» »

Korona - prvi in drugi val

Korona - prvi in drugi val

Temo vidijo: vsi
««
4 / 175
»»

vostok_1 ::

A bi mi kdo iz grafa na covid sledilniku lahko povedal kje smo sprejeli ukrepe? (pa prosim pokrite spodnjo os, kje piše kdaj smo sprejemali)
Poskusite prosim, da se malo nasmejimo.

Dr. Ihan bo odpru nek semi-strokovni spletni forum, kjer bo odgovarjal na vprašanja glede Covida.
A ga lahko kro prosim vpraša tam, koliko bolnikov hospitaliziranih, bi v nepaničnih časih komot prebolevalo doma?
Vprašite tudi po starostni skupini hospitaliziranih.
Pa zahtevajte konkretne številke, ne njegove srkastične pripombe.

@darklord
Popisovanje covida so nekatere države izvajale blazno šlampasto. Bile so dve prometne nesreče, kjer so dosodili covid kot vzrok smrti.
Belgija popisuje covid smrti, tudi tiske, za katere sklepajo, da bi bila lahko neka korelacija. Potrebuješ vire?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

lay2er ::

Zelo zanimivo pri teoretikih zarote je, da vedno izberejo neko kratico ali pa pojem, ki je splošni javnosti slabo poznan oz. ga ta ne razume, kaj šele da bi se na dnevni bazi z njim srečevala.

In zdaj ga je najeb** nič hudega "sluteči" PCR test. Če bi folk poznal osnove PCR, bi vedel, da ne gre za nobeno znanstveno fantastiko s katero nas želijo prepričat v obstoj virusa.

Sicer pa je že nekdo zgoraj vprašal, PCR gor ali dol, kaj dela 600 ljudi v bolnici, ki nenadoma potrebuje kisik. So začutil trenuten vzgib, potrebo, da se pridejo mal zadet? Kaj dela tistih 90 na ventilaciji, jim sede cevka v grlu, potem ko je njihov um zmedla kratica PCR

vostok_1 ::

lay2er je izjavil:

Zelo zanimivo pri teoretikih zarote je, da vedno izberejo neko kratico ali pa pojem, ki je splošni javnosti slabo poznan oz. ga ta ne razume, kaj šele da bi se na dnevni bazi z njim srečevala.

In zdaj ga je najeb** nič hudega "sluteči" PCR test. Če bi folk poznal osnove PCR, bi vedel, da ne gre za nobeno znanstveno fantastiko s katero nas želijo prepričat v obstoj virusa.

Sicer pa je že nekdo zgoraj vprašal, PCR gor ali dol, kaj dela 600 ljudi v bolnici, ki nenadoma potrebuje kisik. So začutil trenuten vzgib, potrebo, da se pridejo mal zadet? Kaj dela tistih 90 na ventilaciji, jim sede cevka v grlu, potem ko je njihov um zmedla kratica PCR


Kaj te moti pri kratici PCR?

600 ljudi v bolnici potrebuje kisik? Kak vir?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

darkolord ::

vostok_1 je izjavil:

@darklord
Popisovanje covida so nekatere države izvajale blazno šlampasto. Bile so dve prometne nesreče, kjer so dosodili covid kot vzrok smrti.
Belgija popisuje covid smrti, tudi tiske, za katere sklepajo, da bi bila lahko neka korelacija. Potrebuješ vire?
Potrebujem vire za Slovenijo.

Kitajci so nekaj časa za vse umrle zaradi covid kot vzrok napisali "pljučnica".

vostok_1 ::

nekikr je izjavil:

kow je izjavil:

Ljudem, ki jim korona ne ogroza najblizjih, je popolnoma vseeno oz. ne mislijo zrtvovati "normalnega zivljenja" za dobro senior sodrzavljanov. V prvem valu je bila negotovost o bolezni vecja, in so bili previdni. Prakticno ne poznam osebe, ki bi res omejila vse nepotrebne stike.

Pravilno. Niti slučajno zaradi enega hujšega prehlada ne bi smeli za leto ali dve (najbrž bosta naslednji dve leti ključni, morda štiri) ustaviti vseh socialnih stikov, športnih udejstvovanj otrok, zdravstvenih storitev, izničiti šolstvo ter ugasniti vsaj polovico gospodarstva.

CDC: COVID-19 Wiped Out the Flu Around the World This Year

Below the equator, the numbers also point to a dramatically reduced flu season. Australia, Chile, and South Africa, where winter is now ending, reported just 55 positive specimens total across the three countries out of 83,307 tested (0.06%, 95% CI 0.04%-0.08%) during April-July compared to 25,000 specimens testing positive of 178,690 in 2019 (13.7%, 95% CI 13.6%-13.9%).

Vas boli glava? COVID!
Ste zakašljali? COVID!¨
Morate na avtu zamenjati gume? COVID!


Incidenca respiratornih boleztni v slo v tem času so nekje 500/100k. Poglejte incidenco covida.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

darkolord je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

@darklord
Popisovanje covida so nekatere države izvajale blazno šlampasto. Bile so dve prometne nesreče, kjer so dosodili covid kot vzrok smrti.
Belgija popisuje covid smrti, tudi tiske, za katere sklepajo, da bi bila lahko neka korelacija. Potrebuješ vire?
Potrebujem vire za Slovenijo.

Kitajci so nekaj časa za vse umrle zaradi covid kot vzrok napisali "pljučnica".


Par tednov nazaj je nek doktor naslovil vprašanja na NIJZ, eno od teh je bilo popisovanje covid smrti in zravn pripomba, ki sem že pozabil točno kakšna, ampak da naj bi tudi v SLO popisovali na ne najbolj...khm...dosleden način.

A kdo pomne kje je že tisti članek?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kamiKaZaA ::

darkolord je izjavil:

Letos umreš v prometni nesreči in če si bil zadnja 2 tedna pozitiven na COVID-19 se za smrt šteje korona.
Daj vir za to.

Sem ti poslal na ZS. Ker če javno objavim cenzura Slo-Tech naredi svoje...

Facebook dev ::

Kako bo letos 160 mrtvih za covidov? Če smo komaj konec oktobra, pa jih mrtvih že krepko preko 200, poleg tega pa (upajmo) prihajamo šele na vrh tega vala in po dnevno umira 10-20 ljudi. Pa če jih bomo imeli dnevno samo po 5 mrtvih, bo to naneslo še 300 dodatnih smrtih žrtev do konca leta.

Ali je pač 160 ~~ 200 ~~ 500 približno isto?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

CoolBits ::

Sezona virusov 20/21 se je komaj začela, sezona 19/20 je bilo 143 mrtvih.

kamiKaZaA ::

Facebook dev je izjavil:

Kako bo letos 160 mrtvih za covidov? Če smo komaj konec oktobra, pa jih mrtvih že krepko preko 200, poleg tega pa (upajmo) prihajamo šele na vrh tega vala in po dnevno umira 10-20 ljudi. Pa če jih bomo imeli dnevno samo po 5 mrtvih, bo to naneslo še 300 dodatnih smrtih žrtev do konca leta.

Ali je pač 160 ~~ 200 ~~ 500 približno isto?

Kaj tebi ni jasno? 160 ljudi je umrlo v prvih 3 mesecih v letu 2019. Ne registrirajo tega tvoji možgani? Ni bilo to v celem letu mrtvih, če pa je članek napisan 2. aprila 2019. Še vedno ne razumeš?
https://www.rtvslo.si/zdravje/novice/za...

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

@facebook dev

Be patient my friend. Sem sicer prepričan, da trenutno na NIJZju študirajo kako prikazati višje številke, ampak spet ne morejo toliko lagati.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kamiKaZaA ::

CoolBits je izjavil:

Sezona virusov 20/21 se je komaj začela, sezona 19/20 je bilo 143 mrtvih.

Vir za to prosim.

lay2er ::

Ma ja tipičnemu slo-techovcu je super, mal nabija kako virusa ni, kako so ukrepi odveč, medtem pa na sociali pri mami doma v svojem ozkem svetu tu deli različne ala Potrč prispevke in poglede na trenutno situacijo. Sam pri tem ne tvega nič, da bi se okužil. Bravo fantje, jaz bi tudi tako!

vostok_1 ::

Sicer pa nekaj morda moramo razčistiti/pojasniti.
Smrti za gripo je ena plat.
Dejstvo je, da so še druge respiratorne bolezni, ki so letos vrjetno zajete v covid statistiko. Lani so pač bile kategorizirane malo tu malo tam.

Glede, na to, da se izvaja tudi klinična diagnoza covida, gre vrjetno tudi kaka smrtonosna bakterijska okužba pod kamuflažo covida čez.

lay2er je izjavil:

Ma ja tipičnemu slo-techovcu je super, mal nabija kako virusa ni, kako so ukrepi odveč, medtem pa na sociali pri mami doma v svojem ozkem svetu tu deli različne ala Potrč prispevke in poglede na trenutno situacijo. Sam pri tem ne tvega nič, da bi se okužil. Bravo fantje, jaz bi tudi tako!


Kdo je napisal, da virusa ni?

Ukrepi pa so jasno odveč, vsaj tej upper level ukrepi.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

kamiKaZaA ::

lay2er je izjavil:

Ma ja tipičnemu slo-techovcu je super, mal nabija kako virusa ni, kako so ukrepi odveč, medtem pa na sociali pri mami doma v svojem ozkem svetu tu deli različne ala Potrč prispevke in poglede na trenutno situacijo. Sam pri tem ne tvega nič, da bi se okužil. Bravo fantje, jaz bi tudi tako!

Kdo je napisal, da virusa ni?

Pokaži ta vpis od mene prosim lepo! Preglej celotno mojo zgodovino in ga prilepi. Hvala.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

@korona-verniki
Zaenkrat pač ostaja dejstvo, da Covid-19 in all it's might, komaj prekaša gripo in gripo like bolezni.

Jaz sem si resno epidemijo predstavljal vsaj 15% mrtvih v vaši neposredni soseski v all ages.

Poglejte prosim na covid sledilnik statistiko mrtvih po starosti.

PS. Kot drugo, že vsi čivkajo, da covid ne bo šel stran, cepivo gor ali dol.
Čemu še vstrajate pol z lockdowni? A ni v tem primeru iti bolje križarsko taktiko "pobijmo vse in jih bo že Bog ločil"?

Kot vse kaže je covid inescapable.
Za slabe kapacitete bolnic pa se zahvalite Velikemu Vodji, ki je pol leta sviral k****, sedaj pa prosijo študente za prostovoljstvo pri lažjih fizičnih delih.
Yep...that's right. 90% oskrbe bolnikov pljučnice/covida je zgolj menjavanje prevlek, nošenje hrane, pjače itd. Kot sem povedal predkratkim.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

kamiKaZaA ::

Še ko sem hodil v srednjo šolo so nas učili, da se EPIDEMIJA RAZGLASI, ko eksponentno rastejo iz dneva v dan nove smrti. Danes pa kot kaže temu več ni tako. Eksponentno samo rastejo okužbe za katere se ve, da so neprimerni (lažni) testi in že imamo razglašeno epidemijo. Že tu bi morali kazensko odgovarjati tako vlade kot WHO, da je razglasil PANDEMIJO, ker prej so bili drugačni kriteriji (eksponentna rast smrti) kot pa letos, ko so razglasili na podlagi eksponente rasti okužb. Lepo so si priredili PLAN in izpeljali PLANdemijo. In ja, virus je, ni pa tako smrtonosen, da bi morali razglasiti epidemijo oz. globalno pandemijo.

Zaključek: Lagali so mi torej v šoli ali pa se lažejo danes???

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

PRedvsem lažejo danes.

Problem je, ker ne gre za tisto grdo direktno laž. Gre za močno napihovanje resnice, torej res neke zdravstvene anomalije, kjer vsake toliko se prilepi kako lažico, ki pa se eventuelno akumulira v nek velik clusterfuck laži.

Številke epidemije kažejo, da če bi deviirali minoren delež resursov za boj proti njej, bi jo "make it our bitch".
Jaz sem svoje cenejše, boljše in straightforward predloge že podal.



Še vedno pa čakam junaka, da mi bo iz covid sledilnika, z pokrito X osjo pokazal kje smo sprejemali ukrepe.
Je kak junak med nami?

PS. Tudi mi ni jasno, čemu se briše nečednosti WHOja? A vi res še vrjamete, da je to legitimna ustanova?
Glede na kaj? Kaj vam pritrjuje, da je WHO zaupanja vredna reč?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Mato989 ::

Fora je v tem, da je smrtnost PO IZRAČUNIH WHOja, smešno nizkih 0,005% za "mlade" do 65tega... za VSE ljudi pa nekje 0,023%... kar so nenormalno smešne številke.

Torej na 100.000 okuženih v praksi umre cca 23 ljudi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

vostok_1 ::

Ne potrebujemo WHOja za ta podatek. Imamo na covid sledilniku skoraj dovolj informacij.

Smrti pod 65 leti, so skoraj statistični šum.
Signal je tam 75+. Najvišja amplituda pa 85+.

A je slučajno kdo že izločil pričakovane smrti zaradi naravno starajočega prebivalstva? Smo v 2020 morda pričakovali nadpovprečen osip medvojne generacije?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kamiKaZaA ::

Mato989 je izjavil:

Fora je v tem, da je smrtnost PO IZRAČUNIH WHOja, smešno nizkih 0,005% za "mlade" do 65tega... za VSE ljudi pa nekje 0,023%... kar so nenormalno smešne številke.

Torej na 100.000 okuženih v praksi umre cca 23 ljudi...

... da nadaljujem. Samo za primerjavo. V Sloveniji vsako leto umre reci in piši 1000 ljudi na 100.000 ljudi, kar znese 1%.

Pametni si bodo znali potegniti zaključke. 23 vs. 1000

vostok_1 ::

To je tako majhen delež, da zgolj samo največji mikronfarkterji stisnejo rep med noge.
PS. Problem je ker je teh mikroinfarkterjev večina. Smo hipohondrično panična družba postali.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

StarMafijec ::

vostok_1 je izjavil:

Ne potrebujemo WHOja za ta podatek. Imamo na covid sledilniku skoraj dovolj informacij.

Smrti pod 65 leti, so skoraj statistični šum.
Signal je tam 75+. Najvišja amplituda pa 85+.

A je slučajno kdo že izločil pričakovane smrti zaradi naravno starajočega prebivalstva? Smo v 2020 morda pričakovali nadpovprečen osip medvojne generacije?

Pa daj reci bobu bob, torej da naj starostnikov sploh ne sprejemajo v bolnico, pa bo potem dovolj kapacitet za statistični šum. Mimogrede pa se s tem opomorejo še zdravstvena, pokojninska blagajna, več prostora v domovih za ostarele in še padec cen nepremičnin.

Badwolff ::

kamiKaZaA je izjavil:

Še ko sem hodil v srednjo šolo so nas učili, da se EPIDEMIJA RAZGLASI, ko eksponentno rastejo iz dneva v dan nove smrti. Danes pa kot kaže temu več ni tako. Eksponentno samo rastejo okužbe za katere se ve, da so neprimerni (lažni) testi in že imamo razglašeno epidemijo. Že tu bi morali kazensko odgovarjati tako vlade kot WHO, da je razglasil PANDEMIJO, ker prej so bili drugačni kriteriji (eksponentna rast smrti) kot pa letos, ko so razglasili na podlagi eksponente rasti okužb. Lepo so si priredili PLAN in izpeljali PLANdemijo. In ja, virus je, ni pa tako smrtonosen, da bi morali razglasiti epidemijo oz. globalno pandemijo.

Zaključek: Lagali so mi torej v šoli ali pa se lažejo danes???


To si se v šoli učil?

vostok_1 ::

StarMafijec je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Ne potrebujemo WHOja za ta podatek. Imamo na covid sledilniku skoraj dovolj informacij.

Smrti pod 65 leti, so skoraj statistični šum.
Signal je tam 75+. Najvišja amplituda pa 85+.

A je slučajno kdo že izločil pričakovane smrti zaradi naravno starajočega prebivalstva? Smo v 2020 morda pričakovali nadpovprečen osip medvojne generacije?

Pa daj reci bobu bob, torej da naj starostnikov sploh ne sprejemajo v bolnico, pa bo potem dovolj kapacitet za statistični šum. Mimogrede pa se s tem opomorejo še zdravstvena, pokojninska blagajna, več prostora v domovih za ostarele in še padec cen nepremičnin.


Želiš, direkten odgovor?

Da.
85+ letnike lahko počasi phase-outamo.
Itak so jim šteti dnevi, korona ali ne.

Point je, da ne gre za sadistično morjenje starostnikov. Misliti moramo na vzhajajoče generacije. Tem enostavno ne smemo uničevati prihodnost, na račun ljudi, ki bodo živeli še leto ali dve več.
Dejstvo je, da tudi med starostniki covid ne kosi tako močno. Ne boste kar vsi naenkrat zgubili starše.

Ampak uteži na bilanci so jasno definirane.
Covid je blažja epidemija in zanjo sem pripravljen žrtvovati nekaj starostnikov v zadnjih izdihljajih.
V resni epidemiji se pa začne žrtvovati po spisku navzdol.
To je osnova vsake civilizacije.

Kako to nekaterim ni jasno...beats me.

Dajte me prosim popravit, če je kje napaka v moji logiki. Hvala.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Facebook dev ::

Pa še to. Ni vse samo v tem ali umreš ali pa si živ. Ni to binarno tako kot je recimo spol človeka.

Če ti dobiš covid, pa te pritisne ob posteljo za 3 tedne, tudi ni ravno kul. Kolega ga je dobil, star 25 let, fizično aktiven, pa je vseeno potreboval skoraj 2 tedna, da ga je prebolel.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

vostok_1 ::

Facebook dev je izjavil:

Pa še to. Ni vse samo v tem ali umreš ali pa si živ. Ni to binarno tako kot je recimo spol človeka.

Če ti dobiš covid, pa te pritisne ob posteljo za 3 tedne, tudi ni ravno kul. Kolega ga je dobil, star 25 let, fizično aktiven, pa je vseeno potreboval skoraj 2 tedna, da ga je prebolel.


V vojni dobiš metek in lahko ostaneš berz uda.
2 tedna je ok sacrifice.

Kako ne razumete, da smo pač tista generacija, ki nas je prizadel bioteroristični napad, and we have to live with it.
Kaj bi vi radi? Totalen lockdown do aprila?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mato989 ::

StarMafijec je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Ne potrebujemo WHOja za ta podatek. Imamo na covid sledilniku skoraj dovolj informacij.

Smrti pod 65 leti, so skoraj statistični šum.
Signal je tam 75+. Najvišja amplituda pa 85+.

A je slučajno kdo že izločil pričakovane smrti zaradi naravno starajočega prebivalstva? Smo v 2020 morda pričakovali nadpovprečen osip medvojne generacije?

Pa daj reci bobu bob, torej da naj starostnikov sploh ne sprejemajo v bolnico, pa bo potem dovolj kapacitet za statistični šum. Mimogrede pa se s tem opomorejo še zdravstvena, pokojninska blagajna, več prostora v domovih za ostarele in še padec cen nepremičnin.


Dejansko Korona kakorkoli grdo se sliši prinaša rešitev za mnoge zadeve o katerih so modrovali in jih ne znali rešit
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vostok_1 ::

@FB dev
Kje piše, da bo pol ok?
Kje piše, da nas bo cepivo odrešilo?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

kamiKaZaA ::

Facebook dev je izjavil:

Pa še to. Ni vse samo v tem ali umreš ali pa si živ. Ni to binarno tako kot je recimo spol človeka.

Če ti dobiš covid, pa te pritisne ob posteljo za 3 tedne, tudi ni ravno kul. Kolega ga je dobil, star 25 let, fizično aktiven, pa je vseeno potreboval skoraj 2 tedna, da ga je prebolel.

In zdaj ker ima manj kot 1% ljudi težave z prebolevanjem nekih stvari, mi kot družba moramo v totalni lockdown in uničiti gospodarstvo, da bomo s tem rešili težav 50-100 ljudi??? ;(( Ostalih 10.000+ pa bomo uničili z ukrepi, ko bodo ostali brez služb in na cesti prepuščeni samemu sebi ali pa jim ne-nudili redne zdravstvene storitve in bodo kasneje lahko to za njih usodne posledice. Dobro eni študirate. Bravo. Clap, clap.

vostok_1 ::

@FB dev
PS. Cepivo ravno tako prinaša neznane nevarnosti, ki bodo testirane bl tako.
We're "fucked" either way.
Deal with it že enkrat.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mato989 ::

Facebook dev je izjavil:

Pa še to. Ni vse samo v tem ali umreš ali pa si živ. Ni to binarno tako kot je recimo spol človeka.

Če ti dobiš covid, pa te pritisne ob posteljo za 3 tedne, tudi ni ravno kul. Kolega ga je dobil, star 25 let, fizično aktiven, pa je vseeno potreboval skoraj 2 tedna, da ga je prebolel.


Ja potreboval je skoraj 2 tedna da ga je prebolel, zaradi uradnih postopkov, ni pa bilo 2 tedna enako hudo...

Bistvo je, da tudi pri PLJUČNICI potrebuješ 14 dni da preboliš... pa kaj pol?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LuiIII ::

No glede na to, da imata COVID-19 dva prijatelja, vsaj ena moja sestra in njena družina, moja sestrična in da pri nobenem ni zadeva bila ali je kar tako malo za zamahniti z roko, bom rekel samo to, da nas bo zaradi precej sebičnega ravnanja prevelikega dela populacije, zadeva po imenu COVID-19, še precej časa tepla. Pričakujem pojenjanje 2. vala tam nekje v 3. tednu novembra in pojav novega 3. vala v drugem tednu januarja. Kdaj bodo v zdravstvu morali določati koliko je starost pri kateri ti ne bodo več mogli pomagati zaradi prezasedenosti pa upam da nam ne bo potrebno vedeti.

vostok_1 ::

LuiIII je izjavil:

No glede na to, da imata COVID-19 dva prijatelja, vsaj ena moja sestra in njena družina, moja sestrična in da pri nobenem ni zadeva bila ali je kar tako malo za zamahniti z roko, bom rekel samo to, da nas bo zaradi precej sebičnega ravnanja prevelikega dela populacije, zadeva po imenu COVID-19, še precej časa tepla. Pričakujem pojenjanje 2. vala tam nekje v 3. tednu novembra in pojav novega 3. vala v drugem tednu januarja. Kdaj bodo v zdravstvu morali določati koliko je starost pri kateri ti ne bodo več mogli pomagati zaradi prezasedenosti pa upam da nam ne bo potrebno vedeti.


Kako zgleda ta tvoja družba, kjer za peščico moramo vsi ostali trpeti?
A želiš potegniti iste kriterije za vse druge nevarnosti na tem svetu?
Dajte se malo razjasnit, da vemo kje stojimo. Ne samo plašit.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mato989 ::

LuiIII je izjavil:

No glede na to, da imata COVID-19 dva prijatelja, vsaj ena moja sestra in njena družina, moja sestrična in da pri nobenem ni zadeva bila ali je kar tako malo za zamahniti z roko, bom rekel samo to, da nas bo zaradi precej sebičnega ravnanja prevelikega dela populacije, zadeva po imenu COVID-19, še precej časa tepla. Pričakujem pojenjanje 2. vala tam nekje v 3. tednu novembra in pojav novega 3. vala v drugem tednu januarja. Kdaj bodo v zdravstvu morali določati koliko je starost pri kateri ti ne bodo več mogli pomagati zaradi prezasedenosti pa upam da nam ne bo potrebno vedeti.


No pri meni pa je zadeva bila samo tako za zamahnit z roko... problem je ker spet ubiramo neko kvazi srednjo pot, to je težava demokracije in vlad v demokracijah... ne upajo se it ene poti... ali komunistične Kitajske ali pa Lukašenkove Belorusije...

Po vaši logiki nevarnosti virusa bi morali v Belorusiji bit že skoraj vsi mrtvi in vse bolnice propast od ljudi notri...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mojter ::

Facebook dev je izjavil:

Pa še to. Ni vse samo v tem ali umreš ali pa si živ. Ni to binarno tako kot je recimo spol človeka.

Če ti dobiš covid, pa te pritisne ob posteljo za 3 tedne, tudi ni ravno kul. Kolega ga je dobil, star 25 let, fizično aktiven, pa je vseeno potreboval skoraj 2 tedna, da ga je prebolel.

Milijonkrat raje bi bil bolan skoraj 2 tedna kot pa to kar se gremo od marca naprej.

kamiKaZaA ::

LuiIII je izjavil:

No glede na to, da imata COVID-19 dva prijatelja, vsaj ena moja sestra in njena družina, moja sestrična in da pri nobenem ni zadeva bila ali je kar tako malo za zamahniti z roko, bom rekel samo to, da nas bo zaradi precej sebičnega ravnanja prevelikega dela populacije, zadeva po imenu COVID-19, še precej časa tepla. Pričakujem pojenjanje 2. vala tam nekje v 3. tednu novembra in pojav novega 3. vala v drugem tednu januarja. Kdaj bodo v zdravstvu morali določati koliko je starost pri kateri ti ne bodo več mogli pomagati zaradi prezasedenosti pa upam da nam ne bo potrebno vedeti.

In zdaj ker ima manj kot 1% ljudi težave z prebolevanjem nekih stvari, mi kot družba moramo v totalni lockdown in uničiti gospodarstvo, da bomo s tem rešili težav 50-100 ljudi??? ;(( Ostalih 10.000+ pa bomo uničili z ukrepi, ko bodo ostali brez služb in na cesti prepuščeni samemu sebi ali pa jim ne-nudili redne zdravstvene storitve in bodo kasneje lahko to za njih usodne posledice. Dobro eni študirate. Bravo. Clap, clap.

mojter je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Pa še to. Ni vse samo v tem ali umreš ali pa si živ. Ni to binarno tako kot je recimo spol človeka.

Če ti dobiš covid, pa te pritisne ob posteljo za 3 tedne, tudi ni ravno kul. Kolega ga je dobil, star 25 let, fizično aktiven, pa je vseeno potreboval skoraj 2 tedna, da ga je prebolel.

Milijonkrat raje bi bil bolan skoraj 2 tedna kot pa to kar se gremo od marca naprej.

+1

THIS!

Zgodovina sprememb…

LuiIII ::

Problem ukrepov je zgolj v tem, da morajo biti zaradi neupoštevanja in delanja norca iz manj restriktivnih ukrepov, ukrepi bistveno bolj restriktivni kot bi lahko bili. Ob takem številu okuženih, hospitaliziranih in mrtvih, bi imeli spomladi verjetno 24-urno policijsko uro in vojsko na cesti (Srbija), tako da če pomislim na ta način, nam gre še kar v redu!

mojter ::

LuiIII je izjavil:

Problem ukrepov je zgolj v tem, da morajo biti zaradi neupoštevanja in delanja norca iz manj restriktivnih ukrepov, ukrepi bistveno bolj restriktivni kot bi lahko bili. Ob takem številu okuženih, hospitaliziranih in mrtvih, bi imeli spomladi verjetno 24-urno policijsko uro in vojsko na cesti (Srbija), tako da če pomislim na ta način, nam gre še kar v redu!

Al si pa priznamo da ukrepi niso smiselni in večino odpravimo.

Mato989 ::

LuiIII je izjavil:

Problem ukrepov je zgolj v tem, da morajo biti zaradi neupoštevanja in delanja norca iz manj restriktivnih ukrepov, ukrepi bistveno bolj restriktivni kot bi lahko bili. Ob takem številu okuženih, hospitaliziranih in mrtvih, bi imeli spomladi verjetno 24-urno policijsko uro in vojsko na cesti (Srbija), tako da če pomislim na ta način, nam gre še kar v redu!


Ali pa če pomisliva, da bi bilo brez ukrepov samo malo slabše, ampak 10x bolje na nivoju psihe, počutja večine itd... =) Vsak kovanec ima dve strani!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Badwolff ()

LuiIII ::

Morda. Morda bi morali izkusiti kaj pomeni full blown epidemija. Žal nimamo in še leta ne bomo imeli zdravniških kapacitet za ta preizkus brez določevanja kdo lahko živi in kdo mora umreti.

mojter ::

LuiIII je izjavil:

Morda. Morda bi morali izkusiti kaj pomeni full blown epidemija. Žal nimamo in še leta ne bomo imeli zdravniških kapacitet za ta preizkus brez določevanja kdo lahko živi in kdo mora umreti.

A to ko se ustvarja revščina in beda pa ni določanje kdo lahko živi in kdo ne?

Mato989 ::

LuiIII je izjavil:

Morda. Morda bi morali izkusiti kaj pomeni full blown epidemija. Žal nimamo in še leta ne bomo imeli zdravniških kapacitet za ta preizkus brez določevanja kdo lahko živi in kdo mora umreti.


Ali pa sploh ne odločamo in samo rečemo če si Covid19 pozitiven, te ne sprejmemo v bolnišnico... folk se potem odloči sam, ali reskira ali se zabarikadira =)

Bistvo je v tem, da je tale epidemija TAKO ŠVOH, da je smešno... zgleda hudo samo zaradi panike, hipohondrov in zaradi ZANIČ ZDRAVSTVENIH SISTEMOV PO EVROPI

Če bi države imele nacionalni zdravstveni program taki kot mora bit, bi bila zahteva, da ima nacionalno zdravstvo prostora za 0,2% populacije, postelj na intenzivni... ampak to seveda ne moremo, ker je treba krast itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

CoolBits ::

Iz prve roke o dogajanju v Trstu.

V domu za ostarele v Trstu sta umrla 2 starčka. Hči enega oskrbovanca je v skrbeh takoj poklicala oceta, ki je tam nastanjen in je rekel, da je vse v redu z njim. Da so pa prejsnji dan izvajali cepljenje proti gripi, ma da se on ni pustil cepiti. Prislo je ven, da od 38 cepljenjih proti gripi, je 38 pozitivnih na PCR test in lao korono (test so opravili še isti dan - zjutraj cepljenje, popoldan testiranje). Omenjeni gospod je bil seveda negativen, dva umrla sta seveda bila cepljena, imela kup bolezni in častitljivo starost (90let)

Sklep: kdor je dopoldne cepljen proti gripi, bo popoldne na testiranju pozitiven...

kopriwa ::

Mato989 je izjavil:

LuiIII je izjavil:

Problem ukrepov je zgolj v tem, da morajo biti zaradi neupoštevanja in delanja norca iz manj restriktivnih ukrepov, ukrepi bistveno bolj restriktivni kot bi lahko bili. Ob takem številu okuženih, hospitaliziranih in mrtvih, bi imeli spomladi verjetno 24-urno policijsko uro in vojsko na cesti (Srbija), tako da če pomislim na ta način, nam gre še kar v redu!


Ali pa če pomisliva, da bi bilo brez ukrepov samo malo slabše, ampak 10x bolje na nivoju psihe, počutja večine itd... =) Vsak kovanec ima dve strani!

Bolj ne bi mogel mim usekat. Ti, vostok in kompanija na žalost nimate dovolj možganske kapacitete, da bi lahko opisali scenarij, ki bi se zgodil če bi virusu pustili svojo pot. Se pravi, brez zaščitnih ukrepov, ljudi, ki zbolijo pač ne hospitaliziramo, temveč se pocajtajo s čajčki, žnj-vitaminom in podobno. Pa tiča vun na sonce, baje pomaga, ne? Vsi bi hodili v službe, se smejali, dihalne poti prečiščene, skratka svet bi bil mnogokrat lepši.

sbawe64 ::

LuiIII je izjavil:

Morda. Morda bi morali izkusiti kaj pomeni full blown epidemija. Žal nimamo in še leta ne bomo imeli zdravniških kapacitet za ta preizkus brez določevanja kdo lahko živi in kdo mora umreti.

Trenutno poteka drugi val full blown epidemije z imenom idiocracy.

Lockdown do aprila 2021 si želite ?
Si želite tudi ravni države Somalije ?
Namreč to dvoje je v paketu skupaj.


Cepiva ne bo, vsaj takega, ki bi bilo učinkovito (virus preveč mutira) ter hkrati ne-smrtonosno oz. z več hudimi stranskimi učinki.
Cepivo za sars 1 razvijajo že 17 let in je še zmeraj zanič.


Koliko je v Slo z obdukcijo potrjenih smrti zaradi covid-19 in ne zaradi še X pridruženih bolezni ?


V prispevku na strani 2 https://slo-tech.com/forum/t773723/p689... imate lepo razloženo o testih pcr, protitelesa in antigene.



Berem blodnje Kacina o 24/7 policijski uri, https://www.policija.si/o-slovenski-pol... 5500 uniformirancev bo državo v šahu 2 milijona ostalih in hkrati še varovalo pomembne državne objekte ?
Ima vsak od teh policajev vsaj 363 metkov ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Mato989 ::

kopriwa je izjavil:

Mato989 je izjavil:

LuiIII je izjavil:

Problem ukrepov je zgolj v tem, da morajo biti zaradi neupoštevanja in delanja norca iz manj restriktivnih ukrepov, ukrepi bistveno bolj restriktivni kot bi lahko bili. Ob takem številu okuženih, hospitaliziranih in mrtvih, bi imeli spomladi verjetno 24-urno policijsko uro in vojsko na cesti (Srbija), tako da če pomislim na ta način, nam gre še kar v redu!


Ali pa če pomisliva, da bi bilo brez ukrepov samo malo slabše, ampak 10x bolje na nivoju psihe, počutja večine itd... =) Vsak kovanec ima dve strani!

Bolj ne bi mogel mim usekat. Ti, vostok in kompanija na žalost nimate dovolj možganske kapacitete, da bi lahko opisali scenarij, ki bi se zgodil če bi virusu pustili svojo pot. Se pravi, brez zaščitnih ukrepov, ljudi, ki zbolijo pač ne hospitaliziramo, temveč se pocajtajo s čajčki, žnj-vitaminom in podobno. Pa tiča vun na sonce, baje pomaga, ne? Vsi bi hodili v službe, se smejali, dihalne poti prečiščene, skratka svet bi bil mnogokrat lepši.


In kakšen bi bil, jo imaš ti?

Vsak bi bil svoje sreče kovač, oziroma, vsak bi se sam odločil, ali bo šel ven in reskiral da zboli, kot smo počeli do zdaj ves naš lajf, pri pljučnicah, gripah, aidsom, eboli, MERSu itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sheeshkar ::

kamiKaZaA je izjavil:

https://www.rtvslo.si/zdravje/novice/za...
Beri zelo počasi.

Hint 1: letos umrlo 160 ljudi. LETOS! Torej v letu 2019.

Hint 2: članek je od 2. aprila. Torej ni v celem letu 2019 umrlo 160 ljudi, ampak od 1.1. do 2.4. (v 3 mesecih)

Hint 3: Letos umreš v prometni nesreči in če si bil zadnja 2 tedna pozitiven na COVID-19 se za smrt šteje korona. Zato pa bo letos dosti manj mrtvih od raka in drugih bolezni, od gripe pa tako ali tako več nihče ne umre. Vse je korona. In od tu potem take zastrašujoče številke.

Hint 4: Začni uporabljati svoje možgane in ne dopusti, da ti jih mediji perejo. Kdor uporablja svoje možgane vidi, da so šteilke dnevnih smrti identične z malimi odstopanji od prejšnjih let. In da bo na koncu leta številka 20.000 kot je to praksa zadnjih 10 let.

Hint 5: Poglejte koliko ljudi je na Švedskem umrlo v letih 2010-2019 na letni ravni (cca. 90.000) in počakajte, da pridejo podatki ven za leto 2020. Ne bit začudeni, če številka ne bo 1 milijon mrtvih, ampak identičnih z malimi odstopanji okoli 90.000 smrti!

Hint 6: Enim so dnevne novice totalno oprale možgane in več niso zmožni sami raziskovati in povezovati številke iz preteklih let.

Seveda ignorirajmo, da v lanski sezoni gripe nismo imeli praktično nobenih ukrepov (z izjemo v bolnicah, kjer so prav tako bili mnogo manj strogi), letos pa imamo občasno bolj, občasno manj stroge že od sredine marca. To seveda forumski "strokovnjaki" ne upoštevajo pri svojih "analizah", ker to zagotovo ni prav nič pomembno. Kljub vsem ukrepom, ki so vsaj v prvem valu uspešno zajezili rast (in jo bodo slej kot prej tudi sedaj), so številke v primerjavi z gripo povsem jasne (za tiste, ki znajo brati seveda):

številke kažejo, da je bilo v celotni lanski sezoni, torej od oktobra do februarja, zaradi gripe hospitaliziranih 750 ljudi, samo danes pa je zaradi covida-19 v bolnišnicah 560 ljudi, skupno je bilo od marca tam zdravljenih že 1697 bolnikov. Še bolj zgovoren je podatek o številu bolnikov na intenzivnem zdravljenju: zaradi gripe je bilo v celotni sezoni 45 ljudi, zaradi covida pa je samo danes v intenzivnih enotah 87 ljudi.

vostok_1 ::

LuiIII je izjavil:

Problem ukrepov je zgolj v tem, da morajo biti zaradi neupoštevanja in delanja norca iz manj restriktivnih ukrepov, ukrepi bistveno bolj restriktivni kot bi lahko bili. Ob takem številu okuženih, hospitaliziranih in mrtvih, bi imeli spomladi verjetno 24-urno policijsko uro in vojsko na cesti (Srbija), tako da če pomislim na ta način, nam gre še kar v redu!


Najdi mi prosim na covid grafu, kje se je še tako minoren efekt ukrepov pojavil, pa prosim pokrij X os.
Ko boš to naredil, se lahko pogovarjamo at equal footing.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Urbano#Desno ::

kopriwa je izjavil:


Bolj ne bi mogel mim usekat. Ti, vostok in kompanija na žalost nimate dovolj možganske kapacitete, da bi lahko opisali scenarij, ki bi se zgodil če bi virusu pustili svojo pot. Se pravi, brez zaščitnih ukrepov, ljudi, ki zbolijo pač ne hospitaliziramo, temveč se pocajtajo s čajčki, žnj-vitaminom in podobno. Pa tiča vun na sonce, baje pomaga, ne? Vsi bi hodili v službe, se smejali, dihalne poti prečiščene, skratka svet bi bil mnogokrat lepši.


Sej je jasno kaj bi zgodilo na neki točki bi ljudje prenehali hoditi okoli med drugim tudi v službo in bi posledično imeli bistveno višjo gospodarsko škodo ob ogromno žrtvah. Tega luniji tukaj niso sposobni razumet kot tudi ne 2/3 populacije ki na eni strani misli da smo ta virus naredili v laboratoriju in obenem trdijo da medicina uporablja teste ki kažejo vse drugo kot prisotnost točno tega virusa.
««
4 / 175
»»