» »

Spekuliranje cen kriptovalut in ICOjev part 2

Spekuliranje cen kriptovalut in ICOjev part 2

Temo vidijo: vsi
««
275 / 468
»»

lamborđini ::

JP Morgan so hudi banksterji, Jamie Dimon označi btc za ničvredno sranje, potem oni kupijo to isto "sranje", sedaj bodo izdali svoj kovanec, zraven tega pa so aktivni še pri postranskih dejavnostih.

slotechar ::

neverlucky je izjavil:

slotechar je izjavil:

Ne, ker javne napovedi, ce jih sledi prevec ljudi, ne delujejo najbolj.. Drugac bi vsi bili v profitu. Zal ne gre, niti teoreticno ne.


Slotech ima natanko 0% vpliva na celoten kripto. Beden izgovor. Edina dva, ki bi lahko kaj naredila (jype in kakob), ju pa boli kurac zate in tvoje napovedi.


Zgleda, da prevec podcenjujes glavni kripto forum v drzavi, ki je prva na svetu na google trends za kripto. Temo si ogleda na tisoce uporabnikov, ki sploh nikoli ne sodelujejo v tej temi.

Zgodovina sprememb…

neverlucky ::

O Google Trends tudi bolj malo veš. Slovenija mogoče res rangira visoko v kriptu pri Google Trends, vendar ima vendarle le 2 mio prebivalcev. Google Trends rangiranje deluje pa relativno glede na vsako regijo. In tudi če ima Kitajska, ZDA ali katera druga država manjši index, je kripto veliko, veliko, VELIKO bolj razširjen (mišljeno absolutno, torej število ljudi) kot tukaj.

slotechar ::

Upam stavt, da ima tale forum eno najvecjih koncentracij kripto trejdarjev na svetu. Druge drzave npr kitajska so razprseni na stevilne strani. Mi smo v glavnem na slotech. Na tisoce trejdarjev si bere tole temo. Vecina sploh nikoli ne sodeluje, zato si ti naredis neko iluzijo in predstavo samo na podlagi tistih, ki sodelujejo v temi. Vecina jih ne sodeluje in vecino juretov in kakobov nikoli ne bos spoznal.

lamborđini ::

slotechar je izjavil:

Upam stavt, da ima tale forum eno najvecjih koncentracij kripto trejdarjev na svetu. Druge drzave npr kitajska so razprseni na stevilne strani. Mi smo v glavnem na slotech. Na tisoce trejdarjev si bere tole temo. Vecina sploh nikoli ne sodeluje, zato si ti naredis neko iluzijo in predstavo samo na podlagi tistih, ki sodelujejo v temi. Vecina jih ne sodeluje in vecino juretov in kakobov nikoli ne bos spoznal.

A drugače si ok, mislim počutje, pa tko.

PrihajaNodi ::

Neverlucky= slotechar
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

slotechar ::

lol, ne. Drugac trenutno se pocutim odlicno. Nimam skrbi o tem, koliko kdo drug zasluzi. Vsem privoscim.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Ce se tole se kdaj pobere...sploh tisti z alti smo Rekt.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

xx23 ::

Ja, konec je, BTC propadu, tulipani.

PrihajaNodi ::

Se strinjam.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

perci ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ce se tole se kdaj pobere...sploh tisti z alti smo Rekt.

Jap. Nodi, prodaj, kar je še ostalo.

Vazelin ::

:D
lol alti gredo na atl imo

slotechar ::

Na kapitulacijah kiti najraje pojedo plankton

kamiKaZaA ::

Jaz sem že kake 3 tedne nazaj pisal, da bo konec avgusta korekcija BTC za -30% in da bodo alt-i šli vsaj od -30% do deljeno 2. Zmotil sem se v datumu. To se ravno sedaj dogaja. Zamudil sem tako tudi svojo napoved, da prodam vse v FIAT in potem pri -30% oz. do deljeno 2 nazaj kupim. Je pa še ena stvar pomembna. Točno to se je dogajalo poleti 2017. Za to korekcijo je sledila alt sezona, katera je trajala do zime in vsi veste, kako so alt-i ponoreli. No, pa da vidimo, če bo sedaj tudi. Ta korekcija je traja 17 dni leta 2017, danes je 13. dan. Torej še sledi en padec (4 dni še je lufta za doseg dna), potem pa lahko pričakujemo v naslednjih 2-3 tednih, da bodo po večini šli alt-i za vsaj x2 do x3 gor, nekateri x5 oz. celo do x10.

Vazelin ::

tista alt sezona je bil edinstven dogodek imo, pa še takrat si moral imeti zelo zelo dober timing za cashout. da ne omenjam ICO norije tam konec 2017/začetek 2018. Nočem zbijati morale a da bo sedaj vsak desetorazredni shitcoin naredil x50 je izredno neverjetno. :) Verjamem, da gre lahko nekaj izbranih coinov tudi še x10, a da se ponovi, da bodo kar v si coini lezli in duplirali dnevno je skrajno neverjetno.

Povsem možno je, da gremo z alti v naslednjih tednih/mesecih še vsaj deljeno 2. Npr. nič ne bo čudnega, če bo XRP po 0.25, če bo XLM po 0.05 in podobno. Kdor je kupoval na vrhu jan 2018 je itak spušil tako ali tako. Kdor je kupoval recimo temu dec-mar 2019 se mu obeta v primeru manjšega bull-a na altih lep izplen, nikakor pa ne penzija.

Še mining cena po svetu BTCja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::

a je že kdo izračunal, da če bi čas, ki ga je namenil kriptu raje, ne vem, polagal ploščice kot popoldanc? bi se verejtno dosti več nabralo:))

Infusion ::

Fantje kaj se tukaj v Sloveniji smatra za dolgoročno držanje kriptovalute da te potem ne obdavčijo ob izplačilu? Je kaj zakonsko določeno? Je to eno leto in več al je vse bolj v zraku?

Vazelin ::

ne smeš pretirano trade-ati, da ni dejavnost.

Infusion ::

Ja ajde, jaz sem kupil samo Bitcoin enkrat februarja. Če bi si ga danes izplačalz dobičkom, bi me obdavčili ali ne? Tega sicer ne mislim naredit vendar me res zanima kaj pomeni po slovenskem zakonu dolgoročno držanje kriptovalute in kaj kratkoročno. Al tega sploh ne gledajo več in je samo pomembno če opravljaš dejavnost al ne za to da si obdavčen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

Vazelin ::

A nismo zadnjič nekje tule računali, da se je na podobno procentualno mejo odbil BTC tudi 2015 (to bi danes pomenilo cca 13k usd), potem pa spet padel?
Če se to ponovi (torej da nismo v kamikazinem letu 2017 ampak gre bolj za leto 2015), bo to pomenilo, da gredo alti dejansko down the drain.

Si predstavljate BTC tja okrog 5k usd z okoli 75% dominanco? Gladko lahko trenutno ceno altov delite še z 5 ali 10

trenutno nimam prostih eur, bi pa sigurno dal v kakšen top20 alt

Recimo stellar je oktobra 2017 pričakal alt sezono na cca 0.01 :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

slotechar ::

Infusion je izjavil:

Ja ajde, jaz sem kupil samo Bitcoin enkrat februarja. Če bi si ga danes izplačalz dobičkom, bi me obdavčili ali ne? Tega sicer ne mislim naredit vendar me res zanima kaj pomeni po slovenskem zakonu dolgoročno držanje kriptovalute in kaj kratkoročno. Al tega sploh ne gledajo več in je samo pomembno če opravljaš dejavnost al ne za to da si obdavčen?


V tvojem primeru ne placas nic. Ce bi trejdal zelo pogosto, vec kot recimo 100 trgovalnih dni v letu, potem ja. Razen ce niso kaj vmes spremenili.

Zgodovina sprememb…

tonis ::

Pa se moraš kje prijaviti da se ukvarjaš s tem ali preprosto čakaš da te povprašajo ko vidijo da imaš cashout iz bitstampa npr?

sivistol ::

tonis je izjavil:

Pa se moraš kje prijaviti da se ukvarjaš s tem ali preprosto čakaš da te povprašajo ko vidijo da imaš cashout iz bitstampa npr?


ali pa cashout na btcmatu, pa ti nč ne vidijo, take male ribe do 10k mislim da ne bojo gledali

slotechar ::

Jaz mislim, da mors prijavt, ce imas vec kot doloceno stevilo (100) trgovalnih dni v letu. Ce ne prijavis in te dobijo, ker ob cashoutu sumijo o izvoru denarja, potem dobis kazen. Verjetn je tko. Ja, za majhne zneske ponavad ne gledajo.

Zgodovina sprememb…

KriptoKekec ::

Jaz ne mislim prijaviti ničesar dokler ne bo dejanske zakonske podlage glede davčne obravnave prodaje in nakupa kriptovalut. Trenutno praksa obravnane dobička (subjektivna ocena FURS-a) se mi ne zdi primerna saj nosi v sebi veliko negotovost kdaj oseba opravlja/ne opravlja dejavnosti. Dokler se slovenistan ne bo spravil v red se lahko ob prodaji tudi davčno preselim v Nemčijo, kjer velja, da če je med nakupom in prodajo kriptovalute preteklo več kot leto dni, je dobiček ob prodaji neobdavčen.

xx23 ::

Prijavit moraš prej (na upravni enoti) in ustrezno plačevat prispevke vsak mesec. In potem še davek na zaslužek, ki ga odmeri FURS.

KriptoKekec je izjavil:

Jaz ne mislim prijaviti ničesar dokler ne bo dejanske zakonske podlage glede davčne obravnave prodaje in nakupa kriptovalut. Trenutno praksa obravnane dobička (subjektivna ocena FURS-a) se mi ne zdi primerna saj nosi v sebi veliko negotovost kdaj oseba opravlja/ne opravlja dejavnosti. Dokler se slovenistan ne bo spravil v red se lahko ob prodaji tudi davčno preselim v Nemčijo, kjer velja, da če je med nakupom in prodajo kriptovalute preteklo več kot leto dni, je dobiček ob prodaji neobdavčen.


Tudi pri nas te za eno leto pavze ne bodo obdavčili. Je pa res, da žal to nikjer ni definirano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xx23 ()

slotechar ::

edit: a to mislis za chainlink? ce je za chainlink, ce znas brat grafe bos videl da je na prelomnici

kamiKaZaA ::

Jaz sem že dal svojo napoved, kdaj se bi naj začela alt sezona. Enkrat v 2. polovici julija do najkasneje 1. tedna v avgustu. Alt-i bodo šli od x2 do x10 v roku meseca do dva.

Slotechar, ti pa če ne misliš pisati konkretno ne piši nič. Moderatorji, pa naj takšne provokativne vpise enostavno brišejo, ker ni nobene koristi od njih. Čez pol leta pa bodo spet samohvale in boš lepil takšne komentarje, katere lahko bereš na 10 načinov. Mojstrovina od pisanja od katere pa navadni uporabnik nima nič.

lamborđini ::

slotechar, ti bom napisal en ne namig, ampak dejstvo. Pojma nimaš, kdaj se začne altcoin sezona. Verjamem, da je na tisoče trejderjev tukaj navdušenih naj tvojim najnovejšim namigom, da se kovance kupuje ob korekciji - hudo stari.
A nam daš še en namig: kako nizko gre sedaj btc, kdaj bo obrnil?

Zgodovina sprememb…

slotechar ::

Ko se indikator dotakne, bom tocno vedel kdaj se zacne. Zaenkrat noben ne ve kdaj se bo dotaknil, saj nismo jasnovidci. Ne, stari, sam si bos mogel poiskat , zakaj bi nekomu svetoval, ce te tako zanicuje.

Zgodovina sprememb…

slotechar ::

kamiKaZaA je izjavil:

Jaz sem že dal svojo napoved, kdaj se bi naj začela alt sezona. Enkrat v 2. polovici julija do najkasneje 1. tedna v avgustu. Alt-i bodo šli od x2 do x10 v roku meseca do dva.

Slotechar, ti pa če ne misliš pisati konkretno ne piši nič. Moderatorji, pa naj takšne provokativne vpise enostavno brišejo, ker ni nobene koristi od njih. Čez pol leta pa bodo spet samohvale in boš lepil takšne komentarje, katere lahko bereš na 10 načinov. Mojstrovina od pisanja od katere pa navadni uporabnik nima nič.


Tehnicna analiza ni jasnovidnost, pri kateri napovedujes datume vnaprej, se preden vidis reakcijo cene na dolocenih pomembnih mejah. Zato si datume falil, ker to ne gre tako. Tehnicna analiza je 10% napovedovanje in predvidevanje. 90% pa tvoja reakcija kaj storiti, ko cena pride do tiste tocke, ki si jo predvidel.

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Ja res škoda, da pri xrpju nisi povedal, da mora biti zraven še alt sezona, da bo potem rastel, ko enkrat pride na 0.00004 btc. In pol sem hudiča, namesto prodal, še dodatno dokupil. Ja, tehnična analiza ni jasnovidnost, lahko je pa nabijanje, posebej, če svojo napoved zapakiraš v razne meje in ostale nejasne izraze.

No, pa btc je bil tam pri 12900 tut kar za držat, pa čeprav je bil skoraj na meji, ampak kazalci so kazali gor. Nekaj dni kasneje je pa btc 2200$ ceneje. Vi kar držite, je pa tle meja, lahko gre gor, ali pa dol.No, drug dan se točno ve, kam bi bilo treba trejdat, vam bo že vedeževalec povedal.

Zeitgeist ::

slotechar

dokler nebos tukaj napisal "danes sem kupil toliko XYZ(vstavi po zelji) kovancev in tisti dan ko bos prodal ta kovanec da si ga prodal..

...do takrat bo tvoje pisanje tukaj samo eno prazno nabijanje slame

slotechar ::

ne, tukaj ne bom pisal koliko in kdaj sem kupil, sem ze povedal zakaj

a vas komentar ni prazno nabijanje slame? z izjemo redkih uporabnikov

uporabnik lambordzini je ali vazelin ali pa hamez, ker ve nekaj kar sem pisal obem zasebno. Najverjetneje eden izmed dveh, itak sem ze prej sumil. Nekoliko vec sumim vazelina ampak nisem preprican

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Pol je ziher Vazelin. Meni Vazelin sicer deluje zelo konsistentno in ne vidim razloga, da bi on mel 2 nicka. Ne vem, zakaj maš toliko opraviti z nicki drugih ljudi, če jih imaš sam več..? Potem pa zavajaš na tisoče uporabnikov, ki berejo slo tech ceno in skrbijo, da sta nebl in xtz na vrhu google trends lestvice ravno v Sloveniji.

lamborđini ::

Nisem vedel, da sem vazelin ali hamez. Le kaj si o tem misli na tisoče trejderjev na tem forumu?

zlabra ::

jaz sm samo predideval da bo šel še dol, pomojem na 9k $, nekak če bi se vedno kontra odločil kot večina svetuje, vedno kaj ujameš pol :D

slotechar ::



Dokumentarni film
Slovenia The Crypto Country
Cel svet govori o Sloveniji kot o top crypto drzavi. Obiskal jo je celo Roger Ver.

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

NEBL le še 0.75EUR. Ali hodlat še naprej za penzijo ali prodat? Coin se mi zdi nekam mrtev po grafu sodeč.

Zgodovina sprememb…

Zeitgeist ::

slotechar je izjavil:

ne, tukaj ne bom pisal koliko in kdaj sem kupil, sem ze povedal zakaj

a vas komentar ni prazno nabijanje slame? z izjemo redkih uporabnikov

uporabnik lambordzini je ali vazelin ali pa hamez, ker ve nekaj kar sem pisal obem zasebno. Najverjetneje eden izmed dveh, itak sem ze prej sumil. Nekoliko vec sumim vazelina ampak nisem preprican



...do takrat bo tvoje pisanje tukaj samo eno prazno nabijanje slame


hamez66 je izjavil:

Ne vem, zakaj maš toliko opraviti z nicki drugih ljudi, če jih imaš sam več..?


ego problemi.
potreba po samodokazovanju.
itd.

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

Nekaj vam spet pada tale kripto. Prodaja sesalcev tudi ni slaba, kar donosno zadnje čase. Marže so nore!

Vazelin ::

slotechar: nisem lamborghini. je moral biti nekdo drug, če je vedel kako podrobnost;)

Lol, kaj so naredili včeraj iz slotecha na mobilnih napravah. Izgleda kar neki. Še gumba za prijavo ni;( Kako se switchne v desktop verzijo?

Market že slabih 100mlrd manj kot na lokalnem vrhu. Alte kar pobira. Zna izbrisat ves profit od marca naprej ;)

hamez66 ::

Vazelin, če imaš Chrome, potem klikneš na nastavitve in potem imaš malo nižje "Mesto za namizne računalnike", pa klikneš tisto in ti prikazuje stran za računalnike.

Uf, vidim, da to ne reši problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Vazelin ::

Ja na iPhone sem v Safariju že probal tisti "Request Desktop Site" funkcionalnost ampak ne naredi nič-.:)

hamez66 ::

Ja, isto na Androidu na Chromu. Ne vem, kaj so to zaštrikali.. :)

Vazelin ::

perci: veš kaj več?:D

hamez66 ::

A se je zadnjič enkrat oglasil ta pravi valvoline, ali je bil to samo eden izmed fake računov naših multi-idiotov?

Ma če je bil, potem je bil kar pravi napovedovalec kripto zime. No, mogoče je samo zelo hladen vikend sredi poletja, polarna fronta. Ampak xrp, eth in podobni coini so kar močno izgubili...

Vazelin ::

XLM malce nad 800 satoshijev. V drugi polovici novembra cca 4400 satoshijev aka 5 BTC not 1 BTC ven.
Sam čakam sedaj, ko je bull na BTCju, da pade na okrog 400-700. To je imo dober range za xlm.

lamborđini ::

Kako lepo padamo 8-)

sivistol ::

blood in the streets , ahhahhaha kripto winter se šele začenja ( turtle time )

jao na slotech mobile pa direkt niti prijave na safari ne moreš najti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sivistol ()
««
275 / 468
»»