan za zgornji post. Bravo! 8-)

mescaline9 ::

Če pa si ti kaj pameten.... Zakaj so tisti, ki ne štekajo filma na tak način kot ti, prav nič kaj pametni? Prihajaš v paradox s tvojim vsesplošnim razumevanjem in odprto glavo, ki jo trosiš po drugih temah.

Če smo že na tem nivoju, ti lah jaz rečem, da če si količkaj pameten boš sprevidel te cheap fore, ki jih prodajajo današnji filmi, katerih namen je gledalca izključno šokirat, posledično s tem "u fak!" efektom film promovirat in s tem večat obisk kinodvoran in zaslužek?
In zakaj bi mel js/ti bolj prav kot ti/js? Pozabi ta nivo ice, je brez veze. Gusti son' gusti e non si discutano. Ga pa lahko izraziš, jasno. In edino to je bil moj namen. Na moje vprašanje glede sporočila pa hvala jRko, vendar še enkrat, spet nič novega.

sketch ::

Zanimivo, še ena debata v kateri sodeluje IceMan se je sprevrgla v osebni boj.
Brisal sem zadnjih par postov, ki so šli že kompletno offtopic, pa upam, da bo vnaprej bolje. Ostanite na temi, sploh pa zadržite dvome o inteligenci sogovornika zase.

lp
s.
Adapt and overcome.

para! ::

"al pa bom rajš reku, da bi blo velik bolš, če bi šli gledat recmo Bad Boys, al pa kj tazga."

Hehe. Bad Boys so zakon. Da ne omenjam Čarlijevih angelčkov. Ali...

:\
Death before dishonor!

Isht ::

Iceman, Bili: Ko smo bili v srednji soli, a smo dojemali, kar so nam vsiljevali profesorji kot 'kvalitetne filme za razmisljati'? Mislim, da ne. Jaz osebno sem takrat rad gledal filme Arnolda Svarcenegerja.

Requiem for a dream je neizpodbitno eden najkvalitenejsih filmov, v rangu Being John Malkovich, Memento. Je pa res, da je tematika skrajno tezka. Ce mene vprasas, jaz tega filma ne bi nikoli predvajal srednjesolcem. Saj ne recem, nekateri so pripravljeni zanj. Ampak ti si ga bodo ogledali sami doma, ker jih tak film morda celo zanima. Vsiljevat otrokom necesa, kar je pretezko za njih, pa pac ne.

Grey, Sami, Gappee, sploh pa Jazz: vas cas se prihaja. Za te filme pac se niste pripravljeni, kar ni nic cudnega, mene je v srednji soli tudi bolj malo brigalo. Manj kot razmisljas, bolje je. Tudi ni nic hudega. Ce vas bo zanimalo kaj vec od Charlijevih angelckov, boste sami prisli do filmov, kot so Zivljenje po zivljenju, Waking life (Iceman: ta risani film moras videti) in Amelie.
Ugotovili boste, da Matrica vsebuje se kaj vec kot specialne efekte in res hud kung fu. Predvsem pa boste nehali uporabljati infantilne izraze, kot so 'muvi', 'ne razumete, tako kot moja mami ne' in podobno.

Man, we were never that young, WERE WE?

Vanich ::

Hubert Selby.
Obstaja še "Zadnji odcep za Brooklin".
In film in knjiga. Ravno tako Requiem.

Priporočam knjige, so še 3x bolj surove.

Roadkill ::

Eh, ta film bi moral biti del srednješolskega programa (ne samo posamezne šole). Tako kot kaka generacija x in še podobni.

in še moj pogled na sporočilnost filma... Ta film zelo nazorno pokaže, kako nedolžno se lahko začnejo stvari zapletati, kako dobro nam lahko kaže in kako hitro in kruto se lahko to sanjarjenje konča... Voint na vikend -> odrezana roka. Nikjer v filmu ni rečeno, da so droge slaba stvar, le da so lahko posledice uporabe slabe.


Pa še eno misel za vse tiste reveže, ki jih učitelji silijo v gledanje zanimivih filmov: V šoli ste zato, da se učite, Bad Boys 2 si pa lohka pogledaš na tvju čez en let...
In jest SEM mnenja, da folk, ki zaničuje kvalitetne filme/knjige in ostalo umetnost nima prav veliko soli v glavi oziroma so neprilagojeni trenutni miselnosti.

In PI je zakon... meni osebno veliko ljubši od Requiem for a dream in en boljših filmov, kar sem jih srečal.

Še ena zanimivost: http://www.requiemforadream.com/
Priporočam, da si vzamete nekaj časa in mao raziščete stran. :)

gappee ::

Mah, pa sej, če bi večkrat kt 1x na let hodil s šolo v kino, ne bi bil tok mmm...kako bi reku... proti temu, da smo šli ta film gledat, ampak k gremo pa sam 1x, bi pa takrat rajš gledu kakšno bolj atraktino zadevo.

Grey ::

Ja ampak to je biu nam kao dan šole. Vse druge gimnazije so imele na dan šole prosto mi smo pa moral it gledat film.

Neprilagojen miselnosti...zanimiva hipoteza...vendar sem strogo proti drogam, alkoholu in cigaretam ker rad živim življenje. Miselnost ljudi po svetu pa mi gre na ku... ker se ne zavedajo njihovih napak, ki jih povzročijo nestrpnost, škodovanje naravi,...

Tr0n ::

Film ima pedagosko vsebino. Sole je pedagoska ustanova. Hence, ste sli s solo gledat film s pedagosko vsebino. Zdaj pa spat ;).

Isht ::

Grey> skodovanje naravi je samo Tip of the Iceberg. Svet ni ne siv, kot ga vidis, ko se sekiras glede nestrpnosti, globalizma in podobnih stvari, in ne cudovito mavricast, ko razmisljas, kako si fajn, ker ne kadis, se ne spikas in ne pijes alkohola.
Ti izdam, zakaj JAZ ne pijem alkohola? Ne zato, ker se zavedam slabih posledic, ali ker sem zaveden clovek, ki ve, da alkohol ubija. Ce bi razmisljal tako, bi bila situacija drugacna: alkohol ni slab, ker je alkohol, ampak, ker se k njemu ne pristopa na pravi nacin. Kozarec vina na dan je cisto zdrav. AAMPAK, jaz sem abstinent, popolni, ker je moj dedek pijanec. Samo zato. Ker imam osebne slabe izkusnje z alkoholizmom.
Svet je na zalost stereoskopski. 3d ni 3d, ampak dve dvodimenzionalni sliki, sestavljeni v eno. Barve so itak samo frekvence v barvnem spektru.

Ce bos jamral vsakic, ko boste v soli poceli nekaj, kar ti ni vsec, bo tvoje zivljenje precej bogo. 'Pisali smo kontrolko, ko so sosolci iz paralelk spilali kosarko ...' BUHUHU.
Mislim, da je ta tema ze od zacetka zgresena, ker je Grey ze na zacetku bil trdno odlocen, da mu Requiem for a Dream ne pase.
Kljub poskusom, da bi mu razlozili, da film ni tako slab, ga ne moremo omajati in debata se je razbila v Greyevo jamranje.

Nadezhda, prosim posreduj, in zakleni temo.

Avenger ::

Samo o filmu: Requiem for a dream je eden boljših filmov... ni tako blazno zamorjen, nudi pa vsakemu nekaj, mlajši verjetno vidijo samo to, kako hitro te droge pahnejo v prepad, sicer ima pa še nekaj sporočil na zalogi. 8-)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

para! ::

Bo držalo, Requiem for a dream je nadvse kvalitetna drama. Sicer sem si ga ogledal že nekaj časa nazaj.

Tistim, ki film ni všeč, naj se ne sekirajo. Po žanru je drama, film je poleg vsega res lahko tudi naporen (seveda NE zaradi rezanja roke in podobnih malenkosti). Pač ni primeren za tiste, ki jih filmi lahko preveč pretresejo in šokirajo.

Requiem for a dream will not take you to a happy place like Legally Blonde ;)

Lp
Death before dishonor!

undefined ::

Da te nekaj v življenju šokira, razumem. Da te nekaj v filmu šokira, pa ne. To te kvečjem šokira, kar se je že poprej skrivalo v tebi, pa si se tega ustrašil. Samega sebe, namreč. :)

Isht ::

Zmeraj sem smatral, da filmi (kvalitetni) obstajajo zato, da clovek spozna delcek samega sebe. Requiem pac kaze, kako nizko se lahko clovek spusti (lahko nastejem se par filmov z isto tematiko) in tega se clovek ustrasi. Namrec, kot je Ice rekel: moznosti, da si tudi sam lahko tak.
Samo, mislim, da pri Greyu niti ni bil tak problem. On tega niti ni videl.
Problem je, kot marsikje: ustrasiti se necesa neznanega. Za primer: kolegica je zivela s tipom, ki ni ravno najbolje ravnal z njo. Odselila se je, po enem tednu zacela hodit nazaj k tipu, zdaj se je preselila k njemu in se dogaja isto, kot prej.
Boljsi primer: po 2. sv. vojni so zavezniki odprli zapore in kletke v koncentracijskih taboriscih. Zaporniki so prisli ven, pomeziknili, pogledali siroko odprta vrata taborisca, in odkorakali nazaj v svoje celice.
Clovek se ustrasi neznanega, cesar ne razume, in se oklepa znanega, ceprav je se tako slabo.

ookej, mogoce se ne navezuje toliko na Greya, ampak filmi so sokantni. ce jih na vsak nacin noces razumet.

undefined ::

Isht, počasi ti bom že dolžan za pir ob takih postih. Sicer pa je po moje tudi dejstvo, da je ni izjeme, ki se ne bi bala neznanega. Je zelo zanimiva ta človeška narava; v nekaj novega _mora_ biti prisiljen in ko se tega enkrat navadi, ga je spet strah česa drugega. No saj, to je bila tudi glavna poanta tega filma, strah pred spremembo in neznanim. :)

hruske ::

Requiem for a dream je dokaj kul.

... ker ima nevarno temo, ki te stisne v grlu (men grejo kr kocine pokonc k slisim uvodno glasbo in ceprav ga imam možnost videt kadarkoli, sem ga gledal samo enkrat pa še to v kinu), kombinirano z udarnimi in ponavljajočimi efektom, ki ga ustvarijo zenica in žlica, ki te res "popelje" v dogajanje, v čarobni krog. Pomembna je tud muska, k poudarja ritme.. in s ponavljanjem ojača strah ... Al ti je totalno dobr al pa totalno slab.

P.S.: pa ne mi govort, da ni zveze z nasiljem v igrcah in v "realnem" življenju ... potem je ni tud med filmom in realnostjo in se nimaš česa bat? Jz ne maram igrat streljačin, ker mi adrenalina nabije u ibr sam zarad strahu. Šment a? Ko pa igralcu enkrat vzames nadzor oz. moč in ga podvržeš rekvijemu, pa čuti tesnobo ... vrejetno res.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filmi vseh filmov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
15826502 (686) Thompic
»

Noah

Oddelek: Sedem umetnosti
152149 (1542) Kurzweil
»

Srbski film

Oddelek: Sedem umetnosti
485886 (4535) Nikec3
»

Filmi o mamilih

Oddelek: Sedem umetnosti
266879 (6260) ABX
»

rabm naslove filmov ! ! !

Oddelek: Loža
254072 (3753) Goodspeed

Več podobnih tem