» »

18650 kot powerbank

18650 kot powerbank

Okapi ::

Eno mogoče neumno vprašanje, ampak vseeno.

Kot powerbank (za telefon in fotoaparat) bi uporabljal baterije 18650, v ustreznem polnilniku, seveda. Na voljo so takšni za 1, 2, 3, 4 ... baterij. Tisti za 1 baterijo so seveda najmanjši in videti najbolj praktični za v žep. Zanima pa me, ali imajo tisti za 2 ali več baterij še kakšno drugo prednost, razen 2x (ali 3x, 4x ...) kapacitete? Recimo hitrost polnjenja ali kaj tretjega? Namreč, če imam polnilnik z eno baterijo, imam lahko dodatne baterije še vedno po žepih, v torbi ... in jih pač po potrebi menjam. Kar je za prenašanje videti bolj praktično, kot če so vse v polnilniku.

Skratka, tole...



... ali tole.

Qcube ::

Načeloma bi moralo bit vseeno, edino ta manjši mora dvignit napetost iz 4.1V na 5V zato morda ima manjši polnilni tok.

aborko ::

Tile na eno 18650 celico so mali in priročni, verjetno pa ne boš našel takega, ki bi imel QC 2 ali QC3 podporo, max 10W (5V, 2A) dajo od sebe. Sam imam tole zadevo: https://www.banggood.com/XANES-XC01-Min... in poleg tega da podpira 2A output, podpira tudi 2A input, kar pomeni da se zelo hitro napolni (skoraj prehitro za zdravje 18650 celic), ampak je pa zelo uporabno. Računaj tudi, da ti te zadeve na eno celico ne bodo napolnile telefona za 100%, kvečjemu le za okoli 50-70%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

Samael ::

Problem teh cevastih (po mojih izkušnjah) je, da se človek ne more zanesti na njih. Mislim, da mi od nekih desetih v zadnjih dveh letih deluje zgolj še polovica njih - ker so še nerabljeni :P Enostavno umrejo, kar je lahko zoprno, ker se človek zanese, da bo, ko bo potreboval, delovalo.
Mogoče obstaja kaj dražjega, kvalitetnejšega, ampak kar sem jaz v tem formatu videl, imel, je bilo bolj v budget segmentu.



Problem pri nekaterih večjih (Tomo s slike zgoraj, pa raznorazni budget generični itd...) je krepko prezgodnji cut-off (na TOMO T4 testirano pri 3,4V). It tega razloga mi je kot kompromis med mobilnostjo, zanesljivostjo, ustreznim cut-offom, pa tudi samo ceno v končni fazi ... daleč najboljši XTAR PB2.
(btw. v tisti obema znani temi o lučkah na s/t imaš na zadnji strani BG link do 30% off, kar pomeni, da ga dobiš za nekih 10 eur).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Power Bank za telefon/tablico (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
37276696 (5566) Karen
»

kvaliteten polnilec + polnilne baterije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
30784510 (23216) d0rK
»

katero 18650 baterijo kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
549560 (5929) jb_j
»

prenosni polnilnik baterij

Oddelek: Loža
236902 (6190) SimplTech

Več podobnih tem