» »

Vlada 2020 - ????

Vlada 2020 - ????

Temo vidijo: vsi
««
366 / 466
»»

Hypathia ::

Cruz je izjavil:

Hypathia je izjavil:

pri Kul-u seveda lahko pričakujemo ravno nasprotno.
Levica, pa še mogoče SD pod vodstvom Fajonove(čeprav bolj dvomim) bi znala biti za to, ostale stranke pa dvomim. Največ, kar je mogoče narediti, je ponovni Referendum o Zakonu o spremembah in dopolnitvah Zakona o zakonski zvezi in dru%C5%BEinskih razmerjih @ Wikipedia. Že tukaj smo se ustavili, ti pa sanjaš o nekih močnih pravicah transseksualcev.

Očitno si prespal novico, da je bila vložena pobuda na US, da se istospolna zveza izenači z raznospolno, KUL mora samo imenovati dovolj liberalne sodnike, pa si jim niti ne bo treba mazati rok s tem.

Cruz ::

Hypathia je izjavil:

Očitno si prespal novico, da je bila vložena pobuda na US, da se istospolna zveza izenači z raznospolno, KUL mora samo imenovati dovolj liberalne sodnike, pa si jim niti ne bo treba mazati rok s tem.
Pa res, hvala. Upajmo, da bo kaj s tega.

Če koga zanima: So pogoji za sklenitev zveze in posvojitev diskriminatorni?
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

harvey ::

lotar123 je izjavil:

Hypathia je izjavil:

@lotar123
Nauči se brati. Od kar je Ljudmila pokazala hrbet Janši, jo na levici hvalijo, prej pa so se iz nje norčevali. Na vprašanje sem ti pa že odgovorila, problem niso toliko volitve kot pol leta mrtvega teka države sredi najhujše krize po 2. svetovni vojni.


Ok, človek, ki pokaže hrbtenico je levičar, me veseli :D In smo spet v letu 45, ti to resno?

Hrbert ni enako kot hrbtenica:D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

lotar123 ::

harvey je izjavil:

lotar123 je izjavil:

Hypathia je izjavil:

@lotar123
Nauči se brati. Od kar je Ljudmila pokazala hrbet Janši, jo na levici hvalijo, prej pa so se iz nje norčevali. Na vprašanje sem ti pa že odgovorila, problem niso toliko volitve kot pol leta mrtvega teka države sredi najhujše krize po 2. svetovni vojni.


Ok, človek, ki pokaže hrbtenico je levičar, me veseli :D In smo spet v letu 45, ti to resno?

Hrbert ni enako kot hrbtenica:D

:))

Hypathia ::

Miha Kovač v Odmevih napovedal landslide zmago SDS, če bodo predčasne volitve čez pol leta, glede na njegove siceršnje analize sicer dvomim v natančnost njegovih napovedi, bi bil pa to en lep bumerang rušilcem te vlade.

Cruz je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Očitno si prespal novico, da je bila vložena pobuda na US, da se istospolna zveza izenači z raznospolno, KUL mora samo imenovati dovolj liberalne sodnike, pa si jim niti ne bo treba mazati rok s tem.
Pa res, hvala. Upajmo, da bo kaj s tega.

Če koga zanima: So pogoji za sklenitev zveze in posvojitev diskriminatorni?

Upaš, da US povozi voljo ljudtsva izrečeno na referendumu? Lepo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

111111111111 ::

lotar123 je izjavil:


Ti resno primerjaš tole krizo s krizo po drugi svetovni vojni? Jebemu vam daje dobra navodila :D Moram priznati, da rabimo take zveste vojake, vendar nekje drugje.

Ta kriza je kriza nevedenja, zavajanja, uničevanja gospodarstva in predvsem po celi EU kriza zaupanja! Kriza po 2 svetovni vojni pa v večini ni vključevala teh elementov!

daj nauči se brati. Pravim da je to največja kriza po drugi svetovni vojni. Ne da je večja kriza kot v 2 svetovni vojni. Kako naj te resno jemljem, če imaš težave z bralnim razumevanjem.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

lotar123 ::

Hypathia je izjavil:

Miha Kovač v Odmevih napovedal landslide zmago SDS, če bodo predčasne volitve čez pol leta, glede na njegove siceršnje analize sicer dvomim v natančnost njegovih napovedi, bi bil pa to en lep bumerang rušilcem te vlade.


Pa vidiš, vsi vam napovedujejo zmago, pojdimo na volitve!

IL_DIAVOLO ::

Sds se nikoli ni imel sans na volitvah.

111111111111 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sds se nikoli ni imel sans na volitvah.

In vseeno je največja parlamentarna stranka. :D Kolesarjenje vam je čisto otopilo možgane. Upam da boste ob novi vladi tudi kolesarili proti korupciji, se obregnili še ob Jankoviča in ne boste hinavci. :D

Stavim da ko Janša pade boste brali knjigo: Pri nas je vse v redu.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Hypathia ::

lotar123 je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Miha Kovač v Odmevih napovedal landslide zmago SDS, če bodo predčasne volitve čez pol leta, glede na njegove siceršnje analize sicer dvomim v natančnost njegovih napovedi, bi bil pa to en lep bumerang rušilcem te vlade.


Pa vidiš, vsi vam napovedujejo zmago, pojdimo na volitve!

Sem ti povedala, da so predčasne volitve slaba ideja za državo, tudi nad landslideom sds nisem navdušena, potrebujemo uravnoteženo koalicijo, pojav neke sredinske stranke, to pa terja čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

lotar123 ::

111111111111 je izjavil:

lotar123 je izjavil:


Ti resno primerjaš tole krizo s krizo po drugi svetovni vojni? Jebemu vam daje dobra navodila :D Moram priznati, da rabimo take zveste vojake, vendar nekje drugje.

Ta kriza je kriza nevedenja, zavajanja, uničevanja gospodarstva in predvsem po celi EU kriza zaupanja! Kriza po 2 svetovni vojni pa v večini ni vključevala teh elementov!

daj nauči se brati. Pravim da je to največja kriza po drugi svetovni vojni. Ne da je večja kriza kot v 2 svetovni vojni. Kako naj te resno jemljem, če imaš težave z bralnim razumevanjem.


Imaš prav me ne moreš, tako kot jaz tebe ne. Saj v nečem se strinjava.

Hypathia je izjavil:

lotar123 je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Miha Kovač v Odmevih napovedal landslide zmago SDS, če bodo predčasne volitve čez pol leta, glede na njegove siceršnje analize sicer dvomim v natančnost njegovih napovedi, bi bil pa to en lep bumerang rušilcem te vlade.


Pa vidiš, vsi vam napovedujejo zmago, pojdimo na volitve!

Sem ti povedala, da so predčasne volitve slaba ideja za državo, tudi nad landslideom sds nisem navdušena, potrebujemo uravnoteženo koalicijo, pojav neke sredinske stranke, to pa terja čas.


Jao jao sam ste res budale, sedaj iščete izgovore da si pridobite čas :) Ok, samo časa ni prav veliko :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lotar123 ()

111111111111 ::

lotar123 je izjavil:


Imaš prav me ne moreš, tako kot jaz tebe ne. Saj v nečem se strinjava.

V bistvu se ne. Jaz jemljem norce izjemno resno, ker delate največ škode.

lotar123 je izjavil:


Jao jao sam ste res budale, sedaj iščete izgovore da si pridobite čas :) Ok, samo časa ni prav veliko :))

Tako kot je povedala Hipatija. SDS je za državo slaba rešitev, Erjavec še slabša, predčasne volitve pa najslabša.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

shark99 ::

Nisem ljubitelj Janše. Ampak, ko vidim, da bi nam potem pomagali Karli, Alenka, Fajonka in Mesec :D:D:D potem bi najraje objel Janšo in mu rekel: zdrži >:D

shark99 je izjavil:

Nisem ljubitelj Janše. Ampak, ko vidim, da bi nam potem "pomagali" Karli, Alenka, Fajonka in Mesec :D:D:D potem bi najraje objel Janšo in mu rekel: zdrži >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shark99 ()

lotar123 ::

111111111111 je izjavil:

lotar123 je izjavil:


Imaš prav me ne moreš, tako kot jaz tebe ne. Saj v nečem se strinjava.

V bistvu se ne. Jaz jemljem norce izjemno resno, ker delate največ škode.

lotar123 je izjavil:


Jao jao sam ste res budale, sedaj iščete izgovore da si pridobite čas :) Ok, samo časa ni prav veliko :))

Tako kot je povedala Hipatija. SDS je za državo slaba rešitev, Erjavec še slabša, predčasne volitve pa najslabša.


Norce bom izpustil, ker se ne spuščam na vaš nivo, predčasne volitve pa so najboljša rešitev.

Seveda ne za vas, ker veste da boste popušili kot še nikoli!

Ne govori mi da so predčasne volitve v času epidemije neodgovorne, potem je tudi odpiranje cerkva sila neodgovorno, pa pojdimo takole, naj bodo volitve kar v cerkvah saj kot kaže so to najbolj varni objekti! Ti povem da bo udeležba tako kot še nikoli :)

IL_DIAVOLO ::

Ja, ker se kar tre kandidatov, ki bi bili zmozni sestaviti vlado in jo kasneje se voditi vec kot pol leta.

lotar123 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ja, ker se kar tre kandidatov, ki bi bili zmozni sestaviti vlado in jo kasneje se voditi vec kot pol leta.

In kaj ima to veze?

111111111111 ::

shark99 je izjavil:

Nisem ljubitelj Janše. Ampak, ko vidim, da bi nam potem pomagali Karli, Alenka, Fajonka in Mesec :D:D:D potem bi najraje objel Janšo in mu rekel: zdrži >:D

shark99 je izjavil:

Nisem ljubitelj Janše. Ampak, ko vidim, da bi nam potem "pomagali" Karli, Alenka, Fajonka in Mesec :D:D:D potem bi najraje objel Janšo in mu rekel: zdrži >:D

Po zadnjih dnevih na forumu, te bodo takoj obtožili, da si SDS zaslepljenec. Sploh ni nobenega racionalnega razmišljanja več. Samo še politična zaslepljenost.

lotar123 je izjavil:


Norce bom izpustil, ker se ne spuščam na vaš nivo, predčasne volitve pa so najboljša rešitev.

Seveda ne za vas, ker veste da boste popušili kot še nikoli!

Ne govori mi da so predčasne volitve v času epidemije neodgovorne, potem je tudi odpiranje cerkva sila neodgovorno, pa pojdimo takole, naj bodo volitve kar v cerkvah saj kot kaže so to najbolj varni objekti! Ti povem da bo udeležba tako kot še nikoli :)

Lepo te prosim preberi si kaj pomenijo predčasne volitve in kaj lahko vlada v tem času dela in boš ugotovil da govoriš neumnosti. Kako boš predsedoval EU, če ne boš imel vlade? Lepo te prosim malo razmisli kaj govoriš. Tudi zanič koalicija z Erjavcem je boljša kot nobena. Ker pa je SDS že v sedlu pa je najbolje da tam ostane, vsaj do konca predsedovanja EU potem so pa že volitve. Naj zajebejo kolikor mislijo.

lotar123 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ja, ker se kar tre kandidatov, ki bi bili zmozni sestaviti vlado in jo kasneje se voditi vec kot pol leta.

In kaj ima to veze?

Faaak. Veš ko sem ti rekel norec, ti pa meni da se ne boš spuščal na moj nivo. Stari ti moraš do mojega nivoja plezat. Pa ne po lojtri ampak po čudežnem fižolčku.Lepo te prosim preberi si kaj lahko dela vlada in kaj lahko dela vlada v odhajanju.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

lotar123 ::

111111111111 je izjavil:

Vse sranje kar si napisal


Najbolje da Janša ostane se strijam, tam nekje do marca. Potem pa volitve!

Do tvojega nivoja ni težko priti, ubistvu se potopiš in si tam, tako da neko plezanje ni potrebno. Je pa potrebno da se iz njega dvigneš, to se pa strinjam.

p.s. vlada v odhajanju lahko dela vsa tekoča posla, se pravi kar se epidemije tiče veliko, kar pa se menjav pa zelo malo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lotar123 ()

111111111111 ::

Točno. Ker tekoči posli vlade je samo epidemija. :D

Bravo.

Do marca potem pa volitve? Kako boš z vlado v nastajanju vodil EU? Se sploh zavedaš kaj govoriš. Bolje da nas zastopa Erjavko.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

lotar123 ::

111111111111 je izjavil:

Točno. Ker tekoči posli vlade je samo epidemija. :D

Bravo.

Do marca potem pa volitve? Kako boš z vlado v nastajanju vodil EU? Se sploh zavedaš kaj govoriš. Bolje da nas zastopa Erjavko.


Glede na trenutno epidemijo je vodenje EU še najmanšji problem.

Seveda zastopam Erjavca, pa Marjana, pa Ljudmilo, pa Tonina, pa vse bedake pokrižem in počez, samo da se osnovni problem odpravi pa bo veliko lepše vsem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lotar123 ()

lexios ::

Najbolje da Janša ostane se strijam, tam nekje do marca. Potem pa volitve!


Sevede! :)) Ker KUL nima pravih in nič drugačnih rešitev kot SDS za "gripi podobna obolenja" in "atipične pljučnice", tako kot jih ni imel LMŠ? Zajebat pa nočejo in raje pametujejo v ozadju? >:D

Nikoli nisem volil SDS, ampak jebemti, da me že ob sami misli na Karlija, Alenko, Šarca, Fajonko in Mesec kompanijo, natanko to mika... :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

lotar123 ::

lexios je izjavil:


Nikoli nisem volil SDS, ampak jebemti, da me že ob sami misli na Karlija, Alenko, Šarca, Fajonko in Mesec kompanijo, natanko to mika... :))


Tudi mene, zato pa vedno in povsod zagovarjam predčasne volitve! No ne ravno SDS :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lotar123 ()

lexios ::

NSi? Nak, kar SDS obkroži, simbolično kot fakič radikalni partiji tipa "Kordiš, ki sili h koritu"...

lotar123 ::

lexios je izjavil:

NSi? Nak, kar SDS obkroži, simbolično kot fakič radikalni partiji tipa "Kordiš, ki sili h koritu"...

:))

Telbanc ::

Torej če sem jaz prav razumel celo zadevo, današnjega dne. Oziroma včerejšnega.

Iz vlade je izstopil Desus, poslanska skupina pa ne in ministri pa ostajajo v vladi. Dokler jih bodo potrebovali.

Poleg tega ne vemo, kolk je ta poslanska skupina velika, od nič do 4 verjetno, ker drgač verjetno ne more biti. No prejle so pršle neke informacije, da gresta vun še dva, to je lah res, lah pa tud ne.

Do zaj nisem vedel da je to mogoče, da stranka izstopi iz koalicije, poslanci pa ne. LOL. Sej je logično, da je stranka sestavljena iz poslancev ali pač ne?

Tole precej spominja na eno izpeljanko "Hojsovega sindroma". :D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Kumbaja ::

Iz vlade je izstopil Desus, poslanska skupina


Poslanska skupina se formalno se ni opredelila.

Do zaj nisem vedel da je to mogoče, da stranka izstopi iz koalicije, poslanci pa ne. LOL. Sej je logično, da je stranka sestavljena iz poslancev ali pač ne?

V bistvu ne. Poslanci so pri svojem delu samostojni in jih pripadnost stranki formalno ne zavezuje.

Najvecja burleska nas caka ce bodo Erjavca potrdili za predsednika vlade, potem pa ne bodo potrdili ministrske ekipe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Urbano#Desno ::

Torej je lahko Korl ob neugodnem razpletu šef parlametalne opozicijske stranke brez poslancev?
No ja eden od štirih bo verjetno potegnil z njim tko iz usmiljenja.:))

Eh ja kam te pripelje tole kruhoborstvo.

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

Kumbaja je izjavil:

Iz vlade je izstopil Desus, poslanska skupina


Poslanska skupina se formalno se ni opredelila.

Do zaj nisem vedel da je to mogoče, da stranka izstopi iz koalicije, poslanci pa ne. LOL. Sej je logično, da je stranka sestavljena iz poslancev ali pač ne?

V bistvu ne. Poslanci so pri svojem delu samostojni in jih pripadnost stranki formalno ne zavezuje.

Najvecja burleska nas caka ce bodo Erjavca potrdili za predsednika vlade, potem pa ne bodo potrdili ministrske ekipe.


Ja to vem, sam ponavad gre stranka vun in pol odstopijo ministri in je. So tud izjeme, ampak ponavad je tko.

Ja to se strinjam, uni na levi so zaj full prjatli, sam smo že vidli, kako si znajo nagajat. Sploh zna bit problem k se obeta uni evropski denar, ane, pr dnarju se pa vse konča. :))

Urbano#Desno je izjavil:

Torej je lahko Korl ob neugodnem razpletu šef parlametalne opozicijske stranke brez poslancev?
No ja eden od štirih bo verjetno potegnil z njim tko iz usmiljenja.:))

Eh ja kam te pripelje tole kruhoborstvo.


Ja to sem mislu prej napisat. To bi bil res velk hec. K poslanci Desusa so se dons izogibali medijev, ko hudič križa, kar je dost pomenljivo. Vse o podpori poslancev smo slišali od kr nekej medijev in oseb, ni pa to niti eden od njih potrdil.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

floyd1 ::

2 pravita, da stojita za ehjavcem, predvidoma ne z bodalom v roki kot nekdaj Brut ob Cezarju, eden pa baje gre iz stranke. Bo treba še kaj drugega kot noro24 pogledat.

ajdov ::

Johnny QJ je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Johnny QJ je izjavil:

ojoj, pa kdaj bo Janeza izučilo. Če hoče vladati mora vsaj približno normalno upravljati z državo. Zdaj je itak imel srečo s korono, ker drugače bi ga z opekami stolkli pred parlamentom. Ta človek vidi samo maščevanje in uresničevanje svojih osebnih interesov. Dajmo že skidat ta gnoj iz vlade prosim


Kaj bi rad, mate 40 glasov, nimate za burek.



Gantar je rekel danes, da lahko jem burek na cesti. Baje se kesajo za te ukrepe.

škoda je že narejena

#000000 ::

Jest bom vednu za SDS, anke tud za dost Slovenijo, tu pa zatu ker vas se vkup 30 ne zbere, pa upijete, vlada dol, COVID ne ubstaja, vse nam čjo pokrast ipd.

Dab pa vidli kdu vas krade že od 45 naprej to pa ne, pa da bi šli vsi na volitve in glasoval po svoji vesti brez pranja glave in volilnega molka zadnje kolk že 24 al celo 48 ur, ki ga medtem krši stranka poptv in rtv to pa ne.

Volitve anke niče ne veljajo, tud če pobediš, nisi glavni ker se nekak zmenjo med seboj, kar ni dejansko prtiustavno, pač demokracija.

Zanima me kaj se bo dejansko zgodilo, če bo drug Janša oz SDS enkrat dobil izrazito večino ? BO vojna mrbit, ker zdaj dejansko SKORAJ DA NI, za takrat sem pa skor garant da bo,

Treba se mal zamislit nad seboj, ali hočemo živet v družbi s tržnim gospodarstvom kjer BAJE je vsem dana možnost, ali komizmom kjer je dana samo PEŠČICI, Jest sem za prvo, naj trpimo vsi enako.

floyd1 ::

#000000 je izjavil:

Jest bom vednu za SDS, anke tud za dost Slovenijo, tu pa zatu ker vas se vkup 30 ne zbere, pa upijete, vlada dol, COVID ne ubstaja, vse nam čjo pokrast ipd.

Dab pa vidli kdu vas krade že od 45 naprej to pa ne, pa da bi šli vsi na volitve in glasoval po svoji vesti brez pranja glave in volilnega molka zadnje kolk že 24 al celo 48 ur, ki ga medtem krši stranka poptv in rtv to pa ne.

Volitve anke niče ne veljajo, tud če pobediš, nisi glavni ker se nekak zmenjo med seboj, kar ni dejansko prtiustavno, pač demokracija.

Zanima me kaj se bo dejansko zgodilo, če bo drug Janša oz SDS enkrat dobil izrazito večino ? BO vojna mrbit, ker zdaj dejansko SKORAJ DA NI, za takrat sem pa skor garant da bo,

Treba se mal zamislit nad seboj, ali hočemo živet v družbi s tržnim gospodarstvom kjer BAJE je vsem dana možnost, ali komizmom kjer je dana samo PEŠČICI, Jest sem za prvo, naj trpimo vsi enako.

Berem, oz. poskušam brat... ...eh, ne gre. Lektor verjetno nisi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

#000000 ::

Nisem, iz gušta pišem po domače, kar ti vidim NISI domačin namreč, sem pa za razliko atarejši od tebe za recimo vsaj 25 let, bolj izkušen, ne rečem pametnejši, bolj izkušen iz lajfa pa zagotovo.

No ja za lektorja pa nisem rojen nit nečem bit, bodi ti, če imaš v teh časih KJE BITI lektor oz bi se kdo odrekel keša da te plača, razen JU, bye

AJA SEVEDA, TAKOJŠNJA odjebancija, ker ni pravopisno, torej si apriori kontra oz Levak in podobno, namreč takojšnja deselekcija, NIMA VEZE kaj je napisal, zbil ga bom ker ni lektorirano. NE BERI če ne zastopiš kolega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Master_Yoda ::

Iz nove24tv sicer, ampak za ob kokicah nasmejati je vredu:

Nekdo, ki mu ni uspelo niti priti v parlament, je postal predsednik stranke.
Isti predsednik stranke, ki je hkrati vladna stranka, se ponuja za predsednika nove vlade.
Za novega predsednika vlade se ponuja predsednik druge najmanjše stranke v parlamentu, ki ni niti poslanec.
A temu predsedniku stranke ne uspe za svojo premiersko kandidaturo prepričati niti članov lastne stranke - stranke, ki trdi, da je v vladi uspešna, a na glas razpravlja o morebitnem izstopu iz vlade.
Isti predsednik vladne stranke pa v sedanji vladi ne želi prevzeti nobene odgovornosti.
Neki drug predsednik stranke, ki je ob začetku epidemije covida-19 odstopil kot predsednik vlade, si že ves čas upa kritizirati vladno spoprijemanje s krizo.
Nihče od predsednikov štirih opozicijskih strank se ne čuti dovolj sposobnega za prevzem mesta predsednika vlade, čeprav sta dva od njih že bila na tej funkciji, Tanjo Fajon pa je bivši predsednik Dejan Židan ob zamenjavi vodstva že predstavljal kot bodočo predsednico vlade.
Predsedniki štirih opozicijskih strank bi raje za predsednika vlade imenovali predsednika vladne stranke.
Predsedniki štirih opozicijskih strank bi za predsednika vlade imenovali tudi tehnokrata, ki ni še nikoli imel politične funkcije.
Štiri opozicijske stranke, ki si lastijo ekskluzivno pravico do pripadnosti ustavnemu loku, bi pač podprle vsakogar, ki bi zbral 46 glasov poslancev v Državnem zboru.
Dovie'andi se tovya sagain.

Smrekar1 ::

Hypathia je izjavil:


Očitno si prespal novico, da je bila vložena pobuda na US, da se istospolna zveza izenači z raznospolno,


Imamo enega najslabših odzivov na epidemijo na svetu, vlada samovoljno krši odloke ustavnega sodišča, gospodarstvo je v hudi krizi, vsa ključna mesta dobivajo diletanti s političnimi vezami in tvoja največja skrb je omejevanje pravic gejev in ljezbik.

Poglej kaj te skrbi:

2. člen
(partnerska zveza)
(1) Partnerska zveza je življenjska skupnost dveh žensk ali dveh moških, katere sklenitev, pravne posledice in prenehanje ureja ta zakon.
(2) Taka zveza ima na vseh pravnih področjih enake pravne posledice kot jih ima zakonska zveza, razen če ta zakon določa drugače.
(3) Partnerja partnerske zveze ne moreta skupaj posvojiti otroka. Partnerja partnerske zveze nista upravičena do postopkov oploditve z biomedicinsko pomočjo.


http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Trepetaš pred prihodnostjo, kjer bi geji in ljezbike lahko posvojili otroka (čakalna doba je že zdaj 20+ let za vsakogar) ali dobili oploditev z biomedicinsko pomočjo iz javnih sredstev.

Oh ne. Kako grozno. Kaj bi epidemija in kupi trupel vsak dan, čakalne dobe za kremiranje svojcev so nepomembne. Najbolj važno je, da ljezbikam ne plačujemo umetne oploditve. Če bi jo bi nam nebo padlo na glavo in začela bi se apokalipsa!

Churchill je imel prav, Hipatija je odličen argument proti demokraciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Cruz ::

Hypathia je izjavil:

Upaš, da US povozi voljo ljudtsva izrečeno na referendumu? Lepo.
Če se pokaže, da je diskriminacija prisotna in legitimna, je potrebno: https://zakonodaja.com/ustava/urs/14-cl...

Bi pa bilo zanimivo še enkrat imeti referendum. Mislim, da bi tokrat šlo "na knap". Referendum se je končal z 63,51% PROTI, 36,49% ZA, po mojem mnenju, če bi ga letos izvedli, bi bilo tam 55% PROTI, 45% ZA. Vsako leto je več odprtih, razgledanih 18-letnikov(dajo več na znanost, ki meni, da ni nič spornega z vzgajanjem otroka s strani istospolnih partnerjev, še več, ponekod so celo boljši starši, otroci srečnejši&uspešnejši). Sploh pa smo zdaj med korono vsi bili prisiljeni spremljati politiko, tako da bo na naslednjih volitvah mogoče večja udeležba.

Hypathia je izjavil:

potrebujemo uravnoteženo koalicijo, pojav neke sredinske stranke, to pa terja čas.
Tako fleksibilne sredinske stranke, kot je LMŠ, še lep čas ne bomo dobili. S takšno podporo, mislim. Pa sam ne maram Šarca, niti ne bom volil LMŠ, ampak to je treba priznati. Če bomo hoteli dati šanso manjšim strankam, pa bo potrebno spremeniti par stvari pri glasovanju, s katerimi se ne bodo strinjali "giganti". Seveda pa se nobena sredinska stranka ne bo parila z Janšo, to je nesmiselno pričakovati, razen če se bo SDS spremenila(in bo pekel zmrznil), ne nujno, ali pa tudi, pri ideoloških temah, še pomembnejše pa pri načinu (so)delovanja.

lexios je izjavil:

Nikoli nisem volil SDS, ampak jebemti, da me že ob sami misli na Karlija, Alenko, Šarca, Fajonko in Mesec kompanijo, natanko to mika... :))
Se pravi celotna opozicija. No, potem pa si za Janšo, tako kot 1111..., FireSnake, pa še kateri samoklicani centrist. Saj s tem ni nič narobe(v smislu, da imaš pravico, da se sam odločiš, pustimo posledice njegovega vodenja države), se pa mi zdi nepotrebno sprenevedati.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

DeeJay ::

Dobro jutro!
Je Janša že čestital Bidnu?

Master_Yoda ::

Kako le, ce je ze Trumpu :D.

P.S. A nima do 20 januarja casa ?
Dovie'andi se tovya sagain.

Cruz ::

Ego ne pusti. Prav tako se to(da najprej čestita Trumpu, kasneje pa Bidenu) lahko uporabi kot enostavna gnojnica na njega - kar je seveda čisto legitimno.

To je kar velik PR nightmare, se mi kar smilijo ljudje, ki se ubadajo z njim na tem področju. Pomoje bo napisal neko skrivno, nevtralno čestitko brez omembe imena "Joe Biden", da bo lahko pokazal, če bo ga kdo obtožil. Tisto klasično SDS-ovsko sprenevedanje, ala zaprta kuverta.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Invictus ::

Slovenija ima res bolan volilni sistem.

Volivci volijo stranko. Potem se izbere poslance, ki bodo stranko zastopali v parlamentu.

Če se le ti, od stranke ali volivcev določeni poslanci, ne strinjajo s stranko, izstopijo. Ampak ostanejo v parlamentu. Stranka tako izgubi sedeže v parlamentu. Ki jih je dobila na volitvah.

Ni to ravno demokracija... Preveč koruptivno volilno zakonodajo imamo. Kar se zdaj vidi pri poslancih Desusa... Volivci stranke pa ostanejo nategnjeni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Urbano#Desno ::

DeeJay je izjavil:

Dobro jutro!
Je Janša že čestital Bidnu?


A je že potrjeno zmagal? Jaz ga še ne vidim v beli hiši. :))

PacificBlue ::

Sem na hitro prebral, da vidiš bele miši.:D
I’m out.
:3

HappyPills ::

Invictus je izjavil:

Slovenija ima res bolan volilni sistem.

Volivci volijo stranko. Potem se izbere poslance, ki bodo stranko zastopali v parlamentu.

Če se le ti, od stranke ali volivcev določeni poslanci, ne strinjajo s stranko, izstopijo. Ampak ostanejo v parlamentu. Stranka tako izgubi sedeže v parlamentu. Ki jih je dobila na volitvah.

Ni to ravno demokracija... Preveč koruptivno volilno zakonodajo imamo. Kar se zdaj vidi pri poslancih Desusa... Volivci stranke pa ostanejo nategnjeni...


Zato bi bil nujno potreben element odpoklica. Ko ga začno biksat bi na zavoro lahko stopil volilci ki so npr počivalška izbrali in bi ga zamenjali. S tem bi se moč preselila spet nazaj v ljudi in vrjamem, da bi s pravilno izvedbo precej bolj trepetali, ker ni potem samo čakanje na volitve in mastenje s plačo ampak bi se ta plača lahko končala prej.
Še bolj sweet bi blo, da če te odpokličejo, da moraš VSO plačo in vse za nazaj vrnt. No to bi blo pa epsko.

Smrekar1 ::

HappyPills je izjavil:


Zato bi bil nujno potreben element odpoklica. Ko ga začno biksat bi na zavoro lahko stopil volilci ki so npr počivalška izbrali in bi ga zamenjali. S tem bi se moč preselila spet nazaj v ljudi in vrjamem, da bi s pravilno izvedbo precej bolj trepetali, ker ni potem samo čakanje na volitve in mastenje s plačo ampak bi se ta plača lahko končala prej.
Še bolj sweet bi blo, da če te odpokličejo, da moraš VSO plačo in vse za nazaj vrnt. No to bi blo pa epsko.


Element odpoklica poslanca je seveda v prvi vrsti orodje s katerim bi stranka z največjo volilno bazo iz parlamenta odstranjevala oporečnike in paralizirala delovanje nasprotnikov. Da bi odpoklic teoretično lahko deloval potrebujemo najprej neposredno zastopanje po okrajih kot v ZDA.

Tisto ima jasno svoje težave - tudi zgoraj omenjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Invictus ::

Naj se že 1x odločijo, ali se voli stranko ali poslance.

V drugem primeru potem strank sploh ne rabimo >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

HappyPills ::

Uvest bi mogl še negativen glas. In če nekdo dobi več kot 70% negativnih glasov od vseh ljudi potem pač ne more bit več v politiki, doživljensko. Ker da dosežeš tako visok negativen glas moraš biti res pač izredno slab.

feryz ::

DeeJay je izjavil:

Dobro jutro!
Je Janša že čestital Bidnu?
Mu ne rabi. On gre pred uradno razglasitvijo.

Invictus je izjavil:

Naj se že 1x odločijo, ali se voli stranko ali poslance.

V drugem primeru potem strank sploh ne rabimo >:D.
Kdo bo pa v Bosni kredite najemal za plakate? Vinko Gorenak? Aha, za pol plakata je kreditno sposoben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

dild0idis ::

Invictus je izjavil:

Slovenija ima res bolan volilni sistem.

Volivci volijo stranko. Potem se izbere poslance, ki bodo stranko zastopali v parlamentu.

Če se le ti, od stranke ali volivcev določeni poslanci, ne strinjajo s stranko, izstopijo. Ampak ostanejo v parlamentu. Stranka tako izgubi sedeže v parlamentu. Ki jih je dobila na volitvah.

Ni to ravno demokracija... Preveč koruptivno volilno zakonodajo imamo. Kar se zdaj vidi pri poslancih Desusa... Volivci stranke pa ostanejo nategnjeni...


Pač tak sistem imammo, sicer je US reklo, da treba določene zadeve spremeniti, pa ni večine za to.

Meni osebno je tole, da lahko izvoljeni poslanec izstopi iz stranke oz. prestopi v drugo stranko in še vedno ostane v parlamentu ena izmed najbolj butastih zadev.

Po drugi strani, pa ves čas govorimo, da so poslanci neodvisni in lahko glasujejo po svoji vesti, a če jih odstranimo iz parlamenta, ker nočejo glasovati kot stranka, potem niso več neodvisni in jih po svoje tudi ne rabimo več, rabimo samo še predsednnike strank in se lahko oni sami zmenijo, glede na število prejetih glasov, kaj in koga se izvoli v parlamentu.

Negativni glas je že vredu ideja, samo ne verjamem, da bo prinesla to kar si želiš.

Plus zanimivo je, da določeni ljudje dobijo več glasov na volitvah kot drugi in ne pridejo v parlament ker niso dovolj visoko na volilni listi svoje stranke, določeni drugi pa pridejo v parlament z občutno manj glasovi, ker so dovolj visoko na listi svoje stranke.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

ripmork ::

Se strinjam z vsemi kritikami glede volilnega sistema pri nas... kaj ne bi preferenčni glas že moral bit?

Sicer je pa za morebiten padec vlade kriv PV sam. S svojim obnašanjem, nastavljanjem polpismenih idiotov, neupoštevanjem stroke, korupcijo, ipd... ne vem kaj bi drugega lahko pričakoval. Ne more iz svoje kože pač.

ripmork ::

#000000 je izjavil:


Dab pa vidli kdu vas krade že od 45 naprej to pa ne

Kradejo nam oboji, a je to res tako težko za dojet? Realnost pretežka za sprocesirat?
««
366 / 466
»»