» »

Formula 1 2021

Formula 1 2021

««
82 / 139
»»

Meizu ::

https://www.gpfans.com/en/f1-news/69771...

Oooo sakramenski lisjaki. Mercedes stronghold, ha.... maFIA.

ripmork ::

Nisem opazil če je že bilo omenjeno, ampak na Netflixu je dokumentarec o Schumacherju na voljo. Nič posebej novega razen še nevidenih nekaterih družinskih posnetkov, pa vseeno lepo zapakiran film, ki še malo več ozadja pokaže. Kar korektno so pokazali tudi slabe momente f1 kariere. Res žalostno, kakšna smola ga je doletela (njega in familijo). Pred usodnim smučarskim izletom v Meribele je bojda še omenil, da bi šli mogoče raje v toplejše kraje... Morda se z razvojem tehnologije in medicine v prihodnje še kaj na bolje premakne, who knows.

Meizu ::

Ah ne verjamem, da bo naš Schumi še kdaj funkcionalen, žal. Ne želim zvenet ko pesimist in želim Schumiju najboljše in čudežno okrevanje, ampak ni glih da upališ z glavo po skali, greš v ambulanto po antibiotik in počakaš, da mine.

PrimozR ::

Najhujše je, da dve identični poškodbi lahko pomenita različne posledice. Lahko tudi pri isti osebi.

facepalm ::

Iz izjav domacih sklepam, da je Schumacher rastlina. Komunicirati ne more, dojemal pa naj bi okolico.
Ne vem kaksne so moznosti kakrsnekoli rehabilitacije ampak, ce bi bil na njegovem mestu, bi si zelel evtanazjio.
Ce pa je njegova volja, da se bori dalje, pa poklon.
Njemu in druzini res ne privoscim tega kar se mu je pripetilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Tilen88 ::

xseki ::

Zanima me ali je kdaj bila kakšna namera, da bi se v Sloveniji zgradilo kakšno dirkališče, ki bi lahko gostilo dirke F1 in MotoGP? Vem, da je to skoraj nemogoče zaradi financ, vzdrževanja ampak vseeno. So kdaj bile kakšne namere?

springfield ::

Bile so ideje, kot recimo https://avto.over.net/clanek/kmalu_form..., a se je tudi koncalo pri samo ideji. Predvsem so problem finance in miljon wannabe eko drustev, ki nasprotujejo vsemu.

PrimozR ::

Pozabi eko društva in podobno, Slovenija nima k od kaj delat s takšnim dirkališčem. Slovenija, če že, potrebuje neko centralno postavljeno klubsko dirkališče na nivoju Oulton Parka, Cadwell Parka in podobnih, MAX nekaj v rangu Angleseya. Bolj na nivoju prvih dveh zato, da je zadeva dovolj tehnična, da je zanimiva za cestne avte in s tem za trackdaye. Za to je Anglesey že prehiter in preširok v bistvu, razen če imaš 300+ konjev. Centralno pa zato, da je 'blizu vsem'.

F1 dirkališče je za kaj takšnega povsem neuporabno, Grade 1 dirkališče je primerno le za F1, MotoGP, WEC, mogoče kak DTM in kaj podobnega. Še za klubsko dirkališče prežvet nimamo denarja, bomo pa imeli za Grade 1 dirkališče?

Ta trenutek je treba ciljati na nekaj takšnega (playlista):


Oz.:




V bistvu bi pa že par karting centrov s fiksno stezo pomenilo ogromno, sploh če bi lahko imel evente v stilu Club100:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

xseki ::

Aha vidim ja, brez kakšnega šejka ali pa oligarha ne bi šlo torej:D. Sicer pa smo Slovenci na kar dobri lokaciji, imamo praktično "domačo" dirko v Avstriji, Madžarski in Italiji.

PrimozR ::

Pa fora je da tudi to ne pomeni nič. Poglej dirko v Indiji, v Koreji, navsezadnje v Turčiji. Vse primeri, kjer se je nabralo ogromno denarja z idejo, da bo turizem živel, naredilo se je tilkedrom, vrglo tono keša v F1 dirko in v parih letih obupalo. Ostane ti pa Grade1 steza, za katero verjetno ni denarja in želje jo vzdrževati, uporablja se ne, za trackdaye je neuporabna (ajd, v Indiji verjetno še gre, ker se obrača dovolj denarja, da imaš v populaciji dovolj primerkov 911 GT3, da vsaj rahlo izkoristiš takšno stezo).

F1 dirka je enkrat na leto. Steza mora živeti celo leto.

springfield ::

Sploh ce imas 3 Grade 1 dirkalisca v blizini.
Kako je pa z Mobikrogom? Nekaj sem bral pred leti, da bi ga naj obnovili in tudi podaljsali?

PrimozR ::

Če imamo 3, potem jih je podobno blizu v bistvu 6. Poleg Zeltwega, Hungaroringa in Monze še Mugello, Imola in Fiorano (ja... :D )

List of motor racing circuits by FIA grade @ Wikipedia

4 imajo še Španci, verjetno tudi na račun MotoGP-ja - Barcelona, Valencia, Jerez in Aragon.

billy ::

http://f1.avtomanija.com/default.asp?rb...

Toto Wolff se želi izogniti ponovitvi scenarija z Nicom Rosbergom in Lewisom Hamiltonom iz leta 2016.

Sicer ne vem, kaj je bilo takrat takšnega, razen to, da je takrat pač postal WC rosberg in ne Blm? ampak iz vidika moštva je vseeno, saj je zmagal merc, ali pač? Ali pa hoče povedat, da se nico ni želel podjamriti lujzu in zato to ni bilo za wolfa sprejemljivo?

dild0idis ::

Mercedesu je bilo čisto vseeno ali je Rosberg prvak ali Hamilton, problem je bil v tem, da sta razbijala avte na stezi, ko sta se dajala med seboj.

Če se ponovi ta scenarij in bo Red Bull konkurenčen, ne bo niti Hamilton, niti Russell prvak in tega se želijo izogniti.

Sedaj pa jamraj in kurcaj Hamiltona še naprej...
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Meizu ::

Hemilton je ena navadna podlastika.

ginekk ::

xseki je izjavil:

Aha vidim ja, brez kakšnega šejka ali pa oligarha ne bi šlo torej:D. Sicer pa smo Slovenci na kar dobri lokaciji, imamo praktično "domačo" dirko v Avstriji, Madžarski in Italiji.


Najbližja domača dirka - iz centralne Slovenije - je verjetno Grobnik na Hrvaškem, ki prireja številne track daye na katerih so redno udeležujejo slovenski vozniki. Mislim če je komu problem da "ni dirkališča v Sloveniji" in da ne more zaradi tega varno preizkust avta, pol je to čisti izgovor.

Drugače men je Mobikrog bil zelo spodoben, sem tam vozil davno nazaj. Dirkališče še obstaja in n če tam niso mogli zlobirat zaradi pritožb lokalnega prebivalstva, potem praktično nikjer ne bodo, ker tam zraven je že vojaško letališče, okoli dirkališča je bil gozd in nobenih večjih naselij.

VaeVictis ::

Čez 20 let, ko bo Hamilton že nekaj časa v pokoju, bo mnenje o Hamiltonu veliko boljše kakor je danes in bo veljal za enega najboljših voznikov vseh časov, če ne že najboljšega!

Sem ravnokar gledal tale dokumentarec o Schumacherju, pa mi ni bil nikoli preveč simpatičen, niti nisem bil njegov navijač, a sedaj, ko je minilo že nekaj časa od njegovih dosežkov in ponovno gledam njegove vožnje, zmage, naslove, lahko rečem kapo dol in si zasluži vso spoštovanje!

Enako velja tudi za ostale velikane tega športa in enako bo mnenje večine ljudi tudi glede Hamiltona, ko bo preteklo nekja časa od njegove upokojitve.
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

Meizu ::

Čez 20 let, ko bo Hamilton že nekaj časa v pokoju, bo mnenje o Hamiltonu veliko boljše kakor je danes in bo veljal za enega najboljših voznikov vseh časov, če ne že najboljšega!


Meni se to zdi precej naivna izjava.

Sem ravnokar gledal tale dokumentarec o Schumacherju, pa mi ni bil nikoli preveč simpatičen, niti nisem bil njegov navijač, a sedaj, ko je minilo že nekaj časa od njegovih dosežkov in ponovno gledam njegove vožnje, zmage, naslove, lahko rečem kapo dol in si zasluži vso spoštovanje!


Schumacher je legenda zdaj in je bil legenda, ko je dirkal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

billy ::

dild0idis je izjavil:

Mercedesu je bilo čisto vseeno ali je Rosberg prvak ali Hamilton, problem je bil v tem, da sta razbijala avte na stezi, ko sta se dajala med seboj.

Če se ponovi ta scenarij in bo Red Bull konkurenčen, ne bo niti Hamilton, niti Russell prvak in tega se želijo izogniti.

Sedaj pa jamraj in kurcaj Hamiltona še naprej...


Torej zdaj si ne morejo privoščit tega, ker bi jih rbr nesel? to je jasno ja. Ampak potem bi lahko wolf tudi lujza malo okaral, da naj manj razbija material že sedaj.

roCkY ::

Kaj pa naj mu reče? Če vidi madmaksa na razdalji 100m naj pride na sladoled? v bokse.

billy ::

Hja, trenutno je pač tako, da bo tudi moral kdaj dati nogo iz gasa ali pa volan ne tako fejst zasukat v maxa, ker ni v situaciji ko max lovi njega, ampak obratno.

dild0idis ::

Še parkrat se v Makska zabije, pa bo mogoče tudi Maksek začel malce bolj previdno vozit.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

ripmork ::


Kar fajn analiza letošnjega dogajanja, se mi zdi; Max že večkrat letos Lewisa pripeljal v situacijo "umik ali crash", britanec je ponavadi popustil. Zdaj pa mu je slednji isto začel vračat in ker gre Max vedno do konca, pride do trkov. Bodisi bo Max moral poskrbet, da bo vedno pred Hamiltonom, oz. se bo moral naučit tudi kdaj popustit in probat v naslednjem ovinku, sicer bo še kar nekaj karbona (in pik) zletelo v luft...

PrimozR ::

ginekk je izjavil:

xseki je izjavil:

Aha vidim ja, brez kakšnega šejka ali pa oligarha ne bi šlo torej:D. Sicer pa smo Slovenci na kar dobri lokaciji, imamo praktično "domačo" dirko v Avstriji, Madžarski in Italiji.


Najbližja domača dirka - iz centralne Slovenije - je verjetno Grobnik na Hrvaškem, ki prireja številne track daye na katerih so redno udeležujejo slovenski vozniki. Mislim če je komu problem da "ni dirkališča v Sloveniji" in da ne more zaradi tega varno preizkust avta, pol je to čisti izgovor.

Drugače men je Mobikrog bil zelo spodoben, sem tam vozil davno nazaj. Dirkališče še obstaja in n če tam niso mogli zlobirat zaradi pritožb lokalnega prebivalstva, potem praktično nikjer ne bodo, ker tam zraven je že vojaško letališče, okoli dirkališča je bil gozd in nobenih večjih naselij.

Dejstvo je, da potrebujemo v državi neko rešitev, da se lahko na državni ravni pipravlja dogodke, rešuje težave, itd. Ne moremo se zanašati na druge države. Jasno mora biti v istem kompleksu tudi center varne vožnje & co, torej bi bilo morda smiselno, da bi imeli dirkališče na Vranskem?

Sicer je pa tudi izlet na Grobnik nekaj drugega, kot izlet v okolico ljubljane in preganjanje po progi za ~2 uri ter skok nazaj domov, drugo se da narediti pred nedeljskim kosilom, Grobnik je pa (sploh poleti!) vsaj celodnevni zalogaj.

Težava Mobikroga je pa, če se spomnim pravilno, da je država izkoristila opcijo za 'širitev' letališča in s tem vzela možnosti za legalizacijo Mobikroga, torej dirkališče je funkcioniralo v časih neresnosti letališča, ki se je potem začelo jemati nekoliko bolj resno, Mobikrog je bil pa žrtev.

Sicer pa tole ni debata za to temo.

billy ::

dild0idis je izjavil:

Še parkrat se v Makska zabije, pa bo mogoče tudi Maksek začel malce bolj previdno vozit.


Ja, če mu bo ratalo to kar je v silversonu, kar pa je bilo v monzi pa je samo voda na mlin maxu.

pirlo ::

PrimozR je izjavil:

Pozabi eko društva in podobno, Slovenija nima k od kaj delat s takšnim dirkališčem. Slovenija, če že, potrebuje neko centralno postavljeno klubsko dirkališče na nivoju Oulton Parka, Cadwell Parka in podobnih, MAX nekaj v rangu Angleseya. Bolj na nivoju prvih dveh zato, da je zadeva dovolj tehnična, da je zanimiva za cestne avte in s tem za trackdaye. Za to je Anglesey že prehiter in preširok v bistvu, razen če imaš 300+ konjev. Centralno pa zato, da je 'blizu vsem'.

F1 dirkališče je za kaj takšnega povsem neuporabno, Grade 1 dirkališče je primerno le za F1, MotoGP, WEC, mogoče kak DTM in kaj podobnega. Še za klubsko dirkališče prežvet nimamo denarja, bomo pa imeli za Grade 1 dirkališče?

Ta trenutek je treba ciljati na nekaj takšnega (playlista):


Oz.:




V bistvu bi pa že par karting centrov s fiksno stezo pomenilo ogromno, sploh če bi lahko imel evente v stilu Club100:

Tnx za kul posnetke. To prvo "serijo" sem pogledal, je ful zanimiva.

Tilen88 ::

Tilen88 ::

Ferrari will fit their upgraded power unit to Charles Leclerc's car at this weekend's Russian Grand Prix, meaning he will receive a grid penalty.

ginekk ::

Tilen88 je izjavil:

https://www.formula1.com/en/latest/arti...

RBR all in.


Da, so bili že v Spaju s tem motorjem. Tipično Honda, preden se umakne je na vrhuncu.

billy ::

Saj nekaj opletajo, da bi vseeno "ostali". Dovolj je že brand poleg pri RBR, da se ve kdo ima zasluge.

springfield ::

Tilen88 je izjavil:

Ferrari will fit their upgraded power unit to Charles Leclerc's car at this weekend's Russian Grand Prix, meaning he will receive a grid penalty.

Pa da vidimo kaj je ta vlki upgrade :D Sicer kaze na dezno dirko, tako da se verjetno ne bo videl pravi potencial.

Pri RB se bodo odlocili po kvalifikacijah, ce zamenjat Maxu na tej dirki motor ali ne. Verjetno, ce ne bo na pole-u, bo menjava.

Tilen88 ::

springfield je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Ferrari will fit their upgraded power unit to Charles Leclerc's car at this weekend's Russian Grand Prix, meaning he will receive a grid penalty.

Pa da vidimo kaj je ta vlki upgrade :D Sicer kaze na dezno dirko, tako da se verjetno ne bo videl pravi potencial.

Pri RB se bodo odlocili po kvalifikacijah, ce zamenjat Maxu na tej dirki motor ali ne. Verjetno, ce ne bo na pole-u, bo menjava.


Sam motorni upgrade ni neki velik, 10 max 15konjev, menjali bodo električni del in ostale komponente(bersi test za 2022 PU)

billy ::

Ne vem, zakaj RBR na veliko pravi, da se bodo prilagodili Merc pace-u in temu primerno menjali motor.
Če bi bil merc lukav, bi namerno nekje sandbagali, potem pa poownali na dirki.
Ali pa namerno to dela RBR, da zmede merc?

V glavnem kar dobra je ta igra v ozadju, predvsem gestapa in jodlarja.

Če bo dežna dirka, pa ima max realne šanse prit na podium, tudi ob menjavi, le pazit bi moral prvi krog, kar pa bo itak verjetno štart iz boxa?

springfield ::

Tilen88 je izjavil:

Sam motorni upgrade ni neki velik, 10 max 15konjev, menjali bodo električni del in ostale komponente(bersi test za 2022 PU)

10-15 konjev je zelo veliko, ko so motorji na limitu. Ferrari bi naj bil 20 konjev za Mercedesom in Hondo, tako da bi jih naj to pripeljalo povsem blizu. Bomo videli. Ne sicer racunat na zmage, ker ni samo motor problem pri Ferrariju :)

Tilen88 ::

Ja sej aero upgrade pa pripeljejeo v turčijo, malo too late ampak da vidimo kje bodo

b3D_950 ::

A ni dirka v Turčiji canceled?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Tilen88 ::

Ne vem, novica o aero paketu je bila že nekaj časa nazaj.

PrimozR ::

Prav veliko sandbagati ne morejo, ker vse ekipe od vseh vidijo GPS podatke, tako da jim je kar jasno, kakšno je stanje.

springfield ::

b3D_950 je izjavil:

A ni dirka v Turčiji canceled?

Ne da bi vedel. Kolikor vem je UK umaknil Turcijo iz rdecega seznama in ne bi smelo bit ovir za dirko.

b3D_950 ::

Aha, potem se je vmes spremenilo.

> https://www.gpblog.com/en/news/92254/wi...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Tilen88 ::

RBR bo menjal PU Verstapnu, tako da štarta zadnji

billy ::

Da vidimo sedaj, če se bo potrdila diodosve teza, da bremza pereza.

Tokrat se mora perez izkazat, pa se bo?

scythe ::

Če je Mercedes malo pameten, naj menja tudi Hamiltonu motor, saj imajo lepo hitrost za dirko. Na drugih dirkat ne bo takšne šanse...
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

ripmork ::

BTW, zdej tut matematičnih šans ni več :D

musicfreak ::

ripmork je izjavil:

Nisem opazil če je že bilo omenjeno, ampak na Netflixu je dokumentarec o Schumacherju na voljo. Nič posebej novega razen še nevidenih nekaterih družinskih posnetkov, pa vseeno lepo zapakiran film, ki še malo več ozadja pokaže. Kar korektno so pokazali tudi slabe momente f1 kariere. Res žalostno, kakšna smola ga je doletela (njega in familijo). Pred usodnim smučarskim izletom v Meribele je bojda še omenil, da bi šli mogoče raje v toplejše kraje... Morda se z razvojem tehnologije in medicine v prihodnje še kaj na bolje premakne, who knows.


Nikoli v zivljenju se si nisem kakega dokumentarca ogledal veck kot 2x, tega pa ze 5x v zadnjem tednu, par scen ki so mi epske sem pogledal se mnogo veckrat...na koncu sem jokal kot otrok in bil hvalezen, da sem lahko to obdobje dozivel in za vso inspiracijo, ki mi jo je dal edini sportnik, ki me je zmogel navdusiti do sedaj za navijanje. Minus je da so parkrat dali posnetke Barrichela kako prehiteva namesto Schumacherja noter... Posebaj pa mi je vsec glasba narejena za ta dokumentarec, ki je on point. Ko se zacne na koncu ta prvi komad me vedno zlomi:







Tilen88 ::

Sem glih iz trgatve prišel pa vidim, da je bil FP3 skenslan. Kako kaže za qualy ?

To bo dvoboj med HAM/BOT/NORIS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

Tilen88 ::

LOL!!!!!
hahahahah sm vesel da sem pogledal te qualy

Hamilton si je zjebal sam sebi qualy ko je šel v zid v boksih

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

Skyman ::

hahahaahah LOJZ hahahahahah ze twicherji ga nabijajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

facepalm ::

Nice one:))
Mogoce bojo pri mercu raje menjali motor:))
««
82 / 139
»»