» »

Vlada 2020 - ????

Vlada 2020 - ????

Temo vidijo: vsi
««
242 / 466
»»

FrRoSt ::

mojter je izjavil:

kotanyi je izjavil:

Se morda najde en korenjak, ki bo končno argumentirano, brez žaljenja, napadanja in kazanja s prstom na sodržavljane odgovoril na moje vprašanje:

Zakaj za vraga vlada, ki po mnenju nekaterih dela tako zelo dobro, ni predvidela in omejila posledic neizdajanja karantenskih odločb za osebe, ki so bile v tesnem stiku z okuženim? Zakaj po več kot tednu dni še vedno ni sistemsko urejeno, da bi izpostavljene osebe lahko ostale v samoizolaciji brez strahu pred izgubo službe? Zakaj se v času hudega zaostrovanja situacije ta vektor širjenja virusa ignorira, čeprav so oblastniki sami navajali da je to eden ključnih ukrepov pri obvladovanju epidemije?

Hojsu ni treba odgovarjat - njegovo mnenje že vemo in ni kaj prida.

Zato ker jim tako stanje ustreza, ali pa zato ker so nesposobni.

Neglede na odgovor je vlada zrela za zamenjavo.

S KOM ali ČEM boš zamenjal vlado!??

Katera vlada bi bila pa po tvoje sprejemljiva!?? :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

floyd1 ::

Levica je torej zaradi anti-janšizma pripravljena žrtvovati zdravje in življenja ljudi. To močno spominja na taktiko komunistov med 2. svetovno vojno, ko so zganjali teror nad prebivalstvom, da bi le-to postalo bolj naklonjeno revoluciji.


In 75 let kasneje njihov zvest učenec Ivan Janez počne točno to. Ampak o tem se ne govori.

Sicer še vedno ne vem, kje levica žrtvuje ljudi, da pa to počne Janezek, je več kot očitno na vsakem koraku. Že samo s tem, ko je nastavil dr. Crack-a je naredil več slabega, kot vsa levica skupaj do zdaj. Rezultati pa se počasi že kažejo. Saj človek sploh ne ve, o čem se pogovarjajo in kaj sklenejo na NIJZ. Janez pove na TV eno, Kaco drugo, Krek tretje. In potem so krivi novinarji, ker jim menda nalašč mečejo polena pod noge. Mečejo si jih sami, banda lopovska nesposobna. In precej nevarno je to v teh časih.

Katera vlada bi bila pa po tvoje sprejemljiva!??

Eno bolj sposobna. Glede na videno do zdaj - verjetno vsaka druga.

FrRoSt ::

floyd1 je izjavil:

Levica je torej zaradi anti-janšizma pripravljena žrtvovati zdravje in življenja ljudi. To močno spominja na taktiko komunistov med 2. svetovno vojno, ko so zganjali teror nad prebivalstvom, da bi le-to postalo bolj naklonjeno revoluciji.


In 75 let kasneje njihov zvest učenec Ivan Janez počne točno to. Ampak o tem se ne govori.

Sicer še vedno ne vem, kje levica žrtvuje ljudi, da pa to počne Janezek, je več kot očitno na vsakem koraku. Že samo s tem, ko je nastavil dr. Crack-a je naredil več slabega, kot vsa levica skupaj do zdaj. Rezultati pa se počasi že kažejo. Saj človek sploh ne ve, o čem se pogovarjajo in kaj sklenejo na NIJZ. Janez pove na TV eno, Kaco drugo, Krek tretje. In potem so krivi novinarji, ker jim menda nalašč mečejo polena pod noge. Mečejo si jih sami, banda lopovska nesposobna. In precej nevarno je to v teh časih.


Eno so laži, drugo so pa iluzije!

Katera vlada bi bila pa po tvoje sprejemljiva!??

Eno bolj sposobna. Glede na videno do zdaj - verjetno vsaka druga.


Seveda! Saj so bili tako sposobni, da jim je že kar škodovalo! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Miki N ::

Ne pozabiti, da celoten odziv vlade vodi precej očitno nesposobna skupina strokovnjakov. Pač mojstri se poznajo po rezultatih. Nakar imamo pojave tipa Krek, Beovič, Bergant, Rozman, Gantar ... ki operirajo dobesedno v oblakih. Po svoje bi bilo bolj presenetljivo, če bi bili rezultati dobri. In ja, drugje ni bolje. In?

Popcorn in stave. Pa vi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Mato989 ::

Smrekar1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ni mi jasno kako ne zmorejo izdajat karantenskih odlocb.... Pa kaj nimajo skripte napisane da vnesejo datum in ime ter priimek in prileti ven sprintana odlocba za postempljat???


Saj ni problem fizična priprava dokumenta odločbe. Problem je, da moraš poiskati tesne stike okuženih in za vsakega posebej biti sposoben utemeljiti zakaj je dobil odločbo in zakaj je tisti drugi tamle pa ni dobil. To ni nekaj kar lahko štancaš po tekočem traku. Vprašanja javnega sektorja niso neke trivialne stvari, ki se jih lahko rešuje na hojladri po liniji najmanjšega odpora, kot se to redno dogaja v privatnem sektorju. Tam je mogoče res omejitev štancanje, pri resnih vprašanjih, kar karantenska odločba definitivno je, potrebuješ odgovornost in sposobne ljudi.


Čakaj čakaj... ti zdaj meni nekaj razloži, jaz sem dobil KARANTENO ker je moja bila pozitivna, ona je dobila mail ISTI dan za mojo karanteno, kje je torej težava da mi oni že od 6.10.2020 niso do danes SPOSOBNI poslat karantenske odločbe še pisno da predložim računovodstvu? Jaz kot stik sem že NAJDEN... torej ni težava to kar pišeš ampak sprintan list papirja in odločba
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zmaugy ::

https://siol.net/novice/slovenija/prest...

" Starejša gospa se je odpravila v trgovino, kjer pa so jo trije mlajši brez mask zasmehovali, ker je sama nosila masko."
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Uizi ::

zmaugy je izjavil:

https://siol.net/novice/slovenija/prest...

" Starejša gospa se je odpravila v trgovino, kjer pa so jo trije mlajši brez mask zasmehovali, ker je sama nosila masko."


Wow... če je tole res.. pacienti, sramota!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

mojter ::

Karkoli si kdo misli o nevarnosti virusa, maskah,... se nimam kaj za jezit na druge, če masko nosijo.

Miki N ::

Ma glej otroc znajo biti kruti, kot svet. Tako je življenje, dokler traja. Se pa vidi, da to ni Nodi-mama ker una bi bila varno v kleti in se ji to sploh ne bi pripetilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

PersonaRuda ::

Ta novica je izmišljena zgodba. Paše pa ta zgodba zelo v samo propagando in manipulacije.

Miki N ::

PersonaRuda je izjavil:

Ta novica je izmišljena zgodba. Paše pa ta zgodba zelo v samo propagando in manipulacije.


Mja. Malo mogoče res spominja na tiste twite v stilu "Moj 2-in-pol letnik se mi je zadnjič zazrl s solznimi očmni v obraz in dejal: Mati, zakaj ti neuki ljude ne nosijo mask, mar ne vedo da že v zibki moje življenje krate?"

Nova folklora.

Unilseptij ::

Tako, pa se je začelo... koalicije kot kaže ni več in vlada nima več večine v DZ:

Kandidatu za ustavnega sodnika Erbežniku za izvolitev zmanjkala dva glasova

https://www.rtvslo.si/slovenija/kandida...

Če bo šlo tako naprej do novega leta JJ-ja ne bo več. Oh, kako lepo se sliši :D.

Zgodovina sprememb…

DeeJay ::

Tud za viceguvernerko sta zmanjkala dva glasova :)
https://www.dnevnik.si/1042941598/slove...

Telbanc ::

Unilseptij je izjavil:

Tako, pa se je začelo... koalicije kot kaže ni več in vlada nima več večine v DZ:

Kandidatu za ustavnega sodnika Erbežniku za izvolitev zmanjkala dva glasova

https://www.rtvslo.si/slovenija/kandida...

Če bo šlo tako naprej do novega leta JJ-ja ne bo več. Oh, kako lepo se sliši :D.


Bo pa Šarec. :D

Upam da boš potem pomirjen. :))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

MadMicka ::

..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

kotanyi ::

Telbanc je izjavil:



Bo pa Šarec. :D

Upam da boš potem pomirjen. :))


Roko na srce, ne glede na to kako je dosadan, rajši gledam Šarca kot pa JJja. Mam občutek da vseeno ne vi žalil naroda po twitterju pa bi mu morda ostalo kaj časa za urejanje tegale z odločbami.

Da ne omenjam da potem tudi opranega iztrošenega zimzelenega arogantnega LDS kadra tipa Kacin&Rupel ne bi bilo. Glede na to koliko mate eni za povedat čez taleve, je prav smešno kako takele detajle priročno spregledate.

Smrekar1 ::

Gregor P je izjavil:

... zakaj so potem 5 let čakali na to, saj so imeli vendar oblast, bi lahko zakon sprejeli takrat že davno tega? Čemu to večletno čakanje?


Če ti PTTM meče polena pod noge gredo stvari počasi, zelo počasi.

Mato989 je izjavil:


Čakaj čakaj... ti zdaj meni nekaj razloži, jaz sem dobil KARANTENO ker je moja bila pozitivna, ona je dobila mail ISTI dan za mojo karanteno, kje je torej težava da mi oni že od 6.10.2020 niso do danes SPOSOBNI poslat karantenske odločbe še pisno da predložim računovodstvu? Jaz kot stik sem že NAJDEN... torej ni težava to kar pišeš ampak sprintan list papirja in odločba


V nesposobni vladi.

https://www.zurnal24.si/slovenija/na-ni...

Celo nesposobni diletant Krek je ugotovil, da tako ne gre več. Kljub temu da je njihov izvijač (za razliko od Hipatije je on križni, ampak tisti mali, za elektroniko) ga niso poslušali in so varčevali na stroških epidemiološke ekipe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Utk ::

Dej Smrekar, nehaj se trudit, mene si že prepričal, da bom naslednjič volil Janšo.
Če imate takšni logični nesposobneži toliko proti Janši, že mora delat nekaj prav. Samo teh bedakov iz SMC in Desusa se mora rešit.

          ::

Smrekar1 je izjavil:

https://www.zurnal24.si/slovenija/na-ni...

Celo nesposobni diletant Krek je ugotovil, da tako ne gre več. Kljub temu da je njihov izvijač (za razliko od Hipatije je on križni, ampak tisti mali, za elektroniko) ga niso poslušali in so varčevali na stroških epidemiološke ekipe.


Zakaj bi se pa ukvarjali s tako obrobnimi zadevami, kot je NIJZ, saj imajo veliko pomembnejših zadev? A sploh veš, koliko ljudi je še potrebno zamenjati in podobno?

Utk ::

          je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

https://www.zurnal24.si/slovenija/na-ni...

Celo nesposobni diletant Krek je ugotovil, da tako ne gre več. Kljub temu da je njihov izvijač (za razliko od Hipatije je on križni, ampak tisti mali, za elektroniko) ga niso poslušali in so varčevali na stroških epidemiološke ekipe.


Zakaj bi se pa ukvarjali s tako obrobnimi zadevami, kot je NIJZ, saj imajo veliko pomembnejših zadev? A sploh veš, koliko ljudi je še potrebno zamenjati in podobno?

Tako je. Vse je treba zamenjat. Ti zakoreninjeni birokrati naredijo vsako leto škode v rangu epidemije, ne samo letos.

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:

Dej Smrekar, nehaj se trudit, mene si že prepričal, da bom naslednjič volil PTTM.


Ne, ti si se že zdavnaj odločil, da boš volil 55-80. Zdaj samo na vse kriplje iščeš izgovor za to neumnost.

Utk ::

Smrekar1 je izjavil:

Utk je izjavil:

Dej Smrekar, nehaj se trudit, mene si že prepričal, da bom naslednjič volil PTTM.


Ne, ti si se že zdavnaj odločil, da boš volil 55-80. Zdaj samo na vse kriplje iščeš izgovor za to neumnost.

Morda pa res. Po seriji Pahor, Janković, Bratovšek, Cerar in Šarec, se človek res lahko začne spraševat ali gremo lahko še nižje. In koliko slabši bi lahk bil PT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:


Morda pa res. Po seriji Pahor, Janković, Cerar in Šarec, se človek res lahko začne spraševat ali gremo lahko še nižje.


Jankovič nikoli ni bil premier. PTTM je celo obstruiral sejo, v kateri so glasovali o Jankoviču kot premierju, ker se jim ni zdel primeren - in to čeprav je imel največ glasov v parlamentu, kar so nato več let zagovarjali kot edini standard kdo mora formirati vlado.

In koliko slabši bi lahk bil PT.


Maja smo imeli "najboljšo epidemiološko sliko v Evropi", zdaj imamo cca najslabšo. Narod smo isti kot pred petimi meseci in smo po besedah PTTM edini krivci za poslabšanje. Razlika je v tem, da nam je marčevcke ukrepe, ki so učinkovito zajezili epidemijo, razložila in utemeljila še Šarčeva vlada.

Utk ::

Jankovič nikoli ni bil premier. PTTM je celo obstruiral sejo, v kateri so glasovali o Jankoviču kot premierju, ker se jim ni zdel primeren - in to čeprav je imel največ glasov v parlamentu, kar so nato več let zagovarjali kot edini standard kdo mora formirati vlado.


Sej ravno v tem je njegov problem.

Razlika je v tem, da nam je marčevcke ukrepe, ki so učinkovito zajezili epidemijo, razložila in utemeljila še Šarčeva vlada.

Šarceva vlada je odstopila zarad veliko manjšega problema od epidemije. Strokovno bi se temu reklo, da se je podelala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:


Šarceva vlada je odstopila zarad veliko manjšega problema od epidemije.


Konkretno je odstopila zato, ker je Levica odpovedala sodelovanje, DeSUS in SMC so se pa že zmenili, da gredo ropat k PTTM.

HappyPills ::

Levica je soodgovorna za vladanje Janše. Tako je pač, če si prpa, ko je treba niti vzet v roke. Biti v ozadju, pametovat in bit plačan zna bit vsak.
Zame je Levica v istem krogu pekla kot SDS. 10 krog je to. To je extra level za Luciferjem.

Utk ::

Smrekar1 je izjavil:

Utk je izjavil:


Šarceva vlada je odstopila zarad veliko manjšega problema od epidemije.


Konkretno je odstopila zato, ker je Levica odpovedala sodelovanje, DeSUS in SMC so se pa že zmenili, da gredo ropat k PTTM.

To si si gladko izmislu. Linka itak ne bo. Nekateri tu lahko žalijo in si izmišljujejo, drugi pač ne.

Smrekar1 ::

HappyPills je izjavil:

Levica je soodgovorna za vladanje Janše. Tako je pač, če si prpa, ko je treba niti vzet v roke. Biti v ozadju, pametovat in bit plačan zna bit vsak.
Zame je Levica v istem krogu pekla kot PTTM. 10 krog je to. To je extra level za Luciferjem.


Glavna razlika med Levico in 55-80 je v tem na kateri segment 5. inteligenčnega kvintila (20% najbolj glupih) ciljajo.

Utk je izjavil:


To si si gladko izmislu. Linka itak ne bo. Nekateri tu lahko žalijo in si izmišljujejo, drugi pač ne.


Pivčeva že opozarja na najvišjih medijih, ki jih doseže (Slovenske norice), da bo z Erjavcem DeSUS šel iz vlade.

https://www.slovenskenovice.si/novice/s...

Šarec je odstopil manj kot dva meseca po tem ko je DeSUS prevzela Pivčeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Utk ::

Šarec je odstopil manj kot dva meseca po tem ko je DeSUS prevzela Pivčeva.

In manj kot 2 leti po tem ko je postal predsednik vlade. So what. Zakaj bi imela ona nek interes rušiti Šarca, in še to usklajeno s Počivalškom, ki se je malo prej menil s Šarcem, da bi imeli skupno listo. Ki sta si jo pa predstavljala vsak po svoje.
Šarec je to slabo odigral, ker je pač naiven. Nobenega drugega vzroka ni.

Mato989 ::

Kar najbolj upam v tej burleski je da z novimi volitvami za vedno izpade SMC Desus in po možnosti še SaB.... to bo velik korak na poti k lepšemu. Veselim se tudi da bo JJ počasi prestar.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bezukhoff ::

Ker je ta portal bolj tehnične in naravoslovne narave, ki pa često bolj postaja v domeni družboslovnih sfer, je zanimiva formulacija Inštituta Jožefa Štefana glede širjenja virusa v članku objavljenem na MMC strani:

https://stari.rtvslo.si/zdravje/novi-ko...

"Virus je prvi obrambni zid ukrepov z 9. 10. prebil, kot da ga ne bi bilo, ali pa mu je kdo pri tem pomagal in odprl vrata. K sreči smo z ukrepi 16. 10. že postavili novo obrambno linijo in z včerajšnjimi, še ostrejšimi ukrepi (20. 10.), še eno. Upam, da bosta zdržali, kajti pritisk virusa je enormen, podvojitveni časi pa kratki, zato se bolnice vse hitreje polnijo. Četudi ukrepi 20. 10. ne bi prijeli, verjetno ne bo več popravnega izpita."

Ker vemo, da je naš politični peskovnik izredno pester, predvsem v teh časih, in da je v političnem boju dandanes dovoljeno že domala pravzaprav vse, citirani odstavek "ali pa mu je kdo pri tem pomagal in odprl vrata" zna dodati novo nianso k temu, er, boju, predvsem ob predpostavki, če bi novinarska srenja, leva ali desna, odvisna ali neodvisna, povprašala za konkretnejšo obrazložitev navedene trditve.

8-)

link_up ::

Ko sem bil mali in naredil neumnost me je fotr kregal. Mama ga je sprasevala, zakaj me je treba nazjati, pa jo je vprasal, naj me mar hvali? Danes znam sprejeti kaksno kritiko...
In and Out

Uizi ::

Kahel zruši vlado! Pokaži koliko ti je mar za penzioniste!

Urbano#Desno ::

Uizi je izjavil:

Kahel zruši vlado! Pokaži koliko ti je mar za penzioniste!


Najbolj bo to pokazal z vstopom v vlado skupaj z Za Šole Brez Mask progresinvo stranko

ADIJOOO ::

Obupana opozicija menda predlaga Erjavcu celo mandatarsko mesto :)) to pa priznam, da bi rad videl obupano koalicijo z Erjavcem na čelu komedija zagotovljena :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ADIJOOO ()

Urbano#Desno ::

ADIJOOO je izjavil:

Obupana opozicija menda predlaga Erjavcu celo mandatarsko mesto :)) to pa priznam, da bi rad videl obupano koalicijo z Erjavcem na čelu komedija zagotovljena :))


V kombinacij z corono se zna ob tem scenariju populacija upokojencev zadosti zmanjšati da bi preostanek lahko končno dobil jurja minimalne penzije. :D

Smrekar1 ::

Sami vrhunski strokovnjaki :))

https://www.ostro.si/si/razkrinkavanje/...

Na zemljevidu, ki na lestvici nima zelene barve, ni več nič več zelenega :)):))

Na slabšanje sklepamo na podlagi dveh zemljevidov, ki kažeta druge stvari, v istem časovnem obdobju :)):))

Totalni geniji! To! Jao ...

Smrekar1 ::

Še nekaj je prišlo ven, Julija je zdravstveni minister ustanovil strokovno skupino, ki bi morala posvariti na to kdaj bo prišel Drugi val.

https://necenzurirano.si/clanek/preisko...

Sestala se ni niti enkrat, stroškom navkljub. Odgovorna za to je Tina Bergant, državna sekretarka na MZZ in politična aktivistka še iz časa Šarčeve vlade.

Tule je njen intervju na astroturferski strani 55-80:
https://www.zdravstveniportal.si/zdravs...

Je tudi aktivna pri Mladih Zdravnikih, skupini, ki je bila baje ustanovljena leta 2017 za mlade zdravnike.

Na njihovi FB strani vidimo recimo tole:

Novembra 2013 je takratna koalicija sprejela zakonodajo, ki omogoča 100% odpis dolga. S tem so legalizirali kraje velikih razsežnosti - na škodo države in večine državljanov. Zgodba o odpisanih 29 milijonih je le najbolj razvpita, javno še ni znano, kdo vse je že izkoristil to možnost in kolikšna je ob tem škoda za državo. Na videz zadeva ni povezana z zdravstvom, pa vendar je - vsi mehanizmi, ki omogočajo siromašenje državne blagajne, posledično prinašajo siromašenje javnega zdravstva, šolstva, itd.
V videu spodaj boste izvedeli, katere stranke so novembra 2013 na neki "nujni" nočni seji sprejele ta zakon, kako se sedaj izmikajo odgovornosti in so celo ustanovili delovno skupino za reševanje problema, v kateri sedijo nekateri isti ljudje, kot so takrat izpeljali sprejem škodljivega zakona...


https://4d.rtvslo.si/arhiv/odmevi/17463...

In tole:

Iz pisanja Mladine je možno sklepati, da se v resnici ne zavzema za javno zdravstvo, pač pa služi interesom dobaviteljev z ohranjanjem monopola državnega zdravstva. Tokrat so bitko zdravnikov za boljše pogoje dela na Mladini izkoristili, da prikažejo zdravnike kot tiste, ki razdirajo javno zdravstvo, hočejo privatizacijo zdravstva in boljše zaslužke. Podle igre. V to zgodbo sodi tudi vztrajno prikazovanje državnega zdravstva kot edinega javnega zdravstva.

Tole:

Zato, dragi Slovenci, razmislite. Primarni namen tega javnega sistema ni vaše boljše zdravje, kot vam govorijo leve stranke, pač pa vzdrževanje korupcijske verige prek nabave medicinskega materiala, aparatur in gradnje zdravstvenih objektov. V zdravstvu ni nič drugače, kot je bilo pri avtocestnem križu in pri Tešu. Zapomnite si, vrhunska medicina in korupcija nikoli ne gresta z roko v roki, saj vrhunsko medicino pogojuje ravno denar, ki ga pokrade korupcijska veriga, skrita za frazo o javnem zdravstvu.

Tole:

V luči trenutnega političnega dogajanja, zdravniki poudarjamo, da je eden ključnih ukrepov možnost proste izbire bolnikov, da gredo k zdravniku, ne glede na to, ali ta dela v zasebnem ali javnem sektorju, pri čemer stroške krije zavarovalnica. Na ta način bi hitro in učinkovito začeli skrajševati čakalne dobe.

In jasno povezava sem:
https://www.zdravstveniportal.si/zdravs...

Kjer je že iz vrstnega reda jasno koga je po njihovo potrebno voliti.

Po domače povedano, leta in leta je za silo uspešno vodila astroturfanje 55-80, čim je dobila resno nalogo je pogrnila na celi črti. Nezadostno (1).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

D3m ::

Včeraj sem krepnil od smeha v oddaji "Kdo wam laže".

Boris faca.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Smrekar1 ::

Neuradno nam infektologi napovedujejo, da bomo v roku 2-3 tednov postali Bergamo.

Utk ::

Smrekar1 je izjavil:

Neuradno nam infektologi napovedujejo, da bomo v roku 2-3 tednov postali Bergamo.

A zdaj so pa infektologi naenkrat strokovnjaki. Še par strani nazaj niso bili nič vredni.

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:


A zdaj so pa infektologi naenkrat strokovnjaki. Še par strani nazaj niso bili nič vredni.


Infektologi so strokovnjaki za zdravljenje obolelih z virusom. Vsekakor jim absolutno zaupam, ko govorijo koliko imamo okuženih, koliko kapacitet in kje so zmožnosti. Imajo tudi dovolj znanja, da na podlagi videnih podatkov in števila okuženih lahko točno napovedo koliko okuženih bo potrebovalo njihovo oskrbo v roku 2-3 tednov.

Težava se pojavi, ko ti infektologi potem začnejo nabijati kako moramo okužbe preprečevati in je iz predlogov očitno, da ne ločijo bolnišnice od večstanovanjske stavbe ali učilnice.

Kapitan podmornice in kapitan Boeinga A380 sta dve različni službi in ne morem trditi, da je en boljši kot drugi. Ampak če mi kapitan podmornice reče, da tale A380, ki je padel v vodo in se potaplja, ne bo dolgo zdržal pritiska vode in se bo trup kmalu vdrl mu bom vseeno absolutno verjel. Tudi če ga nisem jemal resno, ko bo hotel rešiti padajoči A380 in mi je ukazal takoj izbrizgati balast (pilota smo odstranili kot nesposobnega, ker ni bil v pravi stranki in ni pravočasno dvignil periskopa).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

KAVINSKY ::

In, kdo pa naj bi bil kompetenten za predlaganje ukrepov?

showsover ::

Ej, smreki, pri nekaterih lokalnih zadevah nismo na istem bregu (in to se mi sploh ne zdi sporno), ko bo konec te norije (menda še kdaj bo), gremo na neko južino, če ti ne bo preveč zoprno, ker prej ne moremo. Ali kaj?

Smrekar1 ::

KAVINSKY je izjavil:

In, kdo pa naj bi bil kompetenten za predlaganje ukrepov?


V opisani situaciji? Pilot je kar dobra ideja.

Za "epidemijo" imamo pa tako obskurno vedo, ki se ji reče "epidemiologija" in jo vodijo "epidemiologi".

Kompleksno, vem.

showsover je izjavil:

Ej, smreki, pri nekaterih lokalnih zadevah nismo na istem bregu (in to se mi sploh ne zdi sporno), ko bo konec te norije (menda še kdaj bo), gremo na neko južino, če ti ne bo preveč zoprno, ker prej ne moremo. Ali kaj?


O, kako romantično!

Mogoče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Utk ::


Težava se pojavi, ko ti infektologi potem začnejo nabijati kako moramo okužbe preprečevati in je iz predlogov očitno, da ne ločijo bolnišnice od večstanovanjske stavbe ali učilnice.


Kako potem oni vejo koliko jih še bo, če ne znajo preprečevati okužb, in če, sklepam, ne vejo ali so trenutni ukrepi zadostni?

Urbano#Desno ::

Smrekar1 je izjavil:

Neuradno nam infektologi napovedujejo, da bomo v roku 2-3 tednov postali Bergamo.



A to so tisti ki imajo probleme z printanjem / generiranjem emaiov z karantenskimi odločbami?
Si bil na pivu z enim od teh preobremenjenih glorified telefonistov / iskalcev stikov ?

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:


Kako potem oni vejo koliko jih še bo, če ne znajo preprečevati okužb, in če, sklepam, ne vejo ali so trenutni ukrepi zadostni?


Ker to koliko ljudi bo čez 2-3 tedne potrebovalo bolnišnično oskrbo ni odvisno od tega koliko bo okuženih v naslednjih dneh, temveč koliko je okuženih zdaj. Ti, ki jim bolezen diagnosticiramo danes, so se okužili pred 2-14 dnevi (modus je 5 dni) in bodo bolnišnično oskrbo potrebovali čez ~10 dni. Učinek ukrepov v tem času sploh ne bo imel nobene veze.

Urbano#Desno je izjavil:


A to so tisti ki imajo probleme z printanjem / generiranjem emaiov z karantenskimi odločbami?


Ne, tisto je Crack.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Urbano#Desno ::

Smrekar1 je izjavil:



Ne, tisto je Crack.


Sorry maš res. Je toliko xylog poklicev v javnem sektorju kateri se ukvarjajo z najtežjimi vprašanji da včasih kaj spregledam. :)) #VsakImaSvojVrtiček

showsover ::

Smrekar1 je izjavil:

O, kako romantično!

Mogoče?

Ojej, se opravičujem, ne romantično, sem, kakorkoli obrneš, bolj na (mlade, in vsaj polnoletne, ki so izbirčne na ta ali kak drug način) ženske, čisto tako, pač kot dva odrasla možakarja, gresta, se rokujeta, rečeta kakšno splošno, nekaj bolj pojesta, do sedaj so bile takšne priložnosti precej skromne... Imaš pač nek premislek v sebi, če bi vsi ostali oscilirali na podobni frekvenci, bi bilo super. Vprašanje je sicer bolj, ali ti bo moja skromna družba dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()
««
242 / 466
»»