» »

Zakaj Cloudflare opušča Googlovo reCAPTCHO in ali bo ta še zastonj

Zakaj Cloudflare opušča Googlovo reCAPTCHO in ali bo ta še zastonj

Cloudflare - Cloudflare je sporočil, da v svojih storitvah ne bodo več uporabljali Googlove reCAPTCHE. Namesto tega bodo prestopili na neodvisno hCaptcho, kar odpira precej vprašanj. Google je namreč napovedal, da bo v prihodnosti reCAPTCHA plačljiva.

Trenutno je uporaba reCAPTCHA zastonj. Google s tem dobiva informacije, ki jih drugače ne bi mogel oziroma bi jih moral plačati, uporabniki storitve pa storitev za preverjanje, da je obiskovalec človeški. Googlovo reCAPTCHA uporablja 1,2 milijona spletnih strani. Cloudflare pa nudi storitve za zaščito strežnikov in strani pred napadi, kamor sodi tudi preverjanje, da je obiskovalec res človek in ne avtomatiziran pajek ali bot.

Izvršni direktor Cloudflara Matthew Prince je pojasnil, da odločitev Googla razume. Celo za takšnega giganta je Cloudflare znaten uporabnik. Cloudflare nudi DNS za 11,3 odstotka spletnih strani na internetu. A po drugi strani je nesprejemljivo, da bi morali za storitev plačati, saj bi s tem stroški narasli za več milijonov dolarjev letno. Zato bodo začeli uporabljati hCaptcha, ki jo nudi kalifornijsko podjetje Intuition Machines. Storitev hCaptcha se financira tako, da podjetja, ki potrebujejo klasificiranje fotografij, plačujejo za storitev. Po drugi strani pa so uporabniki hCaptche celo nagrajeni. No, Cloudflare je dejal, da bodo vseeno oni plačevali za hCaptcho in ne obratno, ker so pač tako velik uporabnik. Prince je pojasnil, da bodo ti stroški še vedno bistveno nižji, kot če bi morali plačevati Googlu.

Cena je verjetno glavni, ni pa edini dejavnik. Googlove storitve so na Kitajskem večidel blokirane, kar predstavlja težavo za strani, ki uporabljajo Googlovo reCAPTCHO. Poleg tega pa je težava tudi v zasebnosti, saj nekateri lastniki strani niso bili preveč navdušeni, da je promet tekel do Googla. Uporabniki Tora so Cloudflare zaradi tega posebej glasno kritizirali. Pojasnjujejo, da hCaptcha zbira precej manj podatkov o straneh.

13 komentarjev

vilicarist ::

google bi rad dvojno služil z recapthco, najprej naj jim folk med reševanjem uči ai, potem bi pa še računali za uporabo... lopovi

tbh so mi bolj všeč spam boti za penis enlargement kit kot captcha
bmw = brings me women

Zgodovina sprememb…

_Denny_ ::

In prav je tako. Upam, da sledijo še vsi drugi njihovi clienti in webmasterji...je prav svinjsko, ko že več kot 5 min klikaš prehode za pešce, ki se vsakič počasneje loadajo in še vedno dobivaš "Try again".
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Ales ::

Cloudflare nudi DNS za 11,3 odstotka spletnih strani na internetu.


Adijo pamet.

Saj lepo, da folku počasi kaplja, kaki trojanci so reCAPTCHA in podobne "brezplačne" storitve, a hkrati jim ne potegne, ko jim pred očmi nastaja nov problem. Veselo uporabljajo.

Idiocracy.

c3p0 ::

Samo še en nov izvor resnice. Če jim nisi všeč, te bodo blokirali v določenih državah, preusmerili, prikazali kaj druga (če uporabljaš tudi proxy storitev).

OK.d ::

AI se bo bolj bogo naučil iz 10 primerov kateri se ponavljajo, raje uporabljajo tvojo Google foto knjižnico;)
LPOK.d

Phantomeye ::

A ni tko, da ima reCAPTCHO dvojno vlogo. Torej kot captcha in prepoznava slik (tko kot so včasih mel besede iz skeniranih knjig).

Glugy ::

verjetno bo tudi hcaptcha zlorabljala samo da manj; poleg tega je pa plus to da ni vsa moč na enem koncu. super novica.

drysmoke ::

Upam, da bo google zaracunal recaptcho po kar najvisji ceni, da se znebimo tega sranja iz interneta in zmanjsamo feed v njihove baze.

starfotr ::

Kakorkoli obrneš, je še vedno v ameriških rokah oboje. In kaj so potem naredili? Prav nič, samo prihranili bodo nekaj USD.

Ganon ::

Z reCAPTCHO izgubljam živce. Pogosto se mi dogaja, da izberem in potrdim, kar od mene zahteva, takoj za tem pa mi servira novo sliko. In to se lahko nekajkrat ponovi. Tudi vam nagaja?

KJEŽ ::

Je že kdo probal hCaptcho? Meni je še bolj tečna in slike je še težje prepoznat.

vilicarist ::

captcha je bedarija
bmw = brings me women

_Denny_ ::

Ganon je izjavil:

Z reCAPTCHO izgubljam živce. Pogosto se mi dogaja, da izberem in potrdim, kar od mene zahteva, takoj za tem pa mi servira novo sliko. In to se lahko nekajkrat ponovi. Tudi vam nagaja?

Dovolj me živcira, da sem zaradi tega začel plačevati captcha solver servis (Anti-captcha) in se zdaj z njo namesto mene zafrkavajo Indijci, Venezuelci in ostali 3rd worlderji. Najhuje je, ko dobiš slow-fade varianto, ki je ne rešiš pod 1 min...zdaj to pomnožiš s 100 z recaptcho "zaščitenimi" linki (webmasterji so pametni - plačaj 50€ za 24h premium, ali pa uživaj v captchi) ter do 5 ponovitvami in si zgubil praktično cel dan.

Nevidna v3 je še boljša; na npr. Humble Bundle te sploh ne logina in ne veš zakaj, včasih tudi nakupi ne grejo skozi zaradi "neznanih" razlogov. Zanimivo, kako nam je vsem šla v1 (tista z neberljivim tekstom) na živce in smo mislili, da so tiste s klikanjem boljše od narezanega kruha...zdaj bi jo z veseljem imel nazaj.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raziskovalci strli Googlov in Facebookov CAPTCHA

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
126503 (4857) 111111111111
»

Nov CAPTCHA: Nisem robot

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3012066 (8037) Ganon
»

WP captcha

Oddelek: Izdelava spletišč
101390 (1066) sebavet

Več podobnih tem