» »

Delo vlade - PV Janez Janša

Delo vlade - PV Janez Janša

Temo vidijo: vsi
««
97 / 126
»»

Smrekar1 ::

kotanyi je izjavil:


Lahko sicer rečete, ja pa sej se drugi tudi pufajo, pa to ni nič posebnega, ampak jaz se ne strinjam. Par dni nazaj smo spet vzeli 1.75 miljarde dolga.


Pri tehle "vzeli smo toliko dolga" je vedno potrebno pogledati čemu je namenjen. Pogosto izdaje obveznic niso namenjene zapravljanju, ampak odplačevanju dolga. Oktobra 2012 smo vzeli približno tako veliko posojilo v dolarjih, po 5,7% obrestni meri. Za odplačilo tistega je sicer še malo zgodaj, imamo pa marca za odplačati ali refinancirati za 1,2 milijarde evrov nekih drugih obveznic. Številka inštrumenta je SI0002103453, preveri sam če hočeš. Najeti novo posojilo dva meseca vnaprej ni nič nenavadnega, gre za standarden korak.

Če bo šla večina denarja za to zadeva ni tako grozna.

Telbanc ::

Smrekar1 je izjavil:

kotanyi je izjavil:


Lahko sicer rečete, ja pa sej se drugi tudi pufajo, pa to ni nič posebnega, ampak jaz se ne strinjam. Par dni nazaj smo spet vzeli 1.75 miljarde dolga.


Pri tehle "vzeli smo toliko dolga" je vedno potrebno pogledati čemu je namenjen. Pogosto izdaje obveznic niso namenjene zapravljanju, ampak odplačevanju dolga. Oktobra 2012 smo vzeli približno tako veliko posojilo v dolarjih, po 5,7% obrestni meri. Za odplačilo tistega je sicer še malo zgodaj, imamo pa marca za odplačati ali refinancirati za 1,2 milijarde evrov nekih drugih obveznic. Številka inštrumenta je SI0002103453, preveri sam če hočeš. Najeti novo posojilo dva meseca vnaprej ni nič nenavadnega, gre za standarden korak.

Če bo šla večina denarja za to zadeva ni tako grozna.


Prihodki 10- 11, odhodki 14 -15 milijard in ti fantaziraš o poplačilih starih dolgov.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

kotanyi ::

Smrekar1 je izjavil:

kotanyi je izjavil:


Lahko sicer rečete, ja pa sej se drugi tudi pufajo, pa to ni nič posebnega, ampak jaz se ne strinjam. Par dni nazaj smo spet vzeli 1.75 miljarde dolga.


Pri tehle "vzeli smo toliko dolga" je vedno potrebno pogledati čemu je namenjen. Pogosto izdaje obveznic niso namenjene zapravljanju, ampak odplačevanju dolga. Oktobra 2012 smo vzeli približno tako veliko posojilo v dolarjih, po 5,7% obrestni meri. Za odplačilo tistega je sicer še malo zgodaj, imamo pa marca za odplačati ali refinancirati za 1,2 milijarde evrov nekih drugih obveznic. Številka inštrumenta je SI0002103453, preveri sam če hočeš. Najeti novo posojilo dva meseca vnaprej ni nič nenavadnega, gre za standarden korak.

Če bo šla večina denarja za to zadeva ni tako grozna.


Refinanciranja seveda so nekaj normalnega. Nič ne rečem, v luči tega ni tole nič posebnega.

Je pa dovolj zgovorno v luči ostalega konteksta. 60-letne obveznice so nekaj nevidenega. Vsakoletni 30-odstotni primanjkljaji v proračunu tudi. Lahko sicer budalimo da gre za izjemne situacije, pa nevidene pogoje, ampak ko take pravljice enkrat srečajo realnost - realnost izstavi račun. Ta ne bo majhen, in takrat bo precej važno kako smo zabili vsa ta sredstva. Prekleto verjetno je, da takrat ne bomo mogli vzeti novega pufa za odplačilo na podlagi zastonj vozovnic za upokojence, novih oklepnikov pa 600 novih zaposlitev v JU.

Še posebej ironično je, da se gredo največje zapravljanje in kvazi subvencioniranje v zgodovini države - samooklicani "desničarji". Fuj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

CiClon ::

Pri drzavnem dolgu je vazen samo en kazalec - dolg v % BDP. Dokler bo na dolgi rok gospodarska rast višja od obrestne mere, je vse ok. Sploh ko refinanciramo stare dolgove po trenutnih obrstnih merah.

Smrekar1 ::

Telbanc je izjavil:


Prihodki 10- 11, odhodki 14 -15 milijard in ti fantaziraš o poplačilih starih dolgov.


Med 31.12.2020 in 30.11.2021 se nam je skupen dolg zmanjšal za cca 1 milijardo evrov. Od 31.12.2019 do 30.11.2021 (malo manj kot v 2 letih) nam je dolg narastel za slabih 5 milijard evrov.

Vlada ogromno zapravlja, ampak dosti tega je na račun sveže natisnjenega evropskega denarja. Je pa res, da je Economistova ocena predstavljena zgoraj, kjer nam je dolg kot delež DBP narastel za borega 7,2% rahlo zgrešena. Uradni podatki namreč kažejo na dvig za 14,2%.

Telbanc ::

Smrekar1 je izjavil:

Telbanc je izjavil:


Prihodki 10- 11, odhodki 14 -15 milijard in ti fantaziraš o poplačilih starih dolgov.


Med 31.12.2020 in 30.11.2021 se nam je skupen dolg zmanjšal za cca 1 milijardo evrov. Od 31.12.2019 do 30.11.2021 (malo manj kot v 2 letih) nam je dolg narastel za slabih 5 milijard evrov.

Vlada ogromno zapravlja, ampak dosti tega je na račun sveže natisnjenega evropskega denarja. Je pa res, da je Economistova ocena predstavljena zgoraj, kjer nam je dolg kot delež DBP narastel za borega 7,2% rahlo zgrešena. Uradni podatki namreč kažejo na dvig za 14,2%.


Ne vem, zakaj tole navijanje za Jajčkota, ko se dobro ve, da gre velik del za bombončke volilcem. Sicer ti kao "nisi za Jajčkota", ampak vidim, da ti je "njegova ekonomija zlo všeč"....:D

Pa naj še kdo reče, "da cepljenje ne deluje".:))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

kotanyi ::

CiClon je izjavil:

Pri drzavnem dolgu je vazen samo en kazalec - dolg v % BDP. Dokler bo na dolgi rok gospodarska rast višja od obrestne mere, je vse ok. Sploh ko refinanciramo stare dolgove po trenutnih obrstnih merah.


Še zdaleč ne. Hitrost naraščanja zadolževanja je precej bolj pomemben znak vzdržnosti porabe. Lahko imamo visok delež dolga v BDP, pa ga še vedno lahko normalno servisiramo če so javne finance vzdržne. To, da letno zadolžujemo tako, da v treh letih pridelamo za celotni proračun novega dolga, pa to ni vzdržno in bo prej ali slej pripeljalo do zaprtja pipice in šoka.

Naša trenutna poraba preprosto ni vzdržna. Vseh posledic tako astronomske porabe še ne znamo ocenit, ampak tolažit se da šoka ne bo ker "vsi tako delajo" pa ker "delež dolga v BDP še ni tako zelo velik" je zgolj slepljenje samega sebe. Račun BO prišel.

Smrekar1 ::

Telbanc je izjavil:


Ne vem, zakaj tole navijanje za PTTM, ko se dobro ve, da gre velik del za bombončke volilcem. Sicer ti kao "nisi za PTTM", ampak vidim, da ti je "njegova ekonomija zlo všeč"....:D


Razlika med mano in nekaterimi drugimi je v tem, da jaz gledam objektivno in ne samo iščem razloge zakaj je nekdo dober oz. slab. Ne navijam za nikogar, samo objektivno gledam na to ali so določeni politiki dobri ali ne. PTTM je v večini primerov katastrofalen, toda pri dolgu ni tako katastrofalen kot menijo nekateri.

Tudi nobenih dokazov še nisem videl, da bi redno posiljeval otroke zvestih partijcev in govoricam navkljub temu ne verjamem.

Zaradi tega pač nisem njegov "navijač".

kotanyi ::

Telbanc je izjavil:

Ne vem, zakaj tole navijanje za Jajčkota, ko se dobro ve, da gre velik del za bombončke volilcem. Sicer ti kao "nisi za Jajčkota", ampak vidim, da ti je "njegova ekonomija zlo všeč"....:D

Pa naj še kdo reče, "da cepljenje ne deluje".:))


Eh, za Smrekarja se ve, da so mu leve fiskalne politike ljube, to ni vprašljivo. Niti ni nič hudega da zagovarja take pozicije.

Jaz jih nikakor ne. Ne ko je bil na oblasi Pahor, ne ko je na oblasti Janša. Treba je bit realen in vedeti, da te dolgovi prej ko slej stisnejo za jajca in da jih je zato treba uporabljat zmerno in premišljeno.

Tole, kar delajo tile "desni", je svetlobna leta daleč od tega. Vidim prekleto malo ukrepov, ki bi vzpodbujali dejansko dolgoročno rast gospodarstva, in prekleto veliko bonbončkov in kratkoročnih učinkov ki navidezno pumpajo BDP brez realne podlage.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

Telbanc ::

kotanyi je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Ne vem, zakaj tole navijanje za Jajčkota, ko se dobro ve, da gre velik del za bombončke volilcem. Sicer ti kao "nisi za Jajčkota", ampak vidim, da ti je "njegova ekonomija zlo všeč"....:D

Pa naj še kdo reče, "da cepljenje ne deluje".:))


Eh, za Smrekarja se ve, da so mu leve fiskalne politike ljube, to ni vprašljivo. Niti ni nič hudega da zagovarja take pozicije.

Jaz jih nikakor ne. Ne ko je bil na oblasi Pahor, ne ko je na oblasti Janša. Treba je bit realen in vedeti, da te dolgovi prej ko slej stisnejo za jajca in da jih je zato treba uporabljat zmerno in premišljeno.

Tole, kar delajo tile "desni", je svetlobna leta daleč od tega.


Zanimivo, kako zaj Smrekec pred volitvami obrača ploščo. Manjka sam še da prbije:da bo volu Jajota, ker in sicer s stisnjenimi zobmi....ker mu je tko sposoben. :D


Sicer Smrekec ne ve, kaj nas čaka, ko bo konec zastojn keša in bojo šle obresti gor...kje bomo dobili tiste 4 milijarde na leto, ki jih zaj sposodimo..za lagodno življenje. In nabijanje cen nepremičnin. No, verjetno bo prbil, a dnar ne rase u bankomatu...
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

vaščan ::

Zdej so se lahko zajebaval ko se je pandemija financirala s sveže natisnjenim denarjem. Čak da pride recesija v roku enga leta in se usujejo trgi kdo bo plačeval pufe in nosil dnar v državno blagajno?
Res me ima da bi šel volit jajota samo zato da vidim kako se bo naslednji mandat odrezal ko pride kriza in bo treba speljat tole kar je zafural v dveh letih. Smiljo se mi tisti ki bodo za njim prevzel vajeti čista jeba vam rečem. Jajo je tolk pametn da namerno noče bit izvoljen za naprej a fora je da dobi ravno dovolj glasov, da lahko ostane zraven in se napaja iz državne blagajne med krizo. Tist ki se zares bori zdele za zmago na volitvah je idiot ker nima pojma kakšno sranje si bo nakopal na glavo potem bodo pa spet jokcal in odstopal ne mormo več zdržat.

krempelj ::

vaščan je izjavil:

Res me ima da bi šel volit jajota samo zato da vidim kako se bo naslednji mandat odrezal ko pride kriza in bo treba speljat tole kar je zafural v dveh letih.


Ja, to bi bila "poetic justic" samo tip ne bi nic zrihtal in nakradel se vec, nahebali bi ga pa mi. Tako, da... ne.
Praskam...

fikus_ ::

Jasaj, da bi ga potunkali v njegov lasten d*ek bi bilo zanimivo videt, samo kaj ko bi bil spet pri koritu.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

solatko ::

krempelj - Dobro se ti dogaja, je to od cepiv ali belega?

jernejl - Si prečital PDF ali ga ne znaš odpreti? O lažeh in nepopolnih informacijah nimaš pojma, saj si funkcionalno nepismen in ti mora mama izpolnjevat formularje. Problem je v tebi, ker verjameš samo lažem iz uradnih logov in je zate to dejstvo, vse ostalo pa proglasiš za laž. Laže tudi bosanski odvetnik, ki toži celotno vlado in zdravstvene delavce, na podlagi navodil proizvajalcev cepiv, točko po točko in bolj verjamem njemu, ki je to razložil med čitanjem navodil, kot pa "uradnim slovenskim virom, ki še grafov drugih držav o dogajanjih na covid področju, ne znajo tolmačit". Še vedno ni junaka, ki bi pojasnil in podkrepil vsaj en pozitiven podatek o delovanju cepiv, brez domnev in šlogaric, čisti pozitiven fakt, ki drži.

Telbanc - Zakaj se opravičuješ, tudi, če boš volil SDS je to čisto tvoja osebna odločitev, katero ne more nihče potrdit, niti zanikat. Nehaj si delat reklamo. Če samo enkrat v življenju voliš SDS poveš vse o sebi. Dokler sem še hodil na volitve, sem vedno volil SNS, ki je bila edina stranka, katera me ni mogla razočarat, tako kot volilci SDS-a niso bili nikoli razočarani, saj gre za sveti gral, pri SNS pa veš, da so sposobni vseh nizkotnosti, koristi pa od politikov ne moreš pričakovati, špici sta ZJ in Popovič, več ne gre.

Kayzon - To je dokaz, da so naši strokovnjaki, vrhunski znanstveniki na področju infektologije in epidemiologije.:D Kdor dvomi je zagrizen antivaxer in verjame v ravno zemljo, G5 in druge nesmisle FB strokovnjakov.

cvalsr - Podatki iz skoraj polno cepljenih držav, dajo prav tistemu, ki je opozarjal. Necepljene lahko okuži samo cepljen, kateri se ne testira in mu ni potrebno bit v karanteni, tudi, če je okužen in nima simtomov. V A velja 3 mesece laboratorijski izvid za protitelesa, če jih je dovolj, ne glede na to, kdaj je covid prebolel.

vaščan - Kaj se opravičuješ, če vsi vemo, da si jajotov človek. Staro pravilo zadolževanja je, da se puf vzame, ko ga ne rabiš, štala pa nastane, ko ga vzameš zato, da z njim pokrivaš preteklo zadolžitev (spomin na Grčijo je zbledel).
Delo krepa človeka

CiClon ::

Dokler lahko en solatko voli in soodloča na volitvah, nam tako ni pomoči. Demokracija !!!!

solatko ::

CiClon - En solatko lahko voli in voli pametno, če je ponudba dovolj dobra, saj ni priden pudelček, na glas katerega se lahko zanašajo stranke. V LJ je šel moj glas ZJ, ker je z delom v M dokazal, da je sposoben, vseh drugih je samo gobec, brez rezultatov, tako kot ZJ, ki nič ne obljublja in ravno tako nič ne naredi, se mi je pa malo zasral, ker je pohodil svoje principe, verjetno zaradi pomanjkanja sexa zadnji dve leti. Demokracija je čisto navadna anarhija, kar lepo kaže zadnja vlada. V imenu "demokracije" se po svetu dogajajo največje svinjarije, večina pa jih povzroča "najbolj demokratična država na svetu", ki še predsednika ne zna po demokratični poti izvolit.
Delo krepa človeka

Smrekar1 ::

kotanyi je izjavil:


Eh, za Smrekarja se ve, da so mu leve fiskalne politike ljube, to ni vprašljivo. Niti ni nič hudega da zagovarja take pozicije.


Od kje ti, da kaj zagovarjam?

Samo pravim, da narobe gledaš na vse tole zadolževanje. Trošenje enormnih količin denarja samo po sebi ni nujno problem. Problem je v tem, da ga ta vlada meče za trenutno potrošnjo in predvolilne bombončke, ne za dolgoročne investicije.

Tole, kar delajo tile "desni", je svetlobna leta daleč od tega. Vidim prekleto malo ukrepov, ki bi vzpodbujali dejansko dolgoročno rast gospodarstva, in prekleto veliko bonbončkov in kratkoročnih učinkov ki navidezno pumpajo BDP brez realne podlage.


Pa saj se v bistvu strinjava. Samo poskušam ti dopovedati, da rezultat tega vseeno ni "enormna rast zadolževanja", ker rast zadolževanja pač ni enormna, sploh v zadnjem letu ne.

Vseeno pride glavobol, ko se bodo subvencije nehale. To pa ja.

Telbanc ::

solatko je izjavil:

jernejl - Zakaj bi ti, če te zanima vsebina, poišči, večino podrobnosti ne zanima in je podatek, da se to nahaja na internetu dovolj, kar je dokazal Smrekar1, ki pa ti je pokril lenobo in ti nalimal povezavo do PDF dokumentov, o katerih je tekla beseda. Jaz sem samo posredoval podatek, da dokumenti, oziroma navodila za cepiva so na razpolago, ker sem to mimogrede zasledil pri iskanju drugih zadev, to je za normalne razpravljalce dovolj, če jih ti ne najdeš, to ni dokaz, da trditev ne drži. Na tebi je, da ugotoviš neresnično trditev ali potrdiš, če ti je do tega. Za skoraj vse moje trditve so dokazi na netu, razen moje osebne izkušnje ali izkušnje prijateljev. Če je podatek javen tudi navedem za koga gre, recimo Niko Mihelič pri nekaterih trditvah v temah o prometu. Pri ostalih trditvah pa je na tebi, če kakor koli uradno ne držijo, navedeš proti argument, če ne znaš poiskat ali se ti ne ljubi, ni argument za zavračanje nekih trditev.

krempelj - Poglej, s pravljicami se ne ukvarjam, tudi boga po moje ni, oziroma ni prav nikakršnega dokaza, da je. Pričakujem pa od kakšnega znanstvenika, ki mi bo povedal in razložil, katera trditev o cepivih, zanesljivo drži in je pozitivna. Si kdaj slišal za drugo mnenje v zdravstvu ali verjameš kar prvemu z nazivom dr., ki bi na tebi hotel delat zahtevno operacijo?
Tako je s cepljenjem proti covid-u, čakam na podatek, katera trditev "uradnih znanstvenikov" je zanesljiva, če so se vse trditve pokazale kot laž - dolgotrajna zaščita, preprečitev kuženja ob obolelosti in lažji potek prebolevnosti ob okužbi. Take trditve so privlečene za lase, brez spremljanja podatkov v skoraj polno cepljenih državah z namenom preluknjati čim več ram in čisto nič drugega. Če je ena sama pozitivna lastnost, ki vsaj 90%-ov drži, se bom morda tudi sam cepil. Šlogarcam iz kofeta in kart pač ne verjamem, nisem proti cepljenju, sem samo proti temu, da ta zvarek pride v moje telo, ostali pa se zaradi mene lahko špikate vsak teden, samo nas, ki smo se odločili drugače, pustite pri miru in bojo vse teme o covidu ugasnile.

Unilseptij - Ti ne ločiš teorije zarote in dejstva. Najhujše teorije zarote, ki so se zgodile so bile v zvezi z Hitlerjevim pohodom na oblast. To kar si pa ti napisal, so bili fakti ali zarote, ne teorije. Teorije zarote so bila opozorila, da cepiva niso tako učinkovita, kot so reklamirali in kmalu so je pokazalo, da so to bila dejstva, ne pa teorije. Tisti, ki opozarjajo na slabo vodenje države niso teoretiki zarot, ker je to dejstvo, ki se z odloki kaže vsak dan. Da hočejo levaki tudi preko žrtev prevzeti oblast od čudežnega Janeza pa so teorije zarod desnih simpatizerjev. Opozarjanja na uničevanje demokracije v SLO niso teorije zarot ampak dejstva,.....


Se bo uresničila še ena teorija zarote?

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

"Po cepljenju proti covidu-19 mogoča zamuda pri menstruaciji"

"Alison Edelman: Izsledki raziskave so zelo pomirjujoči"

"Za ugotovljeno spremembo verjetno stoji odziv imunskega sistema na cepivo, saj je po besedah Edelmanove znano, da sta imunski in reproduktivni sistem medsebojno povezana."
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

link_up ::

solatko je izjavil:

CiClon - En solatko lahko voli in voli pametno, če je ponudba dovolj dobra, saj ni priden pudelček, na glas katerega se lahko zanašajo stranke. V LJ je šel moj glas ZJ, ker je z delom v M dokazal, da je sposoben, vseh drugih je samo gobec, brez rezultatov, tako kot ZJ, ki nič ne obljublja in ravno tako nič ne naredi, se mi je pa malo zasral, ker je pohodil svoje principe, verjetno zaradi pomanjkanja sexa zadnji dve leti. Demokracija je čisto navadna anarhija, kar lepo kaže zadnja vlada. V imenu "demokracije" se po svetu dogajajo največje svinjarije, večina pa jih povzroča "najbolj demokratična država na svetu", ki še predsednika ne zna po demokratični poti izvolit.


We are so damn early! Ostali nam pravijo, da smo mladi.
In and Out

kotanyi ::

Smrekar1 je izjavil:

Pa saj se v bistvu strinjava. Samo poskušam ti dopovedati, da rezultat tega vseeno ni "enormna rast zadolževanja", ker rast zadolževanja pač ni enormna, sploh v zadnjem letu ne.


Je. Naša rast zadolževanja je že celo koronakrizo med višjimi v EU. Npr. samo v Q1 lanskega leta nam je dolg narasel za 5.2%, povprečje v EU je bilo 2.4%. Pred nami po % povečanja dolga so bile samo Španija, Ciper in Češka. Tale vlada se vsekakor ne sprašuje kaj dosti o posledicah ko jemlje ugodne kredite.

Tudi jaz ne trdim da je pufanje vedno škodljivo ker je to jasno neumnost. Sem pa vseeno precej konzervativen kar se tega tiče. Način, na katerega se gredo trošenje tile preoblečeni komunajzli, nam bo prinesel še hude glavobole.

Is all.

Smrekar1 ::

kotanyi je izjavil:


Je. Naša rast zadolževanja je že celo koronakrizo med višjimi v EU. Npr. samo v Q1 lanskega leta nam je dolg narasel za 5.2%, povprečje v EU je bilo 2.4%. Pred nami po % povečanja dolga so bile samo Španija, Ciper in Češka. Tale vlada se vsekakor ne sprašuje kaj dosti o posledicah ko jemlje ugodne kredite.


Gledati moraš na celo leto. Kaj se dogaja znotraj posameznega četrtletja niti ni ključno.

Tudi jaz ne trdim da je pufanje vedno škodljivo ker je to jasno neumnost. Sem pa vseeno precej konzervativen kar se tega tiče. Način, na katerega se gredo trošenje tile preoblečeni komunajzli, nam bo prinesel še hude glavobole.

Is all.


Mene bolj zanima od kje Economistu, da nam je dolg kot delež DBP narasel za 7,2 odstotne točke, s čimer Hipatij zadnje čase opleta okoli. Prava številka je namreč 14,2 odstotne točke.
Po prvi številki bi bili med boljšimi v EU, po drugi med slabšimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

kotanyi ::

Smrekar1 je izjavil:

Mene bolj zanima od kje Economistu, da nam je dolg kot delež DBP narasel za 7,2 odstotne točke, s čimer Hipatij zadnje čase opleta okoli. Prava številka je namreč 14,2 odstotne točke.
Po prvi številki bi bili med boljšimi v EU, po drugi med slabšimi.


Definitvno gre za napako. Naš dolg se je povečal z 65% na 80%+. Vsaj. Končnega računa za 2021 namreč še ni, se pa pričakuje da bo višji.

Obenem me zanima kje imaš vir za 14.2% in za katero obdobje točno gre? Ne da bi dvomil da številka drži/ne drži, predvsem me zanima.

Voss ::

https://novice.svet24.si/clanek/novice/...

Zelo kompetentno stroko je nastavila ta vlada :))

kotanyi ::

Voss je izjavil:

https://novice.svet24.si/clanek/novice/...

Zelo kompetentno stroko je nastavila ta vlada :))


Nekompetentno. Vseeno je zgornji link precejšen tabloidni drek.

Je Krek popolnoma neprimeren za svojo funkcijo? Drži.
Je zgornji link zgolj neumen tabloidni spin? Prav tako drži.

sbawe64 ::

Hypathia je izjavil:

Slovenija je po zaslugi dobrega dela vlade med zmagovalkami epidemije, na 2. mestu po gospodarskih kazalcih. Številke ne lažejo, ampak za MSM je to očitno ne-novica.

Na drugem mestu med zmagovalkami pa je Slovenija, ki od drugih držav izstopa predvsem glede na rast prihodkov gospodinjstev in rast vrednosti podjetij. Glede na izračune The Economista se je prihodek gospodinjstva na osebo v Sloveniji v obravnavanem obdobju povečal za deset odstotkov. Vrednost podjetij na reguliranih trgih kapitala pa je zrasla za več kot tretjino. Med najboljšimi je Slovenija tudi na področju javnih financ oziroma rasti dolga, ta se je glede na BDP povečal za 7,4 odstotne točke. Za primerjavo, v Španiji (ki je na dnu lestvice) je javni dolg zrasel za 22,3 odstotne točke.

https://pbs.twimg.com/media/FIQfXZXXoAA...

Koliko bolnic je vlada zgradila za 8+1,75 milijarde EUR novih kreditov ?

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/nova...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Voss ::

SDS, SMC (Konkretno), NSi, Desus, SNS, nepovezani poslanci, Pivec.

Zapomnite si te stranke in poslance. Zaradi njih bomo namreč najmanj en cel levo-sredinski mandat živeli v bedi.

Dobro bojo moral prepucat vso nastavljeno sranje od konca aprila dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

ripmork ::

Nova kopriva? :D

floyd1 ::

Velika večina v oddaji povedanega drži kot pribito. Pa to je samo vrh ledene gore. Je res hudič, ko ne veš, od kod je "padlo" v denarnico 120.000 eur gotovine. Zanima me tudi, kako je francka iz poceni kosa bakra sam izdelal žlebove za hišo (izjavil na klemenčičevi KPK). Je tudi kmet z največjim donosom po hektarju v SLO.
Pač budalo, ki si lahko privošči dobre odvetnike, izvedence, itd.

Buggy ::

O Kanglerju je skoda zgubljati besed. Je pac tipicen desnakarski profil. Pokvarjen, podkupljiv in nikoli nic kriv, obtozbe pa padajo zaradi procesnih napak. Moj vir ga pozna se ko je bil pizdun milicnik. Ze takrat je kazal znake pokvarjenosti in zato niti tam ni prosperiral, kot si je sam zelel.
To je tisto kar v cloveku pusti neke frustracije in, ko dobi moc to kaze na najbolj neokusen nacin.
Arestan skoraj ze dobiva konkurenco po pokvarjenosti :))

Tale neposreceno nastavljena vlada, ki nikoli ni bila izvoljena, zgolj pragmaticno sestavljena z ljudmi pokvarjenega in pohlepnega znacaja se bo pisala v zgodovino ljudje moji! Za bruhat, ne samo debilna komunikacija in ukrepi...nesposobnost in sprenevedanje sta skoraj ze strasljivi! Demokracija ter pocasi ze tudi neodvisno porocanje pa poslijena. Orbanizacija se dogaja!

Vsaka stvar je za nekaj dobra, ce se s tega seveda znamo kaj nauciti!

Volitve se blizajo, drzava pa je v tem trnutku zgolj in samo v rokah mladine, da pove ali jih bodo teli pokvarjenci se naprej zadolzevali in jim prirejali moznosti, ki bi jih sicer imeli.

Jaz sem za nastop novega vpogleda v vodstvo drzavne strukture in novo vizijo, ki bo usmerjena v prihodnost ter celovito prevetritev teh pokvarjenih koritnikov.

jernejl ::

Buggy je izjavil:

O Kanglerju je skoda zgubljati besed. Je pac tipicen desnakarski profil. Pokvarjen, podkupljiv in nikoli nic kriv, obtozbe pa padajo zaradi procesnih napak.
Tvoje besede sem prebral z zaprtimi očmi in si predstavljal Zokija, potem pa sem videl, da si omenil Kanglerja. Ti tipični desnakarski profili so res povsod, zgoraj, spodaj, na levi in na desni.

Tale neposreceno nastavljena vlada, ki nikoli ni bila izvoljena
Nič bolj in nič manj od prejšnje.

LukiYo ::

ripmork je izjavil:

Nova kopriva? :D



Nice

Buggy ::

Tvoje besede sem prebral z zaprtimi očmi in si predstavljal Zokija, potem pa sem videl, da si omenil Kanglerja. Ti tipični desnakarski profili so res povsod, zgoraj, spodaj, na levi in na desni.

Zoki ni angelcek to je dejstvo. O tem, ce se mu je na prste prilimal denar tukaj ni govora, dejstva so pa jasna. Zupan stajerske metropole je bil odtranjen od svojih mescanov, ker je bil velik serif nesposoboben in koruptiven na vseh nivojih...za mesto je naredil pa zgolj izgubo in propad podjetij. Nastavljal je svoje minjone to pa! Zokija se vedno volijo navkljub "poslovnim" spodrsljajem, ker je izplen pod crto za mescane tako ugoden, da je zanimiv in se marsikaj zaradi tega v glavnem mestu odraza pozitvno, ceprav se SDS vedno trudi, da glavnemu mestu proracunu znizajo.
Dost logicno!

Horas ::

vaščan je izjavil:

Zdej so se lahko zajebaval ko se je pandemija financirala s sveže natisnjenim denarjem. Čak da pride recesija v roku enga leta in se usujejo trgi kdo bo plačeval pufe in nosil dnar v državno blagajno?
Res me ima da bi šel volit jajota samo zato da vidim kako se bo naslednji mandat odrezal ko pride kriza in bo treba speljat tole kar je zafural v dveh letih. Smiljo se mi tisti ki bodo za njim prevzel vajeti čista jeba vam rečem. Jajo je tolk pametn da namerno noče bit izvoljen za naprej a fora je da dobi ravno dovolj glasov, da lahko ostane zraven in se napaja iz državne blagajne med krizo. Tist ki se zares bori zdele za zmago na volitvah je idiot ker nima pojma kakšno sranje si bo nakopal na glavo potem bodo pa spet jokcal in odstopal ne mormo več zdržat.


saj smo že meli puklastega v času recesije 2008 ane? in ka je nardil, nič. pogrnu.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Buggy ::

saj smo že meli puklastega v času recesije 2008 ane? in ka je nardil, nič. pogrnu.


nah stvari dojemas drugace. Arestant obljubljal na veliko, ko je v opozicija zagovrja eno, ko je v vladi mu obljube po fiskalnem pravilu in tako lepo zvani ostali prorgami o stabilizaciji drzave nekak ne pasejo.
Stvari na ketere se SDS minjoni sklicujejo v predvolilnih debatah, nekako nikoli ne grejo po tisti famozni SDS panflet bukli ali bolj receno burlseski od predvolinega programa in mamku za bebce, ki se v realnosti nikoli se nikoli ni in nebo realiziral :))

Pickuni se nam v glavo rezijo, ker jim nic ne moremo!

pa se res je

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

jernejl ::

Buggy je izjavil:

Tvoje besede sem prebral z zaprtimi očmi in si predstavljal Zokija, potem pa sem videl, da si omenil Kanglerja. Ti tipični desnakarski profili so res povsod, zgoraj, spodaj, na levi in na desni.

Zoki ni angelcek to je dejstvo.

Hja, potem bova pa zaključila z ugotovitvijo, da Kangler tudi ni ravno nek angelček.
Lahko potem rečeva, da sta polangela. Ali drugače, če bi ju dali skupaj, bi dobili Mater Terezo.

nah stvari dojemas drugace. Arestant obljubljal na veliko, ko je v opozicija zagovrja eno, ko je v vladi mu obljube po fiskalnem pravilu in tako lepo zvani ostali prorgami o stabilizaciji drzave nekak ne pasejo.
V resnici je početje v času izjemnih okoliščin lahko drugačno in je kot tako skladno s fiskalnim pravilom.
Res pa je, da že takrat, ko se je to pravilo sprejemalo,določenim političnim opcijam to šlo zelo v nos. Nekateri bi se pač radi zadolževali konstantno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Buggy ::

Hja, potem bova pa zaključila z ugotovitvijo, da Kangler tudi ni ravno nek angelček.
Lahko potem rečeva, da sta polangela. Ali drugače, če bi ju dali skupaj, bi dobili Mater Terezo.

ce zelis lahko tudi tako. Oba se preiskuje oba imata dost za "politicnimi" nohti.

En je za svoj okraj naredil nekaj, kar ga je ponovno postavilo na mesto zupana in se lahko upraviceno ponasa z najlepsim mestom na svetu...drug je pa Kangler :))

Nekako jih nebi po sposobnosti postavljal na vzporedice upravljanja vecjih struktur, pa verjamem, da ti tudi ne.

Kar se pa nasega zadolzevanja tice je pa tako...gres kot noob v Las Vegas in stavis na crno in upas na najboljse...ce ne proradi, bo pa mladina placala..easy money sej ni tvoj :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

jernejl ::

Buggy je izjavil:

En je za svoj okraj naredil nekaj, kar ga je ponovno postavilo na mesto zupana in se lahko upraviceno ponasa z najlepsim mestom na svetu...drug je pa Kangler :))
En je propadel v politiki na državnem nivoju, drugi na lokalnem.
Sej tudi Kangler je marsikaj naredil, težko bi mu očitali, da ni. Vzpenjačo, azil za živali, lutkovno gledališče, Trg Leona Štuklja, prenovil Ljudski vrt...
Zoki je pa pač župan samooklicanega najlepšega mesta na svetu.

Nekako jih nebi po sposobnosti postavljal na vzporedice upravljanja vecjih struktur, pa verjamem, da ti tudi ne.
Se strinjam, Zoki je bistveno sposobnejši v vsakem pogledu. Seveda tudi pri kraji denarja in drugih polangelskih dejanjih. Kangler je kradel bolj na nivoju oken in vrat, rihtal službe in stanovanja, Zoki pa ljudi prinaša naokrog za desetine milijonov in je tudi poskrbel, da bodo tako nadaljevali njegovi potomci. Kangler si ni bil sposoben nagrebsti niti delčka tega, kar je uspelo Zokiju.

Kar se pa nasega zadolzevanja tice je pa tako...gres kot noob v Las Vegas in stavis na crno in upas na najboljse...ce ne proradi, bo pa mladina placala..easy money sej ni tvoj
Res je, ampak glede tega so praktično vsi do zdaj delali enako, levi, desni, zgornji in spodnji. Kdorkoli je prišel na oblast, je plenil proračun, ker tako je najlažje kupiti dodatne procente na naslednjih volitvah. Še najbolje se je odrezalo "brezvladje" med Cerarjem in Šarcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Buggy ::

En je propadel v politiki na državnem nivoju, drugi na lokalnem.


En se je sprijaznil, kje ga pokvarjenci ne morejo izigrati in je ostal na lokalnem nivoju...en pa debila se zmeraj zganja, ker drugaga v zivljenju kot propadel milicnik ne more pocet.
Se strinjam, Zoki je bistveno sposobnejši v vsakem pogledu. Seveda tudi pri kraji denarja in drugih polangelskih dejanjih. Kangler je kradel bolj na nivoju oken in vrat, rihtal službe in stanovanja, Zoki pa ljudi prinaša naokrog za desetine milijonov in je tudi poskrbel, da bodo tako nadaljevali njegovi potomci. Kangler si ni bil sposoben nagrebsti niti delčka tega, kar je uspelo Zokiju.

26 obtoznic stajerskega serifa, ki so so bile umaknjene zaradi procesnih tezav je res dobra tolazba. Prisluhi niso bili pravi cas najavljeni pizdunom :))
Res je, ampak glede tega so praktično vsi do zdaj delali enako, levi, desni, zgornji in spodnji. Kdorkoli je prišel na oblast, je plenil proračun, ker tako je najlažje kupiti dodatne procente na naslednjih volitvah. Še najbolje se je odrezalo "brezvladje" med Cerarjem in Šarcem.


Razlika je ali se zadolzujes za to da bo persperirala drzava ali zgolj neki poklicani.

Ta gnoj od Kanglerja je drzavni sekretar, pod SDS krilom zato je problematicen, Zoki je pickin dim!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

To da se je Jonas s podlago Manifica angaziral na prihajojocih volitvah me navdaja z upanjam. Idotizmu SDS-a je potrebno poitsveti tudi s kontntra retoriko.
Maloumne, ki so ob nedeljsh oprani od zupnikov je vsekakor potrebno streznit. Srebro in cesen na krizu bojo pomagal >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

simonchelo ::

Čakam April... Oki SDS pozabi, KUL je parodija samemu sebi. Dejansko sem mel še mesec nazaj resno dilemo koga volit. Se zmer ne vem, samo se število opcij veča.
ciao

Kayzon ::

Kaksne opcije sploh imamo?

Telbanc ::

Kayzon je izjavil:

Kaksne opcije sploh imamo?


Vesna, Golobček, Stevanovič, Konkretno, Naša dežela in še bo verjetno kaj ....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

FireSnake ::

Smrekar1 je izjavil:

jaz gledam objektivno


Smrekica, hvala.
Že dolgo se nisem tako nasmejal! :))

Objektivno, je rekel. :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

ripmork ::

Vesna, Golobček, Stevanovič, Konkretno, Naša dežela in še bo verjetno kaj ....

hipi scena, totalna neznanka, antivaxxerski varko (čisto možno pa SDS satelit), Počivalškov SDS satelit, Alenka Pivec SDS satelit,... nope.

Dobra Država očitno še vedno najbolj resna od izven-parlamentarnih izgleda. Pa še par drugih opcij ostane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

GregiB ::

Puklasti je očitno uvidel, da bo verjetno sicer dobil mandat za sestavo vlade, a se je veliko svojim volivcem zameril. Zato za zagrete antirdečkarje okoli sebe rabi kimače, ki bi ga morebiti vseeno lahko obdržale na prestolu...
Opazil pa sem, da po toliko letih pljuvanja z desne čez levičarstvo RTVja nismo od 91 še imeli tako zelo režim-izirano nacionalko, kot sedaj. Pa mu je uspelo ugrabiti še to...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Ganon ::

GregiB je izjavil:

Puklasti je očitno uvidel, da bo verjetno sicer dobil mandat za sestavo vlade


To je šala, a ne? :))

Telbanc ::

GregiB je izjavil:

Puklasti je očitno uvidel, da bo verjetno sicer dobil mandat za sestavo vlade, a se je veliko svojim volivcem zameril. Zato za zagrete antirdečkarje okoli sebe rabi kimače, ki bi ga morebiti vseeno lahko obdržale na prestolu...
Opazil pa sem, da po toliko letih pljuvanja z desne čez levičarstvo RTVja nismo od 91 še imeli tako zelo režim-izirano nacionalko, kot sedaj. Pa mu je uspelo ugrabiti še to...


Spet bo ena puška u koruzi več? SDS je na 10%, tkorekoč na aparatih, kar bojo nedvomno pokazale volitve. Počakat je potrebno na soočenja, pogrevat Vizjaka....represijo, ....je pa res da je Jajček raztalov velik denarja, in zmeraj se najdejo pol omahljivci. Če pogledamo sam Smrekarja, ki posredno že hvali Jajota.....sramota. :D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

solatko ::

jernejl - Eden ni propadel v državni politiki, temveč se je pokazalo, da dober gospodarstvenik, ki kot satelit na volitvah doseže relativno zmago, ne more sestavit neke vladajoče koalicije, ker imajo politiki drugačne poglede, kot gospodarstveniki, zato so mu v lastni stranki zabili nož v hrbet. To ni propad, to je spoznanje, da se v politiki drugače delijo karte, če nimaš dejanske večine v zboru. Kangler pa je propadel na lokalnem nivoju, ker se je šel grde igrice z radarji.
Še ena razlika je med enim in drugim. Kangler je za vse javne službe mesta Maribor, sklenil javno-zasebno partnerstvo, rezultat so mnogo višji mesečni stroški za delovanje javnih služb, kot v LJ. Zasebniki namreč ne delajo za fižolčke in kupone monopoly-a, temveč za dobiček, katerega tudi ustvarijo, saj večkrat letno dvignejo cene svojih storitev, v LJ pa gre to tako, da službe z dobičkom, prenesejo višek v službe z izgubo, saj so določene javne službe, ki ne morejo poslovat tržno, ker bi bilo to za meščane predrago.
Zoki v LJ ni dvignil cene vrtcev 7 let, v Mariboru 2x letno, da ne govorimo o prevozu, kanalizaciji, odvozu smeti, ogrevanju,....
Delo krepa človeka

jernejl ::

Buggy je izjavil:

En je propadel v politiki na državnem nivoju, drugi na lokalnem.

En se je sprijaznil, kje ga pokvarjenci ne morejo izigrati in je ostal na lokalnem nivoju...
Nasprotno, tale je ugotovil, da so ljudje na državni ravni preveč brihtni, da bi ga podpirali, v tradicionalno rdeči ljubljani pa ima dovolj svojih podpornikov, ki ga bodo tipično za rdečkarje obkrožili ne glede na to, kaj počne, le da je njihov.

GregiB je izjavil:

Opazil pa sem, da po toliko letih pljuvanja z desne čez levičarstvo RTVja nismo od 91 še imeli tako zelo režim-izirano nacionalko, kot sedaj. Pa mu je uspelo ugrabiti še to...
To se ti samo zdi, ker na zadevo gledaš popolnoma pristransko. Prej je bila ugrabljena od drugih, pa to pač ni bil problem. Pred leti so glede tega stokali pri SDS, ker niso dali njihovih v programski in nadzorni svet, zdaj pa se je stvar pač obrnila. Nič novega torej.

Polda ::

Telbanc je izjavil:

GregiB je izjavil:

Puklasti je očitno uvidel, da bo verjetno sicer dobil mandat za sestavo vlade, a se je veliko svojim volivcem zameril. Zato za zagrete antirdečkarje okoli sebe rabi kimače, ki bi ga morebiti vseeno lahko obdržale na prestolu...
Opazil pa sem, da po toliko letih pljuvanja z desne čez levičarstvo RTVja nismo od 91 še imeli tako zelo režim-izirano nacionalko, kot sedaj. Pa mu je uspelo ugrabiti še to...


Spet bo ena puška u koruzi več? SDS je na 10%, tkorekoč na aparatih, kar bojo nedvomno pokazale volitve. Počakat je potrebno na soočenja, pogrevat Vizjaka....represijo, ....je pa res da je Jajček raztalov velik denarja, in zmeraj se najdejo pol omahljivci. Če pogledamo sam Smrekarja, ki posredno že hvali Jajota.....sramota. :D



Telebanc ti si res v damage control modu. Pred 3 meseci si govoril SDS ima 30% danes govoriš 10%. Saj razumem, da te je Janez razočaral sigurno nisi edini samo to ne upravičuje 20% bodi malo realen razen če si 3 mesece prej zavestno zavajal z 30% ?
««
97 / 126
»»