» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
170 / 599
»»

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Točno to je problem našega trga, večina ljudi ki "prodaja" nepremičnino je v resnici ne rabi prodat. Ampak če bo nekdo res dal 550k zanjo jo pa z veseljem prodajo. Zdej, tiste ki so vredne 150k se celo prodajo po 200k ker so pač krediti bili ugodni in ljudje načeloma res rabimo nepremičnino. V cenovnem razredu 400k+ pa ponavadi ni ljudi ki bi z nakupom reševali svoj stanovanjski problem.

Tako da, nespodobno ni, ampak je zelo malo možnosti da jo bodo prodali za toliko nižjo ceno. Pa verjetno bodo padli komentarji v stilu "albanci so mi že včeraj ponujali 450k in to v gotovini!"


No pa saj to je pravica prostega trga, da ti pač nekaj kar si lastiš daš naprodaj za neko ceno... Tako kot je pravica drugega da ponudi manj in nato da lastnik zavrne prodajo po tej ceni... to je vse v skladu z logiko trga.

Tu ne vidim težave.

Jaz tudi prodam vikend takoj če nekdo pride pa mi ponudi 120k... za 40k ga pa raje obdržim, tako pač to je...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Ja itak, 90% nepremičnin je naprodaj, samo pozvoni in ponudi. Samo ne šparaj pri tem, če hočeš kaj dobit.

maticb492 ::

Jaz tudi prodam stanovanje za 200k, če kdo išče :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


No pa saj to je pravica prostega trga, da ti pač nekaj kar si lastiš daš naprodaj za neko ceno... Tako kot je pravica drugega da ponudi manj in nato da lastnik zavrne prodajo po tej ceni... to je vse v skladu z logiko trga.

To folku v Sloveniji ne potegne.

Mislijo, da ti mora sodržavljan dati nekaj tako poceni, kot ti zahtevaš.

Pač tipični komunizem. Vse je naše, dokler nekaj ni moje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Mato989 je izjavil:


No pa saj to je pravica prostega trga


Ki pa v resnici ni zares prost. Prost trg imamo pri avtomobilih, in se hitro pokaže realno stanje da je 15let star, popolnoma vozen, z avtomatsko klimo in 6airbagi in vsemi dodatnimi jajci, avto vreden 2 jurja. Nov je bil pa 30k.

Če danes prepovemo uvoz in prodajo novih, oziroma prodajo novih po nekih zajebanih standardih, bo ta isti shitbox za 2k kmalu vreden 10k. Ker ne bo vprašanje "ali ima radarski tempomat" ampak zgolj, a pride čez tehničnega.

Invictus je izjavil:


Mislijo, da ti mora sodržavljan dati nekaj tako poceni, kot ti zahtevaš.


Ja lej, če ni solidarnosti, se jo pa ustvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Utk ::

Če danes prepovemo uvoz in prodajo novih, oziroma prodajo novih po nekih zajebanih standardih, bo ta isti shitbox za 2k kmalu vreden 10k. Ker ne bo vprašanje "ali ima radarski tempomat" ampak zgolj, a pride čez tehničnega.

Kolk od teh, ki jamrajo, da ni stanovanja ali hiše za manj od X, je poskusilo na novo zgradit hišo?

matobeli ::

Kolk ljudi ki lahko vzame 150-200k kredita je probalo zgradit hišo kjer rabiš najprej 100k za parcelo in pol še vsaj 150k za hišo, in ob sem skupaj vzet v zakup da boš pač živel v vukojebini ali ob železnici?
Bolj malo pomoje.

Gradijo tisti ki dobijo od staršev parcelo.

Utk ::

A jebiga. Če je težko zgradit novo, mora bit staro napol zastonj? A ni bolj logično obratno?
Jaz si bi, in si bom enkrat, tudi zgradil lepo novo varčno hiško, staro pa prodal. In če mene nova stane 300 jurjev, pač ne bom stare, sicer dvakrat večje kot bo bila nova, prodal za 80. Če ne bom dobil, da se mi to sploh splača, pač ne bom tega delal. Pa si naj tist, ki bi kupil staro, zgradi novo, če more.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ginekk ::

Utk je izjavil:


Kolk od teh, ki jamrajo, da ni stanovanja ali hiše za manj od X, je poskusilo na novo zgradit hišo?


Jaz, leta 2001 sem kupil parcelo, začel s projektom leta 2006 in leta 2007 se vselil v bajto.

Takrat je bil tud trg zelo pregret. Samo že zdaleč ne toliko kot zdaj, ko se kupuje vsako sranje kot da jutri ne bo ničesar več na trgu in s še bolj glupo idejo "super poceni sem se zakreditiral s fiksno obrestno za vsaj 20 let, saj bo itak vse požrla inflacija in obrok ki je zdaj 30% mojega dohodka, bo na koncu samo še 5%. Ali pa "men najemniki odplačujejo".

Mhm, bo ja, sigurno bo.

Utk ::

No vidiš. Če ni za kupit nič, postavi svojo. Ne pa jamrat in čakat na ne vem kaj.

matobeli ::

Alpa greš v tujino in pustiš slovencelne da jim sirijke previjajo riti.

Utk ::

Ja, ker v Nemčiji ti bojo pa avtohtone čistokrvne Arijke.

matobeli ::

Sej to, bolš da mi hodjo v njemački previjat rit v hišo v predmestju kot pa v sloveniji v flet na ptuju.

Zimonem ::

Če meniš , da bo to rešilo tvoje probleme je alternativa. Ampak dvomim, glede na to da že 10 let jamras po forumu.

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Kolk ljudi ki lahko vzame 150-200k kredita je probalo zgradit hišo kjer rabiš najprej 100k za parcelo in pol še vsaj 150k za hišo, in ob sem skupaj vzet v zakup da boš pač živel v vukojebini ali ob železnici?
Bolj malo pomoje.

Gradijo tisti ki dobijo od staršev parcelo.


Zanimivo. Kako potem, da se je v zadnjih 3 letih toliko parcel prodalo in se na njih zida' Kdo so potem ti ljudje? V našem naselju so se v zadnjih dveh mesecih prodale zadnje 3 proste parcele. Ena je šla za 330 po metru, drugi dve za 260 po metru. Na koncu ulice je cleo mlad par, ki je kupil parcelo. Imata po 200k kredita vsak, na 30 let. Od 14 parcel v naselju so samo tri ostale v družini, ostalo se je prodalo in pozidalo, tak oda ta tvoja trditev ne drži kaj preveč. Folk se pač zakreditira do onemoglost in si kupi parcelo in zgradi hišo. ČE želiš ceneje greš pa proti severni gorenjski, kjer so parcele še vedno med 100-150 po metru.

matobeli ::

Res je, 20% ljudi ki imajo kaj več kot jurja pa pol mesečno se je lahko ugodno zakreditiralo in pokupilo vse kar zgleda vsaj napol normalno.

Dober način da se ustreliš pri 45 ko se ti firma sesuje in pride deložacija.

Bodo pa potico jedli ane.

OneYellow ::

Severna Gorenjska misliš Jesenice? :) Ker samo tam so še po teh cenah, kot jih omenjaš. Vse pred Jesenicami pod 200 na kvadrat ne dobiš, če ti sploh želijo prodat. Ekstremi gredo tudi prek 300 na kvadrat. :)
Sicer pa po mojem mnenju so v glavnem med kupci razni loto dobitniki (beri covid dodatkarji, kriptaši ipd.) ter tisti, ki so v teh časih dobro prodali podedovan flet, s tem kupili parcelo in z malo kredita postavili bajto.

kriptobog ::

OneYellow je izjavil:

Severna Gorenjska misliš Jesenice? :) Ker samo tam so še po teh cenah, kot jih omenjaš. Vse pred Jesenicami pod 200 na kvadrat ne dobiš, če ti sploh želijo prodat. Ekstremi gredo tudi prek 300 na kvadrat. :)
Sicer pa po mojem mnenju so v glavnem med kupci razni loto dobitniki (beri covid dodatkarji, kriptaši ipd.) ter tisti, ki so v teh časih dobro prodali podedovan flet, s tem kupili parcelo in z malo kredita postavili bajto.


In v Žirovnici sem zasledil včeraj en oglas. Vse kar je prej je pa dražje. covid dobitkarji in podobni so verjetno bolj v Lescah. Tam ko gledaš po novih hišah zapise iz zemljiške knjige skoraj nikogar ni s hipoteko. Ko gledam pri nas v ulici so pa na hipoteki take cifre, da te stisne. Kot sem rekel, rekorder je mlad par s 400k . Povprečna cifra na hipoteki v naši ulici je pa 180k, kar pomeni da so imeli privarčevano dovlj za parcelo, nekaj srečnežev jo je pa kupilo 10 let nazaj, ko so bile še po 150.

matobeli je izjavil:

Res je, 20% ljudi ki imajo kaj več kot jurja pa pol mesečno se je lahko ugodno zakreditiralo in pokupilo vse kar zgleda vsaj napol normalno.

Dober način da se ustreliš pri 45 ko se ti firma sesuje in pride deložacija.

Bodo pa potico jedli ane.


V najemu je pa kaj drugače? Če izgubiš dohodek najemnine isto ne moreš plačati, kot obroka kredita ne. Pri kreditu se lahko zmeniš za kak moratorij, pri najemnini pa verjetno ne, ampak najemnike itak zakonodaja tako ščiti, da imam raje prazen flat, kot da oddam komu.

Zgodovina sprememb…

velikBrokoli ::

kriptobog je izjavil:

OneYellow je izjavil:

Severna Gorenjska misliš Jesenice? :) Ker samo tam so še po teh cenah, kot jih omenjaš. Vse pred Jesenicami pod 200 na kvadrat ne dobiš, če ti sploh želijo prodat. Ekstremi gredo tudi prek 300 na kvadrat. :)
Sicer pa po mojem mnenju so v glavnem med kupci razni loto dobitniki (beri covid dodatkarji, kriptaši ipd.) ter tisti, ki so v teh časih dobro prodali podedovan flet, s tem kupili parcelo in z malo kredita postavili bajto.


In v Žirovnici sem zasledil včeraj en oglas. Vse kar je prej je pa dražje. covid dobitkarji in podobni so verjetno bolj v Lescah. Tam ko gledaš po novih hišah zapise iz zemljiške knjige skoraj nikogar ni s hipoteko. Ko gledam pri nas v ulici so pa na hipoteki take cifre, da te stisne. Kot sem rekel, rekorder je mlad par s 400k . Povprečna cifra na hipoteki v naši ulici je pa 180k, kar pomeni da so imeli privarčevano dovlj za parcelo, nekaj srečnežev jo je pa kupilo 10 let nazaj, ko so bile še po 150.

matobeli je izjavil:

Res je, 20% ljudi ki imajo kaj več kot jurja pa pol mesečno se je lahko ugodno zakreditiralo in pokupilo vse kar zgleda vsaj napol normalno.

Dober način da se ustreliš pri 45 ko se ti firma sesuje in pride deložacija.

Bodo pa potico jedli ane.


V najemu je pa kaj drugače? Če izgubiš dohodek najemnine isto ne moreš plačati, kot obroka kredita ne. Pri kreditu se lahko zmeniš za kak moratorij, pri najemnini pa verjetno ne, ampak najemnike itak zakonodaja tako ščiti, da imam raje prazen flat, kot da oddam komu.


V najemu ti potem Levica zrihta flat :D

matobeli ::

Ki ga je prej zasegla kriptoborgu. Kriptoborg še vedno nič ne dobiva od stanovanja, stanovanje pa ni prazen. Win-win.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Ki ga je prej zasegla kriptoborgu. Kriptoborg še vedno nič ne dobiva od stanovanja, stanovanje pa ni prazen. Win-win.


In zakaj bi mi karkoli vzeli? Stanovanje sem kupil in sam odločam kaj bom z njim. Sem imel najemnika in sem imel celo štalo, ko ni plačeval najemnine in sem se moral jajcati po sodišču. Ko jebe tako državo, ki ščiti neplačnika. Imam raje prazno, pa obnovim čez 15 let in dam mulcu.

Unchancy ::

Točno to. Če mi pa kakšen od gnojev iz Levice hoče vzet, pa vzamem kramp in stanovanje z zidovi vred zjebem do daske in se poserjem v vsako sobo, pol ga naj pa vzamejo.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

matobeli ::

Glede na to kaj se danes oddaja je to čist povprečno stanovanje za 400€/mesec.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:


No pa saj to je pravica prostega trga


Ki pa v resnici ni zares prost. Prost trg imamo pri avtomobilih, in se hitro pokaže realno stanje da je 15let star, popolnoma vozen, z avtomatsko klimo in 6airbagi in vsemi dodatnimi jajci, avto vreden 2 jurja. Nov je bil pa 30k.

Če danes prepovemo uvoz in prodajo novih, oziroma prodajo novih po nekih zajebanih standardih, bo ta isti shitbox za 2k kmalu vreden 10k. Ker ne bo vprašanje "ali ima radarski tempomat" ampak zgolj, a pride čez tehničnega.

Invictus je izjavil:


Mislijo, da ti mora sodržavljan dati nekaj tako poceni, kot ti zahtevaš.


Ja lej, če ni solidarnosti, se jo pa ustvari.


Aha, zato so se pa cene rabljenih zvišale napram 2 leti nazaj =) Dober prosti trg to kajne.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

->In zakaj bi mi karkoli vzeli?

Ker se solidarnosti da naučit.
Sej pod "vzeli" je mišljeno da ti bodo dali nekaj davka, pol se boš pa sam odločil kaj bo.

Mato989 je izjavil:


Aha, zato so se pa cene rabljenih zvišale napram 2 leti nazaj =) Dober prosti trg to kajne.


Točno to, pipca se je priprla in cene rabljenih so šle gor. Če bi se zaprla bi bli pa šitboksi po 5k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

OneYellow ::

kriptobog je izjavil:

OneYellow je izjavil:

Severna Gorenjska misliš Jesenice? :) Ker samo tam so še po teh cenah, kot jih omenjaš. Vse pred Jesenicami pod 200 na kvadrat ne dobiš, če ti sploh želijo prodat. Ekstremi gredo tudi prek 300 na kvadrat. :)
Sicer pa po mojem mnenju so v glavnem med kupci razni loto dobitniki (beri covid dodatkarji, kriptaši ipd.) ter tisti, ki so v teh časih dobro prodali podedovan flet, s tem kupili parcelo in z malo kredita postavili bajto.


In v Žirovnici sem zasledil včeraj en oglas. Vse kar je prej je pa dražje. covid dobitkarji in podobni so verjetno bolj v Lescah. Tam ko gledaš po novih hišah zapise iz zemljiške knjige skoraj nikogar ni s hipoteko. Ko gledam pri nas v ulici so pa na hipoteki take cifre, da te stisne. Kot sem rekel, rekorder je mlad par s 400k . Povprečna cifra na hipoteki v naši ulici je pa 180k, kar pomeni da so imeli privarčevano dovlj za parcelo, nekaj srečnežev jo je pa kupilo 10 let nazaj, ko so bile še po 150.

matobeli je izjavil:

Res je, 20% ljudi ki imajo kaj več kot jurja pa pol mesečno se je lahko ugodno zakreditiralo in pokupilo vse kar zgleda vsaj napol normalno.

Dober način da se ustreliš pri 45 ko se ti firma sesuje in pride deložacija.

Bodo pa potico jedli ane.


V najemu je pa kaj drugače? Če izgubiš dohodek najemnine isto ne moreš plačati, kot obroka kredita ne. Pri kreditu se lahko zmeniš za kak moratorij, pri najemnini pa verjetno ne, ampak najemnike itak zakonodaja tako ščiti, da imam raje prazen flat, kot da oddam komu.


Težava pri takšnih cenah je predvsem to, da potem neka povprečno velika parcela nanese 200k. Parcele po 500 kvadratov, kar bi aboslutno gledano naneslo še sprejemljivo ceno, so pa redke.

Mato989 ::

Točno to, pipca se je priprla in cene rabljenih so šle gor. Če bi se zaprla bi bli pa šitboksi po 5k.


Hočem ti povedat da 100% prostega trga NIKJER NI... za nobeno dobrino... niti za hrano... tako da nehaj sanjat o prostem trgu za nepremičnine in parcele...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Nehaj ti sanjat da za vikend ne boš plačal davka. Kolk, bomo pa še vidli.

Gregor P ::

matobeli je izjavil:

->In zakaj bi mi karkoli vzeli?

Ker se solidarnosti da naučit.
Sej pod "vzeli" je mišljeno da ti bodo dali nekaj davka, pol se boš pa sam odločil kaj bo.

Mato989 je izjavil:


Aha, zato so se pa cene rabljenih zvišale napram 2 leti nazaj =) Dober prosti trg to kajne.


Točno to, pipca se je priprla in cene rabljenih so šle gor. Če bi se zaprla bi bli pa šitboksi po 5k.

Zgolj za primerjavo, ker sem ravno opazil oglas. Mercedes leta 2007 kupljen za165k evrov, se ga danes (2022, torej po 15 letih) prodaja za 16k evrov.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mato989 ::

Zgolj za primerjavo, ker sem ravno opazil oglas. Mercedes leta 2007 kupljen za165k evrov, se ga danes (2022, torej po 15 letih) prodaja za 16k evrov.


Ja samo primerjaš neprimerljivo... primerjat nepremičnino z premičnino kot je avto, je enako kot bi ti jaz rekel da je vrednost sadja kupljenega leta 2010 danes pač 0€ ker je zgnil in ga več ni... pa zato ne pričakuješ da bo 2010 letnik avta tudi vreden 0€ kajne?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Ja lej, če ne bi blo novih bi bil pa 30k vreden. Če bi bla apokalipsa in bi tvoj šef nosil kovinsko masko bi bla pa razlika med bit pojeden ali jest.

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

->In zakaj bi mi karkoli vzeli?

Ker se solidarnosti da naučit.
Sej pod "vzeli" je mišljeno da ti bodo dali nekaj davka, pol se boš pa sam odločil kaj bo.

Mato989 je izjavil:


Aha, zato so se pa cene rabljenih zvišale napram 2 leti nazaj =) Dober prosti trg to kajne.


Točno to, pipca se je priprla in cene rabljenih so šle gor. Če bi se zaprla bi bli pa šitboksi po 5k.


Soproga bo imela tam stalno prebivališče, kaj pa drugega. Ali pa kak drug obvod. Ali pa plačam davek, ali pa dam v najemn, da boš vesel, davek pa prelijem v najemnino. Res ste posrečeni posebneži, ki si ga drgate na ta nepremičninski davek, kot da boste dobili kaj več zaradi tega lol.

matobeli ::

No vidiš nekaj boš že. Nič se bat.

Ga pa ne bi rabil če bi se do stanovanj obnašal kot do stanovanj in ne investicij.

kriptobog ::

Se ne obnapam do stanovanja kot investicija. Drugače bi ga oddajal... Stanovanje sem kupil pred leti zase, da sem živel notri. Ko sem se preselil v hišo sem ga oddal, pa se je hitro končalo, prodajal ga pa ne bom, ker ne rabim prodat, ker lahko počaka na mulca, da odraste.

Zimonem ::

matobeli je izjavil:

No vidiš nekaj boš že. Nič se bat.

Ga pa ne bi rabil če bi se do stanovanj obnašal kot do stanovanj in ne investicij.

Kaj ti ni jasno bo pa prodal pa denar odnesel drugam. Kolhozna miselnost pa tebe ne bo rešila.

kriptobog ::

Zimonem je izjavil:

matobeli je izjavil:

No vidiš nekaj boš že. Nič se bat.

Ga pa ne bi rabil če bi se do stanovanj obnašal kot do stanovanj in ne investicij.

Kaj ti ni jasno bo pa prodal pa denar odnesel drugam. Kolhozna miselnost pa tebe ne bo rešila.


Zadnje čase se mi poraja tudi ideja o prodaji in nakupu apartmajev v Španiji. Costa del sol je zelo mamljiva trenutno. Gradi se na polno, cene pa (zaenkrat še) nizke. :D

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:

Točno to, pipca se je priprla in cene rabljenih so šle gor. Če bi se zaprla bi bli pa šitboksi po 5k.


Hočem ti povedat da 100% prostega trga NIKJER NI... za nobeno dobrino... niti za hrano... tako da nehaj sanjat o prostem trgu za nepremičnine in parcele...


Trg ne obstaja v binarnem stanju odprtosti. Lahko je bolj reguliran ali manj. Itak je jasno, da nič na trgu ne uide državnemu nadzoru, vprašanje je samo to, koliko neravnovesja država in občine povzročajo na trgu zaradi svojega vmešavanja.

In kot taprav hipokrit, mato povsod zagovarja neu-mešavanje države v zdravstvo, šole ali pokojnine, edino za nepremičnine pa izjemoma dajmo močno regulirat trg ane? Da se le ne bi začelo masovno gradit. Investitorji proč. Mato bo podal stroge regulative kje, kako in koliko.

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Točno to, pipca se je priprla in cene rabljenih so šle gor. Če bi se zaprla bi bli pa šitboksi po 5k.


Hočem ti povedat da 100% prostega trga NIKJER NI... za nobeno dobrino... niti za hrano... tako da nehaj sanjat o prostem trgu za nepremičnine in parcele...


Trg ne obstaja v binarnem stanju odprtosti. Lahko je bolj reguliran ali manj. Itak je jasno, da nič na trgu ne uide državnemu nadzoru, vprašanje je samo to, koliko neravnovesja država in občine povzročajo na trgu zaradi svojega vmešavanja.

In kot taprav hipokrit, mato povsod zagovarja neu-mešavanje države v zdravstvo, šole ali pokojnine, edino za nepremičnine pa izjemoma dajmo močno regulirat trg ane? Da se le ne bi začelo masovno gradit. Investitorji proč. Mato bo podal stroge regulative kje, kako in koliko.



Neumnost, nikoli nisem trdil da zagovarjam popolno nevmešavanje države..

Vedno sem bil za:

1. državno OSNOVNO IN SREDNJE šolstvo (ja višje, visoke in fakultete naj bodo plačljive)
2. državno urgenco in osnovno zdravstvo (ampak v omejenem obsegu) torej država naj poskrbi da če mene infarkt da me porihtajo, naj poskrbi da če si zlomim nogo da me pokrpajo, naj poskrbi da če me zbije avto ali zasuje plaz da me rešujejo... del ko pa si pri igranju tenisa zlomim roko ali pri igranju fuzbala nogo, ali ko dobim raka ker (reasons) pa naj poskrbi privat zavarovanje...
3. pokojnine pa spet, sem za to, da se pokojnine ENAKE za vsakega in se črpajo iz DDVja... torej vsak ki dopolni 65 (ali pa dajmo na 70) naj pridobi pravico do pokojnine v višini SOCIALNE POMOČI (torej cca 420€) ostalo pa koliko prihraniš,

S tem da po novem izplačujemo BRUTO 2 plače - dohodnina (ki se naj zniža namesto 16,27,itd, na 10,15,20,25...

Kar se pa tiče nepremičnin pa seveda sem za to da država regulira, ampak to samo zato ker bi drugače majmuni pozidali neumne kotičke in jokcali ko jim plaz odnese bajto ali zalije razlivajoča Drava... Se spomnimtu pri Ptuju en majmun EDINO majmun, je postavil bajto na ravnici ob Dravi, vsi ostali na bregu 200m višje... no ugani komu edinemu zaliva bajto razlivajoča Drava?

Država mora regulirat in omejevat gradbena dovoljenja NE ZATO ker bi jaz hotel dražje prodat nepremičnino, ampak zato da skozi to edino omejitveno politiko zajezimo pozidavanje RAVNIH POVRŠIN ki so kmetijska... Država naj da parcele ob mestu in dovoli izgradnjo 20 blokov, enostavno pa je treba PREPOVEDAT gradit enostanovanjske hiše in hiše nasploh... samo še bloke naslednjih 50 let... spodbujat folk da zapusti neperspektivne vasi in tam vzpostavit naravo ki bo naše največje bogastvo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

To, da ti plaz ne odnese in ne zalije bajte je že regulirano. Če pa ti postaviš bajto drugače, kot zahteva projekt j epa to tvoj problem, pa niti uporabnega ne dobiš... Na kmetijskih površinah je prav tako nemogoče zidati. Da bi prepovedal gradnjo hiš so pa samo mokre sanje drekačev kot si ti, ki si ne morete privoščit hiše.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Evo, stanovanjskih posojih je konec, predraga bodo postala
https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...
Quack !

Malidelničar ::

LeQuack je izjavil:

Evo, stanovanjskih posojih je konec, predraga bodo postala
https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...


Kaj sledi?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

x3ca ::

To je premalo, da bi bil kaksen efekt od tega.

Invictus ::

NLB ima stanovanjski kredit s fiksno obrestno mero že 3,6%.

Variabilna obrestna mera bo pa zrasla, saj so špekulacije, da naj bi EURIBOIR narastel na 7%.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

NLB ima stanovanjski kredit s fiksno obrestno mero že 3,6%.

Variabilna obrestna mera bo pa zrasla, saj so špekulacije, da naj bi EURIBOIR narastel na 7%.



Good luck, če bo EURIBOR 7%, bankrotira Italija, in še katera država, EU gre na smetišče zgodovine skupaj z vojno ali vsaj masovnimi izgredi... V Franciji pa giljotina... Tam so zažigali avte že ta leta rumeni jopiči pri euriborju 7% bodo streljali =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Malidelničar ::

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

NLB ima stanovanjski kredit s fiksno obrestno mero že 3,6%.

Variabilna obrestna mera bo pa zrasla, saj so špekulacije, da naj bi EURIBOIR narastel na 7%.



Good luck, če bo EURIBOR 7%, bankrotira Italija, in še katera država, EU gre na smetišče zgodovine skupaj z vojno ali vsaj masovnimi izgredi... V Franciji pa giljotina... Tam so zažigali avte že ta leta rumeni jopiči pri euriborju 7% bodo streljali =)


Ja malo po malo bodo dvigovali, to je vseeno dejstvo. Pa ima še kakšna država nepremičninski balon, kot ga ima Slovenija?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Utk ::

Pa ima še kakšna država nepremičninski balon, kot ga ima Slovenija?

Vse ostale imajo še veliko večjega.

Invictus ::

Slovenija je še med manj zadolženimi državami, kar se tiče zadolženosti prebivalstva...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

NLB ima stanovanjski kredit s fiksno obrestno mero že 3,6%.

Variabilna obrestna mera bo pa zrasla, saj so špekulacije, da naj bi EURIBOIR narastel na 7%.



Good luck, če bo EURIBOR 7%, bankrotira Italija, in še katera država, EU gre na smetišče zgodovine skupaj z vojno ali vsaj masovnimi izgredi... V Franciji pa giljotina... Tam so zažigali avte že ta leta rumeni jopiči pri euriborju 7% bodo streljali =)


Bankroti bi bili edina pot za normalno rešitev. Drugače lahko samo napihujejo v nedogled, ampak prej ali slej treba napraviti reset. Jebi ga.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

NLB ima stanovanjski kredit s fiksno obrestno mero že 3,6%.

Variabilna obrestna mera bo pa zrasla, saj so špekulacije, da naj bi EURIBOIR narastel na 7%.



Good luck, če bo EURIBOR 7%, bankrotira Italija, in še katera država, EU gre na smetišče zgodovine skupaj z vojno ali vsaj masovnimi izgredi... V Franciji pa giljotina... Tam so zažigali avte že ta leta rumeni jopiči pri euriborju 7% bodo streljali =)


Bankroti bi bili edina pot za normalno rešitev. Drugače lahko samo napihujejo v nedogled, ampak prej ali slej treba napraviti reset. Jebi ga.


Kot računalničar/ITjevec predvidevam da veš da RESET pomeni da se poizkusi "program" sistem bootat nazaj enako... torej če sistem resetiramo ga nismo popravili samo gremo spet v iste probleme nazaj... potreben, če že, je FORMAT...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LeQuack ::

Invictus je izjavil:

NLB ima stanovanjski kredit s fiksno obrestno mero že 3,6%.

Variabilna obrestna mera bo pa zrasla, saj so špekulacije, da naj bi EURIBOIR narastel na 7%.


Lol kar podvojil so fiksno mero čez noč.
Quack !
««
170 / 599
»»