» »

Vlada 2020 - ????

Vlada 2020 - ????

Temo vidijo: vsi
««
229 / 466
»»

zmaugy ::

chort je izjavil:

endelin je izjavil:

Vpijejo o neki diktaturi a zaradi njih je center ljubljane že več mesecev vsak petek zaprt LOL. Verjamem da bi jih v Nemčiji ali Franciji že zdavnaj odstranili iz ulic

Še nikoli bil v Franciji, a ne? 8-O


Jaz sem bil nazadnje lani. Dve leti pred tem sem bil tudi in sem se po Parizu srečeval z vojaki z brzostrelkami in so varnostniki ljudi v vsaki bolj znani trgovini pred vstopom pregledali z detektorjem, odprli torbe itd.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Cruz ::

D3m je izjavil:

RTV ne bo vedel nič oz. ne bodo poročali.

Na Nova24TV bodo pa imeli oddajo "Kdo vam laže" o tem.

;)

P.S.

Sem na Nova24TV naročil skodelico "Kdo vam laže" za očeta, ki je fan oddaje. xD
Jaz sem o Zlatku zvedel na RTV.

Verjamem pa, da bo to osrednji dogodek oddaje Kdo vam laže, ker kaj boljšega itak ne najdejo.

nevone ::

Če pogledamo desnico mirno prenaša leve na oblasti desetletja.


A res? Ta pogled ni objektiven.

Desni stalno razlagajo o svoji superiornosti in bi vladali tudi, ko ne vladajo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Buggy ::

D3m je izjavil:

Levim se je čisto spipalo.

Verjetno posledica korone ker niso vajeni karanten.


...bo kar kolektivna manija. Trenutna vlada s svojim vzorom forsira ljudstvo, da nam pac dogaja.
Pa vidim, da se zmeraj enim ne potegne, da se zdalec ne gre vec za leve in desne...ampak za opcijo grozljivo pokvarjenih revansistov in oportunistov, nesposobnih upravljat drzavo in tistimi, ki bi se vsaj zeleli potruditi v smeri dolgorocne blaginje.

zmaugy ::

nevone je izjavil:

Če pogledamo desnico mirno prenaša leve na oblasti desetletja.


A res? Ta pogled ni objektiven.

Desni stalno razlagajo o svoji superiornosti in bi vladali tudi, ko ne vladajo.

o+ nevone


A je zdaj kaj drugače?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

nevone ::

zmaugy je izjavil:

nevone je izjavil:

Če pogledamo desnico mirno prenaša leve na oblasti desetletja.


A res? Ta pogled ni objektiven.

Desni stalno razlagajo o svoji superiornosti in bi vladali tudi, ko ne vladajo.

o+ nevone


A je zdaj kaj drugače?


Ja je malo. Tile niso tolk mahnjeni na superiornost. Levim se stalno očita nesposobnost. Jasno, da jo potem tudi oni očitajo desnim.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

zmaugy ::

nevone je izjavil:

zmaugy je izjavil:

nevone je izjavil:

Če pogledamo desnico mirno prenaša leve na oblasti desetletja.


A res? Ta pogled ni objektiven.

Desni stalno razlagajo o svoji superiornosti in bi vladali tudi, ko ne vladajo.

o+ nevone


A je zdaj kaj drugače?


Ja je malo. Tile niso tolk mahnjeni na superiornost. Levim se stalno očita nesposobnost. Jasno, da jo potem tudi oni očitajo desnim.

o+ nevone


Levi so ko iz srbskega pregovora “ona bi da se j*be a da joj ne u*e”. Nimajo konzistentnega stališča, najprej ne marajo ukrepov, nato pa kritizirajo, ker je epidemija začela uhajat.
Če ne bi bili idioti, bi lepo bili za čim bolj stroge ukrepe in ko bi Jajo zajebal, bi mu lahko skočili za vrat in bi ga vsi lepo našutirali, jaz bi bil prvi zraven. Ampak namesto tega, so delali štalo cel čas in nasprotovali ukrepom, organizirali super spreader evente vsak petek in zdaj nimajo nobene moralne osnove za blebetanje.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

nevone ::

Nimajo konzistentnega stališča, najprej ne marajo ukrepov, nato pa kritizirajo, ker je epidemija začela uhajat.


Kako bi reagiral ti, če bi ti stalno nekdo mahal, da si nezaželjen, ker si kao nesposoben in nekoristen?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

zmaugy ::

nevone je izjavil:

Nimajo konzistentnega stališča, najprej ne marajo ukrepov, nato pa kritizirajo, ker je epidemija začela uhajat.


Kako bi reagiral ti, če bi ti stalno nekdo mahal, da si nezaželjen, ker si kao nesposoben in nekoristen?

o+ nevone


Ta vlada se je obnašala precej kretensko, se strinjam. Sploh z ideološkim teženjem in ustvarjanjem konfliktov z novinarji. Enostavno ni bil čas za to, karkoli jim že leži na duši.
Ampak rešitev ni v tem, da poskusiš naredit vse, da zboli čim več ljudi in na osnovi štale, ki nastane, poskušat prevzet oblast, no.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

nevone ::

Ne moreš imet takšnih referendumov. A naredimo še referendum, če se naj evtanazira vse od določene starostii dalje?


Ne. Gre za ukrepe obrambe, ne za usmrčevanje. Usmrtil nas bo virus, če nas bo, ali pa če nas ne bo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

zmaugy ::

nevone je izjavil:

Ne moreš imet takšnih referendumov. A naredimo še referendum, če se naj evtanazira vse od določene starostii dalje?


Ne. Gre za ukrepe obrambe, ne za usmrčevanje. Usmrtil nas bo virus, če nas bo, ali pa če nas ne bo.

o+ nevone


Lej, ni problem, zraven naj bo na voljo še izbira glede šolanja otrok na domu s pomočjo video konferenc, tako da ne bojo starši, ki so za ukrepe, posiljeni preko šolskega sistema - to ne bi smel bit problem imeti centralno za celo državo.
In obveza za delodajalce, da lahko tisti, ki imajo takšno delo, delajo od doma 100%.
Pa določene ure v trgovini, ko jih bojo obiskovali lahko samo ogroženi in tisti, ki so za ukrepe. Z maskami only. No problem, Darwin awards.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Mato989 ::

zmaugy je izjavil:

nevone je izjavil:

Ne moreš imet takšnih referendumov. A naredimo še referendum, če se naj evtanazira vse od določene starostii dalje?


Ne. Gre za ukrepe obrambe, ne za usmrčevanje. Usmrtil nas bo virus, če nas bo, ali pa če nas ne bo.

o+ nevone


Lej, ni problem, zraven naj bo na voljo še izbira glede šolanja otrok na domu s pomočjo video konferenc, tako da ne bojo starši, ki so za ukrepe, posiljeni preko šolskega sistema - to ne bi smel bit problem imeti centralno za celo državo.
In obveza za delodajalce, da lahko tisti, ki imajo takšno delo, delajo od doma 100%.
Pa določene ure v trgovini, ko jih bojo obiskovali lahko samo ogroženi in tisti, ki so za ukrepe. Z maskami only. No problem, Darwin awards.



Naj si taki placajo privat sole on naj narocujejo hrano na dom itd
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jernejl ::

imagodei je izjavil:

jernejl je izjavil:

Slovenija 27,5%, Nemčija 25% + solidarnostni dodatek, Avstrija 27,5%. Ergo tvoja trditev ne drži. Podobno je za ostale trditve, ki si jih nanizal zatem.

Prepričan sem, da boš zlahka pokazal link, iz katerega črpaš podatke o višini davka od dohodka pravnih oseb, predvsem pa, od kod ti podatek, da v Sloveniji ta znaša 27,5%.

Hvala.

Govor je bil seveda o davku na kapitalske dobičke. Za vir je najbolj prikladno prebrati kar zakon: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred..., 132. člen.

Prosim.

zmaugy ::

Mato989 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

nevone je izjavil:

Ne moreš imet takšnih referendumov. A naredimo še referendum, če se naj evtanazira vse od določene starostii dalje?


Ne. Gre za ukrepe obrambe, ne za usmrčevanje. Usmrtil nas bo virus, če nas bo, ali pa če nas ne bo.

o+ nevone


Lej, ni problem, zraven naj bo na voljo še izbira glede šolanja otrok na domu s pomočjo video konferenc, tako da ne bojo starši, ki so za ukrepe, posiljeni preko šolskega sistema - to ne bi smel bit problem imeti centralno za celo državo.
In obveza za delodajalce, da lahko tisti, ki imajo takšno delo, delajo od doma 100%.
Pa določene ure v trgovini, ko jih bojo obiskovali lahko samo ogroženi in tisti, ki so za ukrepe. Z maskami only. No problem, Darwin awards.



Naj si taki placajo privat sole on naj narocujejo hrano na dom itd


Eh ne. Bojo kar ukrepi. Tudi zate.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

MasterTade ::

Vlada je zamudila že avgusta, zajebal so jih žurerji v Zrčah in podobni pacienti, ki so se onegavljali po klubih in ves avgust vlačili viruse nazaj v Slovenijo, naši so jih pa čakal kot mame v poznih urah čakajo mladoletnike in jim žugajo. Če bi obdržal neko srednjo mero ukrepov bi slika bila boljša. Kdo ve kaj nas zdaj čaka to zimo
Mors omnia aequat

nevone ::

Razmere niso tako slabe, umiranja je manj, kot ga je bilo v prvem valu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

MasterTade ::

Je še prezgodaj za take trditve
Mors omnia aequat

el_bahattee ::

MasterTade je izjavil:

Vlada je zamudila že avgusta, zajebal so jih žurerji v Zrčah in podobni pacienti, ki so se onegavljali po klubih in ves avgust vlačili viruse nazaj v Slovenijo, naši so jih pa čakal kot mame v poznih urah čakajo mladoletnike in jim žugajo. Če bi obdržal neko srednjo mero ukrepov bi slika bila boljša. Kdo ve kaj nas zdaj čaka to zimo

Problem je bil, da se je veliko ljudi po zmanjšanju števila okužb na začetku poletja (pre)hitro sprostilo in mislilo, da je najhuje mimo. Že tako so eni stalno tečnarili, ko je vlada zapirala občine in podobno - pomislite, kako bi šele reagirali, če bi jim prepovedali na počitnice na Hrvaško. Vlada je bila torej v težkem položaju, ukrepi so delovali, številke okuženih so povsod padale, ljudje so zato pritiskali, da torej ni več razloga za razne omejitve... po drugi strani pa sedaj te isti tečnarijo in obtožujejo vlado, ker število okužb spet raste. Eni pač nikoli niso zadovoljni.
Come to my center, you enter the winter.

Telbanc ::

MasterTade je izjavil:

Vlada je zamudila že avgusta, zajebal so jih žurerji v Zrčah in podobni pacienti, ki so se onegavljali po klubih in ves avgust vlačili viruse nazaj v Slovenijo, naši so jih pa čakal kot mame v poznih urah čakajo mladoletnike in jim žugajo. Če bi obdržal neko srednjo mero ukrepov bi slika bila boljša. Kdo ve kaj nas zdaj čaka to zimo


To že vse vemo. Mislim pa, da se je potrebno vprašat kva bo ćez 14 dni.

nevone je izjavil:

Razmere niso tako slabe, umiranja je manj, kot ga je bilo v prvem valu.

o+ nevone


Umiranje se počasi pospešuje, več bo okuženih več jih bo umrlo.

el_bahattee je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Vlada je zamudila že avgusta, zajebal so jih žurerji v Zrčah in podobni pacienti, ki so se onegavljali po klubih in ves avgust vlačili viruse nazaj v Slovenijo, naši so jih pa čakal kot mame v poznih urah čakajo mladoletnike in jim žugajo. Če bi obdržal neko srednjo mero ukrepov bi slika bila boljša. Kdo ve kaj nas zdaj čaka to zimo

Problem je bil, da se je veliko ljudi po zmanjšanju števila okužb na začetku poletja (pre)hitro sprostilo in mislilo, da je najhuje mimo. Že tako so eni stalno tečnarili, ko je vlada zapirala občine in podobno - pomislite, kako bi šele reagirali, če bi jim prepovedali na počitnice na Hrvaško. Vlada je bila torej v težkem položaju, ukrepi so delovali, številke okuženih so povsod padale, ljudje so zato pritiskali, da torej ni več razloga za razne omejitve... po drugi strani pa sedaj te isti tečnarijo in obtožujejo vlado, ker število okužb spet raste. Eni pač nikoli niso zadovoljni.


Problem je bil, ker hrvati niso hoteli zaprti nočnih klubov. In jih tud niso. Potem se je zgodilo ravno to, kar smo napovedali, da bojo mladi nato prenesli okužbe na starejše, ker večina mladih še živi doma, je bilo za pričakovat italijanski scenarij. Ki se nam zaj dogaja.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

nevone ::

MasterTade je izjavil:

Je še prezgodaj za take trditve


Ni prezgodaj, samo ni garantirano, da bo tako ostalo, ampak glede na število okuženih, je trenutno smrti manj, kot jih je bilo v prvem valu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

DeeJay ::

Korona smrti pridejo z cca mesečnim zamikom. Čez kak teden/dva jih bomo mel 10+ na dan od korone in še veliko več drugih, spoh če se bo zdravstvo zabasalo.
Kar se pa bo, sej v pol leta niso nardil nič glede tega.
Tud razpustil so epidemiološko službo za sledenje kontaktom, da bodo lahko več na telefonih... namest da bi na telefone dal ljudi iz zavoda, oni pa opravljal delo za katero so se šolal. Fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

imagodei ::

jernejl je izjavil:

imagodei je izjavil:

jernejl je izjavil:

Slovenija 27,5%, Nemčija 25% + solidarnostni dodatek, Avstrija 27,5%. Ergo tvoja trditev ne drži. Podobno je za ostale trditve, ki si jih nanizal zatem.

Prepričan sem, da boš zlahka pokazal link, iz katerega črpaš podatke o višini davka od dohodka pravnih oseb, predvsem pa, od kod ti podatek, da v Sloveniji ta znaša 27,5%.

Hvala.

Govor je bil seveda o davku na kapitalske dobičke. Za vir je najbolj prikladno prebrati kar zakon: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred..., 132. člen.

Prosim.

Ah, ok. Vidim, od kod izvira zmeda glede tega, tudi jaz sem prispeval k njej. Ampak, niti ni važno za poanto; glavno, da primerjamo jabolka z jabolki in hruške s hruškami.

Anyway, po podatkih OEDC-ja niti pri davku na kapitalske dobičke niti pri davku od dohodka pravnih oseb Slovenija ni nek ekstrem, države v naši okolici imajo podobne davke.
- Hoc est qui sumus -

jernejl ::

Ja, nismo ravno nek ekstrem v tem pogledu... a vseeno če gledamo višino investicij, ki je pri nas precej nizka (v zadnjem obdobju se je sicer malce popravila, pa še to se verjetno ne bi, če ne bi država dajala posebnih odpustkov in sprejemala posebnih zakonov za investitorje), je najbrž še to preveč, ali pa vsaj ne premalo. Torej glede na gospodarsko okolje, ki ga država ponuja.

Je pa recimo Šarčeva vlada zvišala stopnjo davka na kapitalske dobičke, pa tudi pri obdavčitvi dobička podjetij (DDPO) je efektivno povišala davčno breme z minimalno stopnjo... tako da ne razumem, kako bi lahko v tem pogledu govoril o strankah, ki se zavzemajo za nižje davke, če so jih pa zvišali. Torej so morali biti levi, ne desni.

Pa še ena slika na temo državne zlatnine, ali kako se to že imenuje, ker je tudi o tem tekla beseda.

SOE - state-owned enterprises
vir

In še ena na temo ful scale privatizacije zdravstva, kar je tudi bilo omenjeno.

vir

Pri šolstvu bi bila podobna slika.

Zdaj, če je taka situacija pri nas posledica dolgoletnega vladanja desnih strank, potem ne vem, kdo šele vlada okrog nas. Očitno sami desni skrajneži :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

suzej ::

Jaz ne razumem zakaj ljudje še vedno podpirajo te nore ukrepe. Kaj je smisel zapkranja, če od njega ni koristi. Osel gre enkrat na led. Kolikokrat bomo šli mi??
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

Buggy ::

Ukrepi kot so ali bi bili isti bolj kot ne pod kakrsno koli vlado. Problem je kaj se trenutno v ozadju dogaja, tega se pa v tem kriticnem obdobju nihce ne loteva. Ni Princ Teme zastojn dobil te oznake...tip je zverziran v kaoticnem okolju prodajat meglo :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

suzej ::

Ukrepi bi bili zelo verjetno podobni pod katerokoli vlado. To je res.

Ampak trenutno so nam največja grožnja ravno ukrepi.

Dokler se ne sprijaznimo s tem, da ljudje kdaj tudi umrejo in nehamo upoštevati ukrepe, ne bo konca.
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

jernejl ::

suzej je izjavil:

Ampak trenutno so nam največja grožnja ravno ukrepi.

Tako je, nezadostni ukrepi iz preteklosti so danes naša največja grožnja. Upajmo, da se ne bo ponovilo.

suzej ::

Ukrepi niso nezadostni ampak pretirani
Pridno umivajte roke, možgani so že oprani

Buggy ::

suzej je izjavil:

Ukrepi niso nezadostni ampak pretirani


Predvsem slabo skomunicirani in kaoticni. Jaz jim stange vsekakor ne bom drzal, tako kot to dela RKC (verske) aktivnosti, ki so IMO vir vseh okuzb in glede na okoliscine nepredstavljivo tolerirane.

zmaugy ::

DeeJay je izjavil:

Korona smrti pridejo z cca mesečnim zamikom. Čez kak teden/dva jih bomo mel 10+ na dan od korone in še veliko več drugih, spoh če se bo zdravstvo zabasalo.
Kar se pa bo, sej v pol leta niso nardil nič glede tega.
Tud razpustil so epidemiološko službo za sledenje kontaktom, da bodo lahko več na telefonih... namest da bi na telefone dal ljudi iz zavoda, oni pa opravljal delo za katero so se šolal. Fail.


Tole akcijo je zmešana Fajonka zrihtala medtem:



Hvala. Vprašaj zdravnike, kaj si mislijo o tem.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Buggy ::

glede tega je bilo povedano tudi, da nosnje mask v solah ni politicno vprasanje temvec zdravstevo, ki se mora primerno stopnjevati glede na zdravstevo sliko v drzavi.

In ker je velumna vlada z ze na sploh sposobno SMC ministrico (btw a tale kej sama zna sploh povedat al ma vse diktirano), po dveh tednih stvar v solah tudi odpravila, se je res za vprasat, ce jim je sploh jasno kaj in na podlagi cesa se tam sploh odlocajo?

Med tem so pravila nosenja maske pri verskih obredih bila seveda, kot po navadi primerno ohlapna, ce ne celo nicna. Tudi sedaj v casu lockdowna se spoved ne more delat online...je vseeno treba nekaj zupniku dat v zep, ce se zelis oprati svojih grehov :))

Sposobnost in komunkacija vlade? Ne minimum ...negativno. Sedi cvek!

Glavno, da ima Jajec Kacota. Pokvarjen golobucnes nima jajc tudi sam kakrkoli povedati, ne novinarjem kaj sele drzavljanom. Da o pezdetu Barbiki sploh ne govorim...fuj in fej.

GregiB ::

jernejl je izjavil:

Slovenija 27,5%, Nemčija 25% + solidarnostni dodatek, Avstrija 27,5%. Ergo tvoja trditev ne drži. Podobno je za ostale trditve, ki si jih nanizal zatem.
Pišeš o davčni stopnji, ki bo (verjetno) veljala za kapitalske dobičke ustvarjene v 2020, do sedaj je bila stopnja obdavčitve 25%... Pa lej, lahk diskvalificiraš vse moje navedbe in še naprej floskuliraš.iz trebuha, be my guest...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

fikus_ ::

IJJ ni desničar, je le mini diktator vzgojen v komunizmu/socializmu, preekstremen za tedanje nadrejene, zato so ga izključili.
Prav tako ni prave levice v SLO. So le stranke, ki se delajo, da so na "desni" ali "levi" strani ali nekje na sredini. V glavnem neokusna in slabo prebavljiva juha.

Fritz ::

Ali je kdo že citiral Mazzinija? Ni kaj dodati. Upam, da se bodo nekateri našli čeprav mi je zelo všeč, da redno poudarja kakšnega bedaka smo si izbrali za predsednika. Verjetno po lastni podobi.

https://siol.net/siol-plus/kolumne/miha...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Konlov ::

Ma ko ga šiša. Nič ni kdaj bojo GF3xxx

RedDrake ::

Fritz je izjavil:

Ali je kdo že citiral Mazzinija? Ni kaj dodati. Upam, da se bodo nekateri našli čeprav mi je zelo všeč, da redno poudarja kakšnega bedaka smo si izbrali za predsednika. Verjetno po lastni podobi.

https://siol.net/siol-plus/kolumne/miha...

Ja, saj ni kaj za dodati. Se absolutno strinjam. Nekateri se že en mesec v vozilih vozimo z maskami (ko so prisotni drugi), druge pa ščiti kvantna fizika (ta ideja za new-age mi je res všeč).
Edino eno stvar je falil.
Napisal je da smo na poti v katastrofo. Napaka. Katastrofa je že tu - saj račun za okužbe pride v roku 7 - 14 dni. V roku dveh tednov bodo torej bolnice prepolne in aktivirali bomo tretjo rdečo fazo (ki je efektivno enaka kot tisto, kar so imeli Italijani spomladi - samo nujni izhodi in dobesedno vse zaprto).
Stvar je bila popolnoma obvladljiva tam nekje tri tedne nazaj. Od takrat dalje je pa to vlak brez zavor, ki se spušča po drugem tiru proti obali. Ali bo zgolj iztiril ali pa bo končal v morju je pa sedaj odvisno samo še od sreče.

Konlov ::

Ma saj JJ ima čisto predvidljivo taktiko. Takrat Hitlerju in cerkvi, zdaj Orbanu in cerkvi bo seveda v zameno za kak bombonček omogočil vzvode finančne in pravne nadmoči, na koncu pa napadel RTV, ki ga bo skinil. Škoda je narejena, žrtveno jagnje imamo, vse dogovorjeno z levaki speljano po planu.

Uizi ::


Jaz sem za to, da damo na referendum, ali so ljudje za to, da se vse ukrepe ukine, ali ne.

Pa potem pojejmo, kar bomo skuhali.


Zdaj je pravi čas za gnetenje po voliščih ja...

Konlov ::

Je pa zagotovo, da je celotna EU padla na izpitu. Namesto da bi 1/2 leta veljali rdeči okrepi, se je reševalo turizem in vse ostalo. Posledice bodo sedaj mnogo hujše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

lotar123 ::

Konlov je izjavil:

Je pa zagotovo, da je celotna EU padla na izpitu. Namesto da bi 1/2 leta veljali rdeči okrepi, se je reševalo turizem in vse ostalo. Posledice bodo sedaj mnogo hujše.


In točno kaj bi bilo drugače, samo časovno zamaknjeno vse za pol leta v prihodnost :) Odlična rešitev!

zmaugy ::

Fritz je izjavil:

Ali je kdo že citiral Mazzinija? Ni kaj dodati. Upam, da se bodo nekateri našli čeprav mi je zelo všeč, da redno poudarja kakšnega bedaka smo si izbrali za predsednika. Verjetno po lastni podobi.

https://siol.net/siol-plus/kolumne/miha...


Odlično napisano, Mazzini. In zdaj ga bojo raznorazni zadetki spljuvali.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

jernejl ::

A ni siol.net vladni propagandni medij, ki mu ne gre zaupati? Le kako je mogoče, da kdo tam kritizira vladne predstavnike...

Fritz ::

Mislim, da ste zgrešili poanto. Mazzini je seveda skritiziral napake vlade a nobena država ni vsemogočna in res je, skoraj vse države so dovolile delovanje nočnih klubov, odprle so šole in univerze ipd. čeprav je bilo jasno, da se bodo po teh poteh okužbe razširjale.

Na drugo stran pa država ni vsemogočna in morajo kaj narediti tudi ljudje sami. Itaq nam tukaj libertarci razlagajo kako je vsaka regulacija države že nedovoljen poseg v posameznika in domala državni terorizem. In glede tega Mazzini lepo napiše kako iracionalno se obnaša lep del slovenstva.

Sedaj imamo kar imamo, zato bodo bolj strogi ukrepi neizogibni. Covid-19 ni vprašanje levih ali desnih temveč vseh nas.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

fikus_ ::

Dobro napisano.

Uporabite zdravo pamet, če jo imate, če že oblastniki raji zapovedujejo ene stvari, sami pa počnejo druge.

Tukaj blizu je ena koča, ki so oddaja za razna praznovanja in piknike. Cel september in oktober nezasedena za vikende, sedaj pa jamranje, ko se ne sme več družiti. Ena gospa Abrahamovka cela panična, kakšno škodo ima, ker je morala odpovedati druženje ta vikend.

Če se bi vsi obnašali bolj odgovorno, bila situacija drugačna. Prav tako je bilo zapiranje hrvaške en teden pred šolo nepremišljen ukrep! Da bi deloval, bi moral zapreti kompleten turizem 2 tedna pred solo ali pa se dosledno držati priporočil.

TESKAn ::

Fritz je izjavil:

Mislim, da ste zgrešili poanto. Mazzini je seveda skritiziral napake vlade a nobena država ni vsemogočna in res je, skoraj vse države so dovolile delovanje nočnih klubov, odprle so šole in univerze ipd. čeprav je bilo jasno, da se bodo po teh poteh okužbe razširjale.

Na drugo stran pa država ni vsemogočna in morajo kaj narediti tudi ljudje sami. Itaq nam tukaj libertarci razlagajo kako je vsaka regulacija države že nedovoljen poseg v posameznika in domala državni terorizem. In glede tega Mazzini lepo napiše kako iracionalno se obnaša lep del slovenstva.

Sedaj imamo kar imamo, zato bodo bolj strogi ukrepi neizogibni. Covid-19 ni vprašanje levih ali desnih temveč vseh nas.

Preberi si še tisti del, ko opiše delovanje vseh nivojev oblasti med prvim valom. Ja, covid je vprašanje vseh nas in zato bi morali oblastniki bit za zgled, ne pa da sami veselo kršijo svoje predpise in dajejo vtis, da jim je bolj kot da pridemo kolikor toliko dobro skozi drugi val pomembno to, da nastavijo "ta prave" ljudi na vsa mogoča in nemogoča mesta v državi.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Telbanc ::

fikus_ je izjavil:

Dobro napisano.

Uporabite zdravo pamet, če jo imate, če že oblastniki raji zapovedujejo ene stvari, sami pa počnejo druge.

Tukaj blizu je ena koča, ki so oddaja za razna praznovanja in piknike. Cel september in oktober nezasedena za vikende, sedaj pa jamranje, ko se ne sme več družiti. Ena gospa Abrahamovka cela panična, kakšno škodo ima, ker je morala odpovedati druženje ta vikend.

Če se bi vsi obnašali bolj odgovorno, bila situacija drugačna. Prav tako je bilo zapiranje hrvaške en teden pred šolo nepremišljen ukrep! Da bi deloval, bi moral zapreti kompleten turizem 2 tedna pred solo ali pa se dosledno držati priporočil.


Ja Glede na to, da hrvaška ni zaprla nočnih klubov, bi morali v začetku avgusta hrvaško zapret.

Smo lepo napisali takrat kaj bo, da bo štala. Kakšni interesi so vodili vlado, da je odlašala mi ni jasno. V bistvu je mal hinavsko zdaj vsak dan govorit, da stopimo skupaj, da zmoremo, ustavit tole korono. Ko se ve kdo je tole skuhal. Vnosi iz tujine.

Vrh še ni dosežen, z zamikom se bo filala intenzivna, tko da se nam ne piše nič dobrega.

Zgleda da je ta vlada lih en tolk sposobna kot una pred njo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Mato989 ::

Kaj bi zapirali samo premikamo zadevo.... Sprejmite junasko situacijo za slavo svojih mocnih teles

All men must die

Prej ali slej tudi bomo

Prekuzevanje se zacenja.... Vceraj je blo milijone zurk vsi moji kolegi so bli koma na zurkah tak da
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Fritz ()

TESKAn ::

Ja Glede na to, da hrvaška ni zaprla nočnih klubov, bi morali v začetku avgusta hrvaško zapret.

Pa sej so govoril s hrvati, pa so jim dal častno titovo, da bojo zaprli, no. Ne morš jih krivit, da so (večkrat?) nasedli...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Telbanc ::

Mato989 je izjavil:

Kaj bi zapirali samo premikamo zadevo.... Sprejmite junasko situacijo za slavo svojih mocnih teles

All men must die

Prej ali slej tudi bomo

Prekuzevanje se zacenja.... Vceraj je blo milijone zurk vsi moji kolegi so bli koma na zurkah tak da


Sej ni problema z prekuževanjem, sam naš zdravstveni sistem bo drug teden počepnil. Za nemški scenarij prekuževanja, je potrebno imet robusen zdravstveni sistem.

TESKAn je izjavil:

Ja Glede na to, da hrvaška ni zaprla nočnih klubov, bi morali v začetku avgusta hrvaško zapret.

Pa sej so govoril s hrvati, pa so jim dal častno titovo, da bojo zaprli, no. Ne morš jih krivit, da so (večkrat?) nasedli...


Aja, tko kot je Nikica dal častno titovo, da je sedanj mejni prehod le začasen.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Mato989 ::

Saj nas sistem ne deluje ze leta.... Zdaj bomo mu zadali samo milostni udarec.... Milijarde za nekoristno zdravstvo kjer morad za vse cakat mesece ali leta ce nisi vip ali ce te ne pripeljejo na urgenco

Nima veze ce ga ni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
229 / 466
»»