» »

Formula 1 2021

Formula 1 2021

««
5 / 139
»»

PrimozR ::

Zakaj sta pa umetnostno drsanje in kotalkanje (karkoli to že je) bolj primerna za politično agendo? Ker se tam obrne več denarja? Ker to gleda več ljudi? Al samo zato, ker imaš težave z določenimi deli 'politične agende'?

billy ::

V šport ne sodi politika.

roCkY ::

V športu je obupno veliko politike. Sam malo se spomni igric vzhod zahod pa blokade sem in tja na olimpijadah (nisi zadosti star?), pa... Na lokalnih nivojih ni nič drugače.

Tle, ko je precej denarja posredi pa sploh. Malodane vsa dirkališča so politično dobila svoj termin v koledarju in seveda lokacijo.

pirlo ::

roCkY je izjavil:

V športu je obupno veliko politike. Sam malo se spomni igric vzhod zahod pa blokade sem in tja na olimpijadah (nisi zadosti star?), pa... Na lokalnih nivojih ni nič drugače.

Tle, ko je precej denarja posredi pa sploh. Malodane vsa dirkališča so politično dobila svoj termin v koledarju in seveda lokacijo.

Točno tak. Politika je povsod kjer je denar. Več je denarja, več je podgan iz politike.

skyform ::

AvtoR je izjavil:

Škoda, Sport kluba nimam v svoji shemi.
Kaj pa kak BBC?


ORF1 bo predvajal prvo polovico sezone.

Bezukhoff ::

A operaterji ne zatemnijo ORF1 tekom dirke, a?

skyform ::

TV3 so bili prave barabe glede tega, so ukazali vsem operaterjem, da morajo zatemniti, če bo pa Sportklub počel enako pa še bomo vidli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Tilen88 ::

Nisem imel časa gledat prvih testiranj. Kaj se je dogajalo z mercom?

TribesMan ::

Menjalnik so morali zamenjat, in so izgubili cca 3 ure.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tilen88 ::

Aha hvala.

billy ::

Od vsega tega me zanima...a vozi Alonso?

BigBoss ::

Matevz96 je izjavil:


Najbolj pravilno bi downforce prevedli kot negativni vzgon.


Pravzaprav je dolsila.

Tilen88 ::

billy je izjavil:

Od vsega tega me zanima...a vozi Alonso?


Alonso bo vozil jutri.

Nisem navijač merca sam upam da rešijo težave z gearboxsom pa da vidimo kje so

billy ::

skyform ::

Merc je že lani imel velike težave z 2021 pnevmatikam, ko so jih 2x testirali niso bil nikjer, tam okrog 8-12, možno, da je na letošnjem bolidu še huje in če so še povrhu mimo pihnil s tem bolidom se lahko pripravimo na še bolj dolgčasno sezono kot prejšna leta, pol bo tak Max zmaga 90% dirk. Res upam, da bo saj eno moštvo kos Redbullu. Mclaren deluje zelo dober, sicer pa se še lahko v naslednih dveh dneh veliko spremeni.

Zakaj pa pri samo tri dnevnem testiranju niso pripeljali vse bolide pa res ne razumem. A nebi bilo boljše, da bi imel vsak voznik svoj bolid, če že imajo tako malo priprav pred začetkom sezone in tak je prva dirka v Bahrainu, res bedasto.

billy ::

Tilen88 ::

Sem gledal testiranja zelo težko obvladljiv zgleda Merc(zmeraj ko he hamilton pritisnil je bil čez robnik) za povrh pa še težave z zanesljivostjo,..sem pa kar gotov da bodo to do konca testiranj porihtal če ravno niso zgrešili z bolidom

billy ::

Res je, nam pa daje to vsaj malo upanja, na predvsem psihični zlom, lojza.

Če bi ga pa letos res usple botas poownat...potem pa res ni za drugega kot za BLM full time.

scythe ::

Realno slika bo čez 14dni, po FP2. Tole so le testiranja, kaj več bodo vedeli čez 14 dni. Bolje da na testiranju nagaja, kot pa na dirki.

Tilen88 ::

To definitivno,.. sam če ne bodo kilometirne naredili in bodo imeli še kake tažave toliko težje dobbijo povratne informacije za štimat dirkalnik

billy ::

Malo kruha za rajo...da bomo imeli upanje.

Matevz96 ::

scythe je izjavil:

Realno slika bo čez 14dni, po FP2. Tole so le testiranja, kaj več bodo vedeli čez 14 dni. Bolje da na testiranju nagaja, kot pa na dirki.


Saj je vsako leto enako na testiranjih ima Merc same težave, ki potem izginejo ko se v Avstraliji ugasnejo rdeče luči.
#hooldthedoor

Tilen88 ::

Lansko leto so kar dominirali testiranja ;)

billy ::

2020:

Ask anyone who spent time trackside or in the F1 paddock during pre-season testing and they will tell you world champions Mercedes look unbelievably good. They completed a monstrous 903 laps over the course of six largely untroubled days - which is the equivalent of 13-and-a-half Spanish Grands Prix distances.

They were the kings of long run pace, heading the field by around 0.6s/lap according to our data, and around a second per lap quicker than anyone when they took the fuel out and ran the softer compound tyres for shorter runs. And they pulled off a scoop when they turned the heads of everyone in F1 with their innovative Dual Axis Steering (DAS) steering system.

Grega3 ::

Nisem imel časa spremljat v živo testiranj, ampak vidim da je tudi Ocon naredil odličen čas z renojem oz. Alpine po novem. Upam da bo imel reno letos dober dirkalnik da bo bolj zanimivo prvenstvo.

Tilen88 ::

Ocon je bil edini z najmehkejšimi(c4) pnevmatikami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

forplan ::

Se že ve kdo bo komentiral F1 na Sportklub?
da se strinjam

Grega3 ::

Hvala za podatek o gumah. Me pa zanima ali kakšen program prenaša testiranje v živo?

roCkY ::

Kdorkoli bo oz. bodo ne more seči SKY ekipi do pol gležnjev. Tudi, če bo imel "na uhlih njih".
Kdor je vsaj nek srednji ljubitelsjki gledalec in seveda razume zadosti ENG se splača pljunit teh nekaj 10€ za uradno pokrivanje.

Je pa letos precej boljša slika na F1TV kot je bila lani in zaenkrat ni (verjetno je zelo majhna obremenitev) občasnega manjšanja ločljivosti. Včeraj mi je parkrat malo zmrznilo kakih 20 sek po vklopu, ko sem imel ločljivost na avto. Verjetno je še testiral linijo. Gledal sem morda skupaj dobro uro sicer bolj poslušal komentarje v ozadju a na sliki napak nisem opazil (T-2 optika). Stream sicer ni nek super duper ekstra kvaliteta a zelo solidno za takle način spremljanja. Gledam na 75" z 2 metrov prek PC. Ali ostale opcije že delajo nisem raziskoval. Ni pa nobenih posebnih funkcij le slika in ENG komentar z mošnostjo gledanja v zamiku. Upam da zamik ostane tudi na kvalifikacijah in na dirkah.

Tilen88 ::

Jaz gledam testiranja prek HD streama(sky) vedno.

ps:
Alonso hiter
AMR samo 6 krogov trenutno (težava z menjalnikom)
Merc se tudi lepše pelje kot včeraj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

Scorpy84 ::

Tilen88 je izjavil:

Jaz gledam testiranja prek HD streama(sky) vedno.

ps:
Alonso hiter
AMR samo 6 krogov trenutno (težava z menjalnikom)
Merc se tudi lepše pelje kot včeraj


Ne vem kaj gledas ampak vsi imajo probleme z vodljivostjo. Ze pri zaviranju jih zanasa naprej. Evo ko pisem je hamiltona pri zaviranju zaneslo naprej, pol par ovinkov pa koncal v pesku. Enostavno ima steza prevec peska.

billy ::

To je samo dobro, slabše ko bodo pripravljeni na začetek sezona, več je možnosti za kakšno zanimivo dirko.

Ampak legenda alonso pa že 34 krogov. Lepo je videt spet ljudi, ki vedo sukat volan ne samo iz video igerc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

Grega3 ::

Saj če bi imel dobro povezavo doma bi naročil TV pro ampak tako pa nima smisla. Na koliko napravah pa lahko spremljaš istočasno če imaš naročen ta TV pro?

Scorpy84 ::

Grega3 je izjavil:

Saj če bi imel dobro povezavo doma bi naročil TV pro ampak tako pa nima smisla. Na koliko napravah pa lahko spremljaš istočasno če imaš naročen ta TV pro?


Pri meni tudi net ni ne vem kaj, pa dela lepo. Do 6 naprav.
Ko smo ze pri tem, aplikacija posodobljena od 8 marca naj bi imela chromecast in airplay, ne najdem te funckije?
V kratkem pa izidejo aplikacije za android tv, apple tv pa za fire stick.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

ripmork ::

Še zelo zgodaj, ampak imam občutek, da bodo letos ekipe še malo bližje skupaj kot prej. Alonso hiter kot vedno, Mclaren krepak izgleda z Mercedesovim motorjem, Red bull prav tako (+ Pereza imajo), Sainz v Ferrariju... tole letos zna bit pestro 8-)

Scarbs razloži Alpine-ov napihnjen motorni pokrov - izgleda so hladilni radiator premaknili izpod sidepod-ov nad motor. Pretok proti zadnjemu krilcu je nekoliko slabši zaradi tega, so pa zato sidepod-i zelo kompaktni, kar ob straneh omogoča boljši pretok zraka nad difuzor in s tem večjo učinkovitost le-tega (celokupno torej bolj efektivna pridobitev podtlaka).

roCkY ::

Prava prva primerjava je štartna vrsta prve dirke. Ti testi le nakazujejo kako morda bo. A se je že marsikdaj pokazalo, da ni bilo na prvi dirki tako kot je kazalo po testih.

Zgleda, da nimajo nobenih funkcij na aplikaciji F1TV vklopljenih še. Sem ravno videl, da se je update namestil na tablico. Ni niti zamika niti možnosti izbire resolucije. Tabla, ki sem jo imel v roki je S6. Morda je kje zadaj v nastavitvah kaj za pretočni video? Slika v smislu ločljivoti in čistosti na malem ekrančku zgleda za oči superiorna napram TV, (kot vedno). Kot celoten občutek pa mi je mali ekran katastrofa.

Jah 6811 kbps pri 1920*1020 60 Hz je pač nekoliko podhranjeno za 75" ekran z relativne bljižine. Upam, da pride 4k v browser.

Nisem nikjer zasledil koliko simultanih dostopov je dovoljeno z enega računa in testiral, če se dejansko izvaja striktna kontrola.

driver_x ::

BigBoss je izjavil:

Matevz96 je izjavil:


Najbolj pravilno bi downforce prevedli kot negativni vzgon.


Pravzaprav je dolsila.


Pravzaprav debatirate o nečem, kar je v fizikalnih učbenikih že definirano, le pogledati bi jih morali.

Scorpy84 ::

4k ne bo se en cas, niti za browser, pa si niti ne predstavljam, ker so imeli ze zdaj vse skupaj preobremenjeno. Ena od novosti je, da bo 50 fps.

springfield ::

Za testiranja je vedno omejena aplikacija. Tudi lani je bila. Imas stream, to je to. Je pa zdaj gumb za chromecast v browserju, tak da je nek napredek. Tudi deluje bol gladko, a testiranja niso verjetno ravno oblegana z gledalci.

BorutK-73 ::

https://telemach.si/sport-se-vraca/
Zgleda bo ŠK samo za telemach.;(

https://sportklub.si/avtomoto/formula-1...
Folk hoče Alešiča za komentatorja

https://portal-f1.si/2020/12/uradno-for...
Pri Sportklubu so nam potrdili, da bodo prenašali vse proste treninge, kvalifikacije in dirke Formule 1, hkrati pa boste lahko na njihovih kanalih spremljali tudi prenose dirk Formule 2 in Formule 3.
:)

Zgodovina sprememb…

Uizi ::

Ja Miran je odličen, ful me zanima kdo je s kom fukal in ULALALA budilka. :D

ripmork ::

Eh,... letos bo očitno res skrajni čas za preskok na App.

Pravkar videl tole novico - umrl je Murray Walker
Počivaj v miru, legenda od komentatorja. Lepih 97 je dočakal.

Scorpy84 ::

BorutK-73 je izjavil:

https://telemach.si/sport-se-vraca/
Zgleda bo ŠK samo za telemach.;(

https://sportklub.si/avtomoto/formula-1...
Folk hoče Alešiča za komentatorja

https://portal-f1.si/2020/12/uradno-for...
Pri Sportklubu so nam potrdili, da bodo prenašali vse proste treninge, kvalifikacije in dirke Formule 1, hkrati pa boste lahko na njihovih kanalih spremljali tudi prenose dirk Formule 2 in Formule 3.
:)


Mene zanima koliko casa bo sport klub oz. telemach/sbb zdrzal brez telekoma in t2, ki pokrivata okoli 60% slovenskega trga. Z zmanjsanjem stevilo gledalcev, tudi reklame ne morejo racunati kolikor bi zeleli. Tudi v srpskem telekomu jih ni, ki ima ogromno narocnikov. Uprasljivo kako bojo vse te stroske pokrivali.

AaBoy ::

Potem tudi ORF zatemnjen :/

Andy9 ::

A za TV z androidom obstaja aplikacija f1?

Ganon ::

TV3 je toliko obljubljala, da si dobil občutek, da gre za dolgoročen projekt, da imajo vizijo. Obupali so po izteku prve pogodbe. Meh. Zdaj ostane samo še čedalje skromnejši Sportklub, ki ga ima v programski shemi samo en ponudnik, uradni, plačljivi prenosi, ali pa iskanje zastonjskih na internetu.

PrimozR ::

Sport Surge.

Ganon ::

skyform ::

Ganon je izjavil:

TV3 je toliko obljubljala, da si dobil občutek, da gre za dolgoročen projekt, da imajo vizijo. Obupali so po izteku prve pogodbe. Meh. Zdaj ostane samo še čedalje skromnejši Sportklub, ki ga ima v programski shemi samo en ponudnik, uradni, plačljivi prenosi, ali pa iskanje zastonjskih na internetu.


TV3 je bil podn od podna, same raklame, na koncu, ko se je dirka končala so takoj nažgali reklame, da nisi niti čul zmagovalca ali ostale voznike kaj se pogovarjajo z moštvom, večinoma kar zaključili odajo med podeltitvijo pokalov ali med šampanjcem, ostali programi pa še kar bili zatemnjeji pol ure ali več za tem, v glavnem brezveze. V 80ih in 90ih smo lahko gledal F1 na 3-4 različnih programih, sedaj z vso to tehnologijo pa ti zatemnjujejo sliko in ti preostane nek TV3 podn kjer komentatorja sploh ne vesta o čem govorita in treskata take, da si gre kar nabruhanje, potem pa še pol stvari zamudiš zaradi reklam in zaklučijo prenos predčasno, še dobro, da niso podaljšali pogodbo.

Boobiz ::

kakšne pa so možnosti za nas, če želimo plačljive (angleško govoreče) vsebine? predvsem mam tle v mislih situacije z morebitnimi geoblokadami itd...
I'm drunk, what's your excuse?
««
5 / 139
»»