» »

Vlada 2020 - ????

Vlada 2020 - ????

Temo vidijo: vsi
««
243 / 466
»»

Utk ::

Ker to koliko ljudi bo čez 2-3 tedne potrebovalo bolnišnično oskrbo ni odvisno od tega koliko bo okuženih v naslednjih dneh, temveč koliko je okuženih zdaj. Ti, ki jim bolezen diagnosticiramo danes, so se okužili pred 2-14 dnevi (modus je 5 dni) in bodo bolnišnično oskrbo potrebovali čez ~10 dni. Učinek ukrepov v tem času sploh ne bo imel nobene veze.

Ampak koliko je okuženih zdaj, vejo epidemiologi, ne infektologi, oni nimajo pojma. To si ti trdil.

Uizi ::

showsover je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

O, kako romantično!

Mogoče?

Ojej, se opravičujem, ne romantično, sem, kakorkoli obrneš, bolj na (mlade, in vsaj polnoletne, ki so izbirčne na ta ali kak drug način) ženske, čisto tako, pač kot dva odrasla možakarja, gresta, se rokujeta, rečeta kakšno splošno, nekaj bolj pojesta, do sedaj so bile takšne priložnosti precej skromne... Imaš pač nek premislek v sebi, če bi vsi ostali oscilirali na podobni frekvenci, bi bilo super. Vprašanje je sicer bolj, ali ti bo moja skromna družba dovolj.


A se nebi to prek ZS zmenila vi2 golobčka? :))

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:


Ampak koliko je okuženih zdaj, vejo epidemiologi, ne infektologi, oni nimajo pojma. To si ti trdil.


Od izuma govora naprej to ni več tak problem.

showsover je izjavil:


Ojej, se opravičujem, ne romantično, sem, kakorkoli obrneš, bolj na (mlade, in vsaj polnoletne, ki so izbirčne na ta ali kak drug način) ženske, čisto tako, pač kot dva odrasla možakarja, gresta, se rokujeta, rečeta kakšno splošno, nekaj bolj pojesta, do sedaj so bile takšne priložnosti precej skromne... Imaš pač nek premislek v sebi, če bi vsi ostali oscilirali na podobni frekvenci, bi bilo super. Vprašanje je sicer bolj, ali ti bo moja skromna družba dovolj.


Mogoče. Več o tem lahko na SZ :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

puginho ::

ADIJOOO je izjavil:

Obupana opozicija menda predlaga Erjavcu celo mandatarsko mesto :)) to pa priznam, da bi rad videl obupano koalicijo z Erjavcem na čelu komedija zagotovljena :))


Večje komedije od te vlade ni možno dobiti, a ja je, če v vlado uradno stopi še sns, z Jelinčičem za ministra.

zmaugy ::

ADIJOOO je izjavil:

Obupana opozicija menda predlaga Erjavcu celo mandatarsko mesto :)) to pa priznam, da bi rad videl obupano koalicijo z Erjavcem na čelu komedija zagotovljena :))


OMG, Erjavc na mestu PV, vsi pralni stroji na hodnikih bi bili razkuženi...:))
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

KAVINSKY ::

Smrekar1 je izjavil:

Za "epidemijo" imamo pa tako obskurno vedo, ki se ji reče "epidemiologija" in jo vodijo "epidemiologi".Kompleksno, vem.


Zelo kompleksno, še posebej ker povsod po svetu veljajo več ali manj podobni ukrepi.

Človek bere forum, komentarje pod novicami, pa si zamisli. Zakaj se Vi brihtneži ne javite, ter podate tudi kakšen pameten predlog, kako ravnati v tej krizi. Kar znate je samo pljuvati naokoli.

CoolBits ::

Krizi? Ocitno je kriza umetna saj se politika obnasa in dela kot da je nebi bilo.
Naredili niso nic preventivno ampak samo represivno.

KAVINSKY ::

CoolBits je izjavil:

Krizi? Ocitno je kriza umetna saj se politika obnasa in dela kot da je nebi bilo.
Naredili niso nic preventivno ampak samo represivno.


Spet pljuvanje in nič konstruktivnega.

CoolBits ::

Ukrepi so konstruktivni? Podrprti z raziskavami?

Smrekar1 ::

KAVINSKY je izjavil:


Zelo kompleksno, še posebej ker povsod po svetu veljajo več ali manj podobni ukrepi.


Ampak samo pri nas sprejemamo ukrepe tako, da se zgledujemo po drugih in samo pri nas ukrepe utemeljujemo z "tudi X ima te ukrepe".

Od vlade pričakujem, da mi ukrepe utemelji zakaj so potrebni za nas. Če ima nekdo drugi iste ukrepe me to niti ne gane kaj dosti, za tak način dela namreč ne potrebujemo nobene strokovne skupine. Potrebujemo tri najstnike z dostopom do interneta, ki bodo spremljali ukrepe po svetu in d6, da se odločimo ali dotični ukrep uvedemo ali ne.

Osebno se mi zdi nesmiselno plačevati razne Beovićke in jih na ta način promovirati pri politični karieri, če isto kakovost stortive dobimo za tri študentske minimume po 2 uri dnevno.

Človek bere forum, komentarje pod novicami, pa si zamisli. Zakaj se Vi brihtneži ne javite, ter podate tudi kakšen pameten predlog, kako ravnati v tej krizi. Kar znate je samo pljuvati naokoli.


Za začetek bi lahko vodenje epidemije dali v roke epidemiologom, ne PR-ovcem. To bi bil že kar soliden ukrep. Če bi to naredili vsaj dva meseca nazaj mogoče tudi ne bi zamudili z ukrepi za drugi val do te mere, da postanemo država z najslabšo epidemiološko sliko v Evropi pet mesecev po tem, ko smo bili najboljša in smo prvi (prvi!) razglasili konec epidemije in imeli celo slovesen prelet vojaških letal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Mato989 ::

Smrekar, EPIDEMIOLOG ne more vodit epidemije, ker je "fachidiot" Epidemiolog NI USPOSOBLJEN da bi vodil državo glede odziva ne epidemijo ker ni dovolj inteligenten in učen da bi vedel dejansko pogledat VSE vidike posledic epidemioloških učinkov...

Če poenostavim, če epidemiolog odloči da vsi umremo je on opravil izvrstno delo ker se epidemija konča, ampak kaj nam to pomaga? (karikiram)

That said, pa so vseeno vsi ostali precej nesposobni vključno z osebami ki jih omenjaš in se s tem kar pišeš o obrazložitvi ukrepov popolnoma strinjam s tabo. Ampak prvo kar bi moralo vodstvo in politika RAZLOŽIT je to, da VSEH ne moremo rešit in da ne moremo reševat ENE SKUPINE ljudi na račun druge. In zato ker to ne moremo, moramo pustit vedno prosto pot naravi in virusu in pustit družbo svobodno ker le tako bomo producirali dobrine in imeli možnost pomagat komurkoli.

- Strinjam se z OBVEZNO nošnjo mask znotraj javnih zaprtih prostorov kot trgovine
- Strinjam se tudi z razkuževanjem rok vendar naj bo to smiselno urejeno, ker zdaj po striktnem odloku bi moral ko grem v trgovino ena razkužit roke in ko grem brez da se česarkoli dotaknem v trgovino 2, SPET razkužit roke, to je absurd in se ga seveda ne držim...


Hkrati pa bi morala politika namesto tistega razmetavanja denarja upokojencem in študentom itd, ta denar namenit da bi popolnoma digitalizirala ŠOLSTVO od predmetnega pouka dalje, torej od 5. razreda naprej... To so otroci ki ne rabijo bit več pod SUPERVIZORJEM in se od njih pričakuje da so sposobni odgovorno sodelovat v učnih zadevah preko spleta...

Istočasno pa je potrebno povedat, da VSI upokojenci in vsi nad 65 ki zapustijo domove in se ne poslužujejo dostave hrane na dom (poštnino oz. dostavo povrne država) gredo izven doma na LASTNO ODGOVORNOST in bodo v primeru okužbe morali le to prestajat doma z tedenskimi obiski (max 4x) mobilnih enot zdravnikov...

In naenkrat bi rešili 90%... Aja pa delodajalcem olajšave za delavce ki delajo od doma v višini prevoznih stroškov =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smrekar1 ::

Mato989 je izjavil:

Smrekar, EPIDEMIOLOG ne more vodit epidemije, ker je "fachidiot" Epidemiolog NI USPOSOBLJEN da bi vodil državo glede odziva ne epidemijo ker ni dovolj inteligenten in učen da bi vedel dejansko pogledat VSE vidike posledic epidemioloških učinkov...


Bom malo skrajšal, prav?

EPIDEMIOLOG ne more vodit epidemije, ker nimamo niti enega člana ali vsaj simpatizerja 55-80 med njimi in ne moremo pobrati politične koristi od odziva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Mato989 ::

Smrekar1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Smrekar, EPIDEMIOLOG ne more vodit epidemije, ker je "fachidiot" Epidemiolog NI USPOSOBLJEN da bi vodil državo glede odziva ne epidemijo ker ni dovolj inteligenten in učen da bi vedel dejansko pogledat VSE vidike posledic epidemioloških učinkov...


Bom malo skrajšal, prav?

EPIDEMIOLOG ne more vodit epidemije, ker nimamo niti enega člana ali vsaj simpatizerja 55-80 med njimi in ne moremo pobrati politične koristi od odziva.


Jaz se s tem ne ukvarjam, jaz ti govorim zakaj NOBEN epidemiolog ne more tega vodit... kot sem karikiral, če vsi umremo so epidemiologi USPEŠNI ker epidemije več ni, to je njihova POT... ampak epidemiologa ne zanima če bom jaz umrl ker bom lačen njega zanima da jaz ne bom umrl zaradi Covid19... in tu je razlika med epidemiologom in nekom ki gleda širše.

Seveda je možno da je taka oseba hkrati EPIDEMIOLOG ampak po izkušnjah so epidemiologi enaki fachidioti kot recimo code monkeyi... Glede na to da imam direktorco zdravstvenega zavoda v relativno ozkem sorodstvu vem to iz prve roke =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

Saj po eno strani je v redu, da se hitro in sproti prilagajajo razmeram, ampak vseeno pa dajejo vtis velike zmedenosti.
Recimo:
En dan odlok, da je lahko samo ena stranka v frizerskem salonu.
Par dni kasneje, sprememba, lahko ena stranka na 20 m2.
Dva dni kasneje, vsi saloni zaprti.

Ali pa:
En dan, dostava hrane prepovedana v policijski uri.
Naslednji dan sprememba, dostava hrane dovoljene tudi ponoči.

Konlov ::

Jaoo, jaoo. Direktor mikrobiološkega inštituta že pol ure joka na TV, kako jim je hudo. Tem se pa vidi, da nimajo pojma, kako je v gospodarstvu.

mojter ::

Mato989 je izjavil:

Smrekar, EPIDEMIOLOG ne more vodit epidemije, ker je "fachidiot" Epidemiolog NI USPOSOBLJEN da bi vodil državo glede odziva ne epidemijo ker ni dovolj inteligenten in učen da bi vedel dejansko pogledat VSE vidike posledic epidemioloških učinkov...

Če poenostavim, če epidemiolog odloči da vsi umremo je on opravil izvrstno delo ker se epidemija konča, ampak kaj nam to pomaga? (karikiram)

That said, pa so vseeno vsi ostali precej nesposobni vključno z osebami ki jih omenjaš in se s tem kar pišeš o obrazložitvi ukrepov popolnoma strinjam s tabo. Ampak prvo kar bi moralo vodstvo in politika RAZLOŽIT je to, da VSEH ne moremo rešit in da ne moremo reševat ENE SKUPINE ljudi na račun druge. In zato ker to ne moremo, moramo pustit vedno prosto pot naravi in virusu in pustit družbo svobodno ker le tako bomo producirali dobrine in imeli možnost pomagat komurkoli.

- Strinjam se z OBVEZNO nošnjo mask znotraj javnih zaprtih prostorov kot trgovine
- Strinjam se tudi z razkuževanjem rok vendar naj bo to smiselno urejeno, ker zdaj po striktnem odloku bi moral ko grem v trgovino ena razkužit roke in ko grem brez da se česarkoli dotaknem v trgovino 2, SPET razkužit roke, to je absurd in se ga seveda ne držim...


Hkrati pa bi morala politika namesto tistega razmetavanja denarja upokojencem in študentom itd, ta denar namenit da bi popolnoma digitalizirala ŠOLSTVO od predmetnega pouka dalje, torej od 5. razreda naprej... To so otroci ki ne rabijo bit več pod SUPERVIZORJEM in se od njih pričakuje da so sposobni odgovorno sodelovat v učnih zadevah preko spleta...

Istočasno pa je potrebno povedat, da VSI upokojenci in vsi nad 65 ki zapustijo domove in se ne poslužujejo dostave hrane na dom (poštnino oz. dostavo povrne država) gredo izven doma na LASTNO ODGOVORNOST in bodo v primeru okužbe morali le to prestajat doma z tedenskimi obiski (max 4x) mobilnih enot zdravnikov...

In naenkrat bi rešili 90%... Aja pa delodajalcem olajšave za delavce ki delajo od doma v višini prevoznih stroškov =)

ti ki si že prebolel zdaj vsaj nekaj mesecev maske ne rabiš

Slopek ::

Res je, @mato bi lahko imel pildek, kjer bi pisalo da je prebolel in je lahko brez in tudi drugi ukrepi, bi lahko bili zanj odpravljeni. Zakaj ne?8-):P
A glede na to, da folk ponoči išče zabavo v streljanju samotarjev, jaz ne bi tvegal in bi se ukrepov raje kar držal.
Mato, tako, če bi bilo to izvedljivo, katerih ukrepov bi se še držal, če ti od jutri naprej, ne bi bilo treba nič? Imel bi potrdilo, recimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

w0mbat ::

Covid19 je konec sveta...

HappyPills ::

Mato bi moral postat essentail worker. Npr dostavljalec hrane.

Slopek ::

https://siol.net/novice/slovenija/nemci...

Kot kaže, nam gre odlično.
:D
Vsaj zdravile imamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

mojter ::

w0mbat je izjavil:

Covid19 je konec sveta...

Ukrepi, ne covid19

Slopek je izjavil:

https://siol.net/novice/slovenija/nemci...

Kot kaže, nam gre odlično.
:D
Vsaj zdravile imamo.

Vlada dela dobro!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mojter ()

Hypathia ::

Okapi je izjavil:

Saj po eno strani je v redu, da se hitro in sproti prilagajajo razmeram, ampak vseeno pa dajejo vtis velike zmedenosti.
Recimo:
En dan odlok, da je lahko samo ena stranka v frizerskem salonu.
Par dni kasneje, sprememba, lahko ena stranka na 20 m2.
Dva dni kasneje, vsi saloni zaprti.

Ali pa:
En dan, dostava hrane prepovedana v policijski uri.
Naslednji dan sprememba, dostava hrane dovoljene tudi ponoči.

Veliko bolje je, da je vlada tako visoko odzivna in sproti korigira ukrepe, kot pa da bi jih zacementirala in se jih držala kot pijanec plota. Tudi to, da bodo odloke sprejemali/spreminjali vsak teden, je odlična novica, saj bo to omogočilo boj proti virusu ob najmanjši kolateralni škodi.

Vlada se torej odziva ustrezno in opravlja solidno delo, medtem ko kovid kolaboratorji v opoziciji še naprej hujskajo in mešajo drek. Ob znatni asistenci novinarjev, ki bi si v teh kriznih časih lahko jenjali s pompoznimi naslovi, se pa tudi v njihovih vrstah najdejo samokritični glasovi, zelo pozitivno me je presenetil Tomaž Celestina, zdaj že s serijo tvitov:
Tomaž Celestina
@t_celestina
·
14 Oct
Ok, ne marate Kacina, ne marate vlade, ne marate nikogar in ničesar, ste mojstri komunikacije. Mimogrede, vladna je res daleč od vzorne, ampak... Zaboga, a sploh slišite - dan za dnem - kaj vam govorijo zdravniki? Tisti, ki res vedo, kako in kaj? Ali ste tudi nad tem?


Tomaž Celestina
@t_celestina
·
18 Oct
Ves dan v meni neprijetno odmeva Mazzinijev stavek "Tole bo Bergamo na kubik." Ko malce opazujem in berem in gledam, se čedalje bolj bojim, da ima prav.
Tomaž Celestina
@t_celestina
·
20 Oct
Replying to
@PrometejDD
and
@SikkPuppi
Mene fejst mineva. Novinarji (po)s(taja)mo velik del problema.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

mojter ::

A se ve kdaj bodo začeli ropati bančne račune državljanov?

Urbano#Desno ::

mojter je izjavil:

A se ve kdaj bodo začeli ropati bančne račune državljanov?

11.11

Mato989 ::

Slopek je izjavil:

Res je, @mato bi lahko imel pildek, kjer bi pisalo da je prebolel in je lahko brez in tudi drugi ukrepi, bi lahko bili zanj odpravljeni. Zakaj ne?8-):P
A glede na to, da folk ponoči išče zabavo v streljanju samotarjev, jaz ne bi tvegal in bi se ukrepov raje kar držal.
Mato, tako, če bi bilo to izvedljivo, katerih ukrepov bi se še držal, če ti od jutri naprej, ne bi bilo treba nič? Imel bi potrdilo, recimo.


Držal bi se še zmeraj obvezne nošnje mask znotraj trgovin in ostalih trgovinam podobnih prostorov... pa verjetno bi se držal tudi tega da bi razkuževal roke pogosteje kot nekoč.

Drugo se mi ne zdi smiselno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

imagodei ::

Smrekar1 je izjavil:

Kapitan podmornice in kapitan Boeinga A380 sta dve različni službi in ne morem trditi, da je en boljši kot drugi. Ampak če mi kapitan podmornice reče, da tale A380, ki je padel v vodo in se potaplja, ne bo dolgo zdržal pritiska vode in se bo trup kmalu vdrl mu bom vseeno absolutno verjel. Tudi če ga nisem jemal resno, ko bo hotel rešiti padajoči A380 in mi je ukazal takoj izbrizgati balast (pilota smo odstranili kot nesposobnega, ker ni bil v pravi stranki in ni pravočasno dvignil periskopa).

Kera nora primerjava... :) Me likes it very much. Hvala za popestritev večera/noči.
- Hoc est qui sumus -

Slopek ::

Mato989 je izjavil:

Slopek je izjavil:

Res je, @mato bi lahko imel pildek, kjer bi pisalo da je prebolel in je lahko brez in tudi drugi ukrepi, bi lahko bili zanj odpravljeni. Zakaj ne?8-):P
A glede na to, da folk ponoči išče zabavo v streljanju samotarjev, jaz ne bi tvegal in bi se ukrepov raje kar držal.
Mato, tako, če bi bilo to izvedljivo, katerih ukrepov bi se še držal, če ti od jutri naprej, ne bi bilo treba nič? Imel bi potrdilo, recimo.


Držal bi se še zmeraj obvezne nošnje mask znotraj trgovin in ostalih trgovinam podobnih prostorov... pa verjetno bi se držal tudi tega da bi razkuževal roke pogosteje kot nekoč.

Drugo se mi ne zdi smiselno

Točno to, sem nekako pričakoval in sam, bi se odločil opolnoma enako.

imagodei ::

In tako kot mnogi drugi, bi bila v hudi zmoti, da to zadostuje. Ker očitno ne zadostuje, ane?

Oziroma, pusti, vaju bom vprašal čez en teden.
- Hoc est qui sumus -

Slopek ::

imagodei je izjavil:

In tako kot mnogi drugi, bi bila v hudi zmoti, da to zadostuje. Ker očitno ne zadostuje, ane?

Oziroma, pusti, vaju bom vprašal čez en teden.

Kolikšna je šansa, da se ponovno okuži? Je zdaj kužen, ko je prebolel? Govora je namreč o tem. Po okužbi.

mojter ::

imagodei je izjavil:

In tako kot mnogi drugi, bi bila v hudi zmoti, da to zadostuje. Ker očitno ne zadostuje, ane?

Oziroma, pusti, vaju bom vprašal čez en teden.

vsaj par mesecev po okužbi je varen pred ponovno okužbo, verjetno še dalj časa, še posebej če je vmes spet izpostavljen virusu

na splošno pa tudi trenutni ukrepi in zapiranja ne delujejo, dokaze imaš pa v tem, da je cela evropa spet rdeča...

imagodei ::

Slopek je izjavil:

imagodei je izjavil:

In tako kot mnogi drugi, bi bila v hudi zmoti, da to zadostuje. Ker očitno ne zadostuje, ane?

Oziroma, pusti, vaju bom vprašal čez en teden.

Kolikšna je šansa, da se ponovno okuži? Je zdaj kužen, ko je prebolel? Govora je namreč o tem. Po okužbi.

Aja, že obračate ploščo, vi, ki ste se v drugih temah malodane ob tla metali od hude jezice, češ, da je tole ena malo hujša gripa (ne samo po učinkih na 90% bolnikov, ampak tudi po učinkih na zdravstvene ustanove in zaposlene v zdravstvu!). Zdaj nisi izbruhnil na polno, češ da sem butast, ker zagovarjam vladni teror, ampak se ti je zdelo vredno izpostaviti, da je govora o primeru, če/ko človek bolezen že preboli.

Povedno. :\

Ampak, gremo k odgovoru:

1.) Če tako razmišljaš, zakaj bi po prebolelem Covid-19 sploh upošteval kakšne (samo)zaščitne ukrepe? Itak si imun, ane.

2.) V resnici kaže, da v nekaterih primerih med zaporednima okužbama lahko mine samo mesec in pol, pa tudi, da je druga okužba lahko hujša.

Vseeno kaže, da so ponovne infekcije na tako kratko obdobje redke in jaz zaradi tega še ne bi izgubljal spanca. Ampak, če je tako, zakaj pa bi vidva še vedno nosila maske in prala roke? OK, razumem, po 4-6 mesecih... Zakaj pa kar takoj? >:D
- Hoc est qui sumus -

mojter ::

2.) V resnici kaže, da v nekaterih primerih med zaporednima okužbama lahko mine samo mesec in pol, pa tudi, da je druga okužba lahko hujša.

Pri vseh desetinah milijonov potrjenih okužb oziroma stotinah milijonov ocenjenih je potrjeni primerov ponovne okužbe manj kot 100, od teh večina bolj blagih oziroma asimptomatičnih. Pa recimo da jih je dejansko 1000x več. 100000 ocenjeni primerov ponovne okužbe za 42000000 milijonov potrjenih primerov okužbe in 800000000 ocenjenih primerov okužbe. 100000/42000000 je 0.24%, 100000/800000000 pa 0.01%. To zaenkrat ni vse skupaj nič.

imagodei ::

mojter je izjavil:

na splošno pa tudi trenutni ukrepi in zapiranja ne delujejo, dokaze imaš pa v tem, da je cela evropa spet rdeča...

Jaz bi pa rekel, da bi delovali, če ne bi imeli 1001 izjeme in če bi se jih vsi držali.

Prvič, ukrepi delujejo z 10-14 dnevnim zamikom. To smo že vse obdelali v spomladanskem valu.



12. marca je bila razglašena epidemija in predpisana splošna samoizolacija (omejevanje socialnih stikov)
14. marca smo ukinili javni prevoz.
16. marca smo zaprli šole in gostilne.

Po 25. marcu je epidemija začela izgubljati zagon. Če k temu prištejemo še prepoved zbiranja na javnih mestih, ki je bila uvedena 20. marca, je jasno, zakaj imamo 10-14 dni kasneje obrat in postopno upadanje vseh parametrov na sliki zgoraj.

Sploh pa:
Kaj ti pomaga nošenje mask v trgovinah, če pa na šihtu nihče ni nosil maske - tudi v večjih podjetjih ne. Ali pa, če greš med odmorom za malico jesti v lokalno gostilnico, ki v času malice postreže 300 gostom? V hladnih in deževnih dneh seveda samo znotraj. Kaj ti pomaga dosledno nošenje maske v trgovini, če je medtem tvoj otrok v prvi triadi npr. 6 ur v šoli in podaljšanem bivanju brez maske? Oziroma kateri koli starejši otrok, ki je moral v šoli nositi masko med odmori (kot da so jih 10 in 12-letniki nosili dosledno)? In kaj pomagajo maske v trgovini, če pa javni potniški promet deluje neovirano, pri čemer penzjonistom še celo posebej častiš karto, tako da se vozijo zastonj?! Ne mi rečt, da si npr. med 1-urno vožnjo na vlaku iz Jesenic do Ljubljane ljudje niso sneli maske, pa čeprav za nekaj sekund naenkrat.

Vem, da enoznačnih in lahkih odgovorov ni; vem da zapiranje gostiln in ukinjanje avtobusnega in železniškega prevoza, pa vsako drugo zapiranje, prinaša s sabo hud udarec za gospodarstvo in vse nas. Ampak - da smo si na jasnem: sem smo prišli točno zato, ker smo se vsi skup preveč sprostili. Levji delež pri tem ima vlada, ki je s svojim ravnanjem dala Slovencem zgled, da gre pri celi stvari za "eno navadno gripo".
- Hoc est qui sumus -

Slopek ::

imagodei je izjavil:

Slopek je izjavil:

imagodei je izjavil:

In tako kot mnogi drugi, bi bila v hudi zmoti, da to zadostuje. Ker očitno ne zadostuje, ane?

Oziroma, pusti, vaju bom vprašal čez en teden.

Kolikšna je šansa, da se ponovno okuži? Je zdaj kužen, ko je prebolel? Govora je namreč o tem. Po okužbi.

Aja, že obračate ploščo, vi, ki ste se v drugih temah malodane ob tla metali od hude jezice, češ, da je tole ena malo hujša gripa (ne samo po učinkih na 90% bolnikov, ampak tudi po učinkih na zdravstvene ustanove in zaposlene v zdravstvu!). Zdaj nisi izbruhnil na polno, češ da sem butast, ker zagovarjam vladni teror, ampak se ti je zdelo vredno izpostaviti, da je govora o primeru, če/ko človek bolezen že preboli.

Povedno. :\

Ampak, gremo k odgovoru:

1.) Če tako razmišljaš, zakaj bi po prebolelem Covid-19 sploh upošteval kakšne (samo)zaščitne ukrepe? Itak si imun, ane.

2.) V resnici kaže, da v nekaterih primerih med zaporednima okužbama lahko mine samo mesec in pol, pa tudi, da je druga okužba lahko hujša.

Vseeno kaže, da so ponovne infekcije na tako kratko obdobje redke in jaz zaradi tega še ne bi izgubljal spanca. Ampak, če je tako, zakaj pa bi vidva še vedno nosila maske in prala roke? OK, razumem, po 4-6 mesecih... Zakaj pa kar takoj? >:D

Dej ne vleči se iz dreka no...sploh nisi prebral za kaj gre, pa si dobre volje in si samo bevsknil, nisi pa brisal.
In preberi kako je vse skupaj(vprašanje)zastavljeno z moje strani. Sploh se ne mislim ubadat s tabo in tvojimi provokacijami.
Pa še zdaj nisi prebral in sploh nimaš pojma o čem sploh nabijaš, ker če bi, bi mogoče vedel, zakaj se mi zdi vredno po okužbi spoštovati ukrepe. Ampak ti si to lahko privoščiš. Tako kot neupravičeno pristransko brisanje, kjer niti na prošnje v ustrezni temi, ne odgovoriš zakaj. Še vljudna prošnja je bila najprej zbrisana. Tolk o tem. Lahko noč...grem raje spat, preden nastopi nevarnost nočnih mor.
Vlada pa dela super. Končno vejo, kaj je treba. Ccp model, kateri edini pomaga. Upam, da kmalu vladno povpraševanje po varilcih.

imagodei ::

mojter je izjavil:

2.) V resnici kaže, da v nekaterih primerih med zaporednima okužbama lahko mine samo mesec in pol, pa tudi, da je druga okužba lahko hujša.

Pri vseh desetinah milijonov potrjenih okužb oziroma stotinah milijonov ocenjenih je potrjeni primerov ponovne okužbe manj kot 100, od teh večina bolj blagih oziroma asimptomatičnih. Pa recimo da jih je dejansko 1000x več. 100000 ocenjeni primerov ponovne okužbe za 42000000 milijonov potrjenih primerov okužbe in 800000000 ocenjenih primerov okužbe. 100000/42000000 je 0.24%, 100000/800000000 pa 0.01%. To zaenkrat ni vse skupaj nič.

Ne pozabi, da večina okužb mine asimptomatsko oziroma z blagimi simptomi, prenašalec si pa še vedno. Ja, tudi druga okužba je lahko asimptomatska. Takih ne bomo pogruntali zlahka.

Nadalje, ne pozabi, da virus še niti eno leto ni z nami.

Tretjič, ne pozabi, da je dejstvo beyond dispute, da sorodni virusi, bratci in bratranci od Covid-19, dokazano ne povzročajo trajne imunosti. Če drži podobno za Covid-19, se lahko nadejamo porasta števila reinfekcij v svetovnem merilu.
- Hoc est qui sumus -

mojter ::

imagodei je izjavil:

mojter je izjavil:

2.) V resnici kaže, da v nekaterih primerih med zaporednima okužbama lahko mine samo mesec in pol, pa tudi, da je druga okužba lahko hujša.

Pri vseh desetinah milijonov potrjenih okužb oziroma stotinah milijonov ocenjenih je potrjeni primerov ponovne okužbe manj kot 100, od teh večina bolj blagih oziroma asimptomatičnih. Pa recimo da jih je dejansko 1000x več. 100000 ocenjeni primerov ponovne okužbe za 42000000 milijonov potrjenih primerov okužbe in 800000000 ocenjenih primerov okužbe. 100000/42000000 je 0.24%, 100000/800000000 pa 0.01%. To zaenkrat ni vse skupaj nič.

Ne pozabi, da večina okužb mine asimptomatsko oziroma z blagimi simptomi, prenašalec si pa še vedno. Ja, tudi druga okužba je lahko asimptomatska. Takih ne bomo pogruntali zlahka.

Nadalje, ne pozabi, da virus še niti eno leto ni z nami.

Tretjič, ne pozabi, da je dejstvo beyond dispute, da sorodni virusi, bratci in bratranci od Covid-19, dokazano ne povzročajo trajne imunosti. Če drži podobno za Covid-19, se lahko nadejamo porasta števila reinfekcij v svetovnem merilu.

ko bo večina ljudi že prebolela in bo večina ponovnih okužb asimptomatskih/blagih bo čisto enako kot če teh okužb ni

sicer pa kdo pravi, da bo cepivo okužbo preprečilo? kaj če bo iz blage nastala asimptomatska in resne blaga?

imagodei je izjavil:

mojter je izjavil:

na splošno pa tudi trenutni ukrepi in zapiranja ne delujejo, dokaze imaš pa v tem, da je cela evropa spet rdeča...

Jaz bi pa rekel, da bi delovali, če ne bi imeli 1001 izjeme in če bi se jih vsi držali.

Prvič, ukrepi delujejo z 10-14 dnevnim zamikom. To smo že vse obdelali v spomladanskem valu.



12. marca je bila razglašena epidemija in predpisana splošna samoizolacija (omejevanje socialnih stikov)
14. marca smo ukinili javni prevoz.
16. marca smo zaprli šole in gostilne.

Po 25. marcu je epidemija začela izgubljati zagon. Če k temu prištejemo še prepoved zbiranja na javnih mestih, ki je bila uvedena 20. marca, je jasno, zakaj imamo 10-14 dni kasneje obrat in postopno upadanje vseh parametrov na sliki zgoraj.

Sploh pa:
Kaj ti pomaga nošenje mask v trgovinah, če pa na šihtu nihče ni nosil maske - tudi v večjih podjetjih ne. Ali pa, če greš med odmorom za malico jesti v lokalno gostilnico, ki v času malice postreže 300 gostom? V hladnih in deževnih dneh seveda samo znotraj. Kaj ti pomaga dosledno nošenje maske v trgovini, če je medtem tvoj otrok v prvi triadi npr. 6 ur v šoli in podaljšanem bivanju brez maske? Oziroma kateri koli starejši otrok, ki je moral v šoli nositi masko med odmori (kot da so jih 10 in 12-letniki nosili dosledno)? In kaj pomagajo maske v trgovini, če pa javni potniški promet deluje neovirano, pri čemer penzjonistom še celo posebej častiš karto, tako da se vozijo zastonj?! Ne mi rečt, da si npr. med 1-urno vožnjo na vlaku iz Jesenic do Ljubljane ljudje niso sneli maske, pa čeprav za nekaj sekund naenkrat.

Vem, da enoznačnih in lahkih odgovorov ni; vem da zapiranje gostiln in ukinjanje avtobusnega in železniškega prevoza, pa vsako drugo zapiranje, prinaša s sabo hud udarec za gospodarstvo in vse nas. Ampak - da smo si na jasnem: sem smo prišli točno zato, ker smo se vsi skup preveč sprostili. Levji delež pri tem ima vlada, ki je s svojim ravnanjem dala Slovencem zgled, da gre pri celi stvari za "eno navadno gripo".

glede na to, da je cela evropa na približno istem bi moralo biti očitno, da te ukrepi za naš način življenja niso primerne, ne za več kot par mesecev

jaz imam občutek, da se bo to prej ali slej končalo tako, da bo dovolj ljudem postalo vseeno, se ne bodo držali omejitev in bo oblast morala popustit in jih odpravit, kdor bo želel se bo pa pač izoliral.. a bo vmes nekje fino počil ali ne bomo pa videli

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mojter ()

imagodei ::

Slopek je izjavil:

bi mogoče vedel, zakaj se mi zdi vredno po okužbi spoštovati ukrepe.

Torej ni več dvoma - če se ti dandanes celo po preboleli okužbi zdi vredno spoštovat ukrepe, potem se ti jih očitno zdi vredno upoštevat tudi pred okužbo.

Kar je pohvalno in velik korak od tega, kar smo brali še prejšnji teden.
- Hoc est qui sumus -

Slopek ::

imagodei je izjavil:

Slopek je izjavil:

bi mogoče vedel, zakaj se mi zdi vredno po okužbi spoštovati ukrepe.

Torej ni več dvoma - če se ti dandanes celo po preboleli okužbi zdi vredno spoštovat ukrepe, potem se ti jih očitno zdi vredno upoštevat tudi pred okužbo.

Kar je pohvalno in velik korak od tega, kar smo brali še prejšnji teden.

Lažnivec. Vseskozi govorim, da spoštujem vse ukrepe. Ti bi moral kot prvi dvignit nivo debate in držat to na nivoju. Pričakoval bi vsaj strpnost, resnico, ne pa laži in podtikanja. In tak je moderator.
Ampak vlada dela super. Verjamem, da se trudijo in v preveliki želji po naši varnosti, naredijo kakšno napako. Na vitve ne grem, sem pa samo še za Janšo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

imagodei ::

mojter je izjavil:

ko bo večina ljudi že prebolela in bo večina ponovnih okužb asimptomatskih/blagih bo čisto enako kot če teh okužb ni

To vsi upamo. Vemo pa ne. A PMSM bo tako, da bo Covid-19 postala sezonska okužba, ki bo za veliko večino relativno nenevarna. Razen za tiste, za katere ne.

mojter je izjavil:

glede na to, da je cela evropa na približno istem bi moralo biti očitno, da te ukrepi za naš način življenja niso primerne, ne za več kot par mesecev

jaz imam občutek, da se bo to prej ali slej končalo tako, da bo dovolj ljudem postalo vseeno, se ne bodo držali omejitev in bo oblast morala popustit in jih odpravit, kdor bo želel se bo pa pač izoliral.. a bo vmes nekje fino počil ali ne bomo pa videli

Ne vem, če si dobro prebral, kar sem napisal: jaz niti ne navijam za te skrajne ukrepe, po drugi strani pa razlagam, da če bi Vlada v SLO delovala drugače, če bi komunikacijo z javnostjo prepustila usposobljenim in zaupanja vrednim strokovnjakom, če bi Vlada že v poletnih mesecih delala kaj za pripravo na jesenski val in bi o teh svojih naporih obveščala javnost (npr, povečevanje števila postelj, skozi šnelkurz za ventilatorje smo dali toliko in toliko osebja, itd), če bi Vlada prej (najkasneje avgusta!) zaprla mejo s Hrvaško - potem bi tudi ljudje začeli vse skupaj dojemat kot malce bolj resen problem in morda ne bi v tolikšni meri iskali obvoznic in načinov, kako izigravati pravila.

Posledica bi bila bistveno počasnejše naraščanje števila okuženih, hospitaliziranih in tistih na ICU. Sploh slednji dve katergoriji sta po mnenju zabavljačev tipa vostok itak samo profesionalni gledališki igralci. Sicer jih morajo sedaj že uvažat iz tujine, ker je slovenskih že zmanjkalo. Pri številkah okoli 500-600 se jim bo zalomilo in bodo morali najemat migrante, te bomo pa prepoznali po barvi kože v televizijskih prispevkih iz Covid bolnišnic. Dan, ko bodo na TV v prispevku pokazali te preštevilne temnopolte v Infekcijski kliniki, bo tudi dan, ko bodo kolesarji končno udrli v vladno palačo in "jih prinesli ven".
- Hoc est qui sumus -

Machete ::

Sklep, da je referendum o naložbah v SV nedopusten.
Nov dan, novo posilstvo volje ljudstva. Kdo ste vi drhal, da se boste vmešavali v naše odločiteve? Država je naša! - geslo vlade
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:

Saj po eno strani je v redu, da se hitro in sproti prilagajajo razmeram, ampak vseeno pa dajejo vtis velike zmedenosti.
Recimo:
En dan odlok, da je lahko samo ena stranka v frizerskem salonu.
Par dni kasneje, sprememba, lahko ena stranka na 20 m2.
Dva dni kasneje, vsi saloni zaprti.

Ali pa:
En dan, dostava hrane prepovedana v policijski uri.
Naslednji dan sprememba, dostava hrane dovoljene tudi ponoči.


Tako imamo že ves čas. Jasno je, da vlada zadeve ne obvladuje, vse sposobne strokovnjake so odgnali in nekaj improvizirajo po svojih najboljših močeh.

Mato989 ::

imagodei je izjavil:

In tako kot mnogi drugi, bi bila v hudi zmoti, da to zadostuje. Ker očitno ne zadostuje, ane?

Oziroma, pusti, vaju bom vprašal čez en teden.


Ne govorim kaj zadostuje in kaj ne ampak kaj je SMISELNO... smiselno je upoštevat neke relativno blage oz. srednje ukrepe DALJ ČASA, kot pa tole prepucavanje gor dol vsak teden, HKRATI pa je bolje vložit v urgentno izboljšanje zdravstva, namesto v orožje

JJstyle pač.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Urbano#Desno ::

Smrekar1 je izjavil:


Tako imamo že ves čas. Jasno je, da vlada zadeve ne obvladuje, vse sposobne strokovnjake so odgnali in nekaj improvizirajo po svojih najboljših močeh.

Prov velik dela s tem niso imel spisek sposobnih strokovnjakov v JS je takšen kot meni v angleški restavraciji - not much in it and nothing you want.

Smrekar1 ::

Urbano#Desno je izjavil:


Prov velik dela s tem niso imel spisek sposobnih strokovnjakov v JS je takšen kot meni v angleški restavraciji - not much in it and nothing you want.


HappyPills ::

Če bi vse zaprli na hard za 14 dni, dali vsakmu utd za ta čas. Bi bilo ceneje in učinkoviteje kot tole vlečenje črev.
In potem bi lahko vse sprostili ter ponovili vajo čez 2-3 mesece. V zda so zračunali da bi tak način namesto trilijonov koštal bilijone. :)
Uporabit je treba macolo ne kladivčka.

Pa še preden se kdo razpoč. Ja do cepiva. Ja ni samo eno. Ja v delu jih je 180, ja eden bo učinkovit in varen verjetno več 10 njih.

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

Mato989 je izjavil:


Jaz se s tem ne ukvarjam, jaz ti govorim zakaj NOBEN epidemiolog ne more tega vodit... kot sem karikiral, če vsi umremo so epidemiologi USPEŠNI ker epidemije več ni, to je njihova POT... ampak epidemiologa ne zanima če bom jaz umrl ker bom lačen njega zanima da jaz ne bom umrl zaradi Covid19... in tu je razlika med epidemiologom in nekom ki gleda širše.


Konkretno prehranjenost populacije je vprašanje epidemiologije.

Epidemiology @ Wikipedia

Tisto zgoraj si mogoče opisal infektologa, nikakor ne epidemiologa. Omenjena direktorica zdravstvenega zavoda je gene najbrž dobila po kaki drugi veji družine, ne tvoji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

DeeJay ::

Lažnjivi kljukec Hojs spet na delu. Bo tokrat nepreklicno-nepreklicno odstopil?
https://www.dnevnik.si/1042941745
https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...

Smrekar1 ::

DeeJay je izjavil:

Lažnjivi kljukec Hojs spet na delu. Bo tokrat nepreklicno-nepreklicno odstopil?
https://www.dnevnik.si/1042941745
https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...


Konkretno je blatanje NPU z neresničnimi navedbami dovolj dober razlog za še eno interpelacijo. Minister, ki kleveta lasten resor, ni minister, temveč parazit.

Smrekar1 ::

Hypathia je izjavil:


Veliko bolje je, da je vlada tako visoko odzivna in sproti korigira ukrepe, kot pa da bi jih zacementirala in se jih držala kot pijanec plota. Tudi to, da bodo odloke sprejemali/spreminjali vsak teden, je odlična novica, saj bo to omogočilo boj proti virusu ob najmanjši kolateralni škodi.


Najmanjša kolateralna škoda je danes devet mrtvih. Dnevni rekord v prvem valu, ko zadeve nismo znali zdraviti in je dokazoval abotno nesposobnost Šarca, je bil šest mrtvih.

Vlada se torej odziva ustrezno in opravlja solidno delo


Če bi se odzivala ustrezno in opravljala solidno delo bi imeli ukrepe proti drugemu valu sprejete že 2 meseca nazaj in nujnosti nekaterih manj smiselnih ukrepov ne bi utemeljevali z "tudi Francija dela tako", oziroma če že, bi najprej preverili ali trditev vsaj drži.

Vse prepogosto namreč ne drži, a ne Hipatija "povsod imajo maske na prostem" Trolica s Trstenjakove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

tone31 ::

tole je mi danes jype pejstnal



da vidite kako ta vlada dela z vec kot mesec zamude in potem nekateri se vedno praivjo da niso nesposobni
««
243 / 466
»»