» »

Vlada 2020 - ????

Vlada 2020 - ????

Temo vidijo: vsi
««
189 / 466
»»

dronyx ::

          je izjavil:

In kdo po tvoje ni potomec te mafije oz. kdo deluje proti temu?

To si boš moral sam odgovoriti. Je pa zelo težko nekatere take strukture demontirati, ko so enkrat vzpostavljene. Ampak tako kot v Belorusiji veliko njenim prebivalcem ni jasno, kako država funkcionira, tako kot v Rusiji veliko njenim prebivalcem ni jasno, kako država funkcionira, tudi pri nas veliko ljudem to ni jasno. Taki sistemi so inteligentno postavljeni, je pa dejstvo, da če se kaj takega hočeš iti, moraš obvladati večino medijev. To je ključno za tak projekt.

CoolBits ::

Tako je, če se hočeš it diktatorstvo potrebuješ svoje medije. Dokaz imamo pred nosom.

dronyx ::

CoolBits je izjavil:

Tako je, če se hočeš it diktatorstvo potrebuješ svoje medije. Dokaz imamo pred nosom.

Ne vem sicer na kaj namiguješ, ampak Nova24TV še daleč nima takega dometa, da bi se šel prek tega diktatorstvo. Je pa vedno nevarno razmišljanje, da se ne da vladati, če se ne obvladuje vsega (organi pregona, pravosodje, mediji itd.), ker to potem dejansko vodi v avtokracijo, ki je vedno zelo slaba rešitev. Ampak pri nas imam tak sistem zadnjih 30 let in bi moral biti naš cilj, da tak sistem spremenimo!

Okapi ::

dronyx je izjavil:

imagodei je izjavil:

Dokler boste ti in tebi podobni nalašč ali na podlagi pranja možganov s strani SDS-a in njim bližnjih posameznikov in struktur z izrazom komunist (komunajzar, marksist, stalinist, ipd) označevali vsakogar, ki je bolj levo od SDS oziroma se ne strinja s politiko Janeza Janše, tako dolgo boste Slovence delili na podlagi preživetih ideologij, ki imajo z letom 2020 tako malo skupnega kot drsalke s plažo.

Meni nihče ni oprav možganov

:))To je tako, kot ko rasist reče, da ni rasist. Vsak zase misli, da mu ni nihče opral možganov, in tisti, ki imajo najbolj oprane, so najbolj prepričani o tem.

CoolBits ::

dronyx je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Tako je, če se hočeš it diktatorstvo potrebuješ svoje medije. Dokaz imamo pred nosom.

Ne vem sicer na kaj namiguješ, ampak Nova24TV še daleč nima takega dometa, da bi se šel prek tega diktatorstvo. Je pa vedno nevarno razmišljanje, da se ne da vladati, če se ne obvladuje vsega (organi pregona, pravosodje, mediji itd.), ker to potem dejansko vodi v avtokracijo, ki je vedno zelo slaba rešitev. Ampak pri nas imam tak sistem zadnjih 30 let in bi moral biti naš cilj, da tak sistem spremenimo!

Seveda nora24 nima dometa, zato pa se bo sedaj oviralo RTV preko prispevkov in poizkušanjem prevzema, enako radio1 in ostale medije.
Videli smo predloge zakonov, ki vodijo v to smer.

          ::

dronyx je izjavil:

          je izjavil:

In kdo po tvoje ni potomec te mafije oz. kdo deluje proti temu?

To si boš moral sam odgovoriti. Je pa zelo težko nekatere take strukture demontirati, ko so enkrat vzpostavljene. Ampak tako kot v Belorusiji veliko njenim prebivalcem ni jasno, kako država funkcionira, tako kot v Rusiji veliko njenim prebivalcem ni jasno, kako država funkcionira, tudi pri nas veliko ljudem to ni jasno. Taki sistemi so inteligentno postavljeni, je pa dejstvo, da če se kaj takega hočeš iti, moraš obvladati večino medijev. To je ključno za tak projekt.


Dobro, ti verjamem glede komunistične kontinuitete in tudi mene moti mafijsko delovanje. Kako naj se proti temu borim, oziroma, koga naj podprem na volitvah, da bo temu naredil konec? Sam nimam toliko podatkov o tem, da bi vedel, kdo je pripadnik starih struktur in kdo ni, ti očitno te podatke imaš.

dronyx ::

CoolBits je izjavil:

Seveda nora24 nima dometa, zato pa se bo sedaj oviralo RTV preko prispevkov in poizkušanjem prevzema, enako radio1 in ostale medije.
Videli smo predloge zakonov, ki vodijo v to smer.

Kaj se bo zares zgodilo bomo še videli. Če te pa moti, da kdo ovira RTV SLO, da opravlja svojo funkcijo levega propagandnega stroja na račun davkoplačevalcev, potem te pa razumem.

RedDrake ::

CoolBits je izjavil:

Dejmo mal z imeni in priimki, ker to levi, desni, komunisti, fasisti ne pove konkretno nic.

Giovanni della Terra, Giovanni della Cantiano, Ivano Muratore, Federico della Tenda, ipd ...
Tako, s poitaljančenimi imeni in priimki, saj gre za navadno obliko Cosa Nostre ... (pa tudi zato ker sem fašist, in sem mnenja da je potrebno to državo spet narediti Nem Italijansko!)

          je izjavil:


Dobro, ti verjamem glede komunistične kontinuitete in tudi mene moti mafijsko delovanje. Kako naj se proti temu borim, oziroma, koga naj podprem na volitvah, da bo temu naredil konec? Sam nimam toliko podatkov o tem, da bi vedel, kdo je pripadnik starih struktur in kdo ni, ti očitno te podatke imaš.

Dober lakmusov papir je, da se preveri kdo je tam leta '90 in '91 bil aktivno proti osamosvajanju.
Tisti so 99,99% del kontinuitete. Potem so še razni visoki člani represivno-obveščevalnih organov bivše države, ki so čudežno postali podjetniki / politiki. In podobno.
Vidim, da se spomnimo res samo še tisti, ki smo takrat odraščali.
Morda pa je zato večina SDS volivcev ravno tam 50-70 let. Ker so bili leta '90-'91 tisto "aktivno mlado delovno telo" Slovencev?
Mogoče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

tone31 ::

RedDrake je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Dejmo mal z imeni in priimki, ker to levi, desni, komunisti, fasisti ne pove konkretno nic.

Giovanni della Terra, Giovanni della Cantiano, Ivano Muratore, Federico della Tenda, ipd ...
Tako, s poitaljančenimi imeni in priimki, saj gre za navadno obliko Cosa Nostre ... (pa tudi zato ker sem fašist, in sem mnenja da je potrebno to državo spet narediti Nem Italijansko!)

          je izjavil:


Dobro, ti verjamem glede komunistične kontinuitete in tudi mene moti mafijsko delovanje. Kako naj se proti temu borim, oziroma, koga naj podprem na volitvah, da bo temu naredil konec? Sam nimam toliko podatkov o tem, da bi vedel, kdo je pripadnik starih struktur in kdo ni, ti očitno te podatke imaš.

Dober lakmusov papir je, da se preveri kdo je tam leta '90 in '91 bil aktivno proti osamosvajanju.
Tisti so 99,99% del kontinuitete. Potem so še razni visoki člani represivno-obveščevalnih organov bivše države, ki so čudežno postali podjetniki / politiki. In podobno.
Vidim, da se spomnimo res samo še tisti, ki smo takrat odraščali.
Morda pa je zato večina SDS volivcev ravno tam 50-70 let. Ker so bili leta '90-'91 tisto "aktivno mlado delovno telo" Slovencev?
Mogoče?

daj idi malo raziskati kje so komunjare iz sds bili ko se je osamosvajalo

vsi za udbo so delali

dronyx ::

          je izjavil:

Dobro, ti verjamem glede komunistične kontinuitete in tudi mene moti mafijsko delovanje. Kako naj se proti temu borim, oziroma, koga naj podprem na volitvah, da bo temu naredil konec? Sam nimam toliko podatkov o tem, da bi vedel, kdo je pripadnik starih struktur in kdo ni, ti očitno te podatke imaš.

Jaz poznam samo delček celote, ampak to je dovolj, da razumem, kako ta sistem zares deluje. Če se ne motim sem že leta 2012 predlagal, da se kadrovske komisije za službe v državni upravi izžreba, ker tu gre za same fingirane razpise, razen za najslabše plača delovna mesta. Ampak to ni všeč kot kaže nikomur. Žvižgača Galeta motijo nabave mask, kaj pa na tisoče delovnih mest v državni administraciji, ki so bila vse po vrsti navadne goljufije? In za to niso nikogar kazensko preganjali, ker to je za njih pač način dela.

Velik problem pri nas sta po moje tudi policija in pravosodje. Policija je bila namerno paralizirana in je sedaj na nivoju državnega redarstva, saj organiziranega kriminal pri nas praktično ne preganjajo in tu ti kriminalci uživajo kot v raju. Da je temu tako, se lahko vsak prepriča, če pogleda kdo sedi pri nas po zaporih, oziroma koga tam ni. Pravosodje je pa praktično še vedno iz komunizma in na tem področju ni nihče naredil nič. O kakšni neodvisnosti teh organov, enakosti pred zakonom, kaj šele pravičnosti ne more biti niti govora. Tak sistem ti lahko naredi dejansko kar hoče, če se spravi nate. Isto sistem dela v Rusiji in Belorusiji in še kje.

Moja edina tolažba je, da bo zgodovina vse postavila na pravo mesto in ti ljudje, ki so si izmislili to goljufijo, naj pripravijo svoje slike za v učbenike. Oni sicer mislijo, da bodo zgodovino prevarali, samo jo ne morejo. Nikdar in nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

          ::

@RedDrake, @dronyx: nista odgovorila na moje vprašanje, ampak samo ovinkarita, zato vprašam še enkrat: Koga naj podprem na volitvah, ki ni del komunistične kontinuitete? Lahko navedeta ime kandidata ali stranko.

dronyx ::

          je izjavil:

@RedDrake, @dronyx: nista odgovorila na moje vprašanje, ampak samo ovinkarita, zato vprašam še enkrat: Koga naj podprem na volitvah, ki ni del komunistične kontinuitete? Lahko navedeta ime kandidata ali stranko.

Tega ti žal ne znam povedati. Pa niti ni toliko pomembna kontinuiteta, ampak vprašanje, ali se res želijo spremembe.

DeeJay ::

Mene pa zanimajo imena in priimki t.i. Stricov iz ozadja, globoke države... Kdo to vodi? kdo je mastermind? je to ena oseba ali več? če so dokazi zakaj se jih ne preganja in zaseže ukradeno?
no predvsem me zanimajo imena in priimki, ker jih nikoli noben ne objavi.
(al je vse skupaj fantomsko in narejeno za odvračanje pozornosti)

dild0idis ::

DeeJay je izjavil:

Mene pa zanimajo imena in priimki t.i. Stricov iz ozadja, globoke države... Kdo to vodi? kdo je mastermind? je to ena oseba ali več? če so dokazi zakaj se jih ne preganja in zaseže ukradeno?
no predvsem me zanimajo imena in priimki, ker jih nikoli noben ne objavi.
(al je vse skupaj fantomsko in narejeno za odvračanje pozornosti)


Male ecosia.org naše politike in kakšni so njihovi odgovori, ko morajo imenovati vse te ljudi in ti bo takoj jasno.

Ali pa jih je enostavno preveč strah, da bi se komu zamerili >:D
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

          ::

dronyx je izjavil:

          je izjavil:

@RedDrake, @dronyx: nista odgovorila na moje vprašanje, ampak samo ovinkarita, zato vprašam še enkrat: Koga naj podprem na volitvah, ki ni del komunistične kontinuitete? Lahko navedeta ime kandidata ali stranko.

Tega ti žal ne znam povedati. Pa niti ni toliko pomembna kontinuiteta, ampak vprašanje, ali se res želijo spremembe.


Torej samo nekaj počez nakladaš, brez kakršne koli osnove. Ko pa se pojavi konkretno vprašanja pa se le izmikaš in ovinkariš.

xx23 ::

Steve Bannon to Michael Lewis: "The Democrats don't matter. The real opposition is the media. And the way to deal with them is to flood the zone with shit."

SDS gre pač po učbeniku Bannona, samo so malo prilagodili glede na naše razmere, @dronyx in podobni pa lepo nasedli.

dild0idis ::

Sam en komentar glede RTV Slo, če so javni zavod, naj bodo financirani samo iz javnih sredstev (to pomeni nič reklam privatnih podjetij), če so pa privatno podjetje, pa naj bodo financirani samo iz privatnih sredstev (torej nič javnega denarja).

Sedaj se naj pa sami odločijo, kaj jim bolj paše in to bi moralo veljati za vse poklice, ki so prisesani na javna sredstva (od zdravnikov, ki popoldne delajo v privatnih ordinacijah, profesorjih, ki delajo tekom dneva za privatna podjetja in tudi za vse ostale zaposlene - morda edini primer, ki se bi ga tukaj lahko dalo kot izjemo je, da delaš čisto drugo zadevo, kot pa v javni službi, torej recimo, da si na javnem mestu zdravnik, popldne pa delaš kot programer).

Enako seveda velja tudi za vse ostale, če si privat podjetje, enostavno nič subvencij, pomoči itd.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Cruz ::

dild0idis je izjavil:

Sam en komentar glede RTV Slo, če so javni zavod, naj bodo financirani samo iz javnih sredstev (to pomeni nič reklam privatnih podjetij), če so pa privatno podjetje, pa naj bodo financirani samo iz privatnih sredstev (torej nič javnega denarja).

Sedaj se naj pa sami odločijo, kaj jim bolj paše in to bi moralo veljati za vse poklice, ki so prisesani na javna sredstva (od zdravnikov, ki popoldne delajo v privatnih ordinacijah, profesorjih, ki delajo tekom dneva za privatna podjetja in tudi za vse ostale zaposlene - morda edini primer, ki se bi ga tukaj lahko dalo kot izjemo je, da delaš čisto drugo zadevo, kot pa v javni službi, torej recimo, da si na javnem mestu zdravnik, popldne pa delaš kot programer).

Enako seveda velja tudi za vse ostale, če si privat podjetje, enostavno nič subvencij, pomoči itd.
Zakaj pa?
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

          ::

dild0idis je izjavil:

[. . .] profesorjih, ki delajo tekom dneva za privatna podjetja in tudi za vse ostale zaposlene - morda edini primer, ki se bi ga tukaj lahko dalo kot izjemo je, da delaš čisto drugo zadevo, kot pa v javni službi, torej recimo, da si na javnem mestu zdravnik, popldne pa delaš kot programer).


Sicer nima veze s temo, ampak zame je profesor, ki zna narediti tudi kaj praktičnega in to tudi naredi, vreden precej več od takega, ki čisto izgubi stik s prakso. V nekaterih skandinavskih državah (proti katerim tako radi pogledujemo) so projekti iz prakse tudi pogoj za podaljšanje habilitacije.
Glede javnega RTVja pa mislim, da čisto brez oglasov ne gre, ampak da bi jih bilo potrebno omejiti na neko sprejemljivo raven. Bolj pomembno glede javnega RTV servisa se mi zdi to, da zmanjšali vpliv politike na vodstvo in vsebine. Kako to narediti, ne vem, mogoče kaj v tej smeri, da bi člane nadzornega sveta predlagalo društvo novinarjev in podobna društva ali pa da bi se od njih (članov nadzornega sveta, vodstva, ... RTV) zahtevala strankarska nevtralnost, v smislu, da niso člani politične stranke, da ne nastopajo na volitvah kot kandidati strank in podobno. 100% nevtralnosti itak ni mogoče doseči.

dronyx ::

          je izjavil:

Torej samo nekaj počez nakladaš, brez kakršne koli osnove. Ko pa se pojavi konkretno vprašanja pa se le izmikaš in ovinkariš.

jaz ne morem vedeti kdo bo kaj naredil po volitvah. To upam razumeš. Poleg tega, svetovati katero stranko volit je isto, kot da ti svetujem katere delnice kupit.

          ::

dronyx je izjavil:

          je izjavil:

Torej samo nekaj počez nakladaš, brez kakršne koli osnove. Ko pa se pojavi konkretno vprašanja pa se le izmikaš in ovinkariš.

jaz ne morem vedeti kdo bo kaj naredil po volitvah. To upam razumeš. Poleg tega, svetovati katero stranko volit je isto, kot da ti svetujem katere delnice kupit.


Glede na tvoje pisanje bi pričakoval, da te stvari poznaš.

dronyx ::

          je izjavil:

Kako to narediti, ne vem, mogoče kaj v tej smeri, da bi člane nadzornega sveta predlagalo društvo novinarjev in podobna društva ali pa da bi se od njih (članov nadzornega sveta, vodstva, ... RTV) zahtevala strankarska nevtralnost, v smislu, da niso člani politične stranke, da ne nastopajo na volitvah kot kandidati strank in podobno. 100% nevtralnosti itak ni mogoče doseči.

Društva novinarjev kakor vem sta pri nas tudi dva, levi in desni. Politična nevtralnost je žal fikcija, ker praktično vsak ima neke preference in poglede na to. Tu gre v prvi vrsti za to, da zaposleni na RTV spoznajo sami pri sebi, da so javni servis, ki ga plačujejo davkoplačevalci in da morajo biti predvsem objektivni. Če kdo na njih izvaja politične pritiske pa naj to javno povedo. Saj tudi sodnikom ne moreš vzeti volilne pravice, torej so tudi oni politično opredeljeni, bolj ali manj. Ampak tudi sodnik mora biti pošten in objektiven, ne glede na to, ali sodi desničarja ali levičarja ali koga tretjega. Tu gre za osnovno higieno demokracije in to mora razčistiti vsak pri sebi. To se mi zdi da pri nas marsikomu ni povsem jasno in potem vleče svoje politične preference tja, kamor ne sodijo. Pa enako velja za državne uradnike. Ena politična opcija jih nastavi oziroma zaposli, ko pridejo drugi, pa nočejo delati ali celi mečejo polena pod noge. To je ta balkanska mentalitete, ki je pri nas še kako prisotna in se v 30 letih ni kaj dosti spremenilo. Nove fasade, ostalo pa vse staro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

RedDrake ::

DeeJay je izjavil:

Mene pa zanimajo imena in priimki t.i. Stricov iz ozadja, globoke države... Kdo to vodi? kdo je mastermind? je to ena oseba ali več? če so dokazi zakaj se jih ne preganja in zaseže ukradeno?
no predvsem me zanimajo imena in priimki, ker jih nikoli noben ne objavi.
(al je vse skupaj fantomsko in narejeno za odvračanje pozornosti)


Nekdo, leta '75 v Palermu:
Mene pa zanimajo imena in priimki t.i. Donov iz ozadja, mafije... Kdo to vodi? kdo je mastermind? je to ena oseba ali več? če so dokazi zakaj se jih ne preganja in zaseže ukradeno?
no predvsem me zanimajo imena in priimki, ker jih nikoli noben ne objavi.
(al je vse skupaj fantomsko in narejeno za odvračanje pozornosti)


Drugače pa za dober začetek raziskovanja "stricev" lahko začneš tu: Commissione provinciale Forum 21.
Seveda je potrebno dodati še kakšnega res iz ozadja, kot je recimo stari dobri Giovanni della Terra.

fikus_ ::

Spet nič konkretnega, mešanje megle iz naslova stricev iz ozadja! V F21 so pa javno izpostavljena imena in močno dvomim, da so se po tej poti šli strici izpostavljat.

CoolBits ::

Kot že rečeno, globoka država oz strici z ozadja je namišljen zunanji sovražnik JJ, saj samo on in njegovi privrženci omenjajo te neumnosti. Tega sovražnika si je ustvaril zato da ima nekoga za obtoževanje kadar sam počne nezakonite zadeve in se ga poskuša legalno ustavit. Ali če mu kdorkoli nasprotuje pripada globoki državi, komunistom ali kaki podobni zablodi.

Cruz ::

xx23 je izjavil:

Steve Bannon to Michael Lewis: "The Democrats don't matter. The real opposition is the media. And the way to deal with them is to flood the zone with shit."

SDS gre pač po učbeniku Bannona, samo so malo prilagodili glede na naše razmere, @dronyx in podobni pa lepo nasedli.
Serija The Loudest Voice, pa tudi Get Me Roger Stone lepo prikažeta kako funkcionirajo desničarski mediji in kaj jih motivira. TLV mate ob četrtkih ob 8 na slo 1, GMRS pa na Netflixu.

fikus_ je izjavil:

Spet nič konkretnega, mešanje megle iz naslova stricev iz ozadja! V F21 so pa javno izpostavljena imena in močno dvomim, da so se po tej poti šli strici izpostavljat.
To so se zanalašč, ker ljudje ravno to pričakujejo, da se "strici" ne bi šli izpostavljat, zato so oni naredili ravno obratno!!!

Ko padeš v svet teorij zarote, najdeš razlago za vse.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

fikus_ ::

Aj, aj , aj, . . . Spet t.i. zarote stricev . . . .

Verjamem, da se je iz prejšnjega sistema našel krog ljudi, ki je nadaljeval s svojimi poslovnimi praksami tudi v novem sistemu, ker so se pač poznali že od prej, poleg tega jih je in še druži podobna ideologija, tudi nove prišleke v ta krog. In da so imeli "prednost" , ker so že bili na položajih.

Še vedno pa ni junaka, ki bi dal imena!

dronyx ::

fikus_ je izjavil:

Verjamem, da se je iz prejšnjega sistema našel krog ljudi, ki je nadaljeval s svojimi poslovnimi praksami tudi v novem sistemu, ker so se pač poznali že od prej, poleg tega jih je in še druži podobna ideologija, tudi nove prišleke v ta krog. In da so imeli "prednost" , ker so že bili na položajih.

Tu ne gre samo za poslovne prakse, ampak gre za način delovanja države. Če ti politično povsem obvladuješ policijo, pravosodje in mediji (kot si jih obvladoval seveda tudi v komunizmu) lahko praktično počneš kar hočeš, saj ni nikogar, ki bi se ti lahko zoperstavil. Ljudje pa tudi ne morejo vedeti, da je nekaj narobe, ker tega ni po TV. Seveda pri nas imamo volitve, kjer verjamem da nihče ne upa napačno šteti glasov ali kaj podobnega, kot se gredo ponekod v tujini. Ampak če zmagajo pa napačni, oziroma če bi radi napačni sestavili vlado, se pa aktivira cel kup nekih mehanizmov. To se lahko lepo vidi ob zadnji menjavi oblasti, ko smo se čez noč zbudili v "fašizmu", čeprav se za večino ni spremenilo praktično nič, razen da je epidemija in to se je videlo nekajkrat tudi v preteklosti. Ampak taki sistemi preživijo, dokler so sposobni neutralizirati opozicijo. Če jim tega ne uspe, potem padejo, bolj črn scenarij pa je, da se zamenjajo samo ljudje, sistem pa ostane isti. S tem pa državljani ne pridobimo nič, kre gre vse naprej po starem.

CoolBits ::

Tako je, če obvladuješ tožilstvo, lahko ti pozabijo tvojo sodbo v predalu (depala vas) in ta zastara, ali pa te sploh ne obtožijo (patria), pa tudi če odstopiš nisi odtopil če šef tako reče itd, itd...
Seveda moraš po teh istih sodnikih pljuvat, da kako nič ne naredijo, da ne bi bilo preveč očitno.

RedDrake ::

Pa kakšne zarote, človek?
Zdenko Roter - Padle maske
Točno to je, kar si napisal ja.
S tem da ta krog slučajno obvladuje medije in s tem slučajno lahko izvaja medijske/politične likvidacije (namesto pravih, kot Cosa Nostra).
Praktično ga ni politika/podjetnika, ki ne bi koga podmazal ali bil dolžan kake usluge. Takšni krogi (dejansko jih je več) potem vršijo pritiske, da se stvari odvijajo po njihovo (predvsem v njihovo finančno korist).
Razni sociologi/filozofi in podobni so zraven bolj kot uporabni idioti ali pa utopisti, kot karkoli drugega.
Kot že omenjeno, na vrh vsakega sistema priplavajo slej kot prej sociopati, ki so sposobni izkoriščati soljudi bolj od povprečja. V primeru neke navidezne enakopravnosti in demokracije je nujno da delujejo bolj kot ne iz ozadja. V primeru avtokracij, so to razni Caudilli in njihovi bližji krogi.
Vedno in povsod.
Da je tu kaj drugače verjamejo bolj kot ne samo koristni idioti.

Koga voliti?
SDS ne.
Vseh, ki hodijo po blagoslove v F21 ali pa jih F21 izbira kot odrešenike tudi ne.
Verjamem, da NSi marsikomu ne "leži" zaradi krščanarjev ki so za njih poosebljen Satan. Fair enough.
Potem pa ostane še 20+ strank, ki so "relativno" neodvisne. Pač nekaj od tistega, pa bo.

dronyx ::

CoolBits je izjavil:

Tako je, če obvladuješ tožilstvo, lahko ti pozabijo tvojo sodbo v predalu (depala vas) in ta zastara, ali pa te sploh ne obtožijo (patria), pa tudi če odstopiš nisi odtopil če šef tako reče itd, itd...

To je ena razlaga. Druga razlaga pa je, da so se te afere umetno sproducirale ko je bil JJ premočan ali je prišel na oblast. Skratka so delovale kot nekakšna močna pomirjevala. V kaj verjameš je pa verjetno bolj stvar naivnosti, kot kaj drugega.

CoolBits ::

Tako je, če verjameš JJ, da mu nekdo podtika si pač naiven.

dronyx ::

CoolBits je izjavil:

Tako je, če verjameš JJ, da mu nekdo podtika si pač naiven.

Ali ti verjameš, da v Belorusiji zapirajo opozicijo? Če temu verjameš, si pač naiven. :))

CoolBits ::

Tukaj ni tema o Belorusiji, ne obračaj.

fikus_ ::

IJJ ima verjetno najdaljšo kariero aktivnega politika v SLO in obvlada zadeve. Na začetku se je večkrat učil na svoji (ne)izkušenosti. Tako kot "levi", se je tudi on naučil, da je fajn imeti kakšno "afero" nasprotnika na zalogi, katero lansiraš pravemu novinarju ob pravem času.
Na tem področju so vsi politiki in stranke podobni, je samo vprašanje, kdo dela več napak in kdo uspešno koristi te napake.

dronyx ::

CoolBits je izjavil:

Tukaj ni tema o Belorusiji, ne obračaj.

Zadeve niso tako zelo različne, kot si ti misliš. Ampak za Belorusijo verjameš, da Lukašenko zapira in preganja opozicijo, za Rusijo tudi verjetno verjameš, da Putin obračuna z opozicijo, da bi pa pri nas obračunavali z opozicijo, pa seveda ni možno, ker tukaj se pa tako ne dela. Pri nas imamo pa levico, ki je svetilnik demokracije, ki praktično uči demokracije celotno EU in desnico, ki je v bistvu pa fašizem. LOL! Sveta preproščina. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

CoolBits ::

Me popolnoma ne zanima Belorusija in ne vem zakaj to vlačiš sem. Nimaš več kaj povedat v bran svojemu šefu?

dronyx ::

CoolBits je izjavil:

Me popolnoma ne zanima Belorusija in ne vem zakaj to vlačiš sem. Nimaš več kaj povedat v bran svojemu šefu?

Belorusijo vlačim sem ker ti poskušam razložiti na bolj očitnem modelu, da nekatere države sicer imajo načeloma "demokracijo", se pa z opozicijo obračunava zato, da ne pride do spremembe oblasti in za obračun z opozicijo se uporablja mehanizme, kot so mediji, represivni aparat in pravosodje. Ko poslušaš Lukašenka se ti zdi, da gre za vzorčen primer demokracije, kjer so človekove pravice na prvem mestu. In v to verjame tudi precej Belorusov. Večina nas pa ne, ker nismo podvrženi njihovi medijski manipulaciji. Da spravijo opozicijske voditelje v zapor je tam dovolj že obsodba, da "netijo nemire" s protesti ali shodi. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

CoolBits ::

Nekateri ste že podvrženi medijski manipulaciji pri nas, demokracija pri nas pa se poslavlja saj predsednik vlade ne podpira pravne države.

          ::

CoolBits je izjavil:

Nekateri ste že podvrženi medijski manipulaciji pri nas, demokracija pri nas pa se poslavlja saj predsednik vlade ne podpira pravne države.


Tako je. Jamrati o nedelovanju pravne države in hkrati podpirati nekoga, ki deluje v nasprotju s pravno državo je, milo rečeno, nekoliko naivno.

GregiB ::

Sem preveril pri statistiki in Stricev je v Sloveniji manj kot 5. Klical sem tudi na ozadje in nihče od njih ni tam...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

KAVINSKY ::

          je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Nekateri ste že podvrženi medijski manipulaciji pri nas, demokracija pri nas pa se poslavlja saj predsednik vlade ne podpira pravne države.


Tako je. Jamrati o nedelovanju pravne države in hkrati podpirati nekoga, ki deluje v nasprotju s pravno državo je, milo rečeno, nekoliko naivno.


Dvojni standardi so očitno že stalna praksa pri nas :))

https://twitter.com/JakaDolinar2/status...

HappyPills ::

Kako je fino, da se lahko čez noč priredi račune. Pivčeva je ta prava za mutibari SP.

fikus_ ::

Pivčevo so že pred kandidaturo za vrh Desusa ujeli s prstom v marmeladi, sedaj se je še 2x ponovilo, ampak ona se še vedno spreneveda in ven vleče. Podn od političarke! Kako lahko takšni ljudje spijo?

In takšni ljudje naj bi vodili državo?!

Kitajci so pred leti imeli nekaj odmevnih "odstranitev" podobnih ljudi in pokazali, da ljudi s prsti v marmeladi ne marajo (vsaj tistih, ki niso po volji vrha CCP). Res da je to ekstremno, ampak vsaj nekaj podobnega in sprejemljivega za naše razmere bi morali narediti pri nas. Sicer vem, da se to ne bo zgodilo, ker potem pade vlada, mogoče jo bo sam Desus zminiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

          ::

fikus_ je izjavil:

Pivčevo so že pred kandidaturo za vrh Desusa ujeli s prstom v marmeladi, sedaj se je še 2x ponovilo, ampak ona se še vedno spreneveda in ven vleče. Podn od političarke! Kako lahko takšni ljudje spijo?


Ženska bo v enem mandatu potopila stranko. Preseneča me njena aroganca in vedno večje zapletanje v laži. Ali je nastavljena od zunaj, da uniči stranko ali pa je precej nesposobna. Je pa res, da Desusa skoraj nihče ne bo pogrešal.

fikus_ ::

Ne bi rekel, da je nastavljena od zunaj, bolj da so jo uporabili v Desusu, da se znebijo Rjavca. Ker pa nima politične kilometrine, dela pa takšne osnovne napake (denar ima zelo rada).

KAVINSKY ::

Stranka je že potopljena. Korl je nizal afero za afero, nikoli nič kriv, volili so ga pa senilni upokojenci, kateri ne bi dobili regresa sicer.

Ta kokoška pa je kvečjemu nesposobna kot pa nastavljena. Po pravici bi povedala kdo je plačeval in se sklicevala na isto obnašanje njenih predhodnikov. Si pa sama jamo koplje. Mediji pa tudi ne prizanašajo, saj je ta afera >20 dek pršuta in ena nočitev< skoraj tako odmevna kot afera maske in respiratorji.

Utk ::

Meni je fascinantno, da se grejo tako "sposobni" ljudje, ki so prilezli do ministra, tako blamirat za par 100 evrov.

          ::

Utk je izjavil:

Meni je fascinantno, da se grejo tako "sposobni" ljudje, ki so prilezli do ministra, tako blamirat za par 100 evrov.


Očitno jim je to modus operandi: saj je vse naše.

KAVINSKY je izjavil:

Mediji pa tudi ne prizanašajo, saj je ta afera >20 dek pršuta in ena nočitev< skoraj tako odmevna kot afera maske in respiratorji.


Ona (in posledično Desus) je zaradi svojega nepremišljenega obnašanja najšibkejši člen in posledično glavna tarča za rušenje vlade. Pritisk se bo še stopnjeval.

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Ja, odstop Pivčeve je najboljša šansa za predčasne volitve, tako da ji ne bodo dali miru. Je pa seveda ravnala nezrelo, upam da se bodo drugi politiki kaj naučili iz te afere, saj to ni redka praksa.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.
««
189 / 466
»»