» »

Astrazeneca, Pfizer, Moderna - razlika

Astrazeneca, Pfizer, Moderna - razlika

Temo vidijo: vsi

z0mbie ::

Je slucajno kdo nasel video, ki bi razlagal razlike med cepivi na dovolj poljuden nacin, da ga lahko dam pogledati komurkoli (recimo starsem)?

Lahko je zahtevnejsa razlaga, samo kot nujen pogoj, da prihaja iz znastvenega in zanesljivega vira (recimo, samo primer, Der Spiegel). To pomeni, nobene antivaxerske kvazi znanosti, """whistleblowerjev""", fearmongeringa, obremenjenosti z marketingom, ideologijo, SEO videov, influencerjev in podobnega sranja.

Ne rabim razlag, ker jih poznam, samo mi gre vsakic cisto prevec casa za razlaganje in se mi ne da vec.

Yohan del Sud ::

Mogoče tole?

Sicer pa zihr kaj od njegovih ostalih bolj svežih videov.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

UganiKdo ::

Poskusi s temle, preden se debata dokončno razpade v merjenje curaklov duševno motenih oseb:




na temo razlik v učinkovitosti:

3p ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Pac-Man ::

Če gre za starše verjetno rabiš kaj slovenskega.

Infektolog iz celjske bolnišnice:


Zgleda legit, ampak kanal je crap. Preveri preden jim daš:
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

z0mbie ::

Pac-Man je izjavil:

Če gre za starše verjetno rabiš kaj slovenskega.

Infektolog iz celjske bolnišnice:


Zgleda legit, ampak kanal je crap. Preveri preden jim daš:


Sicer vredu ampak ni nujno, da je slovensko. Vseeno hvala.

BigWhale ::

Splaca se vam ostati on-topic.

matobeli ::

Dobil sem datum za cepljenje, J&J ali AZ, zgleda imam izbiro.

Kerga izbrat?

PacificBlue ::

matobeli je izjavil:

Dobil sem datum za cepljenje, J&J ali AZ, zgleda imam izbiro.

Kerga izbrat?

Obe sta vektorski cepivi, s to razliko da je J&J uporabil človeški adenovirus za razvoj cepiva, AZ pa od šimpanzov. Za J&J je predvidena ena doza, za AZ pa dve.

Samael ::

matobeli je izjavil:

Dobil sem datum za cepljenje, J&J ali AZ, zgleda imam izbiro.

Kerga izbrat?

Po tem, kar vemo danes, je bolj kot ne vseeno, ampak če ti je zoprno iti še enkrat na revakcinacijo, bo JJ manj nadležen oz. boš opravil v enem šusu in boš imel čez poletje mir. (zgolj s praktičnega vidika)

Samael != Samuel

;-) ::

Je bil kdo tukaj cepljen z JJ ?

So stanski učinki isti kot pri AZ, po kateri večina obleži dan ali dva ?

Ales ::

;-) je izjavil:

Je bil kdo tukaj cepljen z JJ ?

So stanski učinki isti kot pri AZ, po kateri večina obleži dan ali dva ?

Ni tu nobenega pravila, tudi za AZ ne. Nekateri tudi nič ne čutijo. Odvisno od človeka do človeka.

Samael ::

;-) je izjavil:

Je bil kdo tukaj cepljen z JJ ?

So stanski učinki isti kot pri AZ, po kateri večina obleži dan ali dva ?

Pri nas v zavodu (vzorec cca +/-100 ljudi) po prvem odmerku AZ v drugi polovici februarja ni obležal dan, dva nihče. Sredi tega tedna bo revakcinacija.
Nekateri so pojamrali, da jih je prvi dan kuhalo, kar nekaj nas je dan, dva čutilo okoli mesta uboda občutek podoben muskelfibru (manjša neomembe vredna neprijetnost), obležal pa ni nihče.
Zgolj omenjam, dovolj, da ne grem še bolj v offtopic :)
Samael != Samuel

Pac-Man ::

matobeli je izjavil:

Dobil sem datum za cepljenje, J&J ali AZ, zgleda imam izbiro.

Kerga izbrat?

J&J, ker boš čez dva tedna uradno popolnoma precepljen. Astro ti pri nas priznajo tri tedne po prvi dozi, za tujino se boš pa verjetno načakal 3 mesece in dva tedna. Odvisno kaj se bodo dogovorili v Bruslju, ampak zaenkrat tako zgleda.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

;-) ::

Samael je izjavil:

;-) je izjavil:

Je bil kdo tukaj cepljen z JJ ?

So stanski učinki isti kot pri AZ, po kateri večina obleži dan ali dva ?

Pri nas v zavodu (vzorec cca +/-100 ljudi) po prvem odmerku AZ v drugi polovici februarja ni obležal dan, dva nihče. Sredi tega tedna bo revakcinacija.
Nekateri so pojamrali, da jih je prvi dan kuhalo, kar nekaj nas je dan, dva čutilo okoli mesta uboda občutek podoben muskelfibru (manjša neomembe vredna neprijetnost), obležal pa ni nihče.
Zgolj omenjam, dovolj, da ne grem še bolj v offtopic :)

Ja takrat se je se placebo brizgal, od 7 marca naprej je treba gledat stranske ucinke pri AZ

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

SuperKripto ::

Glede stranskih ucinkov, kako lahko govorite o stranskih ucinkih, ali so cepiva ze izven faze preizkusanja? A za vas je stranski ucinek samo tisto kar se zgodi cez dan ali dva? Kaj pa dolgorocno obdobje, to ne steje?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

HappyPills ::

Z AZ se učinki v smislu vročine začnejo nekje 12ur po cepljenju. Načeloma si mal slab nasleden dan. Jst sm mel 39 vročine. 1 Dan in je mimo.

Ben Dover ::

Mogoče tist, ki imajo hujše stranske učinke tudi bolezni ne bi preboleli brez težav..

HappyPills ::

Pomoje ni korelacije. Kolega je prebolel lažjo obliko covida skoraj asimptomatsko in je mel vseen kar efekt od cepiva.

LightBit ::

matobeli je izjavil:

Dobil sem datum za cepljenje, J&J ali AZ, zgleda imam izbiro.

Kerga izbrat?

Jaz bi J&J ker je 1 odmerek in baje bolj učinkovit proti Južno afriški različici.
Dvomim da boš lahko izbiral. Tudi meni so na vabilu oba napisali potem pa so rekli AZ je.

LightBit ::

Kaj se zgodi ce se prijavim im potem ne trofim na JJ ter odidem?

Nisem probal. Se mi pa zdi da boš moral imeti kar srečo da trofneš šampon, ker ga očitno šparajo.

Tukaj je statistika: https://app.powerbi.com/view?r=eyJrIjoi...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

ajdov2 ::

HappyPills je izjavil:

Pomoje ni korelacije. Kolega je prebolel lažjo obliko covida skoraj asimptomatsko in je mel vseen kar efekt od cepiva.

a ni tako, da te ne cepijo, če si že prebolel?

Dark000 ::

ajdov2 je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Pomoje ni korelacije. Kolega je prebolel lažjo obliko covida skoraj asimptomatsko in je mel vseen kar efekt od cepiva.

a ni tako, da te ne cepijo, če si že prebolel?


Po 6 mesecih te cepijo z eno dozo (ala poživitveni odmerek).

HappyPills ::

Tako je. Dobil je kakor 2go dozo.

ToniT ::

Po novem prebolevnike cepijo že po 1 mesecu....

jonatan1 ::

;-) je izjavil:

Je bil kdo tukaj cepljen z JJ ?

So stanski učinki isti kot pri AZ, po kateri večina obleži dan ali dva ?


Jaz sem bil cepljen z J&J (Janssen). Dobil sem na izbiro AZ ali Janssen in izbral zadnjega. Dileme vsaj zame ni:
- 1 doza za podobno učinkovitost
- BISTVENO bolje deluje na variante

Stranskih učinkov skoraj nisem imel, naslednji dan sem bil utrujen z rahlim glavobolom.

josipdare ::

A ima kdo kakšno statistiko učinkovitosti teh cepiv? Vključno z rusko in kitajsko varianto?

jonatan1 ::

josipdare je izjavil:

A ima kdo kakšno statistiko učinkovitosti teh cepiv? Vključno z rusko in kitajsko varianto?


nejcek74 ::

jonatan1 je izjavil:

josipdare je izjavil:

A ima kdo kakšno statistiko učinkovitosti teh cepiv? Vključno z rusko in kitajsko varianto?



še vir:
http://www.healthdata.org/sites/default...

Pac-Man ::

Članek o razvoju in proizvodnji Pfizer/BioNTechovega cepiva. Zadeva se shranjuje na -70 ker ni bilo časa testirat meje stabilnosti.

https://www.wsj.com/articles/how-pfizer...
Pfizer wasn’t sure how long doses would last in a refrigerator before expiring, and the company didn’t have time to conduct studies to figure it out. Manufacturing staff decided to play it safe and ship the supplies at subarctic temperatures.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

darksamurai ::

Še primerjava med strdki. Iz vidika strdkov je cepivo mnogo bolj varno od Covid-19.

link

cerebral venous thrombosis (CVT):
AZ: 5/M
mRNA: 4/M
Covid-19: 39/M

portal vein (liver) thrombosis (PVT)
AZ: 0/M
mRNA: 45/M
Covid-19: 436/M

Skupno gledano je pri AZ manj strdkov, kot pri mRNA.

zuz3k ::

tisti ki ste se cepli z pfizerjem

a se že po enem odmerku dobi potrdilo za vstop v trgovine itd.. ?
Life is a psychological game.

josipdare ::

zuz3k je izjavil:

tisti ki ste se cepli z pfizerjem

a se že po enem odmerku dobi potrdilo za vstop v trgovine itd.. ?


Menda na, samo eni sploh ne gledajo in v skrajnem primeru se lahko naredis butastega.

Moras pa vedeti da to strasenje s pomanjkanjem jonsona ni nic deugega kot propaganda da se ustvari vidik pomankanja. Morda jih kje res zmanjka a bivsi sodelavec mi je ravno vceraj pravil da se je sel cepit z zeno ker je bilo ravno v domacem kraju, in ko prispe, sok. Najavili so da bo samo 30 doz jonsona in v vrsti 200 ljudi ker so menda prisli z vseh okoliskih krajev. Na koncu sta oba z zeno dobila jonsona, kljub temu da jih je bilo 200 prej, tako da lahko ves kako resno je stanje s pomanjkanjem cepiv.

Fizikalko ::

Morda je že kdo objavil, a vseeno obljavljam, fletna razlaga:

Smrekar1 ::

Pac-Man je izjavil:


Zgleda legit, ampak kanal je crap. Preveri preden jim daš:


Voditeljica je univerzitetna diplomirana biokemičarka, uvožena strokovnjakinja doktorica biokemije.

http://www-b1.ijs.si/sl/people/doktorji...

Po določenih letnicah sodeč bi obstajala neznatna možnost, da sta se spoznali na FKKT. Doktorica je diplomirala l.2007, voditeljica 2011. Isti progam, isti faks.

Zadeva je precej bolj legit kot kak Crack. Tudi izobrazbo ima višjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()