» »

Pomoč pri izbiri komponent

Pomoč pri izbiri komponent

Yenk ::

Upam, da ni narobe če odprem svojo temo, saj je ena že odprta kateri je ta tema podobna, a je tista tema še aktivna. Prosil bi, da mi pomagate izbrati komponente za sestavo računalnika. To bi bil prvi računalnik, ki je samo moj. To bi bil moj osebni računalnik, uporabljal bi ga za edit videoposnetkov in slik, za seminarske naloge, za programiranje in bi tudi malo igral igrice. Računalnik bi si sestavil sam, da bi se še malo naučil kako to dela in bi kasneje brez problemov kaj nadgradil ali zamenjal. Videoposnetke, ki bi jih urejal bi prenesel iz moje gopro kamere kjer bom snemal večinoma v 4k resoluciji in bi rad gledal v tej isti resoluciji. Te videoposnetke bi shranjeval na poseben disk ali pa bi imel dve mapi za en disk. Budget imam okoli 1000€ le računalnik.

Gledal sem te komponente:

Procesor
Intel core i7
Nisem se še odločiv za generacijo

Grafična kartica
Nvidia geforce GTX 1660

RAM
Za RAM se še nisem odločil katerega, imel pa bi 2x8GB, kasneje bi mogoče še nadgradil.

Matična plošča
Matično ploščo bi imel srednje velikosti, portov ne rabim veliko in lahko tudi še povečam število teh z kakšnim razdelilcem.

SSD
SSD-ja bi imel med 500GB in 1TB, gledal sem Samsung disk 860

HDD
HDD-ja bi imel ali 2x2TB ali pa 4TB ali kaj podobnega.

Hlajenje
Za hlajenje se še nisem odločil

Napajanje
Še ne vem in bi prosil če lahko navedete kakšno spletno stran, ki ti izračuna koliko wattnega rabiš.

Ohišje
Tega ne bi imel kakšnega gromozanskega , imel bi takšnega, ki se prilega matični plošči.

To sestavo sem naredil po tem kar sem našel na internetu in bi prosil da poveste, če je dobra in mi tudi kaj predlagate. Raje bi kaj tišjega, kot pa nekaj, kar bi bilo zelo glasno. Zanima me še če se splača komponente kupiti za black friday. Vse komponente nameravam kupiti v Sloveniji.
Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova kišta | 1000€ | video obdelava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13611156 (6952) Yenk
»

Pomoč pri sestavi računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
284505 (3435) future
»

Pomoč pri posodobitvi računalnika!

Oddelek: Kaj kupiti
262183 (1490) D3m
»

Pc za grafično in video obdelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6613214 (11426) Dman

Več podobnih tem