» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
588 / 599
»»

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

johnnyyy: kaj pa, če so ti dogodki znak, da Ljubljana postaja precenjena in se bližamo vrhu nepremičninskega balona v LJ oz. bo v najboljšem primeru stagnacija cen v LJ?

Uf to je težko reči. Sam na padec ne bi upal stavit. Še vedno hoče precej Slovencev živeti v LJ ali njeni okolici, po drugi strani pa tudi turistov ne manjka. Dokler bo povpraševanje in slaba ponudba, ne verjamem da bodo cene pretirano padle.

dronyx ::

Tudi Hrvati imajo očitno iste probleme - Čovjek kupio stan za 98.000 eura, nabavio krevete i sad ga prodaje za 275.000

Zmaga pa ta komentar v zvezi s tem, če bi morala država regulirati ceno stanovanj:
Gledam ja 2017. Bitcoin. $900. Jeftino, al nesto se neckam. Kupim polovni auto za 5000 EUR umjesto 6.6 BTCova. Onda se dogodio halving, pa najopakija pre'lada, pa sudbonosni rat, pa opet halving i eto jedan bitkonj sad kosta $66000. A nit su ga renovirali ovi koji ga imaju, nit ga kupili. Ne mogu opisati taj bijes i ljutnju, bespomocnost i sve ostalo jer svatko ima pravo na jedan bitkonj u dzepu.

Anketno pitanje: treba li drzava regulirati cijenu Bitcoina?

hoxhox ::

Jaz sem se kar preselil v gozd. Kupil šotor za 35e v decathlonu in en kuhalnik.

Najemnina? 0 EUR

Pa še neomejeno prostora.

Je pa res da me ponoči malo zebe. :)

zavajon ::

Malidelničar je izjavil:

johnnyyy: kaj pa, če so ti dogodki znak, da Ljubljana postaja precenjena in se bližamo vrhu nepremičninskega balona v LJ oz. bo v najboljšem primeru stagnacija cen v LJ?

Ni problema. Tudi če smo na vrhu balona, bo čez 10 let ta vrh veljal za izhodišče.
Tako kot se danes za izhodišče pri obravnavi cen uporablja 2007, ki je sicer bil takrat vrh balona.

hoxhox je izjavil:

Jaz sem se kar preselil v gozd. Kupil šotor za 35e v decathlonu in en kuhalnik.

Najemnina? 0 EUR

Pa še neomejeno prostora.

Je pa res da me ponoči malo zebe. :)

Pa si prepričan, da nisi na zasebnem zemljišču? Pa tudi sicer mislim, da kršiš zakon, kajti pri nas je od uvedbe demokracije dalje kampiranje izven kampov prepovedano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

johnnyyy ::

zavajon je izjavil:

Pa si prepričan, da nisi na zasebnem zemljišču? Pa tudi sicer mislim, da kršiš zakon, kajti pri nas je od uvedbe demokracije dalje kampiranje izven kampov prepovedano.

Ali je kampiranje dovoljeno in kje je odvisno od posamezne občine. Večinoma pri nas razen posameznih lokacij ni prepovedano, moraš pa biti lastnik zemljišča ali pa ti mora lastnik to dovolit (na HR je pa prepovedano povsod razen v kampih). A če se greš to prakso, potem rabiš še nekega kolega ali stanovanje, kjer si stalno prijavljen.

Tako, da če imaš stanovanje/hišo, so ti druge opcije precej bolj odprte. V LJ ne potrebuješ stanovanja, ampak nek poslovni prostor (ki so cenejši), kjer lahko prespiš. Tudi vikenda večinoma ne rabiš, saj si lahko samo lastnik zemljišča pa prideš z avtodomom ali prikolico. :)

zavajon ::

V Zakonu o varstvu javnega reda in miru piše to:
18. člen
(kampiranje)
(1) Kdor kampira na javnem kraju, ki za to ni določen, ali na zasebnem prostoru brez soglasja lastnika ali posestnika, se kaznuje z globo 20.000 tolarjev.
(2) Samoupravne lokalne skupnosti lahko s svojimi predpisi določijo pogoje, območja in red kampiranja na svojem območju.


Prvi odstavek ne dopušča druge razlage kot to, da je kampiranje dovoljeno le v kampih in na zasebnih zemljiščih z dovoljenjem lastnika.
Ne razumem, kako bi torej lahko lokalne skupnosti še urejale kampiranje na svojem območju, saj zakon mora veljati po vsej državi, torej tudi če lokalna skupnost kampiranje dovoljuje, bo še vedno v nasprotju s prvim odstavkom tega člena.
Prepričan sem, da bi tako razumel tudi inkasant v modrem, ki bi prišel mimo.

matobeli ::

Lahko je strožje, torej da se prepove tudi kampiranje na privat zemljišču.

kamiKaZaA ::

Trol si odpre nov račun. hoxhox - Čas prve prijave - 25.04.2024 12:40:27. Potrola temo in sedaj mu vi odgovarjate na te njegove trole, vlačite v temo zakonike... namesto, da bi se trole enostavno ignoriralo.

matobeli ::

Sej je jasno da je bil trol-post, ampak nič ni narobe če še to tematiko preglodamo.

zavajon ::

Glede na stanje in perspektive nepremičninskega trga pri nas je za pričakovati, da bo vedno več ljudi prisiljenih živeti v šotoru. Zato je kar prav, da se razjasni, kaj je dovoljeno in kaj ne.

ZveeZ ::

zavajon je izjavil:

Glede na stanje in perspektive nepremičninskega trga pri nas je za pričakovati, da bo vedno več ljudi prisiljenih živeti v šotoru. Zato je kar prav, da se razjasni, kaj je dovoljeno in kaj ne.

Potemtakem se splaca investirat v sotore:)

zavajon ::

Dvomim, da jih bo v Decathlonu zmanjkalo ;)

johnnyyy ::

zavajon je izjavil:

V Zakonu o varstvu javnega reda in miru piše to:
18. člen
(kampiranje)
(1) Kdor kampira na javnem kraju, ki za to ni določen, ali na zasebnem prostoru brez soglasja lastnika ali posestnika, se kaznuje z globo 20.000 tolarjev.
(2) Samoupravne lokalne skupnosti lahko s svojimi predpisi določijo pogoje, območja in red kampiranja na svojem območju.


Prvi odstavek ne dopušča druge razlage kot to, da je kampiranje dovoljeno le v kampih in na zasebnih zemljiščih z dovoljenjem lastnika.
Ne razumem, kako bi torej lahko lokalne skupnosti še urejale kampiranje na svojem območju, saj zakon mora veljati po vsej državi, torej tudi če lokalna skupnost kampiranje dovoljuje, bo še vedno v nasprotju s prvim odstavkom tega člena.
Prepričan sem, da bi tako razumel tudi inkasant v modrem, ki bi prišel mimo.

Ne razumem kaj ne razumeš in kje sem se pri svojem postu zmotil? :).

jernejl ::

Invictus je izjavil:

Ja, fonda je dovolj, ampak privatna lastnina je sveta. Drugače smo v socializmu, kjer so ti vedno vse zaplenili.
Mi smo torej v socializmu, ker lastnina ni sveta. Recimo če bi jaz na svojem gruntu gradil, bi prišla država in mi to podrla, na moje stroške. V kapitalizmu, za razliko od nas, pa pobirajo bistveno višje davke od premoženja.

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ti ne razumeš da pri skoraj vsaki osebi se v lajfu kdaj zgodi da ima prazno nepremičnino... recimo moj foter ima zdaj prazno stanovanje ker je edinec in je zadnji njegov starš lani umrl... ampak še stanovanje ni pripravljeno za vselitev ker to stane denar in počasi rihtamo že 5 mesecev, vsak vikend kaj. pa pucamo ven... Ti bi pa to obdavčil

Seveda to razumem in obdavčiti prazne nepremičnine na nek razumen način ni enostavno. Imaš tudi primere, ko je neka stara bajta na nekem odročnem kraju, kjer nimajo s tem kaj naredit, rušenje pa stane. Lastniku take podrtije ne moreš dati še davka zaradi prazne stanovanjske nepremičnine. Ampak sigurno se pa da to obdavčit tako, da gredo na trg stanovanja, ki so primerna za vselitev, ali pa da lastnik take nepremičnine razmisli o oddaji.
Samo res, obdavčitev Matovega fotra je čisto narobe. V zakonu je treba nujno dodati dva člena, in sicer, da je Matov fotr oproščen plačevanja davkov na nepremičnino ter tudi, da mu država financira komplet adaptacijo z materiali najvišjega cenovnega razreda, da bodo gospod lahko čimpreje in po čimvišji ceni oddajali naprej in fino živeli.
No, resnica je pa taka, da je obdavčitev njegove nepremičnine, s katero se financirajo javni servisi, ki tej nepremičnini zagotavljajo varnost in druge reči, popolnoma logična, vprašanje je zgolj, zakaj morajo danes namesto njega za ta namen davke plačevati drugi.
Če gospod rabijo 42 let za adaptacijo, je to njegov problem, nobenega razloga ni, da zaradi tega ne bi plačeval davkov.
Tudi oni, ki ima podrtijo sredi ničesar, ni noben mejni primer, katerega ne bi bilo smiselno obdavčiti. Naj jo proda, pa mu davka ne bo treba plačevati.

mm&r je izjavil:

Ali je v tem članku zapisan kriterij za "prazno stanovanje"? Kot imam v spomninu je bil pri tej analizi uporabljen kriterij porabe 500kWh, kar pa niti ni tako malo.
Pred leti sem med tednom stanoval v Ljubljani zaradi službe torej 4 do 5 dni, samska oseba, in je bila poraba na letnem nivoju pod 500 kWh.
500kWh je zelo malo. Toliko porabi en malo večji/starejši hladilnik z zamrzovalnikom, ali skrinja. Jaz recimo poznam človeka, ki ima prazno stanovanje, notri pa veliko zamrzovalno skrinjo, ker tam, kjer dejansko živi, zanjo nima prostora. Evo, pa je to prazno stanovanje, ki ga tisti novinarji najbrž niso zaznali.
Ampak graditi neke teorije o tem, da je praznih stanovanj kaj znatno manj, zato ker znatno število ljudi porabi manj kot 500kWh letno, je smešno. Povprečna poraba slovenskega gospodinjstva je sicer okrog 3700kWh.

Malidelničar je izjavil:

matobeli: pa se ti ne zdi, da bi se morali stanovanjske problematike lotiti reševati z povečevanjem ponudbe, t.j. z več in predvsem hitrejšo gradnjo?
Povečanje zasedenosti stanovanj JE povečanje ponudbe. In je tudi bolj racionalno kot gradnja novih. To ne pomeni, da ni smiselno graditi novih, ampak da bi morali to problematiko reševati na obeh koncih.

Malidelničar ::

jernejl: ja ampak, da še nekaj dodam: očitno je problem, ker se pri nas štarta s palico, ne korenčkom.
Nepremičnina je (na žalost) za številne edino omembe vredno premoženje pri nas, ki so ga prigarali. Pač alternativ dolgo časa ni bilo na voljo, ali so se ljudje opekli (NKBM) ali pa država vedno znova izkazuje nekakšne davčne skomine, da potem ljudje dobijo odpor do vlaganja.
In te upravičeno (!) skrajno nezaupljive ljudi ljudi je potrebno spodbuditi da dajo svoje nepremičnine na trg s korenčkom - ureditev pravne varnosti preko javne najemne službe - in ne z palico - vedno znova groziti z novimi davki.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Ne, pri nas je problem ker plačujemo ogromno davkov pa še kar ni dovolj in bi še davkov... Poraba denarja pa je neracionalna in celo škodljiva za Slovence (plačevanje azilantov in ilegalcev)

Ko se to porihta bo naenkrat denarja dovolj brez dodatnih davkov.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Likalnik ::

Malidelničar je izjavil:

jernejl: ja ampak, da še nekaj dodam: očitno je problem, ker se pri nas štarta s palico, ne korenčkom.
Nepremičnina je (na žalost) za številne edino omembe vredno premoženje pri nas, ki so ga prigarali. Pač alternativ dolgo časa ni bilo na voljo, ali so se ljudje opekli (NKBM) ali pa država vedno znova izkazuje nekakšne davčne skomine, da potem ljudje dobijo odpor do vlaganja.
In te upravičeno (!) skrajno nezaupljive ljudi ljudi je potrebno spodbuditi da dajo svoje nepremičnine na trg s korenčkom - ureditev pravne varnosti preko javne najemne službe - in ne z palico - vedno znova groziti z novimi davki.


Težava pri oddajanju nepremičnine dolgoročno je predvsem, ker je zakonodaja tako čudno napisana...verjemita, da bi marsikdo veliko raje oddal najemnino dolgoročno, kot se pa z*jebaval s turisti.
ampak, če ti nepremičnino oddaš dolgoročno in podpišeš pogodbo z najemnikom, kateri ima poleg žene še dva otroka in da pride do težav s plačevanjem stroškov, najemnine ali pa vzdrževanjem nepremičnine s strani najemnika....potem je najemodajalec po domače povedano v riti....ven ga praktično ne more spraviti drugače kot pa preko sodišča...to pa pri nas traja. V tem obdobju pa najemnik notir živi, ne plačuje stroškov in uničuje nepremičnino...ko mu izklopijo elektrijo je najemodajalec dolžan plačati vse račune in penale, da jo priklopijo nazaj.
na koncu pod črto pogledaš, da je bolje imeti prazno, kot pa se zajebavati po sodiščih

Mato989 ::

Ja samo dušebrižniki za ljudi nočejo zakona popravit, oni bi tepli lastnike ki nočejo pod tako gnilimi zakoni oddajat...

Klasika.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

Ne, pri nas je problem ker plačujemo ogromno davkov pa še kar ni dovolj in bi še davkov... Poraba denarja pa je neracionalna in celo škodljiva za Slovence (plačevanje azilantov in ilegalcev)

Ko se to porihta bo naenkrat denarja dovolj brez dodatnih davkov.

A se nisi pred časom ravno ti tukaj hvalil, da boš odprl sp zato, da boš lahko utajal davke?
Azilanti so za družbo gotovo precej bolj koristni kot utajevalci davkov, zato je zanje smiselno porabljati proračunski denar.

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne, pri nas je problem ker plačujemo ogromno davkov pa še kar ni dovolj in bi še davkov... Poraba denarja pa je neracionalna in celo škodljiva za Slovence (plačevanje azilantov in ilegalcev)

Ko se to porihta bo naenkrat denarja dovolj brez dodatnih davkov.

A se nisi pred časom ravno ti tukaj hvalil, da boš odprl sp zato, da boš lahko utajal davke?
Azilanti so za družbo gotovo precej bolj koristni kot utajevalci davkov, zato je zanje smiselno porabljati proračunski denar.


Predvsem so azilanti bili koristni za posiljeno v LJ... ni lepšega upam da bo z veseljem plačevala davke da pripeljejo še več posiljevalcev...

In ne, če že bom optimiziral davke... ne utajim niti centa vse je na račun nič mimo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

zavajon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne, pri nas je problem ker plačujemo ogromno davkov pa še kar ni dovolj in bi še davkov... Poraba denarja pa je neracionalna in celo škodljiva za Slovence (plačevanje azilantov in ilegalcev)

Ko se to porihta bo naenkrat denarja dovolj brez dodatnih davkov.

A se nisi pred časom ravno ti tukaj hvalil, da boš odprl sp zato, da boš lahko utajal davke?
Azilanti so za družbo gotovo precej bolj koristni kot utajevalci davkov, zato je zanje smiselno porabljati proračunski denar.


Predvsem so azilanti bili koristni za posiljeno v LJ... ni lepšega upam da bo z veseljem plačevala davke da pripeljejo še več posiljevalcev...

Absolutno so bolj koristni kot utajevalci davkov s Ptuja.
Pa posilstev ni, kar se za Ptuj ne more reči. No, tam res niso posilstva, ampak le umori...

Mato989 ::

Ja seveda ni posilstev ona v LJ si je izmislila... ITAK...

Dokaži mi da sem utajil davek, do tačas veljam za nedolžnega

Ti itak nimaš pojma razliko med optimizacijo in utajevanjem ampak ok, naj ti bo ker si bolj počasne sorte.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

dezived ::

Mato989 je izjavil:

Ja seveda ni posilstev ona v LJ si je izmislila... ITAK...

Dokaži mi da sem utajil davek, do tačas veljam za nedolžnega

Ti itak nimaš pojma razliko med optimizacijo in utajevanjem ampak ok, naj ti bo ker si bolj počasne sorte.

Vodenje poslovnih knjig za podjetja in s.p.-je igra z jasno določenimi pravili. In v vsaki taki igri obstajajo igralci, ki jim gre bolje, in tisti, ki jim gre slabše, čeprav oboji ne kršijo nobenih pravil :)

Mato989 ::

dezived je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja seveda ni posilstev ona v LJ si je izmislila... ITAK...

Dokaži mi da sem utajil davek, do tačas veljam za nedolžnega

Ti itak nimaš pojma razliko med optimizacijo in utajevanjem ampak ok, naj ti bo ker si bolj počasne sorte.

Vodenje poslovnih knjig za podjetja in s.p.-je igra z jasno določenimi pravili. In v vsaki taki igri obstajajo igralci, ki jim gre bolje, in tisti, ki jim gre slabše, čeprav oboji ne kršijo nobenih pravil :)


Pri normirancu težko karkoli zajebeš, razen če ne znaš seštet števila oz vrednosti računov ki si jih izdal v nekem koledarskem letu... Tvoj komentar drži ampak normiranci so tu izjema ker vse kar moraš biti sposben je seštet promet zadnjega leta... in vpisat to v en okvirček in ti poračunajo dohodnino... če znotraj tega karkoli zajebeš si ne zaslužiš da se ponašaš z končano OŠ.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Pri normirancu težko karkoli zajebeš, razen če ne znaš seštet števila oz vrednosti računov ki si jih izdal v nekem koledarskem letu...

Če nekdo za normiranca rabi računovodjo, mogoče ni v pravem poslu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

Ja seveda ni posilstev ona v LJ si je izmislila... ITAK...

Glej glej, ravno eno dečvo so večkrat posilili... Migranti seveda... Jasno, da si ne zmišljuje, zakaj pa bi se?

Dokaži mi da sem utajil davek, do tačas veljam za nedolžnega

Seveda veljaš za nedolžnega ;)

Ti itak nimaš pojma razliko med optimizacijo in utajevanjem ampak ok, naj ti bo ker si bolj počasne sorte.

Izdajanje fiktivnih računov, s čimer si se tu hvalil, je torej optimizacija. A si to ti, Rok Snežić?

Mato989 ::

Izdajanje fiktivnih računov, s čimer si se tu hvalil, je torej optimizacija


ne izdajam fiktivnih računov, jaz tam delam po navodilih naročnika...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

zavajon je izjavil:


Izdajanje fiktivnih računov, s čimer si se tu hvalil, je torej optimizacija. A si to ti, Rok Snežić?

Fiktivne račune se večinoma izdaja d.o.o-jev, da si povečajo stroške...

Provizije so tam od 10% za kolege do 20% za vse ostale glede na višino računa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

johnnyyy ::

jernejl je izjavil:

Jaz recimo poznam človeka, ki ima prazno stanovanje, notri pa veliko zamrzovalno skrinjo, ker tam, kjer dejansko živi, zanjo nima prostora.

Ah tega je tudi precej. Ko sem opremljal (študentsko) stanovanje v LJ, kjer sem živel, sem od kolegov iz rodne grude dobil stare stvari (kavč/omare) in sem jih s prikolico pripeljal v LJ. Od vseh kolegov, ki jih imam, sem imel le enega, ki je imel prazno garažo, kamor sem jo lahko parkiral za nekaj dni.

Na firmi, smo vsi sodelavci skladiščili svoje osebne stvari - saj v stanovanjih nismo imeli prostora.

In imam kolega, ki v drugem stanovanju (30m²) skladišči, ker doma nima prostora (3je živijo na 45m²) in jamra drugemu kolegu, kako nimajo placa - pa pravi drugi kolega, da predno so se preselili v bajto, jih je 5 živelo na 45m².

In v študentskih časih sem imel sosede (Bosanci) kjer je familija štirih živela na 22m².

Mi gre kolega v trgovino iskat nekaj kar sem naročil, pa me kliče čez en dan, da moram nujno prit iskat, ker v avtu nima več placa, stanovanje pa 30m² kjer živijo 3je.

Takle mamo :D.

Utk ::

Jap, "kvaliteta bivanja" po ljubljansko...

Invictus ::

Če ima kolega eno stanovanje samo za skladišče, je to najdražje skladišče ever...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

johnnyyy ::

Utk je izjavil:

Jap, "kvaliteta bivanja" po ljubljansko...

Saj večinoma drugje ni veliko bolje, razen nekaj izjem. Kjer gradim hišo sem se pogovarjal s sosedi pa prav en, če bomo kaj travo kosili. Pa mu povem, da imam traktor - samo je 150km stran, pa bi rabil prostor, da bi ga parkiral. Pa nihče nima prostora - pa mu pravim, saj živite v hišah. Pa pokaže na svojo bajto in okrog nje kup neke robe pokrite s folijo, pa prav, kaj misliš da imam jaz tisto robo pokrito s folijo, da zgleda večja ciganija? :D

Invictus je izjavil:

Če ima kolega eno stanovanje samo za skladišče, je to najdražje skladišče ever...

Ja vem, a je v istem bloku kjer ima stanovanje.

vidko54 ::

johnnyyy je izjavil:

Utk je izjavil:

Jap, "kvaliteta bivanja" po ljubljansko...

Saj večinoma drugje ni veliko bolje, razen nekaj izjem. Kjer gradim hišo sem se pogovarjal s sosedi pa prav en, če bomo kaj travo kosili. Pa mu povem, da imam traktor - samo je 150km stran, pa bi rabil prostor, da bi ga parkiral. Pa nihče nima prostora - pa mu pravim, saj živite v hišah. Pa pokaže na svojo bajto in okrog nje kup neke robe pokrite s folijo, pa prav, kaj misliš da imam jaz tisto robo pokrito s folijo, da zgleda večja ciganija? :D

Invictus je izjavil:

Če ima kolega eno stanovanje samo za skladišče, je to najdražje skladišče ever...

Ja vem, a je v istem bloku kjer ima stanovanje.


Kaj ni bolje? Po mojem mnenju je več folka, ki živi udobno na 50m2 plus( izključimo mlade zaposlene). Jaz živim že 8 let v Lj pa še nisem slišal za takšne primere.

Mato989 ::

To zato ker so debilni hrčki... lani je babica umrla in sem 7 dni pucal flet pizdarij ki jih je shranjevala v 60 letih... faking šit no, kaj the fuck je treba shranit vozovnico za LJ 20 let... PRFUKNENO...

Jaz mam vse svoje stvari v 2 kufrih in 2 škatlah... 1 škatla so oldies ki verjamem da bodo nekaj vredni čez 20 let ostalo pa kar uporabljam...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

johnnyyy je izjavil:


Invictus je izjavil:

Če ima kolega eno stanovanje samo za skladišče, je to najdražje skladišče ever...

Ja vem, a je v istem bloku kjer ima stanovanje.

Se pravi, ima kramo v nečem, kar je vredno 150k+
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zavajon ::

Invictus je izjavil:

Če ima kolega eno stanovanje samo za skladišče, je to najdražje skladišče ever...

V normalnem svetu bi bilo tako, a ne pri nas.
To skladišče je namreč zastonj, ker nima z njim nobenih stroškov, pa cena stalno raste, zato bo imel velik dobiček, če ga bo nekoč prodal.

vidko54 ::

Torej je hrček ubistvu bogat hrček!

Utk ::

Nič ne bo prodal, še enga bo kupil.

zavajon ::

Ja, najverjetneje bo tako. V tem primeru dobička ne bo imel, bo pa imel dober občutek, da je milijonar s perspektivo, da postane milijarder, kar je gotovo še bolje od dobička pri prodaji ;)

ivekoprivek ::

Dražba Dravski kristali Maribor

Marketinški spin ali pritisk hipoteke?

Bi pa znesek dražbe utegnil podati krvno sliko trga v tem trenutku.

Zgodovina sprememb…

zavajon ::

Seveda je spin. Nobene slike trga ne bo, ker je dražba dogovorjena. Pač poceni reklama.

johnnyyy ::

vidko54 je izjavil:

Kaj ni bolje? Po mojem mnenju je več folka, ki živi udobno na 50m2 plus( izključimo mlade zaposlene). Jaz živim že 8 let v Lj pa še nisem slišal za takšne primere.

No jaz živim v LJ že dobrih 15 let, od tega 1/2 v lastniškem stanovanju. Pa ti povem, da so na zboru etažnih lastnikov vedno pripombe - parkingi, odlaganje stvari v sušilnice, kolesa izven kolesarnice (ker v njej ni dovolj prostora) itd. In kolikor imam kolegov, ki so lastniki, drugje ni kaj veliko boljše.

Mato989 je izjavil:

To zato ker so debilni hrčki... lani je babica umrla in sem 7 dni pucal flet pizdarij ki jih je shranjevala v 60 letih... faking šit no, kaj the fuck je treba shranit vozovnico za LJ 20 let... PRFUKNENO...

Jaz mam vse svoje stvari v 2 kufrih in 2 škatlah... 1 škatla so oldies ki verjamem da bodo nekaj vredni čez 20 let ostalo pa kar uporabljam...

Neka vozovnica najbrž ne porabi nekaj m² prostora ali pač. In pri majhnih stanovanjih ni problem hrčkanje, ampak sama velikost, saj več stvari in ljudi kot imaš v stanovanju, več stvari rabiš in bolj kot je stanovanje polno, težje se gibaš in tudi pospravljaš.

Invictus je izjavil:

Se pravi, ima kramo v nečem, kar je vredno 150k+

Ja v teoriji. V praksi pa je bilo eno stanovanje podedovano in bi moral plačati davek od dobička, če bi ga prodal. Njegovo stanovanje pa za 3 ljudi ni dovolj veliko - 45m², zato ima tam stvari, ki jih uporablja (recimo letno garderobo, voziček za otroka itd.)

Mato989 ::

Neka vozovnica najbrž ne porabi nekaj m2 prostora ali pač. In pri majhnih stanovanjih ni problem hrčkanje, ampak sama velikost, saj več stvari in ljudi kot imaš v stanovanju, več stvari rabiš in bolj kot je stanovanje polno, težje se gibaš in tudi pospravljaš.


Seveda ne, samo 70.000 "vozovnic" pa porabi in zadev ki so nepomembne ki jih 1x se ni pogledalo... naštel sem 67 pesmaric, pa 17 novih in starih zavez v vseh velikostih itd... pa 37 škarjic za nohte in nohtno kožico (ZA KOJI K RABIŠ TOLIKO!?) pa 29 DEK kaj se boš kdaj z 29 dekami pokril na kavču WTF? Pa 17 rjuh pa 15 posteljnin... verjetno še kaj iz Marije Terezije...

Skratka, jaz imam vsako leto akcijo in zmečem stran vse kar v zadnjem letu nisem niti 1x rabil... adios... razen hand picked 10-15 zadev za katere menim da bodo collectible in še kaj vredni...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

zavajon ::

Ja, res imaš težave z novim podedovanim stanovanjem. Ni ti ]ahka... :))

Mato989 ::

Ni govora o tem ampak o brezveznem hrčkanju :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Likalnik ::

Mato989 je izjavil:

Neka vozovnica najbrž ne porabi nekaj m² prostora ali pač.


ni problem prostor katerega porabi vozovnica...ker to vsi vemo, da ni omembe vredno...bolj gre za to, da če je pospravljena oziorma v omari odložena 20 let stara vozovnica si ob tem lahko predstavljaš, kako so odložene še druge stare in večje stvari...katere pa lahko zasedejo veliko prostora.

tudi pri meni starci hrčkajo....jaz sproti sortiram in stran mečem....na koncu ugotoviš, tudi, če vse pospraviš in hrčkaš...ko rabiš neko stvar jo v tistem neredu itak nikoli ne najdeš

Baja ::

mato, pa kaj te tolko moti, če ljudje hrčkajo. naj, če jim tako paše

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Skratka, jaz imam vsako leto akcijo in zmečem stran vse kar v zadnjem letu nisem niti 1x rabil... adios... razen hand picked 10-15 zadev za katere menim da bodo collectible in še kaj vredni...

Odvisno kako imaš urejeno. Meni je bolj v interesu, da imaš placa dovolj. Pa ne zato, da skladiščiš brezvezno robo, ampak da lahko imaš razporejeno. Saj ti lahko imaš oblek za 2 škatli, a v škatli jih imaš če se seliš. Če jih imaš v omari je dobro, da je dovolj velika, da ti ni potrebno "umikati hlač da prideš do majice". Tudi če imaš pred bajto/blokom parking je fajn da je tako velik, da lahko parkiraš, brez da bi moral pol avtov preparkirati.

Sicer pa hrčkajo bolj starejši, saj večinoma nimajo takšnega problema z velikostjo stanovanj kot mladi.

zavajon ::

Baja je izjavil:

mato, pa kaj te tolko moti, če ljudje hrčkajo. naj, če jim tako paše

A tebe ne bi motilo, če bi podedoval stanovanje, pa bi bilo to polno šare? :))

matobeli ::

Nočna mora, jaz dedujem samo obnovljena stanovanja, po možnosti bi blo fajn da so obnovljena po odhodu lastnika v dso. Sam ne nekej napol, ker pol je bolje da sam delam.

Ampak s pohištvom si pa res ni treba belit glave, v stanovanju ga sploh ni treba met in ja, tisti 40" lcd tv lahko vzame sabo v dso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()
««
588 / 599
»»