» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
363 / 589
»»

aviator ::

Telbanc je izjavil:

urli je izjavil:

Kevder zgrajen 1896, 49m2, 210.000EUR, ja cene res ful padajo :))

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...


Ja no, ke so okna? :D Za 200 jurjev čem met vsaj en velk okn.

Zaj ko se prazn zavod za zaposlovanje, še ni za prčakvat kak padec. No ustavlo se je.

Ko sem pred leti napisal, da so flati v Situli za un drobiž velik biznis, so bli eni na tem forumu zlo pametni. Torej mamo situacijo, ko se nakako ustavlo in inflacija mal gloda cene. Tko ko smo napovedal.


Sploh se ni usekala recesija. Dobro tiste bolj proaktivne firme ze rezejo ali pa vsaj vec ne zaposlujejo. Mislim sedaj smo malo pod vrhom. Kot vidis medije pa nas ze kuhajo za recesijo.

Za tistega ko ma kes bo pravi cas cez 2,3 leta. Vem tezko je cakati. Tokratni skok inflacije je bil vecji kot uni 2008, ampak menim, da bo recesija globja ne bo pa nujno 15 odstotna brezposelnost beri demografija.

Imamo navite delnice, cegle in povrh vsega-demografijo, ki bo naredila masaker predvsem na trgu tistih obrobnih nepremicnin.

Ravno danes sem bil prica gospe na 2 berglah, na gospodarski ogledu, ki je terala na propadlem vikendu "ta mlade, 3 leta do penzije" delat. Gospod je hrbtenicar, par 10kg prevec, vidi se z muko upravlja z tem.

Pa sem z "tamladim" navezal stik, bivsi sodelavec. Njemu je to samo breme, vnuk hise tam ne bo delal, ker bo raje doma in zeli kupit delavnco,v blizini, ki ravno tako propada zaradi ostarelega lastnika, ki noce prodat, saj ima ze flet v mansardi. "Tamlad" ga je v to vpeljal, in fino jima laufa samo placa ni.

Ko bo starka s koso zamahnila, in ne samo po posuseni travi bo slo v prodajo. Dokler gospa z berglami maha naokoli pa ne.

Eno parcelo nizje, gospodarijo 3 80-85 letne sestre. So zlahtovci hoteli kupit, je bil odziv-pri nas zemlje ne prodajamo.

Po Koroskem po Kranjskem ze cinklit zvoni...

Mato989 ::

aviator je izjavil:

Telbanc je izjavil:

urli je izjavil:

Kevder zgrajen 1896, 49m2, 210.000EUR, ja cene res ful padajo :))

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...


Ja no, ke so okna? :D Za 200 jurjev čem met vsaj en velk okn.

Zaj ko se prazn zavod za zaposlovanje, še ni za prčakvat kak padec. No ustavlo se je.

Ko sem pred leti napisal, da so flati v Situli za un drobiž velik biznis, so bli eni na tem forumu zlo pametni. Torej mamo situacijo, ko se nakako ustavlo in inflacija mal gloda cene. Tko ko smo napovedal.


Sploh se ni usekala recesija. Dobro tiste bolj proaktivne firme ze rezejo ali pa vsaj vec ne zaposlujejo. Mislim sedaj smo malo pod vrhom. Kot vidis medije pa nas ze kuhajo za recesijo.

Za tistega ko ma kes bo pravi cas cez 2,3 leta. Vem tezko je cakati. Tokratni skok inflacije je bil vecji kot uni 2008, ampak menim, da bo recesija globja ne bo pa nujno 15 odstotna brezposelnost beri demografija.

Imamo navite delnice, cegle in povrh vsega-demografijo, ki bo naredila masaker predvsem na trgu tistih obrobnih nepremicnin.

Ravno danes sem bil prica gospe na 2 berglah, na gospodarski ogledu, ki je terala na propadlem vikendu "ta mlade, 3 leta do penzije" delat. Gospod je hrbtenicar, par 10kg prevec, vidi se z muko upravlja z tem.

Pa sem z "tamladim" navezal stik, bivsi sodelavec. Njemu je to samo breme, vnuk hise tam ne bo delal, ker bo raje doma in zeli kupit delavnco,v blizini, ki ravno tako propada zaradi ostarelega lastnika, ki noce prodat, saj ima ze flet v mansardi. "Tamlad" ga je v to vpeljal, in fino jima laufa samo placa ni.

Ko bo starka s koso zamahnila, in ne samo po posuseni travi bo slo v prodajo. Dokler gospa z berglami maha naokoli pa ne.

Eno parcelo nizje, gospodarijo 3 80-85 letne sestre. So zlahtovci hoteli kupit, je bil odziv-pri nas zemlje ne prodajamo.

Po Koroskem po Kranjskem ze cinklit zvoni...



Prpblem je da to ne pomaga nekomu ki je danes 33 in bi rad mel froce in sel na svoje on ne more cakat se 2 al 3 leta da se taka zenicka stegne pa zapuscinska zmeni

On rabi drug mesec
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Malidelničar ::

Aviator: Odlično napisano in po eni strani priznam, da mi je šlo na smeh, ker si v živo predstavljam stare, ukrivljene gospe na berglah, ki komandirajo po slovenskih domačijah (sploh ker sem že doživel v živo, kako izgleda gospodovalna, stara, sitna, kmečka baba - pa čudno, ker tam niso imeli stika s SLO meščanskimi feministkami :)))

Tudi glede nekega upada cen na robnih nepremičninskih kategorijah (o tem sem tudi jaz pisal) se strinjam s tabo 100%.

Ampak po drugi strani ima Mato989 prav. Verjetno je veliko folka krepko nad 30 izven teh kalkulacij.

Zato sam tukaj morda res še enkrat pravim, da morajo potem mladi tvegat in kupit staro bajto bolj v vukojebini in jo počasi obnavljati.

Ker jih tukaj baše 1) Časovnica 2) Stroškovna struktura (upfront payment + popravila): vrzi v Excel cifre in je takoj jasno.

V tem primeru ti tudi padec (če sploh bo v treh letih in koliko globok sploh bo) ne pomaga.

Preprosto je zadeva tako resna, da ni več časa za zajebancije, kot bi to 'Socrates' rekel.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Saj padca ne bo... overall... Slovenija ima konstantno št. prebivalcev že zadnjih kar nekaj let tam okrog 2,1mil nas je. Sicer jih uradno umre letno več kot se rodi in bo tako še nekaj časa ampak imamo priseljevanje ki bodo kupili nepremičnine.

Realno lahko pričakujemo padce cen nepremičnin v vukojebinah, ko bodo te ženičke pomrle... ampak tam že danes skoraj nihče noče živet in so cene relativno ugodne
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OneYellow ::

Torej ti pravi, da tut če imamo v roku 3 let 10x tolk brezposelnih kot danes, to ne bo vplivalo na nepremičninski trg? Torej izključno samo število prebivalstva vpliva na ceno nepremičnin? Kaj se je potem dogajalo s prebivalstvom okrog leta 2014, ko je bilo dno cen?

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

Torej ti pravi, da tut če imamo v roku 3 let 10x tolk brezposelnih kot danes, to ne bo vplivalo na nepremičninski trg? Torej izključno samo število prebivalstva vpliva na ceno nepremičnin? Kaj se je potem dogajalo s prebivalstvom okrog leta 2014, ko je bilo dno cen?


Fora je v tem da ne bomo imeli 10x tolko brezposelnih kot trenutno... tudi 5x verjetno ne... če bomo imeli 2x pa se verjetno ne bo poznalo skoraj nič.

Zdaj mamo unikaten primer:

1. vsako leto trg dela zapusti VEČ ljudi kot jih pride gor... torej hipotetično tudi če bi cca 7k delovnih mest na leto zgubli mamo še vedno pariteto. med št. potreb in št. kandidatov (seveda perfektnega primera ni ampak ja) to pomeni da bo še zmeraj primanjkovalo nekih kadrov.

Tega leta 2008 ni bilo.

Seveda pa drži da bi v tvojem teoretičnem primeru cena padla... ampak dokler bo inflacija 5%+ in potrebe delovne sile kot so, tega nekako ne bo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Mene prav zanima koliko teh nepremičnin 5k+/m2 se v resnici proda.

Investitor itak nabija, da je samo še ena enota na voljo, ampak statistika cene v Ljubljani na m2 prodanih staniovanj govori krepko v prid ceni nekje okoli 3200 EUR/m2.

Ajde, posli še niso zaključeni, ker tudi novogradnje še niso. Poleg tega papirji niso še urejeni za te nepremičnine, saj se ne more narediti prepis na lastnika, dokler inmversticija ni zaključena.

Sam vseeno... Upam, da ne bomo davkoplačevalci spet plačevali kak DUTB za prodajo nasedlega sranja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

ampak imamo priseljevanje ki bodo kupili nepremičnine.

:)) Priseljenci kupujejo nepremičnine? Kaj pa je zanje 7k na m2...

LeQuack ::

Invictus je izjavil:

Mene prav zanima koliko teh nepremičnin 5k+/m2 se v resnici proda.

Investitor itak nabija, da je samo še ena enota na voljo, ampak statistika cene v Ljubljani na m2 prodanih staniovanj govori krepko v prid ceni nekje okoli 3200 EUR/m2.

Ajde, posli še niso zaključeni, ker tudi novogradnje še niso. Poleg tega papirji niso še urejeni za te nepremičnine, saj se ne more narediti prepis na lastnika, dokler inmversticija ni zaključena.

Sam vseeno... Upam, da ne bomo davkoplačevalci spet plačevali kak DUTB za prodajo nasedlega sranja...


Investitorji hočejo da je nova spodnja meja za novogradnje 6-7k€/m2. Ali jim bo uspelo bomo videli. Ampak kar veliko oglasov novgradenj se zdaj svaljka na nepremicnine.net, medtem ko bi včasih šlo vse že v roku tedna ali dve.
Quack !

LeQuack ::

Za rabljena stanovanja pa je itak na voljo:
https://eprostor.gov.si/ETN-JV/

Za recimo zadnje dva meseca april-maj se je prodalo v celi LJ precej malo, samo 83 poslov, npr. na Rudniku niti enega posla. In pa povprečna cena redko doseže 4k ali več. Sicer mislim da ni novogradenj gor, so pa rabljena novejša stanovanja.
Quack !

brett ::

aviator je izjavil:

Telbanc je izjavil:

urli je izjavil:

Kevder zgrajen 1896, 49m2, 210.000EUR, ja cene res ful padajo :))

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...


Ja no, ke so okna? :D Za 200 jurjev čem met vsaj en velk okn.

Zaj ko se prazn zavod za zaposlovanje, še ni za prčakvat kak padec. No ustavlo se je.

Ko sem pred leti napisal, da so flati v Situli za un drobiž velik biznis, so bli eni na tem forumu zlo pametni. Torej mamo situacijo, ko se nakako ustavlo in inflacija mal gloda cene. Tko ko smo napovedal.


Sploh se ni usekala recesija. Dobro tiste bolj proaktivne firme ze rezejo ali pa vsaj vec ne zaposlujejo. Mislim sedaj smo malo pod vrhom. Kot vidis medije pa nas ze kuhajo za recesijo.

Za tistega ko ma kes bo pravi cas cez 2,3 leta. Vem tezko je cakati. Tokratni skok inflacije je bil vecji kot uni 2008, ampak menim, da bo recesija globja ne bo pa nujno 15 odstotna brezposelnost beri demografija.

Imamo navite delnice, cegle in povrh vsega-demografijo, ki bo naredila masaker predvsem na trgu tistih obrobnih nepremicnin.

Ravno danes sem bil prica gospe na 2 berglah, na gospodarski ogledu, ki je terala na propadlem vikendu "ta mlade, 3 leta do penzije" delat. Gospod je hrbtenicar, par 10kg prevec, vidi se z muko upravlja z tem.

Pa sem z "tamladim" navezal stik, bivsi sodelavec. Njemu je to samo breme, vnuk hise tam ne bo delal, ker bo raje doma in zeli kupit delavnco,v blizini, ki ravno tako propada zaradi ostarelega lastnika, ki noce prodat, saj ima ze flet v mansardi. "Tamlad" ga je v to vpeljal, in fino jima laufa samo placa ni.

Ko bo starka s koso zamahnila, in ne samo po posuseni travi bo slo v prodajo. Dokler gospa z berglami maha naokoli pa ne.

Eno parcelo nizje, gospodarijo 3 80-85 letne sestre. So zlahtovci hoteli kupit, je bil odziv-pri nas zemlje ne prodajamo.

Po Koroskem po Kranjskem ze cinklit zvoni...


Dokaj podoben primer je pri moji tašči. Sicer dobra ženska, poštena, delavna, srčna, a zemlje ne bi dala od sebe, pa če jo režeš na žive trakove. S tastom imata malo manj kot 3k m2 zazidljive parcele (pravzaprav sta dve parceli, ena poleg druge), na kateri stoji hiša, pa kozolec s prizdikom. Kozolec je star preko 100 let, leta 2019 mu je naredila komplet novo ostrešje, češ kaj bodo sosedje rekli, ker so bobrovci načeti... Vrta okoli hiše ima cca 750m2, pa sadna drevesa, pa trave tudi cca 750m2. Stara 76 let. Tast pa 81, obnemogel. Ona gospodar. brez njejen vednosti, odobritve ni nič. Tudi pod razno ni želela slišati, da bi nama dala parcelo, kjer stoji kozolec. Ona se obremenjuje kaj bo s parcelama čez 50 let! In kam bo zrasla sosedova, lani posajena lipa.
Mi2 pa v stanovanju...s pufom.

WaterBoy ::

Počakaš da umrejo in se pol kregaš na sodišču z drugimi dediči :D

mr_chai ::

aviator je izjavil:

Telbanc je izjavil:

urli je izjavil:

Kevder zgrajen 1896, 49m2, 210.000EUR, ja cene res ful padajo :))

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...


Ja no, ke so okna? :D Za 200 jurjev čem met vsaj en velk okn.

Zaj ko se prazn zavod za zaposlovanje, še ni za prčakvat kak padec. No ustavlo se je.

Ko sem pred leti napisal, da so flati v Situli za un drobiž velik biznis, so bli eni na tem forumu zlo pametni. Torej mamo situacijo, ko se nakako ustavlo in inflacija mal gloda cene. Tko ko smo napovedal.


Sploh se ni usekala recesija. Dobro tiste bolj proaktivne firme ze rezejo ali pa vsaj vec ne zaposlujejo. Mislim sedaj smo malo pod vrhom. Kot vidis medije pa nas ze kuhajo za recesijo.

Za tistega ko ma kes bo pravi cas cez 2,3 leta. Vem tezko je cakati. Tokratni skok inflacije je bil vecji kot uni 2008, ampak menim, da bo recesija globja ne bo pa nujno 15 odstotna brezposelnost beri demografija.

Imamo navite delnice, cegle in povrh vsega-demografijo, ki bo naredila masaker predvsem na trgu tistih obrobnih nepremicnin.

Ravno danes sem bil prica gospe na 2 berglah, na gospodarski ogledu, ki je terala na propadlem vikendu "ta mlade, 3 leta do penzije" delat. Gospod je hrbtenicar, par 10kg prevec, vidi se z muko upravlja z tem.

Pa sem z "tamladim" navezal stik, bivsi sodelavec. Njemu je to samo breme, vnuk hise tam ne bo delal, ker bo raje doma in zeli kupit delavnco,v blizini, ki ravno tako propada zaradi ostarelega lastnika, ki noce prodat, saj ima ze flet v mansardi. "Tamlad" ga je v to vpeljal, in fino jima laufa samo placa ni.

Ko bo starka s koso zamahnila, in ne samo po posuseni travi bo slo v prodajo. Dokler gospa z berglami maha naokoli pa ne.

Eno parcelo nizje, gospodarijo 3 80-85 letne sestre. So zlahtovci hoteli kupit, je bil odziv-pri nas zemlje ne prodajamo.

Po Koroskem po Kranjskem ze cinklit zvoni...



Tudi sam sem takega mnenja. Včeraj sem se vozil malo po notranjski. Prevozil sem veliko krajev. Nekatere bajture so res ogromne in vse mirno in prazno. Potem pa vidiš kakšno ženico tam, ki sama sedi pred hišo. Nikjer žive duše.

V naslednjih 10 letih bo na trgu velik influx tex ogromnih bajtur, ki jih bodo prodajali vnuki. Sami itak da ne bodo hoteli živeti v nerazvitih krajih.

Bojim pa se, da bodo take hiše po večini šiptarske družine pokupile.

velikBrokoli ::

Ali pa bodo hiše propadle in jih ne bodo prodali, ker se bodo dediči skregali med seboj. Klasična slovenska zgodba :)

Utk ::

Če bi se včeraj vozil mimo naše hiše, ali pa čez celo naselje magari, bi tudi verjetno težko koga srečal. Vseeno so vse hiše polne.

Mato989 ::

V naslednjih 10 letih bo na trgu velik influx tex ogromnih bajtur, ki jih bodo prodajali vnuki. Sami itak da ne bodo hoteli živeti v nerazvitih krajih.


Problem je da v 99% teh hiš tudi nočejo kupit oni ki jamrajo kako ni nepremičnin... ker niso na pravi lokaciji in ker n iso za vselitev takoj primerne... torej spremenilo se ne bo nič
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

chucki ::

Siptarji vse pokupijo. Mi bomo kot makedonija z leti
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

mr_chai ::

brett je izjavil:


Dokaj podoben primer je pri moji tašči. Sicer dobra ženska, poštena, delavna, srčna, a zemlje ne bi dala od sebe, pa če jo režeš na žive trakove. S tastom imata malo manj kot 3k m2 zazidljive parcele (pravzaprav sta dve parceli, ena poleg druge), na kateri stoji hiša, pa kozolec s prizdikom. Kozolec je star preko 100 let, leta 2019 mu je naredila komplet novo ostrešje, češ kaj bodo sosedje rekli, ker so bobrovci načeti... Vrta okoli hiše ima cca 750m2, pa sadna drevesa, pa trave tudi cca 750m2. Stara 76 let. Tast pa 81, obnemogel. Ona gospodar. brez njejen vednosti, odobritve ni nič. Tudi pod razno ni želela slišati, da bi nama dala parcelo, kjer stoji kozolec. Ona se obremenjuje kaj bo s parcelama čez 50 let! In kam bo zrasla sosedova, lani posajena lipa.
Mi2 pa v stanovanju...s pufom.


Tale tvoja tašča ima malo skisane možgane.

Malidelničar ::

mr_chai je izjavil:

brett je izjavil:


Dokaj podoben primer je pri moji tašči. Sicer dobra ženska, poštena, delavna, srčna, a zemlje ne bi dala od sebe, pa če jo režeš na žive trakove. S tastom imata malo manj kot 3k m2 zazidljive parcele (pravzaprav sta dve parceli, ena poleg druge), na kateri stoji hiša, pa kozolec s prizdikom. Kozolec je star preko 100 let, leta 2019 mu je naredila komplet novo ostrešje, češ kaj bodo sosedje rekli, ker so bobrovci načeti... Vrta okoli hiše ima cca 750m2, pa sadna drevesa, pa trave tudi cca 750m2. Stara 76 let. Tast pa 81, obnemogel. Ona gospodar. brez njejen vednosti, odobritve ni nič. Tudi pod razno ni želela slišati, da bi nama dala parcelo, kjer stoji kozolec. Ona se obremenjuje kaj bo s parcelama čez 50 let! In kam bo zrasla sosedova, lani posajena lipa.
Mi2 pa v stanovanju...s pufom.


Tale tvoja tašča ima malo skisane možgane.


Tašča torej pomembno prispeva k temu, da cene ne padejo 8-)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

velikBrokoli ::

Pa zakaj bi morala tašča komurkoli podariti parcelo? Ja, lahko bi jo, sam zakaj bi? Ali ste nekateri res tako zafrustrirani, da mislite, da vam pripada življenje poklicnih dedičev?

Jebat ga, sta vzela kredit in šla v svoje stanovanje. Vsaj nimate zagrenjenih boomerjev na dvorišču, ki bi vama pod prste gledali... Pa še vest te ne peče, če ti tašča kaj teži, ker jo lahko gladko odjebeš :))

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

Prpblem je da to ne pomaga nekomu ki je danes 33 in bi rad mel froce in sel na svoje on ne more cakat se 2 al 3 leta da se taka zenicka stegne pa zapuscinska zmeni
On rabi drug mesec
Pač ne delajo otrok, posledično se iz dneva v dan bolj sprašujemo, kdo bo skrbel za stare in kdo bo plačeval v pokojninsko luknjo. Ko pa ljudje potem po ulicah gledajo zmeraj več kosovarjev in drugih tujcev, pa spet vihajo nosove.

ampak imamo priseljevanje ki bodo kupili nepremičnine
Priseljenci se bodo bolj obešali na socialne transferje in socialna stanovanja. Velika večina jih je tako ali tako iz revnejših držav, slabše izobraženih in prihajajo sem opravljat dela z nižjo dodano vrednostjo. Njihova kupna moč je relativno nizka. Taka politika priseljevanja bo prej poskrbela za to, da se bodo cene naših nepremičnin začele približevati cenam nepremičnin na balkanu, na dolgi rok.

OneYellow je izjavil:

Kaj se je potem dogajalo s prebivalstvom okrog leta 2014, ko je bilo dno cen?
Prebivalstvo se je povečalo glede na leto 2008, ko je bil vrh cen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

LeQuack ::

LeQuack je izjavil:

200k za garonjero? Zakaj pa ne.
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

PS: Parkirano mesto je "možno dokupiti"


Še ena optimistična. 34m2 za 230k, v stolpnici iz 1970. Slabih 7k€/m2, drobiž ubistvu.
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...
Quack !

johnnyyy ::

brett je izjavil:

Dokaj podoben primer je pri moji tašči. Sicer dobra ženska, poštena, delavna, srčna, a zemlje ne bi dala od sebe, pa če jo režeš na žive trakove. S tastom imata malo manj kot 3k m2 zazidljive parcele (pravzaprav sta dve parceli, ena poleg druge), na kateri stoji hiša, pa kozolec s prizdikom. Kozolec je star preko 100 let, leta 2019 mu je naredila komplet novo ostrešje, češ kaj bodo sosedje rekli, ker so bobrovci načeti... Vrta okoli hiše ima cca 750m2, pa sadna drevesa, pa trave tudi cca 750m2. Stara 76 let. Tast pa 81, obnemogel. Ona gospodar. brez njejen vednosti, odobritve ni nič. Tudi pod razno ni želela slišati, da bi nama dala parcelo, kjer stoji kozolec. Ona se obremenjuje kaj bo s parcelama čez 50 let! In kam bo zrasla sosedova, lani posajena lipa.
Mi2 pa v stanovanju...s pufom.

Dobro, če je to edina napaka, ki jo ima potem ni panike. Jaz bi lahko o svoji knjigo napisal :).

mr_chai je izjavil:

V naslednjih 10 letih bo na trgu velik influx tex ogromnih bajtur, ki jih bodo prodajali vnuki. Sami itak da ne bodo hoteli živeti v nerazvitih krajih.

Bojim pa se, da bodo take hiše po večini šiptarske družine pokupile.

Ni nujno. Na koncu se lahko pokaže, da te bajte niso veliko vredne, v primeru prodaje, če pa noter živiš, si pa lahko rešiš stanovanjski problem.

jypeepyj ::

Samovozeči avti bi bili lahko driver ekvilibriuma med cenami v centrih mest in izven mestnih središč. Če me avto sam pripelje iz ivančne gorice do maximarketa grem z lahkoto vsak dan. Ker v ivančni lahko živim za 180k, v centru lj pa ne moreš.

brett ::

velikBrokoli je izjavil:

Pa zakaj bi morala tašča komurkoli podariti parcelo? Ja, lahko bi jo, sam zakaj bi? Ali ste nekateri res tako zafrustrirani, da mislite, da vam pripada življenje poklicnih dedičev?

Jebat ga, sta vzela kredit in šla v svoje stanovanje. Vsaj nimate zagrenjenih boomerjev na dvorišču, ki bi vama pod prste gledali... Pa še vest te ne peče, če ti tašča kaj teži, ker jo lahko gladko odjebeš :))


Daleč od tega, da bi se šel poklicnega dediča. Sem raje na svojem in s pufom kot, da bi mi kdo kaj naprej metal.
Point je v tem, da bi lahko živeli poleg, skrbela bi zanju, pomoč na vrtu, gozdu, ki ga imata. Ne ni bilo strahu, če bodo kaki vlomilci (1x se jima je to namreč zgodilo), itn. Skratka medgeneracijska pomoč... Ne pa da sedaj stoka kako jo/ju vse boli, kako ne dohaja ur kaj vse je treba postoriti. Pa stroški se večajo ... Obiski zdravnikov so vedno večkrat. In si morata v veliki večini sama pomagati. Mi smo predaleč za dnevno "asistenco". Ima srečo, da ji zdravje načeloma služi.

Malidelničar ::

brett: Zelo zelo lepo napisano. Plusov medgeneracijskega sobivanja marsikdo ne vidi in osebno mi je čudno, da so jih predvsem v trenutni nepremičninski situaciji vsi spregledali. Kakšen razlog za takšno kratkovidnost? Ker jaz tega ne štekam pri Slovencih res ne (razen če so Avstrijci, Bavarci, Italijani isti?).

johnnyyy: A pošeraš z nami kakšen odlomek iz svoje knjige o tašči? 8-) (če se nanaša na to nepremičninsko tematiko)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

aviator ::

brett je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Pa zakaj bi morala tašča komurkoli podariti parcelo? Ja, lahko bi jo, sam zakaj bi? Ali ste nekateri res tako zafrustrirani, da mislite, da vam pripada življenje poklicnih dedičev?

Jebat ga, sta vzela kredit in šla v svoje stanovanje. Vsaj nimate zagrenjenih boomerjev na dvorišču, ki bi vama pod prste gledali... Pa še vest te ne peče, če ti tašča kaj teži, ker jo lahko gladko odjebeš :))


Daleč od tega, da bi se šel poklicnega dediča. Sem raje na svojem in s pufom kot, da bi mi kdo kaj naprej metal.
Point je v tem, da bi lahko živeli poleg, skrbela bi zanju, pomoč na vrtu, gozdu, ki ga imata. Ne ni bilo strahu, če bodo kaki vlomilci (1x se jima je to namreč zgodilo), itn. Skratka medgeneracijska pomoč... Ne pa da sedaj stoka kako jo/ju vse boli, kako ne dohaja ur kaj vse je treba postoriti. Pa stroški se večajo ... Obiski zdravnikov so vedno večkrat. In si morata v veliki večini sama pomagati. Mi smo predaleč za dnevno "asistenco". Ima srečo, da ji zdravje načeloma služi.


Ves kolk je to fajn, da lahk zdej furajo uboge mucenike in uno mantro "tamvad nc n devajo". To je najvecji dosezek, ki ga slovenski boomer lahk doseze.

Samo ja verjamem, vcasih je lazje placati obrok kredita in najemnine, kot gledati ljudi, ki bi lahko lepo ziveli pa zaradi lastne zahojenosti nocejo.

Obcutek, ko nekdo zacne povzdigovati glas ter komandirati in sinfati, ter imas kam it je neprecenljiv.

Tudi zlate starse pretran obcutek moci zasvoji. Moras se zavedati, da so po vecini delali z primitivci po kmetijskih zadrugah in kaj so odnosi tezko razumejo. Mnenje soseda, ki ga ubistvu sploh ne marajo jim pomeni vec od zares srece rodbine.

Selitev na svoje je prava stvar. Mladi ucvrstijo svoje razmerje, starejsi pa se dovolj kmalu zavedo obcutka nemoci in se zacnejo pogovarjati, da ko se zacnes pogovarjat o oskrbi z njimi ni takih tezav.

Lahko si vesel, da nisi tam ostal. Na koncu bi vse bolelo tebe, ona dva pa bi kot puseljca komandirala. Ljudje je treba vedno soociti z posledicami svojih dejanj, in ce jih bolec hrbet ne izuci pa naj probajo se enkrat. Za razliko od malega otroka, se sitni upokjenci ne ucijo iz svojih napak.

johnnyyy ::

jypeepyj je izjavil:

Samovozeči avti bi bili lahko driver ekvilibriuma med cenami v centrih mest in izven mestnih središč. Če me avto sam pripelje iz ivančne gorice do maximarketa grem z lahkoto vsak dan. Ker v ivančni lahko živim za 180k, v centru lj pa ne moreš.

To lahko konkretno spremeni celotno situacijo. Nekatere podeželjske občine imajo že danes neko "avtomobilsko asistenco", kjer si lahko naročiš avto s šoferjem. En izmed prostovoljcev te pride iskat in te pelje, kamor ti je bilo odobreno. Večinoma se to izkorišča za prevoze do zdravnikov, bolnišnic tudi nakupov itd. Ko bodo samovozeči avtomobili, bo pa to še precej bolj učinkovito.

Malidelničar je izjavil:

johnnyyy: A pošeraš z nami kakšen odlomek iz svoje knjige o tašči? 8-) (če se nanaša na to nepremičninsko tematiko)

Pri takšnih pacientih lahko na vsako temo napišeš kakšno nenavadno zgodbico. Če smo pri nepremininah, potem je ena izmed zadev ta, da sina in hčer izsiljuje za obnovo njenih nepremičnin in tudi za operativne stroške (čeprav tam ne živita), ker bosta enkrat nepremičnine dedovala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: johnnyyy ()

black ice ::

johnnyyy je izjavil:

jypeepyj je izjavil:

Samovozeči avti bi bili lahko driver ekvilibriuma med cenami v centrih mest in izven mestnih središč. Če me avto sam pripelje iz ivančne gorice do maximarketa grem z lahkoto vsak dan. Ker v ivančni lahko živim za 180k, v centru lj pa ne moreš.

To lahko konkretno spremeni celotno situacijo. Nekatere podeželjske občine imajo že danes neko "avtomobilsko asistenco", kjer si lahko naročiš avto s šoferjem. En izmed prostovoljcev te pride iskat in te pelje, kamor ti je bilo odobreno. Večinoma se to izkorišča za prevoze do zdravnikov, bolnišnic tudi nakupov itd. Ko bodo samovozeči avtomobili, bo pa to še precej bolj učinkovito.

Pozabil si omeniti, da je storitev vecinoma namenjena upokojencem. S cimer ni nic narobe, ker so ponavadi najvecji uporabniki te storitve. Lahko pa da imam zastarele informacije, ne izkljucujem te moznosti.

LeXani ::

Kje si se vozil to po notranjski da si to videl? Drugače mislim da ima ta regija še potencial, lepo se razvija predvsem v turizmu, priseljencev iz lj je ogromno, edina težava je primorka v poletnem času.
Čas prve prijave 04.11.2005

LeQuack ::

Dober pregled trga trenutno

[MEDIA=youtube]Gx3Xbabz54U[/MEDIA]
Quack !

LeQuack ::

LeQuack je izjavil:

Dober pregled trga trenutno


Popravek:
Quack !

urli ::

LeQuack je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Dober pregled trga trenutno


Popravek:


Cene stagnirajo oz. rastejo. Proda se res manj stanovanj in to cenejša in potem je "splošna" prodajna cena kar 10-15% nižja? Tale pa malo sanja. Plače gredo gor, vse se draži, delo, gradbeni material, ponudba v večini krajev ni nič večja, povpraševanje še vedno veliko... edino obrestne so pa res šle v nebo ampak to še ni razlog, da bi cene ne vem kako zelo padle. In po moje ne bodo. Prej stagnacija in rast. Seveda eni sanjajo, da bodo padle za 15%+, da bi nakupovali na "razprodajah", sploh nepremičninarji... potem pa 30% cenon gor in gasa... folk, ne nekaj sanjati, da bodo cene padle. Ni razloga, da bi. Razen če se res ne zgodi kakšen velik dogodek, propad bank, huda recesija... ipd. Sicer pa nič ne kaže, da bi se kaj od tega zgodilo. Bo enako kot je bilo v letu 2019, ko je avtor te teme slednjo odprl in jamral, kako visoke cene, da so in kdaj da bodo padle... 4 leta kasneje so pa za kakšne? Višje za 40, 50%+... padec my ass...

LeQuack ::

Ampak sej najbrž ima prav, glede na to da je nepremičninski agent bi si mislil da nekaj pozna trg. V času debelih krav so se stanovanja prodajala po oglaševalnih cenah, ali pa je kdo še več ponudil, česar pa zdaj ni več. In če folk pričakuje popust potem ne bodo zadovoljni s 1000€ popusta, ampak nekaj procentov. In že od tu je možen ta inicialni padec razložiti.
Quack !

urli ::

LeQuack je izjavil:

Ampak sej najbrž ima prav, glede na to da je nepremičninski agent bi si mislil da nekaj pozna trg. V času debelih krav so se stanovanja prodajala po oglaševalnih cenah, ali pa je kdo še več ponudil, česar pa zdaj ni več. In če folk pričakuje popust potem ne bodo zadovoljni s 1000€ popusta, ampak nekaj procentov. In že od tu je možen ta inicialni padec razložiti.


V naši vukojebinji se zaradi manjka stanovanj kupci še vedno "tepejo" za vsako vsaj približno ok stanovanje (pa da je pod 100.000€). Kakšen padec cen neki... nepremičninarjem pa raje ne verjeti. Gledajo le na svojo rit.

user4683 ::

Mi smo letos v centru Kopra skesirali hiso za investicijo. Cca 2200eur/m2 (ce stejem samo hiso in ne vrta), -15% od oglasevane. Se jurja/m2 bo slo v komplet prenovo. Spremljam ze 10 let cene na obali in tole je bila v zadnjih 5 letih prva zanimiva priloznost.

ZveeZ ::

user4683 je izjavil:

Mi smo letos v centru Kopra skesirali hiso za investicijo. Cca 2200eur/m2 (ce stejem samo hiso in ne vrta), -15% od oglasevane. Se jurja/m2 bo slo v komplet prenovo. Spremljam ze 10 let cene na obali in tole je bila v zadnjih 5 letih prva zanimiva priloznost.


Samo 1k/m2 za obnovo?
Sklepam, da je zelo dobro "ohranjena".
Si morda pograbil tisto na Carpacciovem trgu?;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

user4683 ::

Taksne so prve ocene arhitekta, je pa res, da predno bomo v fazi prenove lahko cene se splezajo... ali pa padejo ce bo res kriza :))

Ni tista, na Carpacciovem se je mislim da prodajal samo 50% solastniski delez neetazirane hise.

ZveeZ ::

user4683 je izjavil:


Ni tista, na Carpacciovem se je mislim da prodajal samo 50% solastniski delez neetazirane hise.

Tako je. Po zemljiski sodec sta bili lastnici 2 starejsi zenski (sestri verjetno) 70+ let, ziveci v Trstu.

Za tisti drobiz (80k?) se je splacalo vzet ze samo zaradi predkupne pravice druge polovicke:)

velikBrokoli ::

user4683 je izjavil:

Mi smo letos v centru Kopra skesirali hiso za investicijo. Cca 2200eur/m2 (ce stejem samo hiso in ne vrta), -15% od oglasevane. Se jurja/m2 bo slo v komplet prenovo. Spremljam ze 10 let cene na obali in tole je bila v zadnjih 5 letih prva zanimiva priloznost.


Za investicijo, misliš naprej prodati, oddajati?

Malidelničar ::

user4683 je izjavil:

Mi smo letos v centru Kopra skesirali hiso za investicijo. Cca 2200eur/m2 (ce stejem samo hiso in ne vrta), -15% od oglasevane. Se jurja/m2 bo slo v komplet prenovo. Spremljam ze 10 let cene na obali in tole je bila v zadnjih 5 letih prva zanimiva priloznost.

2200eur/m2 je zelo solidno za Obalo. Si aktivni spremljevalec nepremičninskega trga?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

user4683 ::

Malidelničar je izjavil:

user4683 je izjavil:

Mi smo letos v centru Kopra skesirali hiso za investicijo. Cca 2200eur/m2 (ce stejem samo hiso in ne vrta), -15% od oglasevane. Se jurja/m2 bo slo v komplet prenovo. Spremljam ze 10 let cene na obali in tole je bila v zadnjih 5 letih prva zanimiva priloznost.

2200eur/m2 je zelo solidno za Obalo. Si aktivni spremljevalec nepremičninskega trga?

Glede na to, da ze 10 let redno spremljam, bi rekel da kar :)

velikBrokoli je izjavil:

Za investicijo, misliš naprej prodati, oddajati?

Zaenkrat je plan oddajanje.

OneYellow ::

Če ni šla samo parcela za 200k 2 leti nazaj ob zastonj denarju bo šla sigurno sedaj hiša v 3. podaljšani GF za 700k lol. Me zanima kaj kadijo

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Malidelničar ::

user4683 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

user4683 je izjavil:

Mi smo letos v centru Kopra skesirali hiso za investicijo. Cca 2200eur/m2 (ce stejem samo hiso in ne vrta), -15% od oglasevane. Se jurja/m2 bo slo v komplet prenovo. Spremljam ze 10 let cene na obali in tole je bila v zadnjih 5 letih prva zanimiva priloznost.

2200eur/m2 je zelo solidno za Obalo. Si aktivni spremljevalec nepremičninskega trga?

Glede na to, da ze 10 let redno spremljam, bi rekel da kar :)

velikBrokoli je izjavil:

Za investicijo, misliš naprej prodati, oddajati?

Zaenkrat je plan oddajanje.


Hja, kaj naj rečem, čestitke ;)
Mogoče vprašanje: kje ti vidiš kakšne opcije za dobre deale, kje bi lahko prišlo do upada nepremičnin? Recimo iz vidika Obale, ki je top-tier trg v SLO, podobno kot Osrednja Slovenija z Lublano. So opcije kakšne Istrske vasi, Brkini, Ilirska Bistrica?

Pa še nekaj razmišljam že nekaj časa: Pri nas se vsi opetajo življenja na podeželju oz. v vukojebinah. Kaj bi lahko bil game-changer, ki bi povečal povpraševanje po podeželskih hišah in tudi to, da bi ljudje bili pripravljeni obnoviti vasi, zaselke, ki so bolj odmaknjeni (en je zgoraj pisal o zapuščeni Notranjski recimo).
Ali je to recimo visokohitrostni internet po vsej državi? Je to razmah dela od doma, ki bi se vrnil nazaj? Je to upad cen materialov, kjer bi se ljudem splačalo, da vsaj del popravil hiš naredijo sami (in ne plačujejo mojstrov)? Je to začasen upad cen majstrov ob gospodarskem ohlajanju?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

velikBrokoli ::

Malidelničar je izjavil:



Pa še nekaj razmišljam že nekaj časa: Pri nas se vsi opetajo življenja na podeželju oz. v vukojebinah. Kaj bi lahko bil game-changer, ki bi povečal povpraševanje po podeželskih hišah in tudi to, da bi ljudje bili pripravljeni obnoviti vasi, zaselke, ki so bolj odmaknjeni (en je zgoraj pisal o zapuščeni Notranjski recimo).
Ali je to recimo visokohitrostni internet po vsej državi? Je to razmah dela od doma, ki bi se vrnil nazaj? Je to upad cen materialov, kjer bi se ljudem splačalo, da vsaj del popravil hiš naredijo sami (in ne plačujejo mojstrov)? Je to začasen upad cen majstrov ob gospodarskem ohlajanju?


1. Nižje cene parcel, sprostitev gradnje nezazidljivih parcel
2. Hitrejši postopki za pridobivanje gradbenega dovoljenja, manj birokracije
3. Optika, urejena infrastruktura
4. Hiter dostop ali urejen javni promet do ZD, trgovin, šol, vrtcev, itd

Na žalost to vse v večini vukojebin manjka, kar ljudi odvrača od nakupa. Točke 1-3 bi se lahko realno uredile, 4 pa je predrago, če je preveč vukojebinska vukojebina :))

Pat_MaGroin ::

Malidelničar je izjavil:

user4683 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

user4683 je izjavil:

Mi smo letos v centru Kopra skesirali hiso za investicijo. Cca 2200eur/m2 (ce stejem samo hiso in ne vrta), -15% od oglasevane. Se jurja/m2 bo slo v komplet prenovo. Spremljam ze 10 let cene na obali in tole je bila v zadnjih 5 letih prva zanimiva priloznost.

2200eur/m2 je zelo solidno za Obalo. Si aktivni spremljevalec nepremičninskega trga?

Glede na to, da ze 10 let redno spremljam, bi rekel da kar :)

velikBrokoli je izjavil:

Za investicijo, misliš naprej prodati, oddajati?

Zaenkrat je plan oddajanje.


Hja, kaj naj rečem, čestitke ;)
Mogoče vprašanje: kje ti vidiš kakšne opcije za dobre deale, kje bi lahko prišlo do upada nepremičnin? Recimo iz vidika Obale, ki je top-tier trg v SLO, podobno kot Osrednja Slovenija z Lublano. So opcije kakšne Istrske vasi, Brkini, Ilirska Bistrica?

Pa še nekaj razmišljam že nekaj časa: Pri nas se vsi opetajo življenja na podeželju oz. v vukojebinah. Kaj bi lahko bil game-changer, ki bi povečal povpraševanje po podeželskih hišah in tudi to, da bi ljudje bili pripravljeni obnoviti vasi, zaselke, ki so bolj odmaknjeni (en je zgoraj pisal o zapuščeni Notranjski recimo).
Ali je to recimo visokohitrostni internet po vsej državi? Je to razmah dela od doma, ki bi se vrnil nazaj? Je to upad cen materialov, kjer bi se ljudem splačalo, da vsaj del popravil hiš naredijo sami (in ne plačujejo mojstrov)? Je to začasen upad cen majstrov ob gospodarskem ohlajanju?


Jaz sem prekolesaril ogromno rovt po Sloveniji.

In moj zaključek je, da je folk v vasi na Igu enako zarukan kot folk v Halozah. To posledično pomeni, da en normalen človek bo izoliran in na Igu in v Halozah, ker domačini NE PREJEMAJO prišlekov.

Na koncu se odločiš glede družine/frendov.

Če pa padem z Marsa, grem pa kupit v najcenejše rovte. Ker vaščan v zabačeni vasi na gorenjskem je isti debil kot vaščan v vasi na goričkem. Edino cena parcele je 1:10.

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Malidelničar je izjavil:

user4683 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

user4683 je izjavil:

Mi smo letos v centru Kopra skesirali hiso za investicijo. Cca 2200eur/m2 (ce stejem samo hiso in ne vrta), -15% od oglasevane. Se jurja/m2 bo slo v komplet prenovo. Spremljam ze 10 let cene na obali in tole je bila v zadnjih 5 letih prva zanimiva priloznost.

2200eur/m2 je zelo solidno za Obalo. Si aktivni spremljevalec nepremičninskega trga?

Glede na to, da ze 10 let redno spremljam, bi rekel da kar :)

velikBrokoli je izjavil:

Za investicijo, misliš naprej prodati, oddajati?

Zaenkrat je plan oddajanje.


Hja, kaj naj rečem, čestitke ;)
Mogoče vprašanje: kje ti vidiš kakšne opcije za dobre deale, kje bi lahko prišlo do upada nepremičnin? Recimo iz vidika Obale, ki je top-tier trg v SLO, podobno kot Osrednja Slovenija z Lublano. So opcije kakšne Istrske vasi, Brkini, Ilirska Bistrica?

Pa še nekaj razmišljam že nekaj časa: Pri nas se vsi opetajo življenja na podeželju oz. v vukojebinah. Kaj bi lahko bil game-changer, ki bi povečal povpraševanje po podeželskih hišah in tudi to, da bi ljudje bili pripravljeni obnoviti vasi, zaselke, ki so bolj odmaknjeni (en je zgoraj pisal o zapuščeni Notranjski recimo).
Ali je to recimo visokohitrostni internet po vsej državi? Je to razmah dela od doma, ki bi se vrnil nazaj? Je to upad cen materialov, kjer bi se ljudem splačalo, da vsaj del popravil hiš naredijo sami (in ne plačujejo mojstrov)? Je to začasen upad cen majstrov ob gospodarskem ohlajanju?


Sem že pred časom napisal, da nekega resnega padca ne pričakujem, bo pa inflacija naredila svoje in bodo sedaj absurdne stevilke, pri katerih prodajalci vztrajajo, postale dokaj sprejemljive. Dobri deali pa se najdejo ce imas cas cakati.

Glede lokacije sem precej ziheras in bolj gledam lokacije, ki jih poznam in ki so ze razvite kar se oddajanja tice. Tako da ne odkrivam tople vode ampak cakam in ko se kaj pojavi sem pripravljen. Si pa trenutno ogledujem se dve stvari, na zame malenkost bolj eksperimentalnem teritoriju - eno v zaledju nase obale, drugo pa na otoku v dalmaciji. Zaenkrat se bolj nagibam k drugi opciji, ker bi bila potencialno tudi zame, vsaj za dolocen del leta.

biserx ::

@znupy kje pa spremljaš vse to? 2200€ na obali se mi zdi odličen deal. Sam tudi že dolgo gledam/iščem nekaj na naši obali oz. Hrvaška. Otoki me toliko ne zanimajo razen tistih, ki ne potrebujejo trajekta (Krk, Murter najraje). Hvala za info. Ampak me zanima tudi ta opcija, ki jo imaš v dalmacijo v kolikor se ne odločiš.
Kaj pa praviš o lastni gradnji manjše večstanovanjske hiše na Hrvaškem. Dobiš tudi za 150-200€/m2 zemljišča, cca. 300-400m od morja.

velikBrokoli ::

Verjetno je starejša hiša, ki potrebuje temeljito obnovo. 2200/m2+1000 eur/m2 za obnovo, pa si hitro na 400k za nekaj 120m2 (ne poznam kvadrature hiše). Ni spet tako poceni, pa med obnovo je itak smotano notri živeti, predvidevam, da je zato takšna cena. Kot investicija pa zveni OK..

user4683 ::

biserx je izjavil:

@znupy kje pa spremljaš vse to? 2200EUR na obali se mi zdi odličen deal. Sam tudi že dolgo gledam/iščem nekaj na naši obali oz. Hrvaška. Otoki me toliko ne zanimajo razen tistih, ki ne potrebujejo trajekta (Krk, Murter najraje). Hvala za info. Ampak me zanima tudi ta opcija, ki jo imaš v dalmacijo v kolikor se ne odločiš.
Kaj pa praviš o lastni gradnji manjše večstanovanjske hiše na Hrvaškem. Dobiš tudi za 150-200EUR/m2 zemljišča, cca. 300-400m od morja.

nepremicnine.net in njuskalo.hr, bolj malo insiderskih informacij :)

Lastna gradnja me ne zanima, saj imajo starejse hise nek poseben car in izziv. Tudi ta v kopru je stara 200+ let, staticno v odlicnem stanju, nazadnje konkretno obnovljena v 80ih (betonske plosce, streha etc), od takrat pa lepo vzdrzevana in uporabljana, tako da teoreticno bi bila povsem lepo vseljiva v stanju kot je. Ampak se jo bo v celoti olupilo, menjalo vse napeljave, ogrevanje etc etc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()
««
363 / 589
»»