» »

HDMI VR?

HDMI VR?

ejresnevem ::

Dober večer, za darilo bi se kupilo VR headset (preferenčno s kontrolerji), pa, kolikor se spomnim, tisti sicer gaming laptop ima samo HDMI in USB-C, nima pa DisplayPort...
Pretežna raba kot zanimivost, mogoče še kakšne (steam) igre, da se streamajo (simulacije, morda še kaj) iz pc.
Oculus Rift S menda na pride v poštev, podpira samo DP, Oculus Quest pa je menda standalone, ne podpira streamanja (?).
Ni treba, da je top brand.
Kakšni predlogi?

DamijanD ::

kaj pa pretvornik HDMI-DP

ejresnevem ::

izgleda, da ne...

Clubraider ::

HDMI priključek je dovolj.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

dolenc ::

Quest ima sedaj možnost povezave s PCjem preko usbja(poguglaj Quest link), uraden kabel je sicer 80eur, ampak gre tudi z drugimi. Tko, da za to kar ti rabiš je to to, pa imaš oboje in brez kabla in PC streamanje. In to, da si brez kabla je res fino, tud samo natakneš ga pa gas.
Meni je minus Questa, da mi kar hitro rata neudoben. Kašno urco, pa me že vse tišči.

Rift S je bolj udoben. Traja na začetku dalj časa, da si vse lepo pozicioniraš, ampak ko je gor je to to, dok se fizično ne zmatram sem lahko v VR :).
Razlika je še v zaslonu, slika je malo bolj ostra, med tem ko so pri Questu malenkost lepše barve(lcd vs oled). RiftS nima nastavitve razmaka med očesi, oz ima zelo omejeno, med tem ko Quest ima.

Uglavnem, Quest, pomojem za sprobat VR ni boljšga headseta trenutno.

PARTyZAN ::

Quest Linka se ne da preprosto dobit v sloveniji, mogoče gre s kakšnim relay servisom kot je cheaper&more.

Je pa neudoben ja. To lahko omiliš, če si na zadnjo stran strapa obesiš powerbank, da headset manj pritiska na lica.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oculus Quest bo dobil povezavo s PCjem in zaznavo rok

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
84532 (3443) roli
»

HTCjevi VR naočniki Vive Cosmos prispejo v začetku oktobra

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
124315 (3303) Cico
»

Oculusovega Rifta bo zamenjal Rift S

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
85466 (4547) Invictus
»

Oculus stavi na brezžične VR naočnike Quest

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
187294 (6096) Netrunner
»

EverQuest Next

Oddelek: Igre
382550 (1414) ahac

Več podobnih tem